Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  eBay (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-18 13:57:53

LOGOUT.hu

Az eBay használatával kapcsolatos információk.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#13701) Rommel6600 válasza Winner_hun (#13697) üzenetére


Rommel6600
őstag

Igen, ezzel szépen fel tudja verni az árat! Ha viszont az uccsó pillanatban (vége előtt 3 másodperccel) tenné rá amit gondol, már nem lenne ideje az ellenségnek túllicitálni!
Fontosabb dolgoknál mi az auctionsniper.com-ot használjuk (3 alkalom ingyenes!), ami gyakorlatilag licitál helyetted az utolsó pillanatban. Ha már kevés lenne az ajánlatod nem teszi rá, azt nem is számítja fel, csak a nyertes aukciókat számolja! Ha már elfogytak az ingyenes lehetőségek utána sem vészes az ára, szerintem nagyobb összegek és fontos dolgok esetén a használata mindenképp megéri.

(#13702) Winner_hun válasza Rommel6600 (#13701) üzenetére


Winner_hun
félisten

És ha a másik is előre megteszi azt az árat amit ajánl érte akkor ugyan ott vagy... vagy szerinted mindenki mindig az utolsó mp-ben vacakol a licitálással?:DDD

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#13703) Rommel6600 válasza Winner_hun (#13702) üzenetére


Rommel6600
őstag

8 éve ebayezek, nem magyarázkodok, majd egyszer te is rájössz ;)

(#13704) Winner_hun válasza Rommel6600 (#13703) üzenetére


Winner_hun
félisten

Ezt a marhaságot úgyse tudod nekem meg/bemagyarázni:)

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#13705) Xero válasza dany27 (#13693) üzenetére


Xero
nagyúr

Nekem is most jött egy cuccom HK-ból. Hétfő reggel óta a vám előtt van. Értéke 84 dollár.
Valószínűleg kisebb érték van feltüntetve és giftezve is van.
Én nem tartom kizártnak, hogy feltorlódtak a dolgok. :(
Ezen kívül van még 3 csomagom ebből kettő egy héttel hamarabb lett feladva. Ezeken nincs tracking, de még se hírük se hamvuk. Mondjuk ezeket a vám nem buzerálhatja, mert össz értékük nincs 15 dollár. :DDD

(#13706) hitman,


hitman,
őstag

Hétfőn elfaxoltam a számlát a vámoláshoz és azóta semmi.
Honnan tudjam hogy biztos megkapták e és hogy el is fogadják?
Érdemes lenne odatelefonálnom és érdeklődnöm utána?

Dream as if you will live for ever, live as you will die today!

(#13707) dany27 válasza Xero (#13705) üzenetére


dany27
őstag

Nekem is Hétfőn reggel állították vám elé. És még mindíg ott van :F

(#13708) Xero válasza dany27 (#13707) üzenetére


Xero
nagyúr

Én még nem aggódom. A HK postnál is 5 napot szüttyögtek mire beregisztrálták a csomagot és gépre pakolták. Az már jobban zavar, hogy a 7 nappal hamarabb shippelt kis 2 dolláros csomagomnak se híre se hamva. Volt már rá példa, hogy a postás lehúzott ezt azt (kisebb elektronikai cikk, kp borítékban), szóval, ha megint elkezdenek dézsmálni a nyakukra lépek. :DDD
Szerencse, hogy a trackelt cuccal nem tudnak trükközni. Egyből megvan ki húzta be. :C

[ Szerkesztve ]

(#13709) varga.balazs válasza hitman, (#13706) üzenetére


varga.balazs
aktív tag

szerintem egy próbát megér, viszont ritkán veszik fel a telefont, akkor is gondolom csak elküldenének, mert hogy van más dolga is..szóval nem valószínű, hogy utánnanézne

[ Szerkesztve ]

(#13710) hitman, válasza varga.balazs (#13709) üzenetére


hitman,
őstag

Hát értem!
Csak kezd elfogyni a türelmem én próbálok rugalmas lenni fizetném a költségeket egyből küldtem a számlát, jó lenne valami visszajelzés hogy nem potyára várok.
Kezdek igazat adni azoknak akik elhagyják ezt az országot... :U

Mivel debreceni vagyok és nem éri meg felmenni érte ezért akartam postán, jövőhéten lehet megy ismerősöm és le tudná hozni de ha meg elfogatták a számlát és már lehet úton van ide akkor meg potyára küldeném a csomagért.

