Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  eBay (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-18 13:57:53

LOGOUT.hu

Az eBay használatával kapcsolatos információk.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1751) didros


didros
senior tag

Csak meghatározott számú üzenet küldhető az ebayen belül?? Egy haverom nem tud többet küldeni, azt az üzenetet kapja, hogy túllépte a maximálisan küldhető üzenetek számát. ugyanakkor én is látom, hogy a ''gesendet'' (v. sent) mappát nem lehet üríteni...
HELP, hgy lehet mégis kapcsolatba lépni az eladóval??

(#1752) didros


didros
senior tag

''The Sent folder contains all of the messages which you have sent to eBay or to other eBay members through My Messages. Messages appearing in the Sent folder can be copied to other folders, but can't be moved or deleted.''

Akkor mit lehet csinálni, ha túlléptem a limitet ebben a mappában?

(#1753) Flashcash válasza didros (#1752) üzenetére


Flashcash
Közösségépítő

Az ebay nem csak a webes felületen hanem a regisztrált email címeden is értesít ha megnyertél egy licitet, és ott megadja az eladó email címét.

[Szerkesztve]

(#1754) didros válasza Flashcash (#1753) üzenetére


didros
senior tag

Ez rendben van, de az ismerősöm a vásárlás ELŐTT szeretné - azaz most már csak szerette volna - felvenni a kapcsolatot az eladóval, hogy a szállítás módjáról érdeklődjön.

(#1755) Matthew


Matthew
senior tag

Sziasztok!

Lenne egy ebay-es kérdésem. Láttam már pár cuccnál, hogy a licitáló embereket nem nevezi meg a rendszer, hanem csak Bidder 1, Bidder2, stb néven mutatja. Licitzárás után a nyertes licitáló nevét már kiírja.

Nekem először gyanús volt mert az ilyen termékek általában mind irreálisan magas áron állnak és azt gondoltam, hogy az eladó tornázta feljebb az árat, ilyen állicetekkel.
De ez lehet hogy hüleség. :)

Ti is láttatok már hasonlót?

(#1756) Bash válasza Matthew (#1755) üzenetére


Bash
őstag

Január elején vezették be az SMI-t (Safeguarding Member IDs) az eBay.com-on és az eBay Canada-n a licitálók védelmében. Így próbálják visszaszorítani a rengeteg spam-et, phishing leveleket és hamis Second Chance Offer-eket.
Mint eladó sajnálom, hogy így alakult, mert így sokkal kevesebbet tudunk meg a licitálóról, mint vevő, nem igazán érdekel, mivel borzasztó egyszerű kiszűrni a fake e-maileket, és a többi spam között elenyésző mértékű.

http://bashtravel.com/

(#1757) Matthew válasza Bash (#1756) üzenetére


Matthew
senior tag

Értem, köszi az infót. :R

(#1758) Gordiann


Gordiann
őstag

Hali

Éppen készlök fényképezőt venni, és usa Ebay-en nagyon durva árak vannak!!!
Nem tudom, lehetséges esetleg az onnan való vásárlás? Vagy M.o.-ra felejtsem el vmi miatt?

Ha van pl egy átszámítva 200k-es cucc (postaköltséggel együtt), akkor ugye rájön még:

1. Banki átutalás
2. van még vmi?? :F

Ezek nagyságrendileg mennyibe vannak?

És egy nagy kérdés: Ha pl egy elismert cég ebay-es ajánlatát veszi az ember, akkor mennyire biztonságos meglépni egy ilyen vételt? (lehet benne buktató?)

Köszönöm.
Válaszoljon vki gyorsan pls, mert szétmegy az agyam az idegességtől, hogy lesz-e ilyen gépem ilyen olcsón.... :W :Y :Y :Y

THX

(#1759) Gordiann válasza Gordiann (#1758) üzenetére


Gordiann
őstag

Sry a hangnemért....
meg tudom, olvasni is kellene, csak nagyon kiütött ez a találat... :U

A paypal díjairól megvan az info.

