Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  eBay (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-18 13:57:53

LOGOUT.hu

Az eBay használatával kapcsolatos információk.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1551) sasa311 válasza Krix (#1546) üzenetére


sasa311
veterán

Nem csak erre.
Ha pl fenn van egy 100 $ értékú cucc ebayen és a legnagyobb licit rá monfjuk 30 percel a vége előtt 20 $.
Namost te megadod auction snipernek, hogy max 50$ költenél rá, de azt csak 1 mp-vel a licit lejárta előtt tegye fel.
Így ha Kis Pista is nézi azt a licitet de ő nem ismeri az AS-t, akkor annyit lát, hogy még pár perc van és scak 20 $. Bepróbálkozik mondjuk 40 $-al és hopp, máris ő a nyerő, ezzel meg is nyugszik, hogy mostmár biztos ő fogja vinni, nem is rak rá többet (pedig mondjuk megadna érte 80-at is, dehát ha elég 40 is minek rizikózzon... ) Visszanéz még 1 percel az aukció vége előtt, és némán még mindig vezet, nem is ad rá több bidet, már porolja is le a helyét a szekrényen. Csak akkor csodálkozik majd, mikor nyom egy refresht és azt látja mégse ő vitte.... x)

Es mondd, a passzatszelet szemelyesen fingtad, vagy csak iranyitottal?

(#1552) Flashcash


Flashcash
Közösségépítő

Kipróbáltam ezt az auctionsnipert, egy dvd írót szerettem volna venni a notebookomhoz, max. 35 fontot szántam volna rá. Mindent beállítottam, 3seccel a vége előtt biddeljen, item number stb. majd a licitet megnyerte más 14 fonttal, az auctionsniper meg ennyit ír nekem a statusnál ''Blocked by Seller''.

Mivel ez egy ritka ultrabay dvd író volt így marhára örülök hogy nem működött ez a bigyó.

[Szerkesztve]

(#1553) Flashcash válasza Flashcash (#1552) üzenetére


Flashcash
Közösségépítő

Közben kiderült hogy mégsem a sniperrel volt a gond, az eladóval előre megbeszéltem hogy szállít magyarországra, viszont az ebay licitet elfelejtette átállítani ami így csak megadott országokból fogadott el licitet, ezt jelezte a blocked by seller üzenet.

Nembaj megírtam neki hogy én 35 fontot is adtam volna ugyanazért a cuccért amit így 14 fontos áron adot el, hátha legközelebb majd jobban figyel.

(#1554) Krix válasza sasa311 (#1551) üzenetére


Krix
őstag

Nagyon ravasz. Csak nehogy kipróbáljam. Kis Pistának annyi... :DDD

If it is not broken then don't fix it!

(#1555) Badb0y válasza Krix (#1554) üzenetére


Badb0y
addikt

Jó dolog ám ez ;)
Viszont ez már érdekes :) [link]

#1543:
Tehát ha német ebayen akarok eladni mondjuk egy 60€ értékű cipőt, akkor ez nekem minden költséggel így fog kinézni? (Itt a táblázat:[link]) :

Mindenképpen fizetek 1.60€-t, hogy meghírdettem. Ha nem viszik el, marad ennyi a költségem.
Ha sikerült eladni, megy rá 2.50€+ az 50€ fölötti rész 4%.
Eddig 60+1,6+2,9=64,5
Ezen felül mivel paypallal fizetnek, hozzáadódik még az összeg 3,9%+0,35€, vagyis ~67.4€.

Ezen felül még ha akarok képeket betenni, azok terhelik.

Van még ezen felül költség :F

Minőségi laptopok https://notebookokhu.business.site/

(#1556) Flashcash válasza Badb0y (#1555) üzenetére


Flashcash
Közösségépítő

Igen így kell fizetned. A paypal táblát most nem néztem meg, gondolom ennyi a jutaléka.

''Mindenképpen fizetek 1.60€-t, hogy meghírdettem. Ha nem viszik el, marad ennyi a költségem.''
Van még egy szabályozás erre relist néven itt: [link]
Itt azt írja hogy ha nem sikeres az aukció akkor ha a relist opcióval hirdeted meg újra a terméket és a második licit már sikeres akkor utólag visszatérítik a második hirdetés insertion fee költségét. A képek meg ilyenek szerintem díjmentesek.

