Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  eBay (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-18 13:57:53

LOGOUT.hu

Az eBay használatával kapcsolatos információk.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#14051) HXY válasza wwhy (#14050) üzenetére


HXY
addikt

volt olyan is, hogy elmúlt a 45 nap, és az eladó hitegetett, hogy majd megjön.
persze 2 hónap után se jött meg... utána meg azt, hogy már eltelt a 45 nap, és már nem tud refundolni... :D
a paypalon ilyenkor már nem lehet dispute-tot indítani.
valami mást esetleg lehet még csinálni, ha eltelik a 45 nap, és az eladó önszántából nem akar refundolni?

(#14052) Zozzant válasza HXY (#14051) üzenetére


Zozzant
addikt

Szerintem nem, 45 nap előtt mindenképp kell dispute aztán majd ott lehet hitegetni és várni ugyanúgy:)

https://logout.hu/bejegyzes/guga/az_utolso_kivansag.html

(#14053) Sang33


Sang33
csendes tag

Sziasztok,

elég rég nem voltam ebay-en, és most látom hogy kissé megváltozott.

Keresésénél csak Németország, US és UK van, ez miért? Ott lépek be ahol eddig is, bár a link változott (http://www.eim.ebay.hu/), ti is ezt használjátok? Ezek szerint más országok találatait be se hozza a kereső, vagy most hogy van ez? (legutóbb pl. Ausztriából rendeltem...)

előre is tx

(#14054) Speeedfire


Speeedfire
nagyúr

44. napja nem kaptam meg a dealextreamtől a cuccot. Szépen visszavontam a zsetont (dispute), 2x rendeltem mind a 2x megszivatott. Ebay-el eddig még nem volt gond. Visszaadom a pénzt haveromnak aztán ha megjön a cucc, akkor majd lesz vele valami. De többet soha nem rendelek a deal-ről...

A tracking is átváltozott:

Fotóim https://fb.com/toth.szabolcs.art || IG: http://instagram.com/_tothszabolcs_ || Weblapom http://szabolcs-toth.com

(#14055) orkester


orkester
senior tag

Sziasztok!
Valaki a központban ráállt a kínai csomagokra, vagy csak én vagyok ilyen szerencsétlen, hogy az utóbbi 2, még február végi rendelésem nem érkezett meg? Eddig nem volt ilyen, de azóta inkább hanyagoltam a vásárolgatást. Persze a pénz visszaadták, az nem is probléma.

PSN: orkester ** Aki tud olyan nemzetközi hírről, ami a Ft-ot nem gyengíti dobjon egy privátot - 2012.05.24. óta 0db üzenet ** Ha nem válaszolok valószínűleg le vagy tiltva és nem véletlenül. ** Ha valami karcos, kopott, megrágta a kutya, kérlek ne hirdesd újszerűnek, köszi!

(#14056) battlefield


battlefield
csendes tag

Szituáció a következő....

Ebay 1000$ feletti óra plusz posta 25 $

Az eladó magánszemély megkértem, hogy egy 200-400$ környéki összeget valljon be és ajándékként adja fel.

jelenleg így állok

ERR Megőrzésre átadva / Handed over for storage

Kb mire számíthatok?

Még anno leveleztem egy vámtiszttel, ő azt mondta, hogy a posta intézi magánszemélyek között a vámolást.... szóval nekem nem kell mást csinálnom....

mivel ugye egy barátomtól kapok ajándékot nincs számla amit betudnék szolgáltatni....

átmehet szerintetek simán? persze 200-400$ közötti értékről befizetem az adót meg a vámot örüljenek, de nincs kedvem se az Orczy térre se sehova mászkálni...

