Hirdetés

2024. május 10., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  eBay (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-05-01 20:32:09

LOGOUT.hu

Az eBay használatával kapcsolatos információk.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#13401) Winner_hun válasza Tomate (#13400) üzenetére


Winner_hun
félisten

Send money a beírod az összeget, kiválasztod a pénznemet és a beviteli mező alatt ott lesz. Valahol máshol is meg lehet nézni de azt nem tudom merre van, én ha kell ott szoktam.

[ Szerkesztve ]

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#13402) PHM válasza Tomate (#13400) üzenetére


PHM
addikt

Az egyik legfelső sor a Paypal oldalán, ahol a kifizetést véglegesíted.

Ma olyan bizonytalan vagyok... Vagy mégsem?

(#13403) Speeedfire válasza Winner_hun (#13399) üzenetére


Speeedfire
nagyúr

nem akartak megvárakoztatni

Ezen jót mosolyogtam. :))

Fotóim https://fb.com/toth.szabolcs.art || IG: http://instagram.com/_tothszabolcs_ || Weblapom http://szabolcs-toth.com

(#13404) DemonDani válasza Winner_hun (#13392) üzenetére


DemonDani
addikt

akkor már egyből nem az összes ebayen keres...
szóval akkor nincs megoldása :DDD

NEM FIZETETT REKLÁM! >>armegoszto.hu<< Folyamatosan friss akciók.

(#13405) slippy válasza Tomate (#13400) üzenetére


slippy
tag

semmiképpen nem ajánlanám, hogy a paypal váltson neked. a saját bankod kedvezőbb áron csinálja. kis összegeknél pár (tíz) forint, nagyobb összegeknél viszont már egy másik termék ára ;)

d[oO]b - Eladó dolgaim: http://href.hu/x/gq2h

(#13406) Winner_hun válasza Speeedfire (#13403) üzenetére


Winner_hun
félisten

Annyira...:P

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#13407) FuckeR19 válasza slippy (#13405) üzenetére


FuckeR19
senior tag

nálam (CIB) paypal mindig jobban vált...

hirdetéseim: tiny.cc/prohardver -------és------- tiny.cc/aprod

(#13408) Winner_hun válasza DemonDani (#13404) üzenetére


Winner_hun
félisten

De legalább azokat listázza akik ide is szállítanak. Legalábbis 99,99%-ban. Viszont a liciteseket nem listázza ki.

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#13409) Mr. Teddy


Mr. Teddy
őstag

Hali

Tudja valaki, hogyha Paypalba kiveszem a bankkártyaszámomat, és kapok a paypalra pénzt, akkor az hol fog "tárolódni"? Paypal egyenlegemen tud maradni a pénz?
Az a helyzet, hogy épp most váltok bankot, otp-t otthagyom és átmegyek másik bankhoz, azt változni fog a bankszámlaszámom.

Másik kérdés, biztos vagytok itt páran akik benne vannak a témába, melyik bankhoz érdemes átmenni, nyitni egy diákszámlát? 24 elmúltam, otp-n csak más konstrukcióban tudnám folytatni a számlám, a CIB Cibezz számlájára gondoltam, elvileg ingyenes az utalás, havi 2 pénzfelvét, és csak a második évtől 490ft/év a díj, ha jól láttam, valamint addig lehetek ott, amíg van jogviszonyom.

Szerintetek?

(#13410) velvet7 válasza Mr. Teddy (#13409) üzenetére


velvet7
tag

Nekem is CIBezz számlacsomagom van, és teljesen megvagyok vele elégedve:) Az ügyfélszolgálatuk is jó, segítőkészek, szóval csak ajánlani tudom!

(#13411) Winner_hun válasza Mr. Teddy (#13409) üzenetére


Winner_hun
félisten

Cibezz jó, én is ott vagyok. 26 éves korig lehet az.

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#13412) FuckeR19 válasza Winner_hun (#13411) üzenetére


FuckeR19
senior tag

Vagy ameddig diák vagy :)

hirdetéseim: tiny.cc/prohardver -------és------- tiny.cc/aprod

(#13413) bubi92 válasza Mr. Teddy (#13409) üzenetére


bubi92
őstag

én is csak ajánlani tudom cib(ezz)-et messze a legjobb bank eddigi tapasztalataim alapján.

(#13414) Mr. Teddy válasza bubi92 (#13413) üzenetére


Mr. Teddy
őstag

És milyen kártyát érdemes mellé választani, visa vagy mastercard? Úgy tudom mastercard eur alapú, így eu-ban nem váltanak annyit kártyás vásárlásnál.

