Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  eBay (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-18 13:57:53

LOGOUT.hu

Az eBay használatával kapcsolatos információk.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#14351) mylocky


mylocky
csendes tag

Sziasztok!
Én a tegnapi nap folyamán vásároltam notihoz egy töltésszabályozót, kemény 50$-ért +15$ shipping.
Próbáltam felvenni a kapcsolatot az eladóval.. de semmi válasz.
Ígyhát villámáron elvittem és egyből mentem paypal-ra. Ki van fizetve és írtam a pali gmail címére, hogyha kell még valami akkor írjon vissza.
Szerintetek van még más teendőm, vagy csak dőljek hátra és számoljam a napokat?
Ez a VÁM-os dolog.. mikor és hogy fog engem érinteni? Ebay autómatikusan rászámolja? Vagy a csomag helyett kapok egy csekket? :)

(#14352) snowdog válasza mylocky (#14351) üzenetére


snowdog
veterán

Én a kisértékűeknél egyből megyek fizetni, nem keresem a kapcsolatot az eladóval. Eddig (majdnem) kétszer fáztam rá. Az egyik esetben egyértelműen csalás volt, egyetlen levelemre sem válaszolt az eladó, de az eBay (vagy valaki más) visszautalta a pénzt (32$). A második eset még függőben van, az eladónak írt leveleimre nem kaptam választ, ezért az eBay-nél elindítottam a visszafizetési kérelmet (16$). Ilyenkor az eBay veszi fel a kapcsolatot az eladóval. Pár nap múlva meg is jött a válasz az eladótól, hogy türelem, ő már elküldte az árút, de a kínai vámhivatal tetű lassú. A vásárlás és fizetés óta egy hónap telt el, tehát ezért még nem aggódnék, de az eBay azt közli az árunál, hogy a kereskedő már nincs regisztrálva az eBay-en. Na ezért kezdtem aggódni. Még várok egy hetet, aztán lépek tovább.

Ezzel a hosszú bevezetővel csak azt akartam mondani, hamár a fizetés előtt írtál az eladónak, akkor mindenképpen célszerű lett volna megvárni a választ. Most hogy nem reagált, és közben fizettél, már csak egy dolgot tehetsz. Vársz. Ha két hónapon belül nem érkezik meg az árú, akkor kezdhetsz reklamálni az eBay-nél.

Mint korábban is írtam, nekem 100$ feletti áruért sem kellet vámot fizetnem, egyesek szerint mázlim volt, nem tudom. Viszont az Amazontól vásároltam egy Kindle 3 könyvolvasót, ami az USA-ból jött, és vámköteles volt. Az igaz hogy a vámot (és az ÁFA-t?) átvállalta az Amazon, ki is fizette, de a vámosoktól addig nem kaptam meg az árút, amíg a vámárúnyilatkozatot ki nem töltöttem, és el nem jutattam hozzájuk. Ezek alapján feltételezem itt is ez lenne a menete. Az országba megérkezik a vámköteles árú, de addig nem kapod meg, amíg a vámolást (és fizetést) nem rendezted el.

(#14353) mylocky válasza snowdog (#14352) üzenetére


mylocky
csendes tag

Hát ez jó..

Igazából nem tudom, hogy ebay-en keresztül írjak-e neki, vagy gmail-es elég..
hátradőlök és várok addig. :)

(#14354) snowdog válasza mylocky (#14353) üzenetére


snowdog
veterán

Ha írsz neki, akkor azt mindenképpen az eBay-en keresztül tedd meg, mert azt nyomon követik! :K

Minden levél kap egy egyedi azonosítót (Email reference id), és felhívják rá a figyelmet, hogy azt mindenki őrízze meg! (Please don't remove this number. eBay customer support may ask you for this number, if you should need assistance.)

[ Szerkesztve ]

(#14355) Aranylo válasza Aranylo (#14344) üzenetére


Aranylo
tag

Tehát nekem akkor most csak várnom kell?

Nem bírom formatálni az internetet!!!