(#14057) battlefield válasza Discoman27 (#14020) üzenetére


battlefield
csendes tag

azt jelenti ,hogy a kínai levámolták rendben

(#14058) ^Clown válasza orkester (#14055) üzenetére


^Clown
veterán
LOGOUT blog

Nem csak te vagy így ezzel, nekem is volt már olyan, hogy 60 nap után érkezett meg a cucc. Most épp két levelet várok, 44. napja vannak úton... Szerintem most egy darabig én is hanyagolni fogom az eBay-ezést (már amennyire lehet :) ), amíg ki nem derül, hogy mi a búbánat van.
Gondoltam rá, hogy meg kellene keresni a PH!-s nagyfőnököket, és megkérni őket, hogy készítsenek egy riportot a M. Kir. Posta szóvivőjével, hogy mégis mi a túró van mostanában.

[ Szerkesztve ]

(#14059) slippy válasza Sang33 (#14053) üzenetére


slippy
tag

ha nagyon küffődrő' (ámériká, kína) akarok rendelni, akkor simán az ebay.com
ha európából, akkor ebay.co.uk, vagy ebay.de, és akkor ott kiválasztom, hogy az európai országokat mutogassa csak.
a global.ebay.com, és ebay.hu inkább csak körülnézni jó szerintem

(#14056) battlefield - ha kételkedni kezdenek, akkor valamivel igazolnod kell, hogy tényleg abba a 200-400 dollár közötti tartományba tartozik. ha ezt nem tudod (pl blokk, stb), akkor ők állapítanak meg egy lehetséges árat.

d[oO]b - Eladó dolgaim: http://href.hu/x/gq2h

(#14060) battlefield válasza slippy (#14059) üzenetére


battlefield
csendes tag

uhhh az f@sza, mivel a tárgy magyar bolit ára 590e forint körül mozog....

ha nem kételkednek, akkor simán levámkezelik és megjön? vagy mindenképpen kell az Orczy térre mennem? :S

(#14061) wwhy válasza battlefield (#14060) üzenetére


wwhy
veterán

Ha elhiszik az összeget, akkor kapsz egy levelet a tényállásról, de még akkor is bekérhetik a számlát/PayP-es utalást. Ha nem kérnek semmit, akkor intézik, majd a postás viszi, neki fizetsz.

ELADÓ <<narancs Honor Magic5 Ultimate>> <<Újszerű, doboz, minden kellék>>

(#14062) battlefield válasza wwhy (#14061) üzenetére


battlefield
csendes tag

valahol azt láttam ,hogy ha ilyen üzenet van a posta követési oldalán

Megőrzésre átadva / Handed over for storage

akkor tuti gond van..... :S vagy ettől még lemehet simán a dolog, csak jött a hétvége aztán pihennek a kollégák?

ha kérnek Paypales számlát az opció ,hogy bedobom word-be átírom a megfelelő összegre és átküldöm nekik azt faxon?

(#14063) wwhy válasza battlefield (#14062) üzenetére


wwhy
veterán

EZT írtam

ELADÓ <<narancs Honor Magic5 Ultimate>> <<Újszerű, doboz, minden kellék>>

(#14064) mné zsuzsi


mné zsuzsi
csendes tag

Szia!

Én új Ebayos vagyok.Segítséget szeretnék abban kérni hogy a pay pal fizetésnél van e valami napi limit amit lehet használni?
Illetve a vámmal kapcsolatban is,hogy menniyre szigorúak?
Hogyan tudod ellenőrizni a csomagot hol tart?
Köszönöm

(#14065) wwhy válasza mné zsuzsi (#14064) üzenetére


wwhy
veterán

1. a PP csak közvetítő, a bankkártyád limitje szerint vásárolhatsz
2. igen, szigorúak
3. az eladótól kérni kell tracking numbert (ajánlott feladás, általában + pénzt kérnek), és az adott ország postájának keresőjével le lehet kérdezni (illetve egy idő után a posta.hu-n is, de nem mindegyiket).

ELADÓ <<narancs Honor Magic5 Ultimate>> <<Újszerű, doboz, minden kellék>>

(#14066) devast


devast
addikt

Sziasztok!

