Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  eBay (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-18 13:57:53

LOGOUT.hu

Az eBay használatával kapcsolatos információk.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#13901) wwhy


wwhy
veterán

Az áfa alapjai (legutolsó rész)

[ Szerkesztve ]

ELADÓ <<narancs Honor Magic5 Ultimate>> <<Újszerű, doboz, minden kellék>>

(#13902) hodostamas


hodostamas
addikt

Sziasztok,

mekkora ertekeleses embertol erdemes muszaki cikket venni? ~5000 ertekeles, es 98.9%-os az jonak szamit? elore is koszi.

Udv, Tomi

(#13903) baluka26 válasza wwhy (#13900) üzenetére


baluka26
veterán

Jog, de nem ész :N

They said I once was lost, but now I'm truly found. || Eladó Eastpak hátizsák: http://tinyurl.com/balutaska

(#13904) FireShadow válasza Tomate (#13899) üzenetére


FireShadow
senior tag

Én is fel lennék háborodva. Szerencsére a sellerek többsége rairja hogy gift és par dollar ertek igy senki le se szarja. De nagyobb cuccnal para?

Keeping secrets away from everyone Staring out into another world .. Ocean city girl

(#13905) zs0ti válasza wwhy (#13900) üzenetére


zs0ti
csendes tag

No akkor én azt hiszem belenézek majd egy kisebb nagyobb összegbe,mert az én csomagom nagy is,meg 772$ a postaköltséggel együtt! :( :)

(#13906) asbi_


asbi_
tag

Közben megjött egy másik várt csomag az USA-ból. 7-én adták fel. Azért elég vicces, hogy a Magyar Posta mostanában a belföldi leveleket is kb. ilyen időintervallummal szállítja :D

(#13907) zs0ti válasza asbi_ (#13906) üzenetére


zs0ti
csendes tag

Jó neked!
Nekem 6-án és még sehol semmi! :D

(#13908) FireShadow válasza zs0ti (#13907) üzenetére


FireShadow
senior tag

Majd írd meg mi lett a vége kellett e ráfizetni e vagy sem! Szerintem egyáltalán nem biztos hogy kell..

[ Szerkesztve ]

Keeping secrets away from everyone Staring out into another world .. Ocean city girl

(#13909) asbi_ válasza zs0ti (#13907) üzenetére


asbi_
tag

Tied akkor gondolom a vámon csücsül :) Enyémet szerencsére nem kellett elvámolni, gondolom ezért is volt ilyen gyors.

(#13910) zs0ti válasza FireShadow (#13908) üzenetére


zs0ti
csendes tag

2011.04.09 21:42 Budapest 1005 Küldemény vám elé állítva / Item presented to customs

2011.04.12 23:42 Budapest 1005 Megőrzésre átadva / Handed over for storage

Közben Posta.hu-n találtam egy ilyet,most már tényleg nem értem mi tart eddig!:)
Posta azért hozza a formáját megint,előbb itt van USA-ból a cucc mint ahogy ők dolgoznak! :D

(#13911) pumatom válasza Tomate (#13899) üzenetére


pumatom
aktív tag

A vámosok ismerik ezeket a 'játékokat'. Sok terméknél úgy van kalkulálva a postaköltség, hogy a vásárló azt hiszi milyen olcsón veszi meg a terméket, de az ár mellett a postaköltség nagyobb sokkal... Szerintem ha megnézel hasonló termékeket, akkor láthatod, hogy az alapár több, de a postaköltség kevesebb...
Úgyhogy 'érthető' a dolog.

(#13912) baluka26 válasza zs0ti (#13910) üzenetére


baluka26
veterán

Ez röviden annyit jelent, hogy szopás :D
Kaptál már szerelmeslevelet?

They said I once was lost, but now I'm truly found. || Eladó Eastpak hátizsák: http://tinyurl.com/balutaska

(#13913) zs0ti válasza baluka26 (#13912) üzenetére


zs0ti
csendes tag

Akkor örülök neki! :D
Nem még nem,rendes levelet vagy mail-t küldenek? :)

(#13914) Winner_hun válasza zs0ti (#13913) üzenetére


Winner_hun
félisten

Rendes levelet.

