Hirdetés

2024. április 18., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  eBay (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-18 13:57:53

LOGOUT.hu

Az eBay használatával kapcsolatos információk.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#51101) V/ válasza Jack@l (#51097) üzenetére


V/
Topikgazda

Igen, az Union-belülről érkező termékekre annak az eladónak, aki Áfá-zik, a magyar vásárlónak 27%-ot kell felszámolni, így ha német az eladó a német 19% nekünk sajnos 27% lesz, pontosabban már az január 1-től
El tudod képzelni ki harcolt ezért a jogszabály módosításért a legjobban.

[ Szerkesztve ]

(#51102) Tas Huba válasza Jack@l (#51097) üzenetére


Tas Huba
csendes tag

Hátha ad ez is valami infót...:
"... A vizsgálat a személyi jövedelemadó és az egészségügyi hozzájárulás mellett az általános forgalmi adó ellenőrzésére is kiterjedt, hiszen az adózó haszonszerzés céljából rendszeresen és üzletszerűen gazdasági tevékenységet végzett, azaz áfaalannyá vált. Mivel az áru elhagyta Magyarország területét, adózó arra hivatkozott, hogy adómentes közösségen belüli értékesítést végzett, de felvetése nem volt megalapozott. A távértékesítésre vonatkozó szabályok szerint magánszemély vásárlók esetében az eladónak az áfát – Németország esetében – évi 100 ezer euro ellenértékig abban a tagállamban kell megfizetni, ahol a termék a feladás időpontjában van, azaz jelen esetben Magyarországon...."

http://www.nyugat.hu/tartalom/cikk/ebay_ezore_csapott_le_a_nav_eltitkolta_a_bevetelt

(#51103) havri1 válasza V/ (#51101) üzenetére


havri1
félisten

És a különbözet hogyan kerül be a kasszába itthon?

havri

(#51104) Rick4 válasza V/ (#51093) üzenetére


Rick4
félisten

a meggondoltam magam nem érvényes elállási indok

Kivéve az ebay-en, ahol viszont simán lehet. Mindenféle magyarázat nélkül visszaküldhető a cucc, és a pénz visszakérhető. Ha belekötnének, azt mondod, a képen nem ilyen volt a külső borítás árnyalata, és ez neked nem tetszik.

UNAS webshop szövegek feltöltéséhez, képi- tartalmi külalak formázáshoz keresek hozzáértő szakembert.

(#51105) Jack@l válasza V/ (#51101) üzenetére


Jack@l
veterán

Köszi, ez így rohadt gáz...
Akkor mostmár tökmindegy hogy euból vagy usából rendelek cucokat, úgyis rávágják a rekorder áfánkat.

[ Szerkesztve ]

A hozzászólási jogosultságodat 2 hónap időtartamra korlátoztuk (1 hsz / 10 nap) a következő ok miatt: Az ÁSZF III 10/8. pontjának megsértése - trollkodás - miatt. Többször és többen is kértek már, hogy hozzászólás írásakor használd a linkelés funkciót, mert ennek elmaradása sokak számára zavaró.

(#51106) parkr válasza Rick4 (#51104) üzenetére


parkr
őstag

na de sok eladó leírja hogy a különböző monitorok/kijelzők miatt más lehet a képen látható szín ;]

(#51107) V/ válasza havri1 (#51103) üzenetére


V/
Topikgazda

Az Uniós ÁFA rendszeren keresztül, az ottani Adóhivatal továbbítja Magyarországnak. Annyira nem érdekel, csak felcseszem én is magam rajta.
Vannak dolgok amit mondjuk Portugáliban eddig 3,5% Áfa felszámításával lehetett a Neten megrendelni, most 23,5%-al többet fizetek érte. (103,5 € vagy 127 €, 32069,5 Ft vs. 39351 Ft, 7281 Ft+)

(#51108) V/ válasza Rick4 (#51104) üzenetére


V/
Topikgazda

Nem olvastad el a választ figyelmesen. Eladóként nem lehet simán visszamondani, "meggondoltam magam"
Ha vevő vagy akkor igen.

