Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  eBay (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-18 13:57:53

LOGOUT.hu

Az eBay használatával kapcsolatos információk.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#13751) RZozo válasza RZozo (#13711) üzenetére


RZozo
aktív tag

Erre ezek szerint senki nem tud megfelelő személyt? Lehet, hogy rossz helyen kérdezem?

[ Szerkesztve ]

(#13752) ntomka


ntomka
nagyúr

Na, nekem is meghozta a postás, hogy vámkezeltetni kell a csomagom. A levélben ez áll: "A küldemény vámkezeléséhez számla és banki átutalás szükséges!" A számla még ok, az a paypal-os email másolat, de mi az a banki átutalás? Na most ez a vásárlás nekem netkártyával történt kártyás fizetési móddal. Netbankból tudok nyomtatni ilyen kártyatörténetet arról a levonásról, az szerintetek elég nekik? Hívnám én ezeket, de ha sikerül is kicsörgetni a telefont (folyton foglalt), akkor sem veszik fel. :(((

ツ Headphones on - World off

(#13753) Rommel6600 válasza #59816064 (#13750) üzenetére


Rommel6600
őstag

huh, hát hívd fel az üszolgot és ne hagyd magad lerázni!
Nekem amikor megjelent az új visa electron senki sem tudta az erste fiókban elmondani, hogy az erste is cvc kódosat ad-e. Frankóra felhívta előttem az ügyintéző a központot és odaadta a kagylót, hogy beszéljem meg én :D Szóval szerintem jobban jársz ha nem futsz le pár kört feleslegesen.
De amúgy a paypal is csak egy sima kártyás vásárlás, szóval elvileg mennie kéne ha alkalmas neten vásárlásra a kártyád!

(#13754) #59816064 válasza Rommel6600 (#13753) üzenetére


#59816064
törölt tag

Előre megkérdeztem, azt mondták elfogadja a paypal. CVC kód van rajta.
Régebben az OTP-s visa electron kártyát nem lehetett beregelni, állítólag a bank korlátozta ezt.
Aztán egy ISEC mastercardal sikerült a reg, de a kártya lejárt, így most ezzel az erste-sel próbálom.

2-3 nap míg levonja a 400 forintot igaz? És utána küldik a 4 jegyü kódot.

(#13755) #59816064 válasza #59816064 (#13754) üzenetére


#59816064
törölt tag

Na most poénból megpróbltam egy Visa electoron kártyát és elfogadta :)
Levette a 400ft-ot is. A 4 jegyű digit kódot később küldik, nem azonnal ahogy leveszik a pénzt ugye?

(#13756) 8nemesis8 válasza Rommel6600 (#13744) üzenetére


8nemesis8
veterán

Nekem Kínából free shipping-gel, 4 nap volt az eddigi rekord. El sem akartam ,hogy azt kaptam, amit akartam.

(#13757) horvathd válasza #59816064 (#13755) üzenetére


horvathd
aktív tag

Egyes Visa Electronokkal lehet interneten fizetni, a kibocsátó banktól függ.

A 400 Ft-ot azonnal levonja, a kód pedig azonnal megjelenik a kártyatörténetnél. (OTP-nél nem látható a netbankon)

"The Kid just rages for a while."

(#13758) Xero válasza Xero (#13740) üzenetére


Xero
nagyúr

Na ma megjött a két régebben kiküldött csomagom. A trackelt még nem.
Jól gondoltam, és egy géppel jöhettek, 30-án mentek át ezek is a vámon. Így viszont kicsit nem értem, hogy érkezhettek meg ezek hamarabb. Bár az nagyobb méretű, de akkor is fura.
A postás viszont korrekt volt: felcsöngetett, hogy nem fér be a ládába, és látja, hogy kintről jött, nem szívesen hagyná ott, ki tudja mi lesz vele. :) Korrekt volt. :C
Még bizakodom, hogy a méret miatt másik hozza a trackeltet, de ha holnap jön már az sem gond. :N

[ Szerkesztve ]

(#13759) dany27 válasza Xero (#13745) üzenetére


dany27
őstag

Üdv!

Nekem ma meghozta a postás a tegnap levámolt csomagomat!