A kérdés, hogy van még vmi egyéb kölség?

(#1760) Gordiann


Gordiann
őstag

Megvan az egészre a válasz....vám... :(((

(#1761) Krix válasza Gordiann (#1760) üzenetére


Krix
őstag

Ha mázlid van nem vámolják le. És akkor csak a postaköltséget kell fizetned. De ezt ugye előre nem tudhatod sajnos.

If it is not broken then don't fix it!

(#1762) Gordiann válasza Krix (#1761) üzenetére


Gordiann
őstag

De gondolom nagyon kicsi az esélye a vám nélküliségnek....
meg igazából nem a vámmal van gond, hanem az áfával,!, nem?
Vagy hogy megy ez mostanság a gyakorlatban? Mennyi a vám, és van-e áfa?
Én úgy olvastam, hogy 20% áfát rárakják, meg a vám még előtte olyan 6-7%...

Vagy NEM?

(#1763) Krix válasza Gordiann (#1762) üzenetére


Krix
őstag

A vámhoz nem értek, de az Áfa az 20%. Viszont fogalmam sincs mi alapján rakják rá néha és mi alapján nem. Volt már 100k-s cuccom amire nem raktak áfát és volt már tizenx ezres amire viszont igen. Én nem találtam benne logikát. Vegyél EU-n belül, akkor nincs rá semmi csak a posta. Én mostanában inkább az angol ebay-en vásárlok. Tuti nincs rá áfa és vám, és 2 nap alatt itt van a csomag angliából.

If it is not broken then don't fix it!

(#1764) Gordiann válasza Krix (#1763) üzenetére


Gordiann
őstag

Hát igen, ez elég gáz egy ilyen nagy tételnél....
Gondolom, hogy egy fényképező azért vámköteles kategória...

Angliával az a gond, hogy nem sokkal olcsóbb, mint itthon, de főleg nem sokkal olcsóbb, mint Ausztria, ahova 10k Ft-os benzinért kimegy az ember pillanat alatt...
Bár azért vannak jó ajánlatok UK-ban is.... meggondolandó.
Köszi szépen a segítséget! :R

(#1765) MUŁĐER


MUŁĐER
addikt

egy kérdés: ha biddelni akarok valamire, nem lehet olyasmit csinálni hogy megadom a max árat amit adnék érte, de nem azt adja be biddnek rögtön, hanem biddel 1 $-rá mondjuk, és addig csinálja amíg el nem éri a max beállított összeget...magyarul ne kelljen itt lesnem a cuccot amikor közeledik a bid time vége.

Robotika törvényei: 3. A robot megvédi magát halálos fegyverzettel, mert egy robot rohadt drága.

(#1766) MUŁĐER válasza MUŁĐER (#1765) üzenetére


MUŁĐER
addikt

semmi, rájöttem

Robotika törvényei: 3. A robot megvédi magát halálos fegyverzettel, mert egy robot rohadt drága.

(#1767) (Kolombusz) válasza MUŁĐER (#1765) üzenetére


(Kolombusz)
veterán

Automatikusan igy csinálja a rendszer. :)

(#1768) MUŁĐER válasza (Kolombusz) (#1767) üzenetére


MUŁĐER
addikt

igen, elolvastam a leírást:)

Robotika törvényei: 3. A robot megvédi magát halálos fegyverzettel, mert egy robot rohadt drága.

(#1769) Bash válasza MUŁĐER (#1768) üzenetére


Bash
őstag

[link] :)

http://bashtravel.com/

(#1770) tusi74 válasza tusi74 (#1723) üzenetére


tusi74
őstag

Na én biztos kapok egy negatívot az E-bay-en de nem érdekel. Még csak ma kaptam vissza az OTP-től a pénzem, és nem merek mégegyszer fizetni nála. Meg is írtam neki, hogy nem baj, ha negatívot ad. Ugyanis azóta ugyanezzel a webkártyával egy rakat helyen fizettem, és semmi gond nem volt.

