Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  eBay (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-18 13:57:53

LOGOUT.hu

Az eBay használatával kapcsolatos információk.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#31951) randras válasza Tomate (#31946) üzenetére


randras
veterán

:DD

(#31952) Melack válasza bul07 (#31948) üzenetére


Melack
veterán

Ezek elég szép számok. Azt hiszem anyumnak lesz rendelve innen.

Ex-Informatikai Szolgáltató Asztali Munkatárs

(#31953) faresz5 válasza bul07 (#31948) üzenetére


faresz5
senior tag

Vám nyitja ki és így zárja vissza. Másneven vampecset. Nem az eladó hibája hogy raugranak a Hongkongi dolláros csomagra minden alkalommal. Ő bele is ragasztja a csomagba szóval véletlenül nem esik ki belőle.

(#31954) faresz5 válasza faresz5 (#31953) üzenetére


faresz5
senior tag

Meg annyi hogy régen piros fehér zöld cérnával kötöttek át de úgy nézni már spórolnak és csak fehér cernara telik nekik(navnak)

(#31955) havri1 válasza faresz5 (#31954) üzenetére


havri1
félisten

Tehát ha jól értem, aki ilyet lát a csomagolásán, akkor azt mind a NAV nézte át, csomagolta újra?

havri

(#31956) maláj válasza bul07 (#31931) üzenetére


maláj
őstag

én is ilyen formátumban kaptam + az ugyanilyen csak 8 GB-os pendrive-omat tegnap :)
a belsejébe pedig bele volt ragasztva a pendrive csomagolásának a hátlapja :K
most nézem, hogy nem -e valami kókányost küldött H2testw-vel ;]

szerk:

Test finished without errors.
You can now delete the test files *.h2w or verify them again.
Writing speed: 4.21 MByte/s
Reading speed: 8.98 MByte/s
H2testw v1.4

[ Szerkesztve ]

(#31957) faresz5 válasza havri1 (#31955) üzenetére


faresz5
senior tag

Jól érted.

(#31958) logaritmus


logaritmus
tag

Sziasztok!

Szeretnék rendelni egy autó alkatrészt németektől ami 125 Euro-ba kerül. Ezen felül az eladó kér +25 Euro kauciót (értsd. 125+25). Azt mondta ha visszaküldöm neki a rossz alkatrészt, akkor visszafizeti a 25 Euro-t. Na most ha ebay-en csak simán venni akarok belőle, akkor ugye csak a 125 Euro-t tudom kifizetni neki automatikusan. Van rá lehetőség hogy valahogy paypal segítségével tudjak neki még fizetni + 25 Eurot? és még talán nyoma is legyen ha esetleg nem kapom vissza a pénzt akkor tudjak case-t nyitni?

(#31959) atesss


atesss
addikt

Üdv !
Azt már annó megtanultam, hogy ha Ebay UK-ról rendelek, akkor bizonyos eladóknál csak a Paypal Verified címemre lehet (ami ugye nem változtatható, lévén a bankkártyám alapján megy).
Ez is ezt jelenti vajon ? :
PAYMENTS
WE ACCEPT PAYPAL & UK POSTAL ORDERS.
SORRY WE DO NOT ACCEPT CHEQUES OR MONEY ORDERS.
PLEASE PAY WITHIN 3 DAYS OF WINNING YOUR ITEM.
DELIVERY
ALL ITEMS ARE DISPATCHED WITHIN 24 HRS IF NOT SOONER
ALL ITEMS REQUIRE A SIGNITURE ON DELIVERY.

(#31960) bul07 válasza Melack (#31952) üzenetére


bul07
nagyúr

De akkor ne ezt rendelt
Van ilyen is
TRANSCEND JETFLASH 700 USB 3.0 16GB US $12.49 (2850Ft) és ez sokkal gyorsabb
Tesztek: [link] , [link] , [link] , [link]
vagy
TRANSCEND JETFLASH 760 USB 3.0 16GB US $12.49 (2850Ft) Tesztek: [link] , [link]

(#31953) faresz5
Hát ezen semmi fajta ragasztó szalag nem volt(nyoma sincs hogy leszedték volna) és a pendrive se volt beleragasztva a borítékba , egyszerűen az a kis cérna izé volt rátekerve és kész , mikkor kitekertem egyszerűen kicsúszott belőle a gyári csomagos pendrive , NAV pecsét vagy szignózás sincs

Az a lényeg hogy ideért de félek hogy a következő nem fog , mert megpattintja valaki a postán

[ Szerkesztve ]

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#31961) Melack válasza bul07 (#31960) üzenetére


Melack
veterán

Anyunak nem gyors kell, mert neki ez nem fontos. Ha 10 másodperccel többet kell várnia, kibírja. A tippeket köszönöm, nekem viszont kell egy gyors az asztali médialejátszóhoz :D

Ex-Informatikai Szolgáltató Asztali Munkatárs

(#31962) TaaT válasza bul07 (#31960) üzenetére


TaaT
veterán

a 2. linkjét elrakom kedvencekbe :R

Give them hell Ukraine!