[ Szerkesztve ]

Dream as if you will live for ever, live as you will die today!

(#13711) RZozo


RZozo
aktív tag

Érdeklődöm, hogy tud-e valaki olyan megbízható személyt vagy céget, aki a német ebay-ről tudna nekem licitálni egy termékre és német címen át tudja venni, majd nekem elküldeni.
Természetesen megfizetném a terméket, a szállítást és a fáradozását.
Nincs ebay és paypal regisztrációm, tapasztalatom. Sajnos egy termék csak a német ebay-en felllelhető, amire szükségem lenne, és ahogy néztem, csak Németo-ba szállítanak.

(#13712) Taru


Taru
tag

Na, a nagykeres csomagom megjött így fele gondom megoldódott (nem tudom ők, hogy adják fel HK posttal a cuccot de mindig ideér, max késik, most pl sokat, de meg van :DD ).

Viszont a másik, ami mellesleg biztosított csomag lenne, még mindig sehol, pedig lassan 60 napja várom. :F És persze 1 csomag még mindig nincs meg december óta (bár szerintem annak lőttek :( ).

[ Szerkesztve ]

(#13713) FuckeR19


FuckeR19
senior tag

Ma én is kaptam 4 már elveszettnek hitt csomagot. Hogy tudom a visszautalt pénz elküldeni ismét az eladónak?

hirdetéseim: tiny.cc/prohardver -------és------- tiny.cc/aprod

(#13714) Rommel6600 válasza Xero (#13708) üzenetére


Rommel6600
őstag

"a trackelt cuccal nem tudnak trükközni"

Aha, persze... Ezt gondolod te!
Fogalmad sincs, hogy a Ferihegyi Liszt Ferenci fekete lyukakba mik és hogy tűnnek el...
Pár éve kitűzőket rendeltem (a brit madárvédelmi egyesülettől) és ugyanilyen analógia mentén direkt megkértem az angol csajt aki az ügyemet intézte, hogy signed for-ként adja fel! Így is lett feladva, hozta is kb. egy hét múlva a postás, egy zacsiban(!) volt benne a boríték, olyan szöveggel hogy kiszakadt... :F
Napersze... :((( Vastag borítékban volt, pukkanós fóliával bélelve, és a kitűzők eléggé kidomborították. Gondolom azt hitték a ferihegyi suttyók, hogy vmi értékes lehet, de pofára eshettek amikor felbontották mert mégis ki a francnak kéne 15db cinegemadaras kitűző?! "Hál Istennek" emiatt nem is hiányzott belőle egy sem. Mindenesetre a szakadásnak a borítékon már a helye is elég gyanús volt, azóta értékes dolgot magyarországra vagy nem a királyi postával küldetek, vagy kizárólag értékbiztosítással! Ezt ajánlom mindenki másnak is aki jót akar!

Kb két hete (ha jól emlékszem 13-án adta fel) rendeltem Hongkongból egy laptop töltőt, az is lassan jöhetne már, mi ez amit itt emlegettek a vámmal kapcsolatban? Az összesen kb 3000Ft szóval bőven vámmentes, de tuti, hogy gift-ként jön (eddig csak úgy kaptam kínából csomagot :D ) azzal nem kéne, hogy pöcsöljenek.
Vagy mégis, most szívat a hivatal?

(#13715) velvet7


velvet7
tag

No, megérkezett a csomagom amit 21-én rendeltem (március természetesen).
USA-ból jött, igaz trackingba csak annyi látszik hogy "Item accepted", de az lehet azért mert ez egy Small Flat Rate Box. A vámosoknak szerintem még esélyük se volt kinyitni, mert én is 30 percet tököltem vele, annyira körbe volt ragasztva, de ahogy láttam nem is próbálkoztak.

