Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  eBay (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-18 13:57:53

LOGOUT.hu

Az eBay használatával kapcsolatos információk.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#14401) kovy79 válasza Blackhole13 (#14400) üzenetére


kovy79
őstag

Az miért jó? Csak azért kérdezem, mert mi van akkor, ha mondjuk a "csillagos égig" felverik valami árát, addig, aminél már jóval olcsóbban is megveheted a kiszemelt tételt?
Én a JBidwatcher-t használom, ám fogalmam sincs, hogy tudja e a neked szükséges dolgot, mivel én jobbnak látom az általam még elfogadható árat beállítani.

''ha annyira NAGY hozzáértő vagy akkor azt is tudnod kell(ene) , hogy a 9550 ugyanaz mint a 9700-as!'' by bandika2006

(#14402) Blackhole13 válasza kovy79 (#14401) üzenetére


Blackhole13
senior tag

Természetesen az fontos, hogy felső határt lehessen beállítani, de szerintem ez mindegyik ilyen progiban van.
Gondoltam így olcsóbban lehet megnyerni az árveréseket, ha a legnagyobb licit még az alatt az ár alatt marad, mint amennyit adnék érte.

(#14403) kovy79 válasza Blackhole13 (#14402) üzenetére


kovy79
őstag

Jah, ez a lényege az ilyen progiknak. :)

Én egyszerűen csak beállítom azt az árat, amit még adnék érte. :) Ha más nem licitál, akkor úgyis olcsóbban veszem meg, ha meg túllépi, akkor meg mindenképpen felejtős. Azért volt már, mikor szívtam a fogam 0,1€ miatt és egy 200€ cuccnál elég idegtépő tud lenni, de ezt szoftveresen megcsinálni felesleges, nekem kellett volna 1€-val nagyon limitet megadni.
Ha olyan lenne a program, akkor beállítok egy limitet, plusz még állítsam be, hogy ~2€-val fölé is mehet? :DDD Szvsz értelmetlen.

[ Szerkesztve ]

''ha annyira NAGY hozzáértő vagy akkor azt is tudnod kell(ene) , hogy a 9550 ugyanaz mint a 9700-as!'' by bandika2006

(#14404) Blackhole13 válasza kovy79 (#14403) üzenetére


Blackhole13
senior tag

Nyilván nem. :D
Mondjuk 200€-t beállítok, akkor az utolsó mp-ben rátesz a max ajánlatra 1€-t addig, amíg 200€ alatt marad, utána természetesen nem érdekes.

(#14405) kovy79 válasza Blackhole13 (#14404) üzenetére


kovy79
őstag

Most lehet én vagyok hüle, de az ebay-en pl 180€-ért veszed meg azt az árut, amire max 200€-s licitet tettél, de nem licitált más csak pl 179,5€-val (nem tudom, hogy licitlépcsőt lehet e állítani, bár gondolom igen, mivel egy több 10.000€-s autónál érdekes lehet 0,5€-ként licitálni :DDD).
Nálam ez legalábbis így működik. :)

[ Szerkesztve ]

''ha annyira NAGY hozzáértő vagy akkor azt is tudnod kell(ene) , hogy a 9550 ugyanaz mint a 9700-as!'' by bandika2006

(#14406) Sang33 válasza netseft (#14395) üzenetére


Sang33
csendes tag

ja bocs netseft, nem láttam :S thx

(#14407) PowerBuldog válasza PowerBuldog (#14399) üzenetére


PowerBuldog
veterán

HEH! A tracking numberre azt írja az ebay, hogy "Out of Foreign Customs". Akkor ez az jelenti, hogy át lett adva a postának, és nem kell fizetnem vámot?

Eladó motyók: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/powerbuldog/index.html

(#14408) radi8tor válasza PowerBuldog (#14407) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Igen. 1-2 napon belül kézbesítik. Pünkösd miatt legkésőbb szerdán.

