Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  eBay (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-18 13:57:53

LOGOUT.hu

Az eBay használatával kapcsolatos információk.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1451) attika80


attika80
aktív tag

Sziasztok. Mar nagyon unom, hogy mindig az utolso masodpercben bidelnek ram.Ugy hallottam van valami bidelo progi, nem tudja valaki, honnan lehetne ilyet szerezni? Kicsit tulzas, hogy mindig olyan nyeri meg aki egyetlen egyszer bidel az utolso masodpercben.

Byez

(#1452) Badb0y válasza attika80 (#1451) üzenetére


Badb0y
addikt

Itt a fórumban vmelyik hsz-ben fel van sorolva rengeteg.

#1450:
Igen ez így van. Én az olyanra gondolok, hogy pl. vettem múltkor vmi kisebb dolgot, 0.01 GBP volt (buy it now) de a szállítás vagy 3*.

Minőségi laptopok https://notebookokhu.business.site/

(#1453) joysefke


joysefke
veterán
LOGOUT blog

Sziasztok!

Procit, memóriát, videókártyát érdemes venni valami távolkeleti országból?
(annak reményében, hogy bagóért megkapom)

Tud valaki valami megközelítőárat mondani, egy korea-Mo postázásra?

Van valakinek számtechcucc messziről >> Magyaro.
tipúsú tapasztalata?

üdv
JJ

(Mielőtt valami nagyokos rákárogja, hogy olvassak vissza, közölném, hogy
FRISS tapasztalatok érdekelnek, nem a PayPal előtti időkből)

(#1454) Badb0y válasza joysefke (#1453) üzenetére


Badb0y
addikt

Minden terméknél oda van írva a pk. HA nincs, meg kell tőle kérdezni. De ha küldessz egy linket vagy itemnumbert, akkor meg tudjuk mondani pontosan mennyi.

Minőségi laptopok https://notebookokhu.business.site/

(#1455) sasa311 válasza Badb0y (#1454) üzenetére


sasa311
veterán

nem tudjuk megmondani, csak az eladó tudja megmondani, hogy ő mennyit számol postaköltségnek. Semmi más nem mérvadó.

Es mondd, a passzatszelet szemelyesen fingtad, vagy csak iranyitottal?

(#1456) Krix válasza joysefke (#1453) üzenetére


Krix
őstag

Nekem múlt héten jött cuccom Új-Zélandról. 35$ volt a posta (DHL) 4.5$ volt a biztosítás. Hétfőn feladta, kedden Budapesten volt a csomag. Onnan viszont 1 hét kellett mire Szegedre ért. :W Nem tudom mit sz*r*kodott rajta a DHL.

Pár hónapja jött csomagom Malajziából kb. ugyanennyiért. Azt a FedEx hozta, és 3 nap alatt ért Szegedre Kuala Lumpurból.

If it is not broken then don't fix it!

(#1457) joysefke


joysefke
veterán
LOGOUT blog

Igazából az is kérdés lett volna, hogy honnan érdemes hozatni.
Gondolom Kórea meg ilyen országok elég olcsók lehetnek...

De, hogy legyen konkrét kérdés is:

Itt van ez a P4 30USD nél tart éppen az USA ban:
[link]

(#1458) joysefke


joysefke
veterán
LOGOUT blog

Tehát egy videokártya, mem és procinak való csomag Póstaköltsége érdekelne a világ
különböző tájairól.

(#1459) Bash válasza joysefke (#1458) üzenetére


Bash
őstag

Teljesen mindegy, hogy mennyibe kerül a szállítás, ha eBay-en vásárolsz, mindig az eladó határozza meg a szállítási (+kezelési) költséget. Ezt megteheti úgy, hogy fix szállítási költséget állapít meg vagy az ő általa meghatározott súly, esetleges extra kezelési költsége és a címed alapján az eBay rendszerével kalkuláltatja.

