Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  eBay (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-18 13:57:53

LOGOUT.hu

Az eBay használatával kapcsolatos információk.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#31201) dReFiX válasza Stanley-B. (#31198) üzenetére


dReFiX
senior tag

Szomszédokat megkérdezted ?

(#31202) Fancy-boy


Fancy-boy
addikt

Esetleg ha van itt egy olyan kolléga, aki sűrűbben szokott eladni az Ebayen, szívesen kérdeznék tőle 1-2 dolgot, akár privátban üzenetben.
Tényleg csak pár kérdésem lenne.

:R

[ Szerkesztve ]

(#31203) Land


Land
veterán

Sziasztok!

Kellene külföldről egy bizonyos gyógyszer. Angliában és Kanadában elvileg kapható. Van tippetek honnan érdemes rendelni vagy hol nézzek utána? Sürgős lenne. Köszi!

Pixel 8 8/128 Gb | Sendiy M2 & KZ ED9 & QCY C13 és C17 | Citroen C5 Tourer 3.0 V6 HDI Exclusive

(#31204) andikaaa


andikaaa
aktív tag

A paypal-on látszódik már napok óta, hogy egy eladó visszaadta a pénzem. A bankszámlámra mikor ér kb. ?sajnos még nem érkezett meg a pénz..

[ Szerkesztve ]

(#31205) Land válasza Land (#31203) üzenetére


Land
veterán

Megoldva.

Pixel 8 8/128 Gb | Sendiy M2 & KZ ED9 & QCY C13 és C17 | Citroen C5 Tourer 3.0 V6 HDI Exclusive

(#31206) detroitrw


detroitrw
addikt

Sziasztok!

azt meglehet tudni pontosan hogy egy bizonyos termékből mennyit lehet vásárolni?

csak annyit látok pl. hogy: "More than 10 available"

:R

(#31207) faresz5 válasza detroitrw (#31206) üzenetére


faresz5
senior tag

Igen ha írsz az eladónak, de valószínűleg bármennyit betud szerezni, ha ezt írja.

(#31208) detroitrw válasza faresz5 (#31207) üzenetére


detroitrw
addikt

közbe szétnéztem a különböző oldalakon s a .hu-n egy konkrét számot ír :Y

lehet erre támaszkodni szerinted? :)

(#31209) pepe091 válasza detroitrw (#31206) üzenetére


pepe091
MODERÁTOR

Ha berakod megfigyelésre a watch listbe, és utána kilistázva megnézed a termékeket, amiket ide pakoltál, akkor ott mindenhol konkrét számot ír, hogy mennyi van belőle neki.

(#31210) detroitrw válasza pepe091 (#31209) üzenetére


detroitrw
addikt

:R

a .hu is annyit írt belépés nélkül :))

(#31211) Stanley-B. válasza hidroponi (#31184) üzenetére


Stanley-B.
őstag

és mi lehet a tisztázás, ha én feljelentést teszek, aminek mondjuk fél év múlva lehetne valami eredménye (akkor is az, hogy ismeretlen tettes volt, azt lezárják ezzel).

egyszerűen nem látom, hogy az eBay-nek hogyan segít az, ha feljelentést teszek.

dReFiX: meg

kirkri: milyen határidőből? a faxra még 9 napom van. Meglátjuk mit reagálnak, ha kell megyek holnap megint. Már csomószor voltam a vezetőnél, mert sok csomagom tűnt el, amiért kértérítést fizettek (igaz, hogy sokat is adok fel).

[ Szerkesztve ]

(#31212) faresz5 válasza Stanley-B. (#31211) üzenetére


faresz5
senior tag

Nem kell túl spilázni, bemész és rájuk borítod az asztalt, és addig nem mész el amíg vagy a csomagod, vagy az állítólagos átvevő neve, személyi száma nem lesz a kezedben, aztán tovább léphetsz.

(#31213) kirkri válasza faresz5 (#31212) üzenetére


kirkri
addikt

Ezt írtam én is, de most már inkább nem írok semmit, mert nem az én pénzemről van szó. :N
Fel nem tudom fogni, hogy miként lehet ilyen nyugodt, mikor legalább két nap eltelt már és nem kapta még meg a kért nevet.

