Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  eBay (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-18 13:57:53

LOGOUT.hu

Az eBay használatával kapcsolatos információk.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#14601) sbazsi


sbazsi
veterán

egy kérdés: rendeltem valamit, de rossz címre.
az ebay-en belül volt egy címem, ami megszűnt. a paypal-ban átírtam mindent, töröltem a rossz címet, de ebayen belül maradt.
írtam az eladónak, hogy ne oda küldje. van erre valami más mód, ahogy tudom jelezni?

(#14602) radi8tor válasza sbazsi (#14601) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Az eladók általában a Paypal-nál megadott címre postáznak.
Ha belépsz Paypal-ba és megnyitod a tranzakciót, akkor fogod látni milyen cím volt megadva a vásárlásnál.
Ebay is Paypal-tól vesz át a címet (ha jól tudom) múltkor töröltem is onnan vagy 5 féle címet (amikor próbálkoztam az átírásával).

⭐ Stella

(#14603) sbazsi válasza radi8tor (#14602) üzenetére


sbazsi
veterán

hát épp ez az...
ebay-en belül is írtam neki, hogy ne oda küldje, meg az ebay-en keresztül kapott email címére, és a paypalon meg másik címe van.
csak észreveszi.
a kérdés persze, hogy észre akarja-e venni...

(#14604) snowdog válasza sbazsi (#14601) üzenetére


snowdog
veterán

Az Account fülön az Addresses menüpont alatt tudod rendezni a szállítási és egyéb címeidet. Nyilván azt a címet kell megadni, amit a PayPal-nak is megadtál.

Mindenképpen írj az eladónak, és ha még nem postázta az árút, akkor biztosan elfogadja az új címet. Viszont ha már elküldte, akkor neked kell valahogy visszaszerezned arról a címről, ahova az árú megy.

Egyébként az eBay-en a vásárolt árunál a Home > My eBay > Buy > Purchase History - Order details/Shipping details pont alatt megnézheted hogy hova fogják küldeni a cuccot.

[ Szerkesztve ]

(#14605) sbazsi válasza snowdog (#14604) üzenetére


sbazsi
veterán

nem postázta, mert a megrendelés 17:36-kor történt, és 17:44-kor írtam az emailt.
a gond csak akkor van, ha csak a levélben kiküldött levélre hajlandó postázni. igaz miért tenne ilyet.

(#14606) snowdog válasza sbazsi (#14605) üzenetére


snowdog
veterán

Kérdés mit tesz előbb, az árúkat adja postára, vagy a leveleit nézi meg. Végül is egy üzletemberről van szó. Ha küldés előtt olvassa a leveledet, akkor gondolom az árút a kért címre küldi.

(#14607) sbazsi válasza snowdog (#14606) üzenetére


sbazsi
veterán

a megrendelés és a levél között kb 10 perc telt el.
gondolod, hogy levelet olvas, csomagol, postáz,és utána olvassa a következőt? ;]

(#14608) jancsi90


jancsi90
tag

Rendeltem az ebayről 3 cuccot 12 dollárért és egyből utánna ki is fizettem paypallal, még nem kaptam semmi értesítést az eladótól, hogy ok küldjük, stb... kellett volna kapjak ilyesmit s akkor jobb lett volna ha azután fizetem ki? Most várok egy megerősítést, hogy küldjék el hongkongból idehaza, ingyen:D.

''Ami igazán számít, az az intuíció'' A. Einstein

(#14609) snowdog válasza jancsi90 (#14608) üzenetére


snowdog
veterán

Én mindig egyből fizetek, és a PayPal számla minden esetben egy percen belül megjön.

Az eladók többsége egy automatikus levélben visszaigazolja a rendelést, de nem minden esetben történik így. Van olyan eladó, akitől a visszaigazolás csak napok múlva érkezik meg.

Az eBay-ben láthatod hogy mi a vásárlásod státusza.

[ Szerkesztve ]

(#14610) Winner_hun válasza sbazsi (#14605) üzenetére


Winner_hun
félisten

Az nem számít. Ha a PayPal megjegyzéshez írtál akkor azt nézi, az eBay-en keresztül küldöt üzenetet pedig nem feltétlen. Tapasztalat..