P.S.: a linkelt terméket az eladó USA-n belül $7.50-ért szállítja, kérhető rá biztosítás $3.20-ért. Nemzetközi szállítási költségről e-mail-en ad tájékoztatást.

http://bashtravel.com/

(#1460) Borosz


Borosz
senior tag

Sziasztok!
Gondom a következő: e-bay-en ugyebár...vettem egy kijelzőt egy S700i-hez. Le is küldték Hong kong-ból annak rendje és módja szerint. A vásárlásnál az állt a honlapon, hogy ''brand new'' és oem. Megkapom a kijelzőt és az maszatos ill. enyhén az átvezető fólia kissé nyúzottnak tűnik. Nem baj gondoltam a lényeg, hogy itt van végre és tudom amjd használni a készüléket. Beraktam a kijelzőt, de úgy vigyáztam minden mozdulatra, mint egy szívműtétnél az orvos, de lám-lám a kijelző bal oldalán érdekes jelenség látható: világosabb képeknél ill. világosabb részletek hatására ''pixelesedik'' a széle a kijelzőnek. Telefon szédszed, átvezető fólia megnyomkod miközben a készülék be van kapcsolva és javul a helyzet. Most viszont megint visszaromlott a kép. :( Ergo használt kijelzőt kaptam és ráadásul hibásat is. :(((
Mit lehet ilyenkor tenni? Gondolom nem sokat... :O
A kijelző postástúl 11K-ba került.

(#1461) Borosz válasza Krix (#1456) üzenetére


Borosz
senior tag

Summa: a FedEx sokkal jobb szállító. :D

(#1462) sasa311 válasza Borosz (#1460) üzenetére


sasa311
veterán

Mennyi idő telt el?

Jelenteni E-baynél, ha Pay-pallal vetted kis esély rá, hogy ők kártalanítanak, egyébként Hong-Kongból valószínűleg lesajnálnak és nem foglalkoznak veled :(

Es mondd, a passzatszelet szemelyesen fingtad, vagy csak iranyitottal?

(#1463) Luighi válasza joysefke (#1457) üzenetére


Luighi
aktív tag

USA -> Mo. szállításról annyit tudnod kell, hogy nagyon kiszámíthatatlan, hogy mennyi idő alatt ér ide.

Pl aug.29.-én adta fel az uriember a csomagot, és trackingnumber szerint tegnap reggel ért be az országba... 37 nap :(

(#1464) Bash válasza Luighi (#1463) üzenetére


Bash
őstag

Attól függ mit nevezel nagyon kiszámíthatatlannak. Elég sokféleképpen fel lehet adni egy csomagot (korábban már részletesen leírtam: [link]), természetesen kisebb késések előfordulnak, de pl. legutóbbi kb. 7-8 Global Express-el feladott csomagom a hivatalos 3-5 nap helyett 2,5 nap alatt kézbesítették.

http://bashtravel.com/

(#1465) Luighi válasza Bash (#1464) üzenetére


Luighi
aktív tag

Magam is meg voltam lepve a késésen (kiszámíthatatlanságon):

USPS Global Airmail Parcel Post, 4-10 munkanap beígért szállítási idő helyett 37 nap alatt ért Mo-ra a csomag.

szerk.: az eladót olyannyira meglepődött a késésen, hogy időközben útnak indított egy másik csomagot...

[Szerkesztve]

(#1466) Bash válasza Luighi (#1465) üzenetére


Bash
őstag

Ritkán, de előfordul. Gondolom nem meglepő, ha azt mondom, hogy a világ legnagyobb forgalmú postatársaságával állunk szembe, biztos vagyok benne, hogy több nagyságrendnyi különbség van kézbesített küldemények számában bármely más postatársasággal összehasonlítva. Tökéletes rendszer nincs, de az évek alatt elküldött többszáz csomagom mindegyike célba ért eddig.

http://bashtravel.com/

(#1467) Luighi válasza Bash (#1466) üzenetére


Luighi
aktív tag

Értem, és remélem a jövőben a többi csomag időben megérkezik majd.

