Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  eBay (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-18 13:57:53

LOGOUT.hu

Az eBay használatával kapcsolatos információk.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#13801) Discoman27 válasza Discoman27 (#13800) üzenetére


Discoman27
csendes tag

Ezt írta rá, (hello
the item we sent you at 1th-4
it may need 3-4 week to your city
please wait for it thankx
carol)
Szóval nem a kérdésre válaszolt. Na mindegy, egyszer majd ideér a sapi.

(#13802) localhost


localhost
Közösségépítő

Még csak a második eBay - vásárlásunk volt, amikor egy sporttájolót vettünk.
A megérkezett tájolónak egyetlenegy pici hibája volt. Az iránytűje nem volt mágneses, tehát ÉSZAK arra volt, amerre csak akartuk.

¤ Most már biztos: teljesen normális vagyok! ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... Mondták itt ezek a hangok is a fejemben. :)) ¤ My IP is: 127.0.0.1

(#13803) _seth_ válasza Discoman27 (#13800) üzenetére


_seth_
veterán

Honnan veszed, hogy az eladó angol? :)

Majd csak ideér :)

Intel i7 13700KF - Gigabyte B760 Gaming X - Crucial DDR5 PRO 2x24 GB - Gigabyte RTX 4060 Gaming OC - Crucial T500 PRO 1TB + P5 Plus 2TB - TP-Link Archer TX50E - Zalman Megamax 600W - Zalman N5 OF - DeepCool AK620 - SAMSUNG Odyssey 49" C49HG90DMRXEN

(#13804) asbi_ válasza Discoman27 (#13801) üzenetére


asbi_
tag

Érdekes az angolja az angol úriembernek :D

(#13805) Discoman27 válasza _seth_ (#13803) üzenetére


Discoman27
csendes tag

Igazad van. Tényleg nem biztos, hogy angol. Csak tippeltem. az aláírás szerint Carol. :)

(#13806) netseft válasza Discoman27 (#13805) üzenetére


netseft
aktív tag

Általában angol neveket használnak az "ügyfélszolgálatosok".
Shipped-nek megjelölést és/vagy annak időpontját szintén nem kell biztosra venni, van amikor korábban/később jelölik meg, vagy teljesen elfelejtik.

Eladó termékeim: https://tinyurl.com/sefteles

(#13807) dudikpal válasza Discoman27 (#13801) üzenetére


dudikpal
aktív tag

"megkérdeztem tőle, hogy melyik nap postázta az árut."
"the item we sent you at 1th-4"
"Szóval nem a kérdésre válaszolt."

...vagy csak én látom?!

(#13808) Discoman27 válasza dudikpal (#13807) üzenetére


Discoman27
csendes tag

at 1th-4", Ez mit jelent? Nem vagyok olyan jó angolból.

(#13809) Xero válasza Discoman27 (#13808) üzenetére


Xero
nagyúr

Április 1-et.

(#13810) DJPizsi válasza Discoman27 (#13808) üzenetére


DJPizsi
csendes tag

Elsejétől negyedikéig

(#13811) Discoman27 válasza DJPizsi (#13810) üzenetére


Discoman27
csendes tag

Köszi. Azért fasza, hogy amit 16.-án kifizetek azt csak Április elsejével adja postára. Hú de meghúzkodnám a kis kínai pajeszát. :)

(#13812) Xero válasza DJPizsi (#13810) üzenetére


Xero
nagyúr

Nem nem azt. :N

(#13813) netseft


netseft
aktív tag

Maradjunk abban, hogy az emberünk is írhatta volna emberi formában, mondjuk 2011-04-01, az univerzális.

[ Szerkesztve ]

Eladó termékeim: https://tinyurl.com/sefteles

(#13814) DJPizsi válasza Xero (#13812) üzenetére


DJPizsi
csendes tag

Tényleg, már negyedik hó van, el is felejtettem.Szerintem nem ismeri az 1st, mint first of april, úgyhogy tényleg negyedik hó egy. Gondolom neki is be kell szerezni az árut, majd csak azután postázza, de lehet ki is próbálta hogy rendeltetésszerűen működik e.

(#13815) Discoman27 válasza DJPizsi (#13814) üzenetére


Discoman27
csendes tag

Power seller egyébként és céges eladó.

(#13816) szmutkolaci


szmutkolaci
tag

Sziasztok!

Német ebay-en akadt egy elég komoly problémám az egyik eladóval, egy vásárlás meghiúsulása miatt.

Aki esetleg tudna tanácsot adni, kérem jelentkezzen nálam priváton, és ott elmesélem a történteket.

Köszönöm

(#13817) dany27 válasza szmutkolaci (#13816) üzenetére


dany27
őstag

Én szívesen adok tanácsot ha tudok!

Am egy kis infó mindenkinek:
Március 25-én adtak fel nekem egy cuccot First Class Mailel az USA-ból és ma azaz Április 4-én kaptam kézhez! Azaz cirka 10 nap alatt ért ide ami azért szerintem nem rossz idő! :K

(#13818) kerobi


kerobi
senior tag

Van egy német, aki csak németországba szállitja a cuccot. Licites áru. Irtam neki mennyiért küldené Magyarhonba. Azt írja: csak németbe küldi sorry, de oda ingyen :-O
Na jó van, gondoltam kibaszok vele, és akkor is licitálni fogok a termékre, ugyanis van kint egy német ismerősöm, aki nemsokára jön haza, le is van beszélve, hogy ő átveszi az árut.
Vásárláskor meg lehet adni más számlázási nevet és címet?

Köszi

Macbook Air M1, Asrock Z390 phantom gaming mini itx, I9-9900K, 32GB 3600MHz G.Skill, Pro-ject Pre Box S2 Digital DAC+PreAMP, Raijintek Metis plus ház, Noctua NH D15 cooler, Radeon Pulse 5700Xt

(#13819) dudikpal válasza dany27 (#13817) üzenetére


dudikpal
aktív tag

Alá tudom támasztani, pontosan az említett dátumokkal jött nekem is usa csomag.
Ha hozzávesszük h ebben 2 hétvége is volt, ez eddigi pozitív rekordom.

(#13820) Rommel6600 válasza netseft (#13813) üzenetére


Rommel6600
őstag

hahaha, ha nem szóltál volna... :o

Maradjunk annyiban, hogy az univerzális a 01/04/2011 vagy még talán ide lehet venni a jenkik féle formátumot a 04/01/2011-et is. Amit te írtál azt kábé csak a magyarok használják, de pl.: az eu-ban már idéntől az élelmiszerek lejárati idejét is a brit formátumban kell feltüntetni a csomagoláson... Ennyit rólunk.

(#13821) netseft válasza Rommel6600 (#13820) üzenetére


netseft
aktív tag

Én timestamp-ben gondolkodok, az informatikában eléggé elterjedt, azt szoktam használni, eddig sehol nem volt gond vele. Sajnos nem egységes a dátumkezelés világszinten, tisztában vagyok vele... :P

Eladó termékeim: https://tinyurl.com/sefteles

(#13822) Mr.Csizmás


Mr.Csizmás
félisten

üdv!

ha USA-ból rendelek egy fémkeresőt (garrett ace-250), akkor arra kell vámot/áfát fizetnem? a műszaki cikkeken belül hogy vonatkoznak a behozatali szabályok?

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#13823) wwhy válasza Mr.Csizmás (#13822) üzenetére


wwhy
veterán

egy kicsit esetleg visszaolvasni?
vagy kereső?

+25% áfa ha meghaladja a 20-22 EUR-t.

ELADÓ <<narancs Honor Magic5 Ultimate>> <<Újszerű, doboz, minden kellék>>

(#13824) Mr.Csizmás válasza wwhy (#13823) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

köszönöm
próbáltam de elvesztem a postai panaszok tengerében

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#13825) velvet7 válasza dany27 (#13817) üzenetére


velvet7
tag

Nekem 8 napba telt, tehát cirka 1 hét, és kézhez kaptam, semmi elsőbbségi, sima levél. (ipod)

De ezzel kapcsolatban lenne kérdésem (levélként küldéssel). Lehet-e rá biztosítást kötni, és ha igen, akkor mennyibe kerül? Hol találok ilyen árlistát?

(#13826) #59816064


#59816064
törölt tag

Egy kis segítség kéne :)

Innen (Shenzhen, China) rendeltem két terméket, sima postával de kértem hozzá tracking numbert, amit meg is kaptam, de nem tudom hova kell beírni?

Tudna valaki küldeni egy linket? :B

Köszi.

(#13827) luciferk válasza #59816064 (#13826) üzenetére


luciferk
senior tag

Próbáld meg [itt]

(#13828) #59816064 válasza luciferk (#13827) üzenetére


#59816064
törölt tag

Köszi, sajnos azt írja hogy nincs ilyen tétel :(

(#13829) velvet7 válasza #59816064 (#13828) üzenetére


velvet7
tag

Kis időbe telik míg frissítek, nekem (igaz az az USA-ból jött) 4 nap volt mire felrakták.

