Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  eBay (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-18 13:57:53

LOGOUT.hu

Az eBay használatával kapcsolatos információk.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#13551) wwhy válasza RAiN91 (#13550) üzenetére


wwhy
veterán

általában max. 7 napon belül

ELADÓ <<narancs Honor Magic5 Ultimate>> <<Újszerű, doboz, minden kellék>>

(#13552) pumatom


pumatom
aktív tag

Sziasztok!

Vásároltam egy terméket az ebay-en, ki is fizettem, ez meg is jelent az accountban; aktív lett a pénz ikon.
Most viszont 2-3 napra rá újra elhalványult. A paypal számlán látni, hogy kifizettem a terméket, de azóta nem is adta fel, és az ikon is elhalványult... Ilyenkor mivan? :F

(#13553) istvanovics válasza istvanovics (#13549) üzenetére


istvanovics
csendes tag

Sziasztok!

2011.03.17 21:10 Budapest 1005 Megőrzésre átadva / Handed over for storage

Utánaolvastam egy-két fórumon a státusz üzenetemnek és a legtöbb helyen azt írják, hogy ilyenkor fizetni kell!

Igaz ez? Volt már valaki hasonló helyzetben? Ha igen, akkor mi a teendő? ...és ha ez azt jelenti, hogy mindenképpen fizetnem kell, akkor oda lehet menni, hogy ott elintézzem, elhozzam? Gondoltam, hogy ha így is úgyis fizetnem kell, akkor ne várjak még egy hetet mire lelevelezik velem plussz kihozzák.

Help please!

(#13554) wwhy válasza istvanovics (#13553) üzenetére


wwhy
veterán

hívd fel őket, és megmondják mi a teendőd.

ELADÓ <<narancs Honor Magic5 Ultimate>> <<Újszerű, doboz, minden kellék>>

(#13555) Legato


Legato
csendes tag

Sziasztok nekem van egy kis problémám a paypal-al!Kedden délután utaltam át a számlámra készpénzben a bankba 17.000 Ft-ot,de még mindig nem érkezett meg mi lehet a gond?Mert azt tudom ,hogy pénteken,szombaton,vasárnap,hétfőn,kedden zárva volt az Unicredit bank!De akkor is ma van 5.dik munkanapja ,hogy átutaltam!!!

(#13556) bvvitya


bvvitya
aktív tag

Sziasztok!
Az lenne a nagy gondom hogy nem tudok fizetni a paypallal :(
Csak én tapasztalom vagy másnak sem sikerül?
Már többször is rendeltem ebayról de most az istenért se tudok fizetni.
végig nyomkodok mindent de mikor a paypalhoz beírom a jelszót akkor csak gondolkozik és semmi nem történik utána se hiba üzenet se semmi.
Ha a bánkártyás fizetést választom akkor meg nem megfelelő a telefonszám +3620******** nem értem mi van de ez van tegnap óta.

*** Redőny motorok listaártól ólcsóbban! ***

(#13557) Bufu 18


Bufu 18
csendes tag

Üdv

Most írja a USPS követési adatokat, ma este fél 8kor megjött a termékem Mo-ra.
Ez azt jelenti hogy akkor most kell a vám miatt imádkoznom???
Vagy esetleg már a levámolás után írja ki a követés?

[ Szerkesztve ]

(#13558) istvanovics válasza Bufu 18 (#13557) üzenetére


istvanovics
csendes tag

Igen, kell imádkoznod. Csak most kezdődik a neheze. Az enyém is ideérkezett 3 nap alatt... azt hittem így is fog folytatódni. Naív voltam :)

(#13559) Bufu 18 válasza istvanovics (#13558) üzenetére


Bufu 18
csendes tag

Pff nekem 1 hét alatt érkezett ide...

(#13560) Bufu 18 válasza istvanovics (#13558) üzenetére


Bufu 18
csendes tag

Pü ment!

