Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  eBay (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-18 13:57:53

LOGOUT.hu

Az eBay használatával kapcsolatos információk.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#14201) pumatom válasza Zirowe (#14200) üzenetére


pumatom
aktív tag

Ha nyitottál egy case-t ahogy írtad, akkor elvileg minden gond nélkül visszafog jönni a pénz 1-2 héten belül...

Nekem is volt egy ilyen eset, de visszautalták a pénzt...

(#14202) Zirowe válasza pumatom (#14201) üzenetére


Zirowe
nagyúr

És akkor ezt csak az ebay-el kell egyeztetnem, vagy a paypalnal is kell vmit csinálni?

We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

(#14203) pumatom válasza Zirowe (#14202) üzenetére


pumatom
aktív tag

Úgy emlékszem, hogy ebayen elég, mert először felveszik vele a kapcsolatot, és ezt jelezni is fogják, majd ha nem ment a dolog, akkor váratlanul megfog érkezni a pénz.

(#14204) Zirowe válasza pumatom (#14203) üzenetére


Zirowe
nagyúr

Ok, köszi!:R:)

We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

(#14205) Tomate


Tomate
veterán

Megrendeltem egy cuccot, de mint kiderült nem kell annak akinek kellett volna. :((( Így megírtam az eladónak, hogy sajnálom nem kell a cucc. Nyitott egy caset ahol be tudom jelölni, hogy a cucc nem jött meg vagy, hogy nem azt kaptam amit kellett volna. Van egy olyan is, hogy az "én problémám nincs a listában" Ha erre megyek mi a további teendő? :U Köszi! :R

(#14206) dudikpal válasza Tomate (#14205) üzenetére


dudikpal
aktív tag

Ha még nem adta fel, akkor egyszerű: az eladó tudja kaszálni a megrendelést.
Licitesnél nem biztos, de buy it now-nál nekem már csináltak ilyet.
Ott írd be h nem ilyet szerettél volna rendelni, elnézted. Vagy vmi ilyesmit.

(#14207) stella.rossa


stella.rossa
csendes tag

Sziasztok.Szeretnék segítségeteket kérni?
Szeretnék amerikából egy cipőt vásárolni..csak itt egy bajom van..mi mindent kell ilyenkor fizetnek mert abból az órszágból még sohasem vásásároltam. Csatolok egy képet majd h lássátok mi minden van.Az oldalon írja h szállítás 35dolcsi, minden további elem(each additional item) 14 dolcsi és maga a cipő 40 dolcsi.Tehát összesen 90 dollár az egész, ami 16 500 körül van max. Ezen kívűl majd fölszámolnának még valamit vagy nem? És hogy ez a each additional item-*et is minden esetben felszámolják ha kivan írva.
De lehet ha bonyolultan írtam le..megmutatok prt screen-es képet és ha valaki letudná nekem írni h ehez mennyi pénz kell h bankártyámon legyen, az lenne a legjobb.
Köszi szépen segítségeteket!

Üdv.

[ Szerkesztve ]

(#14208) Winner_hun válasza stella.rossa (#14207) üzenetére


Winner_hun
félisten

1 pár cipő szállítása 35 dollár, minden további pár 14 dollár.
Ha megvámolnak akkor a kifizetett összeg után ~30%-ot kell még fizetned.

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#14209) stella.rossa válasza Winner_hun (#14208) üzenetére


stella.rossa
csendes tag

De én csak ezt az egyet akarok vásárolni.Akkor ugye nem kerül be ez a 14 dollár?Így 75 dolcsi lenne az össz ha nem nézzük a vámot :)
És mekkora összeg fölött van vám? Köszi

(#14210) szeva000


szeva000
addikt

Hi!

Ha egy,ebay-en megrendelt termék tegyük fel szállításkor sérült,akkor mi a teendő?Átvenni és jegyzőkönyvet íratni vagy küldeni vissza és utána megreklamálni az eladónál?