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#14611) snowdog válasza Winner_hun (#14610) üzenetére


snowdog
veterán

Megerősíthetem. :)

Az eBay-en keresztül küldött levélre nekem még soha senki sem válaszolt. Megszoktam keresni az eladó e-mail címét, és közvetlenül arra szoktam írni. Így már 90%-ban válaszolnak.

(#14612) sbazsi válasza Winner_hun (#14610) üzenetére


sbazsi
veterán

oda hogy lehet írni?
a paypalon található email címre is írtam, de hogy tudok oda megjegyzést írni?

[ Szerkesztve ]

(#14613) Winner_hun válasza sbazsi (#14612) üzenetére


Winner_hun
félisten

eBay-en fizetés első lépésénél a termék alatt ott van Add message

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#14614) sbazsi válasza Winner_hun (#14613) üzenetére


sbazsi
veterán

na de ha már fizettem???

(#14615) radi8tor válasza sbazsi (#14614) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Akkor fingers crossed :)

⭐ Stella

(#14616) sbazsi válasza radi8tor (#14615) üzenetére


sbazsi
veterán

ok. más nincs. :U
keresztezem a fingókat! ;] :U

(#14617) Real_Necro válasza Winner_hun (#14610) üzenetére


Real_Necro
veterán

Van, amikor a megjegyzést sem nézik, gondolj csak az én esetemre. Olyankor jön az elszállítás megszervezése a rossz címről. :)

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#14618) Hintalow


Hintalow
senior tag

Amúgy a vásárlás után mindig küld ki a rendszer értesítőt, hogy milyen címre fogják küldeni a cuccot, ha ott nem kóser valami, akkor kell kalimpálni az eladónak.

Ha a multiverzum teória igaz, akkor van egy univerzum, ahol nem az.

(#14619) sbazsi válasza Hintalow (#14618) üzenetére


sbazsi
veterán

ez megtörtént. :K

(#14620) tevfik válasza snowdog (#14611) üzenetére


tevfik
tag

* Nem mindig válaszolnak a saját mail címükről!

Tapasztalat azt mutatja, hogy a vásárolt termékeknél katt a contact seller - majd jelöld meg hogy nem jött meg vagy nem azt kaptad amit rendeltél majd " no answer " azaz felsoroltak közül nem találtál megoldást, választ magadnak.

Ezután egy szöveg box jelenik majd meg ahova leírhatod mi a probléma. Eddig 1-2 napon belül mindenki válaszolt. A válasz ebayes mail azonosítókról jön seller123@members.ebay.xy.xy

(#14621) sbazsi válasza sbazsi (#14619) üzenetére


sbazsi
veterán

na kaptam mailt, hogy a jo címre küldi.
:D

(#14622) anett85


anett85
csendes tag

Sziasztok!

Egy kis segítséget kérnék. Rendeltem még május végén kijelző védő fóliát a telefonomra. Ki is fizettem azonnal, az eladó postázta is még 05.27-én (Hong Kongból), azóta nem érkezett meg.
Írtam neki, nem válaszol. Most meg akartam nézni a termékleírást (purchase historyból kiindulva), mert ott volt írva szállítási határidő is, de helyette ez fogadott:

Unfortunately, access to this particular item has been blocked due to legal restrictions in some countries. We are blocking your viewing in an effort to prevent restricted items from being displayed. Regrettably, in some cases, we may prevent users from accessing items that are not within the scope of said restrictions because of limitations of existing technology. Please accept our apologies for any inconvenience this may cause, and we hope you may find other items of interest on eBay.

Indítsak a resolution centerben egy case-t, hogy visszakapjam a pénzemet? Nem mindha hatalmas összeg lenne, de azért mégis...

(#14623) tevfik válasza anett85 (#14622) üzenetére


tevfik
tag

Persze! Indítsd meg mindenképp. Ilyen üzenetnél mindig vissza ítéli a pénzt az ebay. Máskor előbb is bejelentheted " resolve problem " -ként ott pedig elbírálják 1-3 nap kb. Persze előtte érdemes írni az eladónak.

