Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  eBay (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-18 13:57:53

LOGOUT.hu

Az eBay használatával kapcsolatos információk.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#9051) Flashcash válasza Fancy-boy (#9050) üzenetére


Flashcash
Közösségépítő

A rendelésedet elküldtük néhány nappal ezelőtt, és mostanra már meg kellett volna érkeznie. Néhány termékünket a postai sztrájk miatt késve kézbesítik, emiatt várd meg a Hétfőt, ha addigra sem érkezik meg akkor értesíts, és küldeni fogunk egy másikat neked.

(#9052) errerr


errerr
tag

Sziasztok!
Egy újabb probléma.....Rendeltem egy eladótól valamit kb 3 hete és nem érkezett még meg..
Nézem a won résznél, már nincs fönt a termék, sőt, !!az eladó sem!!! Mi a teendőm ilyenkor?
Lehúzós volt? Visszakapom a pénzemet vajon? És ha igen, mit kell tennem?

(#9053) Winner_hun válasza errerr (#9052) üzenetére


Winner_hun
félisten

A legegyszerűbb ha PayPal-en indítasz egy dispute-ot.
Ha pár napon belül nem válaszol akkor meg claimmá alakítod.

[ Szerkesztve ]

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#9054) errerr válasza Winner_hun (#9053) üzenetére


errerr
tag

Köszönöm.
Már elkezdtem, mit is kell pontosan írnom neki?
Érdeklődjek, hogy hol a termék? Vagy kérjem a pénzem?

(#9055) Winner_hun válasza errerr (#9054) üzenetére


Winner_hun
félisten

Amelyiket gondolod. De lehet az első lenne a jobb választás elsőre. Aztán ha pár napon belül nem reagál akkor kérheted vissza..

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#9056) errerr válasza Winner_hun (#9055) üzenetére


errerr
tag

Rendben. Akkor csak érdeklődöm a termék után. Bár gyanús, hogy már nem ebay tag...mondjuk a termék is gyanúsan olcsó volt.
És hogyan tudom ezt claimmé alakítani? Mennyit várjak a válaszra?

(#9057) errerr válasza Winner_hun (#9055) üzenetére


errerr
tag

Hoppá....nem lehet vele kapcsolatba lépni.
Azt írja a paypal, hogy utánanéz és próbálja 30 napon belül kideríteni mi történt.
Most nem vágom mi van....

(#9058) 1010 válasza errerr (#9057) üzenetére


1010
őstag

kab 20 napig ha nem valaszol a seller vagy nem tudja bizonyitani hogy te vagy a hibas vissza adjak apenzt ill kartalanitanak
nekem is volt egy kinai
semmit nem irt durcas lett mert szerinte a csoamg uton van
szal vartam kb 1 honapot meg visszajott a penz
es most lehet megint tole rendeltem mert tobb shop is nyitnak
de remelem megse
tudod megnezik a feedback oldalt
es levonjak a kovetkeztetest ha latnak par "dragabb cuccot"
neked nem baj ha ez az elveszik vagy atver

[ Szerkesztve ]

(#9059) errerr válasza 1010 (#9058) üzenetére


errerr
tag

Nah ezt most nem egészen értem...megnézik a feedback oldalt..és?
Tele van pozitívval, mint minden vásárlónak, és ebből milyen következtetést vonnak le?

(#9060) Fancy-boy válasza Flashcash (#9051) üzenetére


Fancy-boy
addikt

köszönöm a tartalmas fordítást :R :R

(#9061) #95904256


#95904256
törölt tag

Na, voltam a Orczy téri postakicserélőben / vámhivatalban.

Kiderült, hogy az volt a gond az egyik USA-ból jövő csomagommal, hogy a számláján nem szerepelt a postaköltség. Már pedig minden értéknövelő tételért ( postaköltség, biztosítás, stb. ) is VÁM-ot ( ÁFÁ-t ) kell fizetni! A vámtiszt volt olyan kedves, hogy egy díjtáblázat alapján kiszámolt egy újabb postaköltséget, így két postaköltség ( eredeti és a számított ) ÁFÁ-jának megfizetése után elhozhattam a csomagot...

szerk.: Ja igen. 35 EUR alatt nem szórakoznak a hivatalban, küldik tovább a cuccot ÁFA / VÁM fizetési kötelezettség nélkül...