(#13760) Xero válasza dany27 (#13759) üzenetére


Xero
nagyúr

Akkor ezek szerint én így jártam. :DDD
Kíváncsian várom őket holnap... :U

(#13761) baluka26 válasza horvathd (#13757) üzenetére


baluka26
veterán

Látható az, kb 2 hete csináltam egy barátomnak OTP netbankon. Várni kell 3-4 napot, hogy megjelenjen a tranzakció a történelemnél.

They said I once was lost, but now I'm truly found. || Eladó Eastpak hátizsák: http://tinyurl.com/balutaska

(#13762) Xero válasza Xero (#13760) üzenetére


Xero
nagyúr

Közben rájuk csörögtem. Még BP-en van, holnap várhatom. Ejj :DDD

(#13763) horvathd válasza baluka26 (#13761) üzenetére


horvathd
aktív tag

Akkor már látszik ott is. A többi banknál pedig azonnal a kártyatörténetnél, vagy zárolásoknál.

"The Kid just rages for a while."

(#13764) #59816064 válasza horvathd (#13763) üzenetére


#59816064
törölt tag

A zárolt összegnél megjelent a 400Ft
De a számlatörténetnél nem látom. A kártyán van kártyaőr szolgáltatás akkor jött egy sms, hogy levonták a a 400-at és az hogy PP*04, de ez nem négyjegyű szám, ez akkor még pár nap még megjelenik a kód a számlatörténetnél?

(#13765) ntomka válasza ntomka (#13752) üzenetére


ntomka
nagyúr

Ehhez annyit fűznék, hogy a hívási kísérleteim sikertelenek voltak, de munka időben engem is a kötelesség szólít mint (tételezzük fől, hogy) őket is, így inkább hagytam és elküldtem nekik többféle doksit is. Meglátjuk mi lesz a fejlemény...

ツ Headphones on - World off

(#13766) baluka26 válasza ntomka (#13765) üzenetére


baluka26
veterán

Állami szféra :U

They said I once was lost, but now I'm truly found. || Eladó Eastpak hátizsák: http://tinyurl.com/balutaska

(#13767) Rommel6600 válasza #59816064 (#13755) üzenetére


Rommel6600
őstag

Van olyan (net)bank amelyiknél már a zároláskor látod a közleményt is, de a legtöbb esetben meg kell várni amíg elkönyvelődik a tranzakció és majd csak a számlatörténetben látod!

(#13768) hitman,


hitman,
őstag

Na, tegnap már mikor nem bírtam tovább a várakozást elhatároztam hogy felhívom a vámot mi a helyzet, erre csenget a postás és meghozta a levámolt csomagot. :C :C
Valami 9000ft meg 1200 volt a + költség aminek nyilván nem örülök de még így is olcsóbban jöttem ki egy kicsit mintha itthon vásároltam volna meg a terméket.

Amit Németországból rendeltem pont egy hete az meg ma jött meg és annyit találok furcsának hogy a DHL küldte, náluk is tudtam nyomonkövetni de a posta hozta ki... :U

Dream as if you will live for ever, live as you will die today!

(#13769) Rommel6600 válasza hitman, (#13768) üzenetére


Rommel6600
őstag

Ez így van, DHL-t itthon a Királyi Posta kézbesíti.
(A "simát" biztos, olyat már kaptam többet is, az expresszt nem tudom.)

(#13770) Rommel6600 válasza RZozo (#13751) üzenetére


Rommel6600
őstag

Írtál már nekik? Ha nem, javaslom, hogy tedd meg, és ajánld fel, hogy előre utalással kifizeted a termék árát plussz bevállalod a postaköltséget bármennyi is legyen az (első érvük általában ez, hogy neked drága lenne a posta...), majd küldje el Ungarnba!
Sokszor csak azért nem listázzák úgy a terméket, hogy más országba is postáznak mert fel sem merül bennük, hogy külföldi is megvenné és/vagy az a default beállítás :)

Üdv

(#13771) Haragan


Haragan
csendes tag

Hello
Olvasgatom pár napja a fórumot és látom, hogy mindenkinek késik a cucca, csak nem tudom, hogy a USPS-nél " Electronic Shipping Info Received," pontosan mit jelent. Mert nincs részletes tracking. Először rendeltem USA-ból eddig Angliából és Németországból jött csak árú, azokkal semmi gond nem volt.
És még semmi levelet nem kaptam NAV-tól, az árú $58 értékú, de remélem átcsúszik a vámon, small flat rate box-ként jön.
Tracking:
Acceptance, March 18, 2011, 3:28 pm, SAINT GEORGE, UT 84790
Electronic Shipping Info Received, March 25, 2011
Előre is köszi.

