Hirdetés

2020. június 3., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  eBay (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

• Utoljára frissítve: 2020-06-02 22:55:20

LOGOUT.hu

Az eBay használatával kapcsolatos információk.

Összefoglaló kinyitása ▼

(#31151) bul07 válasza SUPREME7 (#31150) üzenetére

bul07
(nagyúr)
LOGOUT blog

Pedig legtöbb futár cég házhoz megy a csomagért

Pl
[link], [link]

[ Módosította: mukibuci ]

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A70 / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°)

(#31156) Stanley-B.

Stanley-B.
(őstag)

sziasztok, valaki járt már így?

nem érkezett meg a rendelésem eBayen, de a tracking szerint igen, ami hazugság.
elvileg eleve a 250 USD feletti csomagokat signature confirmationnel kell küldeni, tehát alá meg pláne nem írtam semmit.
nyitottam case-t majd dispute-ot és az eBay a következő levelet írta nekem (kattintással nagyítható):

erről nekem fogalmam sincs, hogy mi (nem a elvél tartalmát nem értem, hanem azt a dokumentumot amit kérnek).

[ Szerkesztve ]

(#31157) randras válasza Stanley-B. (#31156) üzenetére

randras
(veterán)

Én sem értem, olyan, mintha feljelentést akarnának tetetni veled, de ki ellen, és miért?

Azért vannak ők, hogy ne kelljen ilyenekkel foglalkoznod.

Szerintem ha van rá módod, hívd fel őket.

(#31158) totyak

totyak
(aktív tag)

Nem lehet, hogy arról van szó, hogy az eBay szerint már itt Magyarországon tűnt el a csomag, mivel a tracking ezt mutatja és ezért arra biztatnak, hogy tegyél feljelentést a rendőrségen, akik elvileg számon kérhetnék a postán a történteket (gyakorlatilag szerintem le sem szarják az ilyen ügyeket).

AMD Ryzen 7 2700 3,2GHz, 16Gb Ballistix Sport LT DDR4 3200MHz, Msi GTX660 Ti 2Gb, AsRock B450m Steel Legend

(#31159) Stanley-B. válasza totyak (#31158) üzenetére

Stanley-B.
(őstag)

így van, nagy ívben szarnák le ez borítékolható.

Elvileg ez az eBay munkája lenne, csak akkor nem értem, hogy miért kellene elfaxolnom "az ügy további vizsgálatához". Ezzel nem tudom ők mit vizsgálnának...

[ Szerkesztve ]

(#31160) tamas1985 válasza Stanley-B. (#31156) üzenetére

tamas1985
(aktív tag)

Postán mit mondtak rá?

(#31161) SUPREME7 válasza SUPREME7 (#31145) üzenetére

SUPREME7
(őstag)

Na csak visszamentem megvenni az órát :) Nem hagyott nyugodni a dolog, de nem bántam meg, 2500ft-ot vígan megér, és baromira tetszik is.

[ KÉP1 ] [ KÉP2 ]

Sajna az órán lévő "márkanevet" és típusszámot nem ismeri a google se, így nem tudok többet mondani róla

(#31162) kirkri válasza Stanley-B. (#31156) üzenetére

kirkri
(addikt)

Szerintem is a postát kell ütni.
Ha a tracking azt mutatja, hogy átvetted, azt a helyi postahivatalban valaki felvitte a rendszerbe.

A rendőrségi út eléggé kivitelezhetetlen. Az a gond, hogy az eBay azt hiszi mindenhol egyformán működnek a dolgok. A levélben írtak alapján nekem úgy tűnik ez az USA-ban nem feljelentés lehet, hanem inkább egy fokozattal enyhébb eljárás. De nálunk csak feljelentést tehetsz ismeretlen tettes ellen.