[ Szerkesztve ]

(#9062) 1010 válasza errerr (#9059) üzenetére


1010
őstag

latjak hogy "gazdag kulfoldi" lehuzzak

(#9063) userZ


userZ
tag

Na megígértem kb. 3 hete, hogy megírom hogy alakul az usából rendelt pendrive-om sorsa, mivel páran riogattak, hogy tuti hamisítvány lesz. Azt kell mondanom teljesen eredeti a cucc: Kingston 8Gb (akkori usd/huf árfolyam alapján 36xx Ft-ot fizettem érte, ma boltban itt Szegeden 5900Ft [link]), eredeti csomagolás, formázás után rögtön ráküldtem egy 6,66 ;] gigás fájlt, majd beolvastattam, visszamásoltam...pöpecül tette a dolgát. Szóval nem bántam meg első ebayes vásárlásomat, remélem így lesz ez a jövőben is! :K

Stop the Earth, I want to get off!

(#9064) 590227


590227
aktív tag

Idáig Ausztriába küldettem a csomagjaimat,ezért nincs tapasztalatom,a magyar vámmal.A kérdésem az lenne,hogy kis értékű (25$ alatti) ajándéknál,kell-e vámot fizetni,ha a szállitás 54$.Van tapasztalata valakinek ilyen csomaggal?

(#9065) dany27


dany27
őstag

hali

Priority Mailnek mennyi idő alatt kell beérnie magyarországra??
Mert ma kérdeztem rá az egyik csomimra postán és azt mondták h ilyen rag számú küldemény nincs náluk. Pedig már 30ikán feladták.....
De ugye drága jó USPS ba**ik frissíteni a trackinget.

(#9066) Dr.Burn válasza 590227 (#9064) üzenetére


Dr.Burn
őstag

Az engem is erdekelne hogy mekkora összegtöl kell fizetni vamot illetve hogyan lehetne kikosarazni vagy hogyan szoktak a "nagyok" ezt megoldani.

"Later Nerd!"

(#9067) #95904256 válasza Dr.Burn (#9066) üzenetére


#95904256
törölt tag

Hétfőn 35 eurót emlegetett a vámtiszt...

(#9068) Dr.Burn válasza #95904256 (#9067) üzenetére


Dr.Burn
őstag

USAbol rendeltem haza egy 100$ körüli termeket remelem nem kell elvamolni.

"Later Nerd!"

(#9069) DJTJ válasza userZ (#9063) üzenetére


DJTJ
tag

Elég furcsa dolog ez a pendrive téma én azóta utánnanéztem 1-2 dolgonak,én is rendeltem egy Sandisk 16gb-os nagy sebességű pendrive-ot nálunk 16-18e ft körül árulják én megvettem 10e-ért!:) A meglepő az volt, hogy ebben sárga led volt és mint kiderűlt ezt a pendrive-ot csak 1 féle leddel adták ki az pedig kék színű:) tehát akkor valami bibi van ettől függetlenül tökéletesen működik a sebbesség is megvan,így oly mindegy, hogy eredeti vagy nem :DD

(#9070) dany27


dany27
őstag

hi!

Nah végre ma megjött a cuccom Hong Kongból kemény 27 nap után! Am pár napja írtam az eladónak hogy mi a bánat van hogy még nem ért ide, azt mondta vszínű h elveszett küld másikat. Erre ma hozta a postás. De most elvileg úton van még1... Ilyenkor fizetem a másikat is vagy mi ? Mert sima levél volt....