(#1557) _Yvorl_ válasza Badb0y (#1555) üzenetére


_Yvorl_
tag

Mondjuk ez egy kicsit huzosan hangzik. Én épp most tettem fel pár cuccost ebayre majd meglátom mi lesz. Megéri e. De majd te is ird meg a tapsztalataidat.

You can't teach new tricks to an old GOD!

(#1558) Oliverda


Oliverda
félisten

Sziasztok!

eBay-en rendeltünk az USA-ból procit. November 6.án adta postára a srác USPS Global Priority Mail formában és még se híre se hamva. :( A tracking number alapján már elvileg november 9.én elhagyta az USA-t. Remélem valamelyik postás zsebre vágta. :O :((( Kezdjek el pánikolni? :Y

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#1559) Bash válasza Oliverda (#1558) üzenetére


Bash
őstag

Nem akarlak elkeseríteni, de nagy értékű dolgot Global Prioirity Mail-el feladni a létező legrosszabb választás, ugyanis nem biztosítható, sőt hivatalosan utánaérdeklődni sem lehet. Valószínű ezt a magyar vámosok/postások is nagyon jól tudják, nem ez az első eset, hogy ilyenről hallok.

http://bashtravel.com/

(#1560) Oliverda válasza Bash (#1559) üzenetére


Oliverda
félisten

Cakk-pakk 165$ fizettünk érte, de mondtam az eladónak hogy csak 50et írjon a borítékra érték gyanánt, az esetleges áfa elkerülése végett. Azért még reménykedek, mert már hallottam egy-két olyan esetről a közelmúltban hogy 4-5 hét alatt ért a magyar címzetthez az USA-ból a hasonló módon feladott csomag(levél). :(

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#1561) Twinsen2 válasza Oliverda (#1558) üzenetére


Twinsen2
tag

Nekem most egy ugyanilyen global priority mail 5 hét alatt érkezett meg már totál azt hittem elveszett. valószínű a vámon volt egy csomót (de végül nem vámolták meg)

(#1562) Twinsen2


Twinsen2
tag

Én eddig nem adtam el semmit ebayen csak vettem, úgyhogy kicsit meglepődtem a lentiken hogy egyátalán van ilyen hogy listing price.
Hogy a fenébe éri meg igy egyeseknek tucatjával eladásra kinálni 1 dolláros termékeket, amiknél ráadásul még a postán sem húznak le ? És csomo ilyen álltalában érvényes licit nélkül fejeződik be

(#1563) Oliverda válasza Twinsen2 (#1561) üzenetére


Oliverda
félisten

Igen? Na mesélj! :D Mit rendeltél és pontosan hány nap alatt kaptad meg? Boríték volt vagy doboz? :U Az tuti hogy legközelebb ha az USA-ból rendelek akkor csakis Global Express Mail lesz a szállítási mód. Már megesz a fene... :))

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#1564) koxx válasza Oliverda (#1563) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

nekem egy oakleyt adtak fel USPS Priority Mail-lel nov 22.-én, ma délután megérkezett a csomag

[Szerkesztve]

(#1565) Oliverda válasza koxx (#1564) üzenetére


Oliverda
félisten

:W :O

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#1566) tildy


tildy
nagyúr

Nekem kb 1.5 hete volt az első ebayes vásárlásom, az egyik aukciót múlt hét előtti hét vasárnap nyertem emg, egy wifi access pointot, pénteken már itt is volt az eszköz németből, a másik egy kulcstartó+ kocsiembléma volt, az pedig tegnap érkezett meg (múlt hét kedden ''nyertem'' meg ).
Edigg nagyon pozítívaka tapasztalatok. Hamar is ideért a cuccos:)

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#1567) Oliverda válasza tildy (#1566) üzenetére


Oliverda
félisten

Ha az adott cucc az EU-ból érkezik akkor tényleg hamar itt van/lehet. :)

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#1568) koxx válasza Oliverda (#1567) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Ugyan nem ebayen keresztül, de rendszeresen rendelünk Hong-Kongból airsoft alkatrészeket, az eddgi rekord kiszállítási idő 2 nap volt..