(#1771) (Kolombusz) válasza tusi74 (#1770) üzenetére


(Kolombusz)
veterán

Hasonló gondom volt nekem is a Mastercardommal, ott eltűnt egyszer 7k az éterben, de a bank törölte a tranzakciót, a pénzt visszakaptam és másodjára már elment.

Pedig azzal a kártyával is nemegyszer fizettem már online előtte.

(#1772) Ryaren


Ryaren
tag

Sziasztok!

Van egy kis problémám az ebay-el! Azt mondja nekem a fizetés előtt, hogy Invalid insurance fee. És hogy adjam meg a helyes adatot! Ezt nem értem! Hol lehet azt megadni?

nem a győzelem a szándék hanem a fontos!

(#1773) (Kolombusz) válasza Ryaren (#1772) üzenetére


(Kolombusz)
veterán

Az insurance fee biztositási dijat jelent.
Ki lehet választani, pont mint a postázási módszert.

(#1774) KMan


KMan
őstag

Sziasztok!
Sajnos nem vagyok jartas az ebay-en, meg sosem rendeltem, de keresek egy konyvet amit itthon nem forgalmaznak. ha lenne egy kedves kollega aki megtudna nekem rendelni es en atvennem Budapesten azt nagyon megkosszonnem. Termeszetesen minden felmerulo koltseget en allok, a konyv amugy 3-4 dollar korul van. Elore is koszonom! Kerem aki meg tudna nekem rendelni az dobjon egy privit es en megvalaszolom a konyv cimet, a szerzot es az isbn szamot.
Koszonom meg egyszer!
Udv.
K.

Csak a balekok alszanak [SAS]

(#1775) tusi74


tusi74
őstag

Nekem meg kezd ez egész e-bay-jel a hócipőm telelenni.

A németek miért nem szállítanak Mo-ra??? Ha mégis szállít, akkor miér horribilis áron? Nekem ne mondja senki, hogy mert olyan drága, mert egy normál német üzlet jóval olcsóbban tud küldeni.

Ha megjelöli a a termék helyének az eladó, hogy Item location: United Kingdom, akkor a termékleírásban, miért Hong-Kong szerepel????

És a mai csúcs: Kinéztem a lengyel oldalon egy tök jó cuccot, a termék helyének Varsó volt megjelölve, rákérdeztem az eladónál a szállításra, mire visszaírt, hogy ő az USA-ban!!! van, és csak USA-ba és Kanadába szállít. Könyörgöm, akkor miért nem az igazságot írja a terméklapra???? ÁÁÁÁÁ :W

(#1776) Bash válasza tusi74 (#1775) üzenetére


Bash
őstag

Jelentsd őket: [link]. Egyszer-kétszer megcsinálhatja, harmadjára vagy meggondolja vagy azon kapja magát, hogy le van tiltva.

http://bashtravel.com/

(#1777) tusi74 válasza Bash (#1776) üzenetére


tusi74
őstag

Köszi, az lesz, mert nagyon bosszantó.

(#1778) KMan válasza KMan (#1774) üzenetére


KMan
őstag

erre up!

Csak a balekok alszanak [SAS]

(#1779) tusi74


tusi74
őstag

Lehet, most találom fel a spanyol viaszt, de ajánlom mindenki figyelmébe az olasz ebay-t. Teljesen meglepő, a német, osztrákokhoz szokva, akik mereven elzárkóznak a magyarországi küldéstől, pillanatok alatt válaszolnak, ha nincs is megjelölve magyar szállítás, a válaszban természetesen szerepel. A választék nagyon jó, és az árak is.

(#1780) kraftxld válasza tusi74 (#1779) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Az angolokkal is csak pozitív tapasztalataim vannak, ráadásul bitang gyorsak is.
Mult pénteken este fizettem ki egy cuccot, szerda reggel már nálam volt rendes postával, semmi express vagy ilyesmi. :R

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#1781) tusi74 válasza kraftxld (#1780) üzenetére


tusi74
őstag

Én már a németekkel osztrákokkal nem is foglalkozom. Hallani sem akarnak a magyar szállításról. Hát kereskedjenek csak egymás között.

