Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  eBay (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-18 13:57:53

LOGOUT.hu

Az eBay használatával kapcsolatos információk.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#51251) V/ válasza stargazer (#51246) üzenetére


V/
Topikgazda

"sztem az amazon nem így megy. és semmilyen korrekt üzlet nem így megy. dehát ez már megint csak egy magánvélemény volt."
Az Amazonon és az összes hasonló internetes aukciós oldalon is így megy.

[ Szerkesztve ]

(#51252) V/ válasza radi8tor (#51243) üzenetére


V/
Topikgazda

Igazad van, és elnézést, de olyan helyen volt amit nem lehet linkelni, és csak 1 oldal A/4.

(#51253) RAiN91 válasza V/ (#51242) üzenetére


RAiN91
őstag

Nagyon köszönöm! : )

(#51254) RBJ


RBJ
addikt

valaki vett már valami self defense cuccot? Tollakat látok de az mire jó? :F

Ubuntu / Realme GT2 / Fitbit charge 6 / Gaggia Classic / Xbox Series S

(#51255) somnia válasza stargazer (#51246) üzenetére


somnia
őstag

Hülyeséget beszélsz!
Maradva a te hasonlatodnál, a dolog éppen ott tart, hogy a pénztáros már beütötte és arra vár, hogy oda add neki a lóvét.

(#51256) S e t h válasza somnia (#51255) üzenetére


S e t h
nagyúr

Már leírta vki.
[link]

This signature is completely useless! Don't waste any time by reading it!

(#51257) Hurkafej válasza somnia (#51255) üzenetére


Hurkafej
aktív tag

Ha beütötte akkor is van minusz gomb nekik.

(#51258) somnia válasza Hurkafej (#51257) üzenetére


somnia
őstag

Igen, s az eBayon az a mínusz gomb, hogy szólsz az eladónak, hogy törölje, vagy nem?

(#51259) somnia válasza S e t h (#51256) üzenetére


somnia
őstag

És?

(#51260) zsolt19900


zsolt19900
őstag

még a rádiós eset:

megvan nyitva a case, én leírtam a véleményem és feltöltöttem a fotóimat.... látok pár dátumot, van 1 ahol az eladónak van reagálási ideje és van egy amiben leírják, hogy mikor zárja be az ebay biztosan a caset.
Na most, ha az eladó nem reagál semmit sem akkor mi történik? -ez "segít" az ebaynek abban, hogy a részemre "döntsön" pozitívan? Vagy mindenképpen kell valamit írnia az eladónak -az az fog írni- vagy ha nem ír akkor az azzal jár, hogy automatikusan nekem adnak igazat?

Faragó Szolgáltatóház - Magyarszék - Autóalkatrészek és kiegészítők, Biztosítási alkusz, pénzügyi tanácsadás, számítógép javítás karbantartás, Új műanyag nyílászárók értékesítés, ingatlanközvetítés --HÍVJ VAGY ÍRJ BIZALOMMAL--

(#51261) Frozzy


Frozzy
őstag

Kaptam egy refundot ebayrol ami 119.99$ lenne.. PayPal balanceom 113.8$ ez így hogy van? Ennyit elvenne a semmire a PAYPAL? :S

 iPhone 14 Pro Max • AirPods Pro • Apple Watch S4 • MacBook Air 2017 

(#51262) pepe091 válasza Frozzy (#51261) üzenetére


pepe091
MODERÁTOR

Ugyanoda kerül vissza a refund, ahonnan jött. Amikor fizettél, akkor nem úgy volt hogy $113,8 volt a PP accodon, és a többit a kártyádról vette le?

Ha meg nem, akkor az eladó bénázta el mert nem refundot adott, hanem pénzt küldött, ami már nem minden esetben ingyenes.

