Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  eBay (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-18 13:57:53

LOGOUT.hu

Az eBay használatával kapcsolatos információk.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#9451) scream válasza ludsimon (#9450) üzenetére


scream
veterán

akkor a sok kis sárga rákattant ;]

az én csomagomnak elvben holnap kell megérkeznie ,ha nem küldték be a VÁM-ra ...
nagyon remélem ,hogy nem került be ...

(#9452) ludsimon válasza scream (#9451) üzenetére


ludsimon
veterán

Nem hiszem...
Szerintem a karácsonyi szezon miatt volt kavarodás, dobálás, meg hasonló keveredések...
Pl. azt se értem nagyon, hogy mit keres rajta magyar regisztrált vonalkód. :F

undefined

(#9453) wwhy válasza ludsimon (#9447) üzenetére


wwhy
veterán

hát igen; ezek után már a 2500 USD-os fogászati gépet meg sem merem rendelni :)
a magyar vonalkód nekem mindkét utóbbi csomagomon rajta volt, állítólag azért, mert a magyar posta is ajánlottan küldi, és ez vonalkód az ajánlott csomagokhoz tartozik.

ELADÓ <<narancs Honor Magic5 Ultimate>> <<Újszerű, doboz, minden kellék>>

(#9454) ludsimon válasza wwhy (#9453) üzenetére


ludsimon
veterán

Aha, értem!

De én nem kapok róla értesítést, mert elvileg ez a kód azért lenne, hogy én nyomon tudjam követni, nem? :F

undefined

(#9455) wwhy válasza ludsimon (#9454) üzenetére


wwhy
veterán

nem,. ez a sima ajánlott levél címkéje, ilyet ragasztanak akkor is, ha belföldön ajánlottat adsz fel; csak a belső nyilvántartáshoz jó;

[ Szerkesztve ]

ELADÓ <<narancs Honor Magic5 Ultimate>> <<Újszerű, doboz, minden kellék>>

(#9456) ludsimon válasza wwhy (#9455) üzenetére


ludsimon
veterán

ilyet ragasztanak akkor is, ha belföldön ajánlottat adsz fel
Ezt én nagyon jól tudom. :U

Csak azt nem tudtam, mit keres rajta...

[ Szerkesztve ]

undefined

(#9457) wwhy válasza ludsimon (#9456) üzenetére


wwhy
veterán

gondolom a HU rendszer nem kezeli az USA rendszert, így, azért, hogy regisztrált legyen, ragasztanak egyet rá

ELADÓ <<narancs Honor Magic5 Ultimate>> <<Újszerű, doboz, minden kellék>>

(#9458) Winner_hun válasza wwhy (#9457) üzenetére


Winner_hun
félisten

Nem szoktak...

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#9459) DJTJ


DJTJ
tag

Én sem egészen értem,hogyan működik ez a paypal de nekem eddig csak jó tapasztalatom van,éppen ma jött meg egy olyan csomagom amiről már lemondtam,kb 2 hónapja rendeltem 1 hónap után nem jött meg írtam az eladónak de nem reagált sőt még a regisztrációját is törölték az ebay-en:) írtam a paypal-nak elkezdődött a vizsgálat, kb 2-3 hétig semmi, a paypal oldalán sem válaszolt az eladó semmit,aztán ma megjött a csomag dec.6.án adta fel (pedig nov 2.-án rendeltem:) ). Nemtudom, hogy csinálták vagy mivel kényszerítette a paypal, hogy küldje el de a lényeg,hogy ismét rendeződött az ügy :DD

(#9460) Davey7


Davey7
senior tag

én most tervezek majd paypal segítségével először vásárolni az ebay-ről.

melyikről érdemes? én a UK-ről gondoltam. A szállítási költségek,hogyan mozognak? nem dobják meg sokkal az árat? kisebb csomagra gondolok.

(#9461) ludsimon válasza Davey7 (#9460) üzenetére


ludsimon
veterán

Az relatív, hogy melyikről érdemes. Ahol éppen van, én azt mondom!

Legelőször is!
PayPal-nál állítsd át, hogy ne a PayPal konvertálja neked a pénzt, mert nem kicsit dob rá..

Mindenképpen meg kell nézni, mind a kettőt, mert én találkoztam már párszor azzal, hogy az UK-n sokkal olcsóbban jutottam hozzá, mint a COM-on.

