Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  eBay (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-18 13:57:53

LOGOUT.hu

Az eBay használatával kapcsolatos információk.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#51501) vadasz70


vadasz70
aktív tag

Ha én ajánlatot teszek egy termékre azt hol fog nekem jelentkezni hogy elfogadta, email küld nekem?

(#51502) somnia válasza vadasz70 (#51501) üzenetére


somnia
őstag

Attól függ hogy van neki beállítva.
Ha automatán van, akkor egyből látod, hogy elfogadta-e, ha nem, akkor mailben.

(#51503) aya válasza zocsa0001 (#51500) üzenetére


aya
addikt

Hálásan köszönöm a választ, a hivatalos érdeklödés a csomag után már két napja megvolt, remélem még 12 nap még jön egy levél a postától, Usa volt a cím, és nem kevés ( postával a cucc 33000ft )

Csak a feladás ajánlott elsőbbségi 3290ft, az a gáz hogy hiába minden, mert kint nem fríssült hogy hol is van a csomag.
A franc ad fel még egyszer eu-n kívülre csomagot.

悪魔城ドラキュラ , NINJA 外伝 , モンスターハンター Switch pro scorpio mi11i

(#51504) holden72


holden72
tag

Sziasztok,

Első eladásomat intéztem az ebay.com-on.
Segítséget szeretnék Tőletek kérni!

Mint első termékes eladó nincs még eladási pozitív jelzésem, így csak USA postázást engedélyezett a rendszer megjelölni (worldwide-ot nem) itt 30$ adtam meg.
Az aukciót (iPod Classic) 18:00-kor egy Dél koreai vevő nyerte, jelenleg még a fizetésre várva állapotban van az ügylet.
Kérdésem lenne hogy akkor jelen esetben a vételár + szállítási díj (30$) jelenik majd meg Neki fizetési tételként? vagy nekem kellene új szállítási tételt megadnom Magyarország -Dél korea viszonylatra?
Hogy működik ez pontosan?
Ti milyen postát ajánlanátok? Méretre kb. mint egy kisebb könyv full csomagolással sem több 0,5 kg-nál.
Abszolute kezdő vagyok! Minden tanácsot nagyon szívesen fogadok!

Előre is nagyon köszönöm!

(#51505) agroman válasza holden72 (#51504) üzenetére


agroman
senior tag

te is megnezheted hogy neki mit ir ki szallitasi dijra: a posting and payment tabra kattintva beallitod delkoreat es megnyomod a get rates gombot.

ezt jobb lett volnA ha a felrakas elott nezed meg, hogy mennyiert es mivel tudod postazni...

egyebkent a legolcsobb a magyar posta, fel kilo alatt levelkent ajanlva (esetleg erteknyilvantartva). igy kapsz nyomkovetest amit feladas utan meg is adhatsz a vevodnek.

[ Szerkesztve ]

------

(#51506) holden72 válasza agroman (#51505) üzenetére


holden72
tag

Szia,
Nagyon köszönöm a választ!
Kezdő eladóként csak USA-t látom még, arra lőttem be a 30$-t.
Állítólag 10 visszajelzési pont uán amit eladóként kapok fogok tudni csak worldwide selling opciót kiválasztani.
Köszi a tippet a postai küldeményre!

(#51507) intercooler


intercooler
őstag

Sziasztok!

szerintetek ezt megkapom ma?
németből jött Dhl-el és a posta hozza ki.

2015.02.10
19:14
Küldemény információ:
Küldemény postai átvétele / Item accepted
2015.02.11
01:51
Küldemény információ:
Célországba elküldve / Item sent abroad
2015.02.11
08:00
Küldemény információ:
Célországba elküldve / Item sent abroad
2015.02.12
11:39
Küldemény információ:
Célországba megérkezett / Arrived in the destination country
2015.02.13
06:16
Küldemény információ:
Kézbesítő postához érkezett / Arrival to delivery Post

:U

(#51508) Silent77 válasza intercooler (#51507) üzenetére


Silent77
veterán

ma, holnap.

Legfrissebb Banggood, Geekb, Ali kuponok: https://t.me/kinabolrendelek

(#51509) havri1


havri1
félisten

Helló!

