Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  eBay (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-18 13:57:53

LOGOUT.hu

Az eBay használatával kapcsolatos információk.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1201) pilóta válasza Harti (#1198) üzenetére


pilóta
nagyúr

Monitort tényleg felejtsd el. Egyszerűen nem éri meg. Ilyen cuccok ált a bolti ár 80-90%-áért mennek el. Sokan azt hiszik, hogy milyen pici pénzért lehet megvenni dolgokat az e-bay-en, mert látnak egy 200k-s cuccot 3 dollárért két nappal az aukció vége előtt. Az utolsó percben nézd meg hol áll, és az még nem a vége. Sokan botokkal licitáltatnak, és az utolsó másodpercben is változik az ár.
Ja, és még rá jön a posta meg az áfa az árra, és hamar kiderül, hogy nem is olcsóbb, mint itthon, vagy csak nagyon picivel. 4-5 ezer forintért nem éri meg 200k-t kockáztatni.
E-bayen olyan cuccokat érdemes venni, ami itthon nehezen beszerezhető, kinn meg rogyásig van, kicsi és nem sérülékeny.

Aki él és nem boldog, az téved!

(#1202) Harti válasza Flashcash (#1200) üzenetére


Harti
senior tag

:DDD

(#1203) Harti válasza pilóta (#1201) üzenetére


Harti
senior tag

Köszi a tapasztalatot!

Utánajárok akkor a befejeződött liciteknek!

(#1204) Flashcash válasza Harti (#1202) üzenetére


Flashcash
Közösségépítő

Én ha ebayezek mindig csak az utolsó másodpercekben licitálok csak. Tök felesleges az árad saját magadnak feltologatni. Az utolsó 10 másodpercben be kell írni azt a max. árat amit még biztosan megér neked a cucc és reménykedni hogy nem jön bot vagy már nem lesz ideje reagálni a többieknek.

(#1205) pilóta válasza Harti (#1199) üzenetére


pilóta
nagyúr

Na ettől az eladótól is biztos, hogy egy kulcstartónál drágább cuccot nem vennék. 3 feedback... Legalábbis gyanus. Ilyen értékű cuccot legalább 5000-es, 99%-nál jobb feedbackes eladótól vennék (persze nem vennék, mert mire ideér, törmelék marad csak belőle a posta ''óvatos'' bánásmódja következtében. Max akkor vennék, ha személyesen lehet átvenni, és valami ismerős épp arra jár...)

Aki él és nem boldog, az téved!

(#1206) ZS0 válasza ZS0 (#1183) üzenetére


ZS0
tag

Valaki esetleg tud a kérdésemre választ?
Thx előre is!

(#1207) pilóta válasza ZS0 (#1206) üzenetére


pilóta
nagyúr

Ez esetben fel kell hívnod egy csomagküldő szolgálatot (UPS, DHL, miazmás), és megkérdezni tőlük. Magyar posta nem szállít ilyesmit. Így saccra 20-30 ezer Ft alatt nem úszod meg...

Aki él és nem boldog, az téved!

(#1208) Flashcash válasza ZS0 (#1206) üzenetére


Flashcash
Közösségépítő

Itt egy UPS árkalkulátor: [link] Ők nagyon drágák, esetleg nézz körül a magyar posta honlapján is. Nekem 60-at dobott ki egy Londoni címre a UPS.

[Szerkesztve]

(#1209) Rommel6600 válasza Harti (#1198) üzenetére


Rommel6600
őstag

csak CRT-t lehet ''jó árban'' venni, már szinte utánnaddobják a németek, osztrákok :)
TFT-re váltanak így az értelemszerűen piaci áron megy el mind.

asszem egy éve vett fater magának egy 17''-os és egy 19''-os IBM CRT-t, 4 és 3 évesek voltak akkor. Kb 5 és 10 euró volt az áruk, itt az osztrák határ mellett volt az eladó :C

először kinézte magának a 17''est, amikor pár hét múlva arra járt elhozta, utánna meg néhány hétre rá ''na má ennyi pézé'' felkiáltással megvette a 19''est hogy nagyobb legyen :B
azt szintén amikor később arra tévedt elhozta

(#1210) Harti válasza pilóta (#1201) üzenetére


Harti
senior tag

Megnéztem a lejárt liciteket!

