Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  eBay (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-18 13:57:53

LOGOUT.hu

Az eBay használatával kapcsolatos információk.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#14851) CaNNa3IS válasza OgreImre (#14849) üzenetére


CaNNa3IS
senior tag

Sokan kiírják, hogy csak regisztrált paypal címre küldik. Főleg boltok. Magánszemély szerintem oda küldi ahova akarod.

Stay up Stay humble Ride hard Get stoked

(#14852) RockHaRD válasza CaNNa3IS (#14850) üzenetére


RockHaRD
addikt

próbáltam én má mindenhogy... nagyon jó az ebay -.-

(#14853) Taru válasza OgreImre (#14849) üzenetére


Taru
tag

Többnyire a paypalt nézik, kivéve ha külön nem emelik ki, hogy az ebayest. Persze megkérheted, hogy az ebayesre küldje, de ez eladótól függ, hogy bele megy-e.

(#14854) OgreImre


OgreImre
senior tag

Köszi a válaszokat.
Ha jól értem akkor általában a paypalosra küldik, ami ugye a kártyához/számlához rendelt cím, amit nem lehet megváltoztatni mert a banknál az van hozzárendelve. :(

"And you think you're so clever and classless and free, But you're still fucking peasants as far as I can see" / “Two possibilities exist: either we are alone in the Universe or we are not. Both are equally terrifying.” Arthur C. Clarke

(#14855) radi8tor


radi8tor
MODERÁTOR

International Letter az jó vagy nem?

OgreImre: Én úgy vettem észre, hogy eBay küldi át vásárláskor a címed PayPal-nak.
Amikor megváltoztattam a címet, és vásároltam, akkor arra a címre lett küldve a cucc.

[ Szerkesztve ]

⭐ Stella

(#14856) kovy79 válasza OgreImre (#14854) üzenetére


kovy79
őstag

Paypal-es fizetéskor tudsz váltani a már definiált címek között, sőt, újat is tudsz hozzáadni (kb, ahogy radi8tor1 is írta). Paypal-es címnek ez számít, nem pedig az, amit regisztrációkor megadtál. Nálam kb 15 van beállítva.

Mod: egy címet nem tudsz megváltoztatni, mégpedig az elsődlegesen regisztrált országodat (tehát csak az országot).

[ Szerkesztve ]

''ha annyira NAGY hozzáértő vagy akkor azt is tudnod kell(ene) , hogy a 9550 ugyanaz mint a 9700-as!'' by bandika2006

(#14857) alooo válasza OrangeBud (#13532) üzenetére


alooo
csendes tag

Szia,

Ha nem titok, megkérdezhetem mennyi volt 500db(milyen értékű) óra vámköltsége, cakk-pakk? Illetve mennyit állt a vámon?

Várom válaszod.
Szép napot!

(#14858) CaNNa3IS válasza kovy79 (#14856) üzenetére


CaNNa3IS
senior tag

És akkor amelyiket kiválasztod az linkelődik át az ebay-re mint primary shipping address?
(Nekem csak egy címem van ahova csomagot kérek így ez eddig fel sem merült de a későbbiekben jól jöhet.:-))

Stay up Stay humble Ride hard Get stoked

(#14859) RockHaRD


RockHaRD
addikt

Válaszolt a magyar Ebay, és az volt a probléma, hogy nem volt kiválasztva az, h mivel szeretném fizetni az ebay díjait. De mielőtt ezt megcsinálom, írtam nekik mégegy levelet, hátha meglehet változtatni németről angolra a regisztrációt, mert pl a német nem támogatja a paypalt -.-

(#14860) RockHaRD


RockHaRD
addikt

Azóta meg is kaptam a választ a kérdésemre, és azt írták, hogy csak azt tudom csinálni, hogy letörlöm az accot, és reggelek másikat :(( de persze az előző emailt már nemtudom használni utána az ebay-hez...

(#14861) ThorsHUN


ThorsHUN
őstag

Azt meg tudna valaki mondani mit jelent, hogy muxik a buy it now or best offer kifejezessel ellatott aukcio?

(#14862) radi8tor válasza ThorsHUN (#14861) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Buy it now, az olyan, mint egy webshop. Rákattintasz és a mellette levő árért megkapod a cuccot (nem kell licitálni).
Best offer cuccoknál adhatsz egy ajánlatot az eladónak (általában a buy it now értékénél kevesebbet :) ), amit ha elfogad megkapod annyiért a cuccot.

