Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  eBay (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-18 13:57:53

LOGOUT.hu

Az eBay használatával kapcsolatos információk.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#31851) havri1 válasza SUPREME7 (#31850) üzenetére


havri1
félisten

Nem nem, add to cart -ra.
És most ott van, kéri, hogy fizessem ki (a rendszer kéri).

havri

(#31852) SUPREME7 válasza havri1 (#31851) üzenetére


SUPREME7
őstag

Ha valóban arra mentél, akkor a jobb felső sarokban a "cart"-ra kattintva van egy "remove" link minden tételnél.

(#31853) RAiN91


RAiN91
őstag

Sziasztok
USA csomagot egyik oldalon sem tudom követni, azt írja, nem létezik/nem található, ebay-en bejelentkezve viszont látszik. Esetleg van még valami más oldal, ahol tudnám követni? Nem tudom, hogy milyen postával jön, gondolom USPS, de szerintem már az összes USPS tracking oldalt próbáltam.
"International Priority Shipping" van a szállításhoz írva. Ez a sima USPS, amit USA-n kívül már nem követnek, és simán lenyúlhatják? Vagy azért nem olyan vészes a helyzet?

(#31854) havri1 válasza SUPREME7 (#31852) üzenetére


havri1
félisten

Köszi!

Valami összeakadhatott, mert most meg üres, de mielőtt a cart-ra kattoltam, még ott volt mellette egy sárga 1-es :)

havri

(#31855) Fel válasza RAiN91 (#31853) üzenetére


Fel
addikt

Nagyon sok amcsi küldési módnál csak az USA-n belül lehet követni a csomagot, ha már kikerült az államokból, akkor nem.
Én ma kaptam egy USPS csomagot (USPS First Class Mail Intl / First Class Package Intl Service), ezt sem lehetett nyomon követni. Egyébkét pont 1 hét alatt ért ide (21-én adták fel).

[ Szerkesztve ]

(#31856) RAiN91 válasza Fel (#31855) üzenetére


RAiN91
őstag

Igen, azt tudom, de korábban azért az USPS oldalán az USA-n belüli tevékenységet is mutatta a térképen.

(#31857) tamas1985 válasza RAiN91 (#31856) üzenetére


tamas1985
aktív tag

Nem lehet hogy még nem aktív a nyomkövetési szám, mikor adták fel?

(#31858) No.01


No.01
őstag

Azthiszem belefutottam az elso komolyabb problemaba :((

Rendeltem egy termeket koreabol meg anno Aprilis kozepenen. Az elado eloszor rendesnek tunt (98.1%) mondta, h nincs keszleten a cucc de 2-4napon belul kuldi, Ugyis volt jott e level, h feladta , de tracking szamot hiaba kertem. mar az elso levelben is megjegyezte, h a transit ido 20-30 munkanap. Mondtam, h rendben tudok varni/ (A DHL-re v.mi pofatlanul magas arat irt igy inkabb nem ragaszkodtam hozza)
Eltelt 30 nap a cucc meg sehol... irtam neki egy levelet ill az E-bey-en belul is nyitottam neki egy "case"-t.
Erre az E-baytol kaptam egy levelet, h rendben felveszik a kontaktot az eladoval es ha 40 napon belul nem hallanak felolem akkor ugy veszik, h minden rendben.
Az elado is irt erre fol, h unnepek voltak EU-ban(??) es ezert kesik. es lehet , h az a 20-30 nap inkabb 30-40 lesz.
Mondtam rendben.

Na azota eltelt 15nap, de a helyzet valtozatlan. mashonnan elegge korulmenyes a beszerzes (speci motoros cucc) de igy inkabb lemondok a dologrol mert elegge maceras.

Milyen lehetosegim vanna? Irjak az eladonak (mar mentegetozott emailben, h minden rendben es hamarosan meg kell kapnom... ez volt pont 1 hete) vagy az E-bay-en keresztul intezzem es kerjek refoundot? (de mi van ha igazat mond es kozben megjon a cucc? Bar erre nap, mint nap kevesebb az esely szvsz)

(#31859) kirkri válasza No.01 (#31858) üzenetére


kirkri
addikt

Kérj refundot és írd be kommentnek, hogy amenyiben megjönne később a termék, akkor természetesen ki fogod fizetni.

.

21 éve a Prohardveren! ™

(#31860) tamas1985 válasza No.01 (#31858) üzenetére


tamas1985
aktív tag

Kérj refundott, írd meg neki hogy ha megjön a csomag visszafizeted az árát.