Továbbá az évi 490ft-on felül milyen gyakorlati költség van?
Gondolok itt sms-re, papíralapú kivonatra? (sztem ezeket le is mondanám egyből)
Valamint egyéb költségek amiket ti észrevettetek mi?
Szóval valóban utalok egy összeget más számlára az csont díjmentes? (csakmert otp-nál ilyen 190ft-okat gomboltak le rólam...)

(#13415) Winner_hun válasza Mr. Teddy (#13414) üzenetére


Winner_hun
félisten

Úgy tudom mastercard eur alapú
Ft alapú Mastercard-om van.

Továbbá az évi 490ft-on felül milyen gyakorlati költség van?
Ha a teljesen felesleges szolgáltatásokat nem kéred akkor semmilyen. Amiket felsoroltál nem lemondani hanem alapból nem kell kérni.

Szóval valóban utalok egy összeget más számlára az csont díjmentes?
Igen.

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#13416) dudikpal válasza Winner_hun (#13415) üzenetére


dudikpal
aktív tag

"Úgy tudom mastercard eur alapú
Ft alapú Mastercard-om van."

Sztem arra gondolt, hogy dolláros vásárlásnál először euróra váltják, majd aztán jön a vásárlás pénzneme. Ezt nekem is így mondták anno. Bár mikor kiszámolom, a bank dollár árfolyama szerinti ár jön ki, szal a kishölgyek se nagyon vannak képben ilyen téren, hogy ténylegesen hogy is zajlik ez.

(#13417) Tomate


Tomate
veterán

Vásároltam 315Euro értékben thomann.de oldalról és paypallel fizettem. A paypalben a kifizetés pendingen áll. Mikor vált át completedre? Nincs limitálva a paypall accom, hogy csak X forintig tudok vele fizetni? :U

[ Szerkesztve ]

(#13418) Winner_hun válasza Tomate (#13417) üzenetére


Winner_hun
félisten

Ha elfogadták az utalásod.

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#13419) Tomate válasza Winner_hun (#13418) üzenetére


Tomate
veterán

Megtörtént. Köszi! :R

(#13420) cellpeti


cellpeti
veterán

Sziasztok!

Rendelt már valaki az Ebay-ről LED-es izzót? :U

Tigris, tigris, csóvafény...

(#13421) Taru válasza cellpeti (#13420) üzenetére


Taru
tag

Én igen, de nem érkezett meg, persze lehet nekem nem volt szerencsém.

(#13422) zsoltl válasza cellpeti (#13420) üzenetére


zsoltl
csendes tag

Igen, többfélét is
G10-es, E14-es E27-es foglalalatút a lakásba, és többfélét autóba (W5W, Sofita)

Mit szeretnél tudni?

ZS

(#13423) fradi81


fradi81
veterán

Hello
Van rá mód hogy visszanézzem a 60 napnál régebbi vásárlásaimat is?

cellpeti Rendeltem és azóta is szépen világít.

moto g72, Ninebot d28e

(#13424) dudikpal válasza fradi81 (#13423) üzenetére


dudikpal
aktív tag

Menüből nem.
Az értesítő mailekben szokott lenni tranzakció azonosító, azt kell beírni ebayen, és ha jól emléxem kidob némi infót.

(#13425) pumatom


pumatom
aktív tag

Sziasztok!

Hogyan lehet rávenni egy eladót, hogy küldje el hozzánk?

Nem értem miért olyan bonyolult +6 fontért feladni a postán, amit persze én fizetnék...

Üdv!

(#13426) Zozzant válasza pumatom (#13425) üzenetére


Zozzant
addikt

Meg kell kérdezni.

https://logout.hu/bejegyzes/guga/az_utolso_kivansag.html

(#13427) pumatom válasza Zozzant (#13426) üzenetére


pumatom
aktív tag

:)

Egy-kettőtől már megkérdeztem teljesen illedelmesen, de nem küldik el, egyszerűen nem értem miért?

Egyik ismerősöm is szeretett volna rendelni olyantól aki alapértelmezett esetben nem küldte máshova, és arra is nemet mondtak...

Nem értem a logikát, hogy most mi van abban ha máshova címzi? A plusz költséget természetesen én állnám...

(#13428) Tomate válasza pumatom (#13427) üzenetére


Tomate
veterán

Lehet már volt szerencséje trógerrel kis hazánkból és azt mondta, hogy köszönöm ebből nem kérek többet.

(#13429) Zozzant válasza pumatom (#13427) üzenetére


Zozzant
addikt

A jobbik eset ha válaszol, szép számmal vannak akik még arra sem méltatnak... egy részüknek tényleg ilyen a felfogása, ő bajuk.

https://logout.hu/bejegyzes/guga/az_utolso_kivansag.html

(#13430) wwhy válasza pumatom (#13427) üzenetére


wwhy
veterán

Nekem 1 eladó pl. kerek-perec megmondta, h belföldre (UK) neten keresztül intéz mindent (bélyeget nyomtat!) majd egy postahivatalban sorbaállás nélkül (!) beteszi a megfelelő rekeszbe. A külföldi csomagoknál meg ki kell tölteni X papírt és bemenni a postára --- erre nincs idő.