Az amerikain 650 dollár körül mentek el! Szal 150ezer körül! plusz szállitás!
Még ha 200 ból jövök ki akkor is nagyon jól járok!

Az angolon meg bőven 200 fölött onnan igazad van ugynézki nem éri mjad meg....

Lehet akkor marad az USA ami teljesen biztositott és szállit ide is,megéri ha mondjuk 50 ezerből jön ki a szállitással együtt! igyis 100at nyerek majd rajta! de persze ez is csak terv!

(#1211) Harti


Harti
senior tag

Mit jelent a Power Seller az eladó neve mellett???

(#1212) pilóta válasza Harti (#1210) üzenetére


pilóta
nagyúr

Ahhoz még add hozzá az áfát is, ami 20%. Ráadásul a teljes árra, postaköltséggel együtt. Tehát ha mondjuk 200k-ból kijön a dolog, akkor még + 40k az áfa.

A power seller azt jelenti, hogy jó sokat ad el :D

Aki él és nem boldog, az téved!

(#1213) Harti válasza pilóta (#1212) üzenetére


Harti
senior tag

Tehát ha ilyentől vásárolok az megbizható gondolom...

(#1214) ZS0 válasza Flashcash (#1208) üzenetére


ZS0
tag

Kösz a helpet! Mondjuk a szállítás terheit ugyis a vevő viseli, nemdebár? :)
Csak lehet, senki nem mer majd tőlem venni, mert még nincs semmi visszajelzésem. :O
Azért megpróbálkozok. Vajon él -e még a két-három éve kreált accom? :DDD
Megnézem...

(#1215) bLaCkDoGoNe válasza Harti (#1213) üzenetére


bLaCkDoGoNe
veterán

Nem feltétlenül. Lehet, hogy eladott 5000 kulcstartót :), de nagy értékű cuccokat nem igazán forgatott. Tehát itt sem árt az óvatosság, egy PowerSeller is meg tudja vezetni az embert - igaz, hogy ritkábban.

"«Fuck does Cuno care?» The boy turns to you. (He doesn't care.)" [+] "The parasite makes nothing for itself. Its only tools are taxes and tithes meant to trick you into offering what it has not earned. In Rapture we keep what is ours." [+] 

(#1216) Harti


Harti
senior tag

Bocsi megint a linkért,de csak bennetek bizok... :B

[link]

Letettem a 24 es Dellről marad ez a Samu!

Váltottam mailt az eladőval aki mondta hogy DHL-el elküldi Magyarországra mindössze 24 euroért!!! Nagyon jól hangzik...

Sajnos németül nem tudok,segitene valaki hogy végülis mennyire tünik jónak a hirdetés és az eladó???
uj egyáltalán a termék,garija van??

ezer bocsi a temérdek kérdésért! :U

(#1217) pilóta válasza Harti (#1216) üzenetére


pilóta
nagyúr

Hát németül nem tudok, de a végén azt írja, hogy ''keine garantie'', és ez gyanusan olyasmit jelent, hogy nincs garancia. :D
De persze lehet, hogy arra nincs garancia, hogy időben megkapod, mert az a postán múlik vagy mittomén. Keress egy ismerőst, aki vágja a nímetöt, és az megmondja jól...
Vagy ha váltottál már vele mailt, akkor válts mégegyet, amiben megkérdezed az összes kérdésed...

Egyébként sokra nem mész a garival, ha van is. Kiviszed németországba, ha valami baja lesz?

Az eladó egyébként jónak tűnik, ettől vennék dolgokat.

Aki él és nem boldog, az téved!

(#1218) Harti válasza pilóta (#1217) üzenetére


Harti
senior tag

Na végre egy biztató hsz... :C :R

(#1219) Harti


Harti
senior tag

ÓÓÓ mit látok alul ezt értem....

COD (Cash On Delivery) :C :C :C

Ez idáig a csúcs!

(#1220) pilóta válasza Harti (#1219) üzenetére


pilóta
nagyúr

A fizetést nem is néztem. Hát szerintem ez nem jó hír neked, mert nem tudsz elektronikusan fizetni (paypal), hanem csak ha személyesen veszed át. A COD meg szvsz utánvétet jelent, ami nem hiszem, hogy működik országhatáron túl is (egyébként azt írja, hogy csak németországba postáz, de ha megkérdezted, biztos postáz hozzánk is, csak akkor a fizetést is meg kell tárgyaljátok)

Aki él és nem boldog, az téved!