(#31861) bahni1990


bahni1990
csendes tag

sziasztok, segítséget szeretnék kérni.
ebayes fizetést bankkártyáról próbáltam sajnos utólag kiderült nem volt a kártyámon elég pénz.
de smst kaptam h 1usdt levont a paypal a fizetésre.
minden egyes kártyás fieztés paypalnál 1 usd-m be kerül?
az másik probléma hogy nem látom a leütött termékeknél, pedig máskor ott szokott lenni amit csak megvettem de nem fizettem ki.
mi lesz ilyenkor az 1dolcsimmal? fizetési kísérlet is ennyibe fáj?

köszi! :R

(#31862) kirkri válasza bahni1990 (#31861) üzenetére


kirkri
addikt

Ez valószínüleg a kártyád validációjához küldött sms volt. A vásárlásnak nincs költsége a PayPal-en.
Ez az egy dollár sem fog elveszni, a PayPal egyenlegeden látszik majd és a következő vásárlásnál fel tudod használni.

21 éve a Prohardveren! ™

(#31863) havri1 válasza tamas1985 (#31860) üzenetére


havri1
félisten

Mit jelent a refund? Gondolom visszaküldi a pénzt az eladó, vagy hasonló?

havri

(#31864) tamas1985 válasza havri1 (#31863) üzenetére


tamas1985
aktív tag

Igen, lehet teljes és részleges esetedben a teljesen jön csak szóba.

(#31865) randras


randras
veterán

Nálam eléggé belassult a kínai posta. :(

Többen is panaszkodnak késő csomagokra. Nálatok? :U

(#31866) kirkri válasza randras (#31865) üzenetére


kirkri
addikt

Inkább csak arról van szó, hogy a korábbi bő 3 hetes szállítási idők tértek vissza. :)

21 éve a Prohardveren! ™

(#31867) randras válasza kirkri (#31866) üzenetére


randras
veterán

Mondjuk most kaptam meg egy 55 napja feladott, meg egy másfél hete feladott kínai csomagot is. Fene se érti.

(#31868) Tomate


Tomate
veterán

Második esélyként kaptam egy 300font-os ajánlatot és a hozzá tartozó postát ami 40 font.

Ezt a levelet kaptam.

"Hi, the price should be correct. Your 300GBP + 40GBP. I can definately claim a lower value, how much would you like me to claim? Remember to try to keep if fair as it is a phone. Let me know. Thanks"

Előtte írtam neki, hogy egy olcsóbb árat szeretnék a borítékra. Ezt érthette félre? :U

Mit szeretne konkrétan a csávó? Nem akarok félreértéseket de nem vagyok biztos abban amit értelmezek.
Köszi a segítséget!

Máté

[ Szerkesztve ]

(#31869) HXY


HXY
addikt

Tudtok olyan kínai képmegosztó oldalt, amit a nagy falon belülről is el lehet érni?

(#31870) dvdbackuper válasza Tomate (#31868) üzenetére


dvdbackuper
őstag

mennyit akarsz ráíratni, ha jól veszem ki...

(#31871) Predator2


Predator2
addikt

Helló

Apumnak szüksége lenne 4db ilyen kijelzőre.

De ha jól látom nem szállít kis hazánkba.

A segítségeteket szeretném kérni. Írnék neki, de nem tudom h mit kell ilyenkor és sajnos angolul sem beszélek.

Köszönöm előre is.

>> Ha érdekel valami, vagy nem tudok valamit, akkor Kérdezek << >>McLaren Forever.<< >> Az első és legfontosabb a megbízhatóság, minden más csak sokadik tényező!<<

(#31872) SUPREME7 válasza Predator2 (#31871) üzenetére


SUPREME7
őstag

Én úgy látom, hogy ez ugyanaz, ráadásul olcsóbb, és küldi hazánkba is ;) (TopRatedSeller + 99,8% - Kell ennél több?)

[ Portable Digital Temperature LCD Blue Backlight ]

[ Szerkesztve ]

(#31873) flierqqq


flierqqq
tag

Keresek hasonló zoknit, vagyis konkrétan, hasonló vagy ugyanilyen színkombináció érdekelne, csak nem 3000 forintért...
Esetleg valaki tud hasonlót csájnából, vagy a júkéből is jó, csak olcsó legyen.

Érdekes a világ megosztása - Van akinek Rolexe van, és van akinek ideje.

(#31874) havri1 válasza randras (#31865) üzenetére


havri1
félisten

please wait 15-35 days to receive it. If after this period you still don't receive the item, please contact your local post office for more infomation. because if you are not at home when the post service delivery the item to you, they will reserve it at the post office for a pickup.To some country or in some situations, and in the near time, especially, after Easter and Ching Ming Festival in China, the post is very busy, they will delay to upload the trackinng information and ship items out, so, the shipping time may be a little longer, sorry for any inconvenience and thank you for your patience.