Kaptam egy levelet, de nem teljesen értem, mit is szeretne pontosan?
Az oké, hogy visszavonja, meg refund, de miért?
Minőségbeli problémák, beszállító?

Sorry to bother you.
when we going to send the item to you , after inspecting , we are regret to tell you that this item needs to be withdraw to suppliers due to its quality,in this case, how about refund to you ?
we do not want to ship any fault item to our customers
Looking forward to hear you. Kind remind that we would like to arrange refund to you first if not receive your message in 7 days, please understand.

havri

(#51510) gerii válasza havri1 (#51509) üzenetére


gerii
addikt

Bocs, hogy zavarunk.
Szállítás előtt észrevettük, hogy a termék hibás, ezért visszaküldjük a forgalmazónak. Refundhoz mit szólsz?
Nem akarunk szart küldeni.
Refundot akarunk küldeni neked, ha 7 napon belül nem válaszolsz.

Magyarul hibás a cucc, nem küldik, kérsz-e refundot?

(#51511) honda 1993


honda 1993
senior tag

Sziasztok.

Az normalis hogy az ebayen nem latom hogy megadtam volna az iranyitomszamomat a registrationnal ?

Your main contact address
pistike pistike
valami u. 12
valami hungary NONE
Hungary

A paypal fiokomnal pedig minden rendben van.

pistike pistike
valami u. 12
valami, Pest
2133
Hungary

Egy picit elter egymastol a ketto, pedig en nem b@sztam el semmit.

XD alias IKSZDé

(#51512) S e t h válasza WhiteWalker (#51457) üzenetére


S e t h
nagyúr

Én nyúzom egy ideje, plusz két havernek is hozattam, nem panaszkodtak.

This signature is completely useless! Don't waste any time by reading it!

(#51513) honda 1993


honda 1993
senior tag

Valaki esetleg tudna valamit mondani ezzel a kerdesemmel kapcsolatban ?

XD alias IKSZDé

(#51514) honda 1993


honda 1993
senior tag

es most kaptam egy emailt amiben csak az szerepel hogy a csomagot feladtak abba a varosba ahol lakok.
De a hazszam nem szerepel ebben az emailben.

Most akkor mivan ????
Ennyire megbizatatlan az ebay ?

XD alias IKSZDé

(#51515) gerii válasza honda 1993 (#51514) üzenetére


gerii
addikt

Email visszaigazolásban a View Order Details gombra kattintva behoz egy oldalt, ott a jobb felső sarokban lesz a szállítási cím.
kiss pista
fő út 123
győr 9000
HU

[ Szerkesztve ]

(#51516) honda 1993


honda 1993
senior tag

Utolag modositottam, d vajon igy hogy a megrendeleskor nem volt kiirva az iranyitiszamom ( pedig akkor is megadtam)
Vajon igy is meg fogom kapni a csomagot ?

gerii koszi :R

a nevem
mucsaroccsoge ize u 22
mucsaroccsoge hungary none
HU

Igy nez ki, tehat az iranyitoszam hianyzik. Igy most akkor mire szamitsak ?

[ Szerkesztve ]

XD alias IKSZDé

(#51517) gerii válasza honda 1993 (#51516) üzenetére


gerii
addikt

Megpróbálhatod elküldeni a helyes címedet az eladónak, hátha még nem adta fel.

[ Szerkesztve ]

(#51518) honda 1993 válasza gerii (#51517) üzenetére


honda 1993
senior tag

De miert az iranyitoszam nelkul nem fog megerkezni ?
Csak az hianyzik.

kiss pista
fő út 123
győr 9000 (az iranyitoszamon kuvul minden megvan )
HU

[ Szerkesztve ]

XD alias IKSZDé

(#51519) vadasz70 válasza honda 1993 (#51518) üzenetére


vadasz70
aktív tag

Szia! Nekem irányítószám nélkül is megérkezett én is rosszul töltöttem ki regeléskor igaz az első rendelésem volt utána javítottam, ha meg van a város akkor nem gond.Viszont ha Budapesti vagy akkor baj van ugye ott több kerület van.