(#14356) snowdog válasza Aranylo (#14344) üzenetére


snowdog
veterán

Mindezt 2.-án csináltam meg, de az eladó még mindig nem válaszolt.
12.-én meg bezárul a Case.

Csodálkozom hogy ilyen hamar lezárják a Case-t. Én június 3.-án nyitottam, és július 3. zárják le, ha addig nincs megoldás. (The case will automatically be closed on Jul 03, 2011.)

Akkor nálad ez miért csak 10 nap?

(#14357) wwhy válasza snowdog (#14356) üzenetére


wwhy
veterán

nekem is 10 nap volt mindig

ELADÓ <<narancs Honor Magic5 Ultimate>> <<Újszerű, doboz, minden kellék>>

(#14358) mumtaz


mumtaz
senior tag

eBay-en rendeltem cuccot kínából, ami 110 GBP volt. Fizettem PayPal-on és 2 nap múlva az eBay-től kaptam is egy üzenetet, hogy cucc postázásra került és meg is kaptam a track numbert. Vele együtt jött egy másik üzenet az eladótól, hogy postára adta és a csomagra azt írta, hogy "GIFT", valamint értéknek 17 GBP-ot.
Kissé meghökkentem, de nem vagyok semmi jónak elrontója. Nem is olvasgattam nagyon utána, hogy így jöhet-e a cucc, de nem is rendeltem még semmit az EU-n kívülről. De azért motoszkált bennem a kisördög, mikor a Magyar Posta oldalán nézegettem a nyomkövetést.
A tíz körmömet lerágtam, mikor már azt láttam, hogy "Küldemény vám elé állítva".
Tegnap is ránéztem a nyomkövetésre, ahol tegnapi dátummal már az áll, hogy "Bejövő küldemény vámkezelve ".

A teljes nyomkövetés eddig így néz ki:"
2011.05.28 16:57 CNBJSA(CHINA) Célországba elküldve / Item sent abroad

2011.05.28 22:25 CNBJSA(CHINA) Célországba elküldve / Item sent abroad

2011.06.02 09:37 Budapest 1005 Célországba megérkezett / Arrived in the destination country

2011.06.02 09:39 Budapest 1005 Küldemény vám elé állítva / Item presented to customs

2011.06.06 10:40 Budapest 1005 Bejövő küldemény vámkezelve / Inbound item customs procedure"

Most akkor ez azt jelenti, hogy nem kell vámot és áfát fizetni, vagy ilyenkor mi van? Mert az nincs ott, hogy "Megőrzésre átadva", ahogyan azt más fórumon olvastam.

Most akkor ilyenkor mire számítsak? Ilyenkor akkor átment a vámon és már a Postához kellene érkeznie? Vagy ilyenkor mi van?

Bevallom, ideges vagyok miatta, mert ha bekérik a PayPal ügymenetet, azon meg ott van, hogy 110 GBP...

-=- ASUS TUF B450-PRO GAMING - AMD Ryzen 7 1700X - G.Skill Aegis 2x8 GB DDR4@3200MHz - Sapphire RX 5700XT Nitro+ 8GB - ASUS ROG Strix Flare HU - REVOLTEC FightMouse ELITE - RIOTORO ENIGMA G2 850W Gold - Cooler Master MasterCase MC500Mt -=-

(#14359) kezdő


kezdő
senior tag

Hello!

Kéne egy kis segítség.

Tegnap 15 dollár értékben vásároltam az ebay-en. Az eladónak csak 4 értékelése volt, de az mind pozitív. A pénzt azonnal kifizettem PayPal-al.

Mára az fogad, hogy az eladó nem regisztrálta felhasználó.
Ilyenkor mi a teendőm? Dsipute gondolom kizárt, mert nincs kivel "vitatkoznom".
Ki kell várnom valamennyi időt, hogy megkapom e az árut, vagy van valami módja annak, hogy visszakapjam a pénzem mostanában?

(#14360) Flashcash válasza kezdő (#14359) üzenetére


Flashcash
Közösségépítő

(#14361) netseft válasza mumtaz (#14358) üzenetére


netseft
aktív tag

Elvileg úgy van, ahogy írtad és holnap vagy holnapután viszi a postás.

