Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  eBay (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-18 13:57:53

LOGOUT.hu

Az eBay használatával kapcsolatos információk.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#51051) radi8tor válasza matyi19 (#51050) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Ha még nem beszéltél az eladóval erről akkor beszélj vele.
Ha már beszéltél vele, de nem jutottatok megegyezésre, akkor eszkalálhatod a case-t feb 15-ig, onnantól ők veszik át a döntést.

⭐ Stella

(#51052) V/ válasza bgabi1 (#51047) üzenetére


V/
Topikgazda

Teendő: várod a postást.
A postai kézbesítés és átvétel a magyar szabályok szerint. Általában rajta van a telefonszám.
A Magyar Posta nem fog telefonálni, ha vámeljárás alá vonják, akkor legfeljebb kapsz egy SMS-t, az adatbekérőt a vámoláshoz mindig ajánlott levélként küldik
Több eset van:
Alap a postai szállítás.
1. Sima levél, ha befér a postaládába bedobják, hanem akkor csenget, ha nem vagy otthon, hagy értesítőt és átveszed a postán.
2. Nemzetközi ajánlott, alá kell írni, ha nem vagy otthon, hagy értesítőt és átveszed a postán.
3. Ha futár céggel küldi az eladó, akkor az szállít, ők általában szólni szoktak telefonon. Ha vámolnak akkor ők is kérik az adatokat.

[ Szerkesztve ]

(#51053) bgabi1 válasza V/ (#51052) üzenetére


bgabi1
aktív tag

Köszönöm kimerítő válaszod, melyben benne volt már a vámmal kapcsolatos következő kérdésemre is a válasz, így nincs következő kérdésem. "egyenlőre"

(#51054) matyi19 válasza radi8tor (#51051) üzenetére


matyi19
őstag

Beszeltem vele...
Pontosan hogyan eszkalálhatom a case-t?

(#51055) gerii


gerii
addikt

Erre valaki?

Melyik a célszerűbb, ha visszaküldeni nem akarom, de min 20$ refundot szeretnék:
1 - lépjek kapcsolatba az eladóval ebay-en, hogy adjon vissza mondjuk 30$-t.
2 - vagy Refund>It's counterfeit or fake> és itt írjam le a dolgokat - ekkor vissza kell küldenem az akksit, és a teljes összeget visszakapom, vagy van részleges refund lehetőség is itt?

Köszi!

(#51056) radi8tor válasza matyi19 (#51054) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Ott van a levélben:

Select "Escalate this case" to eBay Customer Support

gerii: először egyezkedj vele. Gondolom még nem értékelted a tranzakciót. Addig ne is tedd meg, ameddig nem rendeződik.

[ Szerkesztve ]

⭐ Stella

(#51057) WD9


WD9
csendes tag

Sziasztok!

A segítségetekre lenne szükségem. Kicsit hosszú lesz. :D

Mivel nem kaptam meg egy ebay-ről rendelt terméket, ezért küldtem egy request-et az eladónak refund-ot kérve. Az ebay jelezte, hogy amennyiben január 23-ig nem reagál az eladó, az ebay-hez küldjem tovább az ügyet.

Időközben kedvenc eladóm "No longer a registered user" lett, az ebay pedig törölte a megrendelt terméket, a my ebay oldalon a rendelt termékek felsorolásánál a problémás terméknél egy olyan szöveg áll, hogy bármilyen probléma esetén látogassam meg a resolution centert. A request-et viszont azon keresztül küldtem, amit nem találok sehol a rendszerben (print screen-t csináltam róla amikor elküldtem, úgyhogy azzal bizonyítani tudom). Miért tűnt el vajon? Mert már nem regisztrált user az eladó??

Írtam egy üzenetet az ebay-nak, amire reagálva megnyugtattak, hogy ne aggódjak, minden rendben lesz, nem számít, hogy már nem reigsztrált felhasználó a barátunk és nyissak egy case-t a resolution center-ben. Továbbá ha nem fizet az eladó, eszkaláljam a problémát a support felé.

Ez mind szép és jó, de mivel már küldtem egy requestet, ami eltűnt, nem tudok újabbat nyitni, mert jelez a rendszer, hogy már nyitottam egyet. Visszaírtam az ebay-nak még január 23-án (ugye eddig kellett várnom a küldött request alapján), reagálva a konkrétan tőlük kapott üzenetre, hogy a problémám továbbra is fennáll, a print screen-t is elküldtem amivel bizonyítom az elküldött request tényét, de semmilyen választ nem kaptam azóta sem.