(#51109) lupus_l válasza V/ (#51107) üzenetére


lupus_l
aktív tag

"Távközlési, műsorszórási, valamint elektronikus úton nyújtott szolgáltatások" - vagyis csak a digitális szolgáltatásokra vonatkozik az új EU áfa törvény, árukereskedelemre nem. Vagyis mobilszolgáltatás, hosting, szoftveráruház (pl.: Appstore, Android Marketplace) stb.

[ Szerkesztve ]

(#51110) V/ válasza lupus_l (#51109) üzenetére


V/
Topikgazda

Akkor rosszul tudom.
Akkor a német cég tévedett amikor 27% Áfát kért?
Lemaradt az idézeted lényege:

Új áfa-szabályozás lép majd életbe a távértékesítésekkel kapcsolatban 2015. január 1-jével az Unióban. Ekkortól ugyanis a nem-adóalanyok, vagyis a magánszemélyek részére nyújtott rádiós és audiovizuális médiaszolgáltatási, telekommunikációs, valamint az elektronikus úton nyújtott szolgáltatások egész Európában a fogyasztás helye szerint (azaz a célországban) fognak adózni. Az elektronikus szolgáltatások alatt online boltok, webshopok, webportálok, mobilalkalmazás forgalmazók, e-könyv-értékesítők, távoktatók és más hasonló e-kereskedők szolgáltatásait kell érteni.

[ Szerkesztve ]

(#51111) havri1 válasza V/ (#51107) üzenetére


havri1
félisten

Hát ez jó nagy kicseszés... Kapják be

havri

(#51112) V/ válasza V/ (#51110) üzenetére


V/
Topikgazda

Pontosítás:
A változás nem érinti a termékértékesítést, ahol csak a megrendelés történik elektronikusan, ....
....változatlan marad a szabályozás tudományos, művészeti, sport- stb. eseményekre szóló belépőjegy, illetve az „online foglalt” tárgyi jellegű szolgáltatások, például szálláshely vagy étterem foglalásakor, ezek ugyanis továbbra is az esemény helyén, illetve a szálláshely, étterem földrajzi helye szerinti országban adóznak.

De a nagy forgalmú eladók eddig is kötelezve voltak a 27%-os Áfa beszedésre a magyar vásárlóktól.

(#51113) Jack@l válasza V/ (#51112) üzenetére


Jack@l
veterán

Akkor mégiscsak olcsóbb marad az eu-n belüli rendelés.

A hozzászólási jogosultságodat 2 hónap időtartamra korlátoztuk (1 hsz / 10 nap) a következő ok miatt: Az ÁSZF III 10/8. pontjának megsértése - trollkodás - miatt. Többször és többen is kértek már, hogy hozzászólás írásakor használd a linkelés funkciót, mert ennek elmaradása sokak számára zavaró.

(#51114) V/ válasza V/ (#51112) üzenetére


V/
Topikgazda

Ha Coelho valamelyik könyvét online veszem meg, letölthető formában 27%, ha nyomatott formában akkor 5% az Áfa. Kész röhej.

[ Szerkesztve ]

(#51115) V/ válasza Jack@l (#51113) üzenetére


V/
Topikgazda

Úgy legyen. :R
De ezek szerint tényleg átvágott a német cég. Rákérdezek.

[ Szerkesztve ]

(#51116) Rick4 válasza V/ (#51108) üzenetére


Rick4
félisten

Igazad van, így helyes a dolog.

UNAS webshop szövegek feltöltéséhez, képi- tartalmi külalak formázáshoz keresek hozzáértő szakembert.