" hatalmas összeg..." teljesen mindegy -> vevő elégedettségre mennek. Visszautalja a pénzt + megjöhet még a terméked is majd később...

(#14624) anett85 válasza tevfik (#14623) üzenetére


anett85
csendes tag

Köszi, megtettem a szükséges lépéseket.
Az eladónak írtam vmi miatt a vásárlás után pár nappal, és tegnap is, de nem válaszolt egyik üzenetre sem.

(#14625) Real_Necro


Real_Necro
veterán

Sziasztok!

4 nap után megtört a jég. Ma sikerült végre elérnem "vámosékat". 308$-os csomagra ~17000Ft+1200Ft eljárási díjat kell majd postásnak a napokban kifizetnem.

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#14626) anett85 válasza Real_Necro (#14625) üzenetére


anett85
csendes tag

De a 9000-et ugye megúsztad?

(#14627) Real_Necro válasza anett85 (#14626) üzenetére


Real_Necro
veterán

Igen. Ahogy néztem a 9000 az a cégeknek szól. Ennek ellenére postát bíztam meg.

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#14628) bag


bag
tag

Lassan megérkezik talán a csomagom, 21-én adta fel a shipito cég a DHL-nek. Tracking historybol részlet (DHL EXPRESS WORLDWIDE ):

6/23/2011
9:12 am Clearance Delay Budapest, Hungary
7:03 am Processing for clearance Budapest, Hungary
6:50 am Transit through DHL facility Budapest, Hungary
5:58 am Depart Facility Budapest, Hungary
5:56 am In transit. Budapest, Hungary
4:27 am Depart Facility Leipzig, Germany

Ilyenkor van a vámolás, vagy mi ez?

[ Szerkesztve ]

ASRock Z790 PG, i5 13600K@5.4 - ALF II 280, 32GB DDR5 6800, Gainward 4070 Ti Phantom GS, LG 34UC79G, Táp: CORSAIR 860AX

(#14629) jookomak válasza bag (#14628) üzenetére


jookomak
őstag

Esélyes. Valószínűleg meg fog keresni a dhl, és megbízhatod őket a vámkezeléssel. 2,5% vámot, és 20% áfát kell fizetned, ha minden igaz. Aztán a fene se tudja, hogy ők mit hoznak ki a dologból.

(#14630) Winner_hun válasza bag (#14628) üzenetére


Winner_hun
félisten

EU-n belül nincs vám, ha jól látom ez a németektől jön.

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#14631) Winner_hun válasza jookomak (#14629) üzenetére


Winner_hun
félisten

Áfa 25%, a vám meg nem 2,5 hanem terméktől függ, akár 7% is lehet.

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#14632) bag válasza Winner_hun (#14630) üzenetére


bag
tag

Amerikából jött a cucc, azért is írtam hogy részlet. Érdemes amúgy emiatt felhívni őket vagy csak várjak türelemmel?

ASRock Z790 PG, i5 13600K@5.4 - ALF II 280, 32GB DDR5 6800, Gainward 4070 Ti Phantom GS, LG 34UC79G, Táp: CORSAIR 860AX

(#14633) jookomak válasza Winner_hun (#14631) üzenetére


jookomak
őstag

Áfát elírtam valóban, de 150-700 eur értékig 2.5% átalányvámtétel van. 700 fölött vámtarifa szerint. Azt nem tudom, lehet-e alkalmazni a vtsz szerintit, ha alacsonyabb, mint 2.5%. Jelen esetben a kollega asszem mobilt vett, arra 0% (a legnagyobb vámtétel pedig olyan 14% körül van).
És még valami: ha a fizetendő összeg 10 eur alatt van, akkor azt nem kell megfizetni a vámhatóság felé.

(#14634) radi8tor válasza bag (#14632) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Majd keresnek téged, ha akarnak valamit tőled. Nem kell tenned semmit.

⭐ Stella

(#14635) bag válasza radi8tor (#14634) üzenetére


bag
tag

Ok, köszi! Jó lenne ha holnap megjönne.