(#14211) Zozzant válasza szeva000 (#14210) üzenetére


Zozzant
addikt

Reklamáld meg az eladónál egyből, lehet hogy fotót kér csak róla, hivatkozz a magas postaköltségre ha visszaküldést kér, általában nem pöcsölnek, mondjuk értéktől is függ. De nagy értékűt lehet megéri visszaküldeni is.

https://logout.hu/bejegyzes/guga/az_utolso_kivansag.html

(#14212) netseft válasza stella.rossa (#14209) üzenetére


netseft
aktív tag

Miért kerülne bele a $14 is, ha csak egyet veszel, az pedig a további darabokra vonatkozik?

VÁM nem tudom játszik-e nálad, de az ÁFA az ami fáj: [link].

Eladó termékeim: https://tinyurl.com/sefteles

(#14213) Taru


Taru
tag

Egy kis problémám keletkezett. Ebayen találtam egy terméket amit meglehet vásárolni Moneybookersel is (konkrétan ilyet kerestem, mert rajta ragadt majdnem 500Ft az accounton és levásárolnám hamár le nem szedhetem a bankszámlámra), de amikor fizetni akarok a számla $0, tehát szerinte annyit kell fizetnem a $3.99 helyett. Próbáltam csak belépni és utána fizetni ebayen keresztül, nem ment, akkor ebayről léptem be, felismert, adott fizetési opciókat (kártyával, a számlán lévő pénzből stb.) de a fizetendő összeg végog $0.

Ezt nem tudja valaki hogyan lehetne megoldani? Még sose fizettem Moneybookerssel tehát lehet én csinálok valamit rosszul. :F

(#14214) lsebestyen


lsebestyen
addikt

ma rendeltem először ebayről:)
az igaz, hha x összegen felül rendelek, akk azt megvámolják??:O

(#14215) ^Clown válasza lsebestyen (#14214) üzenetére


^Clown
veterán
LOGOUT blog

Attól függ, honnan rendeltél, és milyen értékben. Az EU-n belül nincs vám- és áfafizetés, viszont pl. Kínából, USA-ból bizonyos érték felett ÁFÁ-t, még nagyobb érték felett pedig vámot is kell fizetni.

(#14216) lsebestyen válasza ^Clown (#14215) üzenetére


lsebestyen
addikt

és az már akkor benne van a postaköltségben, amit feltüntetnek, vagy azt majd utólag kellene fiezetnem?

(#14217) netseft válasza lsebestyen (#14216) üzenetére


netseft
aktív tag

Nincs, de ezt szerintem (szinte) minden eladó feltünteti a termék leírásában.

Eladó termékeim: https://tinyurl.com/sefteles

(#14218) lsebestyen válasza netseft (#14217) üzenetére


lsebestyen
addikt

és akkor azt hogyan fizetem be?

(#14219) ^Clown válasza lsebestyen (#14216) üzenetére


^Clown
veterán
LOGOUT blog

Utólag kell, ha fennakad a cucc a vámon. Mostanában sok cucc fenn szokott akadni, én kb. egy éve az USA-ból rendeltem egy majdnem 50K-s cuccot, nem vámolták (valószínűleg azért nem, mert nem volt valami nagy méretű a csomag, kb. egy cipősdoboz harmada volt). De erre ne apellálj.

Hogyan fizeted be? Miután megérkezett a csomag, és vámkezelték, kapsz egy levelet a vámhivataltól, hogy be kell fáradni, becsengetni a postaktsg.-gel terhelt vételár ~30%-át (ÁFA + vám), és már viheted is.

[ Szerkesztve ]

(#14220) wwhy


wwhy
veterán

ma fájó szívvel ugyan de kiosztottam életem első negatívját, ráadásul egy UK eladónak: egy 4GB-os DDR3 laptop RAM-ot vettem tőle, spéci UK, h gyorsa ideérjen, mert melóra kellett volna a notesz. Ígért fűt-fát, kifizettem +8GBP-t a gyorspostáért (ápr. 26) és a cucc mai napig sehol. Mondanom sem kell, hogy buktam egy fusi melót, de szerencsére az ebay visszautalta a vételárat+postát is.

ELADÓ <<narancs Honor Magic5 Ultimate>> <<Újszerű, doboz, minden kellék>>

(#14221) kovikovi válasza pentium4 (#7194) üzenetére


kovikovi
csendes tag

És akkor mit tegyen szegény polgár, ha nem veszik fel egyik telefonszámot sem?
Mert velem ezt történt, már ötödik napja hívom őket...