(#13830) #59816064 válasza velvet7 (#13829) üzenetére


#59816064
törölt tag

Közben beszéltem az eladóval, ő is ezt mondta :)

(#13831) netseft


netseft
aktív tag

Valóban nagyon sok a panaszkodás, nem itt kéne mindenkinek kiönteni a lelkét, és számolgatni mikor kapja majd meg a csomagját, ez a topic nem erre való, nagyon off...

Néhány hasznos infó.
A VÁM és a Posta ugyanazt az elektronikus rendszert használja, ezért ha csomaggal kapcsolatos kérdés van, totál felesleges a VÁM-ot hívogatni. A VÁM vagy foglalt vagy nem veszik fel, a Posta telefonos üfsz-án percek alatt le lehet tudni az ilyesmit. Viszont a nyomkövetést a legtöbb esetben hamar frissítik, úgy 24 órán belül ahogy én észrevettem, szóval telefonálni sem kell feltétlenül, ha nem muszáj. Ráadásul általában ugyanazt az infót adják, amit tracking-nél bárki megnézhet. Amíg nem jött be az országba a csomag, addig semmit nem tudnak vele kezdeni, ilyen esetben a feladót kell értesíteni, hogy érdeklődjön utána a saját postáján / vámhivatalánál.

Eladó termékeim: https://tinyurl.com/sefteles

(#13832) vevo20


vevo20
csendes tag

Üdv mindenkinek!

Először is bocsánat, hogy megkérdem de bizonytalan vagyok. Németországból (ebay.de) szeretnék rendelni egy új rádióerősítőt egy ebay shoptól. Az eladót megkérdeztem, hogy kell-e nekem az erősítő és a szállítási költség felett valamit fizetnem amikor megkapom a csomagot. Erre ő azt válaszolta, hogy csak a megadott összeget kell utalni és semmi plusz költségbe nem kerül. Csak biztos szeretnék benne lenni, hogy biztos nem raknak rá valami vámköltséget-e vagy mondjuk egy 25%-os áfát ha megjön a csomag?

Előre is köszönöm!

[ Szerkesztve ]

(#13833) dudikpal válasza netseft (#13831) üzenetére


dudikpal
aktív tag

A vámot én akkor hívom, amikor látom h megőrzésre átadva a státusz, így megspórolom azt az 1-2 napot, amíg kiérkezik a szerelmes levél :)
Egyébként minden más esetben valóban felesleges.

(#13834) ntomka válasza ntomka (#13765) üzenetére


ntomka
nagyúr

Végül is elfogadták szó nélkül és ma megérkezett a csomagom. :)

ツ Headphones on - World off

(#13835) FuckeR19


FuckeR19
senior tag

HK post oldalán hogy lehet lecsekkolni hogy hol áll a csomagom? hiába írom be a kapott számot nem ír ki semmit csak hogy adjak meg valami másik számot ha van.

hirdetéseim: tiny.cc/prohardver -------és------- tiny.cc/aprod

(#13836) zsambek


zsambek
aktív tag

Törölhetitek, megtaláltam a választ.
Elnézést.

[ Szerkesztve ]

(#13837) #59816064 válasza FuckeR19 (#13835) üzenetére


#59816064
törölt tag

Épp ma kérdeztem, azt írta az eladó nekem hogy pár napba telik míg le lehet kérdezni :)

MÁS:

Ha kinéztem egy terméket és a választható szállításoknál nincs ott a 2 dolcsis registered air mail (tracking numberrel ) akkor azt hogyan tudom kifizetni pluszban a termék ára mellé?? :F

Köszi ha valaki segit nekem :)

(#13838) Winner_hun válasza #59816064 (#13837) üzenetére


Winner_hun
félisten

Fizetéskor ki lehet választani. Ha meg nem akkor leütés után ráböksz a request total-ra amit a fizetés első lépésénél találsz.

[ Szerkesztve ]

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#13839) #59816064 válasza Winner_hun (#13838) üzenetére


#59816064
törölt tag

Köszi :)
És ha rámegyek a Request total-ra akkor ott tuduok még extra összeget is beírni?

(#13840) Winner_hun válasza #59816064 (#13839) üzenetére


Winner_hun
félisten

Reggel kicsit hiányosan írtam. Ha a request totalra rámész akkor az eladó majd beállítja hogy mennyit fizess. Ott alapból nem kell semmit beírni mert az eBay egy automatikus szöveget elküld az eladónak. Viszont megjegyzést lehet írni, oda írd be hogy mit kérsz még a sima postai díjon kívül.

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#13841) wwhy


wwhy
veterán

Csoda történt: USA-ból 6 nap alatt ideért priorityvel a csomag, de a szenzáció az, hogy 150 USD nyilatkozat ellenére nem vámolták/áfázták meg :Y használt laptop volt, tényleg barát küldte, nem ebayes, és még a giftet is elfelejtette bejelölni. Szóval mindenkinek hasonlókat :R

ELADÓ <<narancs Honor Magic5 Ultimate>> <<Újszerű, doboz, minden kellék>>

(#13842) dany27


dany27
őstag

Üdv!

Van egy aukció eBayen ami érdekel, csak sajnos a licit zárásakor suliban leszek!
Ezért szükségem lenne egy automata licitálóra.
Melyiket ajánljátok? lletve hogy müködik? Még sosem használtam ilyesmit...
Meg tudom azt csinálni hogy megadom hogy max x dollár legyen amit rárakhat de csak az utolsó másodpercekbe tegye ezt??

Előre is köszi!

(#13843) Winner_hun válasza dany27 (#13842) üzenetére


Winner_hun
félisten

[KLIKK]

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#13844) dany27 válasza Winner_hun (#13843) üzenetére


dany27
őstag

Köszi!

De még egy olyan kérdés hogy ha most áll mondjuk 10$ én azt mondom hogy adnék érte max 100$ de a licit zárása előtt 5 secel csak 20$ áll akkor mennyit fog rá rakni ? Csak a licit lépcsővel növelt értéket vagy 100$-at??

(#13845) Winner_hun válasza dany27 (#13844) üzenetére


Winner_hun
félisten

Mindegy hogy mennyit tesz csak legalább a licitlépcsővel nagyobb árat tegyen mint az előző. A nyertes a 2. legnagyobb ár + licitlépcsőért viheti el a terméket. Szóval ha 20 dollárt adna valaki érte, te ráteszel 100-at, a licitlépcső 1 dollár akkor te 21-ért hozhatod el. Ezt gyárilag is tudja az eBay licitálója. Mármint az emelést, nem az utolsó pillanatban való bohóckodást:)

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#13846) asbi_ válasza Winner_hun (#13845) üzenetére


asbi_
tag

Szia!

Ez az utolsó pillanatos dolog mennyire megbízható? Mármint láttam itt is, hogy az eladó tudja blokkolni?!

(#13847) asbi_ válasza asbi_ (#13846) üzenetére


asbi_
tag

Francba lecsúsztam a szerkesztésről. Más: az, hogy az AuctionSniper 6$-t ír a ship mezőben mikor 12$ Magyarországra a szállítás nem fog bekavarni számlázáskor?

(#13848) dudikpal válasza asbi_ (#13846) üzenetére


dudikpal
aktív tag

Az utolsó másodperces licit vagy bejön, vagy nem. Jómagam is akkor teszem meg az ajánlatomat, ha megoldható hogy akkor gép előtt legyek.

Ez a fajta módszer az emberi kicsinyességre épít.
Van 1 termék, ami otthon a boltban 1000Ft. Ebayen 500Ft-os liciten van. Kigondolod magadban, hogy neked még 900-ért is megérné, de mivel szeretnél a jónál is jobb üzletet csinálni, 800-at írsz be órákkal a vége előtt. 10 mp-el a vége előtt jövök én, amikor teszem azt 680Ft az állás, és megteszem azt a 850Ft-ot, ami fölött engem a termék nem érdekel. Ekkor már hiába kapkodsz, én megnyertem, te meg maradsz a gondolattal, hogy végülis neked 900-at is megért volna.
A lényeg, hogy nagyon sokan NEM azt az árat teszik meg, amiért őket érdekelné, hanem kevesebbet. Az is a módszer része, hogy be vagy altatva, mert alig-vagy egyáltalán-nem is licitál más.
Ha olyan ember licitál, aki a valós maxát teszi meg, akkor hiába vekengek ott a végén, ekkor nem működik.
No meg persze egy adag szerencse is kell hozzá. Próbálkozni kell.

Én így nyertem meg egy 37$-os cuccot 15$-ért. De egy másiknál meg elszabadult a pokol, és a nyertes 32Ft-ért vitte el, én 30-nál kiestem :DDD

[ Szerkesztve ]

(#13849) weresgyufa


weresgyufa
tag

Sziasztok.

Egy olyan kérdésem lenne, hogy ha UK-ból veszek postai úton egy Használt Notebook-ot alkatrésznek, azaz nem működik mert nincs benne GPU, akkor erre kell VÁM-ot fizetnem vagy áfát, mert emlékeim szerint nincs rá semmi, csak lehet rosszul emlékszem. 100E-s tételről van szó amúgy. :R

- www.bolondsagokboltja.hu -

(#13850) horvathd válasza weresgyufa (#13849) üzenetére


horvathd
aktív tag

Így van, EU-n belül se vám, se plusz hazai áfa.

"The Kid just rages for a while."

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  eBay (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.