Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  eBay (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-18 13:57:53

LOGOUT.hu

Az eBay használatával kapcsolatos információk.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#9401) Winner_hun válasza scream (#9400) üzenetére


Winner_hun
félisten

Lehet már csak január első felében.

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#9402) scream válasza Winner_hun (#9401) üzenetére


scream
veterán

dejó ... :( remélem még esetleg megkapom következő héten vmelyik nap ... :U

más

ha raknak rá vámot akkor azt hogy fizetem/kell fizetnem ? vagyis már kifizettem az árát a terméknek, de ha megvámoltatják akkor azt hogy történik ? :F

[ Szerkesztve ]

(#9403) Winner_hun válasza scream (#9402) üzenetére


Winner_hun
félisten

Küldenek papírt, a PayPal számlát ki kell nyomtatni és bemenni vele az Orczy térre, ha nem tudsz bemenni akkor el kell nekik faxolni valamilyen nyilatkozattal együtt.

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#9404) scream válasza Winner_hun (#9403) üzenetére


scream
veterán

és meg fogják vajon vámolni ? :F

(#9405) Winner_hun válasza scream (#9404) üzenetére


Winner_hun
félisten

Mit vettél? A semmiből nehéz lesz kitalálni:)

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#9406) scream válasza Winner_hun (#9405) üzenetére


scream
veterán

egy AKG K240S-t 12.9én vettem, 12én adta fel, 16án volt LA-ban. 70 $ + 28 $ a szállítás

(#9407) Winner_hun válasza scream (#9406) üzenetére


Winner_hun
félisten

Annyira nem nagy, ha ráírta hogy ajándék vagy alacsonyabb árat írt rá akkor szinte biztos hogy vám nélkül megkapod.

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#9408) scream válasza Winner_hun (#9407) üzenetére


scream
veterán

reménykedem ... nincs kedvem még ráfizetni ... :U

egyébként köszönöm az infot :R

[ Szerkesztve ]

(#9409) kirkri


kirkri
addikt

Sziasztok!

Ha az eladó visszautalja a PayPal-en a pénzem, akkor az gondolom a PayPal accountom Payments received részénél megjelenik.

A kérdésem az lenne, hogy ennek nem kellene rögtön látszania, amikor rányomott az átutalás gombra? Mert többször előfordult, hogy valamit kifizettem és az eladó rögtön írta is, hogy megérkezett a pénze. Ehhez képest nekem tegnap délután utalták vissza a pénzem egy részét (olyan telefon aksit küldött az eladó, amiről nem volt beazonosítható, hogy mekkora kapacitású, és nem is bírta szusszal csak kb. fele ideig, mint ami elvárható lett volna) és még nem látom sehol az összeget.

Másik kérdésem az lenne, hogy valahol be kell-e állítani a profilomban, hogy milyen számlaszámra utalják át az érkezett összeget? Esetleg azt kérnem kell-e, hogy ne maradjon a PayPal számlámon az összeg, vagy automatikusan átutalják?

És még egy: :)

Ha rajtahagyom a PayPal számlán, akkor a vásárlásaim ebből a keretből lesznek levonva?

Lehet, hogy hülyeségeket kérdeztem és nem is lehet "rajta hagyni" a PayPal számlán, ebben az esetben elnézéseteket kérem. :B

Update: Közben észrevettem, hogy van bank account pont a PayPal profilban, ahol meg kell adni a saját bankszámla számot.

[ Szerkesztve ]

21 éve a Prohardveren! ™

(#9410) kirkri válasza kirkri (#9409) üzenetére


kirkri
addikt

Beállítva a számlaszámot rájöttem, hogy nem automatikusan utalják a pénzt, hanem magamnak indítom a folyamatot. Már csak az a része kérdéses az előző levelemnek, hogy a PayPal számlán "hagyott" összeggel, hogy tudok fizetni? Gondolok itt arra, hogy veszek valamit 20€-ért és a PayPal számlámon csak 10€ van. Akkor tudom egy részét arról fizetni a többit pedig a szokásos módon a kártyámról leemelve?

21 éve a Prohardveren! ™

(#9411) Prof01


Prof01
veterán

Sziasztok!

Nektek mindig meg szoktak érkezni a cuccok ebay-ről?
Mert nálam már a 3-4. alkalom a kb. 20 vásárlásból, hogy nem érkezik meg. Volt olyan, hogy újraküldte az eladó és akkor se. A magyar posta nyúlja le, vagy mi? :F

[ Szerkesztve ]

Four wheels move the body. Two wheels move the soul.

