Hirdetés

2024. május 11., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  eBay (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-05-01 20:32:09

LOGOUT.hu

Az eBay használatával kapcsolatos információk.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#9701) Bocsek válasza Ybron (#9698) üzenetére


Bocsek
aktív tag

Feladó nem rakta bele a csomagba a számlát?
Telefonba azt mondták hogy akkor fogják automatikusan vámügyintézni (jan. 1-től), ha a feladó belerakja a csomagba a számlát. Érdekes hogy egy vakon ráírható összeg alapján vámkezelnek. :F

(#9702) Bocsek válasza Tommi000001 (#9700) üzenetére


Bocsek
aktív tag

Szerintem nincs olyan ebay-es aki ne rendelt volna már a távolkeletről :DDD

(#9703) DJTJ válasza Bocsek (#9701) üzenetére


DJTJ
tag

Na erre kiváncsi leszek mert nekem 1 hete van már a vámon egy cuccom és még semmi papír róla, lehet nemtudják kideríteni mennyi az igazi ára:D

(#9704) ludsimon válasza Tommi000001 (#9700) üzenetére


ludsimon
veterán

Nem kell izgulni, a kínaiak 'teljesen' megbízhatóak!
Koreából ne rendelj soha semmit! 2 csomagom is oda veszett...

undefined

(#9705) Tommi000001 válasza Bocsek (#9702) üzenetére


Tommi000001
aktív tag

úgy gondolom ,hogy közvetlen a cégtől rendlni vmit...
Ebay -t kihagyva...
Valamiek sale managerrel felvett kapcsolaton keresztül..

"A Föld,a Naprendszer elmegyógyintézete...."

(#9706) Tommi000001 válasza ludsimon (#9704) üzenetére


Tommi000001
aktív tag

Hogyan zajlik a vámoltatás?
Sokszor rendeltél már Kínából?

"A Föld,a Naprendszer elmegyógyintézete...."

(#9707) DJTJ válasza Tommi000001 (#9705) üzenetére


DJTJ
tag

Én már rendeltem különböző kínai cégektől de azoknak volt webshop-ja (elektronikai cég webáruházzal) és csakis paypall-al fizettem!!

(#9708) Tommi000001 válasza DJTJ (#9707) üzenetére


Tommi000001
aktív tag

A paypal vagyis ,mit is jelent?

"A Föld,a Naprendszer elmegyógyintézete...."

(#9709) DJTJ válasza Tommi000001 (#9708) üzenetére


DJTJ
tag

húha:D
paypal=külföldre pénzt küldeni gyorsan,könnyen és biztonságosan
a paypal.com-on tudsz regisztrálni
Ebay is csak ezzel működik, legalábbis ezzel érdemes :)

(#9710) Tommi000001 válasza DJTJ (#9709) üzenetére


Tommi000001
aktív tag

őhh
Milyen előnyei vannak ennek a banki átutlálshoz képest?
Mekkora láma avgyok mi?? :Y

:R

"A Föld,a Naprendszer elmegyógyintézete...."

(#9711) DJTJ válasza Tommi000001 (#9710) üzenetére


DJTJ
tag

hát csak annyi,hogy ha csak simán átutalsz valakinek akármennyi összeget akkor a büdös életben nemtudood visszakérni ha netalán nem kapnád meg a megrendelt árut ha csak nem kiutazol kínába és megkeresed az illetőt:D
paypal-nél ezért biztonságos mivel ha nem kapod meg az árut akkor lehetőséged van,hogy írj az paypal-nek és ők elkezdik kinyomozni a dolgot.

Ja és nincs díja:)

[ Szerkesztve ]

(#9712) FuckeR19 válasza Tommi000001 (#9710) üzenetére


FuckeR19
senior tag

És a legfontosabb hogy a bankszámla adataid nem kerülnek ki. Mivel ha utalsz zsét akkor neved és bankszámlaszámod látható...

hirdetéseim: tiny.cc/prohardver -------és------- tiny.cc/aprod

(#9713) ludsimon válasza Tommi000001 (#9706) üzenetére


ludsimon
veterán

Hála az égnek egyszer se vámoltak meg.
Talán 3x haladta meg a 45EUR vámhatárt, de valahogy átcsusszant.
Biztos jó a nevem. ;]
Amúgy már elég sokszor rendeltem, nem számolom, ha az jelent valamit 90 pozitívom van, és folyamatban még legalább 15-20, de mondom, nem számolom!