17 éve a Prohardveren! ™

(#31163) bul07 válasza Stanley-B. (#31156) üzenetére

bul07
(nagyúr)
LOGOUT blog

Meny be a postára és a nyomonkövetési szám alapján kerestes rá a csomagra, nyoma kell hogy legyen hogy kinek a kezeiközött ment átt, ha valaki álírta kérd ki azt az iratott is , és ne hagyd magad lerázni ha volt nyomonkövetési száma nyoma kell hogy legyen

Mintha már valaki írt volna itt hasónlót hogy más címre vitte ki a postás a küldeményt és azok vették átt aláírva

[ Szerkesztve ]

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A70 / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°)

(#31164) randras

randras
(veterán)

(#31165) pepe091 válasza randras (#31164) üzenetére

pepe091
(MODERÁTOR)

Pont ma olvastam én is. :D Na mondom ez sem jár errefelé, hogy tudná hogy mennek a dolgok. :D

(#31166) andatti válasza Vasinger! (#31147) üzenetére

andatti
(senior tag)

CSak a teljességre való törekvés miatt, de van .hu is... Csak épp drágább a cucc, pl. amit én kinéztem ezt 38,99 $ a .com-on, ugyanaz a .hu-n drágább, kb 217 Ft-al. (pedig ugyan az az eladó... :F :F

Amúgy a .hu-n be tudod állítani, hogy konkrétan melyik ebay ajánlatok érdekelnek, (egyszerre egy ország), vagy bejelölöd, hogy "az egész világ".

[ Szerkesztve ]

(#31167) htc07 válasza andatti (#31166) üzenetére

htc07
(addikt)

mert a két termék nem ugyanaz, ahogy látom (vagyis két külön hirdetés.

itt van ugyanaz a .com -on és a .hu-n:

[link] [link]

ugyanaz az áruk.

(#31168) akela91 válasza pepe091 (#31165) üzenetére

akela91
(addikt)

Kifejthetnétek, hogy, hogy mennek a dolgok. :) Tényleg kíváncsi vagyok.

(#31169) hun620 válasza htc07 (#31167) üzenetére

hun620
(aktív tag)

A kettő pontosan ugyanaz a hirdetés, nézd meg az azonosítószámukat ;)

Termék száma: 221067553307
Item number: 221067553307

>> Galaxy Tab 2 7.0 P3100/P3110 matt/fényes (klasszikus) fólia, Galaxy S WiFi 5.0 fólia >> http://bit.ly/11HvvRU <<

(#31170) htc07 válasza hun620 (#31169) üzenetére

htc07
(addikt)

Igen, én is ezt írtam, hogy ugyanaz a termék ugyanannyiba kerül a magyar és az amerikai ebay oldalakon is.

(#31171) detroitrw

detroitrw
(őstag)

Sziasztok!

ha rendelek két terméket 1-2 nap eltéréssel (ugyan attól az eladótól)
akkor a vámkezelés során ha egyszerre érkeznek be az együttes értékük számít?

:R

(#31172) SUPREME7 válasza detroitrw (#31171) üzenetére

SUPREME7
(őstag)

Nem. Gondolj bele, mennyi az esélye, hogy X száz-ezer csomag között éppen egymás mellé kerülnek, és a vámosok pont azt figyelik, hogy jé mégegy csomag Kovácspistának :)

(#31173) kirkri válasza detroitrw (#31171) üzenetére

kirkri
(addikt)

Elvileg nem, gyakorlatilag, ha ugyanahhoz a vámoshoz kerül egy időben két csomag megegyező tartalommal, akkor lejön neki, hogy miért is jött ez két külön küldeményként. :) De ez talán nem annyira esélyes.

(#31172) supreme7: Nagyon hasonlóan gondoltuk és nagyjából ugyanazokkal a szavakat is használtuk. :D

[ Szerkesztve ]

17 éve a Prohardveren! ™

(#31174) SUPREME7 válasza kirkri (#31173) üzenetére

SUPREME7
(őstag)

A lottószámaimat azért ne találd ki, nem felezem a lóvét :DDD

(#31175) Winner_hun válasza detroitrw (#31171) üzenetére

Winner_hun
(félisten)

Minden egyes küldemény külön számít, ha 1000 db csomagot kapsz akkor se vonhatják össze őket.