(#31211) Stanley-B.: Komolyan nem látod, hogy az eBay meg van arról győződve, hogy hazudsz?
Ne érts félre, én elhiszem, hogy nem kaptad meg a csomagod, de ha én lennék a helyükben, akkor én sem hinnék neked. Van egy tracking, ami azt mutatja, hogy a csomagot átvetted, mégis követeled vissza a pénzed. Na, ezért kell nekik a feljelentés, hogy meggyőződjenek a fent leírtak ellenkezőjéről. Ha csak "akadékoskodsz" velük, akkor ebből biztosan nem lesz pénzed. Hogy őszinte legyek, személyes véleményem az, hogy feljelentéssel sem igazán. :( Ez már nem rajtad múlik, csak mivel a magyar és az amerikai rendszer teljesen különbözik, így nem fogsz tudni olyan bizonyítékot szolgáltatni, amivel meg tudod őket győzni.
Itt vissza is kanyarodtunk oda, ahonnan elindultunk, hogy bemenni a postára és udvariasan ugyan, de nagyon határozottan egy névvel távozni onnan. Ez aztán már alap lehet a továbbiakhoz, (az eBay meggyőzéséhez szvsz továbbra sem) végső esetben akár egy feljelentéshez is. De bízom benne, hogy ennyire nem tragikus a helyzet, csak valahol áll egy raktárban a csomagod egy adminisztrációs hiba miatt, vagy a szomszédod kerülgeti, hogy ezt most mi a fenének hozták ide hozzá.

Tényleg nem bántani akarlak és szorítok neked, hogy pozitívan záruljon az ügyed.

[ Szerkesztve ]

21 éve a Prohardveren! ™

(#31214) Bodz


Bodz
nagyúr

Ez eBay belelát a levelezésbe? Gondom támadt az egyik eladóval, case esetén lényegesen egyszerűbb lenne így a dolgom, gyakorlatilag nem is kellene semmit írnom, bizonyítanom. Elég bonyolult történet. :)

[ Szerkesztve ]

(#31215) Balázs1986 válasza Bodz (#31214) üzenetére


Balázs1986
addikt

A Case-en belül is kell levelezned az eladóval, adnak rá egy hetet, hogy ottani levélváltásokban megegyezzetek. Ha nem sikerül az egy hét alatt abban a levelezésben rendezni, csak azután nyújthatsz be igényt jóváírásra (vagy amire épp kértél). Azt a levelezést biztos, hogy el tudják olvasni. A többihez személy szerint azt gondolnám, hogy nincs joguk (sajnos). De ha olyat írt eddig ami téged igazol, akkor idézetként másold be a Case-en belüli levelezésbe, azt már látni fogják.

[ Szerkesztve ]

(#31216) hidroponi válasza Bodz (#31214) üzenetére


hidroponi
aktív tag

belelatnak, de ha nem erdekuk akkor leszarjak.
engem (meg meg egy tucat masik eladot) egy csalo vert at, mint eladot es leszartak a levelezest (e- cuccot adtam el ebay levelezesen keresztul).

(#31217) Zozzant válasza Stanley-B. (#31211) üzenetére


Zozzant
addikt

Erőltesd a posta felelősségét inkább, jegyzőkönyv. Egy névvel sem sokra mész mert azt mondják hogy gipsz jakab vette át azzal mire mész, azt csinálsz a névvel amit akarsz? Na ne vicceljünk. A posta nem adhatja akárkinek a te cuccodat ne akarják lepasszolni a felelősséget.

https://logout.hu/bejegyzes/guga/az_utolso_kivansag.html

(#31218) sellerbuyer válasza Zozzant (#31217) üzenetére


sellerbuyer
őstag

A posta nem adhatja akárkinek a te cuccodat ne akarják lepasszolni a felelősséget.

