Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  eBay (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-18 13:57:53

LOGOUT.hu

Az eBay használatával kapcsolatos információk.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#14151) netseft válasza Bedczooo (#14150) üzenetére


netseft
aktív tag

Nem. Azt jelenti, hogy elindult Mo. felé a csomag. Ha a hazai vámnál van, azt majd a "held by customs" jelzi.

Egyébként áfa/vám határokkal kapcsolatban legjobb tudomásom szerint még mindig ez a mérvadó: [link].

Eladó termékeim: https://tinyurl.com/sefteles

(#14152) Umbaumba


Umbaumba
csendes tag

Hali.
Nemrég sikerült megnyernem egy licitet.Ma rákattintok erre ez az üzenet fogad:
Dieses Angebot (130518398505) wurde entfernt oder der Artikel ist nicht verfügbar.

o Bitte stellen Sie sicher, dass Sie die richtige Artikelnummer eingegeben haben.
o Angebote, die vor mehr als 90 Tagen beendet wurden, können nicht mehr aufgerufen werden.

Most ilyenkor mi van?
Mit tudok tenni?

(#14153) Tomate


Tomate
veterán

Ha nem a gyárilag megadott saját címemre szeretnék csomagot kapni ezt meg kell írnom az eladónak üzenetben vagy van más formális megoldás? :U Köszi!

(#14154) Isti22


Isti22
csendes tag

DX-nél semmi változás ez óta:
2011 departure from outward office of exchange HUNGARY 2011-05-07

beér ez a hétre Magyarország területére?? már szerda van és semmi változtatás nincs a követésen...

(#14155) Isti22 válasza Isti22 (#14154) üzenetére


Isti22
csendes tag

EZ volt a nyomkövetés:

HUNGARY
Saturday, May 7, 2011
DEPARTURE FROM OUTWARD OFFICE OF EXCHANGE

Friday, May 6, 2011
ARRIVAL AT TRANSIT OFFICE OF EXCHANGE

Wednesday, May 4, 2011
DEPARTURE FROM TRANSIT OFFICE OF EXCHANGE

Wednesday, May 4, 2011
ARRIVAL AT TRANSIT OFFICE OF EXCHANGE

Monday, May 2, 2011
POSTING

(#14156) Taru válasza Umbaumba (#14152) üzenetére


Taru
tag

Ha már kifizetted de még nem vagy túl a 40 napon akkor visszakérheted a pénzedet (feltéve, hogy nem kaptad meg a terméket, vagy hamisat, rosszat stb). Ha még nem fizettél akkor gyakorlatilag semmit sem kell tenned, ne fizesd ki, az eladó nem adja fel, keres egy másik azonos aukciót (azt talán nem szedik le).

(#14157) Umbaumba válasza Taru (#14156) üzenetére


Umbaumba
csendes tag

Köszönöm a választ.Az a helyzet, hogy ez nem postázható, ki kell menni érte és behozni(ez nem gond).Mivel elég jó áron sikerült megvennem, ezért nem mondanék le róla olyan könnyen.Nem minimáláras volt, tehát köteles eladni annyiért amennyiért elkelt.
De úgy látom ezt nem nagyon akarja, ezért törölte a termék adatlapját.
Namost ebben az esetben mit tudok én tenni?Ha ezt jelzem az ebay-nek fognak bármit is lépni?Ha igen mit tudnak tenni?Letiltják 2 hétre azt annyi?
Egyébként új ebayes az eladó, 0 visszajelzése van.

(#14158) Bedczooo válasza Isti22 (#14155) üzenetére


Bedczooo
tag

Hello!
Az én csomagomhoz is ezek vannak irva de még nem kaptam meg holott 10.-e az utolsó bejegyzés!A másik csomagom már rég itt volt amikor a deperture... bejegyés alá került!A Magyar postán hogy lehet követmni ezeket a csomagokat?

(#14159) Isti22 válasza Bedczooo (#14158) üzenetére


Isti22
csendes tag

Hello.