Véleményed szerint esetleg állhat az a háttérben, hogy összevárnak egy adott mennyiségű (1 teli repcsi, konténer...) csomagot, ami a célországba megy és csak ezután indítják útnak?

(#1468) Bash válasza Luighi (#1467) üzenetére


Bash
őstag

Nem tartom valószínűnek, amennyire én tudom előre meghatározott időpontokban indulnak a szállító járművek, amennyi küldemény éppen akkor ott van, annyit visznek el. Nyilván vannak időszakok, amikor ezek a járatok sűrűbben közlekednek, pl. ünnepek előtt, de még ha így is lenne, nem hiszem, hogy heteket kellene várni.

http://bashtravel.com/

(#1469) naga válasza Borosz (#1461) üzenetére


naga
senior tag

Azt azért jó ha tudjátok, hogy a vámosok nem csak a magán embereket tudják megsz*patni, hanem ezeket a szállító cégeket és ügyfeleiket is. Lehet 1-2 nap alatt itt van a csomagod, de a vám miatt nem lehet kivinni házhoz.

(#1470) sbazsi válasza Bash (#1464) üzenetére


sbazsi
veterán

Ezeknek a nagyságrendi árát hogy lehet megtudni?
Legyen szó telefon/pda/ipod-ról dobozostul...

(#1471) Bash válasza sbazsi (#1470) üzenetére


Bash
őstag

Itt lehet kalkulálni: [link]. Nem nagyságrendileg, hanem centre pontosan.

http://bashtravel.com/

(#1472) pBandi


pBandi
tag

Sziasztok!
Véletlenül 2x1db-ot rendeltem egy bizonyos fix áras termékből. A net akadozott ezért nyomtam rá kétszer... Viszont csak az egyikre lenne szülségem, hogyan lehet a másikról ''lemondani''?

...

(#1473) Badb0y válasza pBandi (#1472) üzenetére


Badb0y
addikt

Szvsz megbeszéled az eladóval, hogy csak 1 kell :U

Minőségi laptopok https://notebookokhu.business.site/

(#1474) (Kolombusz)


(Kolombusz)
veterán

Sziasztok!

Nemsokára megjön a mastercardom dombornyomott.
Szeretnék ebayen vásárolni egy ipodot. A kérdésem az: hogyan tehetem ezt meg, hogyan működik a postázás, hogy tarthatom a postázást.

Esetleg egy ,,próbavásárlást'' leirnátok, hogy hogy működik, ti hogy csináljátok? Köszi.

(#1475) mg105 válasza (Kolombusz) (#1474) üzenetére


mg105
senior tag

szia!
én nem rég vettem egy ipodot ebayen, nem kell hozzá más csak a bankkártya ill. PayPal (legtöbben ezt használják, megbízható, ugyhogy ajánlott :) )
amint megnyerted az aukciót, a paypalon keresztül kifizeted, ők meg küldik a címre.
minden eladónál ott van hogy hol a cucc, hova hajlandó küldeni és mennyibe fog kerülni. 1-2 hét alatt meg is jön
sok sikert :)

(#1476) (Kolombusz)


(Kolombusz)
veterán

LOL, USA-ból télleg vámolják a cuccokat? Pf, akkor GB-ből fogom venni az ipoidot, tegnap láttam jó áron ipodokat gb-ben és worldwide shippingesek.

Majd beirom, h vmikor 1980ban születtem 18 éven aluliak nem regelhetnek.

[Szerkesztve]

(#1477) naga válasza (Kolombusz) (#1476) üzenetére


naga
senior tag

Ezen nem tudom mi a LOL. :F +Áfát is kell fizetned.
Csak EU-n belül nincs vám.
Mielőtt beleszaladsz valami zűrbe alaposan olvasd el ezt:
[link]
A paypal része még nem teljesen friss, mivel volt pár változás mostanában.