(#13561) wwhy


wwhy
veterán

Valami van a levegőben: 3 január elején rendelt cucc nem érkezett meg, refoundot kell kérjek :U
Közben megérkeztek olyanok, amiket febr. közepén rendeltem.

ELADÓ <<narancs Honor Magic5 Ultimate>> <<Újszerű, doboz, minden kellék>>

(#13562) FuckeR19 válasza wwhy (#13561) üzenetére


FuckeR19
senior tag

Te legalább kapsz valamit. Én 1 hónapja semmit sem kapok pedig nem 1 csomagot várok :F

hirdetéseim: tiny.cc/prohardver -------és------- tiny.cc/aprod

(#13563) gp1978


gp1978
csendes tag

sziasztok
tudnátok segíteni eddig simán tudtam vásárolni az ebay en semmi gond nem volt .most meg fizetnék és ezt az üzenetet kapom
Sorry, we could not complete your request at this time.
If you encounter this message more than once, please contact us, and we'll do our best to help.
aki tud kérem segítsen előre is köszönöm
gp78@citromail.hu ide írhat aki tud segíteni

(#13564) Bufu 18


Bufu 18
csendes tag

Na, srácok!
Itt tart a dolog:

Detailed Results:

Into Foreign Customs, March 18, 2011, 9:52 pm, HUNGARY
Arrived Abroad, March 18, 2011, 7:26 pm, HUNGARY
International Dispatch, March 15, 2011, 11:18 am, ISC SAN FRANCISCO (USPS)
Arrival
Electronic Shipping Info Received, March 14, 2011

Nagyon szeretném a jövőhéten megkapni.... :))

[ Szerkesztve ]

(#13565) friccces


friccces
csendes tag

sziasztok

Időpont Hely * Küldemény információ Kiegészítő információ
2011.02.28 14:55 (HONG KONG) Küldemény felvéve / Item accepted

2011.03.09 17:11 HKHKGA(HONG KONG) Célországba elküldve / Item sent abroad

2011.03.16 14:10 Budapest 1005 Célországba megérkezett / Arrived in the destination country

2011.03.17 08:06 Budapest 1005 Küldemény vám elé állítva / Item presented to customs

Ha két napja ezt írja ki ....
akkor tutira megfogták vámon és fizetnem kell érte?:S
vagy még van esély h nem frisítik?
egy tabletről lenne szó ...
köszi

(#13566) netseft válasza friccces (#13565) üzenetére


netseft
aktív tag

Ha 2 napja így van, akkor nincs kizárva, azért a vám elé állítás és vámkezelés között sok idő nem telik el, ha nem kell fizetni áfát és/vagy vámot. Gondolom a tablet nem volt olcsó móka és ezért belekalkuláltad a 25% áfát legalább.

Ugyanakkor amit többen is emlegettek, hogy nem nagyon jönnek a küldemények mostanában, én is tanúsíthatom. Olyan embertől kellett refundot kérnem a 45 nap miatt, akivel soha nem volt még gondom, a nyomonkövetésnél is állnak a csomagok, nem frissül a hazai beérkezéssel, van amelyik csomagom 3 hete, mikor egyébként 10-14 nap szokott lenni. :F

Egyébként nem gondoljátok, hogy ideje lenne összedobni egy 1. hozzászólást? Majdnem mindenki ugyanazt kérdezi...

[ Szerkesztve ]

Eladó termékeim: https://tinyurl.com/sefteles

(#13567) dudikpal válasza netseft (#13566) üzenetére


dudikpal
aktív tag

Aki a keresőbe nem bír annyit beírni h vám, az nem fog 1. hszt sem nézegetni...

(#13568) Bufu 18 válasza netseft (#13566) üzenetére


Bufu 18
csendes tag

És a vámon hétvégén megy a meló vagy ott is szünet van mint a legtöbb munkahelyen?