(#31963) Melack válasza bul07 (#31960) üzenetére


Melack
veterán

Most nézem, hogy USB 3.0. 2.0-s is van?

Ex-Informatikai Szolgáltató Asztali Munkatárs

(#31964) kirkri válasza faresz5 (#31957) üzenetére


kirkri
addikt

Szerintem, ha a vámosok voltak is, nem a magyar vámosok.
Ha jól tudom, akkor a Kínából kiszállított termékeket a kínai hivatalos szervek valamilyen vizsgálatnak vetik alá. Talán valami sarcot is kivetnek rá, de ebben nem vagyok biztos. Szerintem inkább ők bonthatják fel ezeket a csomagokat.
Amiket a NAV bont fel, azokra tesz egy lezáró matricát, amin rajta van, hogy vámvizsgálat céljából ők bontották fel a küldeményt. Én legalábbis több ilyen csomagot is kaptam.

21 éve a Prohardveren! ™

(#31965) havri1 válasza bul07 (#31960) üzenetére


havri1
félisten

Big thx a linkekért, a másodikból be is rendeltem egyet!

havri

(#31966) faresz5 válasza kirkri (#31964) üzenetére


faresz5
senior tag

Én csak annyit tudok,hogy régebben piros fehér zöld cérnával volt átkötve, gondolom a magyar zászlóra utalván? Végül is mindegy, a lényeg,hogy nem a feladó küldi így hanem valamelyik vámon ragasztják le ilyen idióta módon, nem egyszer leszakad róla és tátong kifelé a tartalma.

(#31967) bul07 válasza Melack (#31963) üzenetére


bul07
nagyúr

Igen a USB 3.0 visszafele is kompatibilis

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#31968) Hintalow válasza atesss (#31959) üzenetére


Hintalow
senior tag

Ennek nem sok köze van a verified címhez,
csak annyi, hogy milyen fizetési módokat fogadnak el, 3 napon belül fizetni kell, 24 órán belül postáznak, és az átvétel aláírást igényel (gondolom ottani postai szabvány szerint így adják fel, aztán, hogy a magyar posta hogy kézbesíti, az már más kérdés)

logaritmus:

kérsz tőle egy számlát (request total), ami tartalmazza ezt a díjjat is.

[ Szerkesztve ]

Ha a multiverzum teória igaz, akkor van egy univerzum, ahol nem az.

(#31969) logaritmus válasza Hintalow (#31968) üzenetére


logaritmus
tag

Köszi! :R

(#31970) RockHaRD


RockHaRD
addikt

Sziasztok. Értékeléssel kapcsolatban írok. Rendeltem fóliát a telefonomra (3db-os kínai f*s, de előző telefonomra is kínait rendeltem, és iszonyat jó volt). 1 hét alatt megérkezett, ami tekintve hogy kínából jött, nagyon pozitív dolog, viszont a fólia használhatatlan, mert egyszerűen lelóg a telefonról. Látszik, hogy erre való, de már milliméter miatt nem jó mégsem. Ilyenkor mit tegyek? Mehet a negatív értékelés, mert hiába kaptam meg gyorsan, hogyha használhatatlan, vagy semlegest illik adni? Mivel 1-2$-os termékről beszélünk, ezért a pénzvisszafizetés, vagy ilyesmi szóba sem esik, nem is akarok vele foglalkozni, csak az értékelésnél nem szeretném azért azt írni, hogy "top ebay-er", meg supadupa +++, mert konkrétan használhatatlan a termék :F

(#31971) havri1


havri1
félisten

Bevállaltam egy noname 32gbos microsd kártyát. Vagyis licitáltam rá én is, hááát, kíváncsi vagyok, ha megnyerem, és kiküldi, hogy milyen.
Valakinek tapasztalat?

NEW 32GB Micro SD Micro SDHC Class C 10 TF Flash Memory Card 32GB Micro R115

[ Szerkesztve ]

havri

(#31972) faresz5 válasza havri1 (#31971) üzenetére


faresz5
senior tag

Ha szerencséd van 1honapig bírni fogja. (class4 sebesseggel )$24ert már van transcend gyári nem értem miért ér meg az embereknek pár dollár a rizikót?