(#9412) drogba16 válasza Winner_hun (#9399) üzenetére


drogba16
csendes tag

hali:köszi h irtál a hozzászólásomhoz
azt akarom megkérdezni h banki átutalással mennyit vesz le a számlámról ha kínába utalom a pénzt vagy amerikába???

(#9413) boczy válasza Prof01 (#9411) üzenetére


boczy
csendes tag

Nekem eddig csak 1 cucc nem jött be de az kétszer. Az illető elküldte, nem jött meg. Írtam neki , erre újraküldte, ami szintén nem jött meg. Megint reklamáltam, erre kétszer utalta vissza az árát. Kár, hogy nem volt drága cucc. Nem a mi postánk nyúlta le sztem, mert minden más bejött eddig. Kb 100 vásárlásnál járok, ebből ez nem rossz arány.

[ Szerkesztve ]

(#9414) ludsimon


ludsimon
veterán

Tapasztalat!
Korea-ból senki ne rendeljen!!!!!!!!

Eltűnt 2 cuccom is, vagy az is meglehet, hogy el se küldte, de akkor is a Koreai a hibás...

Hong-Kong-ból minden megjött, igaz egy 'kevés' késéssel.
Anglia, USA is tökéletes.

undefined

(#9415) Winner_hun válasza drogba16 (#9412) üzenetére


Winner_hun
félisten

Más nekem 3500 Ft-ot mondott, én csak PayPal-lel fizetek, az meg ingyenes.

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#9416) drogba16


drogba16
csendes tag

hali:valaki tudna segiteni???
ha banki utalással fizetek az mennyit von le a számláról ha kinába utalok kb 6000ft-ot ??
vagy ha ajánlott levelet küldök és abba teszek pénzt az mennyibe kerül az alevél ????köszi a segeitséget

(#9417) Winner_hun válasza drogba16 (#9416) üzenetére


Winner_hun
félisten

.

[ Szerkesztve ]

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#9418) Winner_hun válasza drogba16 (#9416) üzenetére


Winner_hun
félisten

Hívd fel a bankot és kérdezd meg. De ha lehet PayPal-lel utalni akkor tudok segíteni;)

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#9419) #95904256


#95904256
törölt tag

Mit lehet tenni abban az esetben ha az eladó csak USA, Kanada, Anglia, Ausztrália, Németország és Japán országokat adta meg szállítási címként és nem válaszol arra a kérdésre, hogy esetleg elküldené-e errefelé is...? Legalább válaszolna valamit... Eddig ilyen esetekben mindig hajlottak a vevők arra, hogy postázzanak ide is.

(#9420) Winner_hun válasza #95904256 (#9419) üzenetére


Winner_hun
félisten

Akkor ő biztosan nem postáz, lehet másikat keresni.

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#9421) #95904256 válasza Winner_hun (#9420) üzenetére


#95904256
törölt tag

Na, válaszolt az emberem. Szívesen elpostázná, csak közben elvitték a cuccot.
Ismét lehet várni pár hónapot míg felbukkan egy valahol... :O

(#9422) kirkri


kirkri
addikt

Ma megérkezett az ebook reader, amit a nejemnek vettem karácsonyra. Majd' három hétig jött UK-ből. :Y Én már biztos voltam benne, hogy útközben lenyúlták. :B

Az eladó nem lehet teljesen normális, mert sima levélként adta fel az 53k-s terméket. Átvételkor sem kellett semmit aláírnom. Nem tudom, hogy fogadta volna, ha útközben tényleg lenyúlják, én meg kérem vissza a pénzem...

21 éve a Prohardveren! ™

(#9423) #95904256 válasza kirkri (#9422) üzenetére


#95904256
törölt tag

Hm... már vagy 200 alkalommal vásároltam ebay-en, de egyszer sem kellett igazolnom a csomag/levél átvételét. Eddig összesen egy csomagom nem érkezett meg, az is németországból. Egy olyan eladótól aki bő egy hónap után közölte, hogy feladta a csomagot. ( A Vatera színvonala ennél jóval rosszabb... )

(#9424) scream


scream
veterán

sajnos még mindig nem érkezett meg ... 2 hete rendeltem. nagyjából mennyi idő amig ideér?

16-án volt LA-ban , USPS-el jön, kb hány nap alatt érkezik meg ?

Ünnepek alatt posta működik ?

(#9425) kirkri válasza #95904256 (#9423) üzenetére


kirkri
addikt

Hát nem tudom. Én egy ötvenezres terméket biztosan csak úgy postáznék, hogy minden egyes pillanatban lekövethető legyen, hogy merre jár, illetve az átvételéről is kapok visszajelzést.

