Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  eBay (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-18 13:57:53

LOGOUT.hu

Az eBay használatával kapcsolatos információk.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#31751) radi8tor válasza atleticofan (#31750) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

posta.hu/tracking mutatja, szóval annyira nincs elveszve a csomag.
Szerintem nincs miért izgulnod, de pontosabbat csak az eladó tud neked mondani.

⭐ Stella

(#31752) atleticofan válasza radi8tor (#31751) üzenetére


atleticofan
tag

Igen néztem posta oldalon is. Ott látom hogy célországba elküldve. De az a kérdés ha esetleg külföldi trackinget másolok be. Amit például máshova szól nem Magyarországra akkor azt látja-e a posta rendszere? Szerintem a posta oldala és egy másik úgymond "nagyobb" trackinges oldalról szedi be az információkat egykét nap elcsúzásszal. Azért ezt jó lenne tudni. Mert idáig amiket kaptam trackinges csomagokat oda volt írva a végére hogy "magyarország" Ennél meg semmi. Az eladónak írtam. Hétvége miatt nem hiszem hogy válaszol. Meglátjuk majd.

[ Szerkesztve ]

(#31753) ebayer válasza atleticofan (#31752) üzenetére


ebayer
tag

Nem magyar címre küldött szállítmányt nem lehet látni a Magyar Posta nyomkövetési oldalán (legalább is az enyémet nem látja). Úgyhogy szerintem a csomagod hamarosan meg fog érkezni. :)

(#31754) faresz5 válasza atleticofan (#31750) üzenetére


faresz5
senior tag

Posta.hu válasza:RB310662470CN (csak várni kell türelmesen, úgysem jön még meg 2hétig.)
2013.05.21
20:24

Item information :
Célországba elküldve / Item sent abroad
2013.05.21
22:30

Item information :
Célországba elküldve / Item sent abroad
2013.05.22
22:28

Item information :
Célországba elküldve / Item sent abroad

(#31755) tamas1985 válasza prannk (#31746) üzenetére


tamas1985
aktív tag

Igazából ez a méret amit keresel már annyira nem "trendi", most már ennél nagyobbak a belépő szintűek 320gb-tól felfele

(#31756) Sefter


Sefter
veterán

Ismét segítségre lenne szükségem...
Nem kaptam meg egy cuccot angliából a futár cég miatt. Az eladóval egyeztetve újra küldi csak a postát fizessem ki. Bankszámla szám helyett azt mondta paypal- on intézzük, azt hogy kell :F

Psn ID: sefter_hun

(#31757) SUPREME7 válasza Sefter (#31756) üzenetére


SUPREME7
őstag

Kellett volna adnia paypal email címet, amire a paypal oldalról tudsz átutalni.

(#31758) Sefter válasza SUPREME7 (#31757) üzenetére


Sefter
veterán

Adott.
Tehát belépek a paypalra és megadom az email címét meg az összeget?

Psn ID: sefter_hun

(#31759) hun620 válasza radi8tor (#31745) üzenetére


hun620
aktív tag

Köszi :)

>> Galaxy Tab 2 7.0 P3100/P3110 matt/fényes (klasszikus) fólia, Galaxy S WiFi 5.0 fólia >> http://bit.ly/11HvvRU <<

(#31760) SUPREME7 válasza Sefter (#31758) üzenetére


SUPREME7
őstag

Igen, belépsz a paypal-ra, ott a "Send money" fül, email cím + összeg és annyi. Nem tudom a pipálható két lehetőség között mi a gyakorlati különbség (sejtem, hogy ha családbarát opciót jelölöd akkor nincs tranzakciós díj vagy ilyesmi lehet - így én azt szoktam bejelölni)

(#31761) Sefter válasza SUPREME7 (#31760) üzenetére


Sefter
veterán

Köszi a segítséget :R

Psn ID: sefter_hun

(#31762) üszök


üszök
őstag

Nem jött meg egy termékem,amit több mint 30 napja rendeltem,és szeretnék írni az eladónak.
De ha contact sellerben rányomok,a legfelsőre,hogy nem kaptam meg kidobja ezt aszöveget:I haven't received my item yet
Please contact the seller to let them know.
Remember that your purchase is covered by eBay Buyer Protection. Most sellers want to help their buyers resolve any problems with the transaction. However, if the seller doesn't respond or isn't able to resolve the problem to your satisfaction within 3 business days, you can escalate and open a case with Customer Support.
ez értelmezésem szerint 3 nap múlva eszkalálódik,de én nem szeretnék caset nyitni egyenlőre,szeretnék azon kívül megegyezni.Mit tegyek?