Elmondanám, hogy még a futár is odaadja bárkinek! Örül, hogy leadta és elhúz! Ha pl. a munkahelyedre kérted, hiába van rajta a csomagon, meg a szállítón a neved (és telefonszámod!), nem hív fel, nem keresgél, simán odaadja a titkárnőnek, vagy pultosnak, vagy portásnak, bárkinek, akit gyorsan elér, aztán rohan tovább!

[ Szerkesztve ]

(#31219) Zozzant válasza sellerbuyer (#31218) üzenetére


Zozzant
addikt

Ne keverjük már ide a munkahelyet meg a futárt, azt nagy valószínűséggel meg fogod kapni, ezt meg nem kapta meg. Tudom, ez a felelősök nélküli ország.

[ Szerkesztve ]

https://logout.hu/bejegyzes/guga/az_utolso_kivansag.html

(#31220) sellerbuyer válasza Zozzant (#31219) üzenetére


sellerbuyer
őstag

Látszik, hogy nem olvastad a futárszolgálatnak írt levelemet, amit már kétszer is feltettem ide...

[ Szerkesztve ]

(#31221) kirkri válasza sellerbuyer (#31218) üzenetére


kirkri
addikt

Csak addig adja át, amíg egyszer valaki azt nem mondja, hogy bocsi, de nem kaptam semmit.
Ha nem felel meg neked, hogy a munkahelyeden odaadja valakinek a csomagot, és a leveleid ellenére sincs változás, akkor a következőnél mondd azt, hogy nincs meg a csomagod. Persze nem kell kártérítésig űzni az ügyet, csak éppen annyira, hogy foglalkozia kelljen vele a futárcégnek. Ezután biztos lehetsz benne, hogy csak kézbe kapod meg a csomagjaidat.
Én személy szerint úgy vagyok vele egyébként, hogy örülök, ha valaki át tudja venni a csomagomat amikor hozzák, mert 11 körül kizárt, hogy otthon legyek. De minden esetben fel szokott hívni a futár, hogy beadhatja-e valamelyik szomszédomhoz.

(#31217) Zozzant: A nevet csak mint kezdetet írtam, hogy erőltesse. Ha végre van egy név, akkor már ott rögtön lehet mondani, hogy ez ugye egyértelműen nem én vagyok, azonnali vizsgálatot kérek.

[ Szerkesztve ]

21 éve a Prohardveren! ™

(#31222) sellerbuyer válasza kirkri (#31221) üzenetére


sellerbuyer
őstag

Nem tudod pontosan az esetemet. Ha elolvasnád a levelet, biztosan felforrna neked is az agyvized...

Téged felhív a futár.. hát ezaz! Engem cseszett felhívni a nyomorult...egyszer kapnám a kezeim közé. Egy 210e Ft-os fényképezőről volt szó...

[ Szerkesztve ]

(#31223) kirkri válasza sellerbuyer (#31222) üzenetére


kirkri
addikt

Kíváncsivá tettél. :B
Linkeld be kérlek, szeretnék megbotránkozni az emberi hülyeségen. :R

21 éve a Prohardveren! ™

(#31224) Attix82


Attix82
őstag

Találkozott már valaki ilyennel?

Your account is suspended. Users whose accounts are suspended must resolve any outstanding issues. Please resolve all outstanding complaints and try again.

View your account information and review your invoices.
If you wish to file a dispute for an Unpaid Item, visit the Resolution Center.
Click here to make a one-time payment to pay your outstanding balance in full.
Visit your Seller Dashboard which may indicate the reason why your account was suspended.
Learn more about account suspension.

Semmi rosszat nem csináltam, mit lehetne tenni? A Seller Dashboardba semmi extrát nem ír.

(#31225) detroitrw


detroitrw
addikt

Sziasztok!

megint lenne egy kérdés :)

szeretnék venni egy eladótól több dolgot ...
berakom őket a kosárba s a "request total from seller" megnyomva bizonyos tételekhez ezt írja:
"Items that require immediate payment cannot be included in a request for total from the seller."