Szerintem annyit megér a dolog, hogy vásárlás előtt mindenki körülnézzen, nem kerül semmi pénzbe.
Én 3 oldalt ajánlok.
com
uk
global

Szállítási költségek nagyon általánosítva kicsi csomagolnál teljesen ingyen van.
Van aki viszont pénzt számol fel érte, ezek általában USA-ból, vagy Angliából jönnek, de a németek, és a többiek is hajlamosak pénzt felszámolni szállításért.

Azt viszont el kell, hogy mondjam, hogy Hong-Kong-ból 90%-a a termékeknek teljesen ingyen van a szállítási költség.

Korea-ból nagyon nem ajánlom, hogy bármit is vegyél!
Eltűnt egy viszonylag elég nagy értékű csomagom, újraküldte (elvileg) az is el tűnt.

USA-ból általában max. 2 hét alatt ideér a csomagok többsége, UK, Germany, eu országok 1-2 hét.

Hong-Kong 2-3 hét.

Azt érdemes tudni, hogy europai unión belül nincs vám!!
Azon kívül lehetséges!
Ha GIFT-ként (ajándékként) jön, és 45USD alatt van a csomagra ráírt értéke a cuccnak, akkor elvileg 99%, hogy nem vámolják.

Ha eltűnt egy cuccod, vagy 3-4 hete vársz rá, és nem jön meg, akkor érdemes indítani a PayPal-al egy claim-et.
Arra figyelj, hogy 45 napod van a tranzakciót követően ezt elindítani!

Nagy vonalakban ennyi! :)

Üdv,

[ Szerkesztve ]

undefined

(#9462) scream


scream
veterán

végre megérkezett a fejhallgatóm :)) 20 nap alatt ért ide USA-ból és szerencsére nem ment VÁM-ra :) USPS-el jött High Priority-vel

(#9463) V8David


V8David
tag

Sziasztok!

Vélhetőleg első ebay-es vásárlásom fog következni... muszáj, rá vagyok kényszerülve.

Ha az eu-n kívülről rendelek valamit, az ugye vámköteles egy bizonyos értékhatáron felül.
Nos, én érdeklődnék, hogy ugyebár ezek az áruk Budapesten a vámhivatalban kötnek ki, de én Nyíregyházán lakok. A vámhivatal postán el fogja küldeni az én címemre az árut vagy nekem kell bemenni személyesen? Mert akkor inkább megette a fene.

És mi a helyzet azzal, ha $15 lenne az áru? Ekkor is ott köt ki és ugyan az a szitu?

E=mc² - Nincs értékelésem, mert 8 évet külföldön éltem és csak Ebay-en hirdettem.

(#9464) wwhy válasza V8David (#9463) üzenetére


wwhy
veterán

Igen, az értékhatár 45 EUR.
Először a posta elosztó részlege veszi át, ha nem tűnik vámkötelesnek, akkor jön tovább.
Ha vámköteles, átadja a vámnak, akik kiszabják a fizetendőt, visszaadják a postának, és úgyis jön tovább. Tehát mindenképpen hozni fogja a posta. Ha vámköteles, akkor Nyh-án az állomás mellett lévő postára kell majd bemenni érte.

Ha kevesebb mint 45EUR akkor valószínűleg simán megkapod, nem fog megállni a vámon.

ELADÓ <<narancs Honor Magic5 Ultimate>> <<Újszerű, doboz, minden kellék>>

(#9465) scream válasza V8David (#9463) üzenetére


scream
veterán

én most rendeltem USA-ból 70$ért egy fejhallgatót, nem volt VÁM-on :) de ha tudod ,akkor kérd meg a feladót, hogy ajándékként adja fel (vagy legalább írja rá hogy GIFT) és akkor kisebb valószinüséggel viszik be a VÁM-ra ,bár 15$-nál nem hiszem ,hogy beviszik ...

(#9466) V8David válasza wwhy (#9464) üzenetére


V8David
tag

Köszönöm, akkor mehet a dolog, hátha nem lesz semmi ütközés, még nem rendeltem onnan egyszer sem... :DDD

Mondom milyen jártas Nyíregyházán, aztán látom az adatlapodon, hogy nyíregyi vagy! Üdv Neked! :)

E=mc² - Nincs értékelésem, mert 8 évet külföldön éltem és csak Ebay-en hirdettem.

