Hirdetés

2024. május 10., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  eBay (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-05-01 20:32:09

LOGOUT.hu

Az eBay használatával kapcsolatos információk.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#13151) vegyszer válasza wwhy (#13123) üzenetére


vegyszer
addikt

szervusztok!

hát nekem pont itt a hiba, szereték egy termékből vagy egy tucatot rendelni, be akár melyik eladóval veszem fel a kapcsolatot, minden egyes eladó azt szondja, bocsi, minden pakk készenvan, nem tudják egyberakni, meg amúgy sem drága a pósta, holott egy 1$-os terméket 5,99$-ért küldene ide.
ha azt ki lehetne bulizni, hogy mondjuk a tucatot, 10 $-ért póstázza egy csomagba az már nekeem maximálisan jó lenne, de vagy 10 eladó közül egyik sem hajlik erre. :O :O :O

nektek voltak mát etéren sikereitek?

más: ha kinéztem egy digitális fotómasinát, és arra fáj a fogam, akkor az a közel 150000 vevő nem tévedhetett [link] és csak ebből 120-at adott el. csak az értéke kicsit elborzaszt, ilyet póstára bízni, mert 800$ az nem kevés. legalábbis nekem. :DDD
nektek a nagyértékű cuccok biztosabban jöttek meg, mint a kétdolláros árúk?
eddig3 rendelésből kettő megjött, a harmadikat még a kínai újév előtt póstázták, ha 3 nap alatt kijutott onnan, akkor jövő hétre az is meg kell, hogy jöjjön. :C
azért ez agyrém, hogy jópár dolog felében, harmadában nics póstával, mint itthon.
vajon a honi bótok is tőlük rendelnek? :B

"Újságírás az, amit a hatalom nem akar nyomtatásban látni. Minden más csak propaganda." George Orwell

(#13152) G@ß! válasza vegyszer (#13151) üzenetére


G@ß!
őstag

Valószínűleg azért nő meg a posta költsége ennyire, mivel mint a magyar postán is súly alapján szokott lenni a sima levél postaköltsége.

nem póstázzák, hanem postázzák (ugyanígy a pósta) :P

(#13153) FuckeR19 válasza vegyszer (#13151) üzenetére


FuckeR19
senior tag

Nem véletlen hogy 1$ a termék és 5.99$ a posta. Ha jobban körülnézel nem 1 termék van aminek az ára irreálisan alacsony de ezt az alacsony árat a postázási díj kompenzálja. Nem tudom ez mi célt szolgál, talán a figyelmetlen embereket lehet "lehúzni" vagy jutalék miatt nem tudom.

hirdetéseim: tiny.cc/prohardver -------és------- tiny.cc/aprod

(#13154) dragonfx


dragonfx
veterán

lassan elkönyvelhetem hogy benyaltam a 2x üzletelést.szerencsére csak 4e.t buktam.pedig topseller volt.3 hete nem jön a cumo.de maj dő ujraküldi.jaj ezt ismerjük.
pedig paypalos volt....

"Ha valami túl szép, hogy igaz legyen, akkor az valószínűleg nem is igaz"--Logout 2014

(#13155) mhorvat válasza FuckeR19 (#13153) üzenetére


mhorvat
senior tag

Ez leginkább amiatt van, hogy aki beállítja a legolcsóbb terméktől kezdődő sorba rendezést, azt a terméket dobja ki először, utána látja csak, hogy a postaköltséggel kompenzálnak. Illetve köze lehet még a listázási díjhoz is, bár ebbe nem vagyok biztos, nem tudom eBay-en milyen ársávok vannak.

(#13156) mhorvat válasza vegyszer (#13151) üzenetére


mhorvat
senior tag

Semmi sem biztos, de ha egy ilyen eladó megpróbálna átverni, hát minimum fordítva kezdene forogni a Föld. Nem csak eBay-en tolják, digigood.com oldal az övüké rendes webáruházzal, tehát boltként működnek. Angliából meg jó hamar ide fog érni a cucc, úgy 4-5-6 munkanap. Két dologra ügyelj: milyen garanciát kapsz a géphez, kérdezd meg, hogy nemzetközi-e, illetve arra, hogy a gép japán, tehát Kiss X4 felirat díszeleg rajta (és valószínűleg a dobozán is), nem 550D. Apróság persze, csak hátha számít.

