Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  eBay (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-18 13:57:53

LOGOUT.hu

Az eBay használatával kapcsolatos információk.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#75299) kirkri


kirkri
addikt

Úgy tűnik kibabrált velem egy amerikai eladó. Tegnap vettem egy IP kamerát GSP keretében az USA-ból. Erre ma reggel írt az eladó és másik TN-t adott, mint amit a vásárlásnál kaptam a Pitney Bowes-tól. A TN alapján a csomagom úton van, de nekem nagyon úgy tűnik, hogy ez bizony nem GSP-ben fog jönni, hanem direktben elküldte USPS-el Magyarországra. :Y Ezzel viszont az a szívás, hogy most aztán csak a szerencsében bízhatok, hogy nem akad meg a vámon.

Szerencse a szerencsétlenségben, hogy így viszont - mivel GSP keretében két helyre fizetek - az egyik PayPal számlám csak a termékről és egy minimális szállítási díjról szól. (48 USD összesen).

Jól számolom, hogy 48-22=26 USD, azaz ~7400 forint az az összeg, amire kivetik az áfát? Ennek az áfája ~2000 forint, plusz 3000 a vámeljárási díj, amit a posta kifizettet velem. (Remélem a USPS magyar partnere a posta, nem valamelyik futárcég, akik magasabb eljárási díjjal dolgoznak)

Tehát, elvileg akár még olcsóbban is kijöhetek, mint a GSP felállással, mivel 5000 forintot kell fizetnem, szemben a Pitney Bowesnak kifizetett 31 dollárral (8700 forint).

[ Szerkesztve ]

21 éve a Prohardveren! ™

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  eBay (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.