(#51520) honda 1993 válasza vadasz70 (#51519) üzenetére


honda 1993
senior tag

Szia.

Sződligeti vagyok tehát ezekszerint nem lesz problem?

Gondolom valahogy úgy működik hogy az eladónak csak a Hungary kell, a többi adattal pedig csak az itthoni postások vagy futárok foglalkoznak.
Jól gondolom?

XD alias IKSZDé

(#51521) vadasz70 válasza honda 1993 (#51520) üzenetére


vadasz70
aktív tag

Szerintem nem lesz gond, ha tudja a feladó a helység nevet és az utca ház szàmot és rá írja, akkor a posta màr tudja hova kell vinni a csomagot akkor ia ha nincsvirányító szàm. Azért merem mondani mert nekem is így volt és annak idején nekem is ezt mondtàk és igazuk volt. De azért majd pótold az irányító számot hogy legközelebb ne legyen ilyen.

(#51522) kulfoldi


kulfoldi
aktív tag

Sziasztok!

Tapasztalt eBay elado vagyok angliabol kozel huszezer eladassal a hatam mogott, lattam mar sokmindent, most megis segitsegre volna szuksegem. Egy eltunt itemrol van szo, "tunt mar el" sok eladott cuccom a postan, mar megszoktam, hogy a Royal Mail tracking rendszerevel komoly gondok vannak, foleg bizonyos orszagokban (pl Ausztralia) a problemam igazabol a most "eltunt" dolog ertekevel van, ugyanis egy 100000 forint erteku dologrol van szo, soha ilyen draga dolgom nem "tunt meg el". Ugye az nyilvanvalo komolyabb utanjaras nelkul is, hogy az "eltunt" dolgok 90%-a nem tunik el, csak a postai tracker nem frissul es nem mutatja, hogy megerkezett az item, es vannak olyan szemet vasarlok akik ezt egy eBay case nyitassal ki tudjak hasznalni, ugyanis 6-7 nap utan egy ilyen case-t lehet eszkalalni es ha a tracker akkor sem mutatja, hogy az item megerkezett akkor tutira megnyeri a vasarlo es visszakapja a penzet, es ha nagyon mocsok meg egy negativ feedbacket is hagy.

Most is egy ilyen esetrol van szo, vettek egy £220-os dolgot Australiabol 3 hete, Royal Mail international Signed for delivery-vel, a tracker csak azt mutatja, hogy Jan 21-en az item belepett Australiaba. Aztan Feb 10,-en nyitottak a case-t, en valaszoltam a case-ben, hogy turelem, meg hatha a vam tartja fel (Australiaban tudtommal nincs) blabla. Mar a valaszom elott irtam az Australia postnak (ok a Royal Mail ausztral contractora) hogy kuldjek a delivery confirmationt meg a signature-t. 12-en jon a valasz, hogy leszallitottak de csak ennyi, (se datum, nev, vagy siganature). Nagy meglepetes nem ert, azonnal irok, hogy ez szuper de updateljek a trackert(tudom, hogy fogjak de hatha), es kuldjek el nekem a tobbi reszletet. Kozben irok a Royal Mailnek is, hogy van egy igazolasom az Ausztral postatol, updateljek a trackert, szerezzek meg a kivant adatokat toluk, mert kell nekem, el fogom bukni az ebay case-t. Ausztral posta nem valaszol, Royal Mail visszair egy bicskanyitogatot, hogy: "Please be aware that while a signature is taken on delivery for items sent using International Tracked & Signed and International Signed, we do not provide a copy of the signature to you as part of the service. Allow me to apologise for the problems you've experienced with our track and trace system, usually our system would update to reflect the tracking status, however as we are working with foreign postal authorities we are reliant on them sharing the information correctly with us; in this instance it appears the information has not updated correctly and so our track and trace has not updated as it should have and unfortunately we cannot update our system after the fact, please be aware however that Royal Mail do not offer any compensation for the failure of our track and trace system." Szoval, hogy vesznek alairast, de nem osztjak meg velem, meg hogy ha a mas postakkal valo rossz egyuttmukodes miatt nem szinkronizal a trackeruk arrol ok nem tehetnek, es bar elismerik, de nem javitjak es nem kompenzalnak. Szoval akkor vegulis mitol signed for ez a @va szolgaltatas, miert fizettem? Nyilvan visszairtam egy levelet ahol birosaggal fenyegettem, de szerintem semmit nem ert.