(#13157) FuckeR19 válasza mhorvat (#13155) üzenetére


FuckeR19
senior tag

Viszont sorba tudom állítani úgy is hogy a postázási díjat is beleszámolja.

hirdetéseim: tiny.cc/prohardver -------és------- tiny.cc/aprod

(#13158) mhorvat válasza FuckeR19 (#13157) üzenetére


mhorvat
senior tag

Igen, meg pont most nézem, hogy csak ár szerinti rendezés esetén a legdrágábbal tud kezdeni, legolcsóbbal nem. Mindenesetre vevőcsalogató az olcsó ár+magas pk. szerintem.

(#13159) dudikpal válasza dragonfx (#13154) üzenetére


dudikpal
aktív tag

A 3 hét még nem jelent semmit.
Volt olyan cumóm amit rendeléstől számítva a 71-ik napon kaptam meg.
Persze jó az egészséges gyanakvás, de nem kell mindjárt farkast kiáltani.
Ha EU-s rendelés, akkor nem szóltam :)

(#13160) dudikpal válasza FuckeR19 (#13153) üzenetére


dudikpal
aktív tag

Először az van amit mondtál, a listában előrébb lesz a termék, másodsorban pedig ha jól tudom a postaktg után nem kell jutalékot fizetni, csak a termék ára után.
Harmadszor pedig ha probléma adódik, és partial refundot ítélnek meg, akkor csak a termék árát kapod vissza általában, ami 1$-5$ ár-postaktg viszonylatban az eladónak jó.

(#13161) FuckeR19 válasza dudikpal (#13160) üzenetére


FuckeR19
senior tag

Refundban nincs igazad. A kifizetett összeg 100%-át kapod vissza. Paypal számládon nem szerepel külön hogy 1$-t fizettél a termékért és 100$-t a szállításért.

hirdetéseim: tiny.cc/prohardver -------és------- tiny.cc/aprod

(#13162) dudikpal válasza FuckeR19 (#13161) üzenetére


dudikpal
aktív tag

Nekem már ítéltek meg partial refundot, ezek szerint neked még nem.
Amiről te beszélsz, az a full refund.
Nem is kell szerepelnie a paypalon külön, az ebay tranzakciónál látják.

[ Szerkesztve ]

(#13163) FuckeR19 válasza dudikpal (#13162) üzenetére


FuckeR19
senior tag

Nekem eddig kb 10* volt refunddal dolgom mindig a teljes összeget kaptam vissza pedig volt a 10 között olyan termék ami pár dolcsis volt de posta jóval több.

hirdetéseim: tiny.cc/prohardver -------és------- tiny.cc/aprod

(#13164) Dave46 válasza dudikpal (#13162) üzenetére


Dave46
tag

A partial refundot mivel indokolták?

It's never your successful friends posting the inspirational quotes.

(#13165) slippy válasza dragonfx (#13154) üzenetére


slippy
tag

hogy őszinte legyek, nem értem az aggodalmadat. szinte semmi infó nincs a problémádról. szóval amik szerintem fontosak:

- mikor vásároltad a terméket
- termék infóban van e valami utalás a posta időtartamra (legtöbben kiraknak egy táblázatot, hogy erre a környékre, ennyi idő alatt x % valószínűséggel érkezik meg)
- szintén termék infóban van e valami utalás valamilyen postázási akadályra (újév, szülinap, környezeti katasztrófa, stb)
- ha 3hete nem jön, és paypal-os, akkor mire a para? vásárlástól számított 45 nap van, hogy vitát indíts. ott szépen kivizsgálják a dolgot, aztán döntenek.
:U

d[oO]b - Eladó dolgaim: http://href.hu/x/gq2h

(#13166) goldFX


goldFX
csendes tag

Sziasztok!
Elég sok kommentet visszaolvastam a múlt év elejéről a vám-áfa fizetési témakörben. Van-e valakinek mostanában szerzett tapasztalata abban, hogy hogyan érdemes feltüntettetni a termék értékét nem uniós országból érkező küldeményre. Konkrétan kínából jön 2 telefon nem postán, hanem valamelyik gyorspostással. (pl. UPS) Érdemes-e gift-et feltüntettetni (cégtől jön), vagy termékmintaként, esetleg kisebb értékkel..... Előre is köszönöm a segítséget!

(#13167) Tomate


Tomate
veterán

Jövő hét elején várhatóan jön egy EMS csomagom, de külföldön leszek péntekig. Ha visszajöttem a helyi postán át tudom majd venni? Nem kell érte sehova mennem? Köszi! :R

(#13168) Flashcash válasza Tomate (#13167) üzenetére


Flashcash
Közösségépítő

Az EMS-t nem a helyi posta kezeli hanem az MPL.
Budapesten pl. a Keleti mögött van az átvevőhelyük.