"Semmi szükségem rá,és pénzem sincs"

(#31763) SUPREME7 válasza üszök (#31762) üzenetére


SUPREME7
őstag

A contact seller-en belül az "Other"-re kattints, akkor nem nyit case-t.

(#31764) üszök válasza SUPREME7 (#31763) üzenetére


üszök
őstag

Köszi. :R

"Semmi szükségem rá,és pénzem sincs"

(#31765) sajp63


sajp63
tag

Sziasztok.
Azt szeretnem megkerdezni, hogy Paypal egyenleget hogyan lehet atutalni bankszamlara?
Kaptam vissza pent, mivel az aru amiert fizettem rossz volt. A visszateritest elfogadta (Accept gomb), utana kerdezte, hogy hova utalja vissza a penzt. Kivalasztottam hogy a bankszamlara (addig nem volt megadva szamlaszam, a visszajovo penz mindig a hitelkartyara irodott automatikusan, most nem) - beirtam a bankmevet es az IBAN kodot es befelyeztem. Mar tobb mint 1 hete varom a penzt es semmi. A penz tovabbra is ott szerepel a Paypal egyenlegen.
Valamit nem jol csinaltam?
Meg valamit kell csinalni a Paypalon, hogy a penz megerkezzen a szamlara?
Koszonom

(#31766) kirkri válasza sajp63 (#31765) üzenetére


kirkri
addikt

Itt kérdezd meg inkább.

21 éve a Prohardveren! ™

(#31767) sajp63 válasza kirkri (#31766) üzenetére


sajp63
tag

Koszi.

(#31768) maathe


maathe
senior tag

Eladtam már jópár dolgot, de eddig egyik eladó sem feedbackelt. Ez fontos lenne nekem, mivel új eladóként korlátozva vannak a lehetőségeim. Mit lehet ilyenkor tenni? B*szogassam meg őket üzenetben?

A másik ami idegesít, az az, hogy az egyik vevő nyitott egy case-t, de megoldódott a dolog viszont nem válaszol a case-en belül és nem is zárja be, így a pénzem sem kapom meg. Ezzel mit tudok csinálni?

(#31769) dvdbackuper válasza maathe (#31768) üzenetére


dvdbackuper
őstag

ennek fuss neki még egyszer, semmi értelme :DDD

(#31770) TaaT válasza dvdbackuper (#31769) üzenetére


TaaT
veterán

csak az első eladó szót kell vevőre módosítani és jó is lesz :)

maathe: írhatsz nekik hogy értékeljenek, de aszem erre nem kötelezi őket semmi :)

[ Szerkesztve ]

Give them hell Ukraine!

(#31771) maathe válasza dvdbackuper (#31769) üzenetére


maathe
senior tag

Bocsi, siettem.

Nos, az első gondom az az, hogy nem rég kezdtem el eladóként ügyködni és ugye még vannak korlátozások mint pl. az, hogy egy kategóriába csak 30 naponként rakhatok ki egy eladó tárgyat, de elvileg ez a korlát 90 nap után megszűnik ha pozitív értékeléseket kapok. Ezért lenne fontos hogy a vevőim értékeljenek, de sajnos eddig csak egy embertől kaptam értékelést. Én persze már fizetés után megtettem mindezt.

A másik gondom az az, hogy az egyik eladásnál a vevő nyitott egy case-t. Írtam neki egy üzenetet és eBay-en kívül visszaírt, hogy minden rendben van, viszont a case nyitva maradt és csak annyi van státusznak, hogy 'várakozás a vevő válaszára'. Nincs dátum, hogy ezt meddig kell megtennie, szóval ha ő nem zárja be akkor semmi nem fog történni, a pénzem pedig zárolva marad.

Remélem így már érthető. Amúgy lehet, hogy én értelmeztem félre a dolgokat, és mondjuk a visszajelzések nem is kellenek ahhoz, hogy töröljék az eladási limiteket.

[ Szerkesztve ]

(#31772) FuckeR19


FuckeR19
senior tag

Van itt olyan fórumtárs aki ad is el ebay-en?

hirdetéseim: tiny.cc/prohardver -------és------- tiny.cc/aprod

(#31773) RAiN91


RAiN91
őstag

Sziasztok
Van egy csomagom, USA-ból jön. Tracking number-t kaptam, ebay-en is jelzi (in transit), de az első hsz-ben linkelt oldalak egyike sem jelzi. Hol tudom bemérni?
UPAAB....-al kezdődik.

(#31774) tamas1985 válasza maathe (#31771) üzenetére


tamas1985
aktív tag

Írj neki újra, e azt hiszem 20 nap alatt záródik le magától, az hogy utána milyen értékelést kapsz nem tudom

(#31775) peter889


peter889
őstag

Sziasztok!