Ezen a ponton nem tudom mit csinaljak. Bizhatok az ausztral postaban, de mivel ez mar a sokadik eset es csak az ertek miatt huzom fel magam ezert tudom, hogy ok nem fogjak updatelni a trackert, max elkuldik, a nevet, es datumot, amikor atadtak a csomagot. Ha valaszolnak is, sokszor 10 napig tart nekik. A case-t es a penzt 16-an elfogom bukni, es appealelhetek 30 napig, de ott meg a gyoker eBay customer supporttal tudok csak telefonon beszelni (mar nem lehet email-t irni sem) ahol telefonon nem tudom elkuldeni az Australia Post leveleket bizonyitando, hogy az Australia Post leszallitotta a levelet. Soha az eletben meg nem sikerult sikeresen fellebbeznem egy eBay dontes ellen.

Szoval ez egy 22-es csapdaja:

- Elbukom a penzt, mert az eBay case a buyer reszere fog eldolni, mivel a tracker nem mutatja, hogy delivered
- A vevo nyilvanvaloan buncselekmenyt kovetett el, de nincs azon tul meno bizonyitekom mint egy rendszeruzenet az Australia post-tol ami csak annyit ir, hogy kezbesitettek az en tracking numberemmel ellatott csomagot, szoval se fellebbezni nem tudok az eBaynel, se rendorsegi ugyet nem tudok nyitni (persze erre ugysincs idom)
- a vevot sem fenyegethetem meg, mert kapok egy negativ feedbacket
- Ha elbukom a penzt, akkor kuldhetnek egy lost claimet amit el fogok bukni, mert ez esetben (persze honapokig fog tartania vizsgalat - tapasztalatbol tudom) mar ki fogja deriteni a Royal Mail hogy leszallitottak a cuccot, vagyis nem fogjak visszaadni a penzem.
- en csak 30 napig appealelhetek az eBaynal es ha a kezemben lenne az igazolas, akkor is valszeg annyit erne mint halottnak a csok

Szoval fogalmam sincs, hogy mit tehetek. Van valakinek otlete? Koszi! :R

Nyilvan kuldhetnem az aruimat ups-sel £30-40-ert, de ki volna aki megvenne akkor? Es ha gondja van valamivel es vissza akarja kuldeni, akkor az uj torvenyek szerint vissza kell adnom a posta koltseget is (van hogy meg a visszakuldes koltseget is nekem kell allnom -koszi eBay). En szamolgattam es ugy latom, hogy a cegem ebben tonkremenne, igy nincs mas valasztasom, mint a leheto legolcsobb tracked service-t valasztani. Ugy is donthetnek, hogy nem kuldok semmit Ausztraliaba, de nem engedhetem meg, hogy kiessen a bevetelem 5-10%-a, es nem csak ott tunnek el dolgok, es vegul ennyi eroval sehova sem kuldenek semmit.

(#51523) kulfoldi válasza havri1 (#51509) üzenetére


kulfoldi
aktív tag

havri1:

Kamuzik, valszeg tul olcson adta el neked. Sok valasztasod nincs, el kell fogadnod a refundot, o ezt neked mar nem fogja elkuldeni sajnos.

[ Szerkesztve ]

(#51524) radi8tor válasza kulfoldi (#51522) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Anno nekem hasonló esetem volt, én voltam a vásárló. Nem érkezett meg a termék, PayPal nem nekem adott igazat, hanem az eladónak szóval van reményed: [link]
Nem kaptam vissza a pénzem. Nem tudom hogyan intézte el az eladó, de elég meggyőző lehetett.

[ Szerkesztve ]

⭐ Stella

(#51525) havri1 válasza kulfoldi (#51523) üzenetére


havri1
félisten

Fix áras hajcsattok voltak.
Írtam neki, nem kérek refundot, hanem más, hasonló csajos csattokat.
Sokat eladott, és le is vette a készletből, egyelőre egyikből sem lehet rendelni.

