Hirdetés

2024. május 6., hétfő

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  eBay (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-05-01 20:32:09

LOGOUT.hu

Az eBay használatával kapcsolatos információk.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#51401) maestro87 válasza üszök (#51400) üzenetére


maestro87
őstag

Mit nem fizettem??
Akkor most megszokták vámolni vagy ráteszik még a jó magyar áfát, vagy nem? Vehetek nyugodtan 16 ezer forintosat is?

(#51402) htc07 válasza üszök (#51400) üzenetére


htc07
addikt

nem úgy van, hogy forgalomba nem lehet hozni itthon matrica nélkül?

pl. ha kapok egy fontos iratokkal teli pendriveot az ázsiai üzlettársamtól, akkor ők azt elkobozzák? :N

(#51403) V/ válasza üszök (#51400) üzenetére


V/
Topikgazda

6000 Ft alatti tételekkel nem foglalkoznak, és nem kell ide keverni a szerzői jogi jogdíj dolgokat.
htc07 írta pontosan, hogy a forgalomba hozás esetére vonatkozik és a kereskedő nem adhatja el anélkül, ez pedig ugye nem az a szituáció, magánszemély vásárolt nem kereskedelmi mennyiséget.

A tabletekre beépített memóriájára is vonatkozik a jogdíj fizetés, de eddig senkinek sem számolták fel, csak a 27% ÁFÁ-t.

[ Szerkesztve ]

(#51404) v-man


v-man
őstag

dec 27-én vettem egy telótokot, amit nem kaptam meg azóta sem.
írtam a kínainak, case nyitás nélkül, hogy szeretnék teljes refundot kapni, ha mégis megkapom a tokot, újra elküldöm az árát.
ő ma vissza is küldte paypalon, az ebayen viszont a tok átkerült az unpaid items-ek közé...
ez így normális? már több mint egy éve nem volt refundom, de akkor nem emlékszek ilyenre.
:R

XO: aviktorke | Hifi: Primare I22, Topping D70s, Wiim Pro Plus, Yamaha CDX-396, Triangle Elara 07, Topping A30 Pro, Sennheiser HD 58X

(#51405) havri1 válasza v-man (#51404) üzenetére


havri1
félisten

Igen, el fog tűnni pár nap múla magától. Nekem is volt nemrég ilyen.

havri

(#51406) m0ski


m0ski
aktív tag

Sziasztok!

Tanácsot szeretnék kérni...korábban valaki közületek ajánlotta ezt az eladót akksira és töltőre.
Rendelnék tőle két terméket, leveleztem vele, azt írta hogy nyugodtan rendeljem egyben, nem kell dupla szállítást fizetnem, egy csomagba elküldi.
Az első furcsaság ott volt, hogy "add to cart" gomb a .com felületen nincs, csak a .de felületen. A német oldalon összeraktam a csomagot, viszont a véglegesítésnél ugyanúgy számolja mindkét tételre a szállítási díjat.
Én ezzel rendelés oldalon tudok valamit tenni, vagy csak az eladó? (Már jeleztem neki, hogy nekem dupla szállítási költséget ír a rendszer, még nem reagált)

(#51407) Dluinet válasza V/ (#51371) üzenetére


Dluinet
nagyúr

az lehet hogy munkanap, de ott is szeretik kivenni a dolgozok a szabadságukat, ha már van

MO-n az emberek nagy része nem úgy van, hogy dec 24-én délután négykor abbahagyja a munkát, és 27-én reggel 8-kor már bent van, hanem dec 21-től jan 3-ig senki nem megy be dolgozni. Ez Kínában is gyakorlat.

fasttech

[ Szerkesztve ]

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#51408) csab2 válasza maestro87 (#51393) üzenetére


csab2
veterán

Egy november 27-én vásárolt apróság még nem jött meg. Most akartam jelezni, és nem találolm sehol. Ráadásul aznap még két dolgot vettem - azok meg is jöttek - de azokat sem találom sehol. Még szerencse, hogy az emaileket mind megőrzöm, és így tudtam megkeresni, hogy kitől és mit vettem.
Nagyon furcsállom a dolgot, mert eddig ilyent még nem tapasztaltam.