Eladó termékeim: https://tinyurl.com/sefteles

(#14362) mumtaz válasza netseft (#14361) üzenetére


mumtaz
senior tag

Akkor ez szimplán csak annyi lehet, hogy a vám már letudva, csak még nem került át a postára, vagy nem frissült még a tracking infó. Erről lehet szó? :)

Egyébként a Packagetrackr-en (ahol eredetileg figyeltem általában az érkező csomagjaimat) ez szerepel:

"Monday, June 6, 2011
DEPARTURE FROM INWARD OFFICE OF EXCHANGE
Thursday, June 2, 2011
HELD BY CUSTOMS
Thursday, June 2, 2011
ARRIVAL AT INWARD OFFICE OF EXCHANGE
Saturday, May 28, 2011
DEPARTURE FROM OUTWARD OFFICE OF EXCHANGE
Saturday, May 28, 2011
ARRIVAL AT TRANSIT OFFICE OF EXCHANGE"

[ Szerkesztve ]

-=- ASUS TUF B450-PRO GAMING - AMD Ryzen 7 1700X - G.Skill Aegis 2x8 GB DDR4@3200MHz - Sapphire RX 5700XT Nitro+ 8GB - ASUS ROG Strix Flare HU - REVOLTEC FightMouse ELITE - RIOTORO ENIGMA G2 850W Gold - Cooler Master MasterCase MC500Mt -=-

(#14363) magic69


magic69
csendes tag

Sziasztok!

Régóta rendelek már e-bayról sokmindent, mindenhonnan, azonban most rendeltem kínából először DHL-el (vagyis most tudtam meg, hogy DHL-el jön a csomag...).

70 db karórát jön... megkaptam a DHL meghatalmazásos levelet ami mellé csatolva van a csomag adatai. Értéknek 70$ van feltüntetve...

Meg kell jelölnöm, hogy fizettem-e a csomagért vagy ajándékként jön, magánszemélytől kapom és eddig mindig GIFT szerepelt a csomagokon... Most is azt jelöljem meg, hogy a csomagot ingyen kaptam?

Mennyiség árumegnevezés tiszta sor, mert a csatolt fájlban is szerepel, hogy 70db óra értéke 1$/db.

Fuvardíjhoz szintén mit tudok megjelölni? Fizettem vagy nem fizettem?

És végül a behozatal jellege? Mivel a 70db az ő szemükben minősülhet kereskedelmi mennyiségnek mit írjak be? (barátokkal és rokonokkal fogtunk össze és rendeltük az órákat egy postaköltségen) Ajándék? Áruminta? Saját célra? vagy esetleg az egyéb ahova ezt beírhatom?

Kérem akinek van tapasztalata ezzel a DHL-es történettel ossza meg velem!

Köszönettel! :R

(#14364) FireShadow


FireShadow
senior tag

Ti mikor buy it now-al vesztek valamit, általában azzal a lendülettel külditek is a pénzt? Vagy csak miutan jött valami válasz az eladótól? Én általában a vásárlás elött levelezek vele 1et és felmérem hogy miylen gyorsan válaszol, és ha pozitiv akkor veszek és egyböl fizetek is.

@mumtaz: Elhiszik ami rá van irva de ha gyanus kibontják. Aztán ha nagyon durva akkor talán kötekednek. De amugy ha be is kérik a számlát, honnan tudják hogy eredetit viszel e nekik vagy átirtad? Ha a 110röl vitted volna akkor se te vagy a hibas hanem az eladó nem? Te nem tehetsz róla ha igy küld neked vki vmit. Ilyen alapon meg lehetne szivatni valakit hogy küldesz egy csomagot rairsz vmi nagy összeget és akkor behajtjak megbüntetik szerencsétlen cimzettet?

[ Szerkesztve ]

Keeping secrets away from everyone Staring out into another world .. Ocean city girl

(#14365) snowdog válasza magic69 (#14363) üzenetére


snowdog
veterán

Mivel a 70db az ő szemükben minősülhet kereskedelmi mennyiségnek mit írjak be?