Gyors segítség kéne.... (akár privátban).
Kínából vettem pár cuccot(nem első alkalommal), DHL-el most jött meg a vámra. Kaptam valami mail-t a dhl-es vámkezelésről. (Nyilván kevesebb van a csomagra írva mint amennyit fizettem). Ez a részlet belőle zavar: "Kérjük a deviza- átutalási megbizást is legyen szives csatolni a vámkezelési megbizáshoz, mert a vámhivatal jelenleg minden vámkezeléshez kéri az áruérték igazolása miatt"
Ha valaki tud erre valami megoldást, mindenképpen jelezzen pls privibe.
Köszönöm.

(#14067) devast válasza devast (#14066) üzenetére


devast
addikt

Olvasgattam, gondolkodtam, azt hiszem megvan a nyerő kombináció:
[x] ingyen kaptam
[x] áruminta
:C

(#14068) Taru válasza devast (#14067) üzenetére


Taru
tag

Ha van benne számla akkor inkább mutass nekik számlát, DHL-snél előfordul, hogy beleteszi hiába Kína. Az ingyen kaptam sem tuti megoldás, családban volt, hogy tényleges ajándékot vámoltak meg, pedig a feladó még ki is fizette előre a vámot és így is elkérték tőlünk a vámot :F .

(#14069) devast válasza Taru (#14068) üzenetére


devast
addikt

Kaptam pdf-et is, dhl-eset. abban alacsony áron benne vannak a dolgok, de az csak az értékét jelenti szerintem. Egyelőre ezzel bepróbálkozok, azt meglátjuk.

(#14070) Rommel6600 válasza HuNor (#14047) üzenetére


Rommel6600
őstag

Mivel a touch videót is lejátszik arra asszem durván 4-5% körüli a vámtétel. (taricban más besorolás alá esik) Plusz az áfa, ahogy írtad is. Illetve nem árt tudni, hogy a külföldi fuvarköltség is vámértéknövelő tényező! (Mivel gondolom "az ajtódig" kértél szállítást, és nem a határig vagy hasonlók, így az egész postaköltség annak minősül, nem vonják le belőle arányosan a magyarországi szakaszt vagy ilyesmi...)
Ha nem is küldesz számlát, "statisztikai módszerrel" elég könnyen meghatározhatja a vámhatóság egy ipod touch értékét, szóval szerintem nem nagyon tudsz trükközni.

Azért majd írj légyszi, hogy mire jutottál, és mennyibe került végül a történet, kíváncsi vagyok.

[ Szerkesztve ]

(#14071) wwhy válasza devast (#14067) üzenetére


wwhy
veterán

az áruminta csak cégeknek/vállalkozásoknak jelent áfamentességet, de még azoknak is csak spéci körülményekközött

[ Szerkesztve ]

ELADÓ <<narancs Honor Magic5 Ultimate>> <<Újszerű, doboz, minden kellék>>

(#14072) devast válasza wwhy (#14071) üzenetére


devast
addikt

Ez hülyeség. Én már kaptam árumintát magánszemélyként külföldről. És az tényleg áruminta volt. Másrészt meg a törvényben nincs benne, hogy árumintát csak cégeknek küldhetik. Az ajándékot csak magánember küldheti, az tiszta.

(#14073) devast válasza wwhy (#14071) üzenetére


devast
addikt

dupla...

[ Szerkesztve ]

(#14074) fradi81


fradi81
veterán

Hello
Egy negatív értékelést vissza lehet vonni utólag?

moto g72, Ninebot d28e

(#14075) netseft válasza fradi81 (#14074) üzenetére


netseft
aktív tag

Igen, az eladó kérhet ilyet, "revise feedback" a folyamat neve.