(#51263) stargazer


stargazer
senior tag

az amazon nem cseszeget ilyen hülyeségekkel, most próbáltam.
rossz volt a hasonlat, vegyük tesco, automata pénztárakkal. beteszel a kosárba valamit, odaviszed a pénztárhoz (akár be is ütheted, tökmindegy). utána meggondolod magad, van tétel törlése (még akkor is ha ehhez meg kell kérned az ottani pénztárost). de ha nem ütöd be, akkor pláne nem történhet olyan hogy valaki elkezd téged forszírozni, hogy de márpedig fizesd ki mert megvásároltad. a kattintás a kosárba helyezésnek felel meg. tehát meggondolod magad, otthagyod az árut, vagy kultúráltabb emberek megkérik az ott segítő dolgozókat hogy legyenek szivesek gondoskodni a visszaviteléről, a lényeg hogy eljössz, az árut otthagyod, kimész az üzleből. és ekkor valaki utánad szaladna és elkezdeni erőszakoskodni hogy fizess... na nehogymár. illetve nekem mindegy, ha nektek ez nem gond (akinek nem inge ne vegye magára), nyugodtan gondoljátok csak magatokat tökéletesen tudatos vásárlóknak, akik soha nem tesznek be valamit a kosárba úgy hogy még hezitálnak, és akik soha nem gondolják meg magukat, és ha mégis, csak fizessetek ha utánatok szaladnak. nekem ettől kinyílik a bicska a zsebemben, illetve kinyílt az ebay-re, és nem is fogok ott vásárolni, ezt megjegyeztem egy életre (ha már az egy életnél tartunk). ez egy nagyon aljas próbálkozás arra hogy emberek zsebéből pénzt húzzanak ki. kiváncsi lennék élőben valaki ezt megcsinálná veletek, mit tennétek. jaj bocsi tényleg, kifizetem. aha, persze. sok sikert hozzá. még előleg kifizetése után is bárki bármikor elállhat a vételtől (más kérdés hogy bukod az előleget).

persze lekommunikáltam az eladóval hogy meggondoltam magam, és nem tartok igényt az árura, aki így első szóra törölte az ügyet, nem is ezzel van a gondom.

[ Szerkesztve ]

Fegyverben réved fönn a téli ég, kemény a menny és vándor a vidék, halkul a hó, megáll az elmenő, lehellete a lobbant keszkenő...

(#51264) havri1 válasza stargazer (#51263) üzenetére


havri1
félisten

Az én ismereteimben a buy now az már fizetési kötelezettség is egyben.
A kosárba rakásra van külön opció..

havri

(#51265) stargazer válasza havri1 (#51264) üzenetére


stargazer
senior tag

ez tény hogy így van, de ez aljasság.
amikor még azt sem tudod mennyi lesz pl. a postaktg? mert van akinél 30 eur, van akinél 8. és ez akkor derül ki amikor rányomsz (akár a kosárból a fizetésre, akár a sofort kaufenre). a sofort kaufen egy annyiban egyszerűsített menet (kéne legyen józan paraszti ésszel), amivel megspórolsz egy fölösleges lépést (a kosárbahelyezést), amikor tudod hogy csak egy dolgot akarsz venni.

[ Szerkesztve ]

Fegyverben réved fönn a téli ég, kemény a menny és vándor a vidék, halkul a hó, megáll az elmenő, lehellete a lobbant keszkenő...

(#51266) somnia válasza havri1 (#51264) üzenetére


somnia
őstag

+1

(#51267) Silent77 válasza stargazer (#51265) üzenetére


Silent77
veterán

Előtte is látod a postaköltség...
Nem bonyolult ez, csak te bonyolítod túl.

Legfrissebb Banggood, Geekb, Ali kuponok: https://t.me/kinabolrendelek

(#51268) havri1 válasza stargazer (#51265) üzenetére


havri1
félisten

Értem én, mi a problémád, de sajnos a szabályok nem mindenhol egyformák.

havri

(#51269) mirci18 válasza stargazer (#51265) üzenetére


mirci18
addikt

Nem értem miért szentelsz ennyit a magad védelmére.
Kiakadtál félig meddig ok nélkül.
Minek.
Te ráléptél a megvásárolni akarom most opcióra így az ebay egyből ki akarja fizettetni.
Vagyis te már kimutattad azt a szándékot hogy megveszed a terméket és nem csak beraktad egy kosárba.
Az amazonon és máshol kosárba rakod a terméket majd a végén fizetsz.
Így ezzel hiába védekezel mert mind a kettő oldal más és más.