[ Szerkesztve ]

undefined

(#9714) Tommi000001


Tommi000001
aktív tag

Létezik az hogy 285 gtx et lehet kapni 120 USD ért? :Y

[ Szerkesztve ]

"A Föld,a Naprendszer elmegyógyintézete...."

(#9715) ludsimon válasza Tommi000001 (#9714) üzenetére


ludsimon
veterán

Igen.
Csak nem annyi a végösszeg, hanem licites. :DDD

undefined

(#9716) Tommi000001 válasza ludsimon (#9715) üzenetére


Tommi000001
aktív tag

eVGA GeForce GTX 275, (896 MB) PCI Express Video Card
79.8usd
eVGA GeForce GTX 295, (1.75 GB) PCI Express Video Card
166.8usd

ect....
Ez azért elég hihetetlen nem???!!! :U

"A Föld,a Naprendszer elmegyógyintézete...."

(#9717) Bocsek válasza Tommi000001 (#9705) üzenetére


Bocsek
aktív tag

Arra itt van ez az oldal: http://www.alibaba.com/
De általában csak nagy mennyiségben lehet rendelni.

(#9718) Bocsek válasza Tommi000001 (#9710) üzenetére


Bocsek
aktív tag

Egyszer nem figyeltem és nem lehetett az eladónál paypallal fizetni. Német bankszámlaszámra kellett utaljak. OTP-nél 2200Ft az alapdíja, plusz az utalandó összeg 0,2%-a. Így került egy termék amit rendeltem, 2500Ft helyett ~4700-ba :F
Ezzel ellentétben ha Paypallal fizetsz, akkor az bankkártyás vásárlásnak minősül, ami ingyenes tranzakciónak számít.
A másik előnyét már lírták, miszerint ha nem kapod meg a cuccot, vagy nem azt kapod, akkor jelentheted a paypal felé. Én kb 10 esetből egyszer nem kaptam vissza a pénzem, akkor is csak azért mert naiv voltam és az eladóra hallgattam (így kicsúsztam a határidőből, és nem tudtam jelenteni hogy nem kaptam meg).

(#9719) Bocsek válasza ludsimon (#9713) üzenetére


Bocsek
aktív tag

Én írom a rendeléseim egy szép kis excel táblába :D
Statisztikával, mindennel :DDD
10 hónap alatt ~454ezer Ft értékben rendeltem eddig összesen, 7 esetben magasabb áron a tavalyi vámértékhatár fölött (ha ideivel számolok, akkor 20 esetben), ezekből csak egyre kellett vámot fizessek

Megjegyzés: január 1-től már nincs az a 45EUR! 25EUR-150EUR között ÁFA-t, 150EUR fölött pluszba vámot (3-8%) kell fizetni

(#9720) Bocsek válasza DJTJ (#9703) üzenetére


Bocsek
aktív tag

Általában az igazi árát úgy derítik ki, hogy kérnek tőled számlát.

(#9721) ludsimon válasza Bocsek (#9719) üzenetére


ludsimon
veterán

"Megjegyzés: január 1-től már nincs az a 45EUR! 25EUR-150EUR között ÁFA-t, 150EUR fölött pluszba vámot (3-8%) kell fizetni"

Ezt hol olvastad?

Ha igaz, akkor az kicseszés!
Vagyis ~4500Ft felett 25% ÁFA-köteles ami nem EU-n belül jön?

~28.000Ft-tól pedig ÁFÁ-t, és vámot?

undefined

(#9722) Bocsek válasza ludsimon (#9721) üzenetére


Bocsek
aktív tag

Nem olvastam, múlt héten fizettem vámot, és január első hetében hívtam fel vámügyintézés végett a nemzetközi posta csomag kicserélőt, akkor mondta a néni. Ha nem hiszed, hívd fel őket: 06-1-477-6580

(#9723) ludsimon válasza Bocsek (#9722) üzenetére


ludsimon
veterán

Akkor fogom elhinni, ha a Vám- és Pénzügyőrség oldaláról linkelsz egy január 1-jei módosításokról valamit, mert én semmit nem találtam. :U

undefined

(#9724) Ybron válasza Bocsek (#9701) üzenetére


Ybron
senior tag

Nem volt benne számla.

