Hirdetés

2024. május 7., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  eBay (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-05-01 20:32:09

LOGOUT.hu

Az eBay használatával kapcsolatos információk.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#9901) Studiossrác válasza Flexy90 (#9900) üzenetére


Studiossrác
aktív tag

Paypalos fizetésnél nem feltétel, hogy az adott terméked ebayen vedd meg

(#9902) DJTJ


DJTJ
tag

azt megtudná mondani valaki, hogy ha a paypal virtuális számlámon van pénz azt,hogy utaljam vissza a saját számlámra? nemtudom,hogy került oda az összeg de 1,5 hete ott van:) és még ilyet nem csináltam
:R

(#9903) Flexy90 válasza Studiossrác (#9901) üzenetére


Flexy90
senior tag

Szóval ha szimplán utalni akarok paypalen, akkor nem kell h legyen rajta pénz, elég ha a hozzákapcsolt kártyámon van egyenleg?

Xiaomi Fan

(#9904) Flexy90 válasza DJTJ (#9902) üzenetére


Flexy90
senior tag

My Account / Withdraw
Aztán kapcsold hozzá azt a számlát ahová utalni akarod.

ui.: Ottvan h 25E alatt 250ft az átutalás, a felett pedig ingyenes.

Xiaomi Fan

(#9905) Krissz88 válasza Dave46 (#9802) üzenetére


Krissz88
csendes tag

Köszi szépen a kimerítő választ. Végül a harmadik levélre méltóztatott reagálni.

Viszont van egy újabb bajom. Egy másik eladótól is vásároltam, és utólag vettem észre, hogy nincs paypalos fizetés. Viszont az ebay-en keresztül (sajnos nem figyeltem eléggé) azthiszem sikerült valahogy kifizetnem. Viszont a számlámról még nem jöt le a pénz. Mindez péntek délután volt. Ha nem megy le hétfőn a pénz gondolom nem sikerült. Ilyenkor hogy tudom kifizetni neki az árut? (OTP Juniorom van, VISA Electronnal)

(#9906) Bottor


Bottor
csendes tag

Sziasztok!

Hogyan lehet rávenni az eladót, hogy végre elküldje az árut. Állandóan hiteget de mégsem postázza el.

(#9907) Dave46 válasza Bottor (#9906) üzenetére


Dave46
tag

Kifizetted már a vásárolt árut?

It's never your successful friends posting the inspirational quotes.

(#9908) Dave46 válasza Krissz88 (#9905) üzenetére


Dave46
tag

Őőő, ha jól tudom, akkor ez az ebay-en belüli fizetés ez ilyen "direct debit-es" dolog. Egyszer így fizettem ki az ebay-es "listing fee-ket". Azt -amennyiben nem tévedek- azonnal le kellene, hogy vonja a kártyádról (az megint más kérdés, hogy neki mikor ér oda). Szerintem várj hétfőig, utána meg majd kitalálunk valamit. Nézd meg, hogy mely más fizetési lehetőségei vannak az eladónak. (bár ez nagyon furcsa, hogy nem lehet neki paypal-lal fizetni, ilyennel még nem is találkoztam...)

It's never your successful friends posting the inspirational quotes.

(#9909) Krissz88 válasza Dave46 (#9908) üzenetére


Krissz88
csendes tag

A paymentsnél csak olyan lehetőség volt, hogy "bank transfer". Küldött egy szabvány összegző levelet, amin ott volt a szokásos Pay Now gomb, de miután rányomtam az alant látható kép fogadott. A My Ebay->Buying->Won menünél próbáltam kifizetni, és ott mintha sikerült volna ebayen keresztül megoldani, csak mint mondtam nem vonódott le a számlámról a pénz. Parázok, hogy nem sikerül kifizetni, és kapok egy negatív értékelést :(

[ Szerkesztve ]

(#9910) Dave46 válasza Krissz88 (#9909) üzenetére


Dave46
tag

Itt azt írja, hogy a fizetési tranzakció nem jött létre. (ez az a képernyő, ami a fizetés után fogadott?) Próbáld meg később. Azt ellenőrizd még esetleg, hogy a fizetésnek a kis ikonja (ahol az értékelést is írod-ilyen kis font vagy dollár jel alakú) milyen állapotban van, gyanítom, hogy semmilyenben, hiszem ezen üzenet szerint nem sikerült kifizetni.