Vettem az ebay-en egy lámpát, itt már írtam róla: [link], de nem a hirdetett foncsorral kaptam.

Egy nekem kellő, un. OP foncsor hozzá kb. 1300 forint.

Mit tanácsolnátok?
Vasaljam be az eladón a kb. 1300 forintnyi összeget, aki nem valós képet közölt a terméklapon, ezáltal hamis termékleírást adott?
Vagy nyeljem le veszteségként?

Köszönöm, előre is.

[ Szerkesztve ]

(#31776) tamas1985 válasza peter889 (#31775) üzenetére


tamas1985
aktív tag

Természetesen vasald be!!!

(#31777) peter889 válasza tamas1985 (#31776) üzenetére


peter889
őstag

Köszi szépen a tippet :R Azt hiszem, bevasalom.

[ Szerkesztve ]

(#31778) tamas1985 válasza peter889 (#31777) üzenetére


tamas1985
aktív tag

Szerintem ha nem pont olyan mint ami a leírásban szerep akkor nyugodtan reklamálhatsz, a képeken én nem látom ennyire a különbséget, de szerintem megírod neki küldesz róla képet és majd megegyeztek valamiben.

(#31779) peter889 válasza tamas1985 (#31778) üzenetére


peter889
őstag

Nem pont olyan, mint ami a fényképen szerepel. Ok, megpróbálom majd. :R

(#31780) peter889


peter889
őstag

Ja, ekkor vásároltam: 04/29/13 !

Legkésőbb meddig kérhetek részleges pénzvisszatérítést?
Nekem mennyibe kerülne a postaköltség, ha a foncsort visszaküldeném Kínába?

(#31781) tamas1985 válasza peter889 (#31780) üzenetére


tamas1985
aktív tag

45 napig, nem tudom kb 1500ft

(#31782) bul07


bul07
nagyúr

Szerdán az RTL KLUB, Házon kívül (22:45-kor) műsorában a postai küldemények eltünéséről lesz szó
Kiváncsian várom

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#31783) radi8tor válasza bul07 (#31782) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Hogy feltűnik valami elveszett csomagod az adásban? :)
Ne az adást várd, hanem Posta reakcióját (utána).

Én személy szerint Posta konkurenciáját várom már január óta, de nem akar jönni...

[ Szerkesztve ]

⭐ Stella

(#31784) tamas1985 válasza radi8tor (#31783) üzenetére


tamas1985
aktív tag

A reakciójuk már ismert:)
Nálunk kevesebb tűnik el mint máshol:D

(#31785) netseft válasza radi8tor (#31783) üzenetére


netseft
aktív tag

Nem igazán jön az össze, bővebben a cikkben lévő linkeken (is): [link]

[ Szerkesztve ]

Eladó termékeim: https://tinyurl.com/sefteles

(#31786) peter889 válasza tamas1985 (#31781) üzenetére


peter889
őstag

Köszi az infót. És csak egyszerűen írjak az eladónak és kérjem a pénzt utalását, vagy ezt valami spéci ebay-es eljárás (Case?) kezdeményezésével együtt kell megtennem?
(Ha privátban el tudjuk rendezni, gondolom, felesleges az ebay-t is értesíteni.)

Én kérjem a pénzt már a legelején, vagy először csak írjam le a problémát és várjam mit reagál?

Eladó adhat a vásárlónak semleges vagy negatív értékelést?

Köszi szépen előre is.

(#31787) tamas1985 válasza peter889 (#31786) üzenetére


tamas1985
aktív tag

Szerintem elsőre csak írj neki, vevőnek ha jól tudom csak pozitív adható, de ebben nem vagyok biztos.

(#31788) Sefter


Sefter
veterán

No, tovább bonyolódik az ügyem...
Összefoglalva:
Angliából nem jött meg a cuccom mert a futár nem hozta ki, csak vissza küldte a feladónak.
Feladóval lebeszéltem, hogy újra küldi ha kifizetem a postát.
Viszont most mondta, hogy csak 1 hét múlva tudja küldeni mert elutazik, akkorra lejár a 45 nap...nyissak neki case-t :F

Psn ID: sefter_hun

(#31789) tamas1985 válasza Sefter (#31788) üzenetére


tamas1985
aktív tag

Szerintem igen és írd le benne hogy mi a helyzet.

(#31790) pepe091 válasza Sefter (#31788) üzenetére


pepe091
MODERÁTOR

Szerintem meg ne. Gondolj bele ha Te lennél az eladó. Elpostázol valamit, a megadott címre, de a vevő hibájából ezt nem tudják kézbesíteni, és visszakapod. Majd meggyőz Téged, hogy ugyan küldd már el még egyszer, amit elfogadsz, csak épp el akarsz utazni. Ezek után jogosnak éreznéd ha case-t nyitnának rád? :U

(#31791) Dicker


Dicker
őstag

Sziasztok!