⭐ Stella

(#14863) wwhy válasza radi8tor (#14862) üzenetére


wwhy
veterán

kiegészíteném annyival, hogy ha az ajánlatodat elfogadja az eladó, akkor ugyanúgy érvényes a vásárlás (nem mondhatod vissza), mintha megnyerted volna a licitet.
:)

ELADÓ <<narancs Honor Magic5 Ultimate>> <<Újszerű, doboz, minden kellék>>

(#14864) faresz5 válasza wwhy (#14863) üzenetére


faresz5
senior tag

Téves vásárlásra azért lehet hivatkozni, és kérni egy cancel linket

(#14865) wwhy válasza faresz5 (#14864) üzenetére


wwhy
veterán

persze, csak szerintem pofátlanság :U
ha vmire ajánlatot teszek, akkor érdekel a cucc ....

ELADÓ <<narancs Honor Magic5 Ultimate>> <<Újszerű, doboz, minden kellék>>

(#14866) OgreImre


OgreImre
senior tag

Sziasztok!
Elég régen regeltem a paypal-ra. Most akrnám is használni, de "account limitation" van.
Mindent megtettem amit kértek (jelszó, bizt kérdés, 400 Ft levonás stb), de még nem állt helyre. Mennyi az átfutási ideje ennek kb?

"And you think you're so clever and classless and free, But you're still fucking peasants as far as I can see" / “Two possibilities exist: either we are alone in the Universe or we are not. Both are equally terrifying.” Arthur C. Clarke

(#14867) radi8tor válasza OgreImre (#14866) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Nekem is hasonló volt 1-2 hónapja. 2 nap után rendeződött asszem.

⭐ Stella

(#14868) dvdbackuper válasza wwhy (#14865) üzenetére


dvdbackuper
őstag

miért, és én amikor licitáltam egy termékre nagyon alacsony áron és megnyertem, azonnal kifizettem, másnap jött a cancel transaction... na ez nem pofátlanság?

(#14869) wwhy válasza dvdbackuper (#14868) üzenetére


wwhy
veterán

de igen ... de nem vagy köteles elfogadni ;]

ELADÓ <<narancs Honor Magic5 Ultimate>> <<Újszerű, doboz, minden kellék>>

(#14870) OgreImre


OgreImre
senior tag

Ha veszek az USA-ból 600 dollár értékű cuccot, és sima postával jön (USPS express mail) nem csomagszállítóval, akkor ki fog engem értesíteni a vámolási dolgokról? Hogy értesítenek? Email, telefon, levél? A levelet oda adják fel ahová a csomag címezve van?
Bocs, de kezdő vagyok.Kössz.

"And you think you're so clever and classless and free, But you're still fucking peasants as far as I can see" / “Two possibilities exist: either we are alone in the Universe or we are not. Both are equally terrifying.” Arthur C. Clarke

(#14871) Winner_hun válasza OgreImre (#14870) üzenetére


Winner_hun
félisten

A levelet oda adják fel ahová a csomag címezve van?

A szomszéd településen Józsibácsit fogják értesíteni aki nem ismer téged, hogy jött egy cuccod amcsiból és meg vagyon vámolva.
Ez a kérdés komoly? Erre csak annyti lehet írni hogy hülye kérdésre hülye válasz. Persze hogy a címzettet értesítik.
Levélbe szoktak értesíteni.

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#14872) OgreImre válasza Winner_hun (#14871) üzenetére


OgreImre
senior tag

Kössz.
Fáradt vagyok ahhoz, hogy reagáljak.

"And you think you're so clever and classless and free, But you're still fucking peasants as far as I can see" / “Two possibilities exist: either we are alone in the Universe or we are not. Both are equally terrifying.” Arthur C. Clarke

(#14873) radi8tor válasza OgreImre (#14872) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Ha meg van adva telefonszám, akkor felhívnak. Ha van email cím megadva, akkor írnak mailt (ingyen van nekik).

⭐ Stella

(#14874) CaNNa3IS válasza OgreImre (#14870) üzenetére


CaNNa3IS
senior tag

tracking number alapján látod, hogy hol van de mondjuk a vámon nekem ha nem vámolnak 1 napot van csak

Stay up Stay humble Ride hard Get stoked

(#14875) gofry


gofry
senior tag

Srácok,
rendelt már valaki izraelből vagy hasonló területen fekvő országból? Kb mennyi ideig látta azt, hogy vámkezelés alatt?...9dike óta ezt nézem. Tényleg vicc az egész péntekre/ köv hétfőre örültem volna ha itt van a cucc, de ilyen tempó mellett talán szeptemberre.