(#13169) Blackhole13


Blackhole13
senior tag

Sziasztok,
Spanyolországba kellene küldenem egy kisebb dobozt (8×5×3cm,, negyed kg).
Ahogy néztem igen csak drága a csomagküldés, ezért gondoltam ha egy légpárnás borítékba küldöm olcsóbb, szerintetek így mennyire van kitéve sérülésnek?
Másik dolog, hogy igen nehezen látom át a posta oldalát erre a fajta borítékra vajon melyik ár vonatkozik?

(#13170) FuckeR19 válasza Blackhole13 (#13169) üzenetére


FuckeR19
senior tag

Gondolom nem külföldi csomagküldést kell nézni hanem külföldi levélküldést.2kg-ig lehet így küldeni és nem lényeg szerintem hogy bélelt borítékba vagy dobozban küldöd.

hirdetéseim: tiny.cc/prohardver -------és------- tiny.cc/aprod

(#13171) _ATi_1 válasza Blackhole13 (#13169) üzenetére


_ATi_1
senior tag

Szia!

Egyszerűen csak levélként kell elküldeni, ez nem függ attól, hogy milyen csomagolásban van. Tehát a dobozkát is feladhatod levélként.
Itt találod a díjakat: [link]
Ami rád vonatkozik: Nemzetközi postai díjak (2. oldal) / Levélpostai küldemény / Európai országokba.
Ha értékesebb levél, akkor egy Ajánlott szolgáltatás mindenképpen ajánlott :D

(#13172) FuckeR19 válasza Blackhole13 (#13169) üzenetére


FuckeR19
senior tag

Díjszabás.
250g-ig elsőbbségivel 1000 simán 850ft. Ha ajánlottként akarod úgy még 750ft lesz ezeken felül.

hirdetéseim: tiny.cc/prohardver -------és------- tiny.cc/aprod

(#13173) Blackhole13


Blackhole13
senior tag

Köszi a segítséget, ez így jóval kedvezőbb, mint csomagként.
:R

(#13174) bubi92


bubi92
őstag

Seller charges sales tax for items shipped to: CA*(8.25%) .
* Tax applies to subtotal + S&H for these states only

ezt most nem tudom értelmezni. valaki segítene :F
köszi

(#13175) slippy válasza bubi92 (#13174) üzenetére


slippy
tag

CA = canada

tehát ha ott élsz, és oda rendeled, akkor ennyi a vám/áfa ami természetesen a termék ára + postaköltséggel együtt értendő. ;)

d[oO]b - Eladó dolgaim: http://href.hu/x/gq2h

(#13176) bubi92 válasza slippy (#13175) üzenetére


bubi92
őstag

oh köszönöm a gyors választ.:)

(#13177) hippodrom


hippodrom
csendes tag

Sziasztok!

Rákerestem a topicban, és volt is találat, de még mindig nem egyértelmű:
Ha az ebay.com-on esetleg a global.ebay.com-on regisztrálok, akkor teljes értékűen használhatom a német, osztrák stb. ebay oldalakat is?
Tehát a nicknevemmel be tudok lépni azokon is, és tudok venni/eladni?

Csak azért kérdem mert, úgy tudom a német ebay-es reg csak egy levélben postán kiküldött jelszóval érvényesíthető.

(#13178) Dave46 válasza hippodrom (#13177) üzenetére


Dave46
tag

Saját (angol) accountomból kiindulva: mindegyiket fogod tudni használni, de amin beregisztrálsz, az lesz az "main" oldalad. Természetesen ettől még képes leszel vásárolni olasz/német/stb ebay oldalakon is.

It's never your successful friends posting the inspirational quotes.

(#13179) hippodrom válasza Dave46 (#13178) üzenetére


hippodrom
csendes tag

Köszi.És eladni is tudok majd, ha úgy adódik?

(#13180) bubi92


bubi92
őstag

az amcsi piacra gyártott termékeken ugye nincs rajta a CE jelzés. ez pusztán csak azért mert nem kell, vagy azért mert minőségben is rosszabb és jó lesz az az amcsiknak :F

(#13181) mhorvat válasza hippodrom (#13179) üzenetére


mhorvat
senior tag

Igen, azon az oldalon, ahol beregisztráltál.

(#13182) smilix


smilix
csendes tag

Valaki meg tudná esetleg mondani, hogy mennyi az ajánlott postaköltség kínába?
Kb. 100g-os tömegű cuccnál.

(#13183) tomic


tomic
addikt

Tudnátok segíteni abban , hogy tudok eladni ebay.de oldalon?
Regizve vagyok , vásároltam is már , de mikor feladnám a hirdetést kér valami igazolást a számlámmal kapcsolatban .Paypal om van.