(#1221) Harti válasza pilóta (#1220) üzenetére


Harti
senior tag

Rajta vagyok az ügyön!
Szerencsére jól tud angolul is! :)

(#1222) #30814464


#30814464
törölt tag

mi van akkor, ha megnyertem egy licitet és nem fizetem ki?2ilyen volt eddig mert perpill nem volt zseton a számlámon.

(#1223) Harti válasza #30814464 (#1222) üzenetére


Harti
senior tag

tán semmi csak egy negativ feedback max!
De a guruk majd jól megmondják... :R

(#1224) Bash válasza #30814464 (#1222) üzenetére


Bash
őstag

Teljes mértékben az eladótól függ, hogy mit kapsz, normál esetben egy Unpaid Item strike-t. Egyébként itt le van írva a folyamat: [link].

http://bashtravel.com/

(#1225) And válasza Harti (#1219) üzenetére


And
veterán

Az külföldre nem nagyon szokott menni, de ha véletlenül mégis igen, akkor jókora felárral. Az viszont érdekesség az eBay részéről, hogy az angol nyelvű oldalon nem látszódik az átutalás, mint fizetési lehetőség, az eBay.de -n viszont igen: [link]. De biztos van valaki, aki erre is tudja a választ.

(#1226) Harti válasza pilóta (#1217) üzenetére


Harti
senior tag

Ezt találtam alul:

''Lieferumfang

TFT Bildschirm Samsung Syncmaster 215tw, Netzkabel, analoges Signalkabel, DVI Kabel, Handbuch, Treiber-CD, Garantiekarte''

Csak nem a felsorolt tartozákok között ott szerepel a garancialevél?? :Y

(#1227) kapcs-ford válasza Harti (#1226) üzenetére


kapcs-ford
őstag

Ez itt majd segíthet:
[link]

Jóindulatból és tapasztalatból írjuk azt hogy ilyen dolgokat mi nem vennénk az ebay-en. Nagyon rá lehet baxni és igazán nem tudsz semmit csinálni pl. képzeld el ha már nem is müxik és elküldi neked és ráfoghatja a szállításra stb.. stb... stb..
Vagy ha netán pixelhibás amiért sokan nem is vesznek ilyen dolgot látatlanból.

Ennek a Juliának is jó a feedback-je csak éppen egyik feedback sem a monitorra vonatkozik hanem gondolom valami filléres vackokra az utóbbi pl. mp3-ra a többit meg nem látod..... mert pl. ebben az utóbbi hónapokban szinte semmit sem adott el..

Aláírás

(#1228) Harti válasza kapcs-ford (#1227) üzenetére


Harti
senior tag

A pixelhibával kapcs pl. nagyon kevés helyen tudod megnézni hogy van e!
Én minden monitoromat nagykerből vettem eddig és ott nem tudtam soha megnézni,szóval ez a része nekem nem új! A szállitás az meg DHL amit ti is ajánlottatok hogy megbizható! És ha még COD is lehet akkor meg teljesen megnyugodhatok hogy megkapom! Priviztem egy forumozoval USA-ból vett 24es dell-t! Tökéletesen megjött karc nélkül szóval még USA-ból sem lehetetlen a jó termék!

(#1229) ZS0


ZS0
tag

Eladni szeretnék e-bayen, viszont ahogy olvasom, Paypallal nem lehet pénzt fogadni sajna :(
Milyen más módszer jöhet szóba ami megbízható a vevő számára is ebben az esetben? Természetesen nem akarom őket átvágni, de nem fog senki vásárolni tőlem, ha rosz fizetési feltételeket adok meg...

(#1230) pilóta válasza ZS0 (#1229) üzenetére


pilóta
nagyúr

Már miért ne lehetne paypallal pénzt fogadni? Amikor paypallal fizetsz mint vevő, akkor azt az eladó nem kapja meg? Vicces lenne...

Aki él és nem boldog, az téved!