A paypal-on sem tudok nyitni case-t ezzel kapcsolatban, mivel ott is jelzi a rendszer, hogy korábban már nyitottam egyet. Oda is írtam üzenetet, arra sem jött válasz. :(

Szerintetek mit kéne még tennem?

(#51058) mepet válasza kerekfej (#51025) üzenetére


mepet
addikt

(#51059) Frozzy


Frozzy
őstag

Üdv..

rendeltem egy kínai telefont aminek több problémája is van sajnos..

képekkel és videóval jeleztem az eladó felé majd jó 2 hét után (újabb üzenet küldésre) kaptam azt a választ, hogy egyértelműen nem láthatóak a hibák (valószínűleg vak emberekkel beszéltem mert még a hülye is látja mi a helyzet..)

így egy barátom segítségével egy pontosabb üzenetet lefordíttatok és elküldöm nekik.. de ha így sem tudok velük zöld ágra vergődni akkor hogyan tudnék valami további lépéseket tenni ?

elvileg 1 év gari van a cuccra. esetleg az ebay felé élhetek panasszal, hogy a vevő egyáltalán nem korrekt ?

köszi a segítséget! :D

 iPhone 14 Pro Max • AirPods Pro • Apple Watch S4 • MacBook Air 2017 

(#51060) parkr válasza mepet (#51058) üzenetére


parkr
őstag

azt hittem már galaxist is lehet venni :D

(#51061) htc07


htc07
addikt

December 5-i rendelésemnek nyoma veszett a purchase historymból. :F

Néztem a 2014 összes rendelésnél, ott sem látom. Előkerestem az e-mailek közül, ott pedig látom az order status-t, ha megnyitom a linket.

Összeesküvés szaga van a dolognak, mindenki az 1 AUD értékű forintomra pályázik ;]

(#51062) havri1 válasza Frozzy (#51059) üzenetére


havri1
félisten

Mikor rendelted?

havri

(#51063) Siriusb


Siriusb
veterán

Kaptam ma egy eladótól levelet:
If you have any question,please Contact Us First instead of Opening a case or Leaving us 1-3 stars detail ratings
(It would be a bad buyer experience according to eBay new rules)

A zárójeles mondatban foglaltakról tud valaki?

(#51064) bgabi1 válasza Siriusb (#51063) üzenetére


bgabi1
aktív tag

Szia!
A zárójeles dologra tudok válaszolni úgy gondolom.
Az ebay új szabályzata alapján nem lehet negatívként értékelni a vevőt semmilyen körülmények között, azaz ő csak pozitív véleményt adhat rólad, vagy semmit, de javítson ki valaki, ha nem jól tudom.

(#51065) radi8tor válasza Siriusb (#51063) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Ha nem 5 csillagot adsz neki, akkor ugrik a top-rated seller rangja.

⭐ Stella

(#51066) Daywalkerke


Daywalkerke
aktív tag

Shipping adatokhoz a State részhez ha magyarországi címre rendelek a megyét(pl. Zala) kell írni, vagy tegyek abba a mezőbe csak egy - jelet? Mert rendeltem már egy terméket Hongkong-ból és mivel ürresen hagytam így a posta címzésen a helyén a postai csomagot az volt, hogy "Not provided" és nem szeretném ha ezután ez rajta lenne a csomagok címzésénél, nehogy megzavarja a kézbesítés folyamatát.

(#51067) mepet válasza Daywalkerke (#51066) üzenetére


mepet
addikt

Nekem egyszer lefordították a vezetéknevemet és az utca nevét is. Csoda, hogy megtalált a csomag... :C
Szerintem jó így üresen, de írhatsdz egy "-" jelet, ha engedi, vagy akár mégegyszer azt, hogy Hungary. Tök mindegy. Én speciel üresen hagytam.

(#51068) Daywalkerke válasza mepet (#51067) üzenetére


Daywalkerke
aktív tag

a "-" jelet engedte beírni, úgyhogy akkor így hagyom, mert amikor üresen hagytam akkor volt a csomagra írva ennek a helyére, hogy "Not provided", bár ha még valakinek van más véleménye erről azt várom.