(#51117) zsolt19900


zsolt19900
őstag

sziasztok

tudnátok segíteni nekem

vettem liciten egy terméket ebayen és nem működik, ilyenkor mit lehet tenni? első lépésnek gondoltam írok az eladónak, hogy ez és ez van, mit lehetne tenni....

további javaslatok?

nagyon szépen köszönöm

fizetni paypalon keresztül fizettem, ilyenkor van mód arra, hogy visszakérjem a pénzem? 3 napja lett kifizetve a termék kb.

köszi előre is

Faragó Szolgáltatóház - Magyarszék - Autóalkatrészek és kiegészítők, Biztosítási alkusz, pénzügyi tanácsadás, számítógép javítás karbantartás, Új műanyag nyílászárók értékesítés, ingatlanközvetítés --HÍVJ VAGY ÍRJ BIZALOMMAL--

(#51118) havri1 válasza zsolt19900 (#51117) üzenetére


havri1
félisten

3 napja fizettél, és már meg is kaptad?

Amúgy igen, először írj az eladónak.

havri

(#51119) zsolt19900 válasza havri1 (#51118) üzenetére


zsolt19900
őstag

3 napja van nálam -bocsi félreérthetően írtam

okés írtam neki, ha ő esetleg nemet mond akkor mi a helyzet? és ha igent? akkor pénz vissza, és én bukom a -nem kevés- visszapostázási díjat? vagy hogy szoktak ezek zajlódni

Faragó Szolgáltatóház - Magyarszék - Autóalkatrészek és kiegészítők, Biztosítási alkusz, pénzügyi tanácsadás, számítógép javítás karbantartás, Új műanyag nyílászárók értékesítés, ingatlanközvetítés --HÍVJ VAGY ÍRJ BIZALOMMAL--

(#51120) internetezoo


internetezoo
senior tag

https://www.aftership.com/

Most találtam egy jobb nyomkövetőt, melynek van android/ios változata is és értesít automatikusan, nem kell külön böngészőn nézegetni.
Amik megjöttek ebayről rendeltek free shippingel mégis voltak rajta kódok.Beolvastattam a programmal, majd mindegyiket felismerte és mit mondjak a legkülönbözőbb posta szállította. (maga a szállító rakta rá a kódot, hogy kövesse magának) pl Olasz. izland, kanadai

(#51121) havri1 válasza zsolt19900 (#51119) üzenetére


havri1
félisten

Első körben eladóval levelezés.
Ha nem juttok egyezségre, akkor kell nyitni case-t, és oda leírni a panaszod.
EBay dönt.
Ha jól tudom, szeptember óta már a visszakuldes díja is az eladót terheli ilyen esetben.

[ Szerkesztve ]

havri

(#51122) zsolt19900 válasza havri1 (#51121) üzenetére


zsolt19900
őstag

ooo okés, német ebayen vettem, ott hol kell nyitni ilyen "caset"? ha arra kerül a sor

Faragó Szolgáltatóház - Magyarszék - Autóalkatrészek és kiegészítők, Biztosítási alkusz, pénzügyi tanácsadás, számítógép javítás karbantartás, Új műanyag nyílászárók értékesítés, ingatlanközvetítés --HÍVJ VAGY ÍRJ BIZALOMMAL--

(#51123) havri1 válasza zsolt19900 (#51122) üzenetére


havri1
félisten

A history-ban a termék mellett megkeresed a contact seller menüt. Itt a legfelső lehetőséggel nem nyitsz caset, csak üzensz neki. Az összes többi automatikusan caset nyit.

havri

(#51124) zsolt19900 válasza havri1 (#51123) üzenetére


zsolt19900
őstag

okés, egyenlúőre írtam neki egy sima levelet és meglátjuk

Faragó Szolgáltatóház - Magyarszék - Autóalkatrészek és kiegészítők, Biztosítási alkusz, pénzügyi tanácsadás, számítógép javítás karbantartás, Új műanyag nyílászárók értékesítés, ingatlanközvetítés --HÍVJ VAGY ÍRJ BIZALOMMAL--

(#51125) zsolt19900 válasza havri1 (#51123) üzenetére


zsolt19900
őstag

" View order details
Contact seller
Return this item
View PayPal transaction
I didn't receive it
View similar items
Sell this item
Follow this seller
Hide order "

ez a felsorolásom van a termék mellett, itt melyik a case nyitási lehetőség?

