Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  eBay (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-18 13:57:53

LOGOUT.hu

Az eBay használatával kapcsolatos információk.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#51301) cheatergs válasza V/ (#51300) üzenetére


cheatergs
senior tag

Igen, e hónap 19-én lesz a legutolsó becsült érkezéstől számított 30 nap.
TN véget ért idehaza, posta azóta se tud róla semmit. Lehet, vki lenyúlta.

Mindig minden mindegy

(#51302) bgabi1 válasza parkr (#51298) üzenetére


bgabi1
aktív tag

Köszi a választ!

(#51303) V/ válasza cheatergs (#51301) üzenetére


V/
Topikgazda

Mivel ért véget? Kézbesítés vagy valami? A telefonos ügyfélszolgálat mit mondott?
Ha az itteni postán veszett el, akkor nem az eladó a hibás, kétséges, hogy jogszerűnek tekintik a refundot.

(#51304) pepe091


pepe091
MODERÁTOR

Sincerity-től január 31-én vásárolt, február 2-án feladott pendrive ma megérkezett. :C

(#51305) zsolt19900 válasza V/ (#51286) üzenetére


zsolt19900
őstag

nos választ kaptam ismét, írt az eladó aki még mindig bizonygatja -szó szerint, szóval semmi megalapozott "bizonyítási alapot is adó" dolog nincs a kezében- hogy a lejátszó remekül működött és biztosan az én gépezetemben a hiba, mindezt a case felületén.... az ebay meddig fogja ezt "nézni" "tétlenül"? vagy hogy megy ez? mert most nekem van azért egy írásos véleményem és egy be nem kapcsoló, autómban a biztosítékot kivágó rádióm, és neki van egy állítása, hogy az bezony remekül működött.... vagy, ha az van írva a caseba, hogy van egy végleges bezárási dátum, akkor fog "döntést hozni" az illetékes? vagy hogy mennek ezek? mert én ismét leírtam, hogy mi a hiba és a hibáról képet stb.-t nem tudok adni -mert kérte az eladó..... hogy adjak- de mondtam neki, hogy arról hogy nem kapcsol ba ill. kivágja a biztit értelmetlennek és lehetetlennek tartok képet küldeni, és ismét írtam neki, hogy "jóember" én írásos igazolással rendelkezem, hogy rossz volt amit küldtél....

szóval ilyenkor mi a metodika?

bárki válaszolhat, akinek volt hasonló ügye ebayen :)

Faragó Szolgáltatóház - Magyarszék - Autóalkatrészek és kiegészítők, Biztosítási alkusz, pénzügyi tanácsadás, számítógép javítás karbantartás, Új műanyag nyílászárók értékesítés, ingatlanközvetítés --HÍVJ VAGY ÍRJ BIZALOMMAL--

(#51306) cheatergs válasza V/ (#51303) üzenetére


cheatergs
senior tag

A tracking number utoljára Hungaryt írt megérkezésre, a postán pedig közölték, hogy ilyen tracking number nincs a rendszerükben.

Mindig minden mindegy

(#51307) fardem válasza cheatergs (#51306) üzenetére


fardem
aktív tag

mi a tracking number, és hol nézed?

(#51308) cheatergs válasza fardem (#51307) üzenetére


cheatergs
senior tag

YC kezdésű és néztem az ebayen, az eladótól kapott listán és a posta követőjében is.

[ Szerkesztve ]

Mindig minden mindegy

(#51309) parkr válasza cheatergs (#51308) üzenetére


parkr
őstag

yanwen.. :) az nem is fog többet mutatni, mert kamu.
utolsó napokban nyisd meg a case-t, ne szórakozz vele.

(#51310) agroman


agroman
senior tag

van vkinek mukodo tracksite-ja ami a kinai nyomkovetest a kinai posta websitejanak atalakitasa utan mar kezeli?

[ Szerkesztve ]

------

(#51311) agroman válasza agroman (#51310) üzenetére


agroman
senior tag

strono..

------

(#51312) havri1 válasza zsolt19900 (#51305) üzenetére


havri1
félisten

A case idején mind2 fél bedobja az összes lapját, aztán a case végén az illetékes azok alapján dönt.

Az utolsó dolog lenne a leglényegesebb mind közül.... mivel ugye beleírtam, hogy én tudom bizonyítani, hogy hibásat kaptam, ő pedig "csak mondja" hogy nála működött....