Ezen jót mosolyogtam. :D

A DHL csak átvállalja a VÁM ügyintézést, de magát a vámolást nem ők végzik, hanem a vámosok. Szerintem az lenne a legjobb, ha mindenben az igazat írnád rá, és majd kiderül mennyi lesz a vám, mintha elkezdesz ködösíteni, és valótlan adatközklés miatt még fel is jelentenek. A vámárúnyilatkozat egy okmány, nem lehet (illetve nem célszerű) akármit ráírogatni.

Az adatokról pontos számlát küld a PayPal. Az árú mennyisége, értéke, és a szállítás díja is szerepel rajta. Én a vámárúnyilatkozatra mindenképpen ezeket írnám rá (talán árúmintának hívnám), mert ezek az adatok bizonyíthatók. Hiszen az egy hivatalos számla.

Ez a rendelés és szállítás nem keverendő össze az olyan áruszállítással, mikor valaki rendel egy 20$-os memóriakártyát, és a borítékra amiben érkezik az eladó ráírja, hogy ajándék, az értéke 1-2$. Az ilyen csomagokkal a vámosok többnyire nem foglalkoznak. De hogy megnézik, az biztos. Hiszen nem régi hír, hogy kínából ilyen csomagokban küldtek kábítószert.

u.i. a DHL-el annyi kapcsolatom volt, mikor a Kindle 3 könyvolvasót vettem ők szállították. A vásárlásról az Amazon nekik is megküldte ugyan azt a számlát (hiszen a DHL csatolta a vámárúnyilatkozathoz) mint nekem. Tehát semmi értelme nem lett volna mást írnom a vámárúnyilatkozatra, mint ami a hivatalos számlán is szerepelt.

[ Szerkesztve ]

(#14366) PowerBuldog


PowerBuldog
veterán

USA-ból USPS Priority Mail International -el mennyi idő szokott lenni míg megjön egy csomag?

Eladó motyók: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/powerbuldog/index.html

(#14367) chicken válasza kezdő (#14359) üzenetére


chicken
senior tag

Szerintem nem kizárt a dispute, ugyanis a vásárlásod mellett még mindig ki tudod választani a Nem kaptam meg azárut opciót, nem?

mens sana in campari soda

(#14368) kezdő válasza Flashcash (#14360) üzenetére


kezdő
senior tag

Hello!

Köszi a "leírást".

Lenne azért pár kérdésem.
2 nappal a rendelés után elfogadják, ha indoknak a "item not received"-et adom meg?
Ezenkívül mi a különbség az Ebay és a PayPal vevővédelme között?

Szerk:
chicken: Ezt a véletlent, pont akkor írsz amikor én. :D
Nem tudom, ki tudom e választani, mindjárt megnézem. Amennyiben igen akkor már most tegyem meg? (csak 2-3 nap telt el, viszont tutira veszem hogy kamu, nem véletlen törölték és a paypal-os mail címére írt levélre se válaszol)

[ Szerkesztve ]

(#14369) dudikpal válasza kezdő (#14368) üzenetére


dudikpal
aktív tag

Vásárlástól min 7 napnak kell eltelnie, addig nem tudsz disputálni.

(#14370) khron78


khron78
őstag

Sziasztok!

Eddig csak vásároltam ebay-en, most eladni is szeretnék.
Mi szükséges hozzá?
-paypal accountnál most az alap van, ezt meg kell változtatni?
-tengeren túlra hogyan küldhetek terméket, vámolás stb.
-az ebay-en hogyan működik a jutalék rendszer?
-csomagküldésre magyar postát érdemes választani?

(#14371) wwhy válasza PowerBuldog (#14366) üzenetére


wwhy
veterán

HU-ra megérkezik ált. 5-7 nap, de hogy a vám mennyit szöszöl vele, azt nem lehet tudni.

ELADÓ <<narancs Honor Magic5 Ultimate>> <<Újszerű, doboz, minden kellék>>

(#14372) snowdog válasza kezdő (#14368) üzenetére


snowdog
veterán

Ezenkívül mi a különbség az Ebay és a PayPal vevővédelme között?