(#13772) Rommel6600 válasza Haragan (#13771) üzenetére


Rommel6600
őstag

A USPS tracking rendszere finoman fogalmazva is elég kaki.
Ne számíts sokra, az is lehet, hogy majd ezután egyből kézbesítettre vált át, de csak majd miután már rég átvetted a csomagot, és közben semmi egyebet nem fogsz látni a statusnál.
Ha UPS vagy FedExről lenne szó, mást mondanék de ez van.
Azért leírom mit is jelent elvileg a szöveg:

Electronic Shipping Info Received
Ez csak annyit jelent, hogy a feladó elektronikusan elküldte a USPSnek az adatokat, azaz nyomtatott egy cimkét a csomagodra, de ezt még nem látta/érintette/olvasta le a vonalkódot fizikálisan a USPS egy embere sem. Azaz a cucc még az eladónál van, ez még arra sem bizonyíték, hogy feladta!

Acceptance
Ekkor került (fizikailag is) a USPS-hez a csomagod, leszkennelték a vonalkódját, ha úgy tetszik.

(#13773) #59816064


#59816064
törölt tag

Lehet most tudni hogy ha "gift"-ként adják fel a csomagot mennyi az az értékhatár ami még vám ill. áfa mentes?
Vagy ez is teljesen kiszámíthatatlan? Inkább számít a csomag mérete a nagyobbat inkább megfogják a vámnál?

(#13774) Haragan válasza Rommel6600 (#13772) üzenetére


Haragan
csendes tag

Köszi a gyors választ és igazad is volt :D mert a postás 10 perce meghozta a csomagot, pecsét szerint tegnap volt vámon, csak rendes volt az eladó kérés nélkül ajándékként küldte és kevesebbet is írt rá. :D

(#13775) Winner_hun válasza #59816064 (#13773) üzenetére


Winner_hun
félisten

[KLIKK]

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#13776) szabí


szabí
csendes tag

Sziasztok!

Lenne egy olyan problémám, hogy vásároltam az ebay-en, leütöttem a terméket.
Kaptam egy emailt a vásárolt termékek listájáról és ott volt egy olyan kép h pay now.
Rá is kattintottam, h kifizessem a terméket. Hozzá kell tennem ez az első ebay-es vásárlásom.
Van paypal-om és az otp webkártyámra rá is pakoltam a pénzt.
A probléma ott történt, hogy nézegettem h milyen lehetőségem van és elkeveredtem és a fizetést Money Transfer állítottam :W , amit nem tudtam visszacsinálni.
Próbáltam felvenni a kapcsolatot az eladóval de nem sok infót adott, annyit írt h you can pay VIA Paypal and Banktransfer, oszt ennyi.
Ha van valami ötletetek, hogy hogyan tudnám elküldeni a pénzt az eladónak v vissza csinálni h paypal-al fizessem, azt megköszönném.

(#13777) Xero válasza dany27 (#13759) üzenetére


Xero
nagyúr

Eszem megáll.
Ma megint hívtam a postát, és még mindíg Budapesten ül a vámosoknál a cuccom. Elvileg valami ki van írva náluk 12 órára hozzá, de nem tudta, hogy mi lehet. Nem tudni, hogy ma elküldik Miskolcra, vagy valami egyéb. Így is leghamarabb hétfőn kapom meg.
Kérdezte is a postás, hogy vámárú van-e benne és küldtem-e számlát bla-bla-bla. Mondom már két napja az van kiírva, hogy bejövő küldemény vámkezelve, szóval nem tudom minek ülnek még rajta.
Ha fizetni kell írják azt, ha nem kell akkor meg küldjék szépen tovább.
Ilyen esetem még nem volt és piszkosul dühít. 5 napja ülnek rajta, de ebből már 2 napja túl van a vámon. Nem értem egyszerűen. :((

(#13778) Mr. Teddy


Mr. Teddy
őstag

Sziasztok!
Paypalon keresztül az egyik cuccot refundolták, a levél a refundról megjött, de a paypal accountomban nem jelent meg a tétel sehol, hogy lehet, hogy kiküldik a mailt de nem írják még jóvá a pénzt?