A posta.hu-n nézd a nyomkövetésnél, én épp most néztem reggel, tegnap 11:44-kor érkezett be Budapestre, és 12:23-kor állították vám elé. Már csak rajtuk múlik és remélem jövőhéten kéznél lesz a csomagom:) Szerintem neked is 1-2 napon belül itt lesz Pesten a csomagod, de majd nézd a követést:)

Üdv: Isti

[ Szerkesztve ]

(#14160) Umbaumba


Umbaumba
csendes tag

Nektek szokott olyat csinálni, hogy az óra nem számol vissza?
Nálam már nem egyszer volt, hogy lefagyott.Hiába frissítettem, kiléptem-beléptem, böngésző restart de semmi...nem javult meg.Ez vajh miért lehet?

(#14161) flash-


flash-
veterán

sziasztok

lenne egy kérdésem

ebayon szeretnék valamit megvenni ami ott 10 dollár

a paypal számlámon 3000forint van.

internetes átváltó progi szerint 10 dolcsi az 1,879.40 HUFforint

tehát mennyit utaljak összesen?mert gondolom ehhez aaz a forinthoz még hozzájöhetnek valamilyen rejtett dolgog,nem beszélve arról hogy változhat a forint folyamatosan.
Nos??

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#14162) flash-


flash-
veterán

meg most akkor ennek itt mennyia szállítási díja?

[link]

és úgy tudom hogy az ebay az licit oldal
tehát ha átutalom a 10 dolcsit az akkor kevés lesz mer ez azt jelenti hogy nem 10 dolcsi az ára hanem onnantól kell licitálni?

[ Szerkesztve ]

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#14163) zeus90 válasza flash- (#14161) üzenetére


zeus90
aktív tag

Ha van 3000-ed a paypal számlán nem kell ráraknod, ha csak 10 dollár a cucc mindenestől. Semmi rejtett költség nincs (max a posta ha nem ingyenes és nem adtad hozzá) és bebaszna ha annyit romlana a forint, hogy holnap már 300FT 1$ :D

szerk.: Amit linkeltél az 10.98$ mindennel együtt. Igen licit oldal, de ez Buy it now ár, magyarul villámár. Leütöd és ennyiért megkapod. Ennyit fog levonni a paypal számládról, majd fizetésnél. Posta jelen esetben ingyenes.

[ Szerkesztve ]

(#14164) Umbaumba válasza flash- (#14162) üzenetére


Umbaumba
csendes tag

A ferdeszeműekkel azért légy óvatos...csak várod-várod a postást az meg csak nem akar jönni...:)

[ Szerkesztve ]

(#14165) flash- válasza Umbaumba (#14164) üzenetére


flash-
veterán

hát persze benne van de pont találtam egy magyart a kommentek között aki sikeresen rendelt a pacáktól

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#14166) Isti22


Isti22
csendes tag

Most nem tudom hogy lassan frissít a posta oldala vagy mi van, de ezt mutatja az utolsó infó:
2011.05.11 12:23 Budapest 1005 Küldemény vám elé állítva / Item presented to customs

Már nem kellett volna ezen túllépnie? Vagy van amikor tovább tart az egész dolog?

(#14167) netseft válasza Isti22 (#14166) üzenetére


netseft
aktív tag

Könnyedén eltarthat több napig is a vámolás.

Eladó termékeim: https://tinyurl.com/sefteles

(#14168) Isti22 válasza netseft (#14167) üzenetére


Isti22
csendes tag

Na, tegnap reggel 7-kor vámkezelve lett a csomagom, úgyhogy remélem pár napon belül itthon is lesz:) Azért nem semmi, fórumon nézegettem, valakinek fél óra alatt megvan a vámkezelés, nekem meg 2 nap... Érdekesen dolgoznak odabent:D

(#14169) salmonur


salmonur
csendes tag

Új vagyok még az ebayes rendelésekben, egyszer rendeltem, de akkor csak alacsony értékű tárgyat. Ezúttal egyik ebayszaki barátomon keresztül egy iPod touch 4g-t rendeltem. A csomagon 50$-os érték lett feltüntetve, és ajándékként lett feladva USPS Priority Mail International Flat Rate Envelope-el. A kérdésem, mennyi esély van a vámolására, vagy ez szinte teljesen kiszámíthatatlan?

(#14170) dudikpal válasza salmonur (#14169) üzenetére


dudikpal
aktív tag

50-50.
Ill több, mert usa csomagokra jobban ugranak vámosék.