(#1231) Harti


Harti
senior tag

Hy there
SHIPMENT
- This is something you shouldn't worry about because I believe it
is my responsibility to delivery the goods safely to your home. We can do it
one of two ways. Either way I will pay for all related shipping expenses. I
can send the package: -UPS overnight or -FedEX overnight
It will take one day for the package to arrive to you. I will
always pay for insurance in case any damage occurs during the handling
and shipping, so we will both be protected in case of damage
HOW TO PAY -
We have chosen Western Union's, MoneyGram, Eurogiro, as a payment method because they
have always served our needs in a professional manner. We consider
promptness a vital condition of the modern e-Commerce market.Let me know if
we have a deal or no if yes just reply with your full informations and i
will give you mine for payment
accept now little orders like this as test ones and hoping that it is only the begining of a new long time term business.
I need a fast and easy method and this is the best.
thanks and let me know asap!

Sztetek elhiggyem?

A western union átutalást a postán kell intézni???

[Szerkesztve]

[Szerkesztve]

(#1232) kraftxld válasza Harti (#1231) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Egyértelmű átverés.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#1233) Harti válasza kraftxld (#1232) üzenetére


Harti
senior tag

Miért??? :Y

(#1234) kraftxld válasza Harti (#1233) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Üres marketingduma + ''We have chosen Western Union's, MoneyGram, Eurogiro, as a payment method because they...''

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#1235) kapcs-ford válasza Harti (#1233) üzenetére


kapcs-ford
őstag

Barátom, nem lebaxniakarlak de majd nemsoká valaki biztos megteszi.
Kérlek olvasd el a tanácsokat amiket elsősorban neked írtunk!!!!! Különösen a #1155-ot a fizetéssel kapcsolatban de az ebay szabályzata is hasznos lehet.

Aláírás

(#1236) Harti válasza kapcs-ford (#1235) üzenetére


Harti
senior tag

Ezer bocsánat ha valakit bántana hogy szeretnék minél többet megtudni!
Azt gondolom a fórum ezért van! Na de mindegy!

Akkor az uccsó kérdésem hogy paypal-ra hogy rakok fel pénzt vagy hogy is megy ez???
Ha mondasz egy hsz számot az is tök jó nekem! Nincs idő mindent végigolvasni sorry érte!

(#1237) kraftxld válasza Harti (#1236) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Van paypal topik.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#1238) ZS0 válasza pilóta (#1230) üzenetére


ZS0
tag

Úgyértem Magyarországon nem lehet. Vagy félreértettem volna? Nyithatok itthon egy paypalos ''számlát'' amire tudnak nekem utalni külföldről a vevők? :F
Mert ez esetben semmi gond...

(#1239) #30814464 válasza Badb0y (#1156) üzenetére


#30814464
törölt tag

d&g polokkal vigyázz 90% gagyi..oda legyen irva hogy authentic vagy original, illetve a hologrammos matrica minden esetben, a poloban és nem a cimkén.ha le tudod elsöre vakarni a hologrammot az is gagyi.
szal csak ovatosan...

ui:engem egy sárga szopatott be hogy armani alsogatyábol babaméretet küldött, holott L-t rendeltem, azaz Large-ot.ezért is utálom öket..

(#1240) Dzsekó válasza Harti (#1231) üzenetére


Dzsekó
addikt

-Azért átverés mert előre akar fizettetni veled olyan módon western union és társai amelyek nem biztonságos fizetési módok. Onnantól kezdve hogy elküldted előre a pénzt búcsút is mondhatsz neki.
-A másik dolog hogy azok a szállítási módok Fed Ex/UPS Overnight iszonyatosan drága express szállítási módok sacc egy ilyen monitor kiszállítása angliából ilyen módon minimum 60 de inkább 100ezerFT körül van. Nyílvánvaló hogy esze ágában nincs neki küldeni neked semmit csak ajánlotta a leggyorsabb/legbiztonságosabb szállítási módot hogy ne gondolkozz és minél gyorsabban utald neki a pénzt.

Paypal: A webes felületen regisztrálhatsz, majd egy dombornyomott bankkártya kell ahhoz hogy fizetni is tudj. A te esetetben nagy összeg esetén verifikáció is kell előbb, ez annyit jelent hogy egy próba asszem 1,5 eurós terheléssel hitelesítik a számládat úgy hogy a közlemény rovatban kapsz egy kódot amit vissza kell írnod a webes felületen. Ezzel bizonyítod hogy valóban a tied a számla és te kapod meg az ellenőrző smseit vagy számlainformációját.Több infó a paypal topicban.