(#1782) Krix válasza kraftxld (#1780) üzenetére


Krix
őstag

Mostanában én is az angolon nyomulok. 3-4 nap alatt tényleg itthon van a cucc. Sajna akad ellenpélda is: pont a héten leveleztem le egy elveszett csomagomat és a feladó miután utánna kérdezett a postán visszautalta a teljes árat postaköltséggel együtt. A magyar posta azért tud valamit, képes eltüntetni egy ajánlott/biztosított csomagot is. :W

If it is not broken then don't fix it!

(#1783) Bash


Bash
őstag

Őt nem ismeri valaki: [link]?

http://bashtravel.com/

(#1784) Winner_hun


Winner_hun
félisten

Külföldről rendelő segítség kéne.
Kéne nekem ez a játék: [link] ([link]), csak az a baj, hogy elfogyott, vagy az előrendelés szűnt meg, nem tudom:F
Ha valaki tudna segíteni beszerezni a S.T.A.L.K.E.R.: Shadow of Chernobyl CE-t (gyűjtői változat) annak nagyon hálás lennék:R
mod: látom van külföldi oldalról rendelős topik is:B Ha itt nem kapok segítséget akkor majd átsorolok oda. Bár ezt szoktam inkább fent látni.

[Szerkesztve]

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#1785) tusi74


tusi74
őstag

Szerintetek az E-bay-en van árfelverés? Tettem egy telóra 120 € védett ajánlatot. 2 nullás felváltva licitál azóta kb. 30 percente, úgy, hogy 1-2 €-nként növelik licitet, és vigyáznak, hogy az enyém maradjon a legmagasabb licit. El is értem így a 120 €-t.
Eddig azt hittem, hogy ez csak a Vaterán divat.

[Szerkesztve]

(#1786) Bash válasza tusi74 (#1785) üzenetére


Bash
őstag

Megmosolyogtattál. :)
Ez egy kicsit naiv kérdés volt, általában úgy szokott lenni, hogy a kicsik másolnak a nagyokról, nem pedig fordítva.

Esetleg utánanézhetsz az eladó korábban eladott termékei között, hogy történt-e hasonló tevékenység a szóban forgó két zéró feedback-es felhasználóval, és ha megalapozott a gyanúd, akkor jelentheted az eladót Shill Bidding miatt.

http://bashtravel.com/

(#1787) And válasza tusi74 (#1781) üzenetére


And
veterán

Nekem mások a tapasztalataim velük: emlékeim szerint eddig öt német eladótól kérdeztem meg - angolul :B -, hogy a leírás ellenére (Versand nach: Deutschland) hajlandó lenne-e Magyarországra küdeni az árut, ebből négyen igennel válaszoltak. Az ötödik is csak szimplán a kényelmetlenségre hivatkozott (nem tudta volna kapásból rávágni a szállítási költséget). Az egyetlen ''osztrák'' eladó, akivel üzleteltem, pedig magyarnak bizonyult, már a nickje alapján is..

(#1788) joergie válasza Krix (#1782) üzenetére


joergie
őstag

Posta! :D
Nővérem feladta a packot Londonból szerdán, és péntek reggel a kezembe volt. Na ez a nem mind1 :R

Egy bizonyos szint fölött nem süllyedünk egy bizonyos szint alá.

(#1789) KMan válasza KMan (#1774) üzenetére


KMan
őstag

erre up. kerem segitsen valaki!

Csak a balekok alszanak [SAS]

(#1790) tusi74


tusi74
őstag

Most megint nagyon pipa vagyok. Megnyertem tegnap egy telót, és AZONNAL fizettem PayPal-lal. A Pay Now gombbal, E-bay-en keresztül.
Erre jön ma a mail az eladótól:

''sorry but you have to delete your payment to lell.prov@libero.it, because the right mail address to send me a payment is: lella.prov@libero.it
yuo must to contact paypal service and cancel that payment and do it new to the right address!!!! lella.prov@libero.it''

Hogy a francba lehet, hogy rossz az e-mail cím, amire kérte a paypal-os fizetést??? Ezt nem én írtam be mauálisan, az e-bay generálta le nekem a számlát, mindent. Most 4 nap, mire visszakapom a pénzt.