(#14222) Tomate válasza kovikovi (#14221) üzenetére


Tomate
veterán

Ismerős... Férgek. Én is 3 álló napon keresztül hívtam őket. Kicsörgött de senki nem vette fel. Vagy állandóan foglalt volt. Kicsit ideges voltam. Felhívtam a postát és ott kapcsoltak ide oda, majd kilyukadtam valami panaszolás részhez. Ott elmondtam a panaszom, hogy esélytelen elérni őket és ezt az Ármós Erika nevű hölgyeményt. Végül mobilon visszahívott az ügyintéző (a VÁMOS!! ) miután a panaszos nőnek megadtam a telefonszámom. Ráadásul még ezért van pofájuk kezelési költséget levonni... :((( A munkaidejük meg egy röhej...

A lényeg, hogy nem muszáj bemenni a cuccért. Ha elfaxolod a számlát kihozza a postás. Amcsiból jött a cucc. 15 nap alatt itt volt Magyarországon. Még 15 nap kellett nekik, hogy kihozzák a házamhoz a faxolást követően. No comment...

[ Szerkesztve ]

(#14223) motorhead válasza Tomate (#14222) üzenetére


motorhead
aktív tag

Az én USA-ból rendelt csomagom onnan 5 nap alatt ért ide úgy,hogy volt benne egy hétvége.Most meg éppen egy hete van a VÁM-on. Valamiért a VÁM most iszonyat be van lassulva.Nekem a számla faxolást követően 2 nap alatt szokták küldeni vámolva. Most még csak a vámolás sem történt meg. Talán ma külön kérésemre előre helyezték nagy kegyesen, mivel egy hete ott van a polcon... :(((

..--OLDSCHOOL FOREVER--..

(#14224) Discoman27


Discoman27
csendes tag

Május 12.-én adtak fel nekem egy csomagot, adtak hozzá egy tracking numbert is de nem tudom megnézni sehol. RB21T532566HK, azt írja, hogy EMS. Hol tudom én ezt megnézni?
Ja és várok tőle még egy csomagot is amit sima bélelt borítékban küldött el tracking number nélkül. 34 napja adta fel. Írtam neki, azt írja várjak még egy hetet rá. De félek hogy kifutok a 45 napból. Még sosem csináltam ilyen pénz visszakérős dolgot, hogy kell azt? Köszi előre is a segítséget.

(#14225) ludsimon válasza Discoman27 (#14224) üzenetére


ludsimon
veterán

Ilyen tracking number nem létezik.
Ha beírod keresőbe paypal refund rögtön kapsz választ a többi kérdésedre. ;)

45 napot ne lépd túl mert akkor lőttek a pénzednek!
Megnyithatod nyugodtan max ha közben megkapod akkor lehet törölni tehát be vagy ezzel biztosítva.

undefined

(#14226) Tomate válasza motorhead (#14223) üzenetére


Tomate
veterán

Állítólag alig vannak. Nos, hogy ebből mi az igazság...
Talán akkor nem 3ig kéne dolgozni, hanem normális munkaidőben mint mindenki más.

(#14227) Discoman27 válasza ludsimon (#14225) üzenetére


Discoman27
csendes tag

Megnyitottam a Case-t az eladóval szemben az Ebay-en. Ez elég vagy Paypal-on is kell valamit intézni?

(#14228) ludsimon válasza Discoman27 (#14227) üzenetére


ludsimon
veterán

Persze, eBay vagy Paypal-on nyitod mindegy.

undefined

(#14229) motorhead válasza Tomate (#14226) üzenetére


motorhead
aktív tag

Addig pitiztem meg telefonálgattam, hogy előre hozták a csomagom és levámkezelték, mi több már postázták is.
A munkaidővel nem lenne baj, ha elegendő ember dolgozna ott. Nem tudom persze hány órát vannak ott, de nem hiszem, hogy 3-ig lennének csak. Nekem azt mondták 18:00-ig lehet hívni őket. Pénteken vannak csak délig. Ha meg 3-ig vannak akkor lehet 7-kor kezdenek, ami megint csak teljes munkaidő. Ennyit a munkaidőről. A munkamoráljuk ettől még gyatra, és innen nézve tényleg kevesen lehetnek.
Nekem régebben nem kellett ennyi időt várnom a vámolásra. Valószínű megnövekedett a vámáruk mennyisége is.
Sőt nekem a telefonálással sincs gondom, én mindég elérem őket, persze van hogy foglalt a szám de azért nem kis forgalom lehet ott.