New 6pcs Frozen Elsa Anna Hair Clips Kids Girls Toddlers Hair Slides Accessories

Dear

Thank you for your waiting and understanding

We will reship the Anne style instead ASAP ,it needs 14-25 days to arrive , any question welcome to contact us again

Regards
Bella

Biz isten nehezen értem amit ír.
Újraküldi, ha kap belőle, ami 14-25 nap is lehet, jól értem?

[ Szerkesztve ]

havri

(#51526) kulfoldi válasza radi8tor (#51524) üzenetére


kulfoldi
aktív tag

Szia!

Eloszor is sajnalom. Ez eleg hihetetlenul hangzik, nem hiszem, hogy lattam mar ilyet. Es nem fellebbeztel? Szerintem (legalabbis a guideline-ok szerint) vissza kell tudnod forditani az esetet. Azert az kulonbseg a Paypal es az Ebay case kozott, hogy a Paypal case-hez lehet screenshot-ot csatolni, az eBay-hez nem. (regen lehetett). Illetve az a baj, hogy ezzel nem vagyok most sajnos elorebb, hiszen sajnos a megoldast nem tudom. El tudom esetleg kepzelni azt, amennyiben ez egy tobb tizezer feedback-es seller volt, hogy van beepitett embere a Paypalnal, de azert ezt ketelm. Nem tudom mit csinalhatott.

havri1: Akkor ez nem kamu, azt hittem valami nagyobb erteku dologrol van szo. Akkor valszeg csak kifogyott, (ahogy elnezem mar nincs is raktaron) csak azt szarabb bevallani, mint a gyartora kenni. Megmondom oszinten nem vagyok nagy szakertoje a hajcsatoknak :) azt tudom gondolni, hogy te Elsa hajcsatot rendeltel, es de csak Anna-juk van, es most azt fogjak kuldeni, kb 1 honap alatt van nalad.

[ Szerkesztve ]

(#51527) havri1 válasza kulfoldi (#51526) üzenetére


havri1
félisten

ÁHÁ, köszi.
Na, aztán én marhára értek hozzá, gondolhatod :DDD
Lányom rámutatott, ez kell, meg az kell, ebből ennyi abból annyi, vitának helye nincs :D

havri

(#51528) radi8tor válasza kulfoldi (#51526) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Nem emlékszem hogy eBay-en vagy PayPal-on nyitottam case-t, de nekem úgy tűnt ez a levél után, hogy nincs már helye semmilyen fellebbezésnek.

Sima privát eladó volt 100+ körüli eladással.
A durva az volt, hogy sima tracking-el adta fel, ami csak USA országhatárig volt érvényes, utána nem frissült.

⭐ Stella

(#51529) kulfoldi válasza radi8tor (#51528) üzenetére


kulfoldi
aktív tag

Siman fellebbezz, ha meg tudsz. Nem veszithetsz semmit sem mar sajnos. Ha tracker nem mutatja, hogy delivered es ha tenyleg nem kaptad meg (bocs hogy igy fogalmazok, de nem ismerlek) akkor buntetojogi felelosseged miatt sem kell aggodnod. Menj neki a Paypalnak, osszak meg veled az informaciot ami alapjan ilyen dontest hoztak.

Nekem meg most valaszolt a Royal Mail a tegnapi birosagos fenyegetesemre:

"Thank you for your further contact with Royal Mail.

Our service guidelines at www.royalmail.com/international do state that while a signature is taken we do not provide this to you as part of the service; part of the reason for this with international deliveries is the varying methods used to obtain signatures by foreign postal authorities.

Whilst I can appreciate your frustration I can only apologise and repeat what I stated previously; as the scan of the barcode on delivery was not shared with us correctly, this is not something we can request from Australia and update after the fact either automatically or manually. If the information is not shared with us when the barcode is scanned our system simply cannot update.