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#31176) Stanley-B. válasza kirkri (#31162) üzenetére

Stanley-B.
(őstag)

én is ezt a gondot látom.
Eleve már ott látszik, hogy fogyatékosok ülnek ott, hogy a levélben azt kérik, hogy a dokumentumon szerepeljen annak a leírása, hogy milyen terméket kaptam. Amit ugye nem kaptam...
válaszban írtam is nekik egyébként, hogy hogyan gondolták egy meg nem kapott termék leírását rögzíteni a rendőrséggel.

én már tényleg csak azt nem értem, hogy az eBay miért kéri ezt tőlem a case folytatásához. Tudnak ők bármit is kezdeni vele? Nem hinném. Akkor csak azért, hogy lássák, hogy tényleg megteszem ezt a feljelentést és nem kamuzok?
mert ahogy nézem, a pénzem nem akarják nekem ítélni.

(azt csak mellékesen jegyzem meg, hogy 250 dollár feletti tranzakcióknál nincs is seller protection, ha nem tudja felmutatni a signature confirmationt. Én pedig nem írtam alá semmit, szóval csak ezért is vissza kellene adniuk a pénzem)

[ Szerkesztve ]

(#31177) detroitrw válasza Winner_hun (#31175) üzenetére

detroitrw
(őstag)

s a többieknek is
köszi :B

nem trükközni akarok csak kérdezem, hogy mi is a menete :)

(#31178) hidroponi válasza Stanley-B. (#31176) üzenetére

hidroponi
(aktív tag)

gondolj bele, ok kapnak a feladotol egy bizonylatot, amit a neten akar ellenorizhetnek is, amin az all, hogy kezbesitettek. honnan talaljak ki, hogy nem te hamukazol es szeretnel ingyen cuccot es tenyleg a posta *rta el?

(#31179) Stanley-B. válasza hidroponi (#31178) üzenetére

Stanley-B.
(őstag)

igen, ez teljesen reális elképzelés ha eBay fejével gondolkodunk, csak az a kérdés akkor bennem, hogy ezen változtat e bármit is ha elfaxolom nekik a feljelentést?

Ennek hatására refundolnának nekem? Csodálkoznék.

(#31180) andatti válasza hun620 (#31169) üzenetére

andatti
(senior tag)

Én ezt nem értem már, ez nekem magas.
A két termék neve:
SANDISK EXTREME USB 3.0 32GB CZ80 FLASH DRIVE Z80 32G 32 G GB NEW LIFE TIME WARR
SANDISK EXTREME USB 3.0 32GB CZ80 FLASH DRIVE Z80 32G 32 G GB NEW LIFE TIME WARR
azaz dettó ugyan az...
A két azonosító szám:
221067553014
221067553307

Bezzeg amit ti betettetek ott a név is egyezik, (úgy mint nálam) és az azonosító szám is...
Amúgy meg én név alapján kerestem rá a .hu-n és csak az én találatomat dobta ki, (a különböző azonosító számmal...) :F :F
No mind1, csak pár száz forint különbségről van szó, a termék meg ugyan az, bár nem tudom, hogy ezek után melyiket és honnan rendeljem, .com, vagy .hu -ról, illetve a hány forintos pendrive-t? Ha jól figyeltem, a szállítás így is, úgy is, ingyenes... :)

(#31181) kirkri válasza Stanley-B. (#31179) üzenetére

kirkri
(addikt)

Postán mit mondanak?
Lehet tényleg rossz címre kézbesítették, vagy tévesen egy másik küldemény kézbesítését rögzítették a rendszerben.

Postára bemenni, és rögtön a vezetőt kérni!