Asus Vivobook 14 X413EA, iPhone 13 mini, LG 50LF652V, PS4 slim

(#51409) V/ válasza Dluinet (#51407) üzenetére


V/
Topikgazda

Akik üzletből élnek, néha máshogy gondolkoznak.
A magyarokat meg hagyjuk. Nem sokára a kereskedelem vasárnap nem fog dolgozni, mert nem kell a +bevétel.
A FastTech így ünnepel ahogy belinkelted, 26--ától dolgoznak, a többi cég, kereskedő meg máshogy.
FastTech will be on holiday from Feb 16 to Feb 25, 2015. Services will resume on Feb 26, 2015 (full holiday schedule).
Pl.: Hong Kong csak 19-21-ig szünetel.
Az információkat megtalálod a Public holiday résznél.
http://en.wikipedia.org/wiki/Chinese_New_Year

[ Szerkesztve ]

(#51410) Dluinet válasza V/ (#51409) üzenetére


Dluinet
nagyúr

hiába van nyitva, ha a postán hegyekben állnak a csomagok, nem érkezik ide előbb,
nem egy emberen múlik

fasttech is azt írta, hogy várhatóan március 10-től áll vissza a normál állapot, addig hosszabb szállítási idővel kell számolni

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#51411) mepet válasza matyi19 (#51390) üzenetére


mepet
addikt

A screenshot-tal megörökített esetben 3 lehetőséged van. Sorrendben (fentről lefelé):
1: üzenet küldése az eladónak
2: case lezárása (ha nem szeretnéd eszkalálni, tehát, ha már megoldódott a probléma)
3: eszkalálás

Ezek a szövegek kb. minden dizájnváltáskor változnak, az eBay ügyfélszolgálata valószínűleg az email-ben egy régebbi megoldást küldött el.

(#51412) V/ válasza Dluinet (#51410) üzenetére


V/
Topikgazda

Nem csak a kínai posta szállít nekik, sőt nekik nem is, egy részt a Hong Kong-i meg a többi amit itt sorol fel:
http://support.fasttech.com/FAQ/what-are-the-supported-shipping-methods
Én 27-ét írtam, hogy onnantól várható a munka úgy általában, ez cég 26-tól már szállít, akkor nincs semmi probléma.

(#51413) tam@s


tam@s
tag

Sziasztok!

Reklamációban kérném a segítségetek.

Vásároltam egy Bluetooth kihangosítót, de nem akar működni, az akksija sem jó, meg kapcsolódni sem lehet hozzá. Írtam az eladónak az ebay-en keresztül, pontosan leírva a hibákat, és ezt a választ adta:

Hi,dear buyer
so sorry for the inconvenience,please don't worry, we will be responsible for it, and would you like me how to solve it ? please let me know your opinion,hoping we can solve it soon,thanks.

Mi a következő lépés?
Értelemszerűen azt szeretném, hogy "Get my money back, ASAP b+", de szeretném elkerülni, hogy egy 3.000 Ft-os cuccot csomagolni, postázgatni kelljen.
Nem szeretnék másikat belőle...

Esetleg, ha valaki tudna angolul egy jó "nyerő" választ,vagy hogy kell a pénzem visszakérni amivel nem sértem meg az eladót, hiszen, lehet, hogy csak ez az egy hibás, az megköszönném!

(#51414) vadasz70 válasza V/ (#51409) üzenetére


vadasz70
aktív tag

Szia! Megcsináltam amit tegnap mondtál, át állítottam a az átváltási módot,vásároltam is, de most nem mutatja hogy forintba mennyire is váltott. És az email sem úgy jön csak dollárba látom hogy mennyit fizettem.
Nem lehet valahogy ezt be állítani?

(#51415) Kicsirics77 válasza tam@s (#51413) üzenetére


Kicsirics77
veterán

Nekem egy ilyen nem jött meg és a pénzem sem kaptam vissza mivel volt tn és az szerint itt volt ferihegyen a cuccos.

.... .- --... -.- ..-. . -.- .-. .- ..-. - .-- . .-. -.- .-. .- -.. .. --- .- -.-. - .. ...- .. - -.--

(#51416) havri1 válasza Kicsirics77 (#51415) üzenetére


havri1
félisten

Ugye nem yanwenes TN volt? :F

[ Szerkesztve ]

havri

(#51417) V/ válasza vadasz70 (#51414) üzenetére


V/
Topikgazda

Mivel a bankod váltja a pénzt, ezért a csak NetBankodon látod, hogy mennyi forintban. A Paypal csak átküldi a kérést, így olcsóbb az árfolyam, de be kell lépned a banki felületre ha tudni akarod. ( 7-12 Ft is lehet a különbség)
Valamit, valamiért.

[ Szerkesztve ]

(#51418) htc07 válasza Kicsirics77 (#51415) üzenetére


htc07
addikt

ez hülyeség.