If the recipient is denying receipt you can complete a claim form and we can request the proof of delivery from AusPost, but under international regulations they are given 90 days to respond to us regarding any such requests, although exchanges are often swifter than that we have to advise on the maximum timescale. We cannot simply email AusPost for the information as we have set methods of communication under the Universal Postal Union regulations that must be followed.

I'm afraid I cannot comment on Ebay and Paypals policies, if they are unwilling to accept AusPost stating the item as delivered then this would be an issue to discuss with their customer services; similarly while we can request proof of delivery for you to supply to them, as advised above this can take 90 days.

I am sorry that my reply cannot be more favourable however, if you require any further advice about the services we provide, please do not hesitate to contact us.

Regards"

90 napig fogjak vizsgalni azt amit mar most tudnak, hogy kideritsek, hogy delivered az item szoval a Royal Mail nem fog refundolni, es en 90 nap utan mar semmit sem tudok majd csinalni az eBay-nel.

Ez hogy torvenyes?

(#51530) radi8tor válasza kulfoldi (#51529) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Biztosítás nélkül sajnos ennyi jár.
Nem követelheted a termék árát.

Az én esetem már 2 éve volt, elévült.

[ Szerkesztve ]

⭐ Stella

(#51531) bgabi1


bgabi1
aktív tag

Egy hónap után megváltoztattam az User ID-t, mert amikor regisztráltam véletlenül a belépési kódomat írtam oda figyelmetlenségből. A változtatás sikeresen megtörtént, azonban a Purchase Historyból eltűntek az előzmények, azaz a megvásárolt termékek. A leveleim és minden más maradt. Kaptam egy levelet eBaytól, melyben ez áll:

You have sucessfully changed your eBay User ID from xxxxxxxxxx to yyyyyyyyyy.

Please note that because you have changed your User ID, you may need to update certain eBay features which depend on it. Features that use your old User ID will stop working 30 days after the change.
If you have bookmarked your My eBay page or seller search results page, you'll need to rebookmark those pages.
If you use an eBay link button to display a list of your auctions from your own web page, the HTML tag provided for that link button contains your old User ID. There are two ways to make this change:
Visit http://pages.ebay.com/services/buyandsell/link-buttons.html to request a new HTML tag.
Update the HTML in the source code on your web page by replacing your old User ID with your new one.

A purchase historyban ez áll.: A kérését sajnos nem tudjuk teljesíteni, próbálja később.
Kérdésem, hogy visszalátom-e még a vásárlásaimat, vagy nekem kell valamit tennem, hogy újra ott legyenek.
Köszönöm!

(#51532) bgabi1


bgabi1
aktív tag

Frissült a fiókom és visszakaptam minden információt! Most már ezt is tudom. Lehettem volna kicsit türelmesebb is.

(#51533) kulfoldi válasza radi8tor (#51530) üzenetére


kulfoldi
aktív tag

Biztositassal vettem!

(#51534) radi8tor válasza kulfoldi (#51533) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Az más, akkor kösd az ebet a karóhoz.

⭐ Stella

(#51535) bgabi1


bgabi1
aktív tag

Ez a felirat az egyik termékem felett jelenik meg Purchase-ban, ha rákattintok az Itemre. Az alsó mondat egy narancssárga csíkban. Hogy kell ezt értelmezni? Február 24-ig az eladó nem elérhető, vagy nem tudja küldeni a terméket, vagy késni fog a termék? A shipped jel az aktív és 2.-át mutat küldési dátumnak. Vagy pedig ez a mondat az én meglévő vásárlásomat nem érinti, csak akkor érintene, ha még akarnék belőle rendelni?

The listing below has been updated by the seller, but you can see the item you purchased.

This seller is currently away until Feb 24, 2015. If you make a purchase, there may be a delay in processing your order.

(#51536) htc07 válasza bgabi1 (#51535) üzenetére


htc07
addikt

Igen, elment ünnepelni a kedves eladó, de elvileg a te csomagod már rég úton van.

(#51537) bgabi1 válasza htc07 (#51536) üzenetére


bgabi1
aktív tag

köszike!

(#51538) Elims


Elims
veterán

Sziasztok!