Ezt én is szeretném tudni. Az első reklamálásomkor az aBay átirányított a PayPal-ra, ahol azt írták reklamáljak az eBay-nél. Írtam az eBay-nek, hogy ne szórakozzanak velem, mire másnap a PayPal számlámon ott volt a visszautalt pénz. Akkor most hol kell reklamálni? :))

(#14373) PowerBuldog válasza wwhy (#14371) üzenetére


PowerBuldog
veterán

Tök jó. Akkor már valószínűleg itthon van. 1.-én adták fel a csomagot. Viszont a HK-ból érkező $1-os BT stick előbb megérkezett mint a $30 postával küldött szemüveg. :U

Eladó motyók: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/powerbuldog/index.html

(#14374) kovy79 válasza khron78 (#14370) üzenetére


kovy79
őstag

-A Paypal-hez nem kell nyúlni.
-A postázás egyéni probléma, érdeklődj iránta a posta/szállító cégek honlapjain! Csomagként nem olcsó a küldés még Németországba sem, de sima levélként nem vészes.
-Miközben csinálod a hirdetést, különböző extrákat kérhetsz, amiknek persze áruk van. A hirdetés készítésének végén irány a Paypal, ott kifizeted előre a költségeket és csak ezután lesz aktív a hirdetésed.
-Az ára miatt érdemes lehet, de a "hogyant" valami hozzáértő mondja el inkább.

[ Szerkesztve ]

''ha annyira NAGY hozzáértő vagy akkor azt is tudnod kell(ene) , hogy a 9550 ugyanaz mint a 9700-as!'' by bandika2006

(#14375) Ati_X_321


Ati_X_321
aktív tag

Sziasztok!

A következő problémám akadt:
Megvásároltam egy Oakley napszemüveget egy 99% feletti, több ezres eladással rendelkező eladótól. 1 db-ot árult, de miután megvásároltuk (buy now), azután sem tűnt el az eladó termékek közül, csak fél nappal később, amikor (gondolom) más valaki megvette. Persze a paypal a pénzt levonta, az igazolás is megjött a vásárlásról.
A srác 2 napon belüli postázást ígért, ezt megvártuk, írtunk neki, aztán írtunk neki ebay-en, de egyikre sem válaszolt. Ebay-en nem látszik, hogy vásároltunk volna, nem jött az eladótól semmilyen visszajelzés. A paypal igazolás 7 napja érkezett, azóta nem írt vissza az eladó.

Ilyenkor mi a teendő? Paypal money back vagy ebaynek kell írni? Az eladóval nem akarok összeveszni feleslegesen, ha az ebay hibázott.

[ Szerkesztve ]

(#14376) kovy79 válasza Ati_X_321 (#14375) üzenetére


kovy79
őstag

Ez mit jelent:
"Ebay-en nem látszik, hogy vásároltunk volna"?

''ha annyira NAGY hozzáértő vagy akkor azt is tudnod kell(ene) , hogy a 9550 ugyanaz mint a 9700-as!'' by bandika2006

(#14377) kovy79 válasza Ati_X_321 (#14375) üzenetére


kovy79
őstag

dupla

[ Szerkesztve ]

''ha annyira NAGY hozzáértő vagy akkor azt is tudnod kell(ene) , hogy a 9550 ugyanaz mint a 9700-as!'' by bandika2006

(#14378) Ati_X_321 válasza kovy79 (#14376) üzenetére


Ati_X_321
aktív tag

Szia!

Ugyan nem én vásároltam, hanem haveromat kértem meg, de azt, hogy az ebay-es accountba belépve nincs nyoma annak, hogy megvettük volna a cuccot, márpedig ha jól tudom, akkor annak látszódnia kell

[ Szerkesztve ]

(#14379) radi8tor


radi8tor
MODERÁTOR

Sziasztok!