(#9725) Tommi000001 válasza Bocsek (#9717) üzenetére


Tommi000001
aktív tag

Igen
Alibabán taáláltam csomó olyan értékelést ,amin a legtöbb cég vesz magának aranyminősítést és az előre kifizettetett árut van hogy soha fel sem adják(10ből 9szer*)
Csak ezt szertném elkerülni....
Viszont akkor ezt csak paypall al tudom igaz?

Üdv

Tomi

Mi az az L/C???

[ Szerkesztve ]

"A Föld,a Naprendszer elmegyógyintézete...."

(#9726) Bocsek válasza ludsimon (#9723) üzenetére


Bocsek
aktív tag

Gondoltam. Én meg a netben nem hiszek. A 45EUR-ról ha mutatsz egy linket akkor elhiszem hogy tavaly annyi volt. A telefonszámot megadtam, hívd fel őket.

(#9727) HXY


HXY
addikt

Ha lefoglalnak valamit a vámon, akkor értesítenek postán vagy valahogyan?

A vásárlástól számított hány napig lehet a paypalnál reklamálni, ha nem kaptam meg a terméket (amit még novemberben rendeltem)?

(#9728) koxx válasza Bocsek (#9726) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

[link]

HXY: 60 nap áll rendelkezésre a refundra

Bocsek: nincs fent frissebb ezért gondolom még ez van érvényben, de elég rossz vicc lenne ez a 25€-s értékhatár :(((

[ Szerkesztve ]

(#9729) Bocsek válasza HXY (#9727) üzenetére


Bocsek
aktív tag

Levélben értesítenek.
Ha jól rémlik, akkor 40 napod van rá.

Ludsimon: délután írok egy emailt a VPOP-nak, hogy írják meg mi a pontos tényállás

(#9730) Bocsek válasza koxx (#9728) üzenetére


Bocsek
aktív tag

"Létrehozva: 2004-09-20 10:02 :: Utoljára módosítva: 2004-09-20 10:02 " - Köszi :(

Szerk: "az ajándékozó pénzbeli ellenszolgáltatástól mentesen küldi, (Ebből következően a manapság igen elterjedt interneten keresztül történő árumegrendelés esetében, a vámot az általános szabályok szerint meg kell fizetni.)"

[ Szerkesztve ]

(#9731) ludsimon válasza Bocsek (#9729) üzenetére


ludsimon
veterán

Rendben, mert elég nagy kib...... lenne, ha 25EUR-ra levinnék... :(((

Amúgy meg mi az, hogy "Én meg a netben nem hiszek." ? :F

Az eBay-ben meg miért hiszel? :W
Elég érdekes a meglátásod. :U

undefined

(#9732) HXY válasza koxx (#9728) üzenetére


HXY
addikt

Nov 10-én fizettem ki. :D :W

[ Szerkesztve ]

(#9733) Bocsek válasza ludsimon (#9731) üzenetére


Bocsek
aktív tag

"Én meg a netben nem hiszek."
Rosszul fogalmaztam. Arra céloztam ezzel, hogy nem túl frissek az információk a hivatalos oldalakon (vam.hu, posta.hu és társai)
Szerk: Abban hiszek, amit a vámosok telefonon mondanak. Egyébként mondta a nő hogy melyik jogszabály, melyik paragrafusa változott, de nem tudtam feljegyezni.

[ Szerkesztve ]

(#9734) Bocsek válasza HXY (#9732) üzenetére


Bocsek
aktív tag

Ha 3 hét után nem kapod meg, akkor fel kell venni a kapcsolatot az eladóval, ha nem juttok dűlőre, akkor nyiss dispute-ot, ha azzal sem, akkor a lejárata előtt pár nappal emeld fel claim-mé. De vigyázz az eladókkal, ne hallgass rájuk hogy várj még, várj még... 30 nap után simán megnyithatod a dispute-ot paypal-on.

(#9735) ludsimon válasza Bocsek (#9733) üzenetére


ludsimon
veterán

Posta.hu mióta 'nem friss' áruld már el?!
Ja.
Hát, hogy az a 11 nap neked már 'nem friss'? :W

[ Szerkesztve ]

undefined

(#9736) Bocsek válasza ludsimon (#9735) üzenetére


Bocsek
aktív tag

Erre gondoltam: link

Szerk.: egyébként hogy melyik termékkategóriára mennyi vámot kell fizetni azt a kombinált nómenklatúrában megtaláljátok: itt van

Ui: Írom a levelet a vpop-nek...