[ Szerkesztve ]

(#31973) havri1 válasza faresz5 (#31972) üzenetére


havri1
félisten

10$ nem a világ vége, ennyit rászánok.

(#31974) faresz5 : :DDD

[ Szerkesztve ]

havri

(#31974) faresz5 válasza havri1 (#31973) üzenetére


faresz5
senior tag

Imadkozz, hogy ne nyerd meg :)

(#31975) Melack válasza bul07 (#31967) üzenetére


Melack
veterán

Nekem ez a lényeg. Akkor anyumnak lesz egy ilyen :D

Ex-Informatikai Szolgáltató Asztali Munkatárs

(#31976) detroitrw


detroitrw
addikt

Sziasztok!

meglehet változtatni hogy ne PDT-be mutassa az időt? :)

:R

(#31977) totyak


totyak
aktív tag

Sziasztok! Kaptam ma egy ilyen levelet az eBay-től:

"Hello Tamás,

We have opened an unpaid item case for BIG PC GAMES BUNDLE | Tomb Raider, Grand Theft Auto, Nukem UK PAL FAST POST .

If payment isn't received by 05-Jun-13, the seller may withdraw from the contract and you would no longer be entitled to receive this item. Additionally, an unpaid item may be recorded on your account, which could lead to your account being suspended.

If you've paid and believe payment should have been received by now, please contact Customer Support."

Ezzel mit kezdjek, vagy mit tudok tenni?

Onnan indult a történet, hogy volt ez a játékcsomag, aminél rányomtam a vásárlásra. Még vásárlás előtt írtam az eladónak, de nem válaszolt és nem akartam elszalasztani az alkalmat, mert volt a csomagban egy játék, amit már régóta kerestem. Miután leütöttem, további levelekkel bombáztam az eladót, amiből csak nagyon kevésre válaszolt és ott is csak ködösített. Végül számomra az jött le, hogy a játékok hiányosak, tehát nincs meg minden gyári tartozékuk. De persze ez a hirdetésben egyáltalán nem volt feltüntetve, csak a levelezésből derült ki úgy, ahogy. Ezek után úgy döntöttem, hogy akkor nem tartanék igényt a csomagra, írtam is az eladónak egy teljesen korrekten megfogalmazott bocsánatkérő levelet és kértem, hogy törölje a vásárlást. Nem törölte és nem is válaszolt. Később megint elküldtem neki a levelet, megint semmi, majd végül tegnap harmadszorra is elküldtem és ma ez a levél fogadott az eBay-től. Az egész vásárlás egyébként április 30-án történt, azóta nem volt hajlandó felvenni velem a kapcsolatot az eladó.

Megint csak adódik a kérdés, hogy mit tegyek? Fizetni egészen biztosan nem fogok, ne akarja rámsózni a nem teljes játékait. Mik lesznek a következmények, hogyan tudok védekezni?

Ha valaki tud, segítsen kérem.

(#31978) radi8tor válasza totyak (#31977) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Védekezni sehogy nem tudsz. Vásárlási szándék után fizetési kötelezettséged van.
Pár ilyen unpaid item case után kizárhatnak az oldalról. Ha ez volt az első, akkor még nincs semmi veszteni valód.
Az eladó részéről ez elég gusztustalan dolog szerintem, hogy nem válaszol neked és nem törli a tranzakciót.

Amúgy ez a tranzakció törlésének folyamata: [link]

[ Szerkesztve ]

⭐ Stella

(#31979) havri1 válasza radi8tor (#31978) üzenetére


havri1
félisten

Sajnos nekem is volt 2 régebben. Akkor ismerkedtem az oldallal, és sajnos 2x is a vásárlásra mentem, onnan nem volt visszaút. De szerencsére mind2x x idő után az eladó érvénytelenítette a vételt. Nem lett belőle semmi.

havri

(#31980) Balázs1986 válasza totyak (#31977) üzenetére


Balázs1986
addikt

Szerintem a legjobb, amit tehetsz, hogy a Case-en belül is leírod azt, hogy a termék nem ugyanaz, mint ami a leírásban szerepel (gondolom, erre külön Case nyitására már nincs lehetőség, mivel egy másik aktív), valamint hogy te próbáltad töröltetni az eladóval a vásárlást, de nem volt kommunikatív, és a kérésednek sem tett eleget. Aztán írj még párszor az eladónak szintén Case-en belül, hogy törölje. Ha folytatja az eddigi szokását (mármint, hogy nem válaszol), és szerencséd is van, akkor elbíráláskor ezeket figyelembe veszik (már ha valaki elolvassa egyáltalán...de többet úgy sem tehetsz, max. külön írsz egy levelet a support-nak).