(#13569) OrangeBud válasza Bufu 18 (#13568) üzenetére


OrangeBud
tag

Magyarországon a vám/vámosok hétvégén nem dolgozik/dolgoznak. De ha dolgoznak is akkor azt biztos szép magyarosan teszik.. 1 dolgozik 9en nézik :((( ezért is csücsül mindig a cuccom legalább 7munkanapot a vámon :S

(#13570) netseft válasza dudikpal (#13567) üzenetére


netseft
aktív tag

Ki tudja, keresgetni azért macerásabb, főleg ha az első 10 találat ezzel kapcsolatos kérdés, én nem a válasz. Tudom, aki lusta nem érdemli meg, de így csak szemetelve van a téma.

@Bufu 18: passz, nem tudom dolgoznak-e, ezekkel a hülye cserékkel mindig csak a baj van ilyen szempontból.

Eladó termékeim: https://tinyurl.com/sefteles

(#13571) Bufu 18 válasza OrangeBud (#13569) üzenetére


Bufu 18
csendes tag

Én ezt nem értem...
Most rendeltem elsőnek ebay-ről egyből az USA-ból eddig szinte csak pozitív dolgokat olvastam, meg hogy mindenkinek milyen hamar megjött meg 1 hét alatt.
Most meg mikor én várom a csomagom akkor mindenki csak negatív dolgokat ír én meg már nem csak azon parázok hogy a jövőhéten megjöjjön hanem hogy egyáltalán legyen belőle valami és hogy átmenjen a vámon.
Amúgy nem titok egy 160 dolcsis napszemüveget rendeltem egy boltból.

(#13572) dzsozefo


dzsozefo
aktív tag

Találkoztatok már olyannal, hogy leütöttetek valamit majd pay now azaz kifizettétek és másnap jött egy ilyen email ( lent mellékelem ) :

Vásárlásaim között nem látom tehát nem tudok RESOLVE indítani. Paypalen látom a kifizetést. :U

MC999 eBay Listing Removed: (459996596)

We'd like to let you know that eBay has ended an item you were bidding on for breaching of one or more of our policies. As it's important that eBay maintains member privacy, we can't tell you exactly why the listing was removed.

Any offers or bids placed on this listing are now null and void. If you were the winning bidder, you're no longer obliged to pay for the item:

300464178834 - NEW SILVER BLACK KNITING BRACELET FIT

Here's what you can do if you've already paid for the item:

If you won the item and you've already paid for it, you can choose to reverse the payment or ask the seller for a refund. If you've already received the item you've the option of accepting it or returning it to the seller for a refund.

1) Contact the seller
2) Contact your payment provider
3) Report that the matter hasn't been resolved

- Contact the seller

At this stage, we recommend that you contact the seller and discuss the situation. These situations can often be resolved with a friendly conversation.

Check your email account for any previous emails you received from the seller - these may contain their contact information. Unfortunately, we can't give you the seller's contact details.

- Contact your payment provider

If you can't reach the seller, contact the service that you used to send payment. They may be able to reverse the payment.

***If you've already paid using PayPal***

If you've already paid for the item through eBay and you want to get your money back:

-- You can open a case in our Resolution Centre. You have to wait 7 days from the day you made your payment before you can open a case.
-- To access the Resolution Centre, go to:

[ Szerkesztve ]

(#13573) dudikpal válasza dzsozefo (#13572) üzenetére


dudikpal
aktív tag

Go to resolution center->Didn't receive an Item->Report that you did not receive an item

Ide beírod az item számát, amit az értesítő mailben találsz, és jelented h eltűnt a listádból.

(#13574) velvet7


velvet7
tag

Sziasztok!

Egy 250$-os elektronikai cuccot szeretnék venni, de szállításhoz ez van írva: "US Postal Service Priority Mail International Small Flat Rate Box"
És a http://www.usps.com/international/prioritymailinternational.htm oldalon ez szerepel: "Online Tracking - Put our delivery information to work for you. Track PMI package shipments. Note: Tracking is not available for Priority Mail International Flat Rate Envelopes or Priority Mail International Small Flat Rate Boxes."

