Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  eBay (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-18 13:57:53

LOGOUT.hu

Az eBay használatával kapcsolatos információk.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#51902) V/ válasza bgabi1 (#51901) üzenetére


V/
Topikgazda

Nem kellett volna feltenni, mert látszik a címed.
Viszont megnézve a nyomkövetést szerintem 14-én itt kellett lennie, mert Amszterdam azért nem 10 napra van Budapesttől repülővel. Nálunk sumákoltak valamit.
Túl sokat fizettél a szállításért. Van aki így szerez plusz pénzt. Ez sajnos benne van a pakliban.
Konkrétan $8.88 fizetett érte a feladó. (2400 Ft)

[ Szerkesztve ]

(#51903) havri1 válasza V/ (#51902) üzenetére


havri1
félisten

Kitöröltem. Ha szükség van még a képre, satírozzátok ki a címet, és akkor nem lesz gond :)

havri

(#51904) V/ válasza havri1 (#51903) üzenetére


V/
Topikgazda

Havri1 Kösz.
Azért nem gondoltam volna hogy egy USA céges eladó is trükközik a szállítási költséggel. Több küldemény jött onnan nekem, de még nem találkoztam ilyennel.

(#51905) somnia válasza V/ (#51904) üzenetére


somnia
őstag

Miért nem gondoltad?...nézz meg pár eladót, milyen áron szállít USA-n kívülre!
Azoknak a fejét sem szorítja a glória. :F

(#51906) radi8tor válasza somnia (#51905) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Jaja, ezért inkább amazonról rendelek.
Bár elvileg tiltja eBay az ilyesmit, csak nem tudnak róla.

⭐ Stella

(#51907) V/ válasza somnia (#51905) üzenetére


V/
Topikgazda

Mert olyan hülye vagyok, hogy nem így akarom megspórolni a jutalék egy részét.
Eleve bekalkulálom az eBay és Paypal költségeit az eladási árba és ezért nem értem az ilyen hozzáállást

(#51908) V/ válasza radi8tor (#51906) üzenetére


V/
Topikgazda

Szerinted az Amazonon nem trükköznek? Ugyanez a rendszer tudomásom szerint.

(#51909) radi8tor válasza V/ (#51908) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Amazonon jobb esetben van választási lehetőség több eladótól/Amazontól rendelni. Így azért van árverseny.

⭐ Stella

(#51910) bgabi1 válasza V/ (#51900) üzenetére


bgabi1
aktív tag

De jó, hogy levették a fotót. Elfelejtettem, hogy a címem is rajta van. Amikor rászóltam a postára, hogy mi van a csomagommal, érdekes módon másnap érkeztették papíron, úgyhogy valami sumákság itthon lehetett tényleg.
A lámpa meg kellett, végül is ott volt, hogy ennyit fogok fizetni. Ez a húzás nem volt szép az eladótól az biztos.
Láthatjuk, hogy kis világunkban is, nem csak kis hazánkban, ugyanúgy megtalálhatóak a trükkös J...k és sumák társaik.

[ Szerkesztve ]

(#51911) V/ válasza radi8tor (#51909) üzenetére


V/
Topikgazda

Ezt most nem értem. Az eBay-n sem kell egy eladótól vásárolni. Ha kell valami én akkor meg szoktam nézni a legtöbb al-eBayt. A COM-on kívül nézem a kanadait, ausztrált, angolt, franciát, németet, osztrákot, olaszt, lengyelt, bőven van választási lehetőségem

[ Szerkesztve ]

(#51912) fardem válasza jjeahh (#51898) üzenetére


fardem
aktív tag

ha ma ütötted le a cuccot, akkor az eladó a leütéstől számítva 2 nap múlva indíthat unpaid item case-t nem-fizetés esetén.

ha rugalmatlan, akkor tuti nyitni fog.