Egy profi ebay szakértőt keresek,aki meghirdetne ott nekem vmit -az én nevem alatt- és az eladàs utàn adnék 10%-ot.
Pàr 10e Ft. a termék értéke.
Aki jàratos az eladàsban és megbízhatò,írjon nekem egy üzenetet kérem.

(#51539) attiati


attiati
veterán

mit lehet tenni akkor, ha az eladó egy vitamint:
1. bontott állapotban küld?
2. lejártat küld?
3. kisebb kiszerelésűt küld, mint a rendelt termék

hogy lehet ezeket bizonyítani?
(én is felbonthattam, vehettem a patikában kisebb kiszerelést vagy lejártat, és kicseréltem arra)

Az eladónak 99%-os értékelése van, de 450 esetben negatív értékelést kapott, ahol ilyeneket kifogásoltak. És volt, aki azt írta, hogy nem kapta vissza a pénzét.

(#51540) havri1 válasza attiati (#51539) üzenetére


havri1
félisten

Csak úgy, ha van videód a csomag felbontásáról..Egyéb esetben szvsz kizárt.
Negatívot tudsz még adni neki..

[ Szerkesztve ]

havri

(#51541) agroman válasza attiati (#51539) üzenetére


agroman
senior tag

nyithatsz case-t, aztan meglatod mit valaszol. utana elviheted az ebayhez az ugyet.
es ha semmi nem jon ossze akkor a vege a negativ.

[ Szerkesztve ]

------

(#51542) honda 1993


honda 1993
senior tag

Hali.

Amit europan belulrol rendelek, arra tudtommal nincsen sem afa sem pedig vam.
Ez igaz ?

XD alias IKSZDé

(#51543) V/ válasza honda 1993 (#51542) üzenetére


V/
Topikgazda

Nem egészen. Az Uniós tagállamokra igaz, azon kívüliekre nem.

(#51544) agroman


agroman
senior tag

de jo hogy felmerult a kerdes...
ha EU-n belulre kell postaznom, akkor vajh kell CN22?

------

(#51545) radi8tor válasza agroman (#51544) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Nem, kivéve, ha kereskedelmi mennyiséget.

⭐ Stella

(#51546) honda 1993 válasza V/ (#51543) üzenetére


honda 1993
senior tag

De pl Nemetorszagbol rendelve igen...
Csak jo tudni, mert igy akar meg is erheti kulfoldrol rendelgetni akkor is ha nagyobb erteku a csomag.

Es ebben az esetben Vam koltseg sincsen ?

XD alias IKSZDé

(#51547) raziel01


raziel01
veterán

Találkoztatok már olyannal, hogy egy termék eltűnt a listából?
2014 decemberben rendeltem és senki nem nyúlt hozzá eltűnt. Se a rejtettnél nincs se máshol. Hiába választom ki a 2014-es termékeket akkor sem adja be.
Termék nem jött meg. Case nyitásból már kicsúsztam de azért írtam volna az eladónak levelet de így nem is tudok.

(#51548) V/ válasza honda 1993 (#51546) üzenetére


V/
Topikgazda

Ha egy Unió tagállam boltjából, céges eladótól rendelsz, vásárolsz természetesen a vételár tartalmazza az Áfát, hisz olyan mintha itthon vásárolná, itt sem fizetsz vámot. (magánszemélyek vásárlásai)
A vám és áfa szabályok, amiről itt írogattunk(22€, 45€ stb.) elsődleges az Unión kívüli vásárlásokra vonatkoznak.
Írható DVD-t egy angol cégtől vagy Szlovákiából éri meg vásárolni mivel minden közteherrel, (Áfa, szállítási költség, szerzői jogdíj) 100 db-os kiszerelés esetén 56,9 Ft-ra jön ki darabja.

(#51549) V/ válasza raziel01 (#51547) üzenetére


V/
Topikgazda

Emlékszik rá valaki, ha számlakérőt kérek az eladótól, azért neki fizetni kell?
Lebeszéltem magyarországi szállítást, de az eBay cím cserét kér, vagy az eladó adjon számlát a fizetéshez.

(#51550) agroman válasza radi8tor (#51545) üzenetére


agroman
senior tag

koszi!

------

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  eBay (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.