Erről az útról nem írsz semmit, pedig egyelőre más választásod nincs, mint a postán vizsgálódni.
Én 250 dollárért már másnap reggel az asztalt csapkodtam volna a postán. Az nem normális dolog, hogy egy küldeményt kézbesítettnek jelölnek a rendszerben átvétel nélkül.

Esetleg a tracking számot nem osztod meg velünk?

[ Szerkesztve ]

17 éve a Prohardveren! ™

(#31182) #59816064

(törölt tag)

Sziasztok!

Hány nap mire egy paypal refund visszaérkezik a bankkártyámra?

(#31183) randras válasza #59816064 (#31182) üzenetére

randras
(veterán)

3 munkanap körül, OTP-n legalábbis.

(#31184) hidroponi válasza Stanley-B. (#31179) üzenetére

hidroponi
(aktív tag)

refundot nem fogsz azonnal kapni, de pl. zaroljak az osszeget es hagynak idot a tisztazasra.
ellenkezo esetben vagy marad penz az elado szamlajan vagy nem...

(#31185) faresz5 válasza kirkri (#31181) üzenetére

faresz5
(senior tag)

Egy kis adalék: április 1 óta személyi igazolvány szám is kell a trackinges külföldi csomagok átvételekor. Tehát a postán tudják ki vette át .(ha a név felismerhetetlen akkor is, személyi szám megvan az már jó nyom)
Egyébként velem is volt már olyan,hogy azt mondták kézbesítve(magyar küldemény, amikor bementem a postára,hogy hol van az elsőbbségi ajánlott levelem 4napja, majd amikor kivertem a balhét,hogy én nem vettem át, rögtön másnap hozta a postás sűrű bocsánatkérések közepette.

(#31186) SUPREME7 válasza faresz5 (#31185) üzenetére

SUPREME7
(őstag)

Tőlem egyszer nem kért személyi számot a postás. :U

[ Szerkesztve ]

(#31187) akela91 válasza SUPREME7 (#31186) üzenetére

akela91
(addikt)

Tőlem sem, pedig jött Trackinges csomag április óta.

(#31188) faresz5 válasza akela91 (#31187) üzenetére

faresz5
(senior tag)

Tőlem mindig kér(csomagos, nem a biciklis) Sőt, be is viszi rögtön a rendszerbe is.(fehérvár) .

(#31189) SUPREME7 válasza faresz5 (#31188) üzenetére

SUPREME7
(őstag)

Asszonynak simán odaadta kérdés nélkül az MPL-es futár is a csomagomat, ha erre gondoltál :)

(#31190) g0dl

g0dl
(őstag)

Szerintetek lehet a forintban fizetett árban eltérés attól függően, hogy ugyanattól az eladótól melyik oldalon keresztül veszek?

Tehát van-e pl. többszörös átváltás pl. €->Ł->Ft? Tehát pl. az ebay.co.uk oldalon rendelek egy belgiumi eladótól, aki €-ban adja meg az árat.

(#31191) tamas1985 válasza g0dl (#31190) üzenetére

tamas1985
(aktív tag)

ha több valutanemen váltják keresztül akkor persze lehet
bár azt nem tudom hogy ez a helyzet hogy alakult ki?

[ Szerkesztve ]

(#31192) g0dl válasza tamas1985 (#31191) üzenetére

g0dl
(őstag)

Pont azt kérdezem, hogy kialakulhat-e ilyen helyzet.

(#31193) kirkri válasza g0dl (#31192) üzenetére

kirkri
(addikt)

A vásárlásnál kétszer is válthatja a devizát, ha a kártya kibocsátó elszámolási pénzneme más mint amit fizetsz (Mastercard= EUR, Visa=USD) Tehát a fontnál tuti kétszer váltják.

Itt az Axa honlapjáról egy Visa példa:

Az első lépésben a kártyatársaság (VISA) saját elszámolási devizanemére [amely jelenleg amerikai dollár (USD)] átváltja a költés összegét, majd második lépésben az így kapott, dollárban nyilvántartott összeget váltja át forintra (HUF)

[ Szerkesztve ]

17 éve a Prohardveren! ™

(#31194) kirkri válasza kirkri (#31193) üzenetére

kirkri
(addikt)

Most látom, hogy a fórumtárs nem az ilyen konverzióra gondolt, hanem a különböző eBay oldalak közötti különbségekről.