..--OLDSCHOOL FOREVER--..

(#14230) Tomate válasza motorhead (#14229) üzenetére


Tomate
veterán

Hétfőn 8-18ig vannak.
kedd-csütörtökig 8-15-ig
Pénteken 8-12-ig.

Ez elég karcsú...

(#14231) RexpecT


RexpecT
addikt

Sziasztok!

Rendeltem az egyik ismerősömnek Szingapúrból egy E-book readert, de úgy néz ki, hogy nem jó, ezért vissza kell Neki küldeni.
Mi arra a biztosíték hogy fog nekem küldeni egy jót?
Nyissak Paypalon egy dispute-ot?

Köszi:
RexpecT

(#14232) wwhy válasza RexpecT (#14231) üzenetére


wwhy
veterán

A biztosíték egyáltalán az, amiért az ebay létezik: kölcsönös bizalom.
Ajánlva küldd és akkor igazolhatod, h visszaküldted.
Vszleg a terméknél le volt írva, h akár refound is ad, de akkor is vissza kell küldeni a cuccot.
Én nem nyitnék.

ELADÓ <<narancs Honor Magic5 Ultimate>> <<Újszerű, doboz, minden kellék>>

(#14233) kovy79


kovy79
őstag

Tud valaki segíteni, hogy hova a búbánatba lett a Gekauft (angolul asszem' Bought) gomb a My ebay menümből (tehát ugye ami alatt meg tudom a vásárolt tételeket nézni)?
Először az ebay.com-on, majd 1-2 hétre rá az ebay.de-n is.
Beállításoknál nem találtam semmi hasznosat...
:R

''ha annyira NAGY hozzáértő vagy akkor azt is tudnod kell(ene) , hogy a 9550 ugyanaz mint a 9700-as!'' by bandika2006

(#14234) janos666


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Szerintetek kb. mennyi idő alatt fog ideérni egy könnyű kis doboz Észak Koreából eBay féle "Economy Shipping"-el?
Még múlt hét vége felé vettem, ma ránéztem a tracking number-re, és az utolsó bejegyzés 24.-éről (gondolom helyi idő), hogy már a koreai reptéren jár.

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#14235) ^Clown válasza janos666 (#14234) üzenetére


^Clown
veterán
LOGOUT blog

Észak-Koreában van egyáltalán internet? Most viccen kívül... Nem Dél-Koreát akartál írni? Nekem onnan kb. 2 hét alatt itt volt a cuccom.

[ Szerkesztve ]

(#14236) dudikpal válasza janos666 (#14234) üzenetére


dudikpal
aktív tag

Manapság 1 hónap a reális idő.

(#14237) janos666 válasza ^Clown (#14235) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Ja de, Dél-Korea, elsőre valami étterem félét talált meg nekem, csodáltam is hogy adták fel onnan a cuccot, de most kidobott egy Dél-Koreai várost is a google maps. :DDD
Akkor jövő hétre várom...
(#14236) dudikpal - Akkor későbbre. :))

[ Szerkesztve ]

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#14238) wwhy válasza kovy79 (#14233) üzenetére


wwhy
veterán

... az UK oldalon még megvan ...

ELADÓ <<narancs Honor Magic5 Ultimate>> <<Újszerű, doboz, minden kellék>>

(#14239) kovy79 válasza wwhy (#14238) üzenetére


kovy79
őstag

Én ott is ezt látom:
[link]
Most én vagyok hüle? Ezt nagyon nem értem... :F
Valakinek ötlet?