[ Szerkesztve ]

(#14171) HuNor válasza Rommel6600 (#14070) üzenetére


HuNor
csendes tag

Csak tájékoztatásul:
04.11 -én rendelt iPod Touch4 8gb 224 $-ba került postaköltséggel együtt (top-rated seller-től).
05.02 -án hozta ki a postás +12 eFt megfizetése (vám) után át is adta.
Így tehát ez nem volt túl jó üzlet. Szerintem ennyiért már itthon is hozzá lehet jutni. Ha a vámot megúszom, akkor jól jöttem volna ki, de ugyebár ez benne van a pakliban.
Bár az izgalmas várakozással telt idő megfizethetetlen, minden másra ott a ... :DD

(#14172) ludsimon


ludsimon
veterán

Lehet fogadni melyik ér ide előbb, netán egyszerre? :D :F

Egy kérdés ezzel kapcsolatban.
DX-ről jön mind a kettő cucc és nem értem miért CN az egyiknek a vége?? :F
Mindig HK végűt kaptam eddig. Soha nem CN, ez az első.
Ez miez?

[ Szerkesztve ]

undefined

(#14173) Isti22 válasza ludsimon (#14172) üzenetére


Isti22
csendes tag

Szia! Nekem is teljesen ugyanez, szerintem egy "zsákba" van a csomagunk, szóval kíváncsi vagyok mikor ér ide, remélem ma vagy holnap :)
Szerk.: Ja, és én is DX-ről rendeltem és nekem is CN a vége, szerintem ez a hely miatt van, na mindegy, lényeg már az országban van:)

[ Szerkesztve ]

(#14174) Bedczooo


Bedczooo
tag

Ez azt jelenti hogy m ost van vám előtt?

网上查询

 
  邮件号码:
请输入验证码:

*请输入您要查询的邮件号码,点查询。
*请注意英文字母的大小写。
*请注意邮件号码的长度。

邮件号码 年份 状态 位置 邮件寄达国 状态发生日期 收件人签字
RA0970000002CN 2011 departure from outward office of exchange HUNGARY 2011-05-15
RA0970000002CN 2011 arrival at transit office of exchange HUNGARY 2011-05-14
RA0970000002CN 2011 departure from transit office of exchange HANGZHOU HUNGARY 2011-05-12
RA0970000002CN 2011 arrival at transit office of exchange HANGZHOU HUNGARY 2011-05-12
RA09700000002CN 2011 posting HUNGARY 2011-05-07

(#14175) netseft válasza Bedczooo (#14174) üzenetére


netseft
aktív tag

Ismerős kérdés... :U

Eladó termékeim: https://tinyurl.com/sefteles

(#14176) dudikpal válasza ludsimon (#14172) üzenetére


dudikpal
aktív tag

Hong Kong, ChiNa

(#14177) ludsimon válasza dudikpal (#14176) üzenetére


ludsimon
veterán

Úgy látom nem volt egyértelmű. Ezt én is ki tudtam következtetni. :U
Egy eladótól/'boltból' jön mind a két cucc ezért kérdeztem, hogy mi a franc, talán 2 különböző helyről jönne?
Mert akkor ezek szerint dx nem is olyan kicsi amekkorának gondoltam.

undefined

(#14178) netseft válasza ludsimon (#14177) üzenetére


netseft
aktív tag

Lehetséges, hogy több helyen van telephelyük / raktáruk, és onnan küldik ahol épp készleten van.

Eladó termékeim: https://tinyurl.com/sefteles

(#14179) ludsimon válasza netseft (#14178) üzenetére


ludsimon
veterán

Én is ugyanerre gondoltam! :K

undefined

(#14180) tjb007 válasza ludsimon (#14177) üzenetére


tjb007
nagyúr

Az egyik cucc a Hong Kong Post -on keresztül, míg a másik a China Post -on keresztül lett elküldve. A China Post gyorsabb valamivel, akkor szokták használni ha le vannak terhelve, sok a megrendelés. Pl. karácsonykor csak a China Post -ot használták a túlterhelés miatt.

[ Szerkesztve ]

(#14181) ludsimon válasza tjb007 (#14180) üzenetére


ludsimon
veterán

Ilyen válaszra vártam.
Köszönöm!! :R

undefined

(#14182) ludsimon


ludsimon
veterán

Nem jött postás.

90%-ra biztosra mondom, hogy akkor kedden hozza.
Amúgy is nálunk mindig kedden jön a legtöbb HK-ból.

Kedd, szerda, meg nagy ritkán csütörtök.
Hétfő, péntek talán jó ha 5x fordult elő a kb 250 rendelésből.