21 éve a Prohardveren! ™

(#9426) op9


op9
aktív tag

Sziasztok!

Erre a monitorra ki tudna licitálni (26-án 17-kor jár le, szóval viszonylag értelmes időben), valamint elhozni Mo-ra? Privátban megbeszélném vele az anyagi részét.
Előre is köszi!

Üdv!

How Bad Do You Want It?

(#9427) #95904256 válasza #95904256 (#9423) üzenetére


#95904256
törölt tag

Bocsánat, egy esetre emlékszem amikor alá kellett írnom. :U

(#9428) Archttila


Archttila
veterán

Nagyon tömören leírnám a problémát (UK eBay)

Feltöltöttem egy CD-t amihez beállítottam a szállítást és postaköltséget is:

£2.95 | European Union | Royal Mail Surface Mail

£3.95 | European Union | Royal Mail Airsure

a problémám az hogy ha megnézem a "show all available" opciót, akkor megjelenik egy:

Free P&P | United Kingdom | Seller's Standard Rate

opció is ami ugye nem fedi a valóságot mivel helyileg nem ott vagyok és nem is ingyen menne oda sem...

Próbáltam de nem tudom kiszedni mivel meg kell adni belföldi postaköltséget is...

Nagyon megköszönném ha valaki segítene!!

Itt a termék linkje:

[link]

[ Szerkesztve ]

Passionate about minimalistic software, the Linux philosophy, and having fun. SFF enthusiast.

(#9429) amargo


amargo
addikt

Ide is linkelem, a kérdésem.

Köszönet a válaszért!

“The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

(#9430) ludsimon válasza amargo (#9429) üzenetére


ludsimon
veterán

Nyugodj meg, késés van ilyenkor mindig! ;)

Az átutalást követő 45 napon belül mindenképp indíts egy claim-et a PayPal-on, nehogy bukj.

De HK-ból nem szokott probléma lenni, szóval megérkezik DE 2-3 héttel később!

Korea-ból soha ne rendelj!
Én nagyon megjártam! 2 cuccot is buktam, és lejárt a 45 napom.

A többiek majd elmondják a paypal claim-et, én mobilról vagyok, és kicsit hosszú lenne.

[ Szerkesztve ]

undefined

(#9431) Flexy90


Flexy90
senior tag

Mitől lesz vki Top Rated Seller?
Elöbb néztem egyet és csak ~150-es feedback-je volt..

Xiaomi Fan

(#9432) Kormi76


Kormi76
aktív tag

Üdv! Egy paypal-lel fizetett 440 dolláros (~85ezer huf) digitális fényképezőgépnél Hong Kongból milyen VÁMra, ÁFÁra számíthatok? Vagy hogyan kell azt kifizetnem? Egyáltalán kell vámot fizetnem? Előre is köszi.

[ Szerkesztve ]

(#9433) Winner_hun válasza Kormi76 (#9432) üzenetére


Winner_hun
félisten

30%-kal számolj, küldenek papírt ha megvámolnak. Vagy be kell menni az Orczy térre vagy faxolni kell nekik valami nyilatkozatot / PayPal számlát.

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#9434) amargo válasza ludsimon (#9430) üzenetére


amargo
addikt

Rendben, még megvárom a jövőhetet, ha addig sem jön semmi.

Szerencsére szerencsére nem nagy összegről van szó. De jó lenne, ha megérkeznének a cuccok.

“The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

(#9435) Kormi76 válasza Winner_hun (#9433) üzenetére


Kormi76
aktív tag

Köszi! És van rá esély, hogy nem vámolnak meg? Ez mitől függ?

(#9436) Winner_hun válasza Kormi76 (#9435) üzenetére


Winner_hun
félisten

Leginkább a ráírt összegtől vagy a csomagban levő számlától. De nem vagyok vámos, pontosan nem tudom hogy mit néznek és mit nem.

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#9437) optimális


optimális
csendes tag

Sziasztok,

én új vagyok,és azért csatlakozom, mert adódott egy általam nehezen megoldható probléma az eBay-en.

nagyon röviden : hogyan kell eladni? tudja valaki?

venni már vettem az nem gond.

előre is köszi nektek.......

Így utólag is Mindenkinek boldog Karácsonyt kívánok.

(#9438) optimális válasza Winner_hun (#9436) üzenetére


optimális
csendes tag

én így tudom.

az alap az, hogy 10 USD összegig nincsen vám. erről azért annyit, ha egy LCD monitorra írják rá hogy 10 USD, akkor azt nem kapod meg, csak akkor ha vámolