Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  eBay (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-18 13:57:53

LOGOUT.hu

Az eBay használatával kapcsolatos információk.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#31801) FuckeR19 válasza akela91 (#31800) üzenetére


FuckeR19
senior tag

tuti meg tudja, nekem már volt pár ilyen ügyem.

hirdetéseim: tiny.cc/prohardver -------és------- tiny.cc/aprod

(#31802) peter889 válasza tamas1985 (#31787) üzenetére


peter889
őstag

ok. :R

(#31803) kirkri válasza akela91 (#31800) üzenetére


kirkri
addikt

Licites az aukció, vagy azonnali áras?
Itt leírtam miként megy, ha licites.
Ha nem licites, akkor könnyen tudja módosítani a hirdetést, így hozzá tudja adni Magyarországot az elfogadott országokhoz.

21 éve a Prohardveren! ™

(#31804) akela91 válasza kirkri (#31803) üzenetére


akela91
addikt

Köszi, ez tökéletes lesz. Aukciós a dolog.

(#31805) NY_A


NY_A
őstag

Sziasztok.

Elindítottam egy rendelést de menet közben kiderült, hogy nincs elég pénz a számlámon így félbeszakítottam. De most a Purchases menüpontban ott figyel mint várakozó fizetés. Hogy tudom innen eltüntetni?

(#31806) kirkri válasza NY_A (#31805) üzenetére


kirkri
addikt

Te sehogy. :N
Megkérheted az eladót, hogy törölje a vásárlásod, de nem köteles. Ha nem törli, akkor egy ideig fogod kapni a felszólító leveleket az eBaytől, hogy fizesd ki a terméket. Majd bekerül a rendszerben a nevedhez egy "fekete pont", mint nemfizető felhasználó. Pár ilyen után kidobnak az eBayről.

Javaslom írj egy levelet az eladónak, (benne jó sok sorry és please) hogy véletlenül vetted meg a terméket (mégis jobban hangzik, mint bevallani, hogy pénz nélkül akartál vásárolni) és legyen kedves törölni. Általában nem szoktak akadékoskodni, bár én még nem kértem soha licit törlést.

[ Szerkesztve ]

21 éve a Prohardveren! ™

(#31807) NY_A válasza kirkri (#31806) üzenetére


NY_A
őstag

Na ba***a meg. :O Nem vagyok túl erős angolból, mit írjak?

[ Szerkesztve ]

(#31808) kirkri válasza NY_A (#31807) üzenetére


kirkri
addikt

(#31809) nyakoati: Akkor végül megoldódott. :)

[ Szerkesztve ]

21 éve a Prohardveren! ™

(#31809) NY_A válasza kirkri (#31808) üzenetére


NY_A
őstag

Na közben megoldottam.
Átállítottam, hogy a bankom váltsa a pénzt, és így már elég volt neki.

(#31810) üszök válasza NY_A (#31809) üzenetére


üszök
őstag

Németből mennyi idő alatt ér ide sima postával valami?

Ebayon kaptam refundot,legalábbis Paypalon látszik.Ilyenkor adjak értékelést,vagy törölni fogja a vásárlásom?
Case-n kívül történt a dolog,le leveleztem az eladóval.

"Semmi szükségem rá,és pénzem sincs"

(#31811) radi8tor válasza üszök (#31810) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Utóbbira: ilyenkor pozitívat szokás adni miután megkaptad a pénzed.

⭐ Stella

(#31812) kirkri válasza üszök (#31810) üzenetére


kirkri
addikt

Mivel küldik?
Pár napja sikerült rájönnöm, hogy Németországban a DHL sima postai szolgáltatóként is működik. A csütörtökön feladott küldeményt ma kihozta a postásunk. :C

21 éve a Prohardveren! ™

(#31813) radi8tor válasza kirkri (#31812) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Bezony, ami nekik DHL, az nálunk átalakul Magyar Postává.

[ Szerkesztve ]

⭐ Stella

(#31814) gg72 válasza kirkri (#31812) üzenetére


gg72
veterán

Nálam is így volt a minap, Németországon belül a DHL rendszerén belül tudtam követni egy csomag útját, ami azán 2 napra "elveszett" a rendszerben, majd egyszer csak újra felbukkant és másnap kihozta a magyar posta...

(#31815) kirkri válasza gg72 (#31814) üzenetére


kirkri
addikt

Én naív meg ráfizettem 1800 forintot két másik küldeményre, mert azt hittem gyorsabb lesz úgy.
8.9 és 15 EUR volt a két opció és mivel az eladó azt írta, hogy a 15 eurós a trackinges, így azt hittem azt futár hozza, de tegnap rájöttem, hogy azt is a posta.
Három küldeményből kettőt a 15 eurós áron kértem, de látva, hogy milyen gyorsan ideért a 9 eurós, máskor nem fogok ráfizetni. Ráadásul az olcsóbb is regisztrált küldemény.

[ Szerkesztve ]

21 éve a Prohardveren! ™

(#31816) Sonitus


Sonitus
csendes tag

sziasztok!

még mindig járok/érdeklődök a rohadt csomagom után, de már kezdek kifogyni az ötletekből.

8.-án adtak fel nekem USA-ból egy csomagot First Class Internationalként, tracking számmal. Az utolsó infóm, ami benne van ebben a trackingben, az a következő:

Depart USPS Sort Facility, May 10, 2013, LOS ANGELES, CA 90009

Ez már lassan 3 hete volt, és azóta sem kaptam semmit. Drága magyar postának írtam emailt (három munkanapja nem válaszoltak) hívtam őket (persze két napig kellett próbálkozni, mert első napon délután 4kor, 30 percig tartottam a telefont és egy nyomorék ügyfélszolgálatos sem volt elérhető), és a kedves kollega azt mondta, hogy nincs semmi infojuk ezzel a követési számmal semmilyen csomagról. WTF?

Mit tudok még tenni? USPS-szel próbálok most kapcsolatba lépni, de a form ami a weblapjukon van, csak USA addressel küldhető el, e-mailt meg sehol sem találok...

(#31817) tamas1985 válasza Sonitus (#31816) üzenetére


tamas1985
aktív tag

Szerintem ez sak az USA belül követhető csomag, postán szerintem csak személyesen érdemes érdeklődni!

(#31818) Sonitus válasza tamas1985 (#31817) üzenetére


Sonitus
csendes tag

hát, first class csomagról van szó, elég nagyot csalódnék a USPS-ben is, ha az USA-ból kilépve felőlük akár köddé is válhatna :((

Bemegyek majd a helyi postára is, hátha... bár oda nem fűzök sok reményt.

Akinek még van ötlete, tapasztalata ilyennel kapcsolatban, az írhatna még :K

[ Szerkesztve ]

(#31819) bul07 válasza Sonitus (#31816) üzenetére


bul07
nagyúr

USA-ből is van olyan hogy 30 napra érkezik meg valami , szóval még nem késik semmi majd ha átlépte a 30 napot és akkor sincs itt lehet írni az eladónak hogy még nem jött meg és ha teheti nézzen utána
Amúgy is LA az az ország rossz oldala ki tudja hány átszállással jön a cucc

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#31820) Bodz válasza Sonitus (#31816) üzenetére


Bodz
nagyúr

Semmit sem tehetsz, max. turelmesen varsz. Ez USA-n kivul csak egy sima, egyszeru tracking nelkuli kuldemeny.

[ Szerkesztve ]

(#31821) Sonitus válasza Bodz (#31820) üzenetére


Sonitus
csendes tag

köszi a válaszokat!

kivárom azt a 30 munkanapot, aztán ha semmi, megpróbálok az eladóval kialkudni kedvezményes áron valamit. hátha benne lesz :)

(#31822) Tomate


Tomate
veterán

Ezekkel már megint mi van? Én már követni sem tudom ezt a sok pár forintos b*szakodást...

(#31823) radi8tor válasza Tomate (#31822) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Ezt a bankodnál reklamáld meg. ;)
Ameddig jóváírást kapsz örülnöd kellene neki.

⭐ Stella

(#31824) havri1


havri1
félisten

Helló!

EZ mit jelent pontosan? Mert lefordítva értem én, hogy most nem tudják feldolgozni, és válasszak másikat, de most tényleg próbáljam később, vagy failed ez a vásárlás?

Return to merchant and try a different payment method

We are not able to process your payment using your PayPal account at this time. Please return to the merchant's website and try using a different payment method (if available).

Köszi!

havri

(#31825) SUPREME7 válasza havri1 (#31824) üzenetére


SUPREME7
őstag

Valószínűleg valami átmeneti hiba, a tranzakció se ment végbe gondolom, úgyhogy próbáld meg kicsit később.

(#31826) havri1 válasza SUPREME7 (#31825) üzenetére


havri1
félisten

Nem ment végbe, első lépcsőben ezt dobta.
Köszönöm, akkor később próbálom.

havri

(#31827) totyak


totyak
aktív tag

Már nyilván ezerszer megkérdezték és ezerszer válaszoltatok rá, de most nincs kedvem visszakeresgélni. Meg tudnátok mondani, hogy mennyi az a határösszeg (gondolom itt ár + postát kell egyben nézni) USA-ból, amíg még nincs vám meg egyéb plusz költségek, csak maga a termék ára és a posta? Köszi

(#31828) SUPREME7 válasza totyak (#31827) üzenetére


SUPREME7
őstag

#0-ban minden benne van, de parancsolj:

[ Magánszemélyek részére érkező küldemények vámkezelése ]

Bár ebben euró-ban van megadva a vámhatár összeged, de nagyjából ki tudod számolni, hogy USD-ben ez mennyi. De a google is segíthet:

[ USD = EUR ]

[ Szerkesztve ]

(#31829) totyak válasza SUPREME7 (#31828) üzenetére


totyak
aktív tag

Köszönöm. És eBay-on tevékenykedő emberkék magánszemélynek számítanak? Mert itt azt írja, hogy magánszemélytől magánszemélyhez érkező csomag 45 euróig vámmentes.

Illetve akkor a termék ára és a posta egyben számítandó, vagy a pk. nem befolyásolja, hogy vámhatár alá vagy fölé esik a termék?

[ Szerkesztve ]

(#31830) bul07


bul07
nagyúr

Ilyen autós telefon tartót ne vegyen senki(katt a képre)
[link]
Menet közben remeg benne a készülék nem is kicsit , azért remeg mert nagyon el van könnyítve a az alsó szára ha teli lenne akkor fixen megállna de így remeg
Ide fogok feltenni felvételt mert teszteltem az autós felvevő funkciót és látszik majd hogy menyire remeg a kép

[ Szerkesztve ]

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#31831) mukibuci válasza bul07 (#31830) üzenetére


mukibuci
MODERÁTOR

nekem is ilyen van, de ennyi pénzért nyugodtan remeghet :D mondjuk csak ritkán használom navihoz :B

[ Szerkesztve ]

Nem vagyok hős, egész nap internetezek.

(#31832) SUPREME7 válasza totyak (#31829) üzenetére


SUPREME7
őstag

Ezt nem tudom neked megmondani, ha esetleg meg is akad a vámon, ellenőrzik-e, illetve tudják-e ellenőrizni, hogy magánszemélytől vagy kereskedőtől jött. De az a legjobb ha beleveszed a vámot-áfát és akkor nem érhet meglepetés.

(#31833) havri1 válasza SUPREME7 (#31828) üzenetére


havri1
félisten

Kínából rendeltem egy kamerát, atszamolva 45.6euro. Akkor most kiszamoljak rá nekem az áfát? :-\

havri

(#31834) totyak válasza SUPREME7 (#31832) üzenetére


totyak
aktív tag

Sebaj, azért nagyon köszönöm a segítséget.

(#31835) SUPREME7 válasza havri1 (#31833) üzenetére


SUPREME7
őstag

Ha megfogják, és úgy gondolják, hogy nagyobb értékű mint a vámhatár akkor persze, nem számít, hogy mennyivel. de legalábbis bekérik tőled a számlát, mivel a kínaiak általában fake értéket írnak rá. De apróbb cuccok ritkán dőlnek meg, lehetetlen annyi cuccot átnézni amennyi beömlik az országba. A nagyobb/súlyosabb dobozokat nézik át.

[ Szerkesztve ]

(#31836) netseft válasza havri1 (#31833) üzenetére


netseft
aktív tag

Lehet, de nem biztos.

Egyébként az alábbit ajánlanám első hozzászólásba: Árfolyamok vámoláshoz

Eladó termékeim: https://tinyurl.com/sefteles

(#31837) akela91 válasza havri1 (#31833) üzenetére


akela91
addikt

Nekem a 120$ -s objektívet sem vámolták meg, mert picike dobozba volt, mindössze 300gram talán.

(#31838) bul07 válasza mukibuci (#31831) üzenetére


bul07
nagyúr

Nem navihoz kell nekem hanem ehhez: (kat) [link] most vágom a felvételt amit készített majd meglátod hogy menyire remeg, ez így használhatatlan kereshetek stabilabbat vagy csak egy aljat kell keresek

[ Szerkesztve ]

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#31839) havri1 válasza SUPREME7 (#31835) üzenetére


havri1
félisten

Hát a franc essen bele akkor! :-)
Még mindig errort ír nekem a paypal fizetésnél :-(

havri

(#31840) havri1


havri1
félisten

Thank you! Your order has been placed.
Sikerült :C

havri

(#31841) axioma válasza asturel (#31798) üzenetére


axioma
veterán

Ez valami "view" problema lehet, mert itt ugye nincs is sorbarendezes meg egyeb lehetosegek, es mikor atkattintottam a "See all results"-ra, akkor nekem siman berakta (mivel a default-om a p+sh, lo first) a sokadik oldalra: most epp ide
Milyen modon keresel? En mindent az ebay.com fooldalan inditva a keresobe irok, legfeljebb kategoria-szukitest csinalok kozben, nem szoktam az altalad linkelt eredmeny-megjelenitessel talalkozni.

(#31842) üszök válasza radi8tor (#31811) üzenetére


üszök
őstag

Oké.Pozitív lesz.Az összes csillaggal.Én azt hittem,hogy törli a tranzakciót,hogy ne kelljen jutalékot fizetnie.


kirkri

Nem tudom mivel küldi,én 330Ft-ot utaltam postára.Magyar eladó. Vaterás biznisz volt,ráadásul helyileg az én városom volt feltüntetve,de mire lejárt az aukció kiment Németbe.Most írt mailt,hogy feladta.Egy hete kellett volna.


bul07

Neked valami készülék specifikus tartót kéne venned,és nem a legolcsóbb Kínait szerintem.
Ez ilyen csipesz szerűen fogja a telefont ha jól nézem? Rendelek egyet kipróbálom.

"Semmi szükségem rá,és pénzem sincs"

(#31843) DonThomasino


DonThomasino
veterán

"Return to merchant and try a different payment method
We are not able to process your payment using your PayPal account at this time. Please return to the merchant's website and try using a different payment method (if available)
."

Ötlet 1 napja ez van, rendeljem meg újból ugyanonnan?

[ Szerkesztve ]

" I'm going to make him an offer he can't refuse."

(#31844) bul07 válasza üszök (#31842) üzenetére


bul07
nagyúr

Úgy rendeld meg hogy nagyon remeg benne , értve hogy 3-4 mm a remegés mértéke
Itt a hozzászólás amibe teszt videók is vannak

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#31845) chungee


chungee
addikt

Estét!

Bocsi az OFF-ért. Gondolom vannak itt szakértők.

Pénzt szeretnék lehívni PP-ről. Még nem csináltam ilyet. Szeretném tudni, hogy milyen formában kell megadnom a banki adatokat:F Mintha belföldről megadom valakinek, hogy utaljon nekem:F Kell a sok 0 a végén és kötőjellel vagy anélkül:F

Név: xy
Bank: OTP
Számlaszám: 117733........

[link]

(#31846) SUPREME7 válasza DonThomasino (#31843) üzenetére


SUPREME7
őstag

Olvass vissza pár hsz-t, ma volt már ugyanilyen probléma. Probálkozz többször, valószínűleg a paypal-nál van egy kis technikai gubanc.

[ Szerkesztve ]

(#31847) üszök válasza bul07 (#31844) üzenetére


üszök
őstag

Nekem inkább gps-hez kell, nem videózok útközben. Találtam belőle majdnem 100-al olcsóbbat,500 pénzt meg ér. Legfeljebb eladom.

[ Szerkesztve ]

"Semmi szükségem rá,és pénzem sincs"

(#31848) kirkri válasza chungee (#31845) üzenetére


kirkri
addikt

Biztosan vannak, de a PayPal topikba való a kérdésed, ahol már ezelőtt a hozzászólásod előtt feltetted.
Annyira nem lehet sürgős, hogy nem tudod megvárni míg ott válaszolnak. Ha újonc rang szerepelne a neved alatt, akkor nem lennék meglepődve, de egy őstagtól nem ezt várná az ember.

21 éve a Prohardveren! ™

(#31849) havri1


havri1
félisten

Hali!

A kosárból hogyan tudom törölni az ott lévő dolgot?
Nem szándékozom megvenni..

Köszi!

havri

(#31850) SUPREME7 válasza havri1 (#31849) üzenetére


SUPREME7
őstag

Kérdés, hogy kosárba raktad, vagy buy it now-ra kattintottál és nem akarod kifizetni?! Ha az utóbbi, akkor te nem tudod törölni, csak ha írsz az eladónak, hogy tévesen nyomtál blablabla, legyen szives törölni a rendelést.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  eBay (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.