Bakelit lemezeket rendeltem USA-ból.
Valószínű nem gyorspostával lettek feladva, hanem First Class Mail-el.
Tracking szerint 2011-05-05 adták fel (ez az utolsó bejegyzése).

eBay azt írja: Don't forget to leave feedback! If there was a problem, please go to the Resolution Center by 06/15/11.

Másik fórumokban (forum.index.hu) olvastam olyat, hogy 45 napon belül lehet írni PayPal-nak, ha nem érkezik meg a csomag pedig az eladó feladta. Ez még nem ilyen rossz minősítése az eladónak, csak ilyen védelem a vásárlónak.

Ha még nem érkezett meg 4.5 hét után kéne valahol intézkednem? Mit javasoltok?

⭐ Stella

(#14380) Ati_X_321 válasza Ati_X_321 (#14378) üzenetére


Ati_X_321
aktív tag

tehát ilyet nem kaptam, mint amit egy fenti hsz-ben olvasható:
"2 nap múlva az eBay-től kaptam is egy üzenetet, hogy cucc postázásra került és meg is kaptam a track numbert. "

(#14381) kovy79 válasza Ati_X_321 (#14378) üzenetére


kovy79
őstag

Itt, a My ebay/Purchase History alatt minden megvett tételt láthatsz. Persze látod azt is, hogy el lett e postázva, ki lett e fizetve.

''ha annyira NAGY hozzáértő vagy akkor azt is tudnod kell(ene) , hogy a 9550 ugyanaz mint a 9700-as!'' by bandika2006

(#14382) Ati_X_321 válasza kovy79 (#14381) üzenetére


Ati_X_321
aktív tag

ok, köszi, megnézzük, bár nem hinném, hogy ezt ne vette volna észre a haverom (több vásárláson túl van már)
de mégegyszer köszi a segítséget

(#14383) khron78 válasza kovy79 (#14374) üzenetére


khron78
őstag

Köszi a segítséget!
Akkor a jó a sima paypal account?
Azt hittem váltani, kell, mert valami limit van, a pénz fogadásoknál.

(#14384) Sang33


Sang33
csendes tag

Sziasztok, tudtok esetleg segíteni?

Rendeltem egy napszemcsit USA-ból. Posta kihozta délelőtt, persze nem voltam otthon, másnap mentem kiváltani az értesítővel.

Mint kiderült, a posta visszaküldte a csomagot a feladónak... (!) kb. 3-4 nappal a határidő lejárta előtt. Kérdezem miért tették ezt: nem tudtak értelmes választ adni, hiba történt.

Ilyenkor mi a teendő? Még egyszer tuti nem akarom kifizetni a postaköltséget, nem is tudom hogy kéne. Most akarok írni a csákónak hogy mindjárt vissza fogja kapni a csomagját, de nem tudom mi legyen. Lehet ilyenkor cancel-elni az egészet és visszakérni a pénzt? (annyira már nem érdekel a cucc), vagy újra küldessem el, ad egy paypal accot, amire másodszor kifizetem, majd lerendezem a postával? (azt mondták le tudjuk rendezni, bár a kezemben nincs semmi konkrétum, annyit tettem hogy elkértem az ügyintéző nevét és telefonszámát)

Előre is köszi a helpet :(

(#14385) netseft válasza radi8tor (#14379) üzenetére


netseft
aktív tag

15-ig kell lépned, ahogy eBay is írja. Előbb vedd fel a kapcsolatot az eladóval, ha nem hajlandó együttműködni, akkor lehet vitát indítani (dispute).

@khron78: PayPal fiók típusok

@Sang33: a postaköltséget az eladó nem hinném, hogy visszafizeti. A terméket ha visszakapja sértetlenül, akkor amennyiben együttműködő, annak visszaadja az árát szerintem. Szóval vagy megpróbálod visszakérni a termék árát az eladótól ha megkapta, vagy újrapostáztatod vele, és a költséget a postára hárítod, mert ők cseszték el, legyenek szívesek korrigálni.

[ Szerkesztve ]

Eladó termékeim: https://tinyurl.com/sefteles

(#14386) radi8tor válasza netseft (#14385) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Mit tudna együttműködni? Feladta a csomagot, Magyar Postán áll valahol vagy elveszett.
Ilyeneket úgy tudom a PayPal fedezi nem eBay.

