Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  eBay (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-18 13:57:53

LOGOUT.hu

Az eBay használatával kapcsolatos információk.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#9551) Ybron válasza Winner_hun (#9542) üzenetére


Ybron
senior tag

De ha mar 30$ ir ra mar akkor se vamoljak nem ?

(#9552) ludsimon válasza Ybron (#9546) üzenetére


ludsimon
veterán

45EUR alatt?
Én valahogy 45USD alatt olvastam, de aztán lehet, hogy rosszul.

undefined

(#9553) Ybron válasza ludsimon (#9552) üzenetére


Ybron
senior tag

En ugy tudom 45 EUR

Mondjuk en itt olvasgattam, bar nem tudom hogy eliras-e az ECU, de en eoronak gondolnam
[link]
.
Meg talaltam ilyet is
[link]
[link]

[ Szerkesztve ]

(#9554) ludsimon válasza Ybron (#9553) üzenetére


ludsimon
veterán

ECU: [link]

undefined

(#9555) Ybron válasza ludsimon (#9554) üzenetére


Ybron
senior tag

Nah, legalabb ezt is tudom mar :)

(#9556) Winner_hun válasza Ybron (#9551) üzenetére


Winner_hun
félisten

180k-s kamera is átjött a vámon minden gond nélkül, fogalmam sincs hogy mi alapján vámolnak.

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#9557) ludsimon válasza Winner_hun (#9556) üzenetére


ludsimon
veterán

Mennyi volt értéknek ráírva?

undefined

(#9558) Winner_hun válasza ludsimon (#9557) üzenetére


Winner_hun
félisten

Nem tudom de biztosan nem 10 dollár:) Amúgy jött már át olyan dolog is amire 140 dollár volt ráírva, ajándék pedig nem.

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#9559) ludsimon válasza Winner_hun (#9558) üzenetére


ludsimon
veterán

Akkor jó kapcsolataid voltak. (Ismerték a neved.) :D

[ Szerkesztve ]

undefined

(#9560) Winner_hun válasza ludsimon (#9559) üzenetére


Winner_hun
félisten

Nem hozzám jött, csak vettem valakinek:)

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#9561) ludsimon válasza Winner_hun (#9560) üzenetére


ludsimon
veterán

De a Te neved volt rajta nem? :D

undefined

(#9562) Ybron


Ybron
senior tag

Egyébként itt olvastam azt a 45eurós dolgot [link]

(#9563) ludsimon válasza Ybron (#9562) üzenetére


ludsimon
veterán

Thx!
Elég szép kis összefoglaló!

undefined

(#9564) Winner_hun válasza ludsimon (#9561) üzenetére


Winner_hun
félisten

Nem.

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#9572) gabipaci


gabipaci
addikt

Had osszak meg egy kis történetet:
Elég sokat vásárolok az ebay-ről (is) meg más hasonló helyről is.
Már vagy 4ezer eurót eltapsoltam, de voltak szerszámok, számítógép, laptopok, amik felnyomták a dolgot.
Nem nagyon van vásárlás terén negatív tapasztalatom, bár mindíg megnézem hogy kinek milyen feedback-je van, és főleg mikor regelt az ebay-re.
Írországban élek, volt olyan, hogy reggel megrendeltem egy makita akksis ütvefúrót angliából, és másnap délután a kezemben volt.
Nem is ez a lényeg, mint mondtam a vásárlással nincs gondom.

A múltkor feldobtam én is egy N97-es nokiát eladásra. Azonnal el is kelt, egy 1 napos reg-el nulla fedback-el rendelkező személy vette meg.
Gondoltam, kit érdekel, kifizeti, és elküldöm, mi baj lehetne.
Írja nekem, hogy csak akkor kell, ha még ma el is küldöm, mert a férjének lesz szülinapra, aki természetesen egy másik országban dolgozik. Megadta a címet, írtam hogy jó, legyen.
Küldje a pénzt.