[ Szerkesztve ]

(#51069) Kicsirics77 válasza Daywalkerke (#51068) üzenetére


Kicsirics77
veterán

Én beírtam a megyét és leszámítva egy-két eltünt csomagot,mindíg rajta van a megye és az irányítószám is.

.... .- --... -.- ..-. . -.- .-. .- ..-. - .-- . .-. -.- .-. .- -.. .. --- .- -.-. - .. ...- .. - -.--

(#51070) bgabi1 válasza Daywalkerke (#51066) üzenetére


bgabi1
aktív tag

Nekem ma jött meg Hong Kong-ból a csomagom és a not provided is rajta van, de ennek ellenére is rámtalált a csomag cirka 7 napon belül ingyen. Egyébként nullát kell beírni a megye helyére, állítólag akkor hagyja üresen azt a mezőt.Én ezt egy oktatóvideóban láttam, ennek ellenére én sem úgy csináltam, ott is lett a non provided.
A csomag meg itt.

(#51071) flegga92 válasza Daywalkerke (#51066) üzenetére


flegga92
senior tag

Ez semmi! Nekem egyszer angliai webshopból jött csomagom úgy, hogy a rendszerük nem ismerte az ékezetes betűket. Nos az én nevemben csak ékezetes betűk vannak, lakhelyemben is (bár arra ott az irányítószám) és az utcanévben is van ékezet. A legjobb pedig az volt, hogy nem csak az ékezetes betűk hiányoztak, hanem a mellette levő betűkre is hatással volt... Szóval a nevem valahogy így nézett ki : LߤŁ&t M×$ߤs. Ügye angliából max 5 nap alatt megérkezett legtöbbször a csomag, 2 hét után már kicsit idegeskedtem, hogy hol van, de szerencsére megjött és látszódott rajta, hogy szegény postások fejtegették, hogy ki lehet, ceruzával voltak feléírkálva a betűk, de helyesen megfejtették! Azóta mindig ékezetek nélkül adom meg a nevem...

(#51072) gerii válasza gerii (#51055) üzenetére


gerii
addikt

Na leírtam neki, a termékleírást; azt ami a kapott akksin van; és hogy mit írtak a programok. Majd írtam, hogy szerintem hamisítvány, és hogy 60$ helyett mástól ugyanezt 35-40$-ért megvehettem volna, ezért részleges refundot kérek. Képeket mellékeltem.

Válasz:
Probably my Colleague send wrong battery , you send back to me for resend new one , or part refund 13USD !
(Csak ezt az akksit hirdette, nem volt hasonló kompatibilis.)

Írhatom hogy min 20$, vagy Refund>It's counterfeit or fake> és itt b@sztatom tovább? Ez esetben mi történik, le kell írnom újra a történetet, vagy csak jeleznem kell, hogy többet akarok, és az eBay intézi :B

[ Szerkesztve ]

(#51073) hardline


hardline
senior tag

Üdv!

Az imént vásároltam a sógoromnak 2 tokot a telefonjára (2 eladótól) ebay-ről.
Az elsőt kifizettem, ott nem volt semmi gond. Aztán a másodiknál előbb lekapott 1.00$ a kártyámról, majd rögtön utána a termék valódi árát is.
Érdeklődnék, hogy hova a tökömbe tűnt az az 1 dollár a kártyámról, mert a paypalon nincs és nem is igen tudom hova tenni a dolgot.

(#51074) V/ válasza hardline (#51073) üzenetére


V/
Topikgazda

A kártyád aktiválva volt?
Nekem az új kártyám beüzemelésénél csinálta, a bankom zárolt 1$, nem vonta le, majd később fel lett szabadítva, úgy hogy a számlámon nem volt mozgás. ha figyeled pár napig zárolás alatt lesz. A bank azt mondta hogy a Paypal, a Paypal azt mondta hogy a bankom, hagytam a fenébe és lám eltűnt, a pénz meg megmaradt..