Ja közben nézem, hogy megy is vissza egyből a bankkártyámra, ezt sem értem, a paypalból kivettem a bankkártyámat, mert le akarom mondani, ha közben lemondtam volna, akkor ki tudja mi történt volna a pénzzel, mindegy, akkor ha megjött ez a refund mondom le az otp-s kártyát.

[ Szerkesztve ]

(#13779) dany27 válasza Xero (#13777) üzenetére


dany27
őstag

Üdv!

Hát ez a magyar királyi posta! Nekem meg megnyomódva jött mint ha úgy 2-3m magasról oldalára esett volna! De szerencsére nem lett baja a belsejébe lévő cuccnak mert duplán volt dobozolva közte meg még kitöltve puha cuccokkal! Itt már nem kell meglepődni szerintem semmin sem. Max azon ha túl gyorsan hozzák!

(#13780) baluka26 válasza Rommel6600 (#13769) üzenetére


baluka26
veterán

DHL a német nemzeti posta egyik ága, szóval nem meglepő. (Expresst hozza a DHL-es kocsi :) )

They said I once was lost, but now I'm truly found. || Eladó Eastpak hátizsák: http://tinyurl.com/balutaska

(#13781) CséZé


CséZé
őstag

hi!

USA-ból egy ~2kg-os csomag $70 értékben mennyi postaköltséggel jár?

(#13782) dany27 válasza CséZé (#13781) üzenetére


dany27
őstag

Attól függ hogy milyen módon küldik.... USPS(First Class, Priority, Express) vagy egyéb más futár szolgálat(UPS, TNT stb....)

(#13783) CséZé válasza dany27 (#13782) üzenetére


CséZé
őstag

erről és erről lenne szó.

(#13784) dany27 válasza CséZé (#13783) üzenetére


dany27
őstag

Az egyiket egyáltalán nem küldi Magyarországra a másikra pedig 60,75$ ír. De ezt te is láthatod a Shipping and Payments fülön!

(#13785) dudikpal válasza dany27 (#13784) üzenetére


dudikpal
aktív tag

Az ilyenektől tudok a falra mászni amúgy.
Múltkor vitába keveredtem egy emberkével aki egy 5 nap múlva záruló aukciót belinkelt nekem, hogy "látod hogy 4000Ft?!". Az aukció 20$-on-állt, 5 napig tartott még, és alul ki volt írva h 12$ a pk.
Dobtam egy facepalmot gyorsba :D

(#13786) Rommel6600 válasza baluka26 (#13780) üzenetére


Rommel6600
őstag

Valóban a DHL a DP cégcsoport tagja de ebből még ez nem következik, illetve nem ennyire prózai a dolog. Nézz utána mondjuk a DB-nek, eléggé meg fogsz lepődni, egy-két leányvállalaton :)
A Franciaországból érkező DHL-es cuccomat is a királyi posta hozta ki anno.

(#13787) Rommel6600


Rommel6600
őstag

Megjött HK-ból a csomagom! :DD 16-án lett feladva.