ASRock Z790 PG, i5 13600K@5.4 - ALF II 280, 32GB DDR5 6800, Gainward 4070 Ti Phantom GS, LG 34UC79G, Táp: CORSAIR 860AX

(#14636) faresz5


faresz5
senior tag

Sziasztok!
Hogyan tudok téves megrendelést törölni? (Nincsen még fizetve)

(#14637) wwhy válasza faresz5 (#14636) üzenetére


wwhy
veterán

törölni sehogy, írni kell az eladónak, hogy tévedés történt és törölje; majd ő küld egy cance linket, ott elfogadod.

ELADÓ <<narancs Honor Magic5 Ultimate>> <<Újszerű, doboz, minden kellék>>

(#14638) faresz5 válasza wwhy (#14637) üzenetére


faresz5
senior tag

Köszönöm! Ezt már megtettem, akkor ezek szerint nincsen más dolgom.

(#14639) EkSYS


EkSYS
senior tag

Sziasztok!

Kicsit tapasztalatlan vagyok ebay meg EU stb. terén ezért kérdezném tisztelettel:
ha EU-n belülről rendelek mondjuk ebay.de-ről nagy értékben mondjuk akár több ezer EUR-ért, akkor van adó meg vám stb?
Ha valami az EU-n kívülről jön akkor ha jól láttam áfa alapból +25%, vám ??

köszönöm! :R :R :R

Eki - az eredeti

(#14640) wwhy válasza EkSYS (#14639) üzenetére


wwhy
veterán

EU-n belül összegtől függetlenül 8de azért nem ipari mennyiségben) vámunió van.
EU-n kívülről +25% áfa, esetenként +vám.

[ Szerkesztve ]

ELADÓ <<narancs Honor Magic5 Ultimate>> <<Újszerű, doboz, minden kellék>>

(#14641) EkSYS válasza wwhy (#14640) üzenetére


EkSYS
senior tag

szia!

Köszi!

Konkrétan egy 1db eos 60D-t fényképezőt vennék DE-ből. De akkor azt kifizetem paypallal és hozza a posta. Nem kell számítani a vámhivataltól valami kis bónuszcsomagra

Eki - az eredeti

(#14642) radi8tor válasza EkSYS (#14641) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Pl [link]

Rád az alsó lesz érvényes szerintem. Vámot nem, de áfát fizettethetnek veled.

⭐ Stella

(#14643) wwhy válasza radi8tor (#14642) üzenetére


wwhy
veterán

Németország is EU tag, nincs áfa.

ELADÓ <<narancs Honor Magic5 Ultimate>> <<Újszerű, doboz, minden kellék>>

(#14644) radi8tor válasza wwhy (#14643) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Bocsesz, ez csak a linkelt oldalon szerepel. Az infó EU-n kívülre vonatkozik.

⭐ Stella

(#14645) Vicoo


Vicoo
senior tag

Üdv!

Ha az Egyesült Királyságból rendelek kb 2500 Ft értékben, kell pluszköltségekkel számolnom?

(#14646) tjb007 válasza Vicoo (#14645) üzenetére


tjb007
nagyúr

Nem kell pluszköltséggel számolnod.

(#14647) Winner_hun válasza Vicoo (#14645) üzenetére


Winner_hun
félisten

EU-n belül semmi plusz költség nincs, mindegy hogy mennyibe került a cucc.

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#14648) zoli03


zoli03
őstag

Ebayen vettem egy ilyen erősítőt: [link]. Ezt írja a leírásban: Not Including the power transformer,If you need the power adapter, Please pay an additional $ 9.99. Nekem kell adapter is. Hogyan tudom kifizetni? A PayPal annyi pénzt akart átutalni neki, amennyi az erősítő+szállítás, sehol nem találtam olyan opciót, ahol ezt módosítani tudnám.

(#14649) wwhy válasza zoli03 (#14648) üzenetére


wwhy
veterán

írd meg az eladónak , h mit akarsz, és küld összesítőt.

[ Szerkesztve ]

ELADÓ <<narancs Honor Magic5 Ultimate>> <<Újszerű, doboz, minden kellék>>

(#14650) Winner_hun válasza zoli03 (#14648) üzenetére


Winner_hun
félisten

Külön küldd el neki. Vagy írj neki hogy küldjön a megemelt összeggel egy invoice-ot.

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  eBay (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.