Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  eBay (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-18 13:57:53

LOGOUT.hu

Az eBay használatával kapcsolatos információk.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#14901) ^Clown válasza sota81 (#14898) üzenetére


^Clown
veterán
LOGOUT blog

No para, a postaköltség bele van építve a termék árába. Ha free shipping van odaírva, akkor nem lesz plusz postaköltség.

(#14902) Flashcash válasza sota81 (#14898) üzenetére


Flashcash
Közösségépítő

Azt írja, hogy hamis a Swarovski és valóban ennyi a postaköltség, hisszen nincs súlya, és egy kis borítékba is belefér.

Érdemes többfélét is rendelni, vannak közöttük nagyon jó minőségűek is, igazából ennyi pénzért próba-szerencse alapon lehet vásárolgatni.

Segítségképp mellékelek egy kínai-angol -> magyar szótárat is: :)

-original - hamisítvány
-genuine - jó minőségű hamisítvány
-real - hamisítvány
-authentic - jó minőségű hamisítvány
-genuine+authentic+original+márkanév megnevezés - talán eredeti (vagy hamisítvány)

[ Szerkesztve ]

(#14903) radi8tor válasza Flashcash (#14902) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

LOL :C

⭐ Stella

(#14904) sota81 válasza netseft (#14899) üzenetére


sota81
csendes tag

Igaz is, teljesen elfelejtettem a terméket belinkelni, pedig eskü, hogy akartam.
Ő az.

"Csak a bolond hisz abban, amit soha sem látott." - Kevin Costner, Waterworld

(#14905) CaNNa3IS válasza sota81 (#14904) üzenetére


CaNNa3IS
senior tag

Hát igen ez valszínűleg hamis

Stay up Stay humble Ride hard Get stoked

(#14906) Norbi14


Norbi14
senior tag

Ha ezt megrendelem, akkor nincs semmi plusz költségem? fizetem a 8 268ft-ot és várom a csomagot? Mennyi idő szokott lenni a szállítás?

(#14907) ^Clown válasza Norbi14 (#14906) üzenetére


^Clown
veterán
LOGOUT blog

EU-n belül nincs vám, nem kell fizetned semmit. A megérkezési idő változó, kb. 1 hét lesz.

Bocs, nem konkrétan neked szól, de: használjátok már a keresőt könyörgöm...

[ Szerkesztve ]

(#14908) wwhy válasza Norbi14 (#14906) üzenetére


wwhy
veterán

igen, feladástól függ 3-xx nap

ELADÓ <<narancs Honor Magic5 Ultimate>> <<Újszerű, doboz, minden kellék>>

(#14909) kezdő


kezdő
senior tag

Hi!

Nem tudjátok történt valami extra a Magyar Postával? Ugyanis elkezdték rendesen végezni a dolgukat! :D

Notebook aksi Hong Kongból 2011.07.11-én feladva és ma 2011.07.19-én megérkezett.
Ma kaptam meg a szintén Hong Kongból érkező occcó Converse cipőt is ami 2011.07.07-én lett feladva.

Mindig valahogy így kéne működnie a dolgoknak, nem? :)
Rémisztgetnek a 15-25 munkanappal, erre itt van 7 munkanap alatt.
Amennyiben a jövőben is marad ez a tempó, szinte minden online vásárlásomat külföldről fogom intézni...
Vicc, hogy az itthon rendelt laptopom 40km-ről 3.000 Ft-ért jött ide hozzám, ezek meg a világ másik feléről küldözgetnek "ingyen".

Ui.: na meg lehet én vagyok a szemét, de úgy gondolkodom, hogy a drága nyomonkövetést /futárt se kell kérnem, mert ha baj van az Ebay kárpótol. :U

(#14910) radi8tor válasza kezdő (#14909) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

HongKong-ból a cuccok konténeres szállítással jönnek. Ha megtelik egy ilyen postai konténer, akkor elindul Európa felé. A csomagod úgy néz ki pont indítás előtt ért oda.