Ez azt jelenti, hogy nem kapok követő kódot, ha jól értem. Felvettem a kapcsolatot az eladóval, és ő a következőt írta:"When the PAYPAL payment is cleared and I ship you will get a tracking number yes."

Akkor most hogy vagyunk? Kapok tényleg, vagy csak az eladó próbálja rámsózni? 97%-os a feedbackje 400 eladottból, és abból a 3 rosszból egyik se említi, hogy elveszett volna a csomag. Mit gondoltok?

[ Szerkesztve ]

(#13575) Winner_hun válasza velvet7 (#13574) üzenetére


Winner_hun
félisten

Akkor lesz hozzá nyomkövetés.

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#13576) Hintalow válasza Bufu 18 (#13571) üzenetére


Hintalow
senior tag

Hát ez nem igazán fedi a valóságot...

Usából normál postázással (tehát usps, és nem futárszolgálat) az egy hét (5 munkanap) nem átlag, hanem kiemelkedően gyors átfutás. Erre ne építs.

Én javarészt angliából rendelek, ott mondható átlagnak a 4-5 munkanap, ha az eladó gyorsan reagál.

[ Szerkesztve ]

Ha a multiverzum teória igaz, akkor van egy univerzum, ahol nem az.

(#13577) Legato


Legato
csendes tag

Nekem lenne egy kérdésem!Pénzt utaltam egy paypal számlára amin nem az én nevem volt,de betudok lépni mert én csináltam,csak még régebben,és ezért haverom neve volt rajta....És na ná,hogy csak a számla tulajdonos küldhet rá pénzt!És,hogy hogyan lehetne megoldani,hogy visszakapja azt a pénzt!Esetleg nem lehetne átírni a számla tulajdonos nevet?És ,ha át tudnám írni a sajátomra akkor bejönne a pénz?

(#13578) hitman,


hitman,
őstag

Ha a elkapják a termékem a vámon és fizetnem kell 25%-ot akkor azt ugye csak a termék összegére kell nem pedig az egész összegre(termék+szállítási díj) amit kifizettem?
Mert pont azt számoltam hogy ha kell fizetnem még úgy is olcsóbban jönnék ki mint ha itthon vettem volna, na persze isten adja hogy simán átengedjék a vámon!!!

Dream as if you will live for ever, live as you will die today!

(#13579) Winner_hun válasza hitman, (#13578) üzenetére


Winner_hun
félisten

A kifizetett összeg után kell fizetned.

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#13580) bubi92 válasza netseft (#13566) üzenetére


bubi92
őstag

első hsz.-t már én is javasoltam, nem ártana

41. nap és még nem jött meg a csomagom :( első alkalom, mindig fáj ;]

(#13581) Taru


Taru
tag

Mi van mostanság a magyar postával? Már letettem egy ebayes termékről (3 hónapja nem jött meg, még Decemberben rendeltem, már vissza fizette az eladó a pénzt stb.) erre ma megérkezett. :Y Most küldtem vissza a pénzt az eladónak, de komolyan nem szokott a Kínai posta ilyen lassú lenni, vajon mi van velük. :F

(#13582) kmisi99


kmisi99
addikt

Lenne egy kérdésem! Ezeket hogy kell kitölteni? [link]
Milyen sorrendben kell beírni ékezeteket lehet e és a második téglalapba mi a fenét kell írni?

(#13583) FuckeR19 válasza Taru (#13581) üzenetére


FuckeR19
senior tag

Bárcsak nekem is megjönne a decemberi :DDD

hirdetéseim: tiny.cc/prohardver -------és------- tiny.cc/aprod

(#13584) Taru válasza kmisi99 (#13582) üzenetére


Taru
tag

A másodikba írhatod tovább a címedet ha az első nem lett volna elég hosszú. Ha előbbre kérte a várost és irányító számot akkor csak utca ház szám, ha külföldi oldal akkor ékezet mentesen, ha magyar akkor mehet ékezet is.