Ferihegyen laksz? :D nem, akkor nem kaptad meg. akkor jár a refund. nincs ezen mit tárgyalni.

(#51419) Kicsirics77 válasza havri1 (#51416) üzenetére


Kicsirics77
veterán

nemtudom,mivel október elején lett rendelve és utána már nem foglalkoztam az eladóval,ment neki negatív oszt hali.

htc07:tudta e-bay felé bizonyítani a tn alapján,hogy elküldte én meg csak azt tudtam erre mondani,hogy nem kaptam meg de semmi nem volt a kezemben.
szerintem semmi hülyeség nincs ezen.

[ Szerkesztve ]

.... .- --... -.- ..-. . -.- .-. .- ..-. - .-- . .-. -.- .-. .- -.. .. --- .- -.-. - .. ...- .. - -.--

(#51420) -=Jam=- válasza honda 1993 (#51399) üzenetére


-=Jam=-
őstag

Leírták páran kitől rendelj normális minőségű pendrive-ot. Nem tudom minek akarsz egy gagyi hamisítványt venni, ami lehet 2 nap múlva már működni sem fog. Mit akarsz ezen kísérletezgetni, nem is értem...

(#51421) maestro87 válasza htc07 (#51402) üzenetére


maestro87
őstag

Milyen matrica nélkül? Lehet most azért kevertétek ide ezt a kereskedelmi mizériát, mert véletlenül vámot írtam és nem áfát?
Szóval én a +27%-os áfát nem szeretném megfizetni (a vám az 150 euro felett jön)! Tehát ha nem volt egyértelmű a kérdés:
Honnan tudják a lezárt borítékról megállapítani azt, hogy a borítékban egy 22 euro alatti 8GB-os pendrive, vagy egy 22 euro feletti 64GB-os pendrive lapul? Feltételezve azt, hogy a borítékra teszem azt 10 dollár van ráírva. (mondjuk meg is kérem az eladót, hogy ezt írja rá)
Tehát van-e olyan pozitív tapasztalat, hogy valaki vásárolt egy bőven 22 euro feletti pendrive-ot és nem fizettették meg vele az áfát?
Vagy ha nem is pendrive-ot vásárol az illető, hanem mondjuk 10db egyenként 2000Ft-os IC-t, amiről röntgennel szintén nem lehet megállapítani a típusát, vagyis az értékét. Vagy ezekre nagy ívben tojnak az ellenőrök?

(#51422) havri1 válasza maestro87 (#51421) üzenetére


havri1
félisten

Szerintem arra gondolt, hogy MO-n nem lehet artujust matrica nélkül forgalombahelyezni ilyen eszközöket.
Nem tudom, a kintről rendelt adathordozókra milyen szabály vonatkozik.
Tehát kell e jogdíjat fizetni a kintről bejövő pendrivera, vagy nem. Ez a lényege.

havri

(#51423) V/ válasza maestro87 (#51421) üzenetére


V/
Topikgazda

Mindegy hogy mi van ráírva, egész jó technikájuk van az átvilágításra, a 10 db akármi az már kereskedelmi mennyiségnek minősülhet, az általad IC-nek látszó dolog lehet nagyon drága is akkor szó nélkül egy 3 fős bizottság simán felbontja.
50%-50% az esély a fizetésre.

(#51424) maestro87 válasza havri1 (#51422) üzenetére


maestro87
őstag

Ja, oké. Nem nagyon ismertem ezt a szót.:)
De itt senki sem akar forgalomba helyezni semmit.
Ha kellene jogdíjat fizetni, akkor az 1000Ft-os 4GB-osra is kellene, nem? Ezek szerint minden pendrive-os csomagot felbontanának?

(#51425) havri1 válasza maestro87 (#51424) üzenetére


havri1
félisten

Artijust. Az a fényes matrica, minden pendrive, CD, DVD stb.
Addig örüljünk, ameddig nem szólnak érte, mert akkor máris ugyanannyiba kerülne, mintha itthon vennénk.
Áfa plusz ez a jogdíj.

havri

(#51426) gerii válasza maestro87 (#51398) üzenetére


gerii
addikt

Nemrég jött meg a 64GB-os microSD, 8500Ft-ot fizettem érte, 13 nap alatt itt volt, vám nélkül. Az más kérdés, hogy hibás volt és repült is vissza :O

(#51427) V/ válasza havri1 (#51425) üzenetére


V/
Topikgazda

Igazad van, addig beszélünk róla, hogy még ezt is kitalálják. De eddig csak a kiskereskedelmi forgalomra vonatkozik a szabály, a külföldi vásárlásokra nem.