(#9467) V8David


V8David
tag

Még valami!
"Malaysia"-ból jönne a termék. Elég jó visszajelzésekkel rendelkezik az eladó, de ebből az országból van valami buktatója a dolognak?

E=mc² - Nincs értékelésem, mert 8 évet külföldön éltem és csak Ebay-en hirdettem.

(#9468) wwhy válasza V8David (#9466) üzenetére


wwhy
veterán

üdv! :) malájból még nem rendeltem, de szerintem nem problémás;

ELADÓ <<narancs Honor Magic5 Ultimate>> <<Újszerű, doboz, minden kellék>>

(#9469) ludsimon válasza V8David (#9463) üzenetére


ludsimon
veterán

Szia!

Nem kell izgulnod, ezt a 15$-os terméket biztos, hogy nem fogják megvámolni!
Kicsi borítékban is elfér, és gondolom, hogy az eladó nem annyira hülye, hogy ráír 50USD-t, mikor 15 az értéke..

Úgyhogy ne félj!
Biztonság kedvéért írj neki egy levelet, hogy GIFT-ként, és LOW VALUE-val küldje!

undefined

(#9470) V8David válasza ludsimon (#9469) üzenetére


V8David
tag

Szia! Köszönöm szépen. Hát akkor megpróbálom lebonyolítani az üzletet. Már kb 1 éve accountom, de még nem mertem kihasználni soha, ezután hátha bátrabb leszek.

E=mc² - Nincs értékelésem, mert 8 évet külföldön éltem és csak Ebay-en hirdettem.

(#9471) Bocsek


Bocsek
aktív tag

Üdv!

Ma kaptam levelet hogy az egyik cucc amit rendeltem fennakadt, és menjek ügyintézni. Egyszer már volt ilyen, akkor megúsztam (3 műszer, 15ezerFt értékben Kínából).
Most egy motoralkatrész, nevezetesen egy kipufogódob akadt fenn a vámon, ami az USA-ból jött, és 43ezer Ft-ot fizettem érte.
Szerintetek mennyit akarnak még pluszba leakasztani rólam? Legrosszabb esetben?

(#9472) wwhy válasza Bocsek (#9471) üzenetére


wwhy
veterán

legrosszabb esetben az ára+postaköltég-re összesen számolnak 25% áfát+valamennyi vámot+párezer Ft postai kezelési költséget. Ne a 43e-t nézd, az nem érdekli a vámot, ők MNB havi középárfolyam szerint számolnak a feltüntetett USD összeg után.

ELADÓ <<narancs Honor Magic5 Ultimate>> <<Újszerű, doboz, minden kellék>>

(#9473) Ybron válasza wwhy (#9472) üzenetére


Ybron
senior tag

És ha pl rendelek TAIPEI, Taiwan-ról egy US $694 értékű fényképezőt,aminek a postaköltsége US $59 akkor kb mennyi vámdíjra kell számítani ?

(#9474) wwhy válasza Ybron (#9473) üzenetére


wwhy
veterán

Külön fizetendő az áfa (25%) és a vám (ezt nem tudom pontosan). A fizetendő összeget mindig az ár+pk összesített ára után számolják, az átváltás, mint írtam, MNB árfolyamon történik. Tehát 694+59*(MNB árfolyam)+25% és ugyanígy csak +vám% majd a kettőt összeadják, majd +postai díjak (vámközvetítési díj, vámletéti díj - ezek pár száztól pár ezerig terjedhetnek).

ELADÓ <<narancs Honor Magic5 Ultimate>> <<Újszerű, doboz, minden kellék>>

(#9475) ludsimon válasza Ybron (#9473) üzenetére


ludsimon
veterán

:Y
Elég sokra...

undefined

(#9476) Ybron


Ybron
senior tag

Értem, köszönöm, akkor kb olyan 40e ft környékén lehet összesen, vagy több is akár ?

Szerk: Azaz olyan 50 e ft ?

[ Szerkesztve ]

(#9477) V8David


V8David
tag

Na, megvettem ezt a cuccot és az ebay-től kaptam egy levelet, hogy mit is csináltam, kitől.
Aztán van egy olyan pont, hogy seller, contact seller, de sehol sincs egy árva e-mail cím, hogy tudjak neki írni. Ezt hol keressem? :))

E=mc² - Nincs értékelésem, mert 8 évet külföldön éltem és csak Ebay-en hirdettem.