Am van másik cuccom ami 28ika óta jön California-ból és USPS nem jelez semmit csak azt hogy Electronic Shipping Info Recieved.
Olvastam az Ebayen hogy előfordul párszor hogy nem scanelik le a csomit így annak a trackingje sem frissül. Kérdés hogy akkor amikor ideér magyarországra akkor már azt sem látom ?

Előre is köszi!

UI: ami ma jött ez volt életem első eBayes vásárlása :)

(#9071) attika89 válasza dany27 (#9065) üzenetére


attika89
senior tag

Nekem a priority-vel ~2 hét volt a szállítás

fountain pen is life | Samsung S22 Ultra | Hifiman Ananda Nano

(#9072) dany27 válasza attika89 (#9071) üzenetére


dany27
őstag

nem azzal van a gond hogy mennyi idő a szállítás hanem az hogy semmit nem jelez a drága USPS csak az h electronic shipping info recieved....
(Olvastam ebayen több topicban is miszerint előfordul hogy nem scannelik le, csak azután jelenik meg bár mi is miután kézbesítették...)
Ekkor mikor beér a kis hazánkba akkor azt sem fogja jelezni?

[ Szerkesztve ]

(#9073) attika89 válasza dany27 (#9072) üzenetére


attika89
senior tag

"Priority Mailnek mennyi idő alatt kell beérnie magyarországra??"
Én erre írtam ;)

Ez a "nincs infó a csomagról" nem egyedi eset ezt már te is látod gondolom.
Véleményem szerint, ha nem scannelték le, akkor nem tudom mi alapján jelezné, hogy beért Mo-ra, de persze nincs kizárva.
Szerintem arra vigyázz, hogy ki ne csússz abból az időszakból mikor még visszatérítést kérhetsz...
IMHO :U

De vannak itt okosabbak/ tapasztaltabbak :K

[ Szerkesztve ]

fountain pen is life | Samsung S22 Ultra | Hifiman Ananda Nano

(#9074) dany27 válasza attika89 (#9073) üzenetére


dany27
őstag

még a 30 napban is bőven benn vagyok! 30ikán lett feladva!
Nah ezt nem tudtam hogy ha nem scannelik akkor setovább akkor soha nem jelzi h hol van.
Én azt hidtem úgy van h ha mit tom én vhova oda ér akko ott tudják frissíteni, ergo beér Mo.ra.
De akkor ezek szerint nem csak akkor lehet frissíteni ha amikor felvették akkor scannelték.

Am nem hiszem h nem adta fel... Elküldte nekem a számlát amit kapott paypaltól amikor megvette a USPS-nél a címkét! Meg ő ajánlotta fel hogy ha nov 16ig nem kapom meg akkor szóljak neki! És akkor még csak a 17ik napba leszek bennt! Ez meg a második ebayes vásárlásom ezért vagyok még kicsit parázos. Mint említettem ma jött meg az egyik.

[ Szerkesztve ]

(#9075) attika89 válasza dany27 (#9074) üzenetére


attika89
senior tag

"De akkor ezek szerint nem csak akkor lehet frissíteni ha amikor felvették akkor scannelték."

Ebben én sem vagyok biztos, csak én valahogy így raktam össze. :U
De ahogy mondod, lehet hogy mikor ideér, akkor scannelik és akkor tudod, hogy itthon van. Passz, de így innen nézve tényleg korrekt eladónak tűnik
posta.hu-n nézted a tracinget?Több mint valószínű ott sem lesz semmi akkor, de én csekkoltam mindkettőt....
De hátha befut valami power-ebay-es és megmondja a frankót ;)

[ Szerkesztve ]

fountain pen is life | Samsung S22 Ultra | Hifiman Ananda Nano

(#9076) dany27 válasza attika89 (#9075) üzenetére


dany27
őstag

van 22E pozitív feedbackje gondolom nem a legyek hordták össze, am a postás trackre azt mondták itt többen h később frissül mint a USPS-é! Am ebben az esetben szerintem annak is lőttek! Bár olvastam olyant is h akkor mindenképp látnom kell vmit mikor oda kerül a vámosokhoz. Más meg azt írja h majd csak azután frissítik ilyenkor miko kézbesítve lett...