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#13915) zs0ti válasza Winner_hun (#13914) üzenetére


zs0ti
csendes tag

Hát még nem sajnos.
Ebből a héten már nem is lesz semmi gondolom,nem kapkodják el az már biztos!:)

(#13916) FireShadow válasza zs0ti (#13915) üzenetére


FireShadow
senior tag

Az a megőrzésre nem hangzik tul jol :((

Keeping secrets away from everyone Staring out into another world .. Ocean city girl

(#13917) zs0ti válasza FireShadow (#13916) üzenetére


zs0ti
csendes tag

Nem is számítok már semmi jóra,felkészültem a legrosszabbra! :D
Belegondoltam,hogy még így is jobban jövök ki,ha rátesznek 20%-ot mint ha itthon venném és máris jobb a helyzet!:)

(#13918) FireShadow válasza zs0ti (#13917) üzenetére


FireShadow
senior tag

Az én termékem meg nalunk egyaltalan nem lehet kapni és fontos cucc nekem ugyhogy ez van. egy 10kilós elég nagy tárgyat nemtom hogy tudjak $25 shippinggel megolndani de ök tudjak. De birom a parszavas ügyfelszolgalat valaszokat mindenesetre.

Keeping secrets away from everyone Staring out into another world .. Ocean city girl

(#13919) baluka26 válasza zs0ti (#13913) üzenetére


baluka26
veterán

Holnap kapod a tértivevényes levelet a a postakicserélő üzemtől, szerintem :)

They said I once was lost, but now I'm truly found. || Eladó Eastpak hátizsák: http://tinyurl.com/balutaska

(#13920) zs0ti válasza baluka26 (#13919) üzenetére


zs0ti
csendes tag

Remélem,legalább az jöjjön,ha már a csomag nem!:)
Benne majd egy 30K-s ráfizetéssel gondolom!:D

(#13921) Tomate válasza pumatom (#13911) üzenetére


Tomate
veterán

Itt ez az egy ilyen cucc volt az ebayen, szóval máshol nem tudtam megvenni. 2kg-nál nehezebb csomag és 39$os postaköltség. Nagyon tróger amúgy az egész rendszer. Az zavar leginkább, hogy beletartozik az össz árba a postaköltség is. Oké így van rendeletben, ezt még el lehetne fogadni, de ha már a postaköltség áfáját kifizetem (ami amúgy mi?) akkor mi a tetves anyjuknak kell még lehúzni az embert 1.200Ft kezelési költséggel ha már azt a fránya postát is megadóztam? Ráadásul még nekem kell rohangálnom érte és házhoz sem kapom a csomagomat. Ez igen... 40$ posta + 2.000Ft áfa (csak a posta áfája) + 1.200Ft kezelési költség. Mindez 11.200Ft CSAK a posta úgy, hogy még házhoz sem kapom a csomagot hanem nekem kell érte elmennem jászkaraf*szára. Ráadásul a nyitvatartásuk hányadék... 3-ig meg délig nyitva lenni? Mit hisznek ezek nem dolgozik vagy tanul az ember? Mikor menjen be érte? Küldenék ki csekken vagy lehetne bankkal fizetni az áfát + vámot és kihozhatnák házhoz. Kicsit fel vagyok bőszülve. ( a másik amit nem értek, hogy miért 25% az áfa az ilyen külföldi postás esetekben? De ezt már hagyjuk is...)

(#13922) baluka26 válasza zs0ti (#13920) üzenetére


baluka26
veterán

25%-os áfa+TARIC kód alapján valamennyi százalék vám+1200 tiszteletdíj a királyi postának.
Tomate: Nekem kihozzák házhoz :D

[ Szerkesztve ]

They said I once was lost, but now I'm truly found. || Eladó Eastpak hátizsák: http://tinyurl.com/balutaska

(#13923) FireShadow válasza Tomate (#13921) üzenetére


FireShadow
senior tag

Lehet tudni mit vettél? Ez elég tátottszájas eset mert $30-70 az még kb a filléres cuccnak számit, mi alapjan szurjak ki? Bár a súlya lehet gyanus. Akkor jobb minden jövöbeli nehezebb/nagyobb rendelésem végösszegére rászámolni egy 25%ot ami aztán ha mégsem lesz akkor örülhetek?

Keeping secrets away from everyone Staring out into another world .. Ocean city girl

(#13924) zs0ti válasza baluka26 (#13922) üzenetére


zs0ti
csendes tag

Inkább bele se gondolok!:D
Majd ha lesz valami fejlemény akkor beírom ide mindenképpen!:)

(#13925) Tomate válasza FireShadow (#13923) üzenetére


Tomate
veterán

Ezt vettem.
Amúgy 85, volt de az most nem lényeg mert 30-al küldte. ( le lehet oltani, hogy akkor meg is érdemlem meg fizessek hagy gyarapodjanak a politikusok stb de nem ezen van a hangsúly)

(#13926) wwhy válasza Tomate (#13921) üzenetére


wwhy
veterán

Ha telefonon elintézed, akkor a posta házhoz viszi, és neki fizetsz mindent.
Nekem mindig házhoz hozza/hozta, perkálok, ennyi.
Nem kell járkálni sehová.