(#1569) Oliverda válasza koxx (#1568) üzenetére


Oliverda
félisten

Bő egy hete Hong Kong-ból is rendeltünk egy kis pár fontos kütyüt és még az sem jött meg. Még a végén kiderül hogy kleptomániás lett a postásunk. :DDD :W

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#1570) Nicky Nygaro válasza Bash (#1559) üzenetére


Nicky Nygaro
tag

Két könyvet rendelnék éppen USPS Global Priority Mail-lel (10$) küldve... Ha ez nem jó választás, akkor mire kérjem az eladót, hogy hogyan postázzon? Nem szeretném, ha eltűnnének. Bár úgy hallom a könyveket nem lopják annyira... :)

(#1571) Bash válasza Nicky Nygaro (#1570) üzenetére


Bash
őstag

Itt írtam egy kis tájékoztatót: [link].
Általában azt szoktam mondani, hogy a Global Priority Mail semmire sem jó, mivel a Global Airmail Letter Post hajszálra ugyanaz a szolgáltatás, sőt kicsivel olcsóbb, és nem kelt akkora feltűnést, mint egy elsőbbséggel küldött csomag. Biztosítani egyiket sem lehet, tehát ha értékről van szó, akkor Global Airmail Parcel Post vagy a legbiztosabb a Global Express Mail (ha a csomag súlya nem éri el a Parcel Post minimális súlyhatárát, akkor értelemszerűen csak ez marad).

http://bashtravel.com/

(#1572) Twinsen2 válasza Oliverda (#1563) üzenetére


Twinsen2
tag

Semmi különös, egy retro videokártya volt benne, egy viszonylag nagyméretű dobozban. vámon láthatóan felnyitották, de nem rótak ki rá semmit (hiszen csak 30 usd értékű volt cakkpakk). hogy ez mért tartott 5 hétig azt nemtudom.

De már megszoktam hogy pl. a surface csomagok az igért 4-6 hét szállítási idő heléyett rendre 9-11 hét alatt érkeznek meg, ami azért durván sok.

(#1573) Oliverda válasza Twinsen2 (#1572) üzenetére


Oliverda
félisten

Hát azért ez érdekes. Nekem volt olyan hogy a Global Priority Mail 1 hét alatt ideért. Nem tudom hogy mostanában mit b@szakodnak annyit. :( Amúgy szerintem az USA-ban történő feladástól számítva kb. 1 hét alatt beérkezik az országba a cucc, de gondolom a VÁM és/vagy a posta ül rajta még egy hónapot. :F

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#1574) passatgt


passatgt
aktív tag

Hali!
Lenne pár kérdésem:

1.Nemrég regisztráltam ebayen.Olvastam hogy kb 2 hét még jön a levél.Amíg nincs meg a kód nem tudok licitálni?
A regisztráció után egy e-mailt küldtek,amiben ez volt:
To complete your eBay registration, click the ''Activate your eBay Membership'' link below.stb...
Ez nem ugyan az,mintha levélben küldenék?

2.Kinéztem az ír ebayen egy mobiltelefont,amit Hong Kong-ból küldenének,összesen 160eurora jönne ki postaköltséggel együtt.Erre kellene vámot,vagy egyéb költségeket fizetnem?

[Szerkesztve]

(#1575) sasa311 válasza passatgt (#1574) üzenetére


sasa311
veterán

Az e-bay regisztráció azonnali :F
Esetleg a pay-palra kell várnod?

A Hong-Kongból jövő árura vámot kell fizetni.

Es mondd, a passzatszelet szemelyesen fingtad, vagy csak iranyitottal?

(#1576) passatgt válasza sasa311 (#1575) üzenetére


passatgt
aktív tag

Korábban írták páran hogy vártak levélre amiben küldték a kódot

NIncs valami kibúvó, hogy például ráírja hogy gift,vagy értéknek kevesebbet ír rá?