(#51913) Balázs1986


Balázs1986
addikt

Sziasztok!
Belefutottam egy elég nagy gondba: (elvileg) német eladótól rendeltem egy 85 Euro értékű eszközt. Meg is érkezett egy hét alatt Németországból (nyomkövetés, ...DE trackng), de amikor kipróbáltam, nem működött a kártyaolvasó része (kártya nélkül pedig el sem indul). Próbáltam több kártyával is, szóval nem a hozzá adottal van a baj.
A probléma az, hogy bár a .com-on rendeltem meg, amikor rányomok a Contact Seller-re, átirányít a .de oldalra. Ott írtam az eladónak, youtube videót és a hibaüzenetként fellépő csipogás gyártói oldalán adott magyarázatát linkelve, de eddig nem válaszolt. Ha be akarom jelenteni az Ebay felé, hogy gondom van, akkor azt mondja, hogy az USA oldalon jelentsem, mivel onnan rendeltem, majd átirányít a .com-ra. Ott meg megint csak ott tartok, hogy nem tudok jelenteni, csak Contact seller, és vissza a német oldalra...
Azon filózok, hogy megpróbálok egy PayPal dispute-ot, de előtte mégis csak megkérdezlek titeket, hogy elnézek valamit, vagy tényleg létezik, hogy ennyire béna legyen ilyen e téren az Ebay, illetve megérné-e egy levelet írnom nekik is? (Mellesleg a PayPal-on már a német eladó neve is "wu bailu" :D )

[ Szerkesztve ]

(#51914) havri1 válasza Balázs1986 (#51913) üzenetére


havri1
félisten

Szia.

Contact seller, itt melyik sort választottad?

Ha nem az elsőt, akkor case-t nyit automatikusan, így az idő neked kedvez.
Legutóbb még úgy volt, hogy ilyenkor 8 napig levelezhettetek egymással, majd döntött ez alapján az eBay.

Jelen esetben, én várnék még kicsit, hátha válaszol (Amennyiben az első sorban írtál, az nem nyit case-t). Ha nem reagál, case.
Viszont necces lehet, főleg, ha használt a termék. Mert bizonyítani kéne, hogy tényleg rossz volt, nem nálad ment e tönkre.

Ha sima ügy, termék vissza, amit már elvileg szeptember óta az eladó fizet ilyen esetben, és full refund.

Akkor kezdődnek a bajok, ha 2 állítás ellentmondásos...

[ Szerkesztve ]

havri

(#51915) Balázs1986 válasza havri1 (#51914) üzenetére


Balázs1986
addikt

Szia! Igen, az eddigi néhány problémás esetemnél nálam is nyitott automatikusan. De most nem nyitott: az "I received an item that does not match the seller's description"-et választottam, ahol elvileg a hibás termékeket is jelenteni lehet. Ekkor jön, hogy "Please contact the seller directly to return this item or see whether you qualify for eBay Money Back Guarantee." Viszont jelenleg "There were no requests or cases found" a Resolution Center-ben, pedig lassan egy napja írtam.
Nem hiszem, hogy ne lennék jogosult a "Money Back Guarantee" funkcióra, elvégre mindent szabályosan csináltam, azonnal fizettem PayPal-ból, más termékeknél sosem volt gond.
A termék vadiújként lett rendelve. Szóval a gond az, hogy el sem jutok addig, hogy bármit bizonygatnom kellene, mivel nem is tudok nyitni :F

[ Szerkesztve ]

(#51916) havri1 válasza Balázs1986 (#51915) üzenetére


havri1
félisten

Hm..
Milyen opciók vannak még?
Most mobilról vagyok, nem tudom megnézni.

Nincs hibás termék vagy hasonló konkrét opció?

[ Szerkesztve ]

havri

(#51917) Balázs1986 válasza havri1 (#51916) üzenetére


Balázs1986
addikt

Sajnos ilyenek nincsenek, a magyarázat szerint a hibás terméket is ebben a pontban lehetne jelenteni. De mindegy, már nyitottam egy PP ügyet neki (és mivel tudtam nyitni, tényleg 100%, hogy az eBay nem nyitott). Hétfőig várok, aztán rányomok az Escalate-ra. Már most is rá tudnék, de azért megvárom, hátha ír. Köszönöm a segítséget!

(#51918) honda 1993


honda 1993
senior tag

Sziasztok.

Ezt az emailt kaptam az egyik eladotol;

Dear valaki,
Thanks again for your kind order. Please kindly note the package we shipped is on its normal way to you.May still need sometime before arriving you.

Please wait a while ok? It should arrive you in the coming 1 or 2 weeks.For any problem,please do feel free to contact us.

Yours Sincerely,
Valaki

Yours order: 00000000*1;

Ezt nem egeszen ertem hogy most miert kellett megirnia, mikozben tudtommal meg mindig boven a megadott idokereten belul vagyunk.
Es innentol szamitva meg 1 vag 2 het mire megkapom.