Erre viszont kíváncsi lennék, milyen szakvélemény tudja azt bizonyítani, hogy nem nálad, hanem nála ment még tönkre?
Mert ha valami legég, zárlatos, akkor annak tényét meg lehet állapítani, de hogy az mikor..

[ Szerkesztve ]

havri

(#51313) zsolt19900 válasza havri1 (#51312) üzenetére


zsolt19900
őstag

okés, ez picit megnyugtat.... mert elég furcsa volt, hogy dobálózik össze és vissza csak nekem van egy "kis" papírocskám neki pedig pusztán a szava, hogy így meg úgy működött meg amúgy is működött nála

na most remélem egyértelmű lesz az ebaynek, hogy kammer kammer hátán van nála

Faragó Szolgáltatóház - Magyarszék - Autóalkatrészek és kiegészítők, Biztosítási alkusz, pénzügyi tanácsadás, számítógép javítás karbantartás, Új műanyag nyílászárók értékesítés, ingatlanközvetítés --HÍVJ VAGY ÍRJ BIZALOMMAL--

(#51314) zsolt19900 válasza havri1 (#51312) üzenetére


zsolt19900
őstag

azt nem tudom, hogy az időbeliség síkját mennyire fogják megfogni, de azt remélem észreveszik, hogy ő kb a szavakkal dobálózik -mondhatni- én pedig szépen elvittem bevizsgálni és le vagyon írva, hogy ez bizony hibás volt, már a beszereléskor is

Faragó Szolgáltatóház - Magyarszék - Autóalkatrészek és kiegészítők, Biztosítási alkusz, pénzügyi tanácsadás, számítógép javítás karbantartás, Új műanyag nyílászárók értékesítés, ingatlanközvetítés --HÍVJ VAGY ÍRJ BIZALOMMAL--

(#51315) V/ válasza cheatergs (#51308) üzenetére


V/
Topikgazda

Nem kamu a nyomkövetési szám, többször küldtek ezzel és megjött.
Ha itt:
http://track.yw56.com.cn/en-US/
az alábbi képen látható sor is ott van: Hungary Arrive at Hungary Airport-(Yanwen's Track End)
akkor a Magyar Posta a hunyó, keressék meg.

(#51316) agroman válasza V/ (#51315) üzenetére


agroman
senior tag

ez egy rohadt nagy kamu..
lh721 egy peking frankfurt jarat.

[ Szerkesztve ]

------

(#51317) havri1 válasza V/ (#51315) üzenetére


havri1
félisten

Ez fake, nekem az összes megérkezett, de egész más időpontokban.
Pl ez:

YC452664386YW

19-én rendeltem, 23-án lett feladva, nyomkövetésen meg 20..ez sablon, hidd el.

[ Szerkesztve ]

havri

(#51318) V/


V/
Topikgazda

Miért lenne kamu jó emberek?
Ez egy logisztikai cég, olyan mint a DHL.
Megkaptam a csomagot.
A Flight No. LH721 pedig a szállítójármű azonosítója, szerintem a reptéri nyilvántartásban is így szerepel.

A kamu azonosító az, amit senki sem szállít.

Ezen információk alapján, hogy megérkezett BP-re, repülő azonosítója, talán a Posta is szét tud már nézni a csomag fogadó helyén.

[ Szerkesztve ]

(#51319) havri1 válasza V/ (#51318) üzenetére


havri1
félisten

[link]

[link]

De a legfőbb érv az mellette, hogy a csomagon semmilyen regisztrációs szám nincs, tehát nincs mi alapján kövessék.

Az összes yw-s tn-emen azonosak az időpontok, tehát 4 nap múlva repülön, és feladástól számítva 5. napon BP-n. A nemzetközi csomagokat elsőbbségiként kezelik, tehát aznapos a szállítás. Pontosabban másnapos. Azaz 7 munkanapon belülinek kéne lennie. Vicces..
Van 4 ywm, mind 2 hetes.

Sajnos nincs historyban már benne a járat a flightradaron, de akinek van friss yw-s tn-je, le lehet csekkolni, hoyg egyáltalán aznak fraknfurtba szállt e le gép, illetve onnan jött e magyarországra.