Hu Fang

Én ezt kaptam a minap a feladótól, ha jól értem, valami buli van odaát :)

(#31864) tamas1985 : Köszi!

[ Szerkesztve ]

havri

(#31875) hidroponi válasza havri1 (#31874) üzenetére


hidroponi
aktív tag

aprilis 4-en volt ez a ching ming..

(#31876) havri1 válasza hidroponi (#31875) üzenetére


havri1
félisten

Az szuper..

havri

(#31877) Predator2 válasza SUPREME7 (#31872) üzenetére


Predator2
addikt

Sajnos kisebb és apumnak ez fontos szenpont.

Kérlek írjatok nekem egy levelet amit elküldhetek az eladónak, hogy küldje a kijelzőket Magyarországra is.

>> Ha érdekel valami, vagy nem tudok valamit, akkor Kérdezek << >>McLaren Forever.<< >> Az első és legfontosabb a megbízhatóság, minden más csak sokadik tényező!<<

(#31879) IlilIiIlilI


IlilIiIlilI
csendes tag

Sziasztok. Valaki tudna nekem segíteni? Ez a vám/áfa dolog hogy van?.
Azt tudom hogy EU-n kivül ha jol tudom 12ezer ft-ig ugye nincsen vám.
Ez hogy működik?. Éves szint ez a 12 ezer , vagy egybe nem vehetek ekkora értékü cuccot pl TV.

Ha pl veszek 30 darab 1000ft értékű terméket akkor az 30e ft az után már kell vám? Illetve mi van ha külön külön egyesével rendelem?

(#31880) randras válasza havri1 (#31874) üzenetére


randras
veterán

Az ilyeneknek már rég nem hiszek. Az mondjuk tény és való, hogy attól az eladótól, akitől most 55 napra jött meg csomag, korábban jóval gyorsabban jöttek a cuccok.

(#31881) havri1 válasza randras (#31880) üzenetére


havri1
félisten

Az biztos, nekem lutri kategória Kínából rendelni...

havri

(#31882) tamas1985 válasza HXY (#31869) üzenetére


tamas1985
aktív tag

én a kepfeltoltes.hu ról a direkt linket szoktam elküldeni nekik, elvileg meg is kapták

(#31883) randras válasza HXY (#31869) üzenetére


randras
veterán

[link]

havri1: Miért? Ne viccelj!

(#31884) havri1 válasza randras (#31883) üzenetére


havri1
félisten

Hát, ahogy itt olvasgatom a tapasztalatokat :(
Most 3 4 dolgot is rendeltem, mind HongKong..Kíváncsian várom, mi és mennyi időre fog megérkezni.
Elvileg van követés mindre.

havri

(#31885) randras válasza havri1 (#31884) üzenetére


randras
veterán

Itt is igaz, hogy jellemzően az ír, aki elégedetlen, én is azért írtam most, egyébként csak olvasok.

Semmi gond nincs a Kínából rendeléssel, csak ésszel kell csinálni.

(#31886) NY_A


NY_A
őstag

Ilyen sem volt még.

Rendeltem Xperia Z-re full body fólia szettet egy adagot. Ma megérkezett, és kettő volt benne szépen becsomagolva és közé rakva, hogy gratis. Mi ütött ezekbe a kínaiakba? :C

(#31887) sea


sea
tag

Üdv Mindenkinek!

A tapasztaltabbaktól kérdeznék, a vámügyintézéssel kapcsolatban!
Rendeltem egy fejhallgatót Kínából, a tracking szám lekérdezéssel kiderült, hogy tegnap óta az országban van, a vámhivatalban. A kérdésem az lenne, hogy mennyi idő szokott lenni a vámügyintézés? Nyilván ez nem jelent még semmit, hogy a vámhicatalban van a csonag de azért remélem, hogy nem akarnak megvámolni egy 3800 Ft-os terméket. Bár a hazai ára lényegesen magasabb. Ha mégis megvámolják akkor ez hogyan történik? Utánvéttel jön majd a csomag vagy levelet kükdenek?

Köszi a választ!

(#31888) SUPREME7 válasza sea (#31887) üzenetére


SUPREME7
őstag

Mit ír a tracking? "Küldemény vám elé állítva"? Ha igen, akkor feleslegesen pánikolsz, minden küldemény átesik "vámeljáráson", de ennek kb 1%-a dől meg, és biztos, hogy nem egy ~15$-os füles. Úgyhogy semmi pánik, a következő státusz a "bejövő küldemény vámkezelve" lesz, és utána pár nap max és viszi a postás. Enjoy. :)

(#31889) axioma válasza NY_A (#31886) üzenetére


axioma
veterán

Rendeltem parti helikopterezos lufit, egesz osztalynak, igy 3 csomag 10db/csomag. Megjon, kinyitom: a tetejen 3 plusz bepakolva, gondolom vagy gratis vagy tartalek ha lenne rossz kozte, ezt me'g ertem, szep dolog tole. Nyitom a nagy zacsit, hat abba meg valamelyik elszamolta magat, es nem 30 hanem 40 darab van... osztalyletszam 24, pont nem jon ki 2 db sajna.