(#9478) wwhy válasza V8David (#9477) üzenetére


wwhy
veterán

írj neki az e-bayen, nem mindegyik adja meg az emil címét :(
vagy derítsd ki így:

"To get the seller's phone number:
1. Click the "Advanced Search" link near the top of most eBay pages.
2. On the left side of the page under the "Members" heading, click "Find
contact information."
3. Enter the member's user ID and the item you're inquiring about.
4. Click the "Search" button. You may need to sign in.

When you use this form to request contact information, we'll send you
the member's name, phone number, email address, city, and state. To
protect the seller's privacy, we won't include the street address. We'll
send the seller your contact information at the same time."

ELADÓ <<narancs Honor Magic5 Ultimate>> <<Újszerű, doboz, minden kellék>>

(#9480) ludsimon


ludsimon
veterán

Most lett postázva UK-ból egy csomag nekem, nagyon kíváncsi leszek mikorra fog ideérni!
Márciusban rendeltem UK-ból legutoljára, akkor 6 nap alatt ideért!
Royal Mail Airmail (Small Packets) ként.

undefined

(#9481) Winner_hun válasza ludsimon (#9480) üzenetére


Winner_hun
félisten

Szerkeszteni a hozzászólást nem a böngésző visszalépés funkciójával hanem a hozzászólás bal felső részénél található szerkesztés linkre való kattintással lehet;]

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#9482) ludsimon válasza Winner_hun (#9481) üzenetére


ludsimon
veterán

Ha lejárt az 5 perc akkor csak a visszával lehet! :P
Amúgy kértem törlést. :U
Különben meg nem mindig duplázza, ha pl megnyomtam a szerkesztés gombot, majd 10 perc múlva a vissza gombot, akkor nem duplázza!
Csak akkor duplázza, ha rákattintok a betöltött oldalra a szerkesztés gombra és már lejárt a szerkesztés, és 2x nyomok a vissza gombra.

[ Szerkesztve ]

undefined

(#9483) wwhy válasza Ybron (#9476) üzenetére


wwhy
veterán

nem megy megy a matek vagy mi? ;]

ELADÓ <<narancs Honor Magic5 Ultimate>> <<Újszerű, doboz, minden kellék>>

(#9484) Ybron válasza wwhy (#9483) üzenetére


Ybron
senior tag

Nem :D

Most én rászámoltam az teljes összegre 25% áfát, plusz az egészre 8% vámdijat. Kb ennyinek kéne lennie szerintem.
Egyébként ha ugyan ezt a terméket rendelem Angliából akkor ugye már nincs vámdij.
Valamint ha most megrendelem Taiwanról és megkérem az eladót hogy GIFT ként vagy low value-ként adja fel annak mennyi az esélye hogy még is elvámolják ?

(#9485) wwhy válasza Ybron (#9484) üzenetére


wwhy
veterán

Unión belül nincs fizetnivaló.
A vám 99%-ban a feltüntetett érték alapján szúrja ki, kutyát sem érdekli, hogy mi van kipipálva a feladópapíron; amúgy is elég gyanús lenne, h low v és mondjuk van rajta 300USD biztosítás :D Tehát a gift+low value+commercial sample stb. csak akkor jön be ha értékként valóban 45 EUR körüli összeg van megadva és a biztosítás is ennek megfelelő no meg az áru neve: a digital camera eleve nehezen fér bele 45 EUR-ba; A vámosok nem rendőrök ;]

[ Szerkesztve ]

ELADÓ <<narancs Honor Magic5 Ultimate>> <<Újszerű, doboz, minden kellék>>

(#9486) Ybron válasza wwhy (#9485) üzenetére


Ybron
senior tag

Végül is meg lehetne kockáztatni hogy jóval kevesebbet ir rá és biztositásra is max 50$ fizet
Nem tudom mennyire necces,(lopják,tűnik el) de csak nem nyúlják le...

(#9487) DJTJ válasza Ybron (#9484) üzenetére


DJTJ
tag

A legegyszerűbb ha a vételárat megszorzod 1,28-al és megkapod,hogy mennyibe lesz összesen.Én mindig így számolom és szinte pontosan annyit fizetek- ha megfogják a vámon:)

(#9488) Ybron válasza DJTJ (#9487) üzenetére


Ybron
senior tag

192 000 :Y mondjuk az majdnem annyi amennyit én számoltam.(50K)
Várom mit ir az eladó, ki tudja e nekem játszani a vámot...Egyáltalán módjában áll-e.

