Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  eBay (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-18 13:57:53

LOGOUT.hu

Az eBay használatával kapcsolatos információk.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#13501) OrangeBud válasza hitman, (#13500) üzenetére


OrangeBud
tag

Annyira örülök hogy hosszú hétvége van...és hogy ott dekkol a csomagom Pesten csütörtök óta.. És még szerdáig várhatok..vagy kitudja.. :(((

(#13502) Magnum_


Magnum_
nagyúr

ebayen lévő, olcsó maláj raybant vett vki? eredeti? [link]

I humbly and respectfully decline™

(#13503) mhorvat válasza Magnum_ (#13502) üzenetére


mhorvat
senior tag

Ilyen cuccoknál mindig azzal kezdd, hogy megkérdezed az eladót. Ha a kérdésedre igenlő választ kapsz utána még lehet kételkedni és kérdezni tőle (honnan van, milyen garanciát vállal az eredetiségre és hasonlók). De a nem eredeti Ray-ban-ekre az a tapasztalatom, hogy rávágják egyből, nem az. Megint más: eredetinél általában írják a hirdetésben, hogy az (bár ellenpéldát is tudok mondani). Ez a 7000-es ár azért már túlságosan olcsónak tűnik (még ha aukcióba menne el ennyiért azt mondom). És végül, Ray-Ban ügyben Vaterán is érdemes körülnézni, 1-2 hónapja nézegettem őket, volt olyan eladó több termékkel is, aki 5x-ös pénzvisszafizetési garanciát vállalt az eredetiségre pl. (nem tudom árul-e még). Így hirtelen ennyi jutott eszembe, így konkrétan a maláj darabokról nem tudok nyilatkozni.

(#13504) hitman, válasza OrangeBud (#13501) üzenetére


hitman,
őstag

Na, ma jött email hogy a csomagomat feladták és hamarosan meg kell jönnie!
És most már a követési számot is lehet látni! :C :C

Dream as if you will live for ever, live as you will die today!

(#13505) Magnum_ válasza mhorvat (#13503) üzenetére


Magnum_
nagyúr

köszönöm! nyilván írok neki.

szerintem is túl olcsó a 7k-s ár, töredéke az itthoninak...

I humbly and respectfully decline™

(#13506) kerobi


kerobi
senior tag

Nem tudjátok hogy kell világszintű keresést adni a termékre, de ugy, hogy ne csak magyarországra szállithatóságba keressen?

A global.ebay.com jo volt, de az is figyelembe vette a szállithatóságot. Mosmár még az oldal sem jön be, mert átirányit a görög oldalra. Gondolom letiltottak a tul sok keresésem miatt, pedig én kénytelen-kelletlen az összes országot végig akartam próbálni.

Macbook Air M1, Asrock Z390 phantom gaming mini itx, I9-9900K, 32GB 3600MHz G.Skill, Pro-ject Pre Box S2 Digital DAC+PreAMP, Raijintek Metis plus ház, Noctua NH D15 cooler, Radeon Pulse 5700Xt

(#13507) Bavid


Bavid
senior tag

SZiasztok! Úgy néz ki átvertek. Rendeltem tőle 2db 32gb-os micros sd kártyát 75 dolcsi volt a kettő szállítással együtt. El is lett küldve. Ma néztem, és egyszerűen eltűnt a cucc a won/purchased menüpont alól, se híre, se hamva. A csávó pedig kapott 7 negatív értékelést, hogy kamu a cucc. Én amikor rendeltem, olyan 85 csillagos, 100%os értékelésű volt, csak ezzel a cuccal. 2 hete rendeltem meg a kártyákat, már itt kéne lennie. (általában 1 hét alatt ideérnek a dolgok, igaz, most hosszú hétvége volt, holnap még megjöhet). De ha meg is jön szinte biztos vagyok benne, hogy átverés lesz. Mit tegyek? Ha itt jelentem, visszakaphatom a pénzem? Ja paypal-al lett természetesen fizetve.
Előre is köszi! :R :R Most elég ideges vagyok, már vagy tucatnyi dolgot rendeltem, és eddig smemi gáz nem volt, igaz a legdrágább kb 20 dolcsi volt. Ez meg jóval húzósabb :O

(#13508) Ronin-


Ronin-
senior tag

hali.

mi van akkor,ha "véletlenül" leütöttem egy cuccost és mégse akarom megvenni ? enyhén elnéztem az árat, de szerencsére még nem fizettem érte :S csak simán írjak neki,hogy ne küldje el és értékeljen negatívan ? vagy mi ?