(#1577) koxx válasza sasa311 (#1575) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

''A Hong-Kongból jövő árura vámot kell fizetni.'' nem minden esetben kell

(#1578) passatgt


passatgt
aktív tag

Akkor most kell vagy nem? :F

(#1579) kraftxld válasza passatgt (#1578) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Vámos hangulatától, felesége esti fejfájásától, ráírt értéktől és egyéb random tényezőktől függ :D

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#1580) Krix válasza koxx (#1577) üzenetére


Krix
őstag

Nekem eddig még csak az Áfát dobták rá, vámot sosem. De volt már, hogy semmit sem kellett ráfizetnem.

If it is not broken then don't fix it!

(#1581) passatgt


passatgt
aktív tag

ok köszi.Ha mégis kellene fizetni akkor hogyan kell?amikor megkapom a csomagot akkor kell fizetni?

(#1582) sasa311 válasza passatgt (#1581) üzenetére


sasa311
veterán

kisértékű cuccnál valóban nem kell.
De a vámosok felbonthatják és ha úgy ítélik meg nem annyi az értéke mint ami rá van írva akkor kell.

Áfát.

Be kell érte fáradni a sárkány piac melletti központi postahivatal vám részére (pest) és akkor kapod meg a csomagot ha kicsengetted a fizetnivalót.

Es mondd, a passzatszelet szemelyesen fingtad, vagy csak iranyitottal?

(#1583) tjozsef


tjozsef
csendes tag

És ha kell vámot meg áfát fizetnem akkor hogy értesitenek kapok valami papirt hogy be kell mennem a csomagért a föpostára?? :)

(#1584) passatgt


passatgt
aktív tag

Hali!
Tegnap megrendeltem életem első csomagját ebayről.Már nagyon várom :D :DDD

(#1585) X-COM válasza tjozsef (#1583) üzenetére


X-COM
nagyúr

hát akkor már a vámhivatal majd küld egy levelet, engem nagyon be akartak cibálni, hogy személyessen intézzem, persze vidékiként marhán nem füllött a fogam az orczy-ra bemászkálni.
Szerencsémre tesóm vámügyintéző és el tudta intézni.

(ez még EU-n kívüli időszakban történt, szal viszonylag rég, azóta nemtom hogy s miként változtak a dolgok, szerencsére nem volt privát vámköteles csomagom.)

[Szerkesztve]

Blog:http://ikszkom.freeblog.hu RSS:http://ikszkom.freeblog.hu/rss.xml http://live.xbox.com/member/ikszkom

(#1586) Harti


Harti
senior tag

Hali!

Jópár sikeres vásárlás után msot úgy néz ki hogy egyet elbuktam!
megnyertem egy licitet de a seller nem jelentkezik, és az accountja és törlődött a rendszerből!
A feedback-je 100%os volt, 41 pontos, ezért mertem licitálni!
Miután megnyertem eltelt 5 nap mire egyáltalán előkerült!
Fizetés után eltelt ismét 5-6 nap mig irta hogy látja hogy fizettem!
Azóta eltelt 6 nap, de semmi válasz, accja nem él már!
Irtam ebaynek hogy mi a fenét tegyek, átirányitottak a paypalhoz valami resolution centerbe!
Amit nem anynira értek!
Van rá esély hogy valahogy visszakapjam a pénzem???
Régen volt itt valami ilyenről szó!
Az összeg nem halálos, de akkoris...

(#1587) sasa311 válasza Harti (#1586) üzenetére


sasa311
veterán

Ha pay-pallal fizettél akkor van.
Ha más módon, akkor nem sok :(

Es mondd, a passzatszelet szemelyesen fingtad, vagy csak iranyitottal?

(#1588) Harti válasza sasa311 (#1587) üzenetére


Harti
senior tag

PayPal-al fizettem!
Mi a teendőm hogy visszakapjam a pénzem??

(#1589) Cow&Chicken


Cow&Chicken
csendes tag

szépjónapot!
tegnap reggeltem az angol ebay oldalon és levont kb 1 fontot. ez valami regisztrációs díj lehetett?