Eladó termékeim: https://tinyurl.com/sefteles

(#14076) fradi81 válasza netseft (#14075) üzenetére


fradi81
veterán

Vevőként akkor nem lehet?

moto g72, Ninebot d28e

(#14077) devast válasza devast (#14072) üzenetére


devast
addikt

Most nézem csak... valami proforma invoice van rajta... Áhh majd valahogy leboxolják a vámon, én már nem húzom magam ezen...

(#14078) wwhy válasza devast (#14072) üzenetére


wwhy
veterán

Majd magyarázd el a vámosnak, nekem mindegy, hogy mit hiszel.
Az, hogy mit ír rá az eladó (sample) az a magyar vámost nem fogja érdekelni

ELADÓ <<narancs Honor Magic5 Ultimate>> <<Újszerű, doboz, minden kellék>>

(#14079) devast válasza wwhy (#14078) üzenetére


devast
addikt

Nem én vámolom, hanem a DHL. Majd azok elmagyarázzák... azért fizettem nekik ilyen pofátlanul sokat :DDD

(#14080) Tomate


Tomate
veterán

Cirka 1 hónap alatt megjött a csomagom amcsiból. A kabaré az, hogy ebből az 1 hónapból több mint 2 hetet már az országban volt a csomag... Valamelyikőtök írta, hogy nem muszáj bemenni érte személyesen, mert ha elfaxolom a számlát kihozza a postás. Nos 2 hét kellett a faxolástól mire kitudták hozni... Elérni nem tudtam őket szóval már azt terveztem bemegyek.. Nem értem mi tartott ennyi ideig. A doboz alján Posta feliratos ragasztószalag van az illesztések mentén. Felbontották a dobozt?

Másik: Szerintetek mennyi esélye van 27$-os postával és 10$-os értékkel egy Ipodnak, hogy ne fogják meg? :R

(#14081) Bedczooo válasza wwhy (#14065) üzenetére


Bedczooo
tag

Köszönöm

(#14082) zeus90


zeus90
aktív tag

Sziasztok!

Április 9-én lett feladva egy csomagom Kínából. Olyan furcsa dolog állt elő, hogy a Kínai tracking oldal szerint 17-én már az országba érkezett. A posta.hu-n 27-én felkerült az első bejegyzés a Track numberhez, miszerint, akkor ért Budapestre.(eleve mi ez a 10 napos differencia?!) Viszont most néztem meg megint a posta.hu-n a csomagot és a Helynél Budapest helyett most már ERR szerepel :F Ez a hely valamelyik postás zsebét takarná?

[ Szerkesztve ]

(#14083) Bedczooo


Bedczooo
tag

Tudnátok irni konkrét oldalakat a nyomonkövetéshez?
Köszi!

(#14084) zs0ti válasza Tomate (#14080) üzenetére


zs0ti
csendes tag

Én Április 6-án rendeltem,9-én már Magyarországon volt,két hete csütörtökön kérték a paypal számlát és csak ma érkezett meg.
Érdekes dolgok ezek!:)

(#14085) Winner_hun válasza Bedczooo (#14083) üzenetére


Winner_hun
félisten

[KLIKK]

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#14086) devast válasza devast (#14079) üzenetére


devast
addikt

Naggggyon akarták a paypal bizonylatot... Így küldtem nekik egyet.
Nem hiszem el, hogy ennyire unatkoznak a vámosok, hogy pont az én alacsony értékű, alacsony súlyú és méretű csomagomba kellett belekötniük...