⭐ Stella

(#14409) ^Clown


^Clown
veterán
LOGOUT blog

Nem olyan régen még örömködtem, hogy mostanság gyorsabb lett a kézbesítés a Távol-Keleti országokból. Könnyen lehet, hogy tévedtem: május 15-én rendeltem egy zseblámpát Kínából, tracking number persze nincs. Nektek az utóbbi időben mi a tapasztalatotok, mennyi idő alatt érkeznek meg a cuccaitok?

(#14410) snowdog válasza ^Clown (#14409) üzenetére


snowdog
veterán

7-60 nap között bármennyi lehet. :D

Azt tippelem attól függ, mikor telik meg az a konténer, amiben a cuccunk van.
Mikor egyszer hiányoltam a tracking number-t azt a választ kaptam, hogy azért nincs az árumnak külön száma, mert konténerben jön.

[ Szerkesztve ]

(#14411) bag


bag
tag

Sziasztok! Telefont szeretnék venni az USA-ból. Úgy vettem észre hogy külföldre nem szeretnek postázni vagy ha igen akkor drágábban (a telefon is drágább, a posta meg nyilván) mint az államokon belül. Keresgéltem és a következőt találtam: http://www.shipito.com/. Ez egy olyan szolgáltatás amivel amerikai címre tudom küldetni a cuccot és onnan továbbítják kb. bárhova. Ez így mind szép és jó de mivel nem vagyok tapasztalt ebayes ezért tanácsot szeretnék kérni hátha van olyan aki már csinált ilyet. Több kérdésem is lenne:
1. Ebayen beállítottam a további címek közé a shipito-s címem, ez nyilván nem egyezik a paypal accomon szereplő címmel. Ez baj?
2. Az eladók mennyire rugalmasak, annak ellenére hogy kiírják hogy US only bidders stb. Ha írok nekik hogy shipito-val szeretém megoldani belemennek-e vajon? Így igazából nem lenne több dolguk mint egy államokon belüli postázással.

Ha valakinek van tapasztalata vagy ötlete ezzel a témával kapcsolatban kérem írjon! Köszönöm!

ASRock Z790 PG, i5 13600K@5.4 - ALF II 280, 32GB DDR5 6800, Gainward 4070 Ti Phantom GS, LG 34UC79G, Táp: CORSAIR 860AX

(#14412) kovy79 válasza bag (#14411) üzenetére


kovy79
őstag

1: nem gond, ha nem egyezik az elsődleges/paypal címeddel.
2: bár tapasztalatom nincs, de kizártnak tartom, hogy az amcsi eladónak gond lenne, mivel a lényeg neki ugyanaz: amcsiból amcsiba posta. Természetesen azért ezt nem árt előre megkérdezni.

''ha annyira NAGY hozzáértő vagy akkor azt is tudnod kell(ene) , hogy a 9550 ugyanaz mint a 9700-as!'' by bandika2006

(#14413) ^Clown válasza bag (#14411) üzenetére


^Clown
veterán
LOGOUT blog

Kérdezd meg itt is, megbízható srác.

(#14414) bag


bag
tag

Köszönöm a válaszokat, sokat segítettek! :)

ASRock Z790 PG, i5 13600K@5.4 - ALF II 280, 32GB DDR5 6800, Gainward 4070 Ti Phantom GS, LG 34UC79G, Táp: CORSAIR 860AX

(#14415) Winner_hun válasza bag (#14411) üzenetére


Winner_hun
félisten

Ha másik címet adsz meg akkor azt látja, azt hiszi majd hogy amerikai vagy.

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#14416) radi8tor válasza bag (#14411) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Nekem is van USA és HUN címem is eBay-en. Az a lényeg, hogy fizetésnél (PayPal-al) az legyen beállítva elsődlegesnek, amire a cuccot kéred szállítani.
PayPal fizetés után vissza lehet állítani a magyar címre.

⭐ Stella

(#14417) kerobi


kerobi
senior tag

Nem tudok fizetni az ebayen már tegnap óta. Erstés supershopom van. Fizetésnél beirtam az eladóval megbeszélt összeget. Fizetésnél elkezdett gondolkozni, majd ezt a képet adta ki.