[Szerkesztve]

(#1478) (Kolombusz) válasza naga (#1477) üzenetére


(Kolombusz)
veterán

Akkor már tuti gb-ből fogok rendelni, de legalábbis eu-ból.

(#1479) pityulee™ válasza naga (#1477) üzenetére


pityulee™
tag

''Csak EU-n belül nincs vám.''
USA-ból sincs vám, ha megdumálod az eladóval, h x-elje gift-nek meg írja azt h ~50USD-t (vagy kevesebbet) ér a cucc. ;)
Persze ez így rizikósabb.

[Szerkesztve]

(#1480) sasa311 válasza pityulee™ (#1479) üzenetére


sasa311
veterán

Ja, csak akkor ha a drága magyar posta 76 darabban szállítja ki neked (neadjisten nyomavész...) akkor annyi a bizotsításod is :)

(Kolombusz) :
Nem vagy még 18 év van dombornyomott kártyád? :U
Atyaég a világ fejlődik így vagy én vagyok lemaradva?
szerk: egyáltalán 18 éven aluliaknak lehet dombornyomott kártyája? :Y Jesszus :W a bankokat

[Szerkesztve]

Es mondd, a passzatszelet szemelyesen fingtad, vagy csak iranyitottal?

(#1481) (Kolombusz) válasza sasa311 (#1480) üzenetére


(Kolombusz)
veterán

Persze, az MKB-nál 14 éven felül lehet bármilyen kártyád, ha a megfelelő pénzmennyiség rajta van a fedezeti számlán (dombornyomottnál ez 100k huf).
[link]

De kellett a törvényes gondviselő aláirása is az igénylőlapra.

[Szerkesztve]

(#1482) naga válasza pityulee™ (#1479) üzenetére


naga
senior tag

Ezt nem biztos, hogy érdemes eljátszani minden esetben pl. nagyobb értékű cuccnál. Meg mindig ott van, hogy szúrópróba szerint megszemlézik, akkor meg fizetsz és a végén lehet nem érte meg onnan megvenni.
Abból kell kiindulni, hogy van vám+áfa és vannak kiskapuk is.

(#1483) Badb0y válasza sasa311 (#1480) üzenetére


Badb0y
addikt

Igen kis dolgoknál ez nem is vészes, de ha már 200-250k érték körül gondolkodik az ember, az a ~27% jelentős.

Minőségi laptopok https://notebookokhu.business.site/

(#1484) Oliverda


Oliverda
félisten

Valaki le tudna nekem bonyolítani egy kb. 2000 forint értékű vásárlást az eBay-en? Sajnos csak PayPal segítségével lehetséges a fizetés. :O

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#1485) mg105 válasza Oliverda (#1484) üzenetére


mg105
senior tag

regisztrálj, ingyenes :)

(#1486) salieri.


salieri.
őstag

hogy kell az ebayen a regisztraciomat megerositeni ? mert en nem latok hogy kuldott volna nekem valami kodot amit be kell irni a honlapon :F

(#1487) (Kolombusz)


(Kolombusz)
veterán

Gyerekek nekem se küldik a mailt.

(#1488) Szabtom


Szabtom
senior tag

Hi,

USA-ból rendeltem könyveket. Ma levelet kaptam a postahivataltól, hogy vámkezelésre fáradjak be hozzájuk. Mennyit kell fizetnem egy 112 dolláros csomag után? Mennyi a vám? Mennyi az ÁFA (ha azt is kell)?
A bolt e-mailben elküldte nekem a vámárunyilatkozatának a számát. Ezek szerint a postán kaptak egy példányt ebből a csomag mellé, és tudják, mennyi az értéke?