(#13509) zsoltl válasza Bavid (#13507) üzenetére


zsoltl
csendes tag

Olvass itt:
[link]

(#13510) Flashcash válasza Bavid (#13507) üzenetére


Flashcash
Közösségépítő

(#13511) cellpeti


cellpeti
veterán

Rendelt már valaki ramot az Ebay-ről? Ha igen kérem jelezze, köszönöm

Tigris, tigris, csóvafény...

(#13512) Bavid válasza Flashcash (#13510) üzenetére


Bavid
senior tag

Köszi :R

(#13513) Snowy_owl


Snowy_owl
őstag

Sziasztok!

Szeretnék ebayről rendelni ilyen szemüveget 25 darabot. Még nem múltam el 18, de van Paypalom, de ebayre nem enged ezzel a korhatárral regisztrálni.

Kérdéseim:

1. Nem igazán értek az ebayahez, de ez azonnali vásárlás? Tehát megrendelem, értesül róla, és csomagolja, majd a feladja?
2. Mivel nem múltam el 18 ezért gondoltam kiválasztom, hogy mégis. Ez így jó, vagy valaki 18év feletti nevével regisztráljak?

Kb. ennyi a problémám. Ha valaki tud választ adni a kérdéseimre, azt nagyon megköszönöm.

régen minden jobb volt, régen még a "régen minden jobb volt" is jobb volt.

(#13514) wwhy válasza Snowy_owl (#13513) üzenetére


wwhy
veterán

1. igen, de vigyázz, mert 25 db mert kereskedelmi mennyiségnek számíthat (ha felakad a vámon, lehet, h más kategóriába esik).
2. ne csalj, mert az sose jó. :U

ELADÓ <<narancs Honor Magic5 Ultimate>> <<Újszerű, doboz, minden kellék>>

(#13515) cellpeti


cellpeti
veterán

Sziasztok!

Egy alap és hülye kérdés, de felteszem. Akitől megveszem a cuccot, honnan tudja, hova kell küldenie? :U

[ Szerkesztve ]

Tigris, tigris, csóvafény...

(#13516) OrangeBud válasza wwhy (#13514) üzenetére


OrangeBud
tag

De mehet "áruminta" ként is mehet,és ha megakad a vámon akkor csak a 25% áfa megy rá!

(#13517) slippy válasza cellpeti (#13515) üzenetére


slippy
tag

kap egy értesítést, hogy vásárlás történt. ekkor megkapja az ebay-en megadott adataidat. majd mikor fizetsz, akkor megkapja a paypal-on megadott adataidat is. ezek lehetnek eltérőek, te meg kiválaszthatod, hogy melyik címre küldje

d[oO]b - Eladó dolgaim: http://href.hu/x/gq2h

(#13518) cellpeti válasza slippy (#13517) üzenetére


cellpeti
veterán

köszönöm szépen a segítséget

Tigris, tigris, csóvafény...

(#13519) wwhy válasza OrangeBud (#13516) üzenetére


wwhy
veterán

25 db áruminta:U és esetleg kérnek egy vállalkozói/céges igazolványt :P?

ELADÓ <<narancs Honor Magic5 Ultimate>> <<Újszerű, doboz, minden kellék>>

(#13520) dudikpal válasza OrangeBud (#13516) üzenetére


dudikpal
aktív tag

"csak a 25% áfa megy rá!"
Csak?...Csak???
Mikor a vám 3-4%? És a 25%-os áfa a CSAK? :DDD

(#13521) friccces


friccces
csendes tag

sziasztok
memóriakártya/pendrive esetében nagyobb mennyiség rendelése esetén ( kb 100db összesen) a vámon kívül ki kell fizetni az artisjus-i dijat is minden egyes termék után?:S
mert az nagyon sokba kerülne akkor már :S
van róla tapasztalat vagy vélemény?
köszi
DHL el semmiképpen ne rendeljem ?

(#13522) slippy válasza friccces (#13521) üzenetére


slippy
tag

ekkora mennyiség már nagyon nagy valószínűséggel nem csusszan csak úgy át, úgyhogy igen, mindenféle finomságra lehet számítani. meg ez már bőven kereskedelmi mennyiség.
bár nem ismerem az ide vonatkozó jogszabályokat (nem mintha máshova tartozókat annyira ismernék :DDD )

d[oO]b - Eladó dolgaim: http://href.hu/x/gq2h

(#13523) FuckeR19


FuckeR19
senior tag

Ti kaptatok manapság cuccokat hong-kongból? Nekem vagy 10-15 csomagom van már postán vagy 1,5hónapja :F

hirdetéseim: tiny.cc/prohardver -------és------- tiny.cc/aprod

(#13524) slippy válasza FuckeR19 (#13523) üzenetére


slippy
tag

dettó...bár nálunk ('kicsiny falum, ott születtem én') teljes postásgárda csere történt, az újak meg nem törzsgyökeres falubeliek, így lehetnek kavarodások :DD

d[oO]b - Eladó dolgaim: http://href.hu/x/gq2h

(#13525) Ronin-


Ronin-
senior tag

hm.. most hirtelen 1 nap alatt rendeltem 5 cuccot (paypalos fizetés) ,meg tegnap 1 -et és most nem enged fizetni paypal -on keresztül :U ez mi a fene ?
"This card cannot be used for this transaction. You can complete the checkout with another debit or credit card. Please enter your new card information below."