[ Szerkesztve ]

It's never your successful friends posting the inspirational quotes.

(#9911) Dave46 válasza Flexy90 (#9903) üzenetére


Dave46
tag

Így van. Sőt, még olyat is lehet, hogy "vegyesen". Pl vettél valamit, ami 20 font, de a paypal accountodon csak 10 font van, akkor a paypal automatikusan felajánlja, hogy 10-et onnan és 10-et a számládról. Okosan ki van ez találva...

It's never your successful friends posting the inspirational quotes.

(#9912) Krissz88 válasza Dave46 (#9910) üzenetére


Krissz88
csendes tag

Nem, ez az a képernyő miután erre rányomtam:

Az ikon szerint még nem fizettem, de megjelölhetem, hogy kifizettem. Már vagy tízszer próbáltam a hétvége folyamán :F

[ Szerkesztve ]

(#9913) Dave46 válasza Krissz88 (#9912) üzenetére


Dave46
tag

Ha meg vagy győződve arról, hogy nem a bankod nem engedi a tranzakciót, akkor egyenlőre sajna egy lehetőséged van: Írj az eladónak, hogy mi a helyzet, és hogy esetleg lenne-e ötlete, hogy hogyan lehetne kifizetni a szóban forgó tárgyat. Esetleg kérheted, hogy küldjön neked egy invoice-t (számlát, vagy BIN-t). Valaki szerint ez akkor szokott megtörténni, amikor a paypal-ra beállított bankszámlád nincsen "megerősítve" (confirm), bár ettől még kellene működnie.

...véletlen nem egy iPhone-ról van szó egyébként?

[ Szerkesztve ]

It's never your successful friends posting the inspirational quotes.

(#9914) ludsimon válasza DJTJ (#9902) üzenetére


ludsimon
veterán

Javaslom nyugodtan hagyd rajta a pénzt!
Ha vásárolsz eBay-en, vagy valahol PayPal-al fizetsz, úgy is először arról vonja le a pénzt, a maradékot a kártyáról.

undefined

(#9915) Bottor válasza Dave46 (#9907) üzenetére


Bottor
csendes tag

Kifizettem.
7.én. Ok jött egy hétvége. Utána írtam. Azt válaszolta, hogy a következő héten biztosan elküldi, ne izguljak.
A 10. napon megint írtam, elnézést kért és megígérte, hogy a következő napon postázza. Eddig nem jelzett vissza semmit. Várok még egy- két napot és visszakérem valahogy a pénzt...

(#9916) Dave46 válasza Bottor (#9915) üzenetére


Dave46
tag

Nem kell semmit sem visszakérni, ha nem teljesítette a tranzakció ráeső részét, ráadásul Te eddig türelmes voltál, akkor már teljes mértékben indokolt a negatív feedback. Ebben az esetben a paypal automatikusan vissza fogja adni a pénzedet.

Ha elfogadsz egy jó tanácsot, akkor még mielőtt ezt megtennéd, kattints a jobb felső sarokban a "help"-re, ott pedig a "resolution center"-re. Miután megnyílt az oldal, jelöld be a I bought an item alatt találhatóI "I haven't received it yet"-et, majd continue, Írd be a megvásárolt eszköz számát (a leírásban, vagy a rendelési részletekben megtalálod), majd folytatás. Így az ebay meg fogja vizsgálni, hogy mi történt, (ergo egy ebay-en belüli "eljárást" indítasz) és amennyiben az eladó továbbra sem küldi el a cuccot, kompenzálásra kerülsz. Az utóbbi megoldás formaibb és "hivatalosabb", ezért javaslom azt. A lényeg az, hogy nyugodj meg, mindenféleképpen visszakapod a pénzedet. ;)

[ Szerkesztve ]

It's never your successful friends posting the inspirational quotes.