De elég érdekes, hogy elvileg simán bennhagyhatta volna a postás a postaládába ha nem veszik át, nem is csodálkozom. Egy 50ezer forintos cucc a postaládába, őrizetlenül... Bár felénk (szerencsére) nem szokás a lopás.

[ Szerkesztve ]

(#13716) Taru válasza FuckeR19 (#13713) üzenetére


Taru
tag

Megnézed anno hova utaltad a pénzt paypalon, és küldesz neki pénzt (nem tudom, hogy ez minden paypal accountnál is +pénzbe kerül vagy csak sima mezei paypalnál, de nálam volt rá +0.34 dollár, de nekem megérte).

Vagy, ebayen kérj tőle számlát, hogy megérkezett mégis az x termék és kifizetnéd neki, de nem tudod így küldeni a pénzt.

(#13717) dany27 válasza FuckeR19 (#13713) üzenetére


dany27
őstag

Ha még látod az ebay accodnál a won/purcashed részben akkor ott most az van h nincs fizetve. Ott kitudod választani hogy fizetés és akkor kitudod fizetni megint paypalal úgy mintha vásárolnál. Én is így csináltam legutóbb!
Pontosan nem tudom milyen néven van ott, de ott van valahol a leave feedback mellett!

[ Szerkesztve ]

(#13718) Zozzant válasza Rommel6600 (#13714) üzenetére


Zozzant
addikt

A március 1-es és a február 17-es! rendelés jött meg tegnap, még várhatsz szerintem. :F

https://logout.hu/bejegyzes/guga/az_utolso_kivansag.html

(#13719) dany27 válasza Rommel6600 (#13714) üzenetére


dany27
őstag

Nekem 3napja van vám elé állítva egy 85dolláros peca cuccom! (orsó)

Nem rég, kb 1 hónapja jött cuccom HK-ból, kb 2-3hét alatt itt volt!(Sima posta volt semmi extra)

[ Szerkesztve ]

(#13720) Real_Necro válasza Rommel6600 (#13714) üzenetére


Real_Necro
veterán

"azóta értékes dolgot magyarországra vagy nem a királyi postával küldetek, vagy kizárólag értékbiztosítással! Ezt ajánlom mindenki másnak is aki jót akar!"

Halkan megjegyezném, hogy nekem elvileg pont most kavart el a DPD egy csomagot, ami Németországból jött volna, csak mire ideért megváltozott a címzett és a cím. Igaz, még tisztázás alatt a dolog, de egyelőre olyan érzés, mintha vettem volna ajándékba egy számomra ismeretlen embernek egy ~100 Euro-s terméket. Szóval most várok, meg tépem a hajam...

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#13721) 8nemesis8


8nemesis8
veterán

Sziasztok,

most fitzetnék ebayből navigálva paypallal ésnézem, hogy teljesen puritán lett a paypal...
Ez most valami újdonság?
Nem hackerek csinálták, ugye?
Elég nyominak tűnik, meg fapadosnak és nem is látom, hogy mennyi forintba fog fájni....

(#13722) baluka26 válasza 8nemesis8 (#13721) üzenetére


baluka26
veterán

Ha félsz, jelentkezz be a PayPal-odra és onnan küld el a pénzt (van külön eBay opció a send money-nál).

They said I once was lost, but now I'm truly found. || Eladó Eastpak hátizsák: http://tinyurl.com/balutaska

(#13723) 8nemesis8 válasza baluka26 (#13722) üzenetére


8nemesis8
veterán

Nah ezt meglesem, ezt az opciót,mert biztonságosabbnak tűnik.

(#13724) 8nemesis8


8nemesis8
veterán

Pont lejárt a mod idő...:S

Látom hasznos egy opció, már csak az a gond, hogy itt nem tudok megadni külön shipping értéket.Semmi nem volt megadva, hogy fizetéskor ebayen belül meg tudom adni, de itt sajnos nem látom hogyan is lehetne.

Erre vajon van megoldás, vagy túl sokat akarok?

Senkinek nincs tapasztalata az új puritán felületű paypal fizetés résszel?

(#13725) dany27 válasza 8nemesis8 (#13724) üzenetére


dany27
őstag

Üdv!