Egy szivargyújtós laptop-töltőt rendeltem, de annyi bibi van vele, hogy nem úgy néz ki mint a képen, hanem egyenes a csatlakozója (derékszögű helyett)! Ami csak azért bosszantó, mert direkt ezt választottuk ki, mert volt ilyen paraméterekkel (Feszültség, áramerősség, csatlakozó típusa) olyan is listázva ami egyenes végű volt, de nálunk ez esett volna jobban kézre.
Szódával még elmenne ez is, de most fater kitalálta, hogy kéne neki még egy :)

Most írnom kéne valami olyasmit az eladónak, hogy rossz terméket küldött, illetve mégse mert maradhat, de kéne egy másik, de az mostmár olyan legyen mint a képen, illetve nem bánnám ha valami diszkontot adna a "hibás teljesítése" miatt ;]
Hogy ezt, hogy fogom megoldani, illetve, hogy a rizsfejű barátunk mit ért majd meg és fog föl ebből az egy másik (de szép :DDD ) történet lesz :U

(#13788) Rommel6600 válasza Rommel6600 (#13787) üzenetére


Rommel6600
őstag

Hoppá, postai bélyegző a csomagon csak 23-ai, ezek szerint vagy később adta fel ténylegesen a ferdeszeműje, vagy tökölt vele az ottani posta... Utóbbit nem gondolom, inkább szerintem az van, hogy ők már egy héttel korábban nyomtattak rá címzést, de ez baromira nem gyorsította meg a csomag ideérését. Ennek függvényében viszont egész gyorsan, alig több mint egy hét alatt ideért a feladástól számítva. Kár, hogy előtte kempingelt valamiért egy hetet a csomag :(((

(#13789) embraced


embraced
csendes tag

Sziasztok!

Rendeltem egy hosszúujjú felsőt.Már 2-3 nappal többb mint egy hónapja fel lett rakva postára. Írtam az eladónak hogy mi újság és válaszolt a egy linkkel és szállítási kóddal ami a következőt írta kí:
RR974659554CN 2011 departure from outward office of exchange HUNGARY 2011-03-06
RR974659554CN 2011 arrival at transit office of exchange HUNGARY 2011-03-05
RR974659554CN 2011 departure from transit office of exchange HUNGARY 2011-03-03
RR974659554CN 2011 arrival at transit office of exchange HUNGARY 2011-03-02
RR974659554CN 2011 posting HUNGARY 2011-03-01

Most nem tudom,hogy a vámnál van e vagy a posta ül rajta.Ilyenkor mit tegyek?

(#13790) Xero válasza embraced (#13789) üzenetére


Xero
nagyúr

Tracking number alapján hívd fel a postát. Ott talán többet tudnak róla mondani.

(#13791) Benő7131G1


Benő7131G1
csendes tag

Sziasztok!
Én több mint egy hete rendeltem az E-bayen keresztül Olaszból egy netbookot. Megkaptam a visszajelzést, hogy megtörtént az átutalás a paypalon keresztül de azóta semmi. Még arról sem kaptam visszajelzést, hogy feladták e a csomagot. Pedig direkt megnéztem, szinte csak pozitív visszajelzései vannak az eladónak( ez egy számítógépes bolt Olaszországban)
Angliából már rendeltem háromszor is, ott már aznap visszajeleztek, hogy postázták a csomagot és egy hét alatt meg is érkezett mindig. Lehet hogy elakadt valahol a csomag? Vagy fel sem adták? Mi a véleményetek?

(#13792) Winner_hun válasza Benő7131G1 (#13791) üzenetére


Winner_hun
félisten

Nem mindenki értesít a postázásról. Olaszoktól eltarhat egy ideig míg ideér. Kérdezz rá az eladóra.

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#13793) FuckeR19


FuckeR19
senior tag

Rendeltem egy iPhone kijelzőt viszont nem akart megjönni így nyitottam 1 dispute-ot. A héten megkaptam és zártam a dispute-ot. Viszont tegnap kicseréltem a kijelzőt és hibás az lcd. Végig van repedve. Nem tudok ismét reklamálni mert azt írja hogy már van nyitva 1 dispute, oda viszont nem tudok írni mert már le van zárva. Tudok valamit tenni? ebay-en írtam eladónk de nem ír vissza. :F

hirdetéseim: tiny.cc/prohardver -------és------- tiny.cc/aprod

(#13794) tDr1v3r


tDr1v3r
veterán

Sziasztok! Volna egy "kis" probléma:
Január végén rendeltünk eBay-ről 50k értékben egy iPodot, a pénzt átdobtuk a tagnak, ő feladta, eddig oké.
Vártunk 1-2 hetet, nem jött meg. Írtunk neki a csomagszám miatt, eddig oké, megadta. USPS-en rákukkantottunk, és ez jött ki a számra:
"Status: Processed through Sort Facility

Your item was processed through and left our JAMAICA, NY 11430 facility on January 23, 2011 at 10:34 am. The item is currently in transit to the destination. No further information is available for this item.