(#9917) Bottor válasza Dave46 (#9916) üzenetére


Bottor
csendes tag

Köszönöm!
Megnyugtattál egy kicsit.
Eddig elkényeztettek a gyors postázással. :)) Csak pozitív tapasztalatom volt.

(#9918) ludsimon


ludsimon
veterán

Hoppá!!!!

Jól van, megnyugodtam. :))

Ti itt múlt héten mondtátok, hogy mennyire begyorsult, meg minden.

Én meg most rákérdeztem, és most válaszolt:

"Hello, Thank you for your question, your item has been shipped on [**Jan.8th**]. "

Szóval akkor a héten meg kell, hogy jöjjön, I hope so. :))

undefined

(#9919) FuckeR19


FuckeR19
senior tag

Egy alap kérdésem lenne. Visszaküldenek nekem pénzt mert 1 termék nem érkezett meg és a srác kéri a paypal account ID-m. Ez az w-mail cím amivel bejelentkezek? :DDD :R

hirdetéseim: tiny.cc/prohardver -------és------- tiny.cc/aprod

(#9920) ludsimon válasza FuckeR19 (#9919) üzenetére


ludsimon
veterán

Igen!

undefined

(#9921) FuckeR19 válasza ludsimon (#9920) üzenetére


FuckeR19
senior tag

:R
Ha visszaküldi nekem a pénzt mikor láthatom ezt paypal-on?

[ Szerkesztve ]

hirdetéseim: tiny.cc/prohardver -------és------- tiny.cc/aprod

(#9922) Dave46 válasza FuckeR19 (#9921) üzenetére


Dave46
tag

Ahogy elküldte, azonnal. Hozzátenném, hogy refund-hoz nem kell elkérni a paypal ID-det...

It's never your successful friends posting the inspirational quotes.

(#9923) Flexy90 válasza ludsimon (#9918) üzenetére


Flexy90
senior tag

Nekem a 4.én feladott se jött még meg, ma se :((

Xiaomi Fan

(#9924) FuckeR19 válasza Dave46 (#9922) üzenetére


FuckeR19
senior tag

Hol tudom ellenőrizni azt?

hirdetéseim: tiny.cc/prohardver -------és------- tiny.cc/aprod

(#9925) Dave46 válasza FuckeR19 (#9924) üzenetére


Dave46
tag

Lépj be az accountodba, és akkor ott a beugró oldalon a "My recent activity" menü alatt ott kell lennie az összegnek.

It's never your successful friends posting the inspirational quotes.

(#9926) amargo válasza amargo (#9740) üzenetére


amargo
addikt

Ma meg is érkezett a számlámra a pénz. Azaz vissza kaptam a vételárat. Persze a csomag sem jött meg. Nem tudom mi van vele? Vajon megpróbáljam megint megrendelni?

“The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

(#9927) ludsimon válasza amargo (#9926) üzenetére


ludsimon
veterán

A PayPal által, vagy az eladó utalta vissza?

undefined

(#9928) Davey7


Davey7
senior tag

Ma kaptam egy csomagot HK-ból amit 8-án adtak fel! Csak hogy ki tudjam próbálni várok egy másikra amit 11én adtak fel :) Szerintetek nem gáz,ha addig nem hagyok feedbacket?

(#9929) ludsimon válasza Davey7 (#9928) üzenetére


ludsimon
veterán

Itt meg a hó miatt nem jött a postás még. :)
De most már nem is tudom megvárni, mert mennem kell.

[ Szerkesztve ]

undefined

(#9930) _ak_


_ak_
addikt

Létezik az, h az ebayen nem lehet Genius SW-HF5.1 5005-ös hangcuccot kapni? Sőőt, igazából csak egyetlen egy típust találtam 5.1esből. :F

Egy front magas dómra lenne szükségem, de semmilyen formában nem találom meg.

Let's begin, de gozaimasu!