A francba!!!! :W

(#1791) tusi74 válasza tusi74 (#1790) üzenetére


tusi74
őstag

Azért az én esetem nem semmi. Írtam az eladónak, hogy nézze át az adatait, mert az E-bay automatikusan a rossz címre küldi a pénzt, és én azt nem tudom befolyásolni.
Ezt figyeljétek meg, miket írt:
''i chek my mail address on e-bay and on paypal, it's all right!!!!don't tell me lies...if you want the phone you must pay before 25/03/07!!!!!
othervise i leave you a very bad feed and i sell the phone again!!!!''

Vagyis az angolul nem tudók kedvéért, az ő adatai helyesek, és én hazudok!!!
És ha 25-ig nem fizetek, ad még egy negatívot is.

Ma megint fizettem, az előzőt úgyis újra visszakapom, de megint a rossz címre ment, ezért megint töröltem.

Én ezt a telefont nagyon szerettem volna és az AZONNAL-nál is korábban fizettem. Direkt az E-bay-en keresztül, mert annak van nyoma. Az E-bay automatikusan generált mindent, én nem tudok benne javítgatni semmit.

A következő levele se kutya: ''this is the last help to you...pay me on paypal website direcly by click on dend payment!!!''

HOgy én direktben fizessek neki a PayPal oldalról. NEM!!!!!! Én csak és kizárólag az E-bay-ről, mert annak nyoma van az E-bay-nél is. Meg akkor rögtön átállítja, hogy fizettem.
Azért van a Pay now gomb, neki be volt állítva PayPal.

Minden számlám, minden tranzakció azonosítóm megvan! Szeretnék dispute-t nyitni, csak nem tudok nyitni, most meg, olyan ideges vagyok, hogy meg sem találnám. Valaki belinkeli nekem?

(#1792) tildy válasza tusi74 (#1791) üzenetére


tildy
nagyúr

A paypalosnak is nyoma mara:U
Próbáld meg ott.
Én úgy szoktam, hogy rámegyek a paypalra, ott kiírja miylen ebayes cuccokat kell fizetnem, és utána megjelenik az ebayen is automatikusan, hogy ki van fizetve. Szóval ezen ne aggódj.
Nekem sokszor nem működött már a pay now gomb, ma is valami hibát adott..:(
-------------------------------------------------------------
Más:
Tomaszpetersohn még mindig nem reagál, utoljára február elején hallottam felőle:(
Az ebay meg rendre 1-2 hét késéssel reagál a megkereséseimre. Elküldtme már nekik a claim requestet többféle módon is:
Emailben, dhl-el, mindenhogy.
A pénzem még mindig nem kaptam vissza, de választ sme kapok tőlük.
35 ezer forintot buktam, eddig.

[Szerkesztve]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#1793) tusi74 válasza tildy (#1792) üzenetére


tusi74
őstag

Jó, de jelenleg 2-szer 38-ezrem van benne, most nincs már 3. Meg kell várnom míg visszakapom és 25-ig tuti nem.

De itt működött.
Mindakétszer, de a seller-nek lell.prov@libero.it-et jelöl meg, az eladó szerint pedig the lella.prov@libero.it

Másrészt nagyon felháborít a stílusa. Miért feltételezi, hogy hazudok???? Nekem abban mi lenne a pláne? És abban, hogy csak úgy hamis címre küldök 150 €-kat?????

[Szerkesztve]

(#1794) tildy válasza tusi74 (#1793) üzenetére


tildy
nagyúr

Akkoris, lehet inkább kölcsön kéne kérned, és paypalon utalnod, nem az ebayes gombbal.
A stílusa tényleg undorító:(

[Szerkesztve]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#1795) tusi74 válasza tildy (#1792) üzenetére


tusi74
őstag

Ez valójában ugyanoda vezet, mint a Pay Now gomb. Ha az eladó rossz címet állított be, azzal a PayPal oldalon sem tudok mit kezdeni.