(#51428) Pitterix


Pitterix
őstag

Sziasztok!
Öcsém tabletet szeretne rendelni, 100$ környékén. Elvileg Kínából jönne. Az a kérdésem, hogy szerintetek bele merjünk vágni, vagy inkább hagyjuk? Na, meg erre van valami plusz költség, vagy csak annyit fizetek, amennyi az ára.

Ezek lennének:
első
második
harmadik

Amúgy már rengeteget rendeltem és két karácsonyfa, egy gatya és egy mini rádió kivételével megjött minden. Igaz, csak pár ezres tételek voltak.
Előre is köszi!

"Persze hogy tudtam, csak nem sejtettem!"-----Angelo 'Snaps' Provolone

(#51429) htc07 válasza Pitterix (#51428) üzenetére


htc07
addikt

rászámolhatjátok a 27% áfát pluszban.

[ Szerkesztve ]

(#51430) Pitterix válasza htc07 (#51429) üzenetére


Pitterix
őstag

Az mekkora összeg felett megy rá?
10egynéhány ezerig nem volt plusz költségem eddig. Talán még itt olvastam valamikor a 75dollár fölötti összegnél lévő plusz költséget...

"Persze hogy tudtam, csak nem sejtettem!"-----Angelo 'Snaps' Provolone

(#51431) htc07 válasza Pitterix (#51430) üzenetére


htc07
addikt

22 EUR felett kell 27% áfa.
150 EUR felett + kb. talán 3% vám.

plusz a vámkezelés költsége.

(#51432) Pitterix válasza htc07 (#51431) üzenetére


Pitterix
őstag

Köszi szépen! :R
Esetleg a másik kérdésre, hogy bele merjünk e menni ilyen dolog rendelésébe?

"Persze hogy tudtam, csak nem sejtettem!"-----Angelo 'Snaps' Provolone

(#51433) gerii válasza Pitterix (#51428) üzenetére


gerii
addikt

Nem kötekedésből, de ennél hitványabb tableteket nem is találhattatok volna. 10"-on ez a felbontás halál.
Én inkább vennék egy Tesco-s Opendott-ot 30-ért, vagy egy Wayteq-et. :K
Ráadásul a +ÁFA biztosra vehető. Inkább a tablet topicba kérdezd meg mit ajánlanak, vagy ha mered linkeld be ezeket is ;]

[ Szerkesztve ]

(#51434) Pitterix válasza gerii (#51433) üzenetére


Pitterix
őstag

Ezek után nem fogom.
Amúgy öcsém nézte, én hót hülye vagyok a tabletekhez..... :B
Ja, köszi! :K

"Persze hogy tudtam, csak nem sejtettem!"-----Angelo 'Snaps' Provolone

(#51435) v-man válasza gerii (#51426) üzenetére


v-man
őstag

sinceritytől jött? mi baja?

XO: aviktorke | Hifi: Primare I22, Topping D70s, Wiim Pro Plus, Yamaha CDX-396, Triangle Elara 07, Topping A30 Pro, Sennheiser HD 58X

(#51436) gerii válasza v-man (#51435) üzenetére


gerii
addikt

Tőle, tesztelés alatt/után írásvédett lett. Szép helyen lakik a csóka amúgy, látszik hogy meg lehet élni normális árakon árulva is :) (csak nem nálunk)

(#51437) Deck


Deck
titán

Tudok törölni rendelést amit már kifizettem? Figyelmetlen voltam és rossz kábelt vettem meg :/ Tudok valamit csinálni?

PS5

(#51438) aya


aya
addikt

Nem érkezett nem az egyik feladott csomagom, tudom igazolni hogy feladtam, ajánlott elsőbbségi csomag volt, de nem ért oda, követési szám csak a határig nézte, utána nincs infó.
Igy még nem jártam, ilyenkor vissza kell fizetnem a tétel árát? Minden szabályos volt. Gondolom ebay seller protection nem terjed ki ilyen esetre.