[ Szerkesztve ]

ELADÓ <<narancs Honor Magic5 Ultimate>> <<Újszerű, doboz, minden kellék>>

(#13927) Tomate válasza wwhy (#13926) üzenetére


Tomate
veterán

Értem. Ezt nem tudtam és nem is mondták még... :( Köszi!

(#13928) FireShadow válasza Tomate (#13925) üzenetére


FireShadow
senior tag

Tök átlag áru termék, 100%os elado, raadasul sima posta és mégis. Ezekszerint az ördög nem alszik. Lebonyolitotam kb 10 adasvetelt nem eu-s orszagokbol fel se merült hogy vamköteles lenne :D Ezekszerint csak mák?

Keeping secrets away from everyone Staring out into another world .. Ocean city girl

(#13929) OLE-3 válasza OLE-3 (#13898) üzenetére


OLE-3
tag

Járt már így valaki, hogy amit eladott terméke sérülten érkezett?

[ Szerkesztve ]

(#13930) Tomate válasza FireShadow (#13928) üzenetére


Tomate
veterán

Nem aludt... Én sem gondoltam volna álmomban sem. :(

(#13931) wwhy válasza Tomate (#13927) üzenetére


wwhy
veterán

szívesen :R
ha már megkaptad a levelet, benne a tel.szám, hívjad, mindent el lehet intézni.
Ha nem fogadod el a kiszabott összeget, bekérnek PPal-os számlát, de azt is faxolhatod meg ilyenek. Kérdezz rá, mit hogyan lehet/fogadnak el.

ELADÓ <<narancs Honor Magic5 Ultimate>> <<Újszerű, doboz, minden kellék>>

(#13932) FireShadow válasza wwhy (#13931) üzenetére


FireShadow
senior tag

Meg lehet nézni valahol hogy milyen tipusu termékeket tilos importalni illetve milyen kategoriakra hany % a vám?

Keeping secrets away from everyone Staring out into another world .. Ocean city girl

(#13933) Fancy-boy


Fancy-boy
addikt

Elmondok egy rövid történetet:

Mai napon beakartam lépni az Ebay felhasználónevemmel, de nem sikerül!
Több Ebay oldalon is próbáltam, de semmi.
Amikor kérem a jelszó emlékeztetőt, azt írja nincsen ilyen felhasználónév.

Erre rányomtam, hogy küldjék el a felhasználónevet az e-mail címre.
Megadtam az e-mail címet amivel be vagyok regisztrálva, azt írják elküldve, de nem kapok semmit! :W

Átmentem az Internet Explorerbe, mondom próba szerencse. Erre elsőre sikerült belépnem.
Na ezt magyarázza meg valaki :Y

(#13934) wwhy válasza FireShadow (#13932) üzenetére


wwhy
veterán

Sajnos nem igazán; általában tilos minden, ami hadászathoz, kémkedéshez köthető (fegyver, kémkamera); a vám ált. nem nagy tétel (pár %, EU-n belül nincs is), inkább a +25% áfa. Ha konkrét kérdésed van, vámosokat felhívni, az a tuti

ELADÓ <<narancs Honor Magic5 Ultimate>> <<Újszerű, doboz, minden kellék>>

(#13935) baluka26 válasza FireShadow (#13932) üzenetére


baluka26
veterán

Itt tudod megnézni a vámot.

They said I once was lost, but now I'm truly found. || Eladó Eastpak hátizsák: http://tinyurl.com/balutaska

(#13936) Speeedfire


Speeedfire
nagyúr

Vásárolt már valaki USA-ból vagy Taiwan-ból?
[link]
[link]
Ezek közül agyalok, de nem tudom melyik a gyorsabb, vagy melyik a "jobb". :))

Fotóim https://fb.com/toth.szabolcs.art || IG: http://instagram.com/_tothszabolcs_ || Weblapom http://szabolcs-toth.com

(#13937) The DJ


The DJ
addikt

Airsoft fegyverekkel mi a helyzet? Lehet, hogy egyik barátomnak rendelnem kell majd egyet, de nem tudom, hogy mennyire harapnak erre a határon, szabad-e, kukacoskodnak-e, mi a gyakorlat ebben a helyzetben?

Valaki rendelt már esetleg? :)

https://wpszaki.hu - Minden, ami WordPress, cikkek kezdőknek és haladóknak.

(#13938) emre


emre
veterán

Sziasztok!

ezt szerintetek mennyiből lehetne behozni?

A stabil diktatúra ugyanúgy társadalmi alku eredménye, mint a stabil demokrácia, csak az alku logikája más.

(#13939) -=Vacsek=-


-=Vacsek=-
senior tag

Csá!

Ha rendelni akarok egy bike telót konkrétan ezt mennyit kéne még +ba fizetnem?