(#9931) amargo válasza ludsimon (#9927) üzenetére


amargo
addikt

PayPal utalta vissza. Azt nem tudom, hogy Ők, hogy szerzik vissza, de amikor elindítottam a claim-ot, pár órával később írták is, hogy utalják a pénzt.

“The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

(#9932) Luc001


Luc001
tag

Hali!

Olvasgattam a fórumot de sajna a választ nem leletem.
Még soha nem vásároltam az Ebay-rő. A kérdésem az lenne hogy menyivel több pénzt rakjak a Paypal-os számlára A vásárolt termék ára dollárban van megadna gondolom közép árfolyamon váltsa át a playpal, de van e valami plusz tranzakciós költség a szállításon felül amit bele kell kalkulálni.
ha esetleg bővebb olvasnivalót tudtok az linkeljétek be.

Köszönettel Luc

(#9933) ludsimon válasza Luc001 (#9932) üzenetére


ludsimon
veterán

Kártyás fizetésnek számít a PayPal-al való vásárlás (Mint minden országban), vagyis ingyen van!

Mostanában 190Ft/USD alatt van.
Úgyhogy minimum ennyi pénzt tegyél rá!

Annyit kell még tudni, hogy a PayPal-on be kell állítani az átváltást, hogy NE a PayPal csinálja, mert az rádob még 5-8Ft/USD-t!

undefined

(#9934) FuckeR19 válasza Luc001 (#9932) üzenetére


FuckeR19
senior tag

A paypal-os számlára utalás fölösleges de ezt pont pár hozzászólással előrébb már leírtál többen. Vásárlás esetén posta + a vételár a te részed, ha pedig 22 vagy 25 eurónál nagyobb akkor áfa de ezekről is van infó itt. Az utolsó 50hszben szerintem mindent +találsz ami csak érdekel.

hirdetéseim: tiny.cc/prohardver -------és------- tiny.cc/aprod

(#9935) angie212


angie212
csendes tag

Sziasztok!Segítsen valaki légyszi.
Ha ebayen eladok valamit,mert eladtam.Kaptam egy mailt hogy a paypalon kell valahova beírni a postai ID(tehát ha feladom az árut,akkor kapok egy kódot gondolom),de hova írjam be.Van paypalom,idáig csak fizettem rajta,most meg eladok(ráadásul nem magamért teszem),és nem tom hol kell beállítani ezt az shipping ID-t.
Ha valaki tudja,segítsen már.Előre is köszönöm.Üdv

(#9936) Krissz88


Krissz88
csendes tag


Olyankor mi a teendő, ha paypallal fizetnék és ez a képernyő fogad? :O A paypal accomon 0 Ft van, de a kártyához tartozó számlámon meg van pénz, tehát működnie kéne..

[ Szerkesztve ]

(#9937) Krissz88


Krissz88
csendes tag

Próbáltam máshogy is kifizetni, akkor meg azt írtha hogy "This card cannot be used for this transaction. You can complete the checkout with another debit or credit card. Please enter your new card information below." :(((

[ Szerkesztve ]

(#9938) wwhy válasza Krissz88 (#9937) üzenetére


wwhy
veterán

dupla

[ Szerkesztve ]

ELADÓ <<narancs Honor Magic5 Ultimate>> <<Újszerű, doboz, minden kellék>>

(#9939) wwhy válasza Krissz88 (#9937) üzenetére


wwhy
veterán

biztos, h jó kártyaszámot/biztonsági kódot adtál meg?
nekem is volt uez, amíg rá nem jöttem, hogy a használat miatt 6.nak sejtettem de valójában 8-as volt a kártyán egy szám.

ELADÓ <<narancs Honor Magic5 Ultimate>> <<Újszerű, doboz, minden kellék>>

(#9940) Krissz88 válasza wwhy (#9939) üzenetére


Krissz88
csendes tag

Tuti, hogy jó minden adat, idáig tök jól működött csak most makacsolta meg magát valamiért. (A dupla postért sry.)