⭐ Stella

(#14387) Ati_X_321 válasza kovy79 (#14381) üzenetére


Ati_X_321
aktív tag

na megnéztük, nincs ott semmi :), azt mondta haver, hogy:
"amúgy az volt a baj ezzel a sz*rral, hogy ilyen különleges módban volt az aukció, h csak akkor lesz a tiéd ha kifizeted
*amúgy nem lett volna semmi gáz
*szépen leütöm, enyém lesz a cucc, majd fizetek
*itt meg nem lett az enyém, és fizettem és elb*szódott
"
na akkor kinek írjunk?
a paypal szerint a csávó már megkapta a pénzt, levelekre nem válaszolt
ebay vagy paypal moneyback?

(#14388) netseft válasza radi8tor (#14386) üzenetére


netseft
aktív tag

Ha tracking alapján a legutolsó bejegyzés még az eladó országából származik, akkor lehet ott akadt el még valahol, ezért utánakérdezhet. Te is utánaérdeklődhetsz, hátha csak nincs frissítve a tracking infó, és valamelyik sarokban van a vámnál vagy a postán. Ha senki nem tud semmit, akkor vagy körbejárja a világot, vagy elveszett. Az eladó mondhatja, hogy visszafizeti az árát és nem kínlódik tovább, mert a vége úgyis az lesz, hogy bukja a pénzt, ha nincs meg a cucc. Ha dispute-ot nyitsz PayPalon, akkor azzal is lehet nyerni időt, hátha azalatt megérkezik. Ha nem kerül elő, a pénzt úgyis jó eséllyel visszakapod. Kommunikálni kell az eladóval, ő mit mond a helyzetre, ez mindig a legelső lépés.

Eladó termékeim: https://tinyurl.com/sefteles

(#14389) radi8tor válasza netseft (#14388) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Ok, felveszem vele a kapcsolatot.
Volt már ilyen máskor is, hogy az olcsóbb postázással nincs nemzetközi tracking csak USA. Ilyenkor csak addig látszik míg el nem hagyja az országot.

⭐ Stella

(#14390) kovy79 válasza Ati_X_321 (#14387) üzenetére


kovy79
őstag

Nem akarok senkit hülének nézni, de biztos, hogy elment a pénz? :)
Nálam is fordult már elő, hogy "Buy it now"-val "leütöttem" a terméket, irány a paypal, kód beírás, fizetés jóváhagyása, majd piros keretben közölte velem, hogy gond van a kártyával és nem lett levonva. Az ebay-es fiókomban nem is volt feltüntetve a termék, mint megvett áru. Úgy emlékszem, hogy a paypal-en is volt nyoma. Nem lehet, hogy rosszul lett nálatok valami értelmezve? A bankot megkérdeztétek, hogy le lett e vonva a pénz a kártyáról?

''ha annyira NAGY hozzáértő vagy akkor azt is tudnod kell(ene) , hogy a 9550 ugyanaz mint a 9700-as!'' by bandika2006

(#14391) mumtaz válasza mumtaz (#14362) üzenetére


mumtaz
senior tag

Ma megkaptam a cuccomat. Nem volt semmi extra, csak a vámkezelés után nem írta, hogy átküldték a postára, csak az, hogy tegnap nem tudták kézbesíteni (mert ugye nem volt itthon senki).

"
2011.05.28 16:57 CNBJSA(CHINA) Célországba elküldve / Item sent abroad
2011.05.28 22:25 CNBJSA(CHINA) Célországba elküldve / Item sent abroad
2011.06.02 09:37 Budapest 1005 Célországba megérkezett / Arrived in the destination country
2011.06.02 09:39 Budapest 1005 Küldemény vám elé állítva / Item presented to customs
2011.06.06 10:40 Budapest 1005 Bejövő küldemény vámkezelve / Inbound item customs procedure
2011.06.08 08:53 Budapest - XXX posta Kézbesítési kísérlet / Unsuccessful delivery attempt
2011.06.09 17:45 Budapest - XXX posta Postán kézbesítés regisztrálva / Delivery at post office registered
"