⭐ Stella

(#14911) Keksz


Keksz
senior tag

Mi van mostanában az ebay.com -mal?
Eddig szépen ha rákerestem vmire mindig ilyen HK/TW meg hasonló ázsiai találatok voltak elől.

Most meg mindig USA.

A másik furcsaság, hogyha DIREKT beállítom "Advanced" alatt, hogy Location / only show items: / Available to: HUNGARY ; akkor IGNORÁLJA és mindent mutat ugyanúgy!

Nagyon nagyon sokszor vásároltam még, de ilyen gond eddig nem volt.
Most meg már 2 napja ezt csinálja.

(#14912) radi8tor


radi8tor
MODERÁTOR

Úgy néz ki buktam 140 USD-t. Lenyúlta a Posta a csomagomat, PayPal nem fizette ki az összeget.

In response to your claim, the seller has provided proof of shipment
indicating that the item was shipped to you. Because the seller was able to
provide proof of shipment, we cannot reverse this transaction or issue a
refund. We encourage you to continue to work directly with the seller to
amicably resolve this matter.

Ennyit arról, hogy védik a vásárlókat meg mindent. Nagyot csalódtam PayPal-ban. Miért nincs biztosítva a vásárlásom addig, ameddig elér a lakásomig?

⭐ Stella

(#14913) wwhy válasza radi8tor (#14912) üzenetére


wwhy
veterán

Sz@r ügy :(
Lehetne értékbiztosítást stb. kötni/kérni, de hát úgy többe kerül.

ELADÓ <<narancs Honor Magic5 Ultimate>> <<Újszerű, doboz, minden kellék>>

(#14914) radi8tor válasza wwhy (#14913) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Így is vagy 20 dolcsi volt. 3 db bakelit lemez...
Sebaj, augusztusban megpróbáljuk ismét (feltéve, ha még kapni mivel limitált kiadás volt)

⭐ Stella

(#14915) CaNNa3IS válasza radi8tor (#14914) üzenetére


CaNNa3IS
senior tag

Legtöbbet én is bakelitet rendeltem :-)
Megkérdezhetem mit és kitől rendeltél?

Stay up Stay humble Ride hard Get stoked

(#14916) Slownz válasza kezdő (#14909) üzenetére


Slownz
senior tag

Szia!

Megkérdezhetem, hogy a converse cipőt pontosan honnan rendelted? :)

(#14917) jancsi90


jancsi90
tag

20 nap után megjött a cucc, trustdigitaltól... remek! [link]

''Ami igazán számít, az az intuíció'' A. Einstein

(#14918) radi8tor válasza CaNNa3IS (#14915) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Record Store Day-en megjelent Daft Punk TRON színes bakelitet vettem.

⭐ Stella

(#14919) Flashcash válasza radi8tor (#14912) üzenetére


Flashcash
Közösségépítő

Én úgy tudom, hogy a Paypal csak nyomonkövetett küldeményeket fogad el bizonyítékként. Tehát az eladó így küldhette neked a csomagot, és bizonyítani tudta, hogy kiszállították neked a küldeményt.

Innentől kezdve, én elkérném vagy az eladótól vagy a Paypaltól a proof of shipment részeleit tracking numberrel. Azt már vissza tudják követni, hogy ki és hol lopta el a csomagodat.

(#14920) kezdő válasza Slownz (#14916) üzenetére


kezdő
senior tag

linyu368

Ami ennél olcsóbb ($27) az szinte tuti, hogy kamu. Én is belefutottam, le is nyúlták a pénzem, igaz engem az Ebay kárpótolt.