(#1489) Bash válasza Szabtom (#1488) üzenetére


Bash
őstag

Ha bemész a csomagért az Orczy-térre megmondják pontosan. Úgy gondolom olyan 7-8% körüli vámra, a vámmal megemelt érték ÁFA-jára (25%) és némi postaköltség fizetésére készülhetsz fel.
Vámárunyilatkozat nélkül nem lehet csomagot feladni külföldre.

http://bashtravel.com/

(#1490) Zoddo


Zoddo
csendes tag

Kis problémám keletkezett, próbáltam volna regisztrálni mint eladó és ennek érdekében kérte a bankszámla számomat, megadtam a már több helyen használt (paypal-is) Mastercard-omat. Erre azt írja ki mikor el akarom fogadtattni, hogy ezzel a bankártyval nem lehet ezt a műveletet végrehajtani. :O
Nem tom mi lehetett a gond. :((
A bankártya az OTP-nek az elektronikus számlacsomagjából a webkártya. eddig minden ment vele. Mi lehet a probléma? :F

Minna no Golf jeee

(#1491) Kuvik


Kuvik
tag

sziasztok!
Én egy eredeti feart szeretnék venni ebayen keresztül..
mivel se dombor nyomott kártyám, meg lövésem nincs az egészről, hogy mi merre hány méter, így arra gondoltam, valaki innen megvehetné nekem..:)
persze nem ingyen gondoltam, dobnék egy kis plussz zsét a dologra..
kérdés megérné e?
itthon 5 ezerért már lehet kapni..

kicsit kötülnéztem ebayen.. 10 dollár körül már vannak... mondjuk főleg az USAból, de találtam thaiföldit is
ez mondjuk megfelelő lenne:9 [link]

(#1492) Szabtom válasza Bash (#1489) üzenetére


Szabtom
senior tag

Köszönöm a választ. Szerencsésen alakult a helyzet, mivel könyvekről van szó! A vám 3-4%, az ÁFA meg 5% (azt hittem, ez már megszűnt, de csak tudják). Mivel 10 euró alatti bevétellel nem foglalkozank, ezért a százvalahány dollár értékű csomagra nem kell fizetnem semmit. :C

(#1493) MUŁĐER válasza Kuvik (#1491) üzenetére


MUŁĐER
addikt

az a fear amit kinéztél az bid-es, vagyis licitálni kell rá, olyat keress ami buy now-s, az fix áras..

pl ez: [link] 5750 Ft postaköltséggel együtt

[Szerkesztve]

Robotika törvényei: 3. A robot megvédi magát halálos fegyverzettel, mert egy robot rohadt drága.

(#1494) Krix válasza Kuvik (#1491) üzenetére


Krix
őstag

Ment pü

If it is not broken then don't fix it!

(#1495) Kuvik válasza MUŁĐER (#1493) üzenetére


Kuvik
tag

az a baj, hogy 5K nálunk boltba...
én olyan 3,5K-s áron szeretnék hozzájutni, de ezt csak a licitesekkel lehetne...

(#1496) pityulee™ válasza Kuvik (#1491) üzenetére


pityulee™
tag

USA-ból, megThaiföldről való dvd-k nem valószínű h 2-es régió kódúak lesznek.
Erre azért nem árt odafigyelni...


[Szerkesztve]

(#1497) Kuvik válasza pityulee™ (#1496) üzenetére


Kuvik
tag

jó.hoyg mondod, ezt simán benéztem volna..:) köszi!

(#1498) salieri.


salieri.
őstag

az ebay a felhasznaloi kodot levelben kuldi ki postan keresztul nem emilben! :Y micsoda profi rendszer :D

(#1499) naga válasza pityulee™ (#1496) üzenetére


naga
senior tag

Ez nem lehet gond egy régiófüggetlen firmware-el. :))

(#1500) naga válasza salieri. (#1498) üzenetére


naga
senior tag

Azt hiszem az csak a német ebay-en van. Angolra simán be lehet(ett) regisztrálni.

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  eBay (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.