Kapom az emailt a paypaltól is meg az ebaytől is, hogy megvette, kifizette.
Na mondom, mielőtt postázom, megnézem, hogy megérkezett-e a lóvé.
Nem jött semmi.
Írom neki, azt válaszolja, hogy védelem, és akkor kapom meg a pénzt, ha ő megadja a feedback-et. (Anyád, gondoltam)
Na, fellépek ebay-re, nyoma sincs új üzenetnek, pedig ha az ebay ír emailt, az a honlapjukon megjelenik nálam.
Nézegetem az email feladóját, és valami nagy faszság volt az email cím, csak a névnek beírta, hogy ebay, amoda meg hogy paypal.
Nagyon meggyőző levelek voltak, képekkel, linkekkel, hivatalos szöveggel, minden.
Elküldtem az ebay-nek elemzésre, és visszaírták, hogy kamu az egész.
Még jó, hogy megnéztem az ebay-postafiókomat, és gyanút fogtam.

Ha Ti is eladásra adjátok a fejeteket, nagyon figyeljetek oda! :( :(

[ Szerkesztve ]

Logitech hardware tester

(#9573) Ybron válasza gabipaci (#9572) üzenetére


Ybron
senior tag

Szerintem itthonrol(Magyarországról) nem igen fog senki eladni, füleg nem külföldinek. Nagyon sok itthon a postaköltség. Ott van a Vatera. Vagy a legjobb megoldás lenne egy Magyar ebay.

(#9574) Flexy90 válasza gabipaci (#9572) üzenetére


Flexy90
senior tag

még jó, h erre van egy kis védelem a Gmail-en.
Nekem ha ebaytől jön üzenet, egy kis sárga kulcsot rak a feladó neve elé, h az biztos onnan jön. :)

Xiaomi Fan

(#9575) gabipaci válasza Flexy90 (#9574) üzenetére


gabipaci
addikt

Ezt kifejtenéd bővebben?
Kis sárga kulcs az ebay jele (mint az oviban?), vagy mi?

Logitech hardware tester

(#9576) Flexy90 válasza gabipaci (#9575) üzenetére


Flexy90
senior tag

A Gmail ezt írja róla:

Hitelesítési ikon azonosított feladóknak
írta: E R

Kulcsot ábrázoló ikont jelenít meg bizonyos olyan feladók hitelesített üzenetei mellett, akiknek a nevét spamküldők hamisítani próbálják.

és így néz ki:
[link]

Xiaomi Fan

(#9577) ludsimon válasza Flexy90 (#9576) üzenetére


ludsimon
veterán

De HOL lehet ezt bekapcsolni? :F

undefined

(#9578) Flexy90 válasza ludsimon (#9577) üzenetére


Flexy90
senior tag

Beállítások, labs fül.
A lista vége felé van :)

Xiaomi Fan

(#9579) gabipaci válasza Flexy90 (#9576) üzenetére


gabipaci
addikt

Ahan, csak az a gond, hogy outlookot használok, abban meg nem jelenítené meg. Egyszerűen nem a küldő nevét kell nézni, hanem az emil címét.
Mert ha állítos be az outlookot, és a Toth Béla helyére azt íros, hogy service@intl.paypal.com akkor az jelenik meg küldőként, és megtévesztő tud lenni.
Szerintem a legegyszerűbb, ha az ebay leveleket csak értesítésnek veszed figyelembe, és bejelentkezel az ebay-re, ott olvasod el.
Azt nem tudják hamisítani.

Logitech hardware tester

(#9580) ludsimon válasza Flexy90 (#9578) üzenetére


ludsimon
veterán

Köszi, beállítottam! Nagy segítség volt, mert ezt a funkciót még nem ismertem!

undefined

(#9581) PoLizei válasza gabipaci (#9579) üzenetére


PoLizei
aktív tag

Igen, előszeretettel spamelnek olyan címekkel pl. hogy eBayDailyDeal@eBay.p0.com. Ha megnézitek, elég, ha vki regisztrál egy kétkarakteres domaint, aztán eléteszi aldomainként, hogy ebay, paypal, cibbank, fidesz, stb, és sokan be fognak ugrani.
Az igazi ebayes levelek subjectje tartalmazza a felhasználónevedet!