(#13940) horvathd válasza emre (#13938) üzenetére


horvathd
aktív tag

Mivel UK-ben van, így nincs VÁM+ÁFA. A postakültséget pedig az eladótól kérdezd meg.

"The Kid just rages for a while."

(#13941) horvathd válasza -=Vacsek=- (#13939) üzenetére


horvathd
aktív tag

+ 4,7% vám, + 25% ÁFA a teljes összegre.

"The Kid just rages for a while."

(#13942) -=Vacsek=- válasza horvathd (#13941) üzenetére


-=Vacsek=-
senior tag

Nah találtam egy olyat ami UK akkor nekem is csak postaköltség lenne? Meg ír itt shippinget is de gondolom együtt a 2-t kell nézni.

(#13943) emre válasza horvathd (#13940) üzenetére


emre
veterán

Köszi az infót. :R
Még keresgélek, mivel sajnos kis hazánkban nem találok hasonló alkatrészt.

Feltételezem a labancoktól is ennyiért jönne be a cucc.
Amennyiben céges a hirdető akkor lehet közvetlenül is megrendelhetném tőle?

A stabil diktatúra ugyanúgy társadalmi alku eredménye, mint a stabil demokrácia, csak az alku logikája más.

(#13944) horvathd válasza emre (#13943) üzenetére


horvathd
aktív tag

@emre:

Igen, Ausztriából is csak postaköltség lenne. Ha pedig megtalálod a céges eladó honlapját, akkor onnan is minden további nélkül rendelhetsz, csak legfeljebb nem tudsz majd élni az eBay Buyer Protection-en, ha szükséges lenne.

@ -=Vacsek=-:

Igen. Innen csak 80 GPB lenne.

"The Kid just rages for a while."

(#13945) asbi_


asbi_
tag

Van valami USPS központ Jamaikában? 2 csomagom is arra vette az irányt, remélem rasta barátaink képben lesznek és nem valami Timbuktuba tartó repülőre teszik őket :D

(#13946) FireShadow válasza asbi_ (#13945) üzenetére


FireShadow
senior tag

Ez lol. Jokat szoktam röhögni a trackingnal mikor rossz iranyba megy a csomag. Szokása elöször egy messzebbi központibb városba menni.

Keeping secrets away from everyone Staring out into another world .. Ocean city girl

(#13947) #59816064 válasza -=Vacsek=- (#13942) üzenetére


#59816064
törölt tag

Ez a teló 26 ezer Magyarországon, biztos megéri külföldről venned? Nem sokkal olcsóbb és így garancia sem lesz rá.

(#13948) Discoman27


Discoman27
csendes tag

Kaptam egy levelet az Ebay-től. Mielőtt belinkelem annyit elmondanék, hogy ettől az eladótól már több mindent vettem.

MC019 eBay Listing Removed: (466214498)

Dear .................),

We're writing to let you know that this listing for an item you won or bid on is no longer available:

330552653433 ....................... T-shirt

We understand this may be disappointing, but occasionally we need to remove listings. In this case, the listing was removed because the copyright or trademark owner of this product reported that the item may be counterfeit.

Here's more information on eBay's policy concerning replicas, counterfeit items, and unauthorized copies:
http://pages.ebay.com/help/policies/replica-counterfeit.html

Here's what you can do next:
-- If you won the item but haven't paid, don't pay. Since eBay removed the listing, you're no longer obligated to go through with the transaction.
-- If you received the item, you can open a case in the Resolution Center to get your money back. Click the link below and select the "I received an item that does not match the seller's description" option.
http://resolutioncenter.ebay.com
-- If you already paid for this item through eBay, and it's past the estimated delivery time, you can also open a case in our Resolution Center by selecting the "I haven't received it yet" option.

If the seller offers you the item outside of eBay, we strongly discourage you from accepting the offer. These types of transactions aren't covered by eBay buyer protection programs.

If you didn't pay through eBay or PayPal, and:
-- You paid by Western Union or MoneyGram, contact the company directly (Western Union 800-325-6000 or MoneyGram 800-926-9400).
-- You paid by check, contact your bank to stop payment.

Thanks,

eBay

(#13949) -=Vacsek=- válasza #59816064 (#13947) üzenetére


-=Vacsek=-
senior tag

26körül mozog mo-n igen csak hogy az 2009es modell. Ez 2011es és ennél a gyártónál sokat számít ez a 2 év. Garancia meg általában fél max 1 év.

(#13950) Benő7131G1


Benő7131G1
csendes tag

Na milyen rendesek ezek az Olaszok, még arra is figyelmeztetnek hogy ha sérült a csomag, akkor ne vegyem át vagy ha ellopják, akkor kártérítenek. Tegnap küldtek valami szállítási kódot is, de azt nem tudom mit jelent. Valami ötlet?

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  eBay (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.