(#9077) attika89 válasza dany27 (#9076) üzenetére


attika89
senior tag

Hát igen! Az baj, hogy annyi oka lehet, hogy miért nem jön infó, meg hogy mikor jön, szóval nem egyszerű okoskodni...(posta.hu-t azért mondtam, mert ha már meg lehet ott is nézni, akkor miért ne)
Sajnos akkor kénytelen vagy izgatottan várni egyenlőre.
(tudom milyen sz@r. Én olyan csomagoknál is izgulok amik elvileg másnapra itt vannak, nemhogy ilyeneknél :P )

[ Szerkesztve ]

fountain pen is life | Samsung S22 Ultra | Hifiman Ananda Nano

(#9078) dany27


dany27
őstag

Nah ma letelt a 10 munkanap és sehol semmi jelzés a cuccomról se a posta nyomonkövetésén se a USPS-nél ezért írtam az eladónak hogy mi a bánat van.

Ezt kaptam válaszul:
I'm sorry about that , I already send email to the post office and waiting for their respond , do u want me resend another one to you ?
please let me know

Szerintetek várjam meg a Hétfőt esetleg még a keddet s ha addig nem jön meg akkor és ha addig nem jön meg akko küldessek vele egy másikat?
Mert mi van ha most mondom neki h ok akko küldj egy másikat erre jövő héten meg hozza a postás :DD

És akko ha megjön a köv is azzal micsinálok..... Nem az h nem lenne helye te kettőt nem akarok fizetni :D

Előre is kössz

(#9079) horvathd válasza dany27 (#9078) üzenetére


horvathd
aktív tag

Szerintem, ha nem sürgős, hogy megjöjjön pár napon belül (pl. karácsonyi ajándék lesz), akkor még várhatsz nyugodtan még 2 hetet, hiszen 45 padod van arra a váráslás után, hogy a PayPalnál reklamálj a meg nem érkezett csomag miatt.

"The Kid just rages for a while."

(#9080) dany27 válasza horvathd (#9079) üzenetére


dany27
őstag

Nem karácsonyi cucc hanem növéremé ő meg rágja érte a fülemet! Nem is lennék ideg ha lenne róla infó USPS oldalán! De semmi! Már az eladó írt a USPS-nek h mivan!
Van mikor ba**ák scannelni a csomit!
Am hnap feltom hívni a kicserélő üzemet?? Vagy azok sem látnak többet mint én a posta vagy a USPS oldalán?

(#9081) horvathd válasza dany27 (#9080) üzenetére


horvathd
aktív tag

A kicserélő üzemben nem valószínű, hogy az ügyfélszolgálatos dolgozó, úgyhogy nem valószínű, hogy tájékoztatást tudnak adni a csomagokról.

Azt megkérdezhetnéd az eladótól, hogy volt-e biztosítás a csomagon, és tud-e kártérítést kérni a USPS-től, mert nincs meg. A kap kártérítést, akkor kérd, hogy küldjön egy újat, így neki nincs kára, te meg lehet, hogy kettőt kapsz a végén.

"The Kid just rages for a while."

(#9082) dany27 válasza horvathd (#9081) üzenetére


dany27
őstag

USPS First Classal jött volna vagyis van vhol elvileg!
De pont ezen filózok mivan ha most mondom neki akkor h jó akko küldj egy másikat(fel is ajánlotta ma) és akko meg megjöna másik is közbe? Akko ki kell perkálnom azt?
Mert végül ma telt le a 10 munka nap! Meglátom neki mit mondtak szentem a USPS-nél!

(#9083) userZ válasza dany27 (#9082) üzenetére


userZ
tag

Nekem USPS first classal szinte pont 3 hét alatt jött meg a cumó usából, tracking számért szerintem külön kell fizetni. Biztos, hogy van a tiedhez ilyen azonosító? Én várnék a helyedben még pár napot. Ha meg nincs tracking number és az eladó felajánlotta, hogy küld mégegyet akkor szvsz fogadd el. :)

Stop the Earth, I want to get off!