[ Szerkesztve ]

(#31890) randras válasza axioma (#31889) üzenetére


randras
veterán

Mekkora szemetek! :DDD

(#31891) pepejoe


pepejoe
tag

Sziasztok!

Tanácsra lenne szükségem. Történt hogy vettem egy használt biciklit amit az eladó elküldött és meg is kaptam rendes időn belül. De viszont a hirdetésnél pár dolgot elfelejtett közölni a kerékpár állapotáról kapcsolatban amivel csak kibontás után szembesültem. Pl: új abroncsok kellenek mert a régin már hiányzik a futófelület, láncon pár szem meg van rozsdállva, a bőrnyereg több helyen ki van hasadva, a pedálok elégé nehezen forognak, stb.. Mindent összevetve kb. a vételár 1/3-át rá kéne költeni a bicajra hogy használható legyen. Szerintetek mit lenne érdemes tennem, mik a lehetőségeim?

(#31892) pepe091 válasza axioma (#31889) üzenetére


pepe091
MODERÁTOR

Kíváncsi lettem... Link? :DDD

(#31891) pepejoe

Bicajt e-bayről? Bátor vagy, de meg is lett az eredménye ahogy látom...
Írj az eladónak hogy részleges visszatérítést szeretnél, mert nem volt megfelelő a leírás, eltitkolta ezeket a dolgokat..

[ Szerkesztve ]

(#31893) Tomate válasza pepejoe (#31891) üzenetére


Tomate
veterán

Pénzt szerintem nem fogsz visszakapni, visszaküldeni nem fogod, mert baromi drága és akkor még nagyobb bukó. Legközelebb kérdezz rá jobban, kérj több képet stb...

[ Szerkesztve ]

(#31894) radi8tor válasza pepejoe (#31891) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Vedd fel a kapcsolatot az eladóval. Mondd el neki ezeket, esetleg küldj képet róla (ha nem tudná miről van szó).
Írd meg neki, hogyha visszafizet neked x összeget akkor rendben vagytok, ellenkező esetben case-t nyitsz eBay-en.

⭐ Stella

(#31895) NY_A válasza axioma (#31889) üzenetére


NY_A
őstag

Mi az ég az a helikopterezos lufi? :))

[ Szerkesztve ]

(#31896) radi8tor válasza NY_A (#31895) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Bevallom én is rákerestem: [link]

⭐ Stella

(#31897) D@reeo


D@reeo
aktív tag

Tudom, hogy le van írva 1000 helyre, de én mégis megkérdezem, mert még mindig nem vagyok biztos benne:

3 db cipőt szeretnék rendelni (kettőt magamnak, egyet havernak), egyenként 40 usd.
120*0.8=96 USD (20% kedvezmény)+40 USD shipping (USPS trackinges)= 136 USD összérték, elég nagy csomag.
Ezt valószínű vámolni/áfázni fogják?

Köszönöm, és elnézést, hogy olyat kérdeztem, amit valószínűleg már megválaszoltatok.

(#31898) radi8tor válasza D@reeo (#31897) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Valószínű fennakad a vámon, és ÁFAköteles lesz.
Teház +27% ÁFA és kezelési költséggel kell még számolni.

⭐ Stella

(#31899) kenny123


kenny123
addikt

Sziasztok!

Adódott egy kis problémám ebayen, remélem tudtok segíteni. Egyik haverom megkért, hogy rendeljek neki ilyet, először egyet, majd 2 darabot. Frankón belekeveredtem, és a my ebay fülön most 2x van a termék.
1x1db
és 1x2db

Fizetve még egyik sem volt, nem mertem. Van valamiféle opció, hogy visszamondom mindkettőt, és újra rendelek, ezennel csak 1x2db-t?
Igazából legjobban a negatívtól félek, mit tudok tenni?

Köszi

yo

(#31900) Balázs1986 válasza kenny123 (#31899) üzenetére


Balázs1986
addikt

Írd meg az eladónak nyugodtan, hogy véletlenül belekeveredtél a rendelésbe. 1x2 darabot szeretnél rendelni, az 1x1 rendelés törölhető.

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  eBay (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.