Macbook Air M1, Asrock Z390 phantom gaming mini itx, I9-9900K, 32GB 3600MHz G.Skill, Pro-ject Pre Box S2 Digital DAC+PreAMP, Raijintek Metis plus ház, Noctua NH D15 cooler, Radeon Pulse 5700Xt

(#14418) snowdog válasza kerobi (#14417) üzenetére


snowdog
veterán

Korábban fizettél már ezzel a kártyával? Nem cserélték ki kártyádat?

Mindenképpen lépjél be a PayPal-ba, és nézd meg a kártyaregisztrációnál mit ír. Biztosan van valamilyen üzenet arra vonatkozóan, hogy miért nem fogadják el.

[ Szerkesztve ]

(#14419) kovy79 válasza kerobi (#14417) üzenetére


kovy79
őstag

Haha... (bocsi, nem rajtad röhögök).
Ezzel én is szívtam 4-5 napig és utána magától "megjavult".
Napokig túrtam a netet a hibakód után kutatva, de semmi érdemleges választ nem kaptam.
Nálam a kártyával minden oké volt, bőven volt is a számlán pénz, szóval minden rendben volt (elméletileg). Már arra is gondoltam, hogy az ebay-en van valami limit. Van is, de az ki volt kapcsolva... Elvileg a kártyán (Mastercard) van napi limit, de bőven nem léptem túl.
Pénzt sem tudtam levenni, de egy másik, ugyanahhoz a számlához csatolt kártyával igen.
Egyedül az kavarhatott esetleg be, hogy ez hitelkártya, de a havi limitet bőven nem értem el.
Szerintem várjál pár napot és majd mindenképpen írd már be ide is, hogy mi történt az ügyben! Kíváncsi vagyok, nálad mi lesz.

[ Szerkesztve ]

''ha annyira NAGY hozzáértő vagy akkor azt is tudnod kell(ene) , hogy a 9550 ugyanaz mint a 9700-as!'' by bandika2006

(#14420) kerobi


kerobi
senior tag

Igen fizettem már ezzel a kártyával, van is rajta egyenleg. Sztem a paypal és bank kapcsolatában lehet valami hiba. Kiirt még egy hibaüzenetet ugyanolyan oldalon, mint amit az előbb beraktam.

We were unable to load your cart.
Go to My eBay to view your recent purchases and payments.

A paypal oldalán nem látok semmi historyt vagy reportot, ami kiirná a hibát.
Az nem lehet hogy az zavar be, hogy szállitási költségnél egy megbeszélt összeget írok ki?

Macbook Air M1, Asrock Z390 phantom gaming mini itx, I9-9900K, 32GB 3600MHz G.Skill, Pro-ject Pre Box S2 Digital DAC+PreAMP, Raijintek Metis plus ház, Noctua NH D15 cooler, Radeon Pulse 5700Xt

(#14421) kovy79 válasza kerobi (#14420) üzenetére


kovy79
őstag

Nem, mivel a hiba alapja az, hogy a paypal egyáltalán nem tudja megterhelni a kártyádat.

''ha annyira NAGY hozzáértő vagy akkor azt is tudnod kell(ene) , hogy a 9550 ugyanaz mint a 9700-as!'' by bandika2006

(#14422) kerobi válasza kovy79 (#14421) üzenetére


kerobi
senior tag

Akkor most a paypalnap vagy a banknál kell reklamálni? (Nem akarom váratni az eladót a fizetéssel.)

Macbook Air M1, Asrock Z390 phantom gaming mini itx, I9-9900K, 32GB 3600MHz G.Skill, Pro-ject Pre Box S2 Digital DAC+PreAMP, Raijintek Metis plus ház, Noctua NH D15 cooler, Radeon Pulse 5700Xt

(#14423) radi8tor válasza kerobi (#14417) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Volt nekem is hasonló esetem kb 1 hónapja.
PayPal "beszigorított" és új jelszót kellett adnom, valamit felülvizsgálták az accountomat.
Lépj be PayPal-ba a saját oldalukon keresztül. Nem írtak semmit ott neked?
(bár, ha jól emlékszem a fizetési próbálkozásom után 1 nappal kaptam emailt tőlük, hogy váltsak jelszót, stb)

⭐ Stella

(#14424) kovy79 válasza kerobi (#14422) üzenetére


kovy79
őstag

Én a bankot kérdezném meg először.