(#9084) dany27 válasza userZ (#9083) üzenetére


dany27
őstag

MOD: sasoljátok meg a trakincgemet nem hiszitek el!

[link]

Eddig hol volt akkor??

[ Szerkesztve ]

(#9085) userZ válasza dany27 (#9084) üzenetére


userZ
tag

Ültek rajta két hetet amcsiban ha jól látom, már csak az a kérdés, a hazai kollegák meddig pöcsölnek vele. ;)

Stop the Earth, I want to get off!

(#9086) dany27 válasza userZ (#9085) üzenetére


dany27
őstag

Mondtam az eladónak h szépen b**za őket jól meg ennyi idő alatt má Itthol kéne lenni az más kérdés h nem nálam hanem csak max a vámon!

(#9087) dany27


dany27
őstag

hi

kaptam egy ilyen üzit az eladótól ma:
Hi , I understand right now is the holiday season , the post office has a lot of package in processing , thats why I think the package maybe lost in transit or still at the post office somewhere , if u want I can send u the refund right now , please let me know

A csomag uton van akkor mért akar refundolni ?? Vagy úgy gondolja h ezzel kárpotol miért ennyit csúszik vagy mi ? :F

(#9088) wwhy


wwhy
veterán

Egy kis helpet kérnék, ide irányítottak: USA-ból megérkezett az Orczy térre egy használt digi fényképező. Ismerős küldte, de vszleg elfelejtette ráírni h gift, és 200USD-re biztosította, mert van benne tok+mem.kari is. A gép használt értéke ~80USD az egyéb cucc kb. 20USD. Pénteken jött az értesítés az Orczy térről, hogy számlát kérnek. Azóta okosodtam, hogy ez bizony nagyon vám/áfa fizetős lesz :( Holnap kell őket hívnom, egy kis tanács jól jönne, hogy ki lehet-e dumálni, mit faxoljak nekik (ismerős küldött azóta nyilatkozatot, h gift és a cuccok összértéke kb. 100USD).

ELADÓ <<narancs Honor Magic5 Ultimate>> <<Újszerű, doboz, minden kellék>>

(#9089) DJTJ válasza wwhy (#9088) üzenetére


DJTJ
tag

Ha megvan az a nyilatkozat akkor küldd el nekik azt, bár nemtudom mennyire hivatalos, de hátha elfogadják, egyébként így is úgy is fizetned kell majd rá ha már ott van kb 4-5 e ft-ot, bár lehet,hogy ilyenkor más az eljárás..

[ Szerkesztve ]

(#9090) ollie válasza dany27 (#9084) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Szerintem teljesen normális, hogy 1 hónapot kell várni valamire az USA-ból.

(#9087) dany27: nem akarja, csak ha kéred. Ha figyelmesen olvasod látod, hogy ő sem tudja mi van a csomaggal, csak feltételezi, hogy az ünnepi szezon miatt késik, vagy pont az e miatt megnövekedett forgalom okán ekeveredhetett valahol. És korrekt kereskedőként felajánlja, hogy visszatéríti az árát. Én még várnék a helyedben.

[ Szerkesztve ]

***

(#9091) dany27 válasza ollie (#9090) üzenetére


dany27
őstag

Szia!

Köszi! Utánna már én is rájöttem hogy felajánlja de megírtam neki h ha most elhagyta az országot akkor elvileg e hét végéig legalább az országba kell h érjen. Az már más tészta hogy a magyar kollégák mennyit fognak szöszölni vele. És mondtam neki hogy addig várjunk. És ő erre azt mondta hogy tökéletesen jó neki úgy hogy megvárjuk ezt a hetet hogy mi lesz ha nem ér legalább be M.O.ra akkor refundol!

Azért kössz!