Máskor ha ebayozol rakd be kosárba a terméket vagy figyeld meg és ennyi nem kell egyből fizetned.
Az meg nem kifogás hogy nem tudod mennyi a postaköltség mert a terméklapon minden lényeges információ még a postaköltség is kint van így előtte tudsz tájékozódni.
A terméket nem kell kifizetned mert jó fej volt az eladó.

Nem akarlak basztatni de eddig senki sem védett meg mert számunkra más a véleményünk nem hisszük hogy igazad van és feleslegesnek látom bizonygatni példákkal mert akkor sem lessz másként.
Bele kell nyugodni ebben az ügyben ennyi volt.

Tisztelet a többieknek mert a kioktatás mellett segítő szándék is meg volt bennük.

[ Szerkesztve ]

Nincs annál gonoszabb ember mint aki az előtt jó volt de egy másik gonosz őt is gonosszá tette.-BSTH

(#51270) somnia válasza stargazer (#51265) üzenetére


somnia
őstag

Szerintem tök feleslegesen rugózol rajta.
Gondolom mikor regisztráltál elfogadtad a szabályzatot.

Van egyébként ennél még érdekesebb dolog is pl: a Make offer.
Ha egy cuccra ajánlatot teszel és az eladó elfogadja azt, köteles vagy megvenni.
Hmmm...

(#51271) V/ válasza stargazer (#51263) üzenetére


V/
Topikgazda

Az elektronikus kereskedelemre más jogszabályok vonatkoznak, mint a bolti kiskereskedelemre, nincs értelme összehasonlítani.
Az eBay regisztrációval elfogadtad a szabályokat, nincs benne semmi aljasság. Nincs kötelezve arra, hogy magyar nyelvre fordítsa, mivel nem magyarországi a szolgáltatás. Saját felelősségedre használod.

(#51272) V/ válasza Frozzy (#51261) üzenetére


V/
Topikgazda

A Paypal refund esetén ugyanannyit tesz vissza, a volt vevőtől nem vesz le semmit.
Ha az eladó küld vissza pénzt, akkor mivel a küldés jutalékát fizetnie kell, így ha csak 119.99$-t küld akkor, abból veszik le, ezért illik, célszerű a jutalékkal növelt összeget megadni a Paypal-n. A küldésre való kattintás előtt persze látható a teljes költség és az amit kap majd a másik fél.
Az előttem szóló pedig a másik lehetőséget is említette.
Én egyszer jártam így, írtam az eladónak és pótolta a hiányzó összeget egy újabb utalással, amit jól számolt ki.

[ Szerkesztve ]

(#51273) daara


daara
aktív tag

Sziasztok

Kinéztem ebay-ről egy Terméket és magyarországra 5 font a szálitási költésg.Ez tényleg ennyi lenne vagy lehet több?

(#51274) somnia válasza daara (#51273) üzenetére


somnia
őstag

Hol látod az 5 fontot?...mert én csak 3.99-et látok.

(#51275) daara válasza somnia (#51274) üzenetére


daara
aktív tag

igazábol mindig csak rendeltettem dolgokat onnan és nem igazán tudom hogy ez tényleg ennyi lenne-e mire ide érne a házunk elé amennyit írnak..

(#51276) Silent77 válasza daara (#51275) üzenetére


Silent77
veterán

Annyi amit ott ír, 3,99 font a szállítás.

Legfrissebb Banggood, Geekb, Ali kuponok: https://t.me/kinabolrendelek

(#51277) daara válasza Silent77 (#51276) üzenetére


daara
aktív tag

tudnátok segíteni?
nnincs paypall kártyám,semmit se tudok h hogyan tunék én rendelni.