Faragó Szolgáltatóház - Magyarszék - Autóalkatrészek és kiegészítők, Biztosítási alkusz, pénzügyi tanácsadás, számítógép javítás karbantartás, Új műanyag nyílászárók értékesítés, ingatlanközvetítés --HÍVJ VAGY ÍRJ BIZALOMMAL--

(#51126) Rick4 válasza zsolt19900 (#51125) üzenetére


Rick4
félisten

Első találat: [link]

UNAS webshop szövegek feltöltéséhez, képi- tartalmi külalak formázáshoz keresek hozzáértő szakembert.

(#51127) zsolt19900 válasza Rick4 (#51126) üzenetére


zsolt19900
őstag

okés, itt addig eljutottam, hogy rákattintok arra, hogy "nem azt kaptam amit az eladó írt" utána a vásárolt dolgok listájában a rádióra és ott is "csak" annyit dob ki, hogy ez és ez és ez, szóval ilyen helpcenteres dolgokat, no onnan hova tovább?

Faragó Szolgáltatóház - Magyarszék - Autóalkatrészek és kiegészítők, Biztosítási alkusz, pénzügyi tanácsadás, számítógép javítás karbantartás, Új műanyag nyílászárók értékesítés, ingatlanközvetítés --HÍVJ VAGY ÍRJ BIZALOMMAL--

(#51128) ZsoltG60


ZsoltG60
aktív tag

Üdv. A többi fórum elég kihalt így lenne pár kezdő kérdésem amire nem találtam még választ:
ebay-paypal fiók összekapcsolásához azonos e-mail cím kell , vagy lehet másikat is használni?
Másik kérdésem az lenne , hogy paypal feltöltéshez kapcsolódik :csak a saját számlámról lehet feltölteni az egyenlegem? vagyis ha más számlájáról (otp direkt ) lenne utalva azt nem fogadja el? :R

Lumia 950XL

(#51129) zsolt19900 válasza havri1 (#51123) üzenetére


zsolt19900
őstag

köszi, így sikerült nyitnom.

rámentem arra, hogy "nem azt kaptam ami a leírásban szerepelt" itt feldobott végre egy pöttyös választható felsorolást, ahol volt hogy mit szeretnék írni az eladóról és volt, hogy mit szeretnék visszakapni és még lehetett írni is az ügyfélszolgálatnak.

majd várom a fejleményeket

nehéz meccsek szoktak ezek lenni? vagy ha lesz egy szakértői véleményem amit az ebay bekér és az 100%ban alátámaszt engem, hogy nem én kötöttem be rosszul a fejet stb. stb. akkor nekem adnak igazat? mert ugye a lényeg az lenne, hogy most az eladó nem ismeri el azt, hogy rosszat küldött és a válaszában annyit írt, hogy tuti én üzemeltem be rosszul

Faragó Szolgáltatóház - Magyarszék - Autóalkatrészek és kiegészítők, Biztosítási alkusz, pénzügyi tanácsadás, számítógép javítás karbantartás, Új műanyag nyílászárók értékesítés, ingatlanközvetítés --HÍVJ VAGY ÍRJ BIZALOMMAL--

(#51130) havri1 válasza zsolt19900 (#51129) üzenetére


havri1
félisten

Miről van szó, milyen termék?

havri

(#51131) parkr válasza ZsoltG60 (#51128) üzenetére


parkr
őstag

lehet más az email, fizetéskor úgy is külön be kell lépni pp-re

utalás lehet menne mástól is csak az azonosítód legyen megjegyzésben. ki kell próbálni pár forinttal.