(#14423) radi8tor1, nekem nem volt semmi hasonló, mégis ilyen problémával szembesültem, ami "magától megoldódott".

Nem értem én ezt az egészet, de jó lenne már megtudni, mi ez az egész!

''ha annyira NAGY hozzáértő vagy akkor azt is tudnod kell(ene) , hogy a 9550 ugyanaz mint a 9700-as!'' by bandika2006

(#14425) snowdog válasza kovy79 (#14424) üzenetére


snowdog
veterán

Úgy tapasztaltam a PayPal szigorított az fizetési eljáráson, mert mostanában a fizetésnél egy új megerősítő ablak is megjelenik. Gondolom a csalásokat akarják kiszűrni.

(#14426) kovy79 válasza snowdog (#14425) üzenetére


kovy79
őstag

Nem tudom, nem tűnt fel, pedig tegnap is használtam. :)
Én konkrétan kb 3 hete futottam bele ebbe a hibakódos problémába, mikor 2db 1 dolláros szilikon házat akartam venni a telefonomhoz (persze nem csak ennél a tételnél volt gond).

''ha annyira NAGY hozzáértő vagy akkor azt is tudnod kell(ene) , hogy a 9550 ugyanaz mint a 9700-as!'' by bandika2006

(#14427) HUNpusi


HUNpusi
csendes tag

Üdv Mindenkinek!

Egy történetet és egy kérdést írnék, kezdem is.

Találtam egy jó kis kínai webshopot, myefox.com, elég sok árujuk van, gondoltam tesztelésként rendelek egy napszemüveget. Május 20. án megvettem, paypal-al utaltam, 26. án rakták postára, júni 6. án megérkezett Magyarországra. 8. án vám elé állították. Azóta várok. 14.-e van, ülnek rajta már majdnem egy hete, egy 10 dolcsis napszemüvegen... ez azért hihetetlen, nemtom hogy írta rá az eladó, de sehogyse vám, áfa köteles. Valakinek volt már ilyen, hogy tökölnek rajta sokat?

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Megjegyzés a VÁM, ÁFA-ról: (http://www.vam.hu/viewBase.do?elementId=13149)

A feladótól és a címzettől függetlenül vámmentesek azok az elhanyagolható értékűnek minősülő küldemények, amelyek összértéke a 150 EUR-t (2010. évben 40 000 HUF) nem haladja meg. Meg kell azonban jegyezni, hogy ebben az esetben az említett érték kizárólag a vám megfizetése alóli mentességet jelenti, az ÁFA fizetés alóli mentesség kizárólag 22 EUR (2010. évben 6 000 HUF) összeghatárig alkalmazandó.

(#14428) Tomate


Tomate
veterán

Holnap lesz 40. napja, hogy nem jön meg egy converse cipő aminek már rég meg kellett volna jönnie. 45 napig él a PayPal védelem ugye? Ha holnap elkezdek intézkedni még nem késő? Vagy inkább ma este? Disputot kell indítanom vagy invoicet? Nem tudom mert még nem csináltam.

(#14429) Zozzant válasza Tomate (#14428) üzenetére


Zozzant
addikt

Dispute.

https://logout.hu/bejegyzes/guga/az_utolso_kivansag.html

(#14430) Winner_hun válasza Tomate (#14428) üzenetére


Winner_hun
félisten

Dispute és minél hamarabb claimmé eszkalálni.