(#9489) V8David válasza wwhy (#9478) üzenetére


V8David
tag

Megcsináltam ezt a dolgot, amit ide bemásoltál/leírtál. Azonban az eladó nem adott meg e-mail címet, vagyis nem kaptam meg a rendszertől... Hol lakik, telefonszám, név az van, de mail cím nincs.
Mindegy, küldtem neki üzenetet az ebayen.

E=mc² - Nincs értékelésem, mert 8 évet külföldön éltem és csak Ebay-en hirdettem.

(#9490) DJTJ válasza Ybron (#9488) üzenetére


DJTJ
tag

Háát ekkora összegnél 99,9%-hogy megfogják :)

(#9491) Ybron válasza DJTJ (#9490) üzenetére


Ybron
senior tag

Akkor úgy érzem felejtős a dolog. Nem hiszem hogy bármivel is ki lehetne akkor játszani a vámot. Tanulság, fényképezőt nem éri meg távol keletről és usaból hozni. EU országból meg éppen hogy csak megéri.

(#9492) amargo válasza amargo (#9429) üzenetére


amargo
addikt

Van pár fejleményem. Hétfőn megtaláltam a 2 nyomkövetet csomagomat. Természetesen az MPL oldalán semmit nem lehetett látni, de kiderült, hogy már múlthéten hétfőn megjöttek volna a csomagjaink. De a lényeg, hogy a másik két nem nyomkövetet csomag már nem volt ott. Így gondolom azok már vissza mentek. Így nem tudom, hogy jól tettem(magamat hibásnak érzem), de írtam a paypal-ba, hogy nem jöttek meg a csomagok.
Mert most ugyan azt írták vissza paypal-on mint ebay-en keresztül, hogy várjak még a csomagra.
Következő lépés mi legyen? Várjak?

“The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

(#9493) ludsimon válasza amargo (#9492) üzenetére


ludsimon
veterán

Ha elindítottad a claim-et, akkor ha jól emlékszem onnan még van 2 hét, szerintem várjál még 1,5 hetet, aztán add át az ügyet a paypal-nak, hogy nem jött meg ;)

undefined

(#9494) amargo válasza ludsimon (#9493) üzenetére


amargo
addikt

Én a resolution center-en keresztül jeleztem a problémát, hogy nem jött még meg a csomag. Azt nem igen tudom, hogy miként adom át az ügyet a paypal-nak. (bár nem is szeretném)

“The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

(#9495) ToBeY


ToBeY
nagyúr

Kinéztem egy dolgot ebayen, de a szállítási költségeknél nem lehet kiszámítani hogy mennyi lenne magyarországra.
Ilyenkor csak megadott országba szállítanak? pl most UK.

(#9496) ludsimon válasza amargo (#9494) üzenetére


ludsimon
veterán

Ha átadod az ügyet, azzal csak nyerhetsz.
Általában vissza szokta küldeni a pénzt a paypal, ha jogosnak ítéli.

Ui.: Itt mindent ezzel kapcsolatban leírtam!

[ Szerkesztve ]

undefined

(#9497) DJTJ válasza Ybron (#9491) üzenetére


DJTJ
tag

Megérni nagyon is megéri rendeltem már párat és jóval olcsóbban jött ki mint itthon még vámmal is persze olyat kell nézni ami itthon iszonyat drága :D

(#9498) ludsimon válasza ToBeY (#9495) üzenetére


ludsimon
veterán

Biztosra kell menni!
Írjál neki egy üzenetet, és akkor válaszol, hogy bocs nem, vagy írja az árat!

undefined

(#9499) Ybron válasza DJTJ (#9497) üzenetére


Ybron
senior tag

Igen, bizonyos dolgok nagyon megérik, én isazért rendelek onnan, mert ez a fnyképezőt is, mivel itthon 220e ft ott meg ugyan az 150e ft.
Kaptam egy ilyen mailt tőle:
"We did declare 165.99 USD and mark it as a GIFT on invoice and shipping label."

Igy már kevesebb az esélye hogy elvámolják.

(#9500) ludsimon válasza Ybron (#9499) üzenetére


ludsimon
veterán

Akkor felejtős!

Biztos meg fogják vámolni!
Mondjad neki, hogy legyen 40USD GIFT utolsó ajánlatként, azt is tedd mellé, hogy különben nem fogod megvenni.

undefined

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  eBay (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.