ELADÓ <<narancs Honor Magic5 Ultimate>> <<Újszerű, doboz, minden kellék>>

(#13431) pumatom válasza wwhy (#13430) üzenetére


pumatom
aktív tag

Ha egész egyszerűen úgy megy a papír kitöltés, mint itthon, hogy egy formanyomtatványt kitölteni, majd feladni akkor nem nem tudom miért okoz nehézséget... Ha kereskedő akkor biztosan tudja, hogy a postán mikor nincsen 2 ember sem, mert vannak ilyen időszakok biztos, másrészt ha hazavisz 200 db formanyomtatványt akkor otthon is kitudná tölteni...
Na de mindegy más a felfogás, sajnos el kell fogadni, ez van...

Üdv mindenkinek! :R

(#13432) friccces


friccces
csendes tag

Sziasztok!

Ha DHL el vagy UPS el küldik a csomagot kínából akkor tutira fennakad a vámon?
olyan 150$ körüli összegről lenne szó...
ezeket szigorúbban ellenőrzik?
valakinek esetleg tapasztalat?

(#13433) RAiN91


RAiN91
őstag

Hali
rendeltem füleseket USA-ból, 25-én, kaptam is egy linket a feladótól, a stamps.com-ra.
25-én rendeltem, a státusz azóta nem változott: "Electronic Shipping Info Received"
Ez nem is fog változni, csak akkor, ha már átvettem a csomagot?
(és ezt most jóvá is kéne hagyni?)
Ez volt a mailben:
"This message was sent to you at the request of ***user, to notify you that they have shipped a package to you. For details about your shipment or to track your package, please refer to the information below."
Ha jól sejtem, akkor már feladta, és nem kell csinálnom semmit.

(#13434) wwhy válasza friccces (#13432) üzenetére


wwhy
veterán

igen, ezek egyenesen a vámudvarba mennek :)

ELADÓ <<narancs Honor Magic5 Ultimate>> <<Újszerű, doboz, minden kellék>>

(#13435) friccces válasza wwhy (#13434) üzenetére


friccces
csendes tag

köszi :((

(#13436) lacam


lacam
aktív tag

Sziasztok

Segítsetek kérlek, marha nagy gond van....

Érkezik kínából egy "Ajándékcsomag"...

Tudta fene hogy DHL-lel jön a cumó.....ma megtaláltak DHL-től vámkezelés ügyében. :W

most akkor mi van? Gift - vám?!

...a papíron 150EUR alattinak van írva, 69USD a "Custom value" -gondolom ennyit kapásból ki kell csengetni...mikor? Átvételkor a futárnak?
Nomeg ki kell tölteni egy kérdőívet amiben meg kell adni h vásároltam -e vagy ajándék (persze "ajándék"-ként fogom bejelölni, de utána értékadást is kérnek...ha papíron ajándékként jelölöm meg a DHL-es meghatalmazást akkor mit írjak értéknek?! 0? Van ezzel valakinek tapasztalata? Nemértek semmit ebből..segítsetek gyorsan, mert ha megérkezik a cucc, minden nap várakozás 3-4000ft-ot fog jelenteni...

Mit hogy írjak?!

Akár privátban is...csak segítsetek :R

:F

Előre is köszönöm.

[ Szerkesztve ]

(#13437) wwhy válasza lacam (#13436) üzenetére


wwhy
veterán

ha visszaolvastál (volna) 100x le lett írva, h a gift és a vám/áfafizetésnek semmi köze egymáshoz :U
a custom value a vámérték, azaz annak függvényében lesz a fizetendő kiszabva.

ELADÓ <<narancs Honor Magic5 Ultimate>> <<Újszerű, doboz, minden kellék>>

(#13438) friccces


friccces
csendes tag

az már kiderült, h DHL es vagy UPS es csomagküldéssel ugye mindenképpen szívok...
van valakinek tapasztalata, h milyen értékhatárok vannak ebben az esetben?
és h mennyivel számolhatok?(plusz költségként:S)
( most h számolnak vámot és ÁFÁt? bocs ha előtte le volt irva DHL nél nem találtam)
informatikai cuccokról van szó ( pl pendrive sd kártya....) 150$körüli érték bár lehet több:S
HELP!
:R

(#13439) lacam válasza wwhy (#13437) üzenetére


lacam
aktív tag

Ok, az tiszta h fizetni kell...nade mennyit? A Vámértéket? (esetemben 69USD)

...ha igen, akkor ennyi, talán kikalkulálom..de hogy töltsem ki a "Meghatalmazási nyilatkozat"-ot?