(#31981) GeoPhoto válasza totyak (#31977) üzenetére


GeoPhoto
tag

Azért írd meg az eBaynek, hogy miket kommunikáltál az eladóval, és hogy kérted a vételi szándék törlését, de nem válaszolt. Amúgy a normális eladók simán törlik a vételt szerintem, igaz eddig csak 1x csináltam, amikor a postaköltség csak a vétel után jelent meg a végösszegben.

(#31982) randras válasza Balázs1986 (#31980) üzenetére


randras
veterán

Itt nem lehet írni, csak fizetni.

(#31983) totyak


totyak
aktív tag

Sziasztok!

Köszönöm a javaslatokat, de sajnos egyáltalán nem vagyok képben, hogy merre induljak. Több esetleges lehetőséget is felvázoltatok nekem.

#31978-ban a tranzakció törlésének folyamata micsoda? Ott tudom valahogy törölni a vásárlást, vagy az csak egy leírás.
Case-en belül írjak az eBay-nek, de hogyan? Ez csak egy levél és nincs válasz gomb. ILYEN
Vagy ez a CAse megvan valahol elrejtve?
Javasoltátok, hogy írjak még az eladónak. Írhatok még, de úgy sem törődik vele.
Aztán javasoltátok, hogy írjak az eBay-nek, de hol?

Legyetek szívesek elnavigálni engem az eBay menüjében, hogy hova menjek és mit csináljak, kinek írjak! Rendben van, hogy egy ilyen nemfizetés még nem a világvége, de nem érzem magamat teljesen hibásnak. Ezt korrekten is rendezhettük volna, ha az eladó normális és akkor nem állt volna feleslegesen a terméke, már lehet rég eladta volna.

Nagyjából egy ilyen levelet képzeltem el az eBay felé továbbítani. Nem tudom ez így formailag és tartalmilag mennyire megfelelő. HA esetleg még kellene hozzá valami, akkor szóljatok. Magyarul írom, mert angolul sajna keveset értek csak, így ha esetleg lenne valaki olyan kedves, hogy lefordítja gyorsan, annak nagyon hálás lennék. Nekem kb. fél nap lenne ezt megírni és sürget az idő. Köszönöm

Nem tudom, hogy a levélben hogyan tudok hivatkozni az adott vásárlásra, gondolom valahogy kellene.

"Tisztelt eBay!

Azért nem fizettem ki az adott terméket, mert vásárláskor a termékleírás pontatlan volt. Csak a vásárlás utáni levelezésből derült ki, hogy a termék hiányos. Többször is írtam az eladónak, de alig néhány levélre válaszolt. Már egy hónap eltelt a vásárlás óta, ezalatt háromszor is kértem tőle, hogy törölje a vásárlást, de az eladó nem reagál. Kérem, ha lehetséges töröljék a vásárlást!

Köszönettel XY"

(#31984) radi8tor válasza totyak (#31983) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Katt ide: [link]
Katt: I'm a buyer and I want to cancel a purchase.
Válaszd ki melyik tranzakcióról van szó, kövesd az utasításokat.
(ennél tovább nem tudlak navigálni sajnos)

[ Szerkesztve ]

⭐ Stella

(#31985) totyak válasza radi8tor (#31984) üzenetére


totyak
aktív tag

Rámentem a linkre, kiválasztottam a tételt, továbbmentem és EZT kaptam. Innen nincs tovább? Elolvashatom a nemfizetéses leírást, vagy írhatok az eladónak, ennyi?

(#31986) radi8tor válasza totyak (#31985) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Igen ennyi. Ahogyan korábban is mondtam buy it now gomb lenyomásával kötelezettséget vállaltál a fizetésre. Ha nem fizetsz, akkor ez felkerül az adatlapodra.
Egy ilyen ügy még nem a világ, és nem látják ezt az eladók sem, csak eBay tartja számon.

⭐ Stella

(#31987) totyak válasza radi8tor (#31986) üzenetére


totyak
aktív tag

De nem tudok valahogy írni az eBay-nek, ahol jelzem a problémámat?
Most akkor gyakorlatilag tehetetlen vagyok, nem tudok semerre sem elindulni. Bombázhatom az emberkét levelekkel, aki leszarja az egészet, de az ebay felé nem jelezhetem, hogy nem korrekt az eljárás?