(#9092) feroboy


feroboy
csendes tag

Sziasztok
Új vagyok itt a fórumon illetve az ebayen, paypalon is.
A paypallal kapcsolatban szeretnék kérdezni, hátha tudtok segíteni.
A paypalra azért regiztem, hogy külföldi utalás esetén ne kelljen írtó magas utalási költséget fizetnem (ami nálam, Otp, 2000 ft felett volt 1 utalásnál).
Ha jól tudom a paypalnál nem kell utalási költséget fizetnem, ha paypalos számlára utalok. Ez rendben is van. De most vásároltam az ebayen, az eladó az Ibanos számlaszámát adta meg (nem volt neki paypalos). A kérdésem, hogy ezt az utalást is meg tudom-e csinálni a paypal számlámon keresztül, ill ha igen akkor azért vonnak -e le utalási költséget?
Vagy ebben az esetben marad az, hogy az Otp-s számlámról utalok neki magas költségen?
Illetve azt kérdezném még, hogy ebayen keresztül is ki lehet fizetni egyből a vásárolt árut (vagy csak ha van paypalos számlája az eladónak)?
Válaszotokat előre is köszönöm!
Üdv Feri

(#9093) Fancy-boy


Fancy-boy
addikt

Ahogy látom lett magyar paypal oldal?Mert a paypal.com ra nekem már magyarul jön elő :Y

(#9094) Fancy-boy


Fancy-boy
addikt

feroboynak:

Kérdés: Volt paypal fizetési lehetőség az aukciónál?

Ha nem, akkor nem fizethetsz paypallal. Ha volt, akkor az ebayen keresztül rögtön lehet fizetni vele, ha rányomsz a paynow gombra, és az automata elvégzi helyetted a munkát, neked csak nyomogatnod kell az elfogad gombra.

Ha nincs paypal os számlája valakinek, akkor mégis hova küldenéd a paypallal a pénzt?
Akkor marad az OTP-ből 2200Ft-ért, gondolom német ebayről beszélünk, mert az angolon szinte mindig van paypal. :R

[ Szerkesztve ]

(#9095) Jim Tonic válasza Fancy-boy (#9093) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

Igen? Szerintem csak egy magyar zászló van ott, belül semmi.

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#9096) userZ


userZ
tag

Német ebay oldallal van valakinek tapasztalata? Két napja írtam két eladónak is (angolul) de bagóznak vissza írni. Aki nem németül karattyol hozzájuk már rá se reagálnak :F

Stop the Earth, I want to get off!

(#9097) L.T. válasza Jim Tonic (#9095) üzenetére


L.T.
aktív tag

Szerintem is. :K Nyelvnek meg felajánlja az angolt, spanyolt, franciát, kínait

(#9098) Fancy-boy


Fancy-boy
addikt

Nem mondtam hogy belül mi van :DDD
De valami megváltozott :DD

Szerk.: Most megnéztem és minden a régi. :F
Előtte magyar volt, lehet halucináltam vagy próbálkoznak valamivel? :F
Na mind1...

[ Szerkesztve ]

(#9099) feroboy válasza Fancy-boy (#9094) üzenetére


feroboy
csendes tag

Szia
Köszi a választ. Igen német ebay -ről van szó. Most megnéztem nem volt ott, hogy lehet paypallal fizetni.
Ettől függetlenül én nem tudok utalni az én paypal-os számlámról az ő normál bankszámlájára? Vagy ha lehet is az ugyanúgy költséges?

A másik kérdésem az lenne még, hogy ha mondjuk több tételt veszek és tudok fizetni az ebayen keresztül akkor, ki tudom fizetni egyben vagy külön kell fizetni a tételeket?

(#9100) dany27


dany27
őstag

hi

Egy olyan kérdés hogy a Magyar Királyi Posta mennyi idővel azután regisztrálja a csomimat miután megérkezett hozzájuk?? Mert ami 13án elhagyta az USA-t még mindíg nem jelezték megérkezett vna a kis hazánkba....
Illetve hétvégén elképzelhető hogy megjön-e hozzájuk illetve hétvégén is szokták frissíteni a trackinget?

ELőre is kössz.

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  eBay (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.