[ Szerkesztve ]

undefined

(#14183) ^Clown válasza ludsimon (#14182) üzenetére


^Clown
veterán
LOGOUT blog

Nekem pont ma hozott a postás HK-ból cuccot, igaz nem voltam itthon, majd holnap megyek fel érte a postára :)

Pénteken én is nagyon ritkán kapok cuccot, 40-ből 2-3-szor fordult elő.

[ Szerkesztve ]

(#14184) ludsimon


ludsimon
veterán

A sok éves tapasztalat. :)
Megérkezett mind a kettő egyszerre.

undefined

(#14185) Winner_hun


Winner_hun
félisten

Fizetés után a My eBay linkre kattintva nektek mi jön be? Mert hogy nekem egy db termék se jön be az fix:(
A másik, hogy a nyert termékek listájából nem tudok semmit se törölni, kivették a jelölődobozokat. Elég nagy káosz lesz így nálam...

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#14186) netseft válasza Winner_hun (#14185) üzenetére


netseft
aktív tag

Átvariálták az egészet, de szerintem sokkal rosszabb lett.
Purchase History-t kell nézni, úgy látom csak az van, itt a bejelentés: [link].
A törlés funkció nekem is hiányzik, nem tudom ez minek kellett... :(

Eladó termékeim: https://tinyurl.com/sefteles

(#14187) Zozzant válasza Winner_hun (#14185) üzenetére


Zozzant
addikt

Nem tudom nálam az ebay.co.uk-n minden maradt a régiben, licitált cuccok, alatta megfigyeltek az alatt a megvettek. :F

https://logout.hu/bejegyzes/guga/az_utolso_kivansag.html

(#14188) Winner_hun válasza Zozzant (#14187) üzenetére


Winner_hun
félisten

ebay.com-ot nézem
Mellesleg az sem mindegy hogy mikor regisztráltál, én már a 3,5 évemmel tán elég régóta fent vagyok, van hogy aki régebb óta van fent annak más ugyanaz a felület mint az újaknak. Elég sokszor elég sokmindent átvariáltak már, van ami jó, van ami nem jó.

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#14189) Zozzant válasza Winner_hun (#14188) üzenetére


Zozzant
addikt

2008. februárban, ebay.com-ot nézve a purchase history tényleg nincs ott külön a my ebay menüben kell kiválasztani akkor bejön a checkboxok sincsenek ott. De a co.uk még jó, kitudja meddig, esetleg azt tudod használni törölgetésre.

https://logout.hu/bejegyzes/guga/az_utolso_kivansag.html

(#14190) enginev3.0


enginev3.0
félisten

Helló

Még sosem vásároltam ebay-en, paypalon már küldtem pénzt.

Ha most regisztrálok, és megveszem ezt:, mint első vásárlásom, nem fognak vajon átverni? :N

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#14191) asbi_ válasza enginev3.0 (#14190) üzenetére


asbi_
tag

Hogy átvernek-e, azt szerintem senki nem tudja megmondani. :)
Érdemes minél több pozitívval rendelkezőtől rendelni, hogy csökkentsd az esélyét a kamunak. De pénzt biztosan nem fogsz bukni a buyer protection miatt. (Max egy kis kellemetlenség az egész.)

(#14192) enginev3.0 válasza asbi_ (#14191) üzenetére


enginev3.0
félisten

Miért az mi lenne? :)

néztem az értékeléseit eddig csak ilyen digitális játékokat adott el 100%-osan

Egyébként átveréssel arra gondoltam, hogy egy kezdő ebay-est jobban átvernek? vagy is nagyobb az esélye hogy azért vernek át mert még nem vásároltam ott?! vagy ennek nincs jelentősége?

[ Szerkesztve ]

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#14193) asbi_ válasza enginev3.0 (#14192) üzenetére


asbi_
tag

A kellemetlenség annyi, hogy amíg a PayPal vissza nem utal, addig kvázi "kölcsönadtad" a pénzt, tehát nem rendelkezel felette. :)
Meg lehet próbálni szerintem. (Gyorsan átnézem én is a store-ját :D)

szerk.: Az eladónak a kezdő eBay-es negatívja is negatív. Ha amúgy is az átverésre megy rá, akkor mindenkit át fog, de ha a tisztességes, akkor csak azért, mert 0 értékelésed van nem fog megszivatni.