P*L****

(#9582) Bocsek


Bocsek
aktív tag

Mint korábban írtam, nekem fennakadt a vámon egy motoralkatrész ami az usa-ból jött. 100$-t írt rá az eladó, valódi értéke postával együtt 235$.
Megkaptam a posta nemzetközi kicserélőből az értesítést. Ma sikerült őket telefonon elérnem, a következőket mondták:
Január 1-től változott pár szabály! 25EUR érték felett már áfát kell fizetni (25%), míg 150EUR (vámos azt mondta hogy most 150EUR=214$) érték fölött pluszba vámot is (nem mondta a nő, de gondolom csak az EU-n kívülről érkező dolgokra). A vám mértéke pedig nem fix, hanem több (termék)kategória van, motoralkatrészre 3,5% a vám mértéke. Mindig a vámügyintézéskor érvényes árfolyamon számolnak, nem azzal amikor kifizetted az árut. Az áru értékébe beleszámít a postaköltség is! (ez mondjuk eddig is így volt). A megállapított költséget a postásnak kell majd kifizetni. Ha az értesítésben az állt hogy számlát kérnek, akkor elég nekik elfaxolni a paypal-os fizetést, de még az iktatószámot pluszba rá kell írni.
Öröm az ürömben, hogy január 1-től a posta automatikusan vámügyintéz abban az esetben ha az árut vámkötelesnek minősíti, és a feladó a csomagba belerakta a számlát. Így egy-pár kört megspórolunk, de a postás amikor hozza a pakkot, akkor kérni fogja a vámköltséget, ami mértékét persze előre csak egy vámos tudja megmondani. Úgyhogy ha meg akarjuk spórolni ezeket a köröket, és számolni lehet azzal hogy fennakad a vámon a rendelt áru, akkor előre kérjük meg az eladót hogy nyomtasson egy számlát és rakja bele a csomagba.

Ha jól számoltam, akkor a 43000Ft-os árura még kb 12600Ft-ot kell fizessek. Természetesen megírom majd hogy mennyi lett a végleges összeg.

(#9583) Bocsek válasza Ybron (#9562) üzenetére


Bocsek
aktív tag

Jó összefoglaló, csak már kicsit elavult. Az ÁFA is már 25% :O

(#9584) Ybron válasza Bocsek (#9583) üzenetére


Ybron
senior tag

Juj de nehéz 20 helyett 25%-al számolni :DDD
Bár hülyeség, de gondolom nem GIFT ként küldte a motor alkatrészt, elég vicces lenne :)
EGyébként neekd nem a tavalyi évben érkezett meg a cucc ? Szerintem az akkor szabályok szerint kéne eljárniuk.

[ Szerkesztve ]

(#9585) Bocsek válasza Ybron (#9584) üzenetére


Bocsek
aktív tag

Az ideivel jobban járok, mert ha jól jártam utána, akkor a tavalyi szabályok szerint nem 3,5% hanem 8% vámot kéne fizessek rá. Semmiképp sem úsznám meg a fizetést, mert a csomagon is 100$ szerepel, ami több mint 45EUR (a tavalyi határ). A konkrét ára meg mint írtam, még a 150EUR-t is meghaladja.

(#9586) Ybron válasza Bocsek (#9585) üzenetére


Ybron
senior tag

De ha nem lenne számla, akkor gondolom bekérnék a paypal-osat, Nehogy a 150EUROval keljen számolni amit ráírtak.
Kiváncsi vagyok ha GIFT ként jön akkor is vámolnak-e, mert már errül olvastam annyi mindent. Van akienk bőven 100$ fölött volt(GIFT) és nem vámoltak, van akinek meg 50$ alatt és GIFT nélkül és megvámolták. Jön most nekem is 100$ fölöti cso,mag GIFT ként, majd megírom hogy mi lett.
Meg még tavaly jött egy másik USAból, csak ünnepek alatt nem fogalalkoztak és nézem USPS oldalan követövel és már elhagyta a vámot, ami nem jelent semmit... 95$ van ráírva és GIFT.

