Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  eBay (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-05-01 20:32:09

LOGOUT.hu

Az eBay használatával kapcsolatos információk.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#75102) V/ válasza Mardel (#75101) üzenetére


V/
Topikgazda

Ha nem fizetem ki és visszaküldik a feladónak akkor az ebayen kérhetek visszatérítést a termékre?
Nem kellett volna megvenni. :F
Az, hogy azért nem veszed át mert Áfá-t kell fizetni nem egészen az eladó hibája.
Nem minősítem a dolgot, de természetes -és itt egy csomó ha- ha nem kapsz meg egy terméket akkor visszakérheted az árat az eBay segítségével.
De itt te miattad nem kaptad meg a terméket, mert nem vetted át ez ugye egyértelmű.
Elméletben visszaküldik, ha visszaküldik. De mivel van egy végigvitt vámeljárás ami nekik költség és a NAV kiszabta az Áfá-t már érdekesebb a szituáció.
Feltételezzük hogy visszaküldik, miután az eladó kézhez vette, a pénzt visszaadja mert adás-vételi szerződés megszűnt. De ha nem kapja meg, miért adná vissza a pénzt? Ha sérülten kapja meg jár neki a kártérítés, annyival kevesebb jár vissza. Ha a visszaküldés neki költséget okoz, jár neki annak megtérítése.
Mivel nem lesz nyoma annak hogy a visszaküldött terméket megkapta, állíthatja azt hogy hozzá semmi nem érkezett.

A postai eljárás díját mindenképp ki kell fizetni? Hivatalosan csak az Áfával együtt fizetheted.
Ha nem veszed át akkor ugye nem fizetnél semmit. De ha nem veszed a posta 20 napig őrzi úgy, hogy 7 nap után vámletéti díjat számít fel amit 5 naponta újból felszámol.

Hogy mit fognak rád hárítani azt nem tudom, de van még olyan, hogy kifelé is vámoltatni kell, annak is van eljárási költsége, ha nem megfelelően menne az ausztrál vám is vámolhat, ezt az eladó kénytelen kifizetni, mert nem kapja meg, de ezt is levonhatja a kifizetett vételárból.
Az hogy még sem fizeti be senki a kiszabott áfát, arról nem tudom a NAV hozzáállást.

Én röviden azt mondanám, ez tanuló pénz a megfontoltabb vásárlás érdekében.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  eBay (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.