Én is ezzel az új "puritán" paypalal fizettem ki két cuccot is és eddig nem volt gond! A többi cashem még a helyén van! ;)

(#13726) ntomka válasza 8nemesis8 (#13724) üzenetére


ntomka
nagyúr

Mivel én egy hete ha rendelkezem paypal és ebay regisztrációval, így én alapból ezt a felületet ismertem meg. Nem ilyen volt? :)

ツ Headphones on - World off

(#13727) dany27 válasza ntomka (#13726) üzenetére


dany27
őstag

Ha ebayről nyomtál rá arra hogy fizetsz paypalal akkor ott nem ilyen volt!
Hogy pontosan mikor változott nem tudom mert mostanság én nem sokat használtam. Előtte valamikor úgy januárban valamikor akkor még a régi volt!

[ Szerkesztve ]

(#13728) 8nemesis8 válasza ntomka (#13726) üzenetére


8nemesis8
veterán

Köszi srácok, neked is: dany27

Jónak tűnik mégis, most láttam meg, hogy tudom változtatni a fizetési átváltás típusát.

Ha saját bankom alapján váltanám az Euro-t, akkor melyik árfolyammal számolhatok?
Deviza vagy Valuta? Azon belül gondolom eladás...

(#13729) 8nemesis8 válasza ntomka (#13726) üzenetére


8nemesis8
veterán

Ahogyan írták is előtte, igen más volt.
Számomra már egy megszokott volt, azért is ijedtem meg, hogy mi van most.
Persze egyből a legrosszabbra gondoltam, de semmi okom nem volt igazából rá.

(#13730) Tomate


Tomate
veterán

Tudom nem ebay, de feltenném a kérdést mert ez a topic pörög rendesen legalább és sokan vagyunk :)

Szóval Amazon szállít Magyarországra? :U :R

(#13731) dany27 válasza 8nemesis8 (#13728) üzenetére


dany27
őstag

Mindenképp jobban jársz ha azt választod hogy a paypal az adott valutában terhelje meg a számládat és majd a bankod váltja át! A PP rémes árfolyamokon szokta áttolni.
Még anno mikor elkezdtem PP-zni nekem is ő váltotta, de engem is felvilágosítottak hogy jobb ha a bank vált! Am közép valuta árfolyamon számolj, azt hiszem ők is azzal számolnak. De a lényeg az hogy jobb árfolyamon mint a PP!

(#13732) 8nemesis8 válasza dany27 (#13731) üzenetére


8nemesis8
veterán

Köszi.

Jó hír ez...
Most kb 50ezer körüli az összeg, így megéri utánaolvasni.

Ha valaki tud még 100%-ig pontos infót arról, hogy a bank(OTP) melyik váltási módot használja?

(#13733) wwhy válasza Tomate (#13730) üzenetére


wwhy
veterán

Nem az amazon a kérdés, hanem az üzlet, amelyikben a cucc van.
Én már rendeltem amazonról, de legtöbbször csak futárral küldik, Q drága.
Azt mondanám, h tízből egy szállít.

ELADÓ <<narancs Honor Magic5 Ultimate>> <<Újszerű, doboz, minden kellék>>

(#13734) Tomate válasza wwhy (#13733) üzenetére


Tomate
veterán

Így már tiszta. Köszi! :R

(#13735) wwhy válasza Tomate (#13734) üzenetére


wwhy
veterán

szívesen; egy példa, h szállít:

ELADÓ <<narancs Honor Magic5 Ultimate>> <<Újszerű, doboz, minden kellék>>

(#13736) dany27


dany27
őstag

Vámkezelték a cuccomat végre valahára. (3 nap után!)
Csak megindul akkor már mindenkinek!

(#13737) ntomka válasza dany27 (#13731) üzenetére


ntomka
nagyúr

Ezt mikor lehet kiválasztani, vagy hol? Nekem fel sem tűnt, hogy van ilyen opció! Esetleg magában a paypalban nem lehet beállítani, hogy ez legyen az alapértelmezett?

[ Szerkesztve ]

ツ Headphones on - World off

(#13738) #59816064 válasza ntomka (#13737) üzenetére


#59816064
törölt tag

Sziasztok!