(#14087) Bedczooo válasza Winner_hun (#14085) üzenetére


Bedczooo
tag

Köszönöm

(#14088) Tomate válasza zs0ti (#14084) üzenetére


Tomate
veterán

Érdekes és tróger... Főleg, hogy nem lehet őket elérni. :(((

(#14089) wwhy válasza Tomate (#14088) üzenetére


wwhy
veterán

Próbálkozz kitartóan, kb. 20-30 hívás bejön (nekem bejött)
Tudom, h nem vigasz, de tényleg el lehet csípni.
Ha nem bontják ki, átmehet, de ha igen és a vámos ismeri a cuccot, tisztában van az értékével, akkor szívás-

ELADÓ <<narancs Honor Magic5 Ultimate>> <<Újszerű, doboz, minden kellék>>

(#14090) Tomate válasza wwhy (#14089) üzenetére


Tomate
veterán

És ha tegyük fel kibontja és meglátja, hogy ez egy ipod és szerinte X összeg. Mi van ha azt mondom, hogy azért 10$ mert működésképtelen, funkcionálisan hibás vagy ilyesmi?

(#14091) Tomate válasza wwhy (#14089) üzenetére


Tomate
veterán

Próbálkoztam kitartóan elhiheted... Több nap is órákon át. :(((

(#14092) Rommel6600 válasza Tomate (#14090) üzenetére


Rommel6600
őstag

1: Nem hiszem, hogy elhiszik
2: Tudják az értékét
3: Attól, hogy valami funkcionálisan rossz, az adóterhet utána ugyanúgy meg kell fizetni, hogy szabadforgalomba kerüljön. Anélkül nem lehet a tiéd. Legfeljebb nem a statisztika alapján, hanem egy alacsonyabb áron, de biztos meghatározzák az értékét, ha tényleg rossz, de tuti, hogy nem 10$ lesz az... Ha pedig tényleg jóval a valós vámérték alatt jutottál is hozzá (mondjuk 10$ért...), attól még nem az után kell a vámterhet megfizetni...

(#14093) Tomate válasza Rommel6600 (#14092) üzenetére


Tomate
veterán

Értem. :R Reménykedek. Többet nem tudok csinálni. :N

(#14094) devast válasza Tomate (#14093) üzenetére


devast
addikt

Szintúgy... boxolok a vámosokkal :DDD
Tényleg, olyankor mi van, ha beszolgáltatsz nekik "mindent", de "nem hiszik el"?

(#14095) Tomate válasza devast (#14094) üzenetére


Tomate
veterán

Ez egy jó kérdés. Amúgy ezt a topicot vajon olvassák vámosok? Nem akarok mindent leírni mert lehet, hogy meredek. :D

(#14096) dudikpal válasza devast (#14094) üzenetére


dudikpal
aktív tag

Szakértővel felértékeltetik, és az lesz a hivatalos álláspontjuk, az után fizetsz.
Talán még a szakértői díjat is, de ez nem biztos.
Döntsd el h megéri e.

(#14097) devast válasza dudikpal (#14096) üzenetére


devast
addikt

Szerintem megéri. Illetve megérte:
Clearance processing complete at BUDAPEST - HUNGARY BUDAPEST - HUNGARY 1x:xx

(#14098) #59816064


#59816064
törölt tag

Sziasztok!

6-án lett feladva egy csomagom de még mindig nem ért ide sima ingyen postával HK-ból. Fogok írni az eladónak hogy fizesse vissza a pénzem.
Ha ezt nem akarja akkor szerintetek inditsak rögtön egy dispute-t vagy mi ilyenkor a szokás?
Nem akarok adni én neki negatívat meg semmi ilyesmi de nem is szeretnék tökölni az igérgetésekkel sem :F

(#14099) Tomate válasza #59816064 (#14098) üzenetére


Tomate
veterán

Nekem jött már csomag 35 nap után. 36-37. napon kezdj el intézkedni szerintem. Addig még van idő.

[ Szerkesztve ]

(#14100) devast válasza #59816064 (#14098) üzenetére


devast
addikt

Én a helyedben megvárnám a 44 napot. Ingyen posta az ilyen, tetű lassú.
Nekem anno egy cuccom nem jött meg 4x napig, disputoltam, csóka még egyszer elküldte. 2 hét múlva, 1 hét eltéréssel megkaptam kétszer a csomagot...

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  eBay (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.