悪魔城ドラキュラ , NINJA 外伝 , モンスターハンター Switch pro scorpio mi11i

(#51439) krikka


krikka
csendes tag

Yanwen háborúba szeretnék belepofázarcozni :D
Ma jött egy csomagom, a szám tényleg rajta van a csomagon, de nézzük csak mit ír az oldaluk:
Original Country-Yanwen[YC461783364YW] To China Post Air Mail[YC461783364YW]
2015-01-31 00:00 Hungary Arrive at Hungary Airport-(Yanwen's Track End)
2015-01-30 00:00 BeiJing Handled by Airline,Flight No. LH721
2015-01-29 00:00 Beijing Internationg Mail Center Prepare to Dispatch
2015-01-28 00:00 BeiJing Arrived at Beijing Internationg Mail Center
2015-01-28 00:00 Beijing Internationg Mail Center Received
2015-01-26 20:00 ShenZhen Despatched from ShenZhen Yanwen Sorting Center
2015-01-26 18:00 ShenZhen Arrived at ShenZhen Yanwen Sorting Center

Ezek szerint január 26.-án már elindult, és 31.-én meg is érkezett ide.
Na most nézzük a csomagot:

Január 31-es China post-os matrica :D Szóval mindenki vonja le a következtetéseket.

Amúgy eza telefontartó jött, best buy, mindenkinek ajánlom

[ Szerkesztve ]

(#51440) cheatergs


cheatergs
senior tag

V/ és havri1: OK, kösz, megfogadom!

Mindig minden mindegy

(#51441) Hurkafej válasza Pitterix (#51428) üzenetére


Hurkafej
aktív tag

Ezek a tabletek annyit tudnak, mint egy 12.000Ft-os a Media Markta kb. Ez a felbontás egy 4 colos telefonon még elmenne!
100 dollár körül már, olyat lehet találni mint amit a wayteq is forgalmaz! Vagy vedd meg az Opendottot, főleg ha akciós. 30-ért van nála jobb vétel is, de ha akciós akkor a kategóriájába a legjobb.

(#51442) havri1 válasza krikka (#51439) üzenetére


havri1
félisten

Küldő aláírásánál van, tehát azt ő írta oda.
Felül ott van, no tracking :)

havri

(#51443) Pitterix válasza Hurkafej (#51441) üzenetére


Pitterix
őstag

Köszönöm szépen!

"Persze hogy tudtam, csak nem sejtettem!"-----Angelo 'Snaps' Provolone

(#51444) vadasz70 válasza V/ (#51427) üzenetére


vadasz70
aktív tag

Ok rendben megnéztem a net bankban nyomon lehet követni.Lenne még egy kérdésem ha kiróják rám áfát akkor azt hogyan közlik velem, és milyen formában kell leróni? Mondjuk 10 áfa köteles áruból mennyi szokott
átcsúszni?
Ez kettő lett.

(#51445) Dyrtyho


Dyrtyho
senior tag

A trackelés körübelül mikorra érkezik meg a rendeléstől számitva ?

best regards, egy fórumozó blogger

(#51446) htc07 válasza vadasz70 (#51444) üzenetére


htc07
addikt

Postán fog jönni egy levél róla, azt hiszem.

Hogy menyni csúszik át azt felesleges találgatni, attól függ, mennyire éber éppen a vámoltató kolléga. Érdemes beleszámolni az áfát az értékesebb dolgokba, aztán maximum szerencséd lesz.

(#51447) walter70 válasza vadasz70 (#51444) üzenetére


walter70
tag

Elvileg kapsz egy emailt és utalni kell.Az,hogy kell-e fizetni változó.Általában a sima postai küldemények inkább átcsúsznak,míg a csomagszàllítós cégek kevésbé.
Látom,megelőztek,akkor postán is jöhet,de tényleg jobb,ha számolsz vele.

[ Szerkesztve ]

(#51448) V/ válasza vadasz70 (#51444) üzenetére


V/
Topikgazda

Nekem legutóbb SMS-t küldtek, majd 4 napra rá jött az ajánlott levél, addigra már beküldtem a szükséges igazolásokat. A borítékon rajta volt a telefonszámom, általában az eladók rányomtatják. 6000 Ft-i ne számolj semmit, 47000 Ft értékig pedig +27% és a postai vámolás 2000 Ft-ja. A $-t a Magyarországra érkezés napján érvényes MNB árfolyammal számolják át.
Vagy fent akad, vagy nem.

(#51449) V/ válasza vadasz70 (#51444) üzenetére


V/
Topikgazda

Az lemaradt, hogy az átvételnél fizeted a költségeket a postásnak. Ha futár cég a szállító akkor a futárnak.

(#51450) bgabi1


bgabi1
aktív tag

A GLS futárszolgálat tett ma egy kézbesítési kísérletet a háttámláimmal. Global trackingnál azt írja, hogy az ügyfél nem található. Nem értem miért nem dobnak be egy értesítőt, vagy üzennének a telefonomon,hogy itt voltak és hogy mikor vehetem át a csomagot. Mit kell tenni ilyenkor?

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  eBay (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.