XD alias IKSZDé

(#51919) pepe091 válasza honda 1993 (#51918) üzenetére


pepe091
MODERÁTOR

Sok eladó csinálja ezt, mert ha nincs köztetek levelezés, akkor majd a végén az értékelésnél a kommunikációt nem tudod értékelni. Így viszont igen.

(#51920) honda 1993 válasza pepe091 (#51919) üzenetére


honda 1993
senior tag

Akkor igy mar ertem.
Koszi.

XD alias IKSZDé

(#51921) laci06


laci06
senior tag

Sziasztok!

Dispute-ot milyen idő után szokás indítani?
Licitáltam valamiért, 95EUR volt a vége, azonnal fizettem PP-n, az eladó azt ígérte, hogy 1-2 napon belül postáz, de már eltelt több, mint 1 hét, és semmi nem történt. Levélre nem reagál egyáltalán, pedig már próbáltam keresni többször is, és ideális esetben már meg kellett volna, hogy érkezzen hozzám amit rendeltem.

Köszönöm!

(#51922) cbmfan válasza laci06 (#51921) üzenetére


cbmfan
senior tag

kérj tracking numbert. ha nincs/kamuzik, azonnal.

közben alakult a dolog, case on hold állapotba került. ez mi akar lenni?

Close the world, ʇxƎu ǝɥʇ uǝdo

(#51923) csadi0011


csadi0011
őstag

Sziasztok!
Véleményeteket kérném, hogy vajon tiszta-e ez az eladás: [link]

Még nem adott el, pedig korrekt áron van és nincs postaköltség. Ennyi csak az aggályom oka.

(#51924) parkr válasza csadi0011 (#51923) üzenetére


parkr
őstag

nálam azt írja, 10-et már eladott

(#51925) VMatteo


VMatteo
őstag

kínából rendelt e27 foglalatú ledes izzóval mennyire kell vigyázni? nem fog a foglalatban kigyulladni?

Tisztelet a Gépésznek!

(#51926) csadi0011 válasza parkr (#51924) üzenetére


csadi0011
őstag

Ez a rossz szememnek tudható be. :W Köszi, hogy szóltál :DDD :R

(#51927) Kicsirics77 válasza VMatteo (#51925) üzenetére


Kicsirics77
veterán

Nekem van már 6 db és eddig semmi gond nincs vele.

.... .- --... -.- ..-. . -.- .-. .- ..-. - .-- . .-. -.- .-. .- -.. .. --- .- -.-. - .. ...- .. - -.--

(#51928) somnia válasza parkr (#51924) üzenetére


somnia
őstag

...semmit nem jelent...az lenne jó, ha már ebből a 10-ből 10 pozitív értékelése is lenne.. :K

[ Szerkesztve ]

(#51929) havri1 válasza Kicsirics77 (#51927) üzenetére


havri1
félisten

Nem is a foglalat a lényeg, hanem a típus, a benne lévő elektronika, illetve a hűtés. (no meg a ledek minősége).

Nekem van 5050SMD nyitott, és zárt is. A zárt eléggé melegszik, viszont a fürdőbe nem mertem nyitottat rakni, eelég nagy a pára.

Eddigi legoregebb ledem 1 éves, még működik, bár sokat vesztett a fényerőből.

Amiket most vettem, gu10, egyik már nem is világít :(

havri

(#51930) Kicsirics77 válasza havri1 (#51929) üzenetére


Kicsirics77
veterán

konkrétan ilyenek vannak lépcsőfejáró,előszoba fürdőszoba [link]
tabletről nem ment a linkelés.

[ Szerkesztve ]

.... .- --... -.- ..-. . -.- .-. .- ..-. - .-- . .-. -.- .-. .- -.. .. --- .- -.-. - .. ...- .. - -.--

(#51931) laci06 válasza cbmfan (#51922) üzenetére


laci06
senior tag

De tőle kérjek? Mert nem válaszol semmilyen levélre, és így nehéz...

(#51932) cbmfan válasza laci06 (#51931) üzenetére


cbmfan
senior tag

csak tőle tudsz, ha nem válaszol egyértelmű a dolog. hidd el, kb. azonnal fog reagálni.