(#1590) (Kolombusz)


(Kolombusz)
veterán

Jó kis szarban vagyok.

Nyertem ebay-en, és fizetni kéne. A kártyámon van elég pénz, mégis mikor a fizetésre mennék, akkor azt irja, hogy nem lehet kifizetni, mert: your credit card was denied by your issuer.
Pedig nincs letiltva, megnéztem a netes rendszerében a is a banknak. Erről a paypal már vett le pénzt, anno a 400 forintot, a wowot is erről fizetem. Mi a franc van???

(#1591) kraftxld válasza (Kolombusz) (#1590) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Nincs limit a kártyán?

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#1592) (Kolombusz) válasza kraftxld (#1591) üzenetére


(Kolombusz)
veterán

200000forintos limit van rajta és 7194 forintot kéne kifizetni.

(#1593) tildy


tildy
nagyúr

Nos, sajnos nem paypalos fizetésű bidet nyertem meg, utalnom kéne.

Bank name: Sparkasse Leipzig
Account owner: itt az elado neve
Account number: itt 10 karakterből álló szám
Bank id code: itt pedig 8 karakterből álló szám.

UTalt már valaki nem paypalon keresztül, normál átutalással? Erre hogyan kell? Valaki segítsen! Egy pdaról lenne szó. (~30E ft)

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#1594) chokeee válasza tildy (#1593) üzenetére


chokeee
aktív tag

bemész a házibankodba, megmondod az ügyintézőnek, hogy mit szeretnél és segít neked kitölteni a megfelelő nyomtatványt :D

gumiczuczli

(#1595) And válasza tildy (#1593) üzenetére


And
veterán

Német bank- és számlaazonosítóból IBAN-t / SWIFT-et kreál: [link].

(#1596) baszi1000


baszi1000
csendes tag

hello.én nemrég regeltem az ebay-re és focicipőt szeretnék venni.de nem nagyon tudok angolul úgyhogy kellen egy kis segítség pl:mi ez a paypal,hogy működik,biztonságos-e
vagy hogy lehet még fizetni,menyi mo-on a postaköltség kb 1kg doboznak?
elöre is köszi

(#1597) tildy válasza And (#1595) üzenetére


tildy
nagyúr

És ez tuti jól működik? NEhogy valami fals címre küldjem el a pénzt:)
Vagy tényleg tudják benn a bankban, ha megmondoma lenti adatokat, hogy hova kell utalni?

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#1598) And válasza tildy (#1597) üzenetére


And
veterán

Próbáld ki a magyar számlaszámoddal, és meglátod ;). Régebben én használtam ezt, nem volt gondom vele. Ha biztosra akarsz menni, akkor kérd meg az eladót, hogy ugyanmár írja le az EU-n belül elfogadott IBAN-formátumú számlaszámát és a bankja BIC/SWIFT-kódját, ha már egyszer vállalta a külföldi szállítást. Azzal meg már elektronikus úton is indíthatod az átutalást, ha van netbanki hozzáférésed.
Annak szvsz. nagyon kicsi az esélye, hogy idegen kapja meg a pénzt, legfeljebb valami hibás / nemlétező számot ad, ha elrontod a bevitelt (de az ellenőrzőösszeg v. algoritmus miatt olyankor úgyis be fog szólni).

(#1599) tildy válasza And (#1598) üzenetére


tildy
nagyúr

:) Megvároma válaszát, remélem nem fogja tolakvásnak venni:) Ha megérkezett a válasz, akkor pedig küldöm is neki a pénzt:)

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#1600) SEK3


SEK3
tag

Sziasztok!

Megtetszett az ebay, és lehet veszek is valamit, de nekem ez az egész olyan gyanús, mert van ott az az oszlop, hogy price, ami az ára és sokszor csak $0,99 -be kerülnek a cuccok, olyanok, amik szerintem 10-30 szorosát érik, és szerintetek ez nem átverés? tényleg annyiért adják, ha annyi van odaírva?

-vissza olvasgattam és csak megjegyzésként írom, hogy nem 100%, de a Junior számlához valamennyi szolgáltatás ingyenes, így az elektronikus számla is.

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  eBay (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.