(#51278) Josi válasza daara (#51277) üzenetére


Josi
aktív tag

Akkor legegyszerűbb, ha kinyitod az összefoglalót, és ott van 3 név akik megoldják helyetted az egész ügymenetet.
Winner_hun
randras
W1
Kérd meg valamelyiküket, hogy bonyolítság le helyetted.

''Ne ess pánikba, és mindig tudd, hol a törülköződ'' Ford Prefect után szabadon

(#51279) Frozzy válasza V/ (#51272) üzenetére


Frozzy
őstag

valóban csak pénzt küldött nekem.. akkor ez így nagyon "undorító" írok neki, hogy pótolja.. ez így nem szép..

 iPhone 14 Pro Max • AirPods Pro • Apple Watch S4 • MacBook Air 2017 

(#51280) zsolt19900


zsolt19900
őstag

rádiós eset:

"Hallo zsolxxxxx,
der Verkäufer hat Ihnen geantwortet und eine andere Lösung für das Problem vorgeschlagen.
Nachricht vom Verkäufer:
„Hallo, was genau Funktioniert nicht genau an dem Gerät. Der Artikel wurde vor Verkauf ausgibig überprüft und war 100% in Ordnung und auch nicht lange in gebrauch. Es schien doch alles in Ordnung zu sein Dank Ihrer Bewertung und ein paar Tage später ist dann der Artikel defekt? Habe Sie diesen eventuell nicht Fachmännisch eingebaut und ihn somit beschädigt?Ich kann es mir im besten Willen nicht vorstellen. Mfg“

Wenn Sie mit dieser Lösung einverstanden sind, können Sie dies dem Verkäufer mitteilen, indem Sie ihm über die Seite „Probleme klären“ eine Nachricht senden. Wenn Sie dieses Angebot nicht akzeptieren möchten, sollten Sie dem Verkäufer eine Nachricht senden und ihm eine Lösung vorschlagen, die Ihrer Meinung nach angemessen ist.

Sie können Einzelheiten zu dieser Anfrage auch unter „Probleme klären“ aufrufen.

Bitte beachten Sie: Entscheidungen im Rahmen des eBay-Käuferschutzes bei Bezahlung mit PayPal werden auf Basis der PayPal-Käuferschutzrichtlinie getroffen."

ezt kaptam az ebaytől, a caseval kapcsolatban és az eladó is kéri tőlem, hogy küldjem el neki a véleményezésről készült lap fényképét

most ilyenkor mit tegyek szerintetek? írjak az eladónak, az pedig megint nemet fog mondani? gondolom az ebaytól amit kaptam még véletlenül se kattintsak arra, hogy a "probléma megoldódott" ugye?

És nem értem, ha caseba betettem azt a fotót a véleményről, hogy "a készülék beszerelése szakszerűen történt" akkor miért kéri tőlem az eladó magánüzenetben azt, hogy erről küldjek képet? azért küldjem el neki, és írjam meg, hogy márpedig a készülékkel van a probléma 100%ig?

köszi a segítséget előre is

[ Szerkesztve ]

Faragó Szolgáltatóház - Magyarszék - Autóalkatrészek és kiegészítők, Biztosítási alkusz, pénzügyi tanácsadás, számítógép javítás karbantartás, Új műanyag nyílászárók értékesítés, ingatlanközvetítés --HÍVJ VAGY ÍRJ BIZALOMMAL--

(#51281) V/ válasza zsolt19900 (#51280) üzenetére


V/
Topikgazda

Akkor azt javaslom írd meg a válaszban, hogy szándékosan csak a gyári adatokat adta meg a leírásnál, nem tett utalást az aktuális műszaki állapotra, nem a meghirdetett termékről készült fényképet tett fel, hanem katalógus képet, így semmi sem bizonyítja azt az állítását, hogy 100%-os állapotban volt, ami ugye nem is lehetséges egy használt termék esetén.
Nem szakvéleményt kér, hanem azt írta, hogy a beszerelésnél te hibáztál, lényegiben

(#51282) zsolt19900 válasza V/ (#51281) üzenetére


zsolt19900
őstag

értem, ezt az eladónak írjam vagy pedig az ebaynek? vagy mindkettőnek? vagy az ebayes levélre nem is tudok vagy nem is kell válaszolnom?