(#13526) attika89


attika89
senior tag

Üdv!
Tegnap előtt venni akartam egy $104 értékű cuccot, de az eladó közölte, hogy abból amit én vettem, az új készlet már $135-ért megy...
Felajánlott egy full refund-ot, amit el is fogadtam...
Ez ma du történt, szóval majd meglátjuk...
A kérdésem az lenne, hogy ha a refund megjelenik PayPal-on akkor már azzal az összeggel rendelkezem? Szóval már fizethetek egy másikért abból, vagy mindenképp meg kell várjam azt az 1-2 napot mire a számlára is megérkezik?
Remélem érthetően fogalmaztam....

fountain pen is life | Samsung S22 Ultra | Hifiman Ananda Nano

(#13527) FuckeR19 válasza slippy (#13524) üzenetére


FuckeR19
senior tag

Már kezdtem arra gondolni hogy a kedves posta kezdi benyelni a cuccaimat.

Ronin-: Nincs elég fedezet a számládon....

hirdetéseim: tiny.cc/prohardver -------és------- tiny.cc/aprod

(#13528) wwhy válasza attika89 (#13526) üzenetére


wwhy
veterán

Általában azonnal megy tovább a bankszámládra

ELADÓ <<narancs Honor Magic5 Ultimate>> <<Újszerű, doboz, minden kellék>>

(#13529) Halfer


Halfer
tag

Udv. Az ebay.de-n regisztraltam magamat, igy onnan kapom nemet nyelven az e-mail ertesiteseket. Van ra mod hogy ezentul angolul kapjam? Nem talaltam ilyen ertesitesi nyelv beallitasi lehetoseget sehol. Koszi elore is.

(#13530) Taru válasza Ronin- (#13525) üzenetére


Taru
tag

Ahogy FuckeR19 mondta, lehet nincs rajta fedezet, de ha van akkor csak vmi biztonsági metodus. Nálam havi 10db fizetést fogad el némelyik rendszer. Pár nap múlva megint használható a kártya ha erről lenne szó (nálam 3 nap volt).

[ Szerkesztve ]

(#13531) Ronin- válasza Taru (#13530) üzenetére


Ronin-
senior tag

hát akkor lehet ez a 10 -es limit lesz nálam is,mert a kártyámon még van 40 ropi.. 15 van most zárolva paypal által.
Akkor csak paypallal nem tok fizetni pár napig ?

(#13532) OrangeBud válasza wwhy (#13519) üzenetére


OrangeBud
tag

Már rendeltem 500 db órát is árumintaként. Nem egyszer nem kétszer rendeltem nagy mennyiségben.

dudikpal : neked meg nem kell kiforgatnod a szavaimat :) szerintem te is tisztában vagy vele hogy a "csak" ot nem arra értettem hogy a 25% kevés, hanem arra hogy csak az áfát fizeti,vám stb. nem.

[ Szerkesztve ]

(#13533) attika89 válasza wwhy (#13528) üzenetére


attika89
senior tag

Köszi :R

PayPal már jelezte, hogy megvolt a refund...remélem akkor a számlámon is hamarost ott lesz

fountain pen is life | Samsung S22 Ultra | Hifiman Ananda Nano

(#13534) slippy válasza attika89 (#13533) üzenetére


slippy
tag

akkor az már csak a bankodon múlik :K
ha szerencséd van, akkor már ma rávezetik, ha nincs, akkor csak hétfőre lesz belőle valami

d[oO]b - Eladó dolgaim: http://href.hu/x/gq2h

(#13535) attika89 válasza slippy (#13534) üzenetére


attika89
senior tag

Hát igen.
Ahogy böngészgettem a CIB órarendjét, ma még talán lehet belőle valami

fountain pen is life | Samsung S22 Ultra | Hifiman Ananda Nano

(#13536) Winner_hun


Winner_hun
félisten

Refundnál a refundtól számítva 3 vagy 4 napon belül írják jóvá a cibes számlán az összeget, mindegy hogy a 3. vagy 4. nap az szombat vagy vasárnap, itt nincs banki idő.