Ha egy termékhez szeretnék kötni 2 dolcsis biztositást (hogy regisztráltan küldjék) azt hogyan tudom megtenni? Beszélni kell az eladóval?

Láttam olyat hogy ezt a "biztosítást" külön tételként árulják. Ezt hogyan tudom egybe fizetni a kiválasztott termékkel?

Rendeltem már E-bayről de ilyen biztosítást még nem kértem.

Köszönöm a segítséget :)

(#13739) dany27 válasza ntomka (#13737) üzenetére


dany27
őstag

Itt találsz hozzá leírást: [link]

(#13740) Xero válasza dany27 (#13736) üzenetére


Xero
nagyúr

Az enyémet is! :U
2011.03.30 10:24

Budapest 1005

Bejövő küldemény vámkezelve / Inbound item customs procedure

szerk: Mostmár erősen gyanakszom, hogy csak fel vannak torlódva a cuccok, és azt is gyanítom, hogy hiába adták ki a HK postának 1 héttel hamarabb a másik két csomagomat. Egy gép volt MO-ra közvetlenül az időszakban, így egyszerre jönnek. Remélem.. azért már írtam, hogy túl van a 14 munkanapon. :B

[ Szerkesztve ]

(#13741) Rommel6600 válasza 8nemesis8 (#13728) üzenetére


Rommel6600
őstag

Nekem Ersténél van számlám, és ott kártyás vásárlás esetén (paypal annak minősül!) a számlakonverziós devizaárfolyam eladási árát vonják!

(#13742) Rommel6600 válasza Real_Necro (#13720) üzenetére


Rommel6600
őstag

Azt itthon nem a királyi posta szállítja ki? :F
Lehet rosszul emlékszem, de mintha egyszer németből rendeltem volna valamit amit DPD-vel küldtek és meglepődve tapasztaltam, hogy a ződ autó hozta ki. :F

"Németországból jött volna, csak mire ideért megváltozott a címzett és a cím"

És egyezett a kettő? Úgyértem egy valós személy címére ment ki a csomag? Mert az elég csücskös :DDD

Múltkor futár hozza nekem a csomagot, veszem át, mondja, hogy személyi kell. Jajj had ne menjek má vissza érte. [körülnéz] Oké akkor 242422JE lesz a személyid sorszáma, oké? Persze mondom. De ugye te vagy a címzett? Igen. Ennyi volt az authentikálás :D

(#13743) dany27 válasza Xero (#13740) üzenetére


dany27
őstag

Akkor hnap már ketten várjuk a postást a cuccunkkal!(Erősen remélem hogy holnap jön és nem holnap után!)

(#13744) Rommel6600 válasza Zozzant (#13718) üzenetére


Rommel6600
őstag

@Zozzant
@dany27

Persze, nem is hiányolom még, bár akár már meg is jöhetne, nem bánnám :)

Apropó: Eddigi rekord kínából meg lett valami vacak hétfőn rendelve és a következő hét pénteken kézbesítette a posta :U

(#13745) Xero válasza dany27 (#13743) üzenetére


Xero
nagyúr

Én speciel miskolci vagyok, szóval nem sok reményt fűzök a holnaphoz, de ki tudja!? :DDD

szerk: Most látom Te sem BP-i vagy. Na akkor fingers crossed. :K

[ Szerkesztve ]

(#13746) Real_Necro


Real_Necro
veterán

Gyerekek, az én csomagom egy ph!-s fórumtársnál lehet, akinek Winner segített a rendelésben. Szóval Sajószentpéteriek jelentkezését várom. Köszi előre is.

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#13748) ntomka válasza tjb007 (#13747) üzenetére


ntomka
nagyúr

?

[ Szerkesztve ]

ツ Headphones on - World off

(#13749) Real_Necro válasza Real_Necro (#13746) üzenetére


Real_Necro
veterán

Megvan a csomagom. Sikeresen célba ért másnál. Szóval most az elszállítást kellene megoldani Miskolcról Budapestre.

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#13750) #59816064


#59816064
törölt tag

Sziasztok!

Erste-s netkártyát belehet regisztrálni a paypalnál? Mert nem akarja levonni a 400Ft-ot.

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  eBay (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.