[ Szerkesztve ]

havri

(#51320) havri1


havri1
félisten

Lejárt a szerkesztés.
Pl ez:

YC443369709YW

Jan 22 én Ferihegyen volt. Azóta nem hozták még ki?

havri

(#51321) V/ válasza havri1 (#51319) üzenetére


V/
Topikgazda

Hú de elképzelhetetlen, hogy a magyar postás kavarta el? Ott semmi sem veszik el a 15 millió küldeményből?

http://www.yw56.com.cn/english/index-en.asp

Létező cég, nem kamu. Nézzétek már meg a partner listáját alul.
Az hogy ők saját számot használnak, nem nemzetközi postai nyomkövetési számot, nekem természetes, mivel nem posta. Nagy valószínűséggel az EMS, a DHL is saját számozást használ.
Ne fárasszatok már néhány "kamu" hozzászólással, kamuzik aki azt írja hogy ezek a nyomkövetési számok nem igaziak. Frankfurton keresztül is jöhet gép Magyarországra Kínából.
A feladó a cég igazolásával bizonyítani tudja, hogy Magyarországra megérkezett, ezt az eBay is el fogja fogadni.

[ Szerkesztve ]

(#51322) V/ válasza havri1 (#51320) üzenetére


V/
Topikgazda

Ma viszik ki.
Az ajánlott levelemet, ami kedden itt volt Szegeden pénteken hozták ki. Nagy rakás... a magyar posta.
10 napig ücsörögtek a vámolásos küldeményen -szó szerint, szerencsére csak a doboz sérült meg-, mire megkaptam az adatbekérőt.

Megér egy próbát írni a Yanwen-nek hogy nem kaptad meg, nézzenek már utána. Kíváncsi lennék a válaszra. 24-48 órás választ ígérnek.

[ Szerkesztve ]

(#51323) havri1 válasza V/ (#51321) üzenetére


havri1
félisten

Nézd már meg jobban a tn-eket, a tieidet is, nyakamat rá, hogy 5. nap ferihegy. És 18:00-20:00, és 00:00 az összes idő?
Nem fogok vitatkozni, nem is célom, ha így lenne, ahogy akkor minden kínai csomagnak 7 munkanapon belül landolnia kellene.
Még 1x mondom, a nemzetközi csomagokat ELSŐBBSÉGI-ként kezelik, tehát 1 munkanapos az országba érkezéstől számítva, ez tény.

Ha az lenne, amit mondasz, akkor a postásnak kéne elkevernie, valóban. Nem gyanús, hogy a yw-s tn-ek csak ferihegyik élnek? Vajon miért? Ugyan már, ébresztő :)

Szek.: Ma nem hozott semmit. Most volt itt. A belföldi ajánlott levél, nem elsőbbségi, csak ha +100ftért nem biggyesztettelk rá kék matricát.

[ Szerkesztve ]

havri

(#51324) V/ válasza havri1 (#51323) üzenetére


V/
Topikgazda

Én sem vitatkozni szeretnék, de egy futár cég csomagja nem biztos hogy nemzetközi csomagnak számít a Magyar Postának.
Az USA-ból érkező csomagokra ami LZ.........US formátumú, az utóbbi időben ők adnak RX........HU formátumú ragszámot, hogy nyomon lehessen követni Magyarországon, miért is? Az LZ.........US az nemzetközi csomag tracking.
Yanwen esetében nem tudjuk milyen rendszerben szállít mint futár cég és mikor lép be végső kézbesítőként a Magyar Posta.
Tényleg azt javaslom írjatok nekik.

[ Szerkesztve ]

(#51325) htc07 válasza V/ (#51324) üzenetére


htc07
addikt

a ragszám utolsó két karaktere a kiindulási országot jelöli.

(#51326) havri1 válasza V/ (#51324) üzenetére


havri1
félisten

Annyit tudok, hogy sima nyomkövetés nélküli csomagok elsőbbségisek a nyomkövetésessel együtt, amit alá is kell írni. Pont emiatt, mert regisztrált csomag.
Tegnap kaptam meg az egyik YW-s csomagomat, (ízzókat), 08 dátum volt az elosztói központból (nem tudom hol van, de MO-ról beszélünk), és 09 a helyi postán, és aznap ki is lökték. Sajnos kidobtam, nem gondoltam a mai beszélgetésre, de nem volt rajta semmi ragszám, vonalkód, semmi.
A sablon adatok, amik általában kamuk ugye (pc parts), egy kamu ár, és a kínai feladás. Ezek alapján elképzelni nem tudom, hogyan nyomkövette volna, akár ferihegyig is.

[ Szerkesztve ]

havri

(#51327) V/ válasza htc07 (#51325) üzenetére


V/
Topikgazda

No pont ezt írom, megérkezik Budaörsre és adnak neki egy magyar ragszámot, holott San Francisco volt a kiindulási város az USA-ból. Tehát nem Magyarországról indul. Mi értelme van? Könyvelhetné az eredeti ragszámmal is.