Nem igazán értem csak valami 0,... jellegű összegre kíváncsi.
Kell pluszban még valamit csinálni még?

(#13184) wwhy válasza smilix (#13182) üzenetére


wwhy
veterán

Levél 100g-ig 650+ ajánlott 750=1400Ft

ELADÓ <<narancs Honor Magic5 Ultimate>> <<Újszerű, doboz, minden kellék>>

(#13186) sagem


sagem
addikt

Sziasztok,

Több csomagom jött már mindenhonnan, eddig soha nem kellett a vámmal foglalkoznom, de ha jól sejtem most nem úszom meg, illetve remélem, hogy legrosszabb esetben csak erről van szó..

A tracking ezt írja:
2011-02-08 18:30:00 Tus BUDAPEST Customs officers detained
2011-02-08 10:00:00 Tus BUDAPEST arrival at inward office of exchange

Ez az "visszatartott" rész nem hangzik jól, ha jól tudom nem ez a státusz szokott lenni, ha vámkötelessé nyilvánítják, nem? Egy kínából érkező táblagépről van szó, Decemberben már kaptam egy ilyet ettől a kínai cégtől, de mivel az rossz volt, ez annak a cseréje (az egyébként átment a vámon).

[ Szerkesztve ]

„Nem azért felejtünk el játszani, mert megöregszünk, hanem attól öregszünk meg, hogy elfelejtünk játszani.”

(#13187) bubi92


bubi92
őstag

ennél van rá sansz, hogy csak valami kamu másolat? írtam az eladónak, hogy eredeti-e, de nem válaszolt eddig még.

(#13188) Winner_hun válasza sagem (#13186) üzenetére


Winner_hun
félisten

Posta.hu-n nem tudod megnézni? Ott magyarul van kiírva..

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#13189) sagem válasza Winner_hun (#13188) üzenetére


sagem
addikt

Sajnos a posta.hu-n elég lassan frissül ott még csak itt tart az állapot:

2011.02.08 01:17 Budapest 1005 Célországba megérkezett / Item received from abroa
2011.02.08 08:24 Budapest 1005 Küldemény vám elé állítva / Item presented to cust

„Nem azért felejtünk el játszani, mert megöregszünk, hanem attól öregszünk meg, hogy elfelejtünk játszani.”

(#13197) Ndruu


Ndruu
MODERÁTOR

friccces: Van két topikja is:
Írás - topik, írás - topik

Fáradj át oda és ne off-olj itt (ráadásul még off-ba se tetted)!

Harrrr!!!!

(#13198) Hintalow válasza bubi92 (#13187) üzenetére


Hintalow
senior tag

Háát nem vagyok szakértője a terméknek, de a negatív értékeléseinél nem panaszkodott senki a minőségre. :)
(viszont a szállításra annél inkább, de ez betudható annak, hogy nagyon olcsón, vagy éppen ingyen szállít)
Ha rendelsz légy résen, és ha nem jön meg 45-ik napig akkó nyissál case-t (persze elötte próbálj meg az eladóval egyeztetni, bár a kommunikációja nem az igazi láthatólag.

Ha a multiverzum teória igaz, akkor van egy univerzum, ahol nem az.

(#13199) FuckeR19 válasza bubi92 (#13187) üzenetére


FuckeR19
senior tag

Ajánlom figyelmedbe afterburner_ fórumtársat. 50-60ft-ért árul rengeteg féle óvszert.

hirdetéseim: tiny.cc/prohardver -------és------- tiny.cc/aprod

(#13200) dudikpal


dudikpal
aktív tag

Okulásként leírom az aktuális sztorimat.
Jan 17-én feladott kínai csomagom a követés szerint 28-án beérkezett a posta kicserélőbe, majd 29-én ki is jött onnan. Ezt a kínai követő oldalon találtam, a posta.hu nem írt semmit.
Gondoltam rákérdezek h mi a fakk van már, mert még vámon átmenve is innentől 4-6 nap alatt megkaptam eddig mindent.
Felhívtam a postát, ahol közölték, hogy ilyen szám nekik nincs a rendszerben. Hívtam a csomagkézbesítést, ott se látnak semmit. Végül megadták a kézbesítő telefonját, aki legnagyobb meglepetésemre közölte, hogy ott van nála az autóban, nemsoká hozza kifele.
Kicserélő után 2 hét mire megkapom. Ismét egy negatív rekordom dőlt meg :C

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  eBay (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.