(#9587) Bocsek válasza Ybron (#9586) üzenetére


Bocsek
aktív tag

Számla nincs, én is a paypalost faxolom, a nő azt mondta bőven elég.
Azt nem tudom hogy gift-ként küldték-e, ha megjön akkor kiderül. Az tuti hogy 100$ van ráírva. Szerintem egyébként nem nagyon foglalkoznak azzal hogy gift van-e ráírva vagy sem. Szerintem inkább azt nézik hogy tartalomnak mi van ráírva, és hogy mekkora összeg, valamint ezt viszonyíthatják a csomag méretéhez és súlyához.
Nekem erre "used motorcycle parts" került.
Egyébként ezzel egyidőben egy ugyanilyen motoralkatrészt is megrendeltem, az 150$ volt, nem 235, de ugye az is bőven vámolható lett volna, de az érdekes mód simán átment a rostán. Azt mondjuk az eladó úgy adta fel hogy 48$-t írt értéknek, GIFT-ként, és ráírta hogy mi van benne: "Slip On Muffler".
Sajnos amelyik fennakadt a vámon, arra az eladó nem volt hajlandó 100$-nál kisebb árat írni, pedig lehet az megmentett volna.

Már írtam a műszeres sztorim, de muszáj megemlíteni, hogy arra is valami nevetséges összeget írt az eladó, meg persze gift, és tartalomnak ráírta, hogy "electronic instruments" és 3db. Gondolom ebből a vámosok azt hitték hogy a 3db műszer bőven meghaladja a vámértéket, de nem így volt. (egyébként a műszerek itthoni értéke bőven, többszörösen átlépte a vámértéket)

Volt már hogy egy 4000Ft-os objektív előtétszűrőt "commercial sample"-ként kaptam (vagyis termékminta), tartalomnak "photo parts", valamint a rendes ár volt írva, bár ekkora összegnél ugye nem para.
Ebből csak azt akartam kihozni hogy a GIFT helyett lehet jobban járunk ha Commercial Sample-ként küldik.
Ja, meg tapasztalat, de gondolom ti is tudjátok hogy a hong-kongiak és a kínaiak szó nélkül giftként jóval alacsonyabb ár feltüntetésével küldik az árukat, még akkor is ha egy-két ezer ft-os dologról van szó :D

(#9588) KisApám


KisApám
addikt

Sziasztok!

ebay "kezdő" vagyok.
PayPal beregisztrálva, számlaszám rendben, verified vásárló vagyok vagy mi.
A PayPal számlára kell feltölteni pénzt vagy hasonló?

Venni akarok egy terméket, és mindig ezt írja ki:
"Sajnáljuk. A rendszer, amelyet el szeretne érni, jelenleg nem érhető el, vagy nem tudja feldolgozni a kérését.Próbálja újra később."

Ilyenkor mi a gubanc?
Vagy majd holna próbálkozzak megint?

Amúgy ez lenne az:
[link]

̿ ̿ ̿ ̿ ̿'\̵͇̿̿\з=( ͡ °_̯͡° )=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿ ̿ ̿ ̿ ... ... Memento Mori

(#9589) DJTJ válasza Bocsek (#9587) üzenetére


DJTJ
tag

Így van teljesen mindegy, hogy GIFT van e ráírva vagy sem, elég tapasztaltak már ott a vámosok:)

Egy újabb zűrös ügyem sikeresen lezárult a paypal-ön,pénzem visszaérkezett(6K :) ), bár 1,5 hónapot vártam rá, nem is reménykedtem benne, hogy lesz valami fejlemény. :)

(#9590) Ybron válasza KisApám (#9588) üzenetére


Ybron
senior tag

Aktiváltad a paypal account-todat ?

DJTJ szerintem meg nem [link]
Ritkán elöfordul hogy átjön.

[ Szerkesztve ]

(#9591) KisApám válasza Ybron (#9590) üzenetére


KisApám
addikt

A PayPal-hoz beírtam az a 4 számjegyű kódot, amit kért...
Szóval aktíválva, ellenőrzött vásárló vagyok...

Ez OK nem?