Amúgy az a vicces, hogy majdnem elmegy eredetinek. Doboz ugye a posta miatt nem jár, de a talpától kezdve mindenhol ott a Converse felirat + rendes Converse selyempapírral volt csomagolva, sőt még a hivatalos honlapjuk is fel van tüntetve. :D
Szóval vagy teljesen vagány hamisítvány vagy ott kint tényleg ennyiért megy egy Converse tornacipő. :DD

A notebook aksival is lehet jól jártam. 4400mAh teljesítményűt rendeltem, erre 5200-es érkezett. Mondjuk ennek a visszajelzésével még várok, mert ajándék lesz és csak 10 nap múlva tudom élesben kipróbálni.

(#14921) radi8tor válasza Flashcash (#14919) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

First Class Mail International-al lett feladva a küldemény, aminek csak USA-ban van nyomkövetése. :(((
Tanulópénznek jó volt.

⭐ Stella

(#14922) Slownz válasza kezdő (#14920) üzenetére


Slownz
senior tag

Én vateráról rendeltem egy sráctól 6900 HUF-ért. Az is dettó megfelelt a leírásodnak, szerintem tuti innen rendelte a kis hamis :U

Köszi a linket amúgy :R

(#14923) kezdő válasza Slownz (#14922) üzenetére


kezdő
senior tag

Valószínű.

Amúgy utálom az ilyeneket. Az csak egy dolog, hogy egyáltalán nem legális, ez valahol nem is érdekel. Az viszont véleményem szerint a pofátlanság teteje, amikor egy adott kínai termékből valaki nem tart raktárkészletet, hanem úgy hirdeti a Vaterán, hogy 2-4 hét átfutási idő. Egyszóval lenyúl lóvével mert ennyi erővel te is megrendelhetnéd az Ebayről.

Félreértés ne essék, nem vagyok a kereskedelem ellensége, így működik a világ, hogy valaki beszerez valamit olcsón, rádobja a hasznát és tovább adja, de ezért a rádobott haszonért cserébe elvárható pár dolog. Pl.: gyors szállítás raktárról, ne adj isten személyes próba, stb.

Szóval pusztuljon éhen a sok "közvetítő" Vaterás.

(#14924) dudikpal válasza kezdő (#14923) üzenetére


dudikpal
aktív tag

És egyre több ilyennel találkozom.
Én meg magyarázkodhatok, hogy nálam miért nem annyi, mint ott.
Amikor mondom h én KÉSZLETRŐL árulok- amire meg van fizetve az áfa-vám-termékdíj meg még a franc tudja mivel sújtja az állam az importot- nem 3-4 hetes kiszállítással(ami soxor meg sem érkezik), mintha a falnak beszélnék.

(#14925) Daniel Alves válasza kezdő (#14920) üzenetére


Daniel Alves
őstag

pár képet tudsz felrakni a cipőről mert nagyon gondolkozok hogy rendelek párat! A méretezésről tudsz valamit mondani?!

Orbea Orca OMR M10iLTD www.translapschallenge.com

(#14926) protosz1988


protosz1988
csendes tag

First Class Mail International- levéllel átlagban mennyi idő alatt érkezik meg magyarországra az áru? Rendeltem az amcsiktól egy procit, 07.11-én meg lett jelölve shipped-ként. Első First Class Mail International küdleményem, és kíváncsi vagyok mikor érkezik meg, mikor várjam.

"Az infláció az, amikor a jövő havi fizetésedből csak a múlt havi számláidat tudod kifizetni."

(#14927) radi8tor válasza protosz1988 (#14926) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Az kb 1 hónap szokott lenni.

USPS Priority Airmail-ról van valakinek tapasztalata? Kb mennyi idő alatt ér USA keleti partról Budapestre? (36 USD)

⭐ Stella

(#14928) kezdő válasza Daniel Alves (#14925) üzenetére


kezdő
senior tag

Holnap lövök pár képet róla és elküldöm privátban.
(csak a telefonommal tudok most képet csinálni és mindenki jobban jár, ha az nappali fényviszonyok között készül) :D

(#14929) protosz1988 válasza radi8tor (#14927) üzenetére


protosz1988
csendes tag

Hú olyan soká? :Y

"Az infláció az, amikor a jövő havi fizetésedből csak a múlt havi számláidat tudod kifizetni."