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#14431) snowdog válasza HUNpusi (#14427) üzenetére


snowdog
veterán

Az hogy egy árúra nem kell vámot fizetni, még nem jelenti azt, hogy a vámosok nem nézik meg a csomagot. :C

Pár nappal ezelőtt itt írtam róla, hogy a vámosok mindent átnéznek, mert pont kínából jöttek kábszert tartalmazó csomagok. Na most amilyen ütemben rendeljük a cuccokat nem csodálkozom, hogy a vámosoknak bőven van munkájuk. :D

(#14432) radi8tor válasza HUNpusi (#14427) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Rákérdezhetsz esetleg a Verseny utcai vámhivatalban a tracking ID alapján hátha tudnak valami infóval szolgálni.
De valószínű azért ülnek rajta 1 hete mert sok a dolguk. 1 hét még nem a világ. Szerintem.

⭐ Stella

(#14433) Tomate válasza Winner_hun (#14430) üzenetére


Tomate
veterán

Ha holnap délután kezdem még nem késő? Várnék még egy napot.

(#14434) PowerBuldog


PowerBuldog
veterán

Tulajdonképpen most mikor vámköteles egy termék? A cucc amit rendeltem Gift-ként lett feladva, total value $89. Viszont rányomták, hogy VÁMMENTES. Én úgy tudtam, hogy minden $50 fölötti áru vám és áfa köteles. vagy most már nem?

Eladó motyók: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/powerbuldog/index.html

(#14435) kovy79 válasza PowerBuldog (#14434) üzenetére


kovy79
őstag

[link] :DDD
[link]

[ Szerkesztve ]

''ha annyira NAGY hozzáértő vagy akkor azt is tudnod kell(ene) , hogy a 9550 ugyanaz mint a 9700-as!'' by bandika2006

(#14436) Winner_hun válasza Tomate (#14433) üzenetére


Winner_hun
félisten

Még nem. De ha ma megnyitod a dispute-t és holnapig nincs reagálás akkor holnap claim. Én biztosan így tennék.

Pláne azért mert ha megjön közben a termék akkor be is tudod zárni a dispute-ot (sőt, a claim-et is) de ha nem jön meg akkor meg lehet tovább haladni..

[ Szerkesztve ]

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#14437) Tomate válasza Winner_hun (#14436) üzenetére


Tomate
veterán

Így tettem. Köszi! :R

(#14438) dim dim


dim dim
tag

üdv fórum!

nem értem ezt az ebay best offer opciót!
van X termék, fix áron vihető (pl. 20 usd) de lehet make offert is választani.
kiválasztom, beírom, hogy én 15 usd-t adnék. kiírja, offer elfogadva, az eladónak 48 órája van válaszolni.
majd jön egy mail, hogy eltelt a 48 óra, az offer expired, az eladó semmit se reagált.
nem értem!
azt hittem az eladónak muszáj erre reagálni (vagy accept vagy don't accept), nem teheti meg hogy nem reagál.
hogy van ez?
azt hittem, ha az eladó nem reagál, akkor automatikusan elfogadott az ajánlatom (hallgatás=beleegyezés). azt hittem az ajánlat köt engem a vevőt, de az eladót is.

köszönöm az infót!

(#14439) Winner_hun válasza dim dim (#14438) üzenetére


Winner_hun
félisten

Ezek szerint nem úgy van ahogy hitted:)

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#14440) Zozzant válasza dim dim (#14438) üzenetére


Zozzant
addikt

Képzeld el ha mondjuk 200-an tesznek ajánlatot, mindre reagáljon?:)

https://logout.hu/bejegyzes/guga/az_utolso_kivansag.html

(#14441) kerobi válasza kerobi (#14417) üzenetére


kerobi
senior tag

Megoldódott a probléma. Én azt csináltam, hogy fizetésnél váltottam az egyik kártyára, majd vissza a másikra( merthogy kettő van). Hogy ettől oldódott e meg azt nem tudom, de sikerült a tranzakcio.

Macbook Air M1, Asrock Z390 phantom gaming mini itx, I9-9900K, 32GB 3600MHz G.Skill, Pro-ject Pre Box S2 Digital DAC+PreAMP, Raijintek Metis plus ház, Noctua NH D15 cooler, Radeon Pulse 5700Xt

(#14442) radi8tor válasza PowerBuldog (#14434) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Én úgy gondolom GIFT-ként 100 USD a limit.