Részben idetartozik a kérdésem.
A Paypal feltöltésénél van lehetőség erre az azonnali feltöltése. Annak a számlaszáma magyar, vagy külföldi? Mert azt nem írják oda, hogy olyan lenne e, mint a sima Top up-nál.

Köszönöm!

(#31792) Sefter válasza pepe091 (#31790) üzenetére


Sefter
veterán

Nem érzem magam hibásnak az ügyben, inkább a futár céget, aki nem lépett kapcsolatba velem...

Psn ID: sefter_hun

(#31793) pepe091 válasza Sefter (#31792) üzenetére


pepe091
MODERÁTOR

A GLS szabályzatában benne van, hogy nem szállítanak helyrajzi számra. Ha Te tudatában vagy, hogy különleges a szállítási címed, akkor minimum utánanézel, hogy a futárcég hogyan oldja meg az ilyen problémát. Az is benne van a szabályzatukban, hogy ismeretlen, vagy hibás cím esetén a feladónak küldik vissza. Sehol nem hibázott a GLS... :U

(#31794) Sefter válasza pepe091 (#31793) üzenetére


Sefter
veterán

És azt honnan kellett volna tudnom, hogy Angliából Németországig posta és onnan futár :F (meg egyáltalán melyik futár cég..)
Eddig mindenki megtalált (futárok is), pláne, hogy telefon szám is van...egyébként ha a GLS Alsónémedi címét beírom az utvonalterv.hu-ra azt sem található, akkor hibás a címük ? :)
Ők az EGYEDÜLI akikkel gondom volt, pedig rendszeresen rendelgetek

Psn ID: sefter_hun

(#31795) axioma válasza Sefter (#31792) üzenetére


axioma
veterán

Tippem szerint adjon refundot a termek ara erejeig, te meg rendeld meg ujra nala. Igy lesz ujra vevovedelem.
Amugy szerintem tovabbra is, aki felveszi kezbesitesre azt a csomagot, amit uzletszabalyzat szerint biztosan visszafordit, az gyakorlatilag zsebrerakja az ot meg sem illeto szallitasi dijat. Tehat a futarszolgalat kene visszaadja a penzt, es abbol kuldje ujra az elado, de ezt te innen nem fogod leszervezni...

(#31796) asturel


asturel
őstag

Miert van az, hogy bongeszesnel free shipping van a termeknel, mikozben ha ranyomok a termekre akkor mar nem ingyenes a szallitas? :D Orszagfuggo lenne es listazasnal nem veszi figyelembe, vagymi? Eleg idegesito :W

(#31797) axioma válasza asturel (#31796) üzenetére


axioma
veterán

Attol fugg, nekem az a tapasztalatom, hogy ha a free shipping-et bekapcsolva listazok, akkor az elso oldalon me'g stimmel, de ha a kovetkezo lapot nyitom, akkor mar kozerakja a nem ingyeneseket is.
Ellenben amikor "price+shipping, lowest first" listazok, akkor eddig stimmelt a kinti meg a benti postakoltseg. Fura anomalia... nehez elkepzelni azt a programhibat, ami ilyet okoz.

(#31798) asturel válasza axioma (#31797) üzenetére


asturel
őstag

http://www.ebay.com/bhp/hdmi-cable-15ft pl a 2. item :
$3.74
7 bids
Free Shipping

a termeknel pedig:
Shipping: $16.99 (approx. 3,802.60 HUF) Expedited Int'l Shipping | See details
International items may be subject to customs processing and additional charges.

Felkomasan majdnem megvettem egy ilyet :W

mod: de ennel az eladonal kb az osszes termek ilyen :/

[ Szerkesztve ]

(#31799) TaaT válasza asturel (#31798) üzenetére


TaaT
veterán

Sok ilyet látok, valszeg az usaba free shipping, csak nem tudom nekünk európaiaknak miért azt írja :)

Give them hell Ukraine!

(#31800) akela91


akela91
addikt

Német ebayen találtam meg amit kerestem, de csak Németbe szállít. Ráírtam, hogy nem-e lehetne ide is, és ha igen mennyi lenne. Azt mondta 17Euro. Oké, hogy mi ezt itt privine lebeszéltük, de ha leütöm a terméket, akkor mi lesz? Nem fogom tudni beírni a magyar címem, és a postaköltség sem lesz hozzászámolva...

Át bírja esetleg állítani, hogy HUN-ba is szállítson, és adja hozzá a postaköltséget? Ha igen, miként? Megpróbálom rávenni.

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  eBay (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.