[ Szerkesztve ]

(#9737) ludsimon válasza Bocsek (#9736) üzenetére


ludsimon
veterán

Ne hamarkodd annyira el a dolgot.
Szerintem már közzé tették volna a weblapjukon, ha változott volna..

undefined

(#9738) Bocsek válasza ludsimon (#9737) üzenetére


Bocsek
aktív tag

A kombinált nómenklatúrát is valamikor szeptemberben vagy októberben tették közzé, de ha beleolvasol, ottvan hogy Érvényes: 2010. január 1-től. Szóval lehet hogy ezt is valamikor még az ősszel tették közzé, vagy még korábban. Bár így sem találom.

Ha ennyire friss minden a vam.hu-n, akkor miért mondanak nekem mást a telefonba?

Szerk: Ment a levél a VPOP-nek. Kértem őket hogy lehetőleg egy interneten is elérhető jogszabállyal vagy rendelettel támasszák alá kolléganőjük állítását.

[ Szerkesztve ]

(#9739) FuckeR19


FuckeR19
senior tag

Uh most látom hogy van 1 kis nézeteltérés vámolás ügyben.
Összegeznétek akkor hogy most mi is van? Lehet már tudni pontosan?
Ha valamit nem kapok meg akkor mit tudok tenni? Olvastam hogy ezt + azt kell megnyitni...
Leírnátok érthetően? :DDD

Ma kaptam 1 halom notitöltőt. 10$ volt ráírva de a csomag elég testes és nehéz volt, szerencsére nem vámoltak.

hirdetéseim: tiny.cc/prohardver -------és------- tiny.cc/aprod

(#9740) amargo válasza Bocsek (#9734) üzenetére


amargo
addikt

Én pont ma nyitottam egyet claim-ot (már írt a paypal, hogy a 15 nap kezd lejárni..), Nov 19.-én adták fel a csomagot, 3x leírta, hogy hova küldte el stb. Az nap 5 csomagot rendeltem, eddig mindegyik megjött, igaz van, ami csak múlthéten.

Kíváncsi vagyok mi lesz: ~4e HUF ról van szó.

“The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

(#9741) Bocsek


Bocsek
aktív tag

Nah, kaptam választ a levelemre:
Levelem:
Tisztelt VPOP!

Érdeklődnék hogy internetes rendelés (pl ebay-ről) esetén milyen értékhatár felett kell ÁFA-t, illetve vámot fizessek - EU-n kívülről illetve EU-n belülről érkező csomagok esetén. (abban az esetben ha az áru nem kerül itthon kereskedelmi forgalomba, tehát azt saját használatra rendelem)
Többen is 45EUR-t emlegetnek, és a www.vam.hu-n is ez szerepel, viszont év elején az egyik csomagom vámkezelni kellett, akkor a telefonon egyik kolléganőjük azt mondta hogy 2010 január 1-től megváltozott a jogszabály, és 25EUR érték felett ÁFA-t, 150EUR érték felett pluszba vámot is kell fizetni amennyiben a csomagban levő termék vámkötelesnek minősül.
Ezt az utóbbi információt meg tudnák nekem erősíteni? (a legjobb lenne egy interneten is elérhető jogszabállyal, vagy rendelettel)

Üdvözlettel:
Bocskay Gábor

Válasz:
Tisztelt Bocskay Gábor Úr!

Vám- és Pénzügyőrséghez írt, fenti azonosítóval nyilvántartásba vett elektronikus levelével kapcsolatban az alábbi tájékoztatást adom:

Harmadik országból való rendelés esetén:

- A Tanács 2008. március 17-i 274/2008/EK Rendeletének 1. cikke alapján a postaforgalomban rendelt áruk vámmentes kerete 150 euró, ezen felüli áru érték esetén vámtétel fizetési kötelezettsége van. A 2008. évi LXVIII. törvény 14.§. (1) bekezdése értelmében a rendelt áruk általános forgalmi adó mentes kerete 22 euró, ezen felüli áruérték esetén általános forgalmi adó fizetési kötelezettsége van. Az ÁFA mértéke 25%, azonban a vámtétel nagyságáról és az esetleges korlátozásokról csupán akkor tudunk Önnek információval szolgálni, amennyiben megadja az áru pontos vámtarifaszámát.
A vámtarifaszámot megtudhatja a gyártótól, az eladótól, valamint kedves figyelmébe ajánlom Önnek az Európai Unió hivatalos TARIC honlapját.