Additional information for this item is stored in files offline."
Rendben, ez akkor február elején volt, most is ugyanezt írja ki rá (newsletter se jött, pedig fel vagyok iratkozva ugye). Időközben írtunk a tagnak levelet, azt mondta, hogy "megsürgeti" a csomagot, eddig is oké.
Vártunk még kicsit, írtunk neki újra (mostmár azért hogy utalja vissza a pénzt), mondta hogy nem-nem-nem utalja vissza. Adtunk egy negatívot neki, akkor írt egy üzenetet hogy küld egy másikat, ha módosítjuk pozitívra az értékelést. Ez volt valamikor március elején, megtettük, és ő azt mondta hogy feladta.
Nos, kb azóta semmi hír se a (két?) csomagról se a pénzről, kértünk track numbert (4 levélben is), nem válaszolt. További 10 mailünkre se jött reply, semmi. Írtunk eBaynek is, ők dettó tojtak az egészre.
Mit lehet tenni? Ha lehet, hogy? :U
P.S: [link] - a store-ja, elég jó ratingokkal.

[ Szerkesztve ]

disznóvágás, nepotizmus, pálinkagőzös hedonizmus | intelhüttö (c) Tirexi, szívünkben őrzünk örökre <3

(#13795) Benő7131G1 válasza Winner_hun (#13792) üzenetére


Benő7131G1
csendes tag

Rákérdeztem, de semmi válasz. Majd még rákérdezek paypalon keresztül is. Pedig biztos nem kamu, mert ott van mellette a Power Seller minősítés is.

[ Szerkesztve ]

(#13796) wwhy válasza tDr1v3r (#13794) üzenetére


wwhy
veterán

Az ebaynek hiába írsz, egyetlen hivatalos út a dispute/claim, azt kivizsgálják.
Indítsd el a PP-en, ne várj tovább, mert így is adnak még 10 napot az eladónak, h reagáljon.

ELADÓ <<narancs Honor Magic5 Ultimate>> <<Újszerű, doboz, minden kellék>>

(#13797) dudikpal válasza FuckeR19 (#13793) üzenetére


dudikpal
aktív tag

Legközelebb nem sieted el.
Javítson ki vki ha tévedek, de sztem ezt fújhatod.

(#13798) Rommel6600 válasza tDr1v3r (#13794) üzenetére


Rommel6600
őstag

Resolution centre
Itt kell elindítani a dolgot, nem emailt írni nekik.

Pár kérdésre válaszolni kell, aztán válaszolnia kell az eladónak is stb, az ebay kivizsgálhatja az ügyet, és ha megfelel a követelményeknek talán kártérítenek. Ezt viszont ha jól tudom az áru leütésétől számított 45 napon belül lehet csak, szóval ha jól sejtem ez már bukó :F

(#13799) FuckeR19 válasza dudikpal (#13797) üzenetére


FuckeR19
senior tag

Szerencsére ma válaszolt az eladó és korrekt volt...

hirdetéseim: tiny.cc/prohardver -------és------- tiny.cc/aprod

(#13800) Discoman27


Discoman27
csendes tag

Március 16.- án kifizettem egy sapkát ebay-en. Vissza is jött az igazolás és az is, hogy még aznap postázva is lett. Most akartam felvenni az eladóval a kapcsolatot és ahol lehet írni neki,
ott voltak előre megválaszolt kérdések, hogy azt már ne tegyem fel és ott írja a Where is my item-nél, hogy received your payment on Mar 25, 2011. Ez azt jelenti, hogy amit 16.- án kifizettem azt csak akkor kapta meg? Akkor miért jelzett vissza, hogy már postázta a cuccot még aznap. Most írtam neki és megkérdeztem tőle, hogy melyik nap postázta az árut.
Kíváncsi leszek mit válaszol? Egyébként Hong Kong-i az áru, de az eladó angol. :F

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  eBay (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.