⭐ Stella

(#14443) kovy79 válasza radi8tor (#14442) üzenetére


kovy79
őstag

"A feladótól és a címzettől függetlenül vámmentesek azok az elhanyagolható értékűnek minősülő küldemények, amelyek összértéke a 150 EUR-t (2010. évben 40 000 HUF) nem haladja meg. Meg kell azonban jegyezni, hogy ebben az esetben az említett érték kizárólag a vám megfizetése alóli mentességet jelenti, az ÁFA fizetés alóli mentesség kizárólag 22 EUR (2010. évben 6 000 HUF) összeghatárig alkalmazandó."

''ha annyira NAGY hozzáértő vagy akkor azt is tudnod kell(ene) , hogy a 9550 ugyanaz mint a 9700-as!'' by bandika2006

(#14444) Tomate


Tomate
veterán

Visszatéríti a csóka a cipők árát. Jó ez az ikon? Mi a teendőm most? :U Take actionra rámegyek és, arra menjek, hogy elfogadom a cancelt?

[ Szerkesztve ]

(#14445) dim dim válasza Zozzant (#14440) üzenetére


dim dim
tag

TERMÉSZETESEN!

Ha egyszer kiteszi a Make offer opciót, ez a minimum!
Akkor mi a fenének teszi ki?
Ha én boltos vagyok, és kiírom: alkudni lehet, akkor mi a fenéért nem reagálok, ha valaki alkuszik?
Miért, nem én írtam ki? DE. Kötelezett vki rá? NEM.
Akkor tessék reagálni!

De én arra számítottam, hogy ezen a fórumon szakavatottabb válasz jön. Mondjuk, az ebay szabályzatának ide vonatkozó részének idézésével. Amit én ugye nem tudok megtenni, csonka angoltudásommal.

>>>>

Képzeld el ha mondjuk 200-an tesznek ajánlatot, mindre reagáljon?

[ Szerkesztve ]

(#14446) Zozzant válasza dim dim (#14445) üzenetére


Zozzant
addikt

Ja bocs, hogy nem voltam szakavatott, egyébként meg a rendszer van az eladókért nem az eladók a rendszerért. De ha úgy vesszük reagált, mert nem érdekelte az ajánlatod, most ezen hiába is pörögsz tovább.

[ Szerkesztve ]

https://logout.hu/bejegyzes/guga/az_utolso_kivansag.html

(#14447) ebay11


ebay11
csendes tag

Hi fórum!

Valamit nem értek.
Az ebayen vennék könyvet, figurát, akármit.
Ott vannak a Shipping and handlingnél a választható lehetőségek: sima légiposta ennyi, biztosított trackable küldemény 3x annyi. OK.
Ebből lehet választani.
De ha a buy-ra klikkelek, már nem látom a cheap opciót, csak a drágát.
De miért nem?
És ez nem egy eladót érint, nagyon sok ilyet látok.
Gondoltam, hátha az olcsó a belföldi postai ár, a drága a küldföldi.
De nem.
Kiválasztom, hogy Post to Hungary, és látom: USPS 10 USD, Trackable etc 25 USD.
De ha buy, és utána, már csak a 25 USD-t látom.

Köszönöm

(#14448) Zozzant válasza ebay11 (#14447) üzenetére


Zozzant
addikt

Vedd meg a cuccot és kérj tőle invoice-t az olcsóbb szállítással.

https://logout.hu/bejegyzes/guga/az_utolso_kivansag.html

(#14449) ebay11 válasza Zozzant (#14448) üzenetére


ebay11
csendes tag

Nem lehet! Immediately payment van, azonnal kerül(ne) le a paypal-omról a drága postaktg.

>>
Vedd meg a cuccot és kérj tőle invoice-t az olcsóbb szállítással.

(#14450) Zozzant válasza ebay11 (#14449) üzenetére


Zozzant
addikt

Ahha... legalábbis elvárná az eladó, mivel a vásárlás és a fizetés nem ugyanaz a gomb, akkor kérdezd meg előtte tőle hogy mizu.

https://logout.hu/bejegyzes/guga/az_utolso_kivansag.html

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  eBay (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.