(#13585) jamaica22


jamaica22
csendes tag

Sziasztok!

Kb. másfél hete rendeltem az USA-ból egy cipőt. Fizettem is rögtön, az eladó elküldte Usps-el. A kapott azonosítóra rákeresve ez az üzenet fogadott: Note: Tracking information is not available yet for this shipment. Please check back later to view updated information.
Ma találtam a postaládámban (ps form 2976) nyomtatványokat. Számszerint kettőt, plusz egy útmutatót. Kerestem hogy mi ez, meg is találtam csak három példányos.
Rajta van hogy cipőt küld, az ára és a címek is. De cipőt sajnos nem kaptam. Voltam a postán, nem tudtak segíteni.
Valaki tudna nekem adni egy kis felvilágosítást?

(#13586) ^Clown válasza netseft (#13566) üzenetére


^Clown
veterán
LOGOUT blog

Én is ezt tapasztalom mostanában, de csak a nagyobb méretű csomagoknál. A kisebb levelek simán megjönnek 2, max. 3 héten belül, viszont most várok egy cipőt, illetve egy csomagban két multimétert, mindkettő 1 hónapja úton van. Szerencsére a cipő már úton van (vám elé állítva Bp.-en), viszont a másik csomagról semmit nem tudok, a megadott ragszámra nem ír kis semmit a Posta.hu Nyomkövetés oldala (és a track-trace.com sem).

Amúgy amit ma reggel állítottak vám elé, és tuti, hogy nem fogják vámolni (cipő, kevesebb mint 5K értékben vettem Kínából), annak van esélye, hogy még a héten kihozzák? Anyámnak lesz, jövő héten elutazik, és vinné magával.
2011.03.21 08:38 Budapest 1005 Küldemény vám elé állítva / Item presented to customs

[ Szerkesztve ]

(#13587) ^Clown válasza ^Clown (#13586) üzenetére


^Clown
veterán
LOGOUT blog

Sorry a helyesírási és stilisztikai hibákért, hosszú nap volt a mai :)

(#13588) Bavid


Bavid
senior tag

Tényleg van valami gebasz, januárban még minden gyorsan megjött, most meg, egy nyamvadt átalakítóra 2,5 hete várok.

(#13589) dany27


dany27
őstag

Üdv!

Egy olyan kérdésem lenne hogy Thai postával van valakinek tapasztalata??
Trackelni tudom szval szerintem nem a legolcsóbb szarral jön....

Előre is köszi!

(#13590) hitman,


hitman,
őstag

Olyan létezik szerintetek,hogy usps küldi a csomagot és a posta oldalán is ugye kiírja a nyomonkövetést de pl DPD futárszolgálat hozza ki a házhoz?
Vagy ez lehetetlen mert akkor nem látnám a posta oldalán a követést ergó a posta fogja hozni...

Dream as if you will live for ever, live as you will die today!

(#13591) wwhy


wwhy
veterán

Egyik leggyakoribb kérdésre tisztáztam ma a vámmal a választ: hogyan állapítják meg egy áru értékét, ha nincs számla és ajándékként van küldve?
--> bekérik/el kell kérni az eladótól a számlát, és azt eljuttatni hozzájuk. Ha záros határidőn belül nem kapják meg (azt hiszem 30 nap) akkor a cucc megy vissza a feladónak.

[ Szerkesztve ]

ELADÓ <<narancs Honor Magic5 Ultimate>> <<Újszerű, doboz, minden kellék>>

(#13592) Bufu 18 válasza wwhy (#13591) üzenetére


Bufu 18
csendes tag

Akkor nem is nekünk kell bizonyítani, hanem az USA ban az eladót zaklatják vele?
És az eladó akkor tud küldeni annyiról is számlát amire nincs vám?
És ha rá van írva hogy ajándék x dollár értékben, akkor azt vagy elhiszik vagy nem?