Faragó Szolgáltatóház - Magyarszék - Autóalkatrészek és kiegészítők, Biztosítási alkusz, pénzügyi tanácsadás, számítógép javítás karbantartás, Új műanyag nyílászárók értékesítés, ingatlanközvetítés --HÍVJ VAGY ÍRJ BIZALOMMAL--

(#51283) DEJVID


DEJVID
őstag

Sziasztok!
Valamiért újabban nem írja ki nekem az ebay a termékek árát forintban. Mikor rámentem egy hírdetésre az aktuális árnál is, a minimális licitnél is, meg mikor én licitálok, akkor is zárójelben kiírta forintban is az összeget. Hogy tudnám ezt visszahozni?

[ Szerkesztve ]

(#51284) somnia válasza DEJVID (#51283) üzenetére


somnia
őstag

lépj be!
.com

(#51285) DEJVID válasza somnia (#51284) üzenetére


DEJVID
őstag

Be vagyok és a .com oldalt használom.

(#51286) V/ válasza zsolt19900 (#51282) üzenetére


V/
Topikgazda

Mindkettőnek, és mindenképp írd bele egy mondatban, hogy hibás rádiót küldött és kéred vissza az árát.

(#51287) zsolt19900 válasza V/ (#51286) üzenetére


zsolt19900
őstag

okés, írtam a caseba, hogy látszódjon.... az eladónak meg max megírom, hogy a caseba be van csatolva a fotó, ott meg tudja nézni

beleírtam azt is, hogy én teljesen jóhiszeműen és teljes bizalommal járok el minden vételemnél, és itt is így tettem és éppen ezért nagyon sajnálom azt, hogy a szakműhelyben azt mondták, hogy nem működőképes a rádió. Ismét beleírtam -az ebay miatt- hogy az eredeti állapot visszaállítását tudom csak elfogadni, az az vételár és szállítási díj vissza nekem 1-1be utána pedig küldöm vissza teljes tartozékaival a rádiót. Megírtam még, hogy katalógusképet és csupán 1-2 technikai adatot és 1-2 tartozékot sorolt fel a hirdetésben, és mivel nekem bizonyító papír van a kezemben, neki pedig csak a szava -no ezen remélem elgondolkodik az ebay is.
Az utolsó dolog lenne a leglényegesebb mind közül.... mivel ugye beleírtam, hogy én tudom bizonyítani, hogy hibásat kaptam, ő pedig "csak mondja" hogy nála működött.... no ha ezen nem akad meg az ebay szeme, akkor ezentúl szöget fogok onnan rendelni és max matricát :D

Faragó Szolgáltatóház - Magyarszék - Autóalkatrészek és kiegészítők, Biztosítási alkusz, pénzügyi tanácsadás, számítógép javítás karbantartás, Új műanyag nyílászárók értékesítés, ingatlanközvetítés --HÍVJ VAGY ÍRJ BIZALOMMAL--

(#51288) ZsoltG60


ZsoltG60
aktív tag

Üdv. egy kis segítséget kérnék kezdő vásárlóként:Erről a lámpáról lenne szó:

[link]

ahogy nézem az eladó profilját úgylátom hogy kínai...ha onnan ezt megrendelem akkor még rá kell számolni a vámot/áfát is ? még nehéz eligazodnom az oldalon, mert látok alul a leírásban német címet is. :F :R

Lumia 950XL

(#51289) htc07 válasza ZsoltG60 (#51288) üzenetére


htc07
addikt

németországból küldi a leírás szerint.

egyébként nem szállít magyarországra.

nem tudok németül, csak a ".de"-t írtam át ".com"-ra.