(#9941) Luc001 válasza FuckeR19 (#9934) üzenetére


Luc001
tag

Az igazság az hogy a Páromnak nincs bizodalma abban hogy pénzt emeljenek le a számláról, és úgy gondolom ez a legegyszerűbb megoldás a külföldi vásárlásra.
a paypal-on hol kell beállítani a valuta váltást.

(#9942) Flexy90 válasza Krissz88 (#9936) üzenetére


Flexy90
senior tag

Vmi gáz van a kártyáddal, érdeklődj a bankodnál.

Xiaomi Fan

(#9943) amargo


amargo
addikt

Ma átvettem egy múlthéten megérkezett HK csomagot, a vicc az egészben, hogy a postán simán áthúzták a címet, mondván nem találták meg.. az utóbbi rendeléseim közül egysem jött meg a címre, pedig még ékezet sincs benne.Továbbá a címhez postafiók is tartozik, oda még nyáron érkezett meg 3-4 csomag.

Viszont a VÁM-ok is kinyitották a csomagot, de kb 30$ érték volt benne :) Így vissza is zárták, eddig ez volt az első csomag, amit ki is nyitottak.

“The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

(#9944) Winner_hun


Winner_hun
félisten

.

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#9945) ludsimon


ludsimon
veterán

Ma rendeltem egy cuccot, 40USD az ára.
Hely: USA, Florida

Írta az eladó, hogy az amerikai állam tiltja az ajándékként való küldést, és alacsonyabb értékkel való küldést, pedig felvetettem neki, hogy nem küldené ajándékként. :U

Na mindegy. Csak reménykedem, hogy nem fogják meg.

Ja, és a 8.-ai HK-ból rendelésem még mindig SEHOL!

[ Szerkesztve ]

undefined

(#9946) Dave46 válasza angie212 (#9935) üzenetére


Dave46
tag

Javaslom, hogy készíts egy "screenshotot" az e-mailről, azzal talán okosabbak leszünk.

It's never your successful friends posting the inspirational quotes.

(#9947) wwhy válasza ludsimon (#9945) üzenetére


wwhy
veterán

több USA-beli eladót kérdeztem, alacsonyabb értékként való küldésről, szinte standard válasz:

We are not able to provide false information on the customs forms.

ugyanerre Hongkong:

"We will send the item to you as your request"

ELADÓ <<narancs Honor Magic5 Ultimate>> <<Újszerű, doboz, minden kellék>>

(#9948) ludsimon válasza wwhy (#9947) üzenetére


ludsimon
veterán

Ennyit erről. :)

Azért vettem tőle, mert régebbről ismerem az eladót, és nagyon rendes, meg amúgy pedig egy bolt.

26500 pozitívja van, 99.9%, és persze

A régebbi rendelésem is így jött, valós értékként, az még drágább is volt, valahogy 50USD volt, és bejött, nem volt semmi fennakadás.

undefined

(#9949) atuci


atuci
senior tag

Sziasztok!

Egy kis segítség kellene ebay account ügyben!

Már egy ideje kutatok a problémám megoldása után, de nem találok rá választ.

A gondom az, hogy az amcsi ebay-re regisztráltam (még anno 5 éve), de már vagy 2 éve folyton németül érkezik meg az összes hírlevél illetve a vásárlási/licitálási értesítő is. Amióta van google translate azóta egy kicsit értem a németet :) , de jó lenne, ha újra angolul működne.

A másik gondom az, hogy ha eladni szeretnék valamit, akkor hiába jelentkezem be az ebay.com-on, rögtön az ebay.de oldalon találom magam, és németül kellene kitöltenem az eladási oldalt, és ezen állandóan kiakadok.

Volt már valakinek hasonló gondja, vagy tud rá valaki megoldást?

Előre is köszönöm a segítséget!

üdv
Attila

Basil Fawlty: ''Don't mention the war. I mentioned it once, but I think I got away with it. So it's all forgotten now and let's hear no more about it....''

(#9950) Luc001


Luc001
tag

Hali!

Igaz hogy a eBay a paypal-os fizetést csak akkor fogadja el ha tartozik hozzá bankkártya is, nem elég hogy van pénz a számlán.

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  eBay (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.