(#51328) V/ válasza havri1 (#51326) üzenetére


V/
Topikgazda

Valahol neki is el kell számolni a küldeményekkel, ad átvételi elismervényt stb. biztos van valami szállító levél, vagy egy lista a konténer tartalmáról, lenni kell könyvelésnek a vámszabályok szerint is. Ne keverjük azzal, hogy nálunk mit csinál a Posta, vagy mit nem tesz meg.

Lényeg az, hogy kategorikusan kijelenteni, hogy egy kínai cég csak kamu, annak ellenére, hogy egy ténylegesen szállítással foglalkozó, elérhető cég, azért nem korrekt.

Ha megengeded akkor a tracking számodra hivatkozással írnék nekik.

[ Szerkesztve ]

(#51329) bl4ze válasza V/ (#51328) üzenetére


bl4ze
veterán

Nem a cég kamu, a tracking bejegyzéseket vitatják többen itt

.:. bl4ze .:.

(#51330) havri1 válasza V/ (#51328) üzenetére


havri1
félisten

Nyugodtan! Majd tájékoztass, kíváncsi vagyok mit válaszolnak.

YC452664386YW
YC475273692YW
YC443369709YW

[ Szerkesztve ]

havri

(#51331) V/ válasza havri1 (#51330) üzenetére


V/
Topikgazda

Szétnéztem az oldalukon.
Ez egy olyan logisztikai cég, amely a megrendelő igénye szerinti szállítással küldi el a csomagokat. A melléklet képen egy 500 g-os csomag Pekingből Magyarországra történő szállítás opcióit mutatja. itt Magyarországon én eddig nem találtam ehhez hasonló céget.
Ez hasonló mint angliai viszonylatban a Parcelmonkey.
Ezek alternatív "postai szolgáltatók" akik szállítanak akár postákkal is, megrendeled tőlük a szállítást, átveszik a csomagot és valamilyen úton továbbítják a címzetthez.
Ezek szerint ez is egy üzleti lehetőség, ahol nincs monopolizált helyzetben a Posta. (Elvileg nálunk is lehet már másik postai szolgáltató, de valamiért nem nagyon törik magukat)

(#51332) agroman válasza V/ (#51331) üzenetére


agroman
senior tag

ertsd mar meg, hogy ezek a TN-ek kamuk.
a megadott jarat nem jar Bp-re. tehat amit kiir az hazugsag.

------

(#51333) V/ válasza agroman (#51332) üzenetére


V/
Topikgazda

"ertsd mar meg, hogy ezek a TN-ek kamuk."
Ha van mögötte valós tartalom akkor, hogy lenne az?
Akkor mi a nem kamu TN?
Elmegy a repülő Frankfurtba, onnan meg a gyalogkakukk, vagy másik repülő elhozza Budaörsre, mert ott van a külföldről érkező küldemények fogadó állomása, a Repterünkhöz tartozva. Az Arrive at Hungary Airport még igaz lehet, mert azon a területen van.

De legye úgy, ahogy mondod. Kamu.
Ennyit erről a témáról.

[ Szerkesztve ]

(#51334) agroman válasza V/ (#51333) üzenetére


agroman
senior tag

ird mar le hogy mi a valos tartalom!
ott voltal vmelyik kinai helyen es idopontban?

------

(#51335) V/ válasza agroman (#51334) üzenetére


V/
Topikgazda

Átadja a csomagot a Yanwen átvevőjének, az ad neki egy számot legyen YC.........YW, ezzel könyvelve eljut Magyarországra, mondjuk Németországon keresztül, ha Frankfurt ott van, megnézik a vámosaink, nem kell vámolni, megy postaelosztó központba, kézbesítik, átveszem. Nálam csomagban lévő mini router, a csomagoláson rajta a YC.........YW szám. Eredmény = nem kamu.
A nem valós: van tracking szám, de nincs nyoma a szállításnak és nincs nálam a csomag. Eredmény = kamu.
Ennyi.

(#51336) parkr válasza V/ (#51335) üzenetére


parkr
őstag

ha ennyire nem hiszed el, nézz be a külföldi rendelések topicba, ott jóval többször előjött már, hogy mi ez, és miért is van

[ Szerkesztve ]

(#51337) V/ válasza parkr (#51336) üzenetére


V/
Topikgazda

Látom a sok hülyeséget, meg vannak a tények, legtöbben azt írták hogy megkapták, annak ellenére, hogy sokan kamu tn-nek modják, akkor mi legyen az igaz?
kamu vagy nem kamu

Leírtam egy verziót, hogy mit kell figyelembe venni az eldöntéshez.
Az nem alap, hogy a Magyar Posta nyomkövetési oldalán látható vagy nem látható.