(#14930) radi8tor válasza protosz1988 (#14929) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Igen ez a legolcsóbb szállítási forma USA-HU irányba.

⭐ Stella

(#14931) Slownz válasza kezdő (#14928) üzenetére


Slownz
senior tag

ha nem pofátlanság, nekem is elküldenéd? (:

(#14932) Daniel Alves válasza kezdő (#14928) üzenetére


Daniel Alves
őstag

Előre is köszönöm! :R

Orbea Orca OMR M10iLTD www.translapschallenge.com

(#14933) rolko


rolko
őstag

Sziasztok!
Nem az eBayhez kötődnek az alábbi kérdéseim, de hátha van köztetek aki ismeri a lenti oldalakat.
Rendelt már valaki az Aliexpressről? Nagyon gyanús szaga van oldalnak. Viszont szinte minden árusnál lehet fizetni ESCROW segítségével. Baromi jó cuccok vannak nagyon olcsón, de csak kevés eladóról van pozitív vissza jelzés. Meg a vissza jelzések is ellentmondásosak. Esetleg tud valaki megbízható személyt az oldalról akitől érdemes rendelni?
Az Alin akadtam rá egy webáruházra: UpUpp.com itt is fél áron van minden kb. Nem nagyon találtam semmilyen infót az oldalról, ezt esetleg ismeri valaki? Itt is lehet fizetni PayPal-al meg banki átutalással, megkérdeztem az online ügyfélszolgálatukat az ESROW val való fizetésről és a szálllítás utáni fizetés lehetőségéről, de sajnálattal közölte hogy Western Unionnal vagy PP-vel tudok csak.

(#14934) Taru válasza rolko (#14933) üzenetére


Taru
tag

Az AliExpress az Alibaba.com-ból nőtte ki magát. Felétételezhetően biztonságosabb mint az Alibaba oldal ami gyakorlatilag csak csalókból áll, de azért óvatosnak kell lenni velük. 1x próbáltam rendelni tőlük LED csíkot mert olcsó volt, de kiderült, hogy pont annyiért nem árul LED csíkot, hanem küldött egy árlistát, hogy abból válasszak, és akkor a különbözetet még fizessem ki és küldi. Na most, a különbözet megfizetésével annyi let volna mint itthon, tehát visszaléptem és az oldal vissza küldte a pénzemet. Mást még nem próbáltam rendelni tőlük, többnyire olcsóbban vagy azonos áron máshol is minden megtalálható (pl DealExtrem, mondjuk onnan pont elveszett a csomag, de vissza adták a pénzt és nem volt kamu az ár se).

Edit: Az UpUpp-t sajnos nem ismerem, de szerintem megéri Escrows oldalon rendeli.

[ Szerkesztve ]

(#14935) snowdog


snowdog
veterán

Csak nem az eBay-en rendelték? :D

"A törökbálinti Depo logisztikai központ területén szolgálatot teljesítő pénzügyőrök csütörtökön egy Kínából Németországon keresztül Magyarországra küldött postai küldeményt vizsgáltak meg. A csomag az okmányok szerint 1-fenil-X-metilamino-1-pentanon nevű kémiai anyagot tartalmazott, ám a NAV munkatársai által elvégzett kábítószertesztes vizsgálat demerol-gyanús anyagot mutatott ki. A 18 kilogrammnyi anyag papírhordóban érkezett.
Egy másik csomagot - amelynek a feladója és a címzettje is megegyezett az előző küldeményével - szintén átvizsgáltak a vámosok, és kiderült, hogy 23 kilogrammnyi metamfetamin-gyanús anyagot tartalmaz.
A pénzügyőrök mindkét küldeményt lefoglalták, és visszaélés kábítószerrel bűncselekmény elkövetésének gyanúja miatt feljelentést tettek. (A demerol és a metamfetamin is szintetikus kábítószer.)
Suller György Attila vám- és jövedéki szóvivő az MTI-nek elmondta: a lefoglalt anyag feketepiaci értéke több tízmillió forint lehet."