(#14876) gofry


gofry
senior tag

dupla, de ezt megosztom veletek:
a céges mailemről írtam a posta ügyfélszolg-ra levelet még hétfőn -az orczy téri állomás semmit nem tudott mondani, csak annyit amennyit én is látok neten-
A kp-i ügyfélszolg ma válaszolt :
Az elektronikus nyilvántartásunk szerint a küldemény vámkezelése a mai napon megtörtént, a kézbesítése csütörtökön vagy pénteken várható.
Máskor ha magán mailről írtam nekik levelet: a) nem válaszoltak b) 1 hét is eltelt
Tanulság:
írjunk céges levélről (főleg ha közép eu legnagyobb multija a cég) => 10 percen belül vagy fontos változás beáltakor válaszolnak és meg sem próbálnak hülyének nézni.
Szép...

(#14877) radi8tor válasza gofry (#14876) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Nálunk TILOS a céges levelezőt használni magán célra :)

⭐ Stella

(#14878) Twitch


Twitch
tag

Sziasztok!
USA-ból szeretnék rendelni napszemüveget kb 3000ft lenne szállítással együtt legalábbis az ebay szerint. Tényleg ennyit kell kifizetnem érte, vagy esetleg egyéb költségek is lesznek pl. vám. Milyen érték felett kell vámot fizetni ha amerikából rendelek? És még annyi hogy általában mennyi idő alatt érkezik meg a cucc? Teljesen újonc vagyok a témában szóval ezért a sok kérdés. :R

Samsung Galaxy S [ ROM: TsunamICS 2.5 | Kernel: Devil3_1.0.3_VC | Modem: KB3 ]

(#14879) radi8tor válasza Twitch (#14878) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Lassan át kéne nevezni a topicot VÁM topicra. Vagy 1. HSZ-be beleírni ezeket.

⭐ Stella

(#14880) Twitch válasza radi8tor (#14879) üzenetére


Twitch
tag

igen ezeket a faq-öket mondjuk le lehetne írni az 1. hszbe.
:F szóval a kérdésemre?

Samsung Galaxy S [ ROM: TsunamICS 2.5 | Kernel: Devil3_1.0.3_VC | Modem: KB3 ]

(#14881) wwhy válasza Twitch (#14880) üzenetére


wwhy
veterán

olvass már 1 kicsit vissza vagy használd a keresőt.
csak én 101x leírtam, a többiekről nem is beszélve :(((

ELADÓ <<narancs Honor Magic5 Ultimate>> <<Újszerű, doboz, minden kellék>>

(#14882) zoli03


zoli03
őstag

Rendeltem eBay-ről egy erősítőt+hozzávaló tápot két különböző eladótól (egyik 803 értékelés/98,5%, másik 140/99,3%). Mindkét termék adatlapján az van írva, hogy 3 munkanapon belül feladja a csomagot. Mindkettőt 5-én fizettem ki, azóta nem lettek feladva az eBay szerint. A 803/98,5%-os eladótól már rendeltem, akkor 3. munkanapon adta fel. Tegnap reggel írtam nekik, azóta nem válaszoltak, pedig 1 nap alatt válaszolni szoktak az eladók. Meddig várjak még, és ha addig se történik semmi, mit tudok utána csinálni?

(#14883) wwhy válasza zoli03 (#14882) üzenetére


wwhy
veterán

nem mindegyik eladó jelöli be az ebaye, h feladta (nekem pl. 3 termék érkezett meg a napokban, és egyik sincs bejelölve).
szerintem várj még hétfőig, aztán meg esetleg indíthatsz dispute-ot.

ELADÓ <<narancs Honor Magic5 Ultimate>> <<Újszerű, doboz, minden kellék>>

(#14884) zoli03 válasza wwhy (#14883) üzenetére


zoli03
őstag

Csak az a furcsa, hogy ugye az egyiktől már rendeltem, akkor időben feladta, és be is jelölte. Akkor majd jövő héten kiderül mi lesz, addig csak válaszolnak.

(#14885) Winner_hun válasza zoli03 (#14884) üzenetére


Winner_hun
félisten

Más eladó, van aki bejelöli, van aki nem, ennyi. Semmi furcsaság nincs benne.

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#14886) CaNNa3IS válasza zoli03 (#14884) üzenetére


CaNNa3IS
senior tag

2-3 napot várhatsz a válaszra. Annyi idő alatt általában válaszolnak.
Most jött egy termékem amit 10 nap után sem jelölt be elküldöttnek és rákérdeztem, hogy miért nem.
1 nap múlva válasz, hogy elnézést de...... és holnap EMS -sel küldi és 5 nap alatt ide ér. Elfogadom? Hát persze. És tényleg itt volt 5 nap alatt kínából.

Stay up Stay humble Ride hard Get stoked

(#14887) gofry


gofry
senior tag

Valóban ezen ne izgulj, van aki bejelöli van aki nem :)
A magyar posta is megéri a pénzét: Küldemény vám elé állítva / Item presented to customs
szomszéd néni telefonál: jaj arany csillagom átvettem neked egy nagy borítékot majd gyere érte :C

(#14888) MichaelSD


MichaelSD
őstag

Csak nekem ilyen az ebay, vagy normális hogy több eredményt dobnak ki a különböző ebay oldalak, mintha csak egy teljes világra vonatkozó keresését indítok?