(#51338) htc07 válasza V/ (#51337) üzenetére


htc07
addikt

nekem olyan csomagok is megjönnek, amiken nincs tracking.

:U

mivel nem szabályos a ragszám, ezért a posta nem tudja követni.

egyébként ha megjön a csomag, majd írd már meg, hogy rajta van-e a vonalkód meg az eladó által küldött tracking szám. nem lesz.

az hogy kamu a tracking nem azt jelenti, hogy nem is adta fel az eladó a csomagot.

[ Szerkesztve ]

(#51339) V/ válasza htc07 (#51338) üzenetére


V/
Topikgazda

Nem ez volt a lényeg. Persze hogy jönnek a csomagok és vannak amik elvesznek, de nem attól függ, hogy kapott TN-t vagy nem és az sem hogy kitől kapta a TN-t.
Az zavar, hogy kamunak neveznek valamit, amiről azt sem tudják micsoda, vagy azt sem tudják, miként működik a logisztika iparág.
"az hogy kamu a tracking nem azt jelenti, hogy nem is adta fel az eladó a csomagot."
Akkor szerinted mit?

A yeti kamu vagy nem kamu?

Ui: Akkor a Magyar Posta is kamuzik, mert nem tudom követni az RL671500022539212 ajánlott küldeményt a Neten?

[ Szerkesztve ]

(#51340) htc07 válasza V/ (#51339) üzenetére


htc07
addikt

Azt jelenti, hogy a kis kínai odaadja a postásnak a feladandó csomagot, generáltat egy ilyen kamu TN-t, aztán senkinek lövése nincs hogy merre van a csomag, csak találomra automatikusan megjelennek időpontonként helyszínek, hogy nyugtassák a vásárlót.

(#51342) ZsoltG60


ZsoltG60
aktív tag

Üdv. Van egy levelezésem az eladóval de nem egészen világos a fordítás, konkrétan azt kéri hogy licit nélkül vegyem meg így nem kell a tranzakcióért fizetni ? Ez így mennyire biztonságos ? :R

The shipping fee is EUR 9.99 .
20 pcs is EUR 307.99 .

As you know , the eBay transaction needs to be deducted on a fee .
The price we offer is that you can pay money directly to our Paypal account,eliminating the fee .

50 pcs is EUR 750.00 .

So if it is okay , you can pay money to our Paypal account directly :
fen.........@gmail.com

And then tell us your eBay ID and shipping address , we will send to you .
Any problem ,pls feel free to contact us .
Regards

Lumia 950XL

(#51343) parkr válasza ZsoltG60 (#51342) üzenetére


parkr
őstag

ha simán átküldöd, akkor bukod az ebay védelmet

(#51344) ZsoltG60 válasza parkr (#51343) üzenetére


ZsoltG60
aktív tag

Vagyis ha nem jön meg a csomag ,vagy más van bent akkor bukta gondolom...

Lumia 950XL

(#51345) KamuMazsola válasza V/ (#51339) üzenetére


KamuMazsola
őstag

Nem akarlak megbántani, de olyasmiről mondasz véleményt, amiről nincs tapasztalatod. Csak feltételezel dolgokat más tapasztalataival szemben.

Üdv.: KamuMazsola

(#51346) vadasz70


vadasz70
aktív tag

Sziasztok! Ha paypal belül ez van beállítva akkor váltja jobban a valutát?
other conversion options

(#51347) V/ válasza KamuMazsola (#51345) üzenetére


V/
Topikgazda

Rágalmaztok egy céget alaptalanul.
Hidd el van tapasztalatom eladás és logisztika témában, évtizedekben mérve. Úgy hogy légy szíves ne sértegess.

(#51348) havri1 válasza V/ (#51347) üzenetére


havri1
félisten

Nem alaptalan, hisz konkrétan 3 példát mutattam, ami tény, hogy fake :)

havri

(#51349) V/ válasza ZsoltG60 (#51342) üzenetére


V/
Topikgazda

Paypal-on élne a védelem, de ez elég sok pénz és komoly átverésnek látszik.
Az eBay kapásból kirúgná.

(#51350) V/ válasza havri1 (#51348) üzenetére


V/
Topikgazda

Nem győztél meg.

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  eBay (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.