(#14936) llaszlo


llaszlo
veterán

Aki már rendelt Kínából valami IT cuccot, annak mi a tapasztalata?
Mennyire figyelik, hogy áfá-t vagy vám-ot (IT cuccnál ez ritka) kell-e fizetni?
Illetve hogyan döntik el, hogy magánszemélytől vagy cégtől vásároltam?
Mert m.személytől 45EUR-ig áfa és vámmentes, de cégtől 22EUR-tól már áfa köteles.
Valahol azt olvastam, hogy a Kínaiak eleve nem a tényleges árat írják rá a csomagra, bár ezt előre nem jeleztem az eladónak, mert nem tudtam, hogy hogyan megy ez.
A rendelés összesen, 57.99USD volt kb 40EUR.

(#14937) wwhy válasza llaszlo (#14936) üzenetére


wwhy
veterán

az én tapasztalataim vegyesek: volt ami átjött nagyobb értékkel, de tavaly húsvétkor egy sz@ros 35 eurós mp3/mp4 lejátszóra kiróttak mindent. A kínaiak valóban szinte automatikusan írják a pár ddolláros értéket+gift-et, ez (szerintem) nem mindig jó, mert egy márkás (vagy annak tűnő) cuccról a vámos is tudja, hogy nem pár dollár és akkor megy a +áfa.

ELADÓ <<narancs Honor Magic5 Ultimate>> <<Újszerű, doboz, minden kellék>>

(#14938) llaszlo válasza wwhy (#14937) üzenetére


llaszlo
veterán

Kösz. Ez az első Kínai rendelésem, eddig csak EU-ból volt, ott meg nyilván nincs semmi extra.
Egy aksit rendeltem a gépemhez. Ami elvileg eredeti lenne, de effelől vannak kétségeim.
Ez nem is zavarna. Azért választottam egy drágábbat, mert azokkal jók a tapasztalatok.
Akkor most már nincs más dolgom, mint várni. :)

(#14939) ^Clown válasza llaszlo (#14936) üzenetére


^Clown
veterán
LOGOUT blog

Én most rendeltem egy eredeti hp akksit 38$-ért, nem vámolták. Szvan. a tiéd sem fogják.

(#14940) Kerio


Kerio
őstag

Sziasztok!

Az ebay.hu -ról rendeltem két terméket, Hongkongból. Viszont szállítási költségnek az írja, hogy körülbelül. A PayPal pedig levonta a pénzt. Most ez mit jelent, szállítási költségért még vonhat le? Azt értem, hogy lehetséges a vámolás....
Amúgy meg érdekes, hogy két termék esetén dupla szállítási költséget írnak. Valahol olvastam, hogy lehet egyezkedni pár eladóval. De azt hogyan, ha ez az ár van beállítva, és a PayPal automatikus ezt az összeget vonja?

[ Szerkesztve ]

ASUS ROG STRIX G15 G513 (G513RS-HQ037) (AMD® Ryzen™ 7 6800H, NVIDIA® GeForce™ RTX 3080 8GB GDDR6, 32GB 4800MHz DDR5, Kingston Fury Impact CL38 (2x16GB) (KF548S38IBK2-32) /// ASUS ZENBOOK 14X OLED UM5401 (UM5401QA-L7208W)

(#14941) Winner_hun válasza Kerio (#14940) üzenetére


Winner_hun
félisten

Csak az árfolyamingadozás miatt kb, mivel nem Ft-ban van megadva a szállítási díj hanem másik valutában.