[ Szerkesztve ]

(#51290) bgabi1


bgabi1
aktív tag

Mivel megfogadtam magamnak, hogy ezentúl a drágább termékeknél megkérdezem, hogy ténylegesen szállít-e Magyarországra, most is így tettem. Ezt a választ kaptam.
This is a new product. We do not ship internationally but you can order it through the Ebay international shipping. Let me know if there is any other questions.
Ebből arra a következtetésre jutottam, hogy ők nem küldenek, de az eBay elküldi. Hát én is arra gondoltam.
Talán félre érthette, hogy vele akarom elküldetni. Vagy én értem félre a levelét?
Valaki?

(#51291) kelly7


kelly7
aktív tag

Pay pal fórumon nem válaszolt senki, hátha itt tud valaki.
Azt érdekelne, hogy a pay pal számlámra tudnak-e utalni az usa-ból, és azt ki is tudom venni? Valaki csinált már ilyet. Így ha működik a dolog akkor van valami tranzakciós költség?

(#51292) somnia válasza kelly7 (#51291) üzenetére


somnia
őstag

Tudnak.
Ha termékvásárlás miatt utalnak, akkor te fizeted a költséget, ha csak úgy, haveri alapon, akkor az fizeti aki utal.

(#51293) V/ válasza kelly7 (#51291) üzenetére


V/
Topikgazda

"és azt ki is tudom venni?"
Át tudod utalni a magyar banki számládra, persze hogy van költsége.

[ Szerkesztve ]

(#51294) kelly7 válasza somnia (#51292) üzenetére


kelly7
aktív tag

Nem vásárlás végett utalnának. Ki venni hogy tudom?Mert otp-s számlámhoz csináltam egy virtuális számlát, és az van meg adva a pay pal-nak.

V/ A kérdés az, hogy melyik utalással bukom a kevesebbet ha kiveszem a pénzt. Pay pal, vagy otp?

[ Szerkesztve ]

(#51295) somnia válasza kelly7 (#51294) üzenetére


somnia
őstag

A legkevesebbet akkor bukod, ha ott hagyod a számlán és elvásárolod.
Átutalod a számládra.

[ Szerkesztve ]

(#51296) V/ válasza kelly7 (#51294) üzenetére


V/
Topikgazda

Paypal-ről nem tudsz kivenni. A forint számlára utalják át, amit be regisztráltál. Ha $-t küldtek, azt átszámolja forintra és azt küldi, a konvertálásnak van valami költsége, ami az árfolyamba bele van kalkulálva, de akkor mivel forint utalás az OTP-nél semmi kiadásod nem jelentkezik, fogad egy forint utalást.
Szerintem olcsóbb mint amikor az OTP devizát számol el forint számlára.

(#51297) V/ válasza V/ (#51296) üzenetére


V/
Topikgazda

A Premier Account ajánlott, a Personal esetén van valami limit.

(#51298) parkr válasza bgabi1 (#51290) üzenetére


parkr
őstag

arra gondolt hogy közvetlenül nem fogja neked elküldeni, hanem az ebaynek van ilyen szolgáltatása ahol az ebay címére elküldi belföldi postával és onnantól az ebay fogja neked továbbküldeni, és intézik az áfa/vám témát is.

(#51299) cheatergs válasza cheatergs (#50684) üzenetére


cheatergs
senior tag

Nos, én feladtam, h a procit kézhez kapom, ezért pár napja küldtem eladónak egy mailt, h ez már nem fog megérkezni (minden mást eddig 1 hónapon belül leszállított a posta, ez meg már több, mint két hónapja sehol) és kértem a refundot.
Ő arra kért, h várjak tovább és csatolt egy fotót a becsomagolt prociról. Valszeg nem értette, h nekem nem az ő hitelességével van a bajom, hanem a hazai kiszállítással.

19-én lejár a harminc nap. Várjak addig, vagy ebayen keresztül kérjem a refundot?

Mindig minden mindegy

(#51300) V/ válasza cheatergs (#51299) üzenetére


V/
Topikgazda

Várjál, február 19 a 19?
Van nyomkövetési száma?

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  eBay (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.