:F

miként lehetne kivitelezni hogy az összes tételt figyelembe véve küldje el az eladónak az összeg módosítást?

fontos lenne mert tételenként a szállítás többe kerül mint a termék ára

:R

[ Szerkesztve ]

(#31226) kirkri válasza detroitrw (#31225) üzenetére


kirkri
addikt

Írj az eladónak, hogy küldjön egy összesített számlát.

21 éve a Prohardveren! ™

(#31227) detroitrw válasza kirkri (#31226) üzenetére


detroitrw
addikt

úgy hogy üssem le a cuccokat csak ne fizessem ki?
s arra hivatkozva küldjek neki üzit?

(#31228) sellerbuyer válasza kirkri (#31223) üzenetére


sellerbuyer
őstag

[link]

A keresőben megtaláltam. Itt jó pár hsz-emet olvashatod, a körülményekkel együtt. Visszább pedig maga a levél, amit a futárszolgálatnak írtam, abban az eset is le van írva.

[ Szerkesztve ]

(#31229) kirkri válasza detroitrw (#31227) üzenetére


kirkri
addikt

Egyeztettél már az eladóval, hogy hajlandó-e egyben elküldeni, és a postaköltséget lecsökkenteni?
Azt hittem már leütötted a termékeket, csak a megbeszéltek ellenére nem tudod kifizetni a módosított postaköltséget.

Ha még nem egyeztettél vele, akkor ezt tedd meg. Ellenkező esetben csak a hirdetési feltételeket elfogadva vásárolhatsz. Tehát joga van mindegyik termékre külön-külön postaköltséget számítani.

21 éve a Prohardveren! ™

(#31230) kirkri válasza sellerbuyer (#31228) üzenetére


kirkri
addikt

Kétségtelenül szerencsétlen összejátszása a dolgoknak az eseted.
A telefonszámod meg volt adva a küldeményhez?
Engem a GLS és a DHL futár is fel szokott hívni. Aztán lehet, hogy csak nekem van szerencsém a körzetbe osztott futárokkal.

21 éve a Prohardveren! ™

(#31231) detroitrw válasza kirkri (#31229) üzenetére


detroitrw
addikt

még nem ütöttem le a cuccost

két féle termék s azon belül legördülő menüs az esetem

az egyikbe csak X termék van a másikba meg X (sajnos nem fedi a másik X-et) és Y

a két X-est ha vegyítem akkor engedné a kérést elküldeni
s persze ha csak Y termék van akkor is
de X és Y együttvéve (akkor is érvényes ez ha egy legördülőbe vannak!) már valamelyikre hivatkozva hibát dob :Y (régen ilyen nem volt :F )

(#31232) Kcsaba21


Kcsaba21
csendes tag

Segítséget kérek:

Ebay-rendelés, usps v.fedex szállítás.

Kb.mennyi idő alatt érkezik meg szerintetek? Az eladó szerint a mai nap-tól várhatom jövő hét péntekig...A nyomkövetés csak az usa-n belül működik ?

A ragszámmal semmire nem mentem sem a posta/usps/fedex oldalán...

Nem hiszem, hogy vámhivatal nézte ki magának még szállítással sincs 40 dolcsi az egész...

Köszönöm Csaba

(#31233) kirkri válasza detroitrw (#31231) üzenetére


kirkri
addikt

Írj neki, hogy meg szeretnél venni egy X és egy Y terméket, és érdeklődnél, hogy mennyi lenne a kettőre a postaköltség.
Ha ezt megírja, akkor leütöd mindkét terméket és kérsz tőle egy összesített számlát, amin a leegyeztetett szállítási költség szerepel. Azt kifizeted és lezárult a dolog. Máshogy nem tudod megoldani.

[ Szerkesztve ]

21 éve a Prohardveren! ™

(#31234) Fel


Fel
addikt

Üdvözletem a topiklakóknak!