TARIC honlap elérhetősége:
http://ec.europa.eu/taxation_customs/dds/tarhome_hu.htm

- A vámteher az áru vámértéke alapján kerül kiszabásra. Vámérték /számla érték/ növelő tényező a szállítási költség és a biztosítás amennyiben azokat a vevő fizeti. A vámteher kiszámítása a következő: vámérték és szállítási költség összegéből számítjuk a vámtétel összegét. A vámérték /számla érték/, a szállítási költség, valamint a vámérték összegéből számítjuk az Áfa összegét.

- Amikor a termék megérkezik Magyarországra, vámvizsgálaton esik át. A vámvizsgálat során eldöntik, hogy kell-e a terméket vámkezeltetni. A postaküldemény tekintetében a vám elé állítást a Magyar Posta, vagy a szállítmányozást végző postavállalat végzi. Amennyiben vámkezelésre kerül sor, akkor egy CN23 nevezetű okmányt kap az ügyfél a Magyar Postától. Ezzel kell felkeresnie Budapesten a Magánforgalmi Fővámhivatal Postaforgalmi Kirendeltségét, vidéken pedig az ügyfél lakhelye szerint illetékes fővámhivatalt.
1000 euró összeghatárig a Magyar Posta elvégzi a vámkezelést, és a csomag átvételekor kell kifizetnie a postaköltséggel együtt a fizetendő vám és ÁFA összegét.

- Amennyiben egy vámügynökséget, spedíciót bíz meg az áru vámkezeltetésével, a vámügynökség elvégzi a vámkezeltetést, megadja a fizetendő összeg mértékét, Ön kifizeti a vámterhet és megkapja az árut. A Vám- és Pénzügyőrség részére Ön csupán a vámterhet fizeti be. Amennyiben a vámkezeléssel megbíz egy vámügynökséget, felmerülhet további költségként ezen szolgáltatás igénybevétele, ezen összegről azonban nem tudunk Önnek információval szolgálni, mert ezen ügynökségek magáncégek, nem a Vám- és Pénzügyőrséghez tartozó szolgáltatók.

Európai Uniós tagországból való rendelés esetén:

- Amennyiben az Európai Unió tagországából rendel, nincs vámteher fizetési kötelezettsége.

Kicsit elbeszéltünk egymás mellett, illetve két dolgot külön kell venni.
1. Nem említi a magánszemélytől magánszemélynek küldött csomag vámkezelését, de gondolom a vam.hu-n fentlévő ár, az a 45EUR vonatkozik rá. De az is ottvan hogy csak akkor ha nem fizettél érte."az ajándékozó pénzbeli ellenszolgáltatástól mentesen küldi, (Ebből következően a manapság igen elterjedt interneten keresztül történő árumegrendelés esetében, a vámot az általános szabályok szerint meg kell fizetni.)" (lásd 2. pont) Vagyis ha amerikai nagynénid küld karácsonyra egy 50EUR értékű valamit, amiért nem fizettél ,akkor azt is megvámol(hat)ják.
2. A másik eset pedig ha fizetsz a rendelt áruért (mint általában az ebay-en :DDD ), akkor minden esetben 22EUR fölött kell fizetni ÁFA-t (akkor lehet félreértettem a 25EUR-t, de szerintem akkor ezt a 22EUR-t vitték fel 25-re)

Tehát a GIFT-ként küldött csomagot az 1. eset szerint kezelik, és akkor kérnek számlát ha szerintük a csomag értéke meghaladja a 45EUR-t. Azonban itt jön a csavar, mert számlát te csak olyat tudsz bemutatni, melyen az szerepel hogy te fizetted, ekkor már a 2. pont szerint fogják vámkezelni. Szerintem!