Pl.: a wordwide searchben nem találta meg amit a ebay.atn igen.

Vagy csak éppen rosszkor kerestem rá:?

UPDATE: rosszkor kerestem rá, most már rendben van. Érdekes...

[ Szerkesztve ]

XMPP: sdmichael@kdetalk.net

(#14889) zoli03


zoli03
őstag

Visszaírt, hogy feladta. Érdekes, hogy egyszer bejelöli, máskor meg nem, hogy feladta.

(#14890) radi8tor válasza zoli03 (#14884) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Tárgytalan

MichaelSD: biztos kell némi idő, hogy szinkronizáljon az összes keresőmotor.

[ Szerkesztve ]

⭐ Stella

(#14891) MichaelSD válasza radi8tor (#14890) üzenetére


MichaelSD
őstag

Igen, szerintem is ez lehetett a gond. Köszönöm a választ.

XMPP: sdmichael@kdetalk.net

(#14892) wwhy


wwhy
veterán

Az 1. hsz-be is be lehet ne tenni, mint hivatalos közleményt a Posta részéről (Vám, áfa fizetés)

ELADÓ <<narancs Honor Magic5 Ultimate>> <<Újszerű, doboz, minden kellék>>

(#14893) p87


p87
senior tag

Elég érdekes dologba futottam most bele.
Angliából rendeltem cuccot, kifizettem azonnal, írtam az eladónak, hogy küldje minnél hamarabb, ez szerdán volt. Másnap válaszolt, hogy feladta, tegnap bejelölte ebayen, hogy shipped, ma reggel meg kapom az értesítőt, hogy az eladó nyitott egy case-t és törölni akarja a vásárlásom.
Most ez mi? Vagy fel se adta, vagy feladta és csak azért nyitotta, hogy ha vissza akarom küldeni akkor ezt a caset kell elfogadnom? Ugyanis van ilyen termék visszavásárlás rá.

[ Szerkesztve ]

(#14894) radi8tor válasza p87 (#14893) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Szerintem nem adta fel, valamilyen oknál fogva már nincs meg neki a cucc vagy megsérült.
Vissza fogod kapni a pénzed hamarosan.

⭐ Stella

(#14895) p87 válasza radi8tor (#14894) üzenetére


p87
senior tag

Az fasza, írtam neki, hogy mi van, remélem válaszol.
Nem kaptam értesítőt és paypalon se jelzi, hogy refundolva lenne.
Ebayen a case -re két variáció van, vagy elfogadom a törlést, itt írja csak akkor fogadjam el ha visszakaptam a pénzt, vagy elutasítom.
Egy hetem van utánna az eladó automatikusan törölheti.
Egyenlőre nem csinálok semmit, megvárom a választ, esetleg hátha megjön a termék, ha meg nem válaszol és nem küldi automatikusan vissza a pénzt akkor paypal dispute lesz.

Jah a másik, hogy akkor minek hazudik két nappal a case nyitása előtt, hogy feladta? :W

[ Szerkesztve ]

(#14896) radi8tor válasza p87 (#14895) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Lehet rájött közben hogy mégsem adta fel :)
Top rated seller?

⭐ Stella

(#14897) p87 válasza radi8tor (#14896) üzenetére


p87
senior tag

Igen, top rated, 4e feletti eladással.
Már rendeltem tőle kétszer, nem volt gond, lehet most se lesz csak félreértés, vagy nemtudom.

[ Szerkesztve ]

(#14898) sota81


sota81
csendes tag

Sziasztok!

Segítségre volna szükségem abban a témában, hogy egy termékhez az van írva, hogy Free P&P to Hungary. A következő üzenetváltás történt köztem és az eladó között:

Mit gondoltok, mennyibe kerülhet valójában, mire eljut hozzám az áru?

"Csak a bolond hisz abban, amit soha sem látott." - Kevin Costner, Waterworld

(#14899) netseft válasza sota81 (#14898) üzenetére


netseft
aktív tag

Ha ingyenest ír, akkor az is. Valószínűleg bele van kalkulálva a termék árába a postaköltség is. Nem tudom milyen értékű amit vennél, de áfa és vám szóba jöhet, bővebben a korábbi hozzászólásokban le van írva.

Eladó termékeim: https://tinyurl.com/sefteles

(#14900) radi8tor válasza sota81 (#14898) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Semmi plusz költséggel nem jár. Vásárláskor úgyis látod mennyit fizetsz.

⭐ Stella

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  eBay (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.