[ Szerkesztve ]

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#14942) llaszlo válasza ^Clown (#14939) üzenetére


llaszlo
veterán

És mi volt írva a csomagra értéknek?

(#14943) ^Clown válasza llaszlo (#14942) üzenetére


^Clown
veterán
LOGOUT blog

Meg nem mondom már, ha jól rémlik 20 dolcsi. A tiédre sem fogják ráírni a teljes összeget.

(#14944) wwhy válasza Kerio (#14940) üzenetére


wwhy
veterán

Nem mindig lehet egyezkedni, épp a napokban rendeltem pár matt fóliát 15,6-os notira, és a pk-t minden darab esetében felszámolta, pedig ugyebár 1 borítékban jött az egész :(

The shipping cost of our items are charged independently for the high charge at our side, no matter combined or separate, so there is no discount for the shipping cost.

ELADÓ <<narancs Honor Magic5 Ultimate>> <<Újszerű, doboz, minden kellék>>

(#14945) jamaica22


jamaica22
csendes tag

Sziasztok!

Mi a véleményetek az alábbi termékekről? Egy két napja tették fel mind a hármat, és nagyon sokan vásároltak már tőlük. Ennyi pénzért elég kamu szaga van a dolognak (itthon 15k-nél kezdődnek az ilyen kártyák).
Szerintetek?

http://cgi.ebay.com/32GB-Micro-SD-SDHC-SD-MicroSD-Memory-Card-SD-Adapter-/330592129709?pt=PDA_Accessories&hash=item4cf8d392ad

http://cgi.ebay.com/32GB-Micro-Mini-SD-SDHC-Memory-Card-32-GB-/260822142937?pt=UK_AudioTVElectronics_PDAsAccessories_MemoryCards&hash=item3cba360fd9

http://cgi.ebay.com/NEW-32GB-MicroSD-SDHC-card-32-GB-Class-10-SD-adap-/120753294743?pt=UK_AudioTVElectronics_PDAsAccessories_MemoryCards&hash=item1c1d750d97

(#14946) tjb007 válasza jamaica22 (#14945) üzenetére


tjb007
nagyúr

Ezek tipikusan azok a kamukártyák, ami meg vannak piszkálva azért, hogy 32GB -ot mutassanak holott a valóságban csak 256, 512 vagy 1GB -osak.

(#14947) radi8tor válasza tjb007 (#14946) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Atyaég. Vannak ilyenek?

⭐ Stella

(#14948) tjb007 válasza radi8tor (#14947) üzenetére


tjb007
nagyúr

Te még nem hallottál még ilyenről ?
Az még csak hagyján, hogy van amelyik csak hamisítvány de ezek a optikailag növelt tárolókapacitású kártyák ráadásnak még nem is akkorák mint amennyi rájuk van írva.

Amúgy itt szemléltetve is van, hogy hogyan néz ki egy eredeti és egy hamisítvány: [link]

[ Szerkesztve ]

(#14949) protosz1988


protosz1988
csendes tag

Olyanra is láttam példát, hogy egy hordozható merevlemez burkolatába tettek egy 512mb-os pendrive-ot amit ha gépre dugtál 500gb-osnak vélt a gép, és mindig törölte az elejét ha kezdett megtelni a vége, illetve még tettek egy nagy anyacsavart a burkolatba, hogy egy merevlemez súlya meglegyen :D

"Az infláció az, amikor a jövő havi fizetésedből csak a múlt havi számláidat tudod kifizetni."

(#14950) jamaica22


jamaica22
csendes tag

Még én sem hallottam ilyenről. Hogy miket ki nem találnak.
De igazad lehet, olvasgattam külföldi fórumokat, és sokan írták, hogy vásároltak olcsón 32/16Gb-os kártyákat, amiket fel is ismert a gép annyinak. Másolni viszont már nem engedett rájuk annyit.

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  eBay (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.