(#51132) zsolt19900 válasza havri1 (#51130) üzenetére


zsolt19900
őstag

egy autó hifi lejátszót vettem tőle

Faragó Szolgáltatóház - Magyarszék - Autóalkatrészek és kiegészítők, Biztosítási alkusz, pénzügyi tanácsadás, számítógép javítás karbantartás, Új műanyag nyílászárók értékesítés, ingatlanközvetítés --HÍVJ VAGY ÍRJ BIZALOMMAL--

(#51133) havri1 válasza zsolt19900 (#51132) üzenetére


havri1
félisten

Belinkelnéd?

havri

(#51134) zsolt19900 válasza havri1 (#51133) üzenetére


zsolt19900
őstag

tessék elvileg jó a link

Faragó Szolgáltatóház - Magyarszék - Autóalkatrészek és kiegészítők, Biztosítási alkusz, pénzügyi tanácsadás, számítógép javítás karbantartás, Új műanyag nyílászárók értékesítés, ingatlanközvetítés --HÍVJ VAGY ÍRJ BIZALOMMAL--

(#51135) Rick4 válasza zsolt19900 (#51134) üzenetére


Rick4
félisten

Csak egy jótanács. Mindent, ami 5 ezernél drágább, HD videofelvételen megörökítve bontok ki, és ami olyan, üzemelek be. Még sosem volt vitás helyzet, mikor probléma volt valamivel, felnyomtam a youtube-ra, és visszakaptam a pénzt, mindig amennyit kértem, nem variáltak... A telón elindítani a felvételt 10 másodperc, ha minden klappol, letörölni még 5 másodperc. És onnantól a törött, hibás, nem a rendeléssel egyezőség, illetve mindenféle szállítási hiba is meg van magyarázva.

UNAS webshop szövegek feltöltéséhez, képi- tartalmi külalak formázáshoz keresek hozzáértő szakembert.

(#51136) havri1 válasza Rick4 (#51135) üzenetére


havri1
félisten

+1

Nem tudok tanácsot adni sajnos az ügyre.

havri

(#51137) zsolt19900


zsolt19900
őstag

okés, hát lesz ami lesz, majd kiderül

de azért olyan terméket ideküldeni ami kivágja az autó biztosítékát rögvest, ahogy áramot kap :( érdekes

de majd úgy is írok a fejleményekről

Faragó Szolgáltatóház - Magyarszék - Autóalkatrészek és kiegészítők, Biztosítási alkusz, pénzügyi tanácsadás, számítógép javítás karbantartás, Új műanyag nyílászárók értékesítés, ingatlanközvetítés --HÍVJ VAGY ÍRJ BIZALOMMAL--

(#51138) Rick4 válasza zsolt19900 (#51137) üzenetére


Rick4
félisten

Az ilyenek miatt kell a video. Az sokmindent jelent, hogy kivágja a biztit, lehet a bizti se volt 100-as, de ugye mostmár csak a bonyolult magyarázkodás marad, használt cuccnál benne van sajna, hogy az eladó a hunyó, bár ha neki mindenképp vissza kell vennie, és még a fuvart is ő fizeti, nem sok ráció van benne hogy pont az ebay-en próbálkozzon az ilyen.

UNAS webshop szövegek feltöltéséhez, képi- tartalmi külalak formázáshoz keresek hozzáértő szakembert.

(#51139) lacus83 válasza V/ (#51112) üzenetére


lacus83
senior tag

Ergó bármit rendelünk bárhonnan Eu - n belül 27 százalék Áfa terheli plusz a kezelési költségek?(összesen Kb 30 százalék)
Ugyanúgy mint eddig Eu - n kívül?