(#31988) radi8tor válasza totyak (#31987) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Nem jelezheted, mert eBay szerint te vagy a nem korrekt vevő, aki leütötte a terméket de nem fizeti ki. Ez egy ördögi kör. :(

⭐ Stella

(#31990) totyak válasza radi8tor (#31988) üzenetére


totyak
aktív tag

Na az korrekt. Jobb helyeken azért meghallgatják mindkét fél mondandóját.
Mennyi ilyen nemfizetés után törölnek a rendszerből? Ezek után kétszer is meggondolom, hogy mire nyomok rá. Mellesleg mi van, ha törölnek? Regisztrálok újra és kész. Vagy valahogy blokkolnak?

Mindenesetre most pár napig bombázom majd az eladót levelekkel, napi többel is, de szerintem nem veszi figyelembe.

(#31991) totyak


totyak
aktív tag

Ebbena Resolutions Center nevű menüben van egy nyitott Case, gondolom ez amiatt lett ott, mert felszólítottak fizetésre. Ott van egy ilyen, hogy Take action --> Contact seller. HA innen írok az eladónak többet ér, mint ha a vásárolt terméknél rámegyek, hogy írni szeretnék az eladónak? Látszólag ugyanoda visz mindkét lehetőség.

(#31992) radi8tor válasza totyak (#31991) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

írj onnan is, lehet az felkerül a case-be és akkor látja eBay is.
írd le részletesen azt, miért nem fizetsz.

⭐ Stella

(#31993) totyak


totyak
aktív tag

Meglepő módon válaszolt a levelemre az emberke (a 7. törlést kérő levelemre), de nem értem mit ír (pedig csak egy fél mondat). Le tudjátok fordítani?

"sorry, I can't now as I will not recuperate fees, regards,"

Köszönöm

(#31994) kirkri válasza totyak (#31993) üzenetére


kirkri
addikt

Mivel nem adtam még el semmit az eBay-en, így csak tippelni tudok mire gondolhat.
Szerintem az a gondja, hogy amennyiben törli a vásárlásod, akkor nem fogja visszakapni az eBay-től az aukció után kifizetett jutalékokat/költségeket. Hogy ez így van, vagy sem, azt nem tudom.

[ Szerkesztve ]

21 éve a Prohardveren! ™

(#31995) totyak válasza kirkri (#31994) üzenetére


totyak
aktív tag

Hmmm, lehetséges. De akkor mit csináljak?
Illetve hogy nézne ki ez a vásárlás törlés, ha végre hajlandó lenne? Jönne egy levél, amiben rákattinthatnék, hogy beleegyezek a törlésbe?

[ Szerkesztve ]

(#31996) attiati


attiati
veterán

Lenne pár kérdésem kezdő ebay-esként:

1. Paypal számlám usd, és a vevő eur-ban, gbp-ben hirdet. Akkor kifzetem a 2-3%-os konverziós díjat?
Jellemző egyébként, hogy európai eladók elfogadnak dollárt? (van paypalon dollárom és azt kéne elköltenem mindenképpen)
2. használt laptopot rendelni mennyire életbiztosítás? :) (top seller-től) (60e ft érték kb)
3. anglia+eu akkor teljesen vám és áfamentes már? (vagy angliai hirdetőknél résen kell lenni még mindig a származási hely feltűntésénél?)

[ Szerkesztve ]

(#31997) radi8tor válasza totyak (#31995) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Nem kell bele egyezned semmibe, mivel ezt az eladó intézi.
De lassan kezdjük túlragozni ezt a témát.

⭐ Stella

(#31998) kirkri válasza totyak (#31995) üzenetére


kirkri
addikt

Jön egy levél, hogy törölte.

[ Szerkesztve ]

21 éve a Prohardveren! ™

(#31999) totyak válasza radi8tor (#31997) üzenetére


totyak
aktív tag

Nem hiszem, hogy túlragoznánk. Maximum téged zavar a sok kérdés, mert te már tudod a dolgok menetét, de engem érdekel, hogy miként megy ez az egész. De elhiheted, ha sikerülne töröltetni az emberkével a vásárlást, akkor lekattannék a témáról.

Illetve valóban azt jelenti a levelében küldött üzenet, amit a kolléga értelmezett belőle feljebb?

[ Szerkesztve ]

(#32000) kirkri válasza totyak (#31999) üzenetére


kirkri
addikt

Ha eddig nem törölte, akkor ezután már úgysem fogja.
Törődj bele, semmi hátrányod nem fog származni belőle, amennyiben a jövőben nem keveredsz hasonló ügybe. Alaposan körbe kell járni a dolgot és csak akkor kell megvenni, ha minden egyértelmű.

21 éve a Prohardveren! ™

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  eBay (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.