Meg PayPal balance: 0 ft.
Szóval "lát" a rendszer.

[ Szerkesztve ]

̿ ̿ ̿ ̿ ̿'\̵͇̿̿\з=( ͡ °_̯͡° )=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿ ̿ ̿ ̿ ... ... Memento Mori

(#9592) Flexy90 válasza KisApám (#9591) üzenetére


Flexy90
senior tag

próbáld megvenni az eredeti hírdetésnél.
itt

[ Szerkesztve ]

Xiaomi Fan

(#9593) KisApám válasza Flexy90 (#9592) üzenetére


KisApám
addikt

Így működött! :DDD
Köszönöm! :R

Fel kell "tölteni" a PayPal számlát?
Vagy a PayPal-on keresztül lehúzza az itthoni bankszámlámról az összeget?

̿ ̿ ̿ ̿ ̿'\̵͇̿̿\з=( ͡ °_̯͡° )=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿ ̿ ̿ ̿ ... ... Memento Mori

(#9594) Flexy90 válasza KisApám (#9593) üzenetére


Flexy90
senior tag

Nem, nem kell feltölteni.
Levonja, mint mikor a kártyával fizetsz :)

Xiaomi Fan

(#9595) ludsimon válasza KisApám (#9593) üzenetére


ludsimon
veterán

Semmit nem kell feltölteni!
A bánkártyád fedezetéről vonja le a PayPal a pénzt!

Bankkártyával (pontosabban bankkártyaszám) való vásárlásnak számít, ami ugye ingyenes is ráadásul!

undefined

(#9596) KisApám válasza Flexy90 (#9594) üzenetére


KisApám
addikt

Köszönöm!!!

Legalább minimum 1/2 áron megvásároltam itt amit kell, szállításal együtt...

Röhej, hogy milyen drága itthon minden...

̿ ̿ ̿ ̿ ̿'\̵͇̿̿\з=( ͡ °_̯͡° )=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿ ̿ ̿ ̿ ... ... Memento Mori

(#9597) Ybron válasza KisApám (#9596) üzenetére


Ybron
senior tag

Dolgok nagyrésze megéri, még úgy is hogy rájön a postaköltség.
Csak akkor van szívás ha nagyértékü cuccot veszel és megvámolják, nah akkor van az hogy nem érte meg, sőt....

(#9598) Bocsek válasza Ybron (#9590) üzenetére


Bocsek
aktív tag

Bocs, de ebbe a blogteres post-ba bele kell kössek:
"most például rendeltem egy órát, ami 40 dollár volt és a csomagra 14 dollár volt ráírva és nem volt számla a csomagban! Sőt az órának a ráragasztott árát is letépték, így ha kinyitották volna a vámon akkor sem tudtak volna mit kezdeni vele, mert semmi "nyom" nem volt, hogy az óra nem 14 dollárba került."
Dehogyisnem tudnak vele mit kezdeni. Ilyenkor kapod a levelet hogy kérik a számlát. (vagy számla híján a paypalos fizetést faxon)

"Tehát akkor összefoglalva a következőket:
1. Giftként van feladva, nincs vám
2. Kevesebb van ráírva, nincs vám
3. 50 dollár alatti, nincs vám
"
Azért én erre nem vennék mérget. Tény hogy amire nem gift van írva és alapból vámköteles ár van feltüntetve, az előbb szemet szúr mint amin 25EUR alatti ár van és teszem azt gift.

(#9599) KisApám válasza Ybron (#9597) üzenetére


KisApám
addikt

Épppen ezért vettem meg az iPod Touch 32 GB 3. gen. gépemet a "helyszínen" az itthon bolti 89 000 ft helyett 55 000 ft-ért :-)

̿ ̿ ̿ ̿ ̿'\̵͇̿̿\з=( ͡ °_̯͡° )=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿ ̿ ̿ ̿ ... ... Memento Mori

(#9600) Bocsek válasza KisApám (#9596) üzenetére


Bocsek
aktív tag

Nagyon jól tudják ezt ott fent is. Ezért vitték lejjebb a 45EUR-s vámértékhatárt 25-re :(

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  eBay (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.