[ Szerkesztve ]

Close the world, ʇxƎu ǝɥʇ uǝdo

(#51933) laci06 válasza cbmfan (#51932) üzenetére


laci06
senior tag

Ha jól értelek, akkor indítsam a dispute-ot, és remélhetőleg észhez tér, és azonnal reagál/feladja?

(#51934) scarbantia


scarbantia
aktív tag

Sziasztok! Lenne egy kérdésem: eladásnál a postázásnál mit állítsak be? USPS, FedEx, meg ilyenek vannak. Ha feladom a Magyar Postán keresztül, akkor honnan tudjam, hogy melyik céghez megy tovább? A Standard services from outside US mit takar? Biztosított csomagként értelmezendő? (nyilván úgy adom fel, de kérdés, hogy a vevő is annak értelmezi-e?) Vagy mit célszerű megadni, és itthonról milyen posta/futár a jó megoldás? (EU, USA, Kanada, kb. ezekre a helyekre menne, esetleg Japán) Előre is köszönöm a segítséget!

(#51935) somnia válasza scarbantia (#51934) üzenetére


somnia
őstag

"International Tracked Postage "
Magyar királyi Posta elviszi mindenhová.

(#51936) VMatteo


VMatteo
őstag

18650-es akkus elemlámpából melyik most a best buy, vagy a nagyon ajánlott? keresőben igen sokat találtam, személyes tapasztalatok érdekelnének :R

Tisztelet a Gépésznek!

(#51937) jegenye77


jegenye77
addikt

Ha Kínából rendelek két 60 dolláros műszaki terméket Magyarországra akkor arra mennyi a vám?
Vagy,hogy működik ez?Kifizetem a cuccot az eladónak paypal-al és a vámot azt,hogy kell intézni ha megy rá?

Sok ember azt hiszi, hogy az anyukája méhéből csúszott ki, mint valami szépséges medúza, de a bajnokok tudják, hogy az apjuk t?kéből jöttek!

(#51938) havri1 válasza jegenye77 (#51937) üzenetére


havri1
félisten

Alapvetően 22EUR felett van 27% áfa (Vám 150 EUR felett van) , amit akkor kell fizetni, ha megfogják a vámkezelés során.
Ilyenkor bekérik a számlát, és az alapján meghatározzák a fizetendő összeget. Postás hozza, neki fizeted, és kapod a csomagot.

A másik lehetőség, hogy már ezt belekalkulálva fizeted ki ebayen. De ez macerás, ezért elég kevés eladó intézi. Global Shipping Program keretein belül. Ilyenkor egy alvállalkozó / cég intézi a vámkezelést.
Mit rendelnél?
Sok esetben átcsúszik a vámon amúgy.
Telefon, tablet, ismertebb műszaki cikkek szinte kizárt.

[ Szerkesztve ]

havri

(#51939) jegenye77 válasza havri1 (#51938) üzenetére


jegenye77
addikt

Ezt az aksiba :B
Havernak is kell és így kettő kellene.

Sok ember azt hiszi, hogy az anyukája méhéből csúszott ki, mint valami szépséges medúza, de a bajnokok tudják, hogy az apjuk t?kéből jöttek!

(#51940) vinpilu válasza jegenye77 (#51937) üzenetére


vinpilu
senior tag

Beérkezik az országba, látják, hogy értéke alapján ÁFA köteles. Postától kapsz erről egy értesítőt, hogy mi a teendőd (számlamásolat elküldése). Születik egy határozat, benne a fizetendő összeggel, ezt kell majd átvételkor a postásnak fizetni +2000 forint a Posta díja a vámeljárásért.

Bocs a tömörségért, telóról vagyok.

(#51941) havri1 válasza jegenye77 (#51939) üzenetére


havri1
félisten

Ha külön rendelitek, simán átjön szerintem a vámon. Pont, hogy a határ felett van az összeg ha jól számolom :O

Szerk.: Ja igen, van költsége is a vámkezelésnek, azt elfelejtettem.

(#51942) jegenye77 : 150 EUR felett még 3% vám is van rá. Félreérthetően írtam

22-150EUR között csak 27% ÁFA, 150EUR felett 27% ÁFA + 3% vám

[ Szerkesztve ]

havri

(#51942) jegenye77 válasza vinpilu (#51940) üzenetére


jegenye77
addikt

És 27% megy rá?Az szép.
de csak 150 euró felett?Mert ez nincs annyi.118 dollár a kettő.