(#1796) tusi74


tusi74
őstag

Az bánt, hogy 2 héten belül a második ráfázásom. Még mindig nem értem, hogy lehet, hogy rossz e-mail címet jelöl? Hol kellene az eladónak beállítani, hogy a Paypal hova számlázzon, és küldjön?

(#1797) tusi74


tusi74
őstag

Felhívtam telefonon, és mondtam neki, hogy csak akkor fizetek harmadjára, ha a pénzem visszakapom. Beleegyezett. Direktbe fizetek neki, hátha úgy jó lesz. Ott is ki lehet jelölni az árukódot, meg mindent. Hátha, hátha....

(#1798) Flashcash válasza tusi74 (#1795) üzenetére


Flashcash
Közösségépítő

Bámulatos módon találod meg az idiótákat az ebay rendszerben. ;] :(
Valószínű hogy az olasz srác hazudik:
//Offer paypal in your ebay listings:
When listing in eBay's Sell Your Item form, select PayPal as a payment option under section 4 - ''payments and postage''. Follow these steps:

1 Go to the ''Seller - Accepted Payment Methods'' section.
2 Tick the box under the PayPal logo and enter the email address registered with your PayPal account in the ''payment will go to'' box.
3 Go to the bottom of the ''Seller - Accepted Payment Methods'' section and click ''Edit Payment Address and Preferences''.
4 Log in to your account again to view the ''Payment Preferences'' page.
5 Under ''PayPal Preferences'', there are two tickboxes:
''Offer PayPal on all my listings''
''Tell my buyers that I prefer PayPal payments''
Tips: You may tick both options. The selected message(s) will appear automatically in all your listings
6 Click Submit and continue with the Sell Your Item form.//

Ezekből ő a második lépcsőt ronthatta el. Ha sokat szemétkedik egyszerűen indíts el egy dispute-ot tégy panaszt a paypalnál ellene. Ráadásul a két félreutalt tranzakciónál lehet hogy bukni fogod a paypal konverzió költségét ami szintén az eladó hibája. Amennyiben így történik utólag vissza kéne követelned tőle ezt a pénzt.

Én biztos hogy nem kötöttem volna üzletet ezzel az olasszal.

Ismerősökkel vettünk már meredek dolgokat ebayről (1m fesztávú helikopter hongkongból, kamion és motor alkatrészek usa/hollandia) de 50-70 tranzakció alatt összesen nem volt annyi probléma mint ami nálad most előjött 2 alatt.

Azt ajánlom a továbbiakban az angol ebayt böngészd és csak nagyon jó feedback-el rendelkező ebayesektől vásárolj, a szállítás részleteit pedig minden esetben egyeztesd előre.

(#1799) tusi74 válasza Flashcash (#1798) üzenetére


tusi74
őstag

Szerintem is azt rontotta el! Mikor ér vissza a pénz a kártyámra?

(#1800) Flashcash válasza tusi74 (#1799) üzenetére


Flashcash
Közösségépítő

Egyszer volt nekem egy olyan esetem hogy kínaitól vettem valamit aki úgy hirdetett egy cuccot hogy worldwide 20Ł-ért postáz. Azonnal fizettem majd írt egy emailt hogy bocs de neki ez nem éri meg mert magyarországra mégis drágább a postázás mint amit vállalt, írta hogy küldjek még x összeget vagy refundot ad. Mondtam hogy ezek után legyen az utóbbi. Ha jól emlékszem kb. 3-4 nap alatt került vissza a pénz a számlára de pont hó eleje is volt, és a valuta konverziós költséget is elbuktam ami kb. egy ezres lehetett 40-50ezerFT-os tételnél.

Be tudod linkelni azt az ebay oldalt ahol az olasz hirdette a telefont?

[Szerkesztve]

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  eBay (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.