Ha mindkét oldalon euroban adja meg az árat, akkor nem lehet különbség. Ez független a hirdetés helyétől.

17 éve a Prohardveren! ™

(#31195) Winner_hun válasza #59816064 (#31182) üzenetére

Winner_hun
(félisten)

2-5 nap

(#31196) -secret-

-secret-
(Arcképgyáros)

hogy tudok más címre rendelni?

(#31197) Winner_hun válasza -secret- (#31196) üzenetére

Winner_hun
(félisten)

Change shipping address.

(#31198) Stanley-B. válasza kirkri (#31181) üzenetére

Stanley-B.
(őstag)

voltam már bent, azt mondták megnézik hogy milyen néven került átvételre és fel fognak hívni. Kíváncsi leszek rá.

(#31199) kirkri válasza Stanley-B. (#31198) üzenetére

kirkri
(addikt)

Áááááhhhh elszúrtad. :O
A büdös életben nem fognak felhívni, te meg kicsúszol a határidőből.

Bemész a postára, majd azzal nyitsz, hogy kérem hívják ide a vezetőt, vagy a helyettesét.
Az illetőnek elmondod, hogy addig innen el nem mész, amíg meg nem nézi, hogy ki írta alá a küldeményed, mert 50k értékű termékednek veszett nyoma, amit a tracking alapján valaki átvett. Illetve azt is elmondod, hogy amennyiben most azonnal nem kapod meg az információt, akkor mész a rendőrségre feljelentést tenni lopás miatt. Határozott fellépés kell és 5 perc múlva megvan a név.
Ezt nem tart napokig kikeresniük...

17 éve a Prohardveren! ™

(#31200) axioma válasza SUPREME7 (#31161) üzenetére

axioma
(addikt)

Ket oram van az ebay-rol, meg a gyerekeknek is 2x2.
Az egyikemhez ilyen eleve kuldtek potelemet, es kellett is par honap mulva. Az a bajom vele, hogy az a military tipus szovetszeruen fonott muanyag szijjal, ami kicsit neha idegesit, szurkal. Na meg az nem szepsegdijas, inkabb sportos cucchoz illik (de megne'ztek mar rajtam, 6-7 dolcsi korul vettem, ahhoz kepest jo). Pontosnak eddig pontos volt, lemerules kivetelevel persze (bar akkor megallogatott latvanyosan). A masik ilyen, ellenben az eredetileg megvett termeklapon anti-allergenesnek irt fem oraszija az en boromet sajnos kiuti. Pedig amugy nagyon jo lenne, pontos is.
A lanyok nagyon gagyi (ertsd, <2 dolcsi) oraja tonkrement, beparasodtak, amikor a nagyszulokkel voltak es Balcsiba martottak (nyilvan ha igaz lett volna az "alap" wr, inkabb cseppmentes, ezt akkor se birtak volna). A mostaniakat annyira regota nem hordjak (ez 3-4 dolcsi kozotti), hogy arrol nem tudok mit mondani.
Egyebkent a kinezett orara, ha van licitben is es nem surgos, nezz egy "completed listings"-et, mert hihetetlen mennyisegu orat licitaltatnak nagyon alacsony artol, es ha nem annyira kelendo, ugy latod hogy licitben kb. mennyiert realis elvinni. En azt nem ertem, hogy tobbszaz ora per 3 nap hova fogy el (mert sok 1 centes/pennys aukcio megy minimalar nelkul, de amiket neztem, nagyon ritkan allnak meg 2-3 dolcsi korul -- ami meg me'g vicc, nem ritka hogy a mellette levo buy it now ar fole is megy...)

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  eBay (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2020 PROHARDVER Informatikai Kft.