MSI B460 Tomahawk,I5 10400F Box,G.Skill Tident Z 2X8 Gb 3000Mhz RGB,Megahalems Cooler,LIANLI Lancool III,Samsung 860 Evo 256GB ,Toshiba P300 3TB,LC Power 600W,ASUS ProArt 4060,LG 27GL850B

(#51140) zsolt19900 válasza Rick4 (#51138) üzenetére


zsolt19900
őstag

minden új biztosítékot kivág, az iso kábel teljesen új volt amivel bekötöttem és a szakműhely is kimérte, hogy a kábelezéssel nincsen gond. Szóval csak a rádióban lehet a hiba. Azt mondod, hogy "biztosan" vissza kell adnia, ha hibás a termék, az Ebay mennyire hajlik a vevő védelem felé ilyen esetben? Ennyire mondhatni 100%, hogy vissza fogom kapni a pénzemet, csak idő kérdése?

Faragó Szolgáltatóház - Magyarszék - Autóalkatrészek és kiegészítők, Biztosítási alkusz, pénzügyi tanácsadás, számítógép javítás karbantartás, Új műanyag nyílászárók értékesítés, ingatlanközvetítés --HÍVJ VAGY ÍRJ BIZALOMMAL--

(#51141) havri1 válasza zsolt19900 (#51140) üzenetére


havri1
félisten

Előadótól függ, mennyire ássa bele magát az ügybe.. (Tehát aki kezeli a casedet az ebaynél)
Egyértelműen bizonyítani kell az igazát mind2 félnek, és az alapján döntenek, kié a sarc.

[ Szerkesztve ]

havri

(#51142) zsolt19900 válasza havri1 (#51141) üzenetére


zsolt19900
őstag

oksi, szóval ha kapok egy szakértői véleményt, hogy a rádió volt a rossz, és a bekötés nem, akkor egyértelmű hogy én vagyok a nyertes? ezt ebaynek fel tudom küldeni valahogy emailben? jobb esetben felszólítanak rá, hogy küldjem be?

Faragó Szolgáltatóház - Magyarszék - Autóalkatrészek és kiegészítők, Biztosítási alkusz, pénzügyi tanácsadás, számítógép javítás karbantartás, Új műanyag nyílászárók értékesítés, ingatlanközvetítés --HÍVJ VAGY ÍRJ BIZALOMMAL--

(#51143) havri1 válasza zsolt19900 (#51142) üzenetére


havri1
félisten

Kérdés, hogy a másik fél mit tud felmutatni.
Általában bekérik igen, levélben, másolat stb.

havri

(#51144) zsolt19900 válasza havri1 (#51143) üzenetére


zsolt19900
őstag

okés, köszi szépen, majd kiderül

csak lehet, hogy az a vélemény is pénzbe fog nekem kerülni, de mindegy :) majd meglátjuk

Faragó Szolgáltatóház - Magyarszék - Autóalkatrészek és kiegészítők, Biztosítási alkusz, pénzügyi tanácsadás, számítógép javítás karbantartás, Új műanyag nyílászárók értékesítés, ingatlanközvetítés --HÍVJ VAGY ÍRJ BIZALOMMAL--

(#51145) somnia


somnia
őstag

Megvan a boldog nyertes!

(#51146) Silent77 válasza somnia (#51145) üzenetére


Silent77
veterán

Lesz nagy csodálkozás. :U

Legfrissebb Banggood, Geekb, Ali kuponok: https://t.me/kinabolrendelek

(#51147) mepet válasza Silent77 (#51146) üzenetére


mepet
addikt

Mennyiért ment el a doboz? (melóban blokkolva van...)

(#51148) Silent77 válasza mepet (#51147) üzenetére


Silent77
veterán

382 dollár.

Legfrissebb Banggood, Geekb, Ali kuponok: https://t.me/kinabolrendelek

(#51149) somnia válasza Silent77 (#51148) üzenetére


somnia
őstag

cca. 400-é még telefont is adok hozzá :K

(#51150) Hurkafej válasza somnia (#51145) üzenetére


Hurkafej
aktív tag

Milyen indíttatásból váltál meg-e értéktől? :D

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  eBay (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.