Új nekem ez az ebay téma, úgyhogy lenne egy-két noob kérdésem :B

Mit lehet kezdeni a scriptelt licitekkel? Történt ugyanis, hogy a német ebay oldalon licitáltam egy termékre, de azonnal túl is licitált egy másik érdeklődő.. Többször is, úgyhogy ebből gondolom, hogy script, mert más magyarázatot nem igazán tudok elképzelni rá. Hagyjam a búsba, vagy várjak az aukció végének közeledtéig (bő 6 nap van még hátra) és akkor próbálkozzak?

A másik kérdésem pedig eu-n kívüli vásárlással kapcsolatos. Adott egy ~275 USD értékű pakk, Tajvanból jönne, kb. mennyi lenne rá a vám + áfa? Az összefoglalóban lévő ~30% helytálló?

(#31235) detroitrw válasza kirkri (#31233) üzenetére


detroitrw
addikt

:R

intézkedek :U

(#31236) kirkri válasza Fel (#31234) üzenetére


kirkri
addikt

Az eBay-en is úgy van, mint a Vaterán, hogy van egy bizonyos licit lépcső, amivel a termék ára licitről licitre emelkedik.

Tehát szánsz egy termékre 20 dollárt, de jelen pillanatban csak 3 dollárnál jár a licit. A licit lépcső tegyük fel 0.5 dollár (nem tudom pontosan mennyi, de utána lehet nézni). Tehát beírod, hogy 20 dollárt teszel a termékre. Ekkor csak 3.5 dollár fog megjelenni, mert minden alkalommal csak a licitlépcsővel emeli az összeget.
Jön egy másik licitáló, akinek 15 dollárt ér meg a termék, így annyit tesz rá. Ekkor a licit automatikusan az ő legmagasabb licitje + licitlépcsővel fog emelkedni, szóval 15.5 dollárra fog ugrani.
A te esetedben is erről van szó, mivel a másik vásárló legmagasabb licitje magasabb a tiédtől, ezért licitál rögtön felül automatikusan. Ezzel nem tudsz semmit "kezdeni" egyszerűen csak többet kell rátenni, mint a másik licitáló.

21 éve a Prohardveren! ™

(#31237) TaaT válasza kirkri (#31230) üzenetére


TaaT
veterán

Ma jött GLS futár, nem hívott fel (mondjuk papíron a DPD-nek kellett volna jönnie, az mindig felhívott eddig)

Give them hell Ukraine!

(#31238) andatti válasza kirkri (#31236) üzenetére


andatti
senior tag

Ezek a licites dolgok nagyon lutrik szerintem, van hazai próbálkozás is, de ha nem nyeri meg az ember, akkor az egészet bebukta... (mármint az összeget). /Bár az eladó részéről értem és logikus, hogy egy-egy készülék áránál sokkal több összejöhet neki, ha elég sokan licitálnak az adott cuccra.../

(#31239) Zozzant válasza sellerbuyer (#31220) üzenetére


Zozzant
addikt

De olvastam, sajnos kirívó esetek addig lesznek amig emberekkel végeztetnek munkát. Viszont inkább jobb jóban lenni futárral, postással, recepcióssal mert aztán majd pl. a futár is 5-6 ráugrás után adja át a csomagot... sajna ez van.

https://logout.hu/bejegyzes/guga/az_utolso_kivansag.html

(#31240) kirkri válasza andatti (#31238) üzenetére


kirkri
addikt

Ezt a bebukást nem nagyon értem. :F

Jó dolog a licit, ha becsületesen csinálja az eladó. Több terméket is vettem a piaci ár töredékéért. Aztán találkoztam olyan eladóval is, aki legalább 3 licites aukciót törölt, mert nem lett olyan magas a végső ár, mint amit szeretett volna.

21 éve a Prohardveren! ™

(#31241) hidroponi válasza andatti (#31238) üzenetére


hidroponi
aktív tag

ha nem te vagy a gyoztes nem buksz semmit.

(#31242) andatti válasza hidroponi (#31241) üzenetére


andatti
senior tag

Akkor le vagyok maradva, mert én úgy tudtam, hogy a licitálók bukják az összeget, vagy valami induló összeget... (ez) pl. így működött még tavaly... de lehet, hogy már nem, én ezen nem igazodok ki, de úgy tudom, hogy mindig kell valamennyivel hozzájárulni egy-egy árveréshez...