[ Szerkesztve ]

(#14194) Winner_hun válasza asbi_ (#14193) üzenetére


Winner_hun
félisten

Eladó nem tud vevőnek negatívot adni már pár éve..

PayPal pénzvisszafizetése szoftverekre is vonatkozik?

[ Szerkesztve ]

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#14195) asbi_ válasza Winner_hun (#14194) üzenetére


asbi_
tag

És, ha elolvasod, akkor megérted, hogy én nem is ezt írtam.. :) Tehát, hogy érthető legyen: a kezdő ebayes negatív osztályzása az eladó FELÉ is ugyanolyan negatívnak számít, mint bárkié, ezért nem fogja senki megkülönböztetni a 0 értékeléses vevőt és a 1523423 értékeléses vevőt.

(#14196) Winner_hun válasza asbi_ (#14195) üzenetére


Winner_hun
félisten

Ja értelek.
Van aki nem engedélyezi / vagy legalábbis a hirdetésében felhívja rá a figyelmet, mert nem tudom hogy tud-e ilyet beállítani / hogy x visszajelzés alatt (általában 10 pozitív) vásároljanak tőle.

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#14197) pumatom


pumatom
aktív tag

Sziasztok!

Külföldre mondjuk Angliába, vagy külföldre csomagot küldeni, hogyan lehet a legolcsóbban?

Amiket én találok az mind 10, 20ezer forint körül van, nem is értem...

Angliából egy routeres doboz méretű csomagot meg elküldenek 6-7 fontért?

(#14198) ludsimon válasza pumatom (#14197) üzenetére


ludsimon
veterán

A5-ös méretű boríték nálunk a legnagyobb amit olcsón el lehet küldeni eu-n belül és kívülre is csak ezek a postakész borítékok iszonyú ritkák, illetve nagyon szigorúak egyes postahivatalokban ezzel kapcsolatban....

Pl nem engedik szétvágni egyáltalán, nem tehetsz bele semmi nehezet csak levelet, képeslapot stb.

De nálunk nagyon rendes a postás, szétvágom, a súlya 1 kg és lazán vette be az ablakból a levelet. :)
Azt javaslom ismerkedj a postásokkal ahol laksz és legyél velük kicsit barátságos, hagyj nekik ott mindig az aprót, meg járj heti 1x minimum, hogy megismerjenek és akkor már menni fog ez a dolog. Ha találtál rendes fazont a postán akkor megkérdezed, hogy ha postakész borítékot veszel azt lehet e úgy, hogy kicsit méretre vágod.

Európa elsôbbségi postakész közepes méretû boríték 665 Ft
Ajánlott (csak levélpostai küldeménynél) 750 Ft
[link]

[ Szerkesztve ]

undefined

(#14199) pumatom válasza ludsimon (#14198) üzenetére


pumatom
aktív tag

Ez jó végül is de, hogy ezzel is próbálkozni kell az nevetséges...

De hogy jöhetnek ki ezek a hatalmas különbségek??

mondjuk egy 250x250x250-es dobozt hong-kongból 1-2 ezer forint körül elküldtek, de innen pedig 8-19 ezer a legolcsóbb?Miért??

(#14200) Zirowe


Zirowe
nagyúr

Sziasztok, tegnap vettem egy terméket 70$ értékben, amit ki is fizettem rögtön paypal-el.
A termék új, szokásos hong-kongi eladó.
Paypal jelezte, hogy a kifizetés megtörtént, pénzt is levonták.
Általában ilyenkor mindig másnap szokott érkezni mail, hogy köszöni a kifizetésemet, a csomagot már fel is adta.

De ma reggel nem várt semmi ilyesmi, rákattintottam a termékre, de törölve lett ebayről, és az eladó is törölte magát (nem, nem én voltam az első vevője, és igen, 100%-os pozitív visszajelzései voltak).

Írtam neki ebay-en keresztül, de gondolom nem fogja megkapni, vagy nem fog reagálni rá, és nyitottam egy case-t a resolution centerben, de ugyebár, mert törölte magát, nem sok jóra számítok.

Mi a teendő ilyenkor, mert még nem történt velem ilyen.
Hogy tudom a pénzt visszaszerezni paypaltől, mi a menete, a költsége meg ilyenek?

Előre is köszönöm!:):R

We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  eBay (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.