[ Szerkesztve ]

(#9742) wwhy válasza Bocsek (#9741) üzenetére


wwhy
veterán

hát ez nem jó hír :(

ELADÓ <<narancs Honor Magic5 Ultimate>> <<Újszerű, doboz, minden kellék>>

(#9743) FuckeR19 válasza amargo (#9740) üzenetére


FuckeR19
senior tag

Dec. 8.án fizettem egy csomagért és 10.én lett postázva. Furcsa mert volt olyan cucc amit 28.án postázott és már rég ideért (ugyan arról az eladóról beszélek). Írtam neki mail-t de nem válaszol.
Lépnem kellene valamit vagy még várjak?
Mi pontosan a dispute és claim? Mire szolgálnak és hogy tudom "használni"?

hirdetéseim: tiny.cc/prohardver -------és------- tiny.cc/aprod

(#9744) Winner_hun válasza FuckeR19 (#9743) üzenetére


Winner_hun
félisten

PayPal-re lépj be -> Resolution Center -> View Open Cases -> Report a Problem -> Report a transaction problem -> Item dispute

Ha a dispute megy akkor ott tudsz kommunikálni az eladóval, ha nem juttok dűlőre vagy nem reagál ott akkor Escalate to Claim (vagy milyen link van ott), arra kell rábökni, itt már nem tudtok egymással kommunikálni, a PayPal emberei vizsgálják az ügyet.

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#9745) FuckeR19 válasza Winner_hun (#9744) üzenetére


FuckeR19
senior tag

Te lépnél már vagy még várnál vele kicsit?

hirdetéseim: tiny.cc/prohardver -------és------- tiny.cc/aprod

(#9746) Bocsek válasza FuckeR19 (#9745) üzenetére


Bocsek
aktív tag

Szerintem a dispute mehet, így még marad nem tudom hány napod, hogy feleszkaláld claim-mé, addig meg is jöhet a cucc.

(#9747) Winner_hun válasza FuckeR19 (#9745) üzenetére


Winner_hun
félisten

Mivel a régebbi nem jött meg és nem válaszol, biztos hogy indítanám a dispute-ot, ha 2-3 napon belül ott se reagál akkor claim.

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#9748) Winner_hun válasza Bocsek (#9746) üzenetére


Winner_hun
félisten

Ehh azt kihagytam, 10 napja van rá:)

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#9749) Bocsek válasza Winner_hun (#9748) üzenetére


Bocsek
aktív tag

Na, most megnéztem:
- fizetéstől számított 45 nap áll rendelkezésre hogy dispute-ot nyiss (de fizetéstől számítva legalább 10 napnak kell eltelnie)
- az eladónak 10 napja van hogy reagáljon
- 90 nappal a fizetés után automatikusan lezáródik a dispute (a paypal oldalán meg az van hogy a dispute nyitásától számítva 20 nap áll rendelkezésre a vita kezelésére, a dispute automatikus lezárásának végéig bármikor paypal claim-mé emelhető az ügy)
- dispute ha lezáródott és nem oldódott meg a problémád, akkor szívás, mert többet nem lehet jelenteni sem az ebay sem a paypal felé
- a claim-mé emelt dispute-ot már a paypal figyeli (pl ha nem kaptad meg a csomagot, akkor bekérik a tracking code-ot az eladótól, ha ezt nem tud adni, akkor nyert ügyed van, ha pedig nem azt kaptad amit rendeltél, akkor megadja a paypal az eladó címét, oda kell visszaküldd a terméket, és miután feladtad, tőled kérik be a tracking code-ot - ragszámot)
- a claim-et általában 30 nap alatt zárja le a paypal

[ Szerkesztve ]

(#9750) #95904256 válasza #95904256 (#9695) üzenetére


#95904256
törölt tag

Na, csak nem sikerült kibányászni a rendszerből, hogy hová kellene utalnom a pénzt a (német) eladónak.

- Az eladó nem hajlandó segíteni, mert állítólag látnom kellene az adatait. Ez valószínűleg így is van, nem tudok vele mit kezdeni. De órányi kutakodás után sincs meg. Mivel fizettem már máskor is money transferrel német eladónak, gond nélkül, így nem hiszem, hogy én lennék a hülye.

- Kértem segítséget az ebay supporttól. Legjobb igyekezetükben annyit tudtak tenni, hogy átirányított a paypal supporthoz.

- A PayPal support pedig küldött egy leírást a "send money" eljárásról. Persze ebben új dolog nem volt, hiszen mert már kb. száz alkalommal használtam ezt az opciót.

- Megkértem az eladót, hogy próbáljon PayPal accountot csinálni, de ezzel nem hajlandó foglalkozni.

- A kör bezárult. Eladó nem kapja meg a pénzt, én meg az áruk helyett kapok néhány negatív értékelést.

Tanulság: Alaposan fontolja meg az ember, hogy vásárol-e olyantól akinél nincs PayPal opció...

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  eBay (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.