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#13537) attika89 válasza Winner_hun (#13536) üzenetére


attika89
senior tag

Köszi!
Akkor addig nem is rendelkezhetem azzal az összeggel, amíg jóvá nem írják a számlán igaz?

fountain pen is life | Samsung S22 Ultra | Hifiman Ananda Nano

(#13538) istvanovics


istvanovics
csendes tag

Sziasztok,

Most rendeltem először és valószínű, hogy utolyára az usából...

USPS Express mail

Itt tart a dolog:

2011.03.10 12:19 11105(UNITED STATES) Küldemény felvéve / Item accepted

2011.03.11 11:20 USJFKA(UNITED STATES Indító kicserélő hivatalba beérkezett / Item in office of exchange

2011.03.11 11:22 USJFKA(UNITED STATES Célországba elküldve / Item sent abroad

2011.03.11 19:40 USJFKA(UNITED STATES Célországba elküldve / Item sent abroad

2011.03.14 22:02 Budapest 1005 Célországba megérkezett / Arrived in the destination country

2011.03.14 22:03 Budapest 1005 Küldemény vám elé állítva / Item presented to customs

Mennyi idő a vám ? ... mi a fenét csinálnak ? 14-edike óta legalább levelet küldhettek volna, de eddig még az sem jött meg. Nektek ez mennyi idő szokott lenni ?

Köszi!

(#13539) OrangeBud válasza istvanovics (#13538) üzenetére


OrangeBud
tag

Általában 1-2 hetet ott csücsül a vámon... pl. most is..

(#13540) istvanovics válasza OrangeBud (#13539) üzenetére


istvanovics
csendes tag

Ez komoly... erre nem számítottam. ...és, ahogy látom, csak ott van és nem is csinálnak vele semmit.

Az eladó azt írta nekem, hogy 2-3 nap mire megérkezik az országba és 2-4 nap mire hozzám.

Köszi

(#13541) Flashcash válasza istvanovics (#13538) üzenetére


Flashcash
Közösségépítő

Nekem 4-7nap volt eddig az USA, EMS-el. /postázástól, a magyar kiszállításig/

Nálad szerintem a négynapos ünnep miatt lesz lassabb. Gondolom feltorlódtak a csomagok és emiatt áll tovább most a vámon a csomag.

(#13542) istvanovics válasza OrangeBud (#13539) üzenetére


istvanovics
csendes tag

Mivel kéred le így részletesen ?

Én a posta.hu -t használom, de az nem tájékoztat a delayekről.

(#13543) OrangeBud válasza istvanovics (#13542) üzenetére


OrangeBud
tag

Ez a dhl nyomkövetője. Nem tudom hogy az USPS nek van e :F
[Elvileg ez az USPS hivatalos nyomkövetője] :R

[ Szerkesztve ]

(#13544) bandus


bandus
veterán

sziasztok!

pontosan mit is kell tennem, ha az eladó egy hónapja nem küldi a csomagot és amit ismételget tracking number folyamatosan, az nemis létezik?

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#13545) hitman,


hitman,
őstag

Áááááááá én is már tiszta ideg vagyok!
11.én pénteken megvettem a terméket és a nyomon követés azt írja hogy 15.én elhagyta az USA-t a termék azóta folyton ezt írja, nem tudom elképzelni hogy még nem rakták le európában valahol...
Mondjuk a becsült érkezési időt 23.a és 29.e közöttre írja!

[ Szerkesztve ]

Dream as if you will live for ever, live as you will die today!

(#13546) Taru válasza Ronin- (#13531) üzenetére


Taru
tag

Lehetséges, nekem anno más rendszer fogta le, paypal még nem. Meg kell próbálni egy másik rendszernél használni (annó ezt nem ellenőriztem).

(#13547) dudikpal válasza hitman, (#13545) üzenetére


dudikpal
aktív tag

Ha USPS-el jön és levélként lett feladva, többet nem is fogsz látni róla.

(#13548) istvanovics


istvanovics
csendes tag

Azt nem tudjátok véletlenül, hogy oda lehet-e menni a vámhoz és ott lezsírozni mindent vagy muszáj kivárni amíg a vámkezelés lejár ?

(#13549) istvanovics


istvanovics
csendes tag

Változott a státusz ! Ez most mit jelent ? Kiszállítás előtt van, vagy most jön az, hogy be kell mennem vámot fizetni ?

2011.03.17 21:10 Budapest 1005 Megőrzésre átadva / Handed over for storage

(#13550) RAiN91


RAiN91
őstag

Hali
Ha licitáltam egy termékre, és nyertem, mennyi időn belül kell fizetnem?
Erről lenne szó, de nem nagyon látom, hogy leírta volna.

hitman: USPS-el jött nekem, 3 hét alatt ért ide (tegnap vettem át), az állapota azóta is "Electronic Shipping Info Received".

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  eBay (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.