[Szerkesztve]

(#1241) ZS0 válasza ZS0 (#1238) üzenetére


ZS0
tag

Tehát milyen fizetést érdemes kérni noname magyar eladóként?

(#1242) rlazol


rlazol
addikt

sziasztok, már vettem ebay-en ezt-azt, de most mégis akadt két kérdésem.
1, kérdeztem egy eladótól h elfogad e Western Union-t
ős ezt válaszolta: ''Western Union is band on ebay '' - na ez a ''band'' szó ami ugye jelenthet tiltottat és összekötöttet is. Az Ebay ''Help on payment methods'' topicjában nem találtam erre voantkozóan semmi, csak h van olyan money order és annyira nem biztonságos. Én még januárban WU-val fizettem, most akkor lehet vagy nem?

Egy másik eladó azt monsta h csak PayPal fizetést fogad el. nekem sajna nincs dombornyomott kártyám. Tudna ebben vki segíteni?

Az orvosom szerint elmebajban szenvedek. Ez butaság. Minden percét élvezem!

(#1243) Harti válasza Dzsekó (#1240) üzenetére


Harti
senior tag

Rendben, köszönöm szépen az infókat!

(#1244) kapcs-ford válasza rlazol (#1242) üzenetére


kapcs-ford
őstag

band azaz tiltott szerintem. mint bandita :DDD

Paypal-om van írj privátba hogy miről lenne szó.



[Szerkesztve]

Aláírás

(#1245) sasa311 válasza rlazol (#1242) üzenetére


sasa311
veterán

A WU nem tiltott az E-bayen, csak erősen nem ajánlott. ;)

Harti:
Szerintem te inkább hanyagold az E-bayt... :(

[Szerkesztve]

Es mondd, a passzatszelet szemelyesen fingtad, vagy csak iranyitottal?

(#1246) rlazol válasza sasa311 (#1245) üzenetére


rlazol
addikt

értem, köszönöm.
Eddig egyszer fizettem WU-val, akkor nem volt baj. :)

Az orvosom szerint elmebajban szenvedek. Ez butaság. Minden percét élvezem!

(#1247) rlazol


rlazol
addikt

vki segítsen pls...
van egy cucc, amit nagyon szeretnék megvenni, mert itthon hiánycikk, ott meg nagyon olcsó, de az eladó csak PAYPALos fizetést fogad el...És csak a PAYPAL-s címre küld. :(
Az aukció ma este 10-kor ér véget. :Y

VALAKI, AKINEK VAN PAYPALJA ÉS MAGYARORSZÁGI CÍMRE MUTAT ÍRJON PRIVIT!
cserébe tudok adni hardwaret, százalékot, megegyezünk, de ez sos, pls!!!

Az orvosom szerint elmebajban szenvedek. Ez butaság. Minden percét élvezem!

(#1248) ZS0


ZS0
tag

Ki szokott eladni az e-bayen közületek? Tapasztalatok?

(#1249) Badb0y válasza rlazol (#1247) üzenetére


Badb0y
addikt

Privi ment!

[Szerkesztve]

Minőségi laptopok https://notebookokhu.business.site/

(#1250) _Yvorl_ válasza pilóta (#1230) üzenetére


_Yvorl_
tag

Ezt jó sokszor kitárgyaltuk már és amúgy a paypalos topikbana helye. De hülyeségeket ne osszunk már ész gyanánt. Paypal számlák különböznek országonként. Mi (Magyarország) abba a kategóriába tartozunk, akik csak fizetés céljából nyithatnak Paypal-t Tehát h aén akarok kifizetni valakinek valamit megtehetem. De nekem nem küldhetnek rá pénzt. CSak különlegs vissaztéritési esetekben érkezhet rá lóvé. De ezt is kibeszéltük már Paypal topikban.
''Accounts are also available in the following countries using PayPal.com to send money only: Anguilla
Cyprus
Czech Republic
Estonia
Hungary
Latvia
Lithuania
Luxembourg*
Malta
Poland
[link]



You can't teach new tricks to an old GOD!

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  eBay (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.