-=- ASUS TUF B450-PRO GAMING - AMD Ryzen 7 1700X - G.Skill Aegis 2x8 GB DDR4@3200MHz - Sapphire RX 5700XT Nitro+ 8GB - ASUS ROG Strix Flare HU - REVOLTEC FightMouse ELITE - RIOTORO ENIGMA G2 850W Gold - Cooler Master MasterCase MC500Mt -=-

(#14392) Ati_X_321 válasza kovy79 (#14390) üzenetére


Ati_X_321
aktív tag

köszi a gyors reakciót, a kérdésre a válasz:
paypal visszaigazolás jött emailben, amiben szerepel, hogy You sent a payment of * USD to *, pénzt is levonta

(#14393) kovy79 válasza Ati_X_321 (#14392) üzenetére


kovy79
őstag

Ne köszönd, bárcsak segíthettem volna.
Ezután feladom, nem igazán értem.
Talán más tud segíteni.

''ha annyira NAGY hozzáértő vagy akkor azt is tudnod kell(ene) , hogy a 9550 ugyanaz mint a 9700-as!'' by bandika2006

(#14394) Sang33 válasza Sang33 (#14384) üzenetére


Sang33
csendes tag

esetleg a fentiekre valakinek van ötlete..?

Rendeltem egy napszemcsit USA-ból. Posta kihozta délelőtt, persze nem voltam otthon, másnap mentem kiváltani az értesítővel.

Mint kiderült, a posta visszaküldte a csomagot a feladónak... (!) kb. 3-4 nappal a határidő lejárta előtt. Kérdezem miért tették ezt: nem tudtak értelmes választ adni, hiba történt.

Ilyenkor mi a teendő? Még egyszer tuti nem akarom kifizetni a postaköltséget, nem is tudom hogy kéne. Most akarok írni a csákónak hogy mindjárt vissza fogja kapni a csomagját, de nem tudom mi legyen. Lehet ilyenkor cancel-elni az egészet és visszakérni a pénzt? (annyira már nem érdekel a cucc), vagy újra küldessem el, ad egy paypal accot, amire másodszor kifizetem, majd lerendezem a postával? (azt mondták le tudjuk rendezni, bár a kezemben nincs semmi konkrétum, annyit tettem hogy elkértem az ügyintéző nevét és telefonszámát)

(#14395) netseft válasza Sang33 (#14394) üzenetére


netseft
aktív tag

[link] :F

Eladó termékeim: https://tinyurl.com/sefteles

(#14396) PowerBuldog


PowerBuldog
veterán

UPSP adatok szerint ma a csomagom megérkezett a vámhoz. 16:40-et írtak megérkezéshez. Ma pedig valaki 15:00-kor privát számról próbált meg hívni. Elképzelhető, hogy a vám felhív engem? :F

Eladó motyók: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/powerbuldog/index.html

(#14397) tevfik


tevfik
tag

Sziasztok!

Ha posta fiókra szeretném a hk és angol cuccokat akkor azok megérkeznek?!

Hogy nézz ki a szállítási cím postafiók esetében? :DD thx

(#14398) radi8tor válasza PowerBuldog (#14396) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Ha vámköteles a cuccod, akkor hívhatnak persze.

⭐ Stella

(#14399) PowerBuldog válasza radi8tor (#14398) üzenetére


PowerBuldog
veterán

$89 volt a cucc +$30 posta. Nem tudom, hogy az eladó mennyit írt rá végül, mert kértem, hogy "low price" + gift legyen. Ellenben ha a vám hívott, akkor nem értem miért rejtett számról.

Eladó motyók: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/powerbuldog/index.html

(#14400) Blackhole13


Blackhole13
senior tag

Üdv,
Van olyan auctionsniper-hez hasonló program, amin be lehet állítani, hogy az aukció vége előtt mondjuk 1 mp-vel a legnagyobb ajánlatra rátegyen még mondjuk 1€-t?

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  eBay (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.