Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  eBay (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-05-01 20:32:09

LOGOUT.hu

Az eBay használatával kapcsolatos információk.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#31451) kirkri válasza M_o_g_y_i (#31450) üzenetére


kirkri
addikt

Egyetértek... :(((

21 éve a Prohardveren! ™

(#31452) pepe091 válasza detroitrw (#31449) üzenetére


pepe091
MODERÁTOR

Mindkettőt visszakapod egyben.

(#31453) faresz5 válasza kirkri (#31451) üzenetére


faresz5
senior tag

legfeljebb több kártérítést kell kifizetniük, ez biztos megéri nekik? (egyébként csodálkozom én is,hogy csak 10ft-ba kerül az lnk én már vártam,hogy megemelik legalább 50-re... de ezek szerint nincsen bennük üzleti érzék ..)

(#31454) mrgergoke


mrgergoke
aktív tag

Ez kicsit elriaszt a postától. Nekem szerencsére még semmi bajom nem volt velük.

https://rendeljkinait.hu/

(#31455) Santiagain


Santiagain
senior tag

Hogy ne csak rossz hírek menjenek.
Május 9.-én Kínából rendelt memóriakártyát ma kihozta a postás. 3 munkanap alatt ért ide.

http://allergiadesign.com - http://www.flickr.com/photos/santiagain/

(#31456) mrgergoke válasza Santiagain (#31455) üzenetére


mrgergoke
aktív tag

Milyen posta volt? Úgy értem mennyit fizettél érte és mi volt a szolgáltatás neve?

https://rendeljkinait.hu/

(#31457) Santiagain válasza mrgergoke (#31456) üzenetére


Santiagain
senior tag

A vicc az, hogy sima "Free Standard International Shipping"

Bevállaltam 3000 ezerért egy 16 GB-os Class 10-es Sandisk Ultrát. Csak USB 2-es olvasóm van. Ebben az Ausztriában vásárolt kártya 20/20-at tud, a kínai 20/10-et. Milyen értékelést adjak ilyenkor?

http://allergiadesign.com - http://www.flickr.com/photos/santiagain/

(#31458) yolan


yolan
őstag

Sziasztok!

Hongkongból rendeltem 90 dollár értékben. Meg is érkezett, de a NAV lecsapott rá.
CIB banknál lévő internetkártyával történt a fizetés.
Érdeklődnék, hogy pontosan milyen dokumentumokat kéne elküldenem nekik, mellyel számukra tudom igazolni a csomag értékét, így a kiszabott áfa mennyiségét?

“A writer needs a pen, an artist needs a brush, but a filmmaker needs an army.” - Orson Welles

(#31459) TaaT válasza yolan (#31458) üzenetére


TaaT
veterán

Megkérdezhetem milyen postázással jött a cucc? :)

Give them hell Ukraine!

(#31460) mrgergoke válasza Santiagain (#31457) üzenetére


mrgergoke
aktív tag

Az igen! Ilyenkor mindig eszembe jut, hogy véletlenül elsőbbségikhez csúszott a csomag.

https://rendeljkinait.hu/

(#31461) yolan válasza TaaT (#31459) üzenetére


yolan
őstag

Hong Kong Post

supreme7: nem ebay-ről lett véve.

[ Szerkesztve ]

“A writer needs a pen, an artist needs a brush, but a filmmaker needs an army.” - Orson Welles

(#31462) SUPREME7 válasza yolan (#31458) üzenetére


SUPREME7
őstag

Ha ebay-ről rendelted, akkor a MyEbay-en belül a cuccnál, a "View order details" -re katt, és ott a "Printer version"-re. Ha nem ebay-ről rendelted akkor passz.

(#31463) mrgergoke válasza yolan (#31458) üzenetére


mrgergoke
aktív tag

Érdekelne engem is nagyon, hátha egyszer én is bekapom. Én a fizetésről kapott értesítőt (amit e-mailben kapsz fizetés után, így kezdődnek rendszerint ,,receipt for your payment to ...") küldeném el nekik. Ez tartalmazza a termék nevét, linkjét, a termék árát szállítással együtt. Szerint ennek elégnek kellene lennie.

https://rendeljkinait.hu/

(#31464) TaaT válasza yolan (#31461) üzenetére


TaaT
veterán

Próbálok rájönni hogy miért szúrhatták ki a vámosok... nagy méretű csomag?

Give them hell Ukraine!

(#31465) yolan válasza TaaT (#31464) üzenetére


yolan
őstag

0.42kg, méretre sem hiszem, hogy nagy, mivel pár fotós kellék van benne, de mindegy is, mivel kiszúrták. Az áfát is tisztességesen kifizetném, csak nem egyértelmű mivel tudom mindazt igazolni esetemben amit szeretnének.

“A writer needs a pen, an artist needs a brush, but a filmmaker needs an army.” - Orson Welles

(#31466) tamas1985 válasza TaaT (#31464) üzenetére


tamas1985
aktív tag

Általában az árat nézik, ha már a ráírt felett van akkor biztos kiveszik meg szerintem az is gyanús ha egy nagyméretű csomagra kis összeg van írva, pláne ha látszik hogy cég a feladó.

A post témához:
Én csak azt bánom hogy a futárcégek nem látnak üzletet kisebb levelek csomagok szállításában, elvileg ha jól tudom a piacnyitás már megtörtént fosik is a posta rendesen

Szerintem a paypal számlát küldjétek az biztos elfogadják.

[ Szerkesztve ]

(#31467) TaaT válasza yolan (#31465) üzenetére


TaaT
veterán

Hát akkor csak szimplán nem volt szerencséd :B

Pedig én is tervezek hasonló árban, nem túl nagy cuccot rendelni de nem szeretném az államot támogatni ezzel a biznyisszel :o

tamas1985: gondolom az a baj a levéllel hogy azon nincs akkora haszon mint a csomagokon, és igen komoly felvevő hálózatot kéne kiépíteni országszerte... nincs benne akkora üzlet...

Give them hell Ukraine!

(#31468) yolan válasza tamas1985 (#31466) üzenetére


yolan
őstag

érdekesnek tartanám, ha a csomagon kivülről fel lenne tüntetve a pontos értéke. ezért is kell azt igazolni
amint irtam nem paypal-ról lett fizetve

nem problémázni szeretnék, csak szeretném megtudni mit kéne nekik elküldenem, hogy végre kipostázzák a csomagom

“A writer needs a pen, an artist needs a brush, but a filmmaker needs an army.” - Orson Welles

(#31469) pepe091 válasza yolan (#31468) üzenetére


pepe091
MODERÁTOR

Ezt legelőször is leírhattad volna mondjuk, hogy honnan rendeltél... Mert mint a topik címe mutatja, itt javarészt e-bayes tapasztalatok vannak.
Akárhonnan is rendeltél, biztosan kaptál valami visszaigazoló e-mailt, amiben benne van, hogy mit és mennyiért rendeltél. Ezt küld el nekik.
A csomagon meg mindig feltüntetik a benne lévő áru értékét, de a kínaiak általában minden csomagra 2-5$-t írnak rá. Ezért szúrhat szemet a vámosoknak a picit nagyobb csomag, és a kevés összeg.

[ Szerkesztve ]

(#31470) mrgergoke válasza yolan (#31468) üzenetére


mrgergoke
aktív tag

Ha mail-t kaptál a fizetés összegéről, a termék nevéről, fizetés dátumáról stb., akkor szerintem azt küldd el.

https://rendeljkinait.hu/

(#31471) mrgergoke válasza TaaT (#31467) üzenetére


mrgergoke
aktív tag

Próbáld meg megkérni a kínait, hogy mondjuk $15-t írjanak rá, mert abban igaza van pepe091-nek, hogy kb. mindre 2-5 dolcsit írnak. Ha picit nagyobb a csomag mérete, akkor kérd meg őket, hogy $15-$20-t írjanak rá ($21 asszem az ÁFA határ). Akkor talán nagyobb az esélyed a szerencsére.

https://rendeljkinait.hu/

(#31472) atleticofan


atleticofan
tag

Sziasztok!

Trackitonline szerint a csomagom budapesten van. Vám kezelés előtt. Ez volt 2-3 napja de ma ezt látom. "Left international place of exchange" mi lehet? vagy vám kezelve lett vagy vissza küldték?

(#31473) mrgergoke válasza atleticofan (#31472) üzenetére


mrgergoke
aktív tag

Ezt találtam:

Process is something like following:

<foreign sender> Accepted from sender
<foreign sort> Consolidated for local delivery
<foreign inspection> Arrival at international place of exchange
<shipping container processed> Consolidated for export (Export)
<USA customs> Isc <USA entry point>(usps)Left international place of exchange
<your region's sort facility> Sorting
<your city> Arrival at delivery point
<your home> Delivered

Ez alapján én azt mondom, hogy most fog a Pesti központba kerülni, ahol kiszortírozzák, hogy mi hova megy.

Szerk.:

When the package tracking shows something like ISC, that means it is in USA and USPS will continue processing. NOTE: It will take several days for ISC (clearance) to change state to show package is continuing journey. The message can be confusing because it may say something like '....left...place of exchange....' - that just means it was offloaded at the ISC and is now going to customs inspection (which is where it may take some additional time to be processed)

Itt a válasz! :)

[ Szerkesztve ]

https://rendeljkinait.hu/

(#31474) kmisi99


kmisi99
addikt

Vettem 1 dollárért egy microusb kábelt aminek a csatlakozója világít. Mondom tök jó lesz biztos világít ha bedugom a telefonba. A Fszt ez egy kibott karácsonyfadísz :DDD GIF

[ Szerkesztve ]

(#31475) mrgergoke válasza kmisi99 (#31474) üzenetére


mrgergoke
aktív tag

Ihi, ezen jót röhögtem :DDD Micsoda baromság :D

https://rendeljkinait.hu/

(#31476) mukibuci válasza kmisi99 (#31474) üzenetére


mukibuci
MODERÁTOR

ebay link? :D

Nem vagyok hős, egész nap internetezek.

(#31477) TaaT válasza kmisi99 (#31474) üzenetére


TaaT
veterán

Ezen felröhögtem :DDD

Give them hell Ukraine!

(#31478) Fel válasza atleticofan (#31472) üzenetére


Fel
addikt

Mivel már kis hazánkba érkezett, ezért valószínű bekerült a Magyar Posta rendszerébe, lehet érdemes lenne itt is rákeresni a ragszámra: [link]. Adott csomagról nekem több infót mutat, mint a track-trace, trackit stb. oldalak.

---------------------------------------------------------------

Saját kérdés. Ma én is megkaptam az adatbekérő levelemet egy tajvani pakkról. PayPal számlát visszaküldtem. Kb. mennyi időt szoktak még rajta ülni ezek után?
De jó lenne, ha még a héten megkapnám... Egyébként eddig nagyon gyors volt a szállítás. Máj. 10-én feladták, 11-én már az NPKK raktárban volt.

[ Szerkesztve ]

(#31479) randras válasza kmisi99 (#31474) üzenetére


randras
veterán

Oh God... why? :D Linket pls. :R

(#31480) kmisi99


kmisi99
addikt

Ezt vettem meg [link] De nem csak ennyit tud. Itt a teljes videó. Bizony színátmenetek is vannak [link]

Karácsonyra veszek még párat és megvan oldva a díszkivilágítás.

Szerintem szétszedem majd aztán kiszedem a ledet mert kábelként nagyon jól funkcionál és tök hosszú.

(#31481) TaaT válasza kmisi99 (#31480) üzenetére


TaaT
veterán

Vagy csak körbetekered ragszalaggal :DDD

Give them hell Ukraine!

(#31482) kmisi99 válasza TaaT (#31481) üzenetére


kmisi99
addikt

Ja az is egy megoldás.

(#31483) Avicularia


Avicularia
veterán

Újra írt az eladó, persze nem tetszik neki az ár a visszaküldésre. Sajnos a svéd posta nem olyan áron dolgozik mint a kínai.
Most azt kérte, hogy nézzem meg mennyi lenne a legolcsóbb lehetőség, ha csak a kamerát küldeném vissza tartozékok és doboz nélkül. Felajánlottam neki hogy adjon részleges visszatérítést, nem tudom mit görcsöl.

(#31484) RoBos


RoBos
senior tag

Sziasztok,

azt szeretném megkérdezni, h ha vmi nem jött meg és volt refund is már, vagyis visszautalták a cuccos árát, akkor milyen feedbacket írjak az embernek? Kell-e egyáltalán ilyenkor írni, szól az e-bay ha nem feedbackelek egy megrendelt termékre?!
Előre is köszi a tippet ill. a választ!

(#31485) SUPREME7 válasza RoBos (#31484) üzenetére


SUPREME7
őstag

Én adnék neki egy semlegest, és beírnám, hogy bár nem jött meg az áru, de visszaküldte a pénzt (bár ez is okot adhat vitára, mert nem biztos, hogy ő tehet róla, hogy nem érkezett meg. Ezt a részét már döntsd el te). Ha esetleg megérkezik, és jófej leszel, írsz az eladónak, hogy megjött, módosítanád a feedbacket. Ha nagyonjófej akarsz lenni, akkor a pénzt is visszafizeted neki.

[ Szerkesztve ]

(#31486) mrgergoke válasza SUPREME7 (#31485) üzenetére


mrgergoke
aktív tag

Feedbacket módosítani nem lehet szerintem. Én viszont mindenképpen pozitívat adnék. Visszaadta a pénzed, nem? Semmi bajod nem származik belőle, miért kapjon ő semlegest?

https://rendeljkinait.hu/

(#31487) pepe091 válasza mrgergoke (#31486) üzenetére


pepe091
MODERÁTOR

De lehet feedbacket módosítani. Szólsz az eladónak, és küld egy feedback revision-t.

(#31488) asturel válasza asturel (#31078) üzenetére


asturel
őstag

Hulye modon lezartam a case-t (nem gondoltam, hogy ujat nem lehet nyitni), viszont azota se jott meg es lassan kicsuszok a 45 napbol, az elado viszont letiltotta az 'egyeb' reszt (We're sorry we couldn't find an answer for you. Unfortunately, this seller is not able to respond to your question. We suggest reviewing the item again to see if your answer is in the seller's listing.) Mit szokas ilyenkor csinalni?

(#31489) TaaT válasza asturel (#31488) üzenetére


TaaT
veterán

"Mit szokas ilyenkor csinalni?"

Várni hogy megjöjjön a cucc.

Ha nem jön meg akkor tanulság hogy nem zárunk case-t amíg nem oldódott meg az ügy. :)

Give them hell Ukraine!

(#31490) bul07


bul07
nagyúr

Hogy lehet ez?
Itt van ez a termék
Itt van az eladó profilja
És ha a profiljában rámegyek a Items for sale-re egy terméket se listáz

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#31491) kmisi99


kmisi99
addikt

Rendeltem az ebay.co.uk ról. Oda van írva, hogy Estimated Delivery: Between 2 - 8 business days
Ha 8 nap után nem jön meg érdemes írni neki vagy itt is várjak még heteket?

(#31492) hidroponi válasza bul07 (#31490) üzenetére


hidroponi
aktív tag

ennek vszinuleg az ebay regios szurese az oka (vagy vmi mas szures).
nalam is rendszeresen elofordul, hogy keresesben elojon egy termek, de az eladonak ures a store-ja.

(#31493) mrgergoke válasza pepe091 (#31487) üzenetére


mrgergoke
aktív tag

Akkor visszaszívtam, ezt nem tudtam!

https://rendeljkinait.hu/

(#31494) teeem


teeem
aktív tag

Üdv!
Tegnap kaptam visszatérítést az egyik vásárlásomból. (Nem sikerült az üzlet, nem jött meg a cipő, ezért visszatérítést kaptam, hál istennek.) Az érdekelne, hogy mennyi idő, amíg paypalról az én OTP-s számlámra kerül a pénz? A paypal azt írja, hogy a refund megérkezett a paypalra, aztán átváltotta forintba, és elutalta a kártyámra.

(#31495) SUPREME7 válasza teeem (#31494) üzenetére


SUPREME7
őstag

2-3 nap.

(#31496) teeem válasza SUPREME7 (#31495) üzenetére


teeem
aktív tag

Köszönöm! :)

(#31497) prannk


prannk
őstag

Üdv!

Valaki angolra ezt legyen szíves gyorsan! :

Egy nadrágot 10$ küld el, egy pólót meg 13$ ért.Pedig a nadrág nagyobb és nehezebb is.

Köszi előre is :K

Galaxy s7 akksit és hátlapot vennék

(#31498) teeem válasza prannk (#31497) üzenetére


teeem
aktív tag

He sends a trouser for 10$, and a shirt for 13$, but the pant is bigger and heavier.

nagyjából

(#31499) teeem válasza teeem (#31498) üzenetére


teeem
aktív tag

Bocsánat, nem pant, hanem trouser.

(#31500) randras válasza teeem (#31499) üzenetére


randras
veterán

Tudtommal a nadrágot csak "többes számban" használják. Mert két lában van. :U

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  eBay (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.