[ Szerkesztve ]

(#13593) wwhy válasza Bufu 18 (#13592) üzenetére


wwhy
veterán

Első körben téged kérnek fel. Ha nem, akkor megkérik az eladót - de mivel lehet, hogy a felkérés, az eladó válasz stb. között eltelik a 30 nap, az áru elindulhat visszafelé. Szóval érdeked, h minél hamarabb valamilyen számlát mutass be.
Mindenre van áfa, és sok mindenre lehet vám. A 2 nem ugyanaz. Ha felnyitnak egy csomagot, és a tartalom nincs összhangban a feltüntetett értékkel, akkor ugyancsak számlát kérnek be (pl. 10 dolláros telefon/laptop/űrhajó).
A magyarországi áfa-törvény szerint az ajándék is áfa-köteles, tehát az, h ajándék se nem oszt se nem szoroz.

ELADÓ <<narancs Honor Magic5 Ultimate>> <<Újszerű, doboz, minden kellék>>

(#13594) ^Clown válasza wwhy (#13591) üzenetére


^Clown
veterán
LOGOUT blog

Ejh, tényleg jó lenne egy #1.hsz.-t írni :)

(#13595) hitman, válasza wwhy (#13593) üzenetére


hitman,
őstag

Akkor ha az ajándék is áfa köteles hogy van hogy nagyon sok ember simán megkapja a csomagját úgy hogy semmi + költséget nem kel fizetnie?

Dream as if you will live for ever, live as you will die today!

(#13596) FuckeR19


FuckeR19
senior tag

Szevasztok

Ma nagyot koppantam.
Havi 15-20 csomagos átlagom szokott lenni. Általában HK-ból rendelek nyomonkövetés nélkül. Eddig gond nélkül megérkezett mindenem 2-3hét alatt. Most több mint 1 hónapja nem kaptam semmit. Kezdtem nyugtalan lenni mert elég fontos cuccokat várok.
Véletlenül ránéztem rendeléseimre és észrevettem hogy az 1ik csomagom nyomon követéssel küldte az eladó. Erre a számra rá is kerestem és nagy meglepetésemre a helyi postán már szépen szerepelt hogy febrár 22.-én kiszállították :Y Én semmit sem kaptam, se csomagot, se értesítőt. Többi csomagomnak (~15db) nincs regisztrált száma de gondolom ugyan úgy "megérkeztek".
1szóval véleményem szerint a helyi postán valaki dézsmálni kezdte a csomagjaimat, csak az a gond hogy ezt elég feltűnően csinálja....
Mi a véleményetek?

hirdetéseim: tiny.cc/prohardver -------és------- tiny.cc/aprod

(#13597) dudikpal válasza FuckeR19 (#13596) üzenetére


dudikpal
aktív tag

Én megkérdezném a postán h volt e mostanában munkás felvétel, mert lenne itt egy kis gond.
Amúgy meg a követési számot ha bemész, visszanézik neked, és jelezd a problémádat.

(#13598) dudikpal válasza hitman, (#13595) üzenetére


dudikpal
aktív tag

Azért áfaköteles, mert ma már az áruk túlnyomó többsége(ha nem mind :D) giftként jön.
Az áfa amúgy meg összeghez kötött. Vmi 25 ojró ha jól emléxem.

(#13599) hitman, válasza dudikpal (#13598) üzenetére


hitman,
őstag

Ja értem, akkor ezért szokták még a kisebb értéket is ráírni a gift mellett...

Dream as if you will live for ever, live as you will die today!

(#13600) FuckeR19 válasza dudikpal (#13597) üzenetére


FuckeR19
senior tag

Holnap utána járok mert ez így nagyon nem műsor. Ha benyúlta valaki van valami esélyem kártérítésre? Szerintem itt nyilvánvaló ki, hol nyúlta be. Nyomonkövetésbe ott van mikor szállították ki....

hirdetéseim: tiny.cc/prohardver -------és------- tiny.cc/aprod

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  eBay (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.