[ Szerkesztve ]

Sok ember azt hiszi, hogy az anyukája méhéből csúszott ki, mint valami szépséges medúza, de a bajnokok tudják, hogy az apjuk t?kéből jöttek!

(#51943) vinpilu válasza jegenye77 (#51942) üzenetére


vinpilu
senior tag

Igen, 27%.

(#51944) mm89 válasza havri1 (#51941) üzenetére


mm89
őstag

Szerintem úgy értette, hogy 2*60$.

Jegenye
Nem. 22€ felett már van áfa. 15 0 felett meg +vám is.
Egyébként milyen termékről van szó? Az se mindegy. Egy telefont, tabletet hamarabb fognak meg.
Tehát
(Termék ára + postaköltség) *1.27 + 2000

Havri1
Az simán jó még. Bár most rosszabb a dollár, mint az euró...

[ Szerkesztve ]

ELADÓ HONOR 8 32GB KÉK | ÚJ AKKUVAL! Ááá, így már nem is eladó!

(#51945) havri1 válasza mm89 (#51944) üzenetére


havri1
félisten

Szerk. Tényleg, benéztem. Alapára annyi, ha görgeti az ember, akkor sokkal drágább. (Ki kell választani mekkora, milyen típus, és így már sokkal drágább)
Így már sokkal neccesebb az átcsúszás, szinte biztos az áfa :U

[ Szerkesztve ]

havri

(#51946) Hurkafej válasza jegenye77 (#51942) üzenetére


Hurkafej
aktív tag

22 Euró felett.

(#51947) V/ válasza jegenye77 (#51937) üzenetére


V/
Topikgazda

Külföldről érkező küldemények vámolása, ÁFA eljárása.
Itt minden le van írva, letölthető okmányok, stb.
Fontosabbak:
Magánszemély részére szóló tájékoztató levél

Magánszemély Vámkezelési nyilatkozata

ÁFA és vám érték számítás
Magánszemély által megrendelt áru (vásárolt áru)
0-22 euró között vámmentes/vámeljárás alá nem tartozó küldemény (ezt 6000 Ft-ig kell figyelembe venni)
22,1 - 150 euró között vámmentes, de 27% ÁFA terheli a küldeményt (ezt 47000 Ft-ig kell figyelembe venni)
150,1 - 700 euró között kereskedelmi vámtarifa* + 27% ÁFA terheli a küldeményt (ezt 217200 Ft-ig kell figyelembe venni)
700,1 - euró és ezen érték felett kereskedelmi vámtarifa* + 27% ÁFA terheli a küldeményt
A nem Euróban vásárolt terméket, a Magyarországra beérkezés napján érvényes MNB árfolyammal számolják át Euróba. A 22,1 Eurótól felfele 2015-ben 310,30 Ft/Euró az átváltási árfolyam.
Vámtarifa az adott termék TARIC szerinti vámérték, 0-15% általában.
Szállítási költség is beleszámol!
Ajándékozás esetén más az Euró %-os értéke, de ajándékozási nyilatkozattal kell érkezni a küldeménynek és nem lehet ellenértéke. Az ajándék az ajándék. A fenti linken ott vannak az értékek, de ugye az eBay eladók nem ajándékoznak.

[ Szerkesztve ]

(#51948) jegenye77


jegenye77
addikt

Értem.Köszönöm!

Sok ember azt hiszi, hogy az anyukája méhéből csúszott ki, mint valami szépséges medúza, de a bajnokok tudják, hogy az apjuk t?kéből jöttek!

(#51949) jegenye77


jegenye77
addikt

És az ,hogy van,hogy a fentebb említett terméket Németországba nem tudom megrendelni mert azt írja ide nincs szállítás.Viszont ugyan ezt Magyarból a haver azt mondja tudja úgy rendelni,hogy ide szállítsák.

Sok ember azt hiszi, hogy az anyukája méhéből csúszott ki, mint valami szépséges medúza, de a bajnokok tudják, hogy az apjuk t?kéből jöttek!

(#51950) somnia válasza jegenye77 (#51949) üzenetére


somnia
őstag

Ha megnézed, hogy hová szállít, nem találod ott Németországot.

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  eBay (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.