[ Szerkesztve ]

''ha annyira NAGY hozzáértő vagy akkor azt is tudnod kell(ene) , hogy a 9550 ugyanaz mint a 9700-as!'' by bandika2006

(#14240) Zozzant válasza wwhy (#14238) üzenetére


Zozzant
addikt

Már ott sincs meg, legalábbis nálam.
Purchase history lett bal oldalon vagy a menüben.

[ Szerkesztve ]

https://logout.hu/bejegyzes/guga/az_utolso_kivansag.html

(#14241) wwhy válasza Zozzant (#14240) üzenetére


wwhy
veterán

bakker, igaz; pár napja még megvolt :U

ELADÓ <<narancs Honor Magic5 Ultimate>> <<Újszerű, doboz, minden kellék>>

(#14242) Winner_hun válasza kovy79 (#14239) üzenetére


Winner_hun
félisten

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#14243) kovy79 válasza Winner_hun (#14242) üzenetére


kovy79
őstag

Ááá, köszönöm szépen! :R
Bár akkor sem értem, miért tűnt el...
Érdekes, a "My ebay" fülön, az "Offer"-nél írják, hogy a "Won" alatt tudom megnézni. Oszt' az meg eltűnt nekem...
Beállításoknál (amit a FAQ említ) szintén...
Ha valaki tudja az okát, ossza már meg velem is! :)

(#14241) wwhy, ja, tudom, pontosan tegnap tűnt el a német oldalról is.

[ Szerkesztve ]

''ha annyira NAGY hozzáértő vagy akkor azt is tudnod kell(ene) , hogy a 9550 ugyanaz mint a 9700-as!'' by bandika2006

(#14244) kerobi


kerobi
senior tag

Ha az Ebayen akarok eladni, miket kell megváltoztatni? Van erről valamilyen leírás?
Mennyi jutalékot kell fizetnem?
Köszi

Macbook Air M1, Asrock Z390 phantom gaming mini itx, I9-9900K, 32GB 3600MHz G.Skill, Pro-ject Pre Box S2 Digital DAC+PreAMP, Raijintek Metis plus ház, Noctua NH D15 cooler, Radeon Pulse 5700Xt

(#14245) Winner_hun válasza kovy79 (#14243) üzenetére


Winner_hun
félisten

Mert átalakítják a felületet. Sokszor változtattak már, gondolom sokszor fognak is még. Nekem se tetszik dehát ez van.

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#14246) RexpecT


RexpecT
addikt

Erre a címre kellene visszaküldenem:

You can sent your item back to me as the following address:
Name: Guanglichu (zhuan) Zhou Wentai
318# Huatian Gongyu 32# linyuan donglu Futian District Shenzhen city Guangdong Province
Country: China
Zipcode: 518049

Ez ennek feleltethető meg?:
Név: Guanglichu (zhuan) Zhou Wentai
Utca, házszám: 318# Huatian Gongyu 32# linyuan donglu
Város: Futian District Shenzhen city
Tartomány(megye): Guangdong Province
Irszám: 518049
Ország: China

Mi az a kettős kereszt a címben?

Köszi a segítséget!

(#14247) RexpecT válasza RexpecT (#14246) üzenetére


RexpecT
addikt

Sheratan kolléga már kisegített.Ezúton is köszönöt Neki :R .

(#14248) Zirowe


Zirowe
nagyúr

Sziasztok, pozitív vége lett az ebay nézeteltérésemnek, kb rögtön visszakaptam a pénzt ebay-től.

Na de most hogyan tovább?
Beléptem a paypal fiókomba, ott a balance 0$, de a history fülecskén ott van, hogy refound 69,99$.
Ezt én most hogy tudom visszarakni a rendes bankszámlámra?
Vagy már ott van?

Megnéztem, a számlámon nincs a pénz.

[ Szerkesztve ]

We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

(#14249) Tomate válasza Zirowe (#14248) üzenetére


Tomate
veterán

Várni kell pár napot és ott lesz. :K

(#14250) Zirowe válasza Tomate (#14249) üzenetére


Zirowe
nagyúr

Tehát akkor a bankszámlámon lesz rajta, és nekem nem kell semmit se pötyögnöm paypalon keresztül?

Ok, köszi!:):R

We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  eBay (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.