Mit adjak meg csomag értékekén? Szállítási költségként? Elvileg gift...és Free shipping...0ft / 0ft ? ...az tutti lenne... jól mutatna a cetlin. :U

(#13440) wwhy válasza lacam (#13439) üzenetére


wwhy
veterán

azt add meg ami a PP számlán (vagy más fizetési bizonylaton) szerepel, mert bekérhetnek fizetési dok-ot. A vámérték a fizetés alapja, tehát - szerintem - ennek alapján lesz kiszabva a fizetendő

ELADÓ <<narancs Honor Magic5 Ultimate>> <<Újszerű, doboz, minden kellék>>

(#13441) FuckeR19 válasza wwhy (#13440) üzenetére


FuckeR19
senior tag

Ezt értem. Viszont mi van ha nekem küld egy haverom USA-ból cuccot amiért tényleg nem fizetek. Ajándékként küldi el viszont megtetszik vámosoknak és belenéznek. Tegyük fel 200$ értékben vannak cuccok benne és bekérnek tőlem számlát. Nah ilyenkor mit lehet tenni? Beírni a 200$? Ha bekérnek számlát mit tehetek?

Nem DHL és hasonló futáros küldésről lenne szó.

hirdetéseim: tiny.cc/prohardver -------és------- tiny.cc/aprod

(#13442) footy


footy
addikt

Sziasztok,

következő történt:
Buy it now-val vettem egy terméket, amikor rákattintottam magára az ikonra megszakadt a netem. Nyomtam egy frissítést és a termék 2x szerepelt a listában a megvásárolt termékek között. Írtam az eladónak, ő elindított egy cancelling case-t. Mit kell tennem hogy lezárják az ügyet? Most itt jár a dolog:

[ Szerkesztve ]

(#13443) Winner_hun válasza footy (#13442) üzenetére


Winner_hun
félisten

A vásárolt termék eltűnt a Won listából?

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#13444) footy válasza Winner_hun (#13443) üzenetére


footy
addikt

Nem.
Azt az egyet amit vásárolni akartam a termékből azt ki is fizettem és meg is érkezett, de a másik ott van simán a listában fizetetlenül.

(#13445) Real_Necro


Real_Necro
veterán

Sziasztok,

szeretnék egy ilyet vásárolni:

[link]

Sajnos sem paypal-om, sem ebay-es tapasztalatom nincsen, valamint nem is szándékozom mostanában ebayről mást vásárolni. Mondjuk azt, hogy ez egy egyszeri eset.
Mivel abszolut nem vagyok benne jártas, így elsősorban olyan segítségét keresem, aki segít lebonyolítani a rendelést (elvileg szállítanak Mo.-ra), vagy legvégső esetben marad a regisztráció. Az értékelésekből nézve szerintem nem lehet gond, tulajdonképpen egy boltról van szó (akár onnan is meg lehetne rendelni), viszont ebay-en fel van tüntetve postaköltség, így nem tudom jól számoltam e, de kb 90Euro lenne a végösszeg. Ha tévednék, szívesen venném a hasznos jótanácsokat. Lényegében azt sem tudom vám alá esik e a dolog, valamint mennyi lenne a pontos végösszeg.

Nagyon hálás lennék, ha valaki ezen kérdéseimben segíteni tudna.

Köszönöm előre is.

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#13446) Winner_hun válasza footy (#13444) üzenetére


Winner_hun
félisten

Máshol vagy mint ahol kéne lenned. Az üzeneteid között ott van ahol meg lehet szüntetni az adásvételt. Te jelenleg arról tettél be képet hogy nem jött meg a termék és mi legyen.

Az üzenetek között ilyet keress:

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#13447) Winner_hun válasza Real_Necro (#13445) üzenetére


Winner_hun
félisten

97 euro szállítással együtt. EU-n belül nincs se vám, se áfa.
[KLIKK]

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#13448) Real_Necro válasza Winner_hun (#13447) üzenetére


Real_Necro
veterán

Tényleg, elszámoltam. 89 + 8 Euro.

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#13449) footy válasza Winner_hun (#13446) üzenetére


footy
addikt

Van ilyen levél, már rá is nyomtam a respondra. Aztán kaptam egy Transaction has been cancelled tárgyú levelet. Most látom, hogy az a rendelés is cancelled ami kellett volna. Pedig az már megérkezett. Ilyenkor mi van?
Most ez az állapot van:

(#13450) Winner_hun válasza footy (#13449) üzenetére


Winner_hun
félisten

Nem tudom. Írj az eladónak, hátha tud rá valamit mondani. Lehet így nem tudsz visszajelzést hagyni, passz.

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  eBay (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.