(#31243) TaaT válasza andatti (#31242) üzenetére


TaaT
veterán

Na az ebay-en sose volt ilyen :N

Give them hell Ukraine!

(#31244) htc07 válasza sellerbuyer (#31218) üzenetére


htc07
addikt

Nekem egyszer nem akarta átadni a futár a csomagot, mert két név volt rajta a csomagon (T-mobiltól rendeltem online egy akkut, és nem az én nevemen van a számla, csak magamat írtam be átvevőnek). De szerencsére megjegyzésbe odaírtam a saját személyim számát, úgyhogy végül csak ideadta.. :)

[ Szerkesztve ]

(#31245) sellerbuyer válasza kirkri (#31230) üzenetére


sellerbuyer
őstag

A telefonszámom természetesen meg van adva az ebay-en is, meg paypal-on is, de nem tudok mit tenni, ha a feladó nem írja rá a csomagra. Minden a feladón múlik. Ha egyszer kijelenti pölö, hogy ő csak a paypalos címedre küldi csomagot, a visszaélések elkerülése végett, akkor cseszhetem én, hiába kérem a munkahelyi címemre, mondván, hogy a futár is munkaidőben dolgozik.

Eleve már ezt sem értem... Futárszolgálat, útjavítás, meg még sorolhatnék millió meg egy szolgáltatást, aminek munkaidő után kellene (leginkább) üzemelnie! Pl. hivatalok nyitvatartási ideje! Könyörgöm, hát a munkanélküli meg a nyugdíjas tudja elintézni az ügyeit, aki meg dolgozik és eltartja őket, az meg nem! Agyam dobom el ezen, ami ebben a nyomorult országban zajlik!

12 éves korom óta adok-veszek cuccokat, nem olcsókat, legtöbbször műszaki cikkekről van szó. Egyszerűen nem értem, hogyan történhet meg ilyesmi, ami megtörtént velem, mivel huszonakárhány év alatt egyszer sem(!) történt még csak hasonló sem velem! Anno két-három videomagnót (nem kicsit, hifi-sztereokat!) adtam fel az ország másik felére, gond nélkül megérkeztek, sértetlenül, stb... Anno még hivatásból választották a postások, futárok a szakmájukat (futár nem is volt mondjuk), most meg megélhetésből. Olyanok mennek futárnak, akik máshová nem tudnak, meg nem akarnak elmenni dolgozni, alja emberek. Tisztelet a néhány kivételnek! Ez van. :O

[ Szerkesztve ]

(#31246) sellerbuyer válasza Zozzant (#31239) üzenetére


sellerbuyer
őstag

a futár is 5-6 ráugrás után adja át a csomagot

Én meg majd eszközlök 5-6 rárúgást a becses fejére, aztán majd kétszer meggondolja a gané! Én őt könnyebben megtalálom, mint ő engem, meg a főnökét is a nyavalyásnak!

[ Szerkesztve ]

(#31247) htc07 válasza sellerbuyer (#31246) üzenetére


htc07
addikt

Szerintem Ő mégis csak hamarabb megtalál, ha a csomagon rajta van a címed :DD

(#31248) htc07


htc07
addikt

Ma megkaptam az egyéni rekorder csomagom: hatodik munkanapra ideért. :D

(#31249) Kcsaba21


Kcsaba21
csendes tag

Segítséget kérek:
Ebay-rendelés, usps v.fedex szállítás.
Kb.mennyi idő alatt érkezik meg szerintetek? Az eladó szerint a mai nap-tól várhatom jövő hét péntekig...A nyomkövetés csak az usa-n belül működik ?
A ragszámmal semmire nem mentem sem a posta/usps/fedex oldalán...
Nem hiszem, hogy vámhivatal nézte ki magának még szállítással sincs 40 dolcsi az egész...

:R Köszönöm Csaba

(#31250) maathe


maathe
senior tag

Milyen korlátozások vonatkoznak egy kezdő eladóra?

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  eBay (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.