(#51075) bgabi1


bgabi1
aktív tag

Ha az USA - ból rendelek és csak USA posta kódot adnak meg, akkor csak addig tudom nyomon követni a terméket, amíg USA utazásának végéhez ér? Azért kérdezem, mert az egyik termékem naponta frissült, amíg elért egy Erlanger nevű logisztikai bázishoz, majd azóta eltelt pár nap és nem frissül tovább. Ráadásul kizöldült nálam az a kék csík. Deliveredre változott egy zöld pipával és Return This Item jelent meg a kék gombon olyan érzetet keltve, mintha megkaptam volna, vagy talán visszaküldték? Remélem nem erről van szó!

(#51076) Siriusb válasza bgabi1 (#51064) üzenetére


Siriusb
veterán

Szia!
Kösz. Úgy tudtam, eddig sem lehetett vevőnek negatívot adni, ezek szerint tévedtem.

(#51065) radi8tor1
Kösz neked is.

(#51077) hardline válasza V/ (#51074) üzenetére


hardline
senior tag

Aktiválva volt, persze. Ezért nem értem mi az a levonás, de lehet igazad lesz és csak valami zárolás, amit majd feloldanak.
Köszönöm a segítséget!

(#51078) Balli


Balli
őstag

Kicsit lefagytam, hogy milyen költsége van Ebay.co.uk-n eladni egy terméket. Párszor már vásároltam, most eladáson gondolkodok, de el is ment a kedvem..
Nagyban, 300ezer-ben gondolkodva: 10% Ebay fee + 3.4% PayPal=32.2k költség. Jól gondolkodok?

Amennyiben eladom a terméket, de a vevő valamilyen oknál fogva visszaküldi, s visszautalja a pénzt is, a fenti teljes koltseget (peldaban 32.3k) bebukom?

Athens 2004

(#51079) Hurkafej


Hurkafej
aktív tag

Aukción vettem egy elektromos reszelőt 5500Ft-ért, a fixára kb 6300Ft szokott lenni.
Tiszta karc a teteje, mintha valami torony alján lett volna, nameg a fordulatszám szabályzó potméteren hallatszik, hogy néhol odaér rendesen a pályához, néhol pedig nagyon surlódik, erőltetni kell.
Mit tennétek? Gondolom ki akarná szúrni a szemem 3 dollárral ha reklamálnék neki...

(#51080) V/ válasza Balli (#51078) üzenetére


V/
Topikgazda

(#51081) Balli válasza V/ (#51080) üzenetére


Balli
őstag

Igen, ugyhogy inkabb az utolso kerdesem az ami relevans

Athens 2004

(#51082) V/ válasza Balli (#51081) üzenetére


V/
Topikgazda

A sikertelen -mintha el sem adtad- esetén vissza adják az eladási jutalékot. Ha nem változott a szabály.
Viszont ha nem kedvezményes a hirdetés feladási díj, azt nem szokták vissza adni.
Persze a vevődnek a reklamációs időben kell reklamálni.

(#51083) bul07


bul07
nagyúr

Ugye jól nézem hogy Február 19-én van a Kínai újév?

Akkor van esély rá hogy amit még a héten rendelek rendben elhagyja Kínát

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#51084) radi8tor válasza bul07 (#51083) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Majdnem.

⭐ Stella

(#51085) bul07 válasza radi8tor (#51084) üzenetére


bul07
nagyúr

De pontosan 19-én [link], [link], [link](az mondjuk már nem világos nekem hogy 18-ról 19-re tehát 19 az első napja, vagy 19-ről 20-ra)
De mondjuk mindegy 1-2 nap ide oda

[ Szerkesztve ]

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#51086) radi8tor válasza bul07 (#51085) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Aha, nem tudom miért hagyták ki akkor a linkelt listámról.

⭐ Stella

(#51087) Dluinet válasza bul07 (#51085) üzenetére


Dluinet
nagyúr

nem hivatalosan február 15-től március 1-ig

március másodikán már dolgoznak

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#51088) vasi89


vasi89
addikt

Helllo!

Mivel az utóbbi időben párszor befürödtem memóriakártyával, így tudnátok ajánlani ebayen olyan eladót aki tényleg bevált? Nem csak sok értékeléssel rendelkezőt mert olyanoktól rendelek csak és 3x is vackot kaptam :(

köszi!

(#51089) Silent77 válasza vasi89 (#51088) üzenetére


Silent77
veterán

sinceritytrading, megbízható, gyors.

[ Szerkesztve ]

Legfrissebb Banggood, Geekb, Ali kuponok: https://t.me/kinabolrendelek

(#51090) Freddycom válasza vasi89 (#51088) üzenetére


Freddycom
őstag

Vagy amit Silent77 írt vagy courtesytrading. Ugyan az a két eladó, csak van amit sincerity nem szállít hozzánk, de az aliasáról rendelve igen.

[ Szerkesztve ]

(#51091) vasi89 válasza Freddycom (#51090) üzenetére


vasi89
addikt

:R köszönöm mindkettőtöknek! :R

(#51092) Balli válasza V/ (#51082) üzenetére


Balli
őstag

Koszi, en is igy gondolnam logikusan, hogy az eladasi dij visszajar, csak a hirdetesi nem.
Ez, radi8tor1 hozzászólása bizonytalanit el, mert a 9k-s fee amire valaszolt az biztos hogy az eladasi fee lehet es nem a hirdetesi.
Radi8tor1, megtudod erősiteni? :)

Athens 2004

(#51093) V/ válasza Balli (#51092) üzenetére


V/
Topikgazda

Olvastad az eredetit? A lényeget idézem: "Közben meggondoltam magam és refund-oltam a pénzt."
Itt az eladó állt el az eladástól és arra kérdezett rá. Ilyenkor azért más a helyzet.
Valójában jogilag (akár külföldi, akár magyar jog) létrejött a szerződés, a meggondoltam magam nem érvényes elállási indok. A jogilag elfogadottak esetén sem kell fizetni. Pl: megsemmisül a termék természeti ok vagy egyéb miatt, stb. Ennek is meg van az eBay szabálya.
A kérdésed az volt, hogy ha a vevő áll el, akkor mi van. Természetesen a vevő kezdeményez, te elfogadod, akkor vissza kapod a jutalékot. Rajtad kívül álló ok..

(#51094) Balli válasza V/ (#51093) üzenetére


Balli
őstag

Vilagos, koszi szepen! Balazs

Athens 2004

(#51095) Tas Huba


Tas Huba
csendes tag

Sziasztok. Úgy tudom, hogy az ebay-n a kezdőket korlátozzák, 10 termék, és 600Eur.
Olyan termékekkel foglalkozom (jó lenne ezeket árulni az ebay-n is), amiben pont a formaválaszték a lényeg. Nevezzük pólónak, amiből van majdnem ezerféle raktáron (és ebbe nincs benne a méretválaszték). Ha ebből csak tízet tehetek fel, az nem valami sok, mondjuk 100db már érne valamit.
Van erre megoldás, vagy csak 10db-vel lehet indulni?

(#51096) radi8tor válasza Tas Huba (#51095) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Kereskedői fiókot kell nyitni.
Normál fiókkal vannak ilyen korlátozások.

⭐ Stella

(#51097) Jack@l


Jack@l
veterán

Sziasztok,

EU-n belül valami áfa baromság változott mostanában. Nem tudja valaki, hogy ez rendelt termékekre is vonatkozik-e?
(a rendelt szolgáltatás áfáját a célország(magyarisztán) szerinti áfakulcsokkal számolják mostantól)

A hozzászólási jogosultságodat 2 hónap időtartamra korlátoztuk (1 hsz / 10 nap) a következő ok miatt: Az ÁSZF III 10/8. pontjának megsértése - trollkodás - miatt. Többször és többen is kértek már, hogy hozzászólás írásakor használd a linkelés funkciót, mert ennek elmaradása sokak számára zavaró.

(#51098) Tas Huba válasza radi8tor (#51096) üzenetére


Tas Huba
csendes tag

Kösz! .. Nagyjából mi a különbség? ( termékszám, költségek... ilyesmi?)

( próbálom majd kibogarászni hozzá a "User Agreement" -et., de nincs ez meg valahol magyarul?)

(#51099) radi8tor válasza Tas Huba (#51098) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Pontosan én sem tudom mi a különbség.

Magyar eBay nincs sajnos.

⭐ Stella

(#51100) Tas Huba válasza radi8tor (#51099) üzenetére


Tas Huba
csendes tag

User Agreement-t ben sincs benne :( Pedig annyira jó lenne tunni, hogy... persze csak valahol olvastam, h "Buy it now" lehetőség korlátozás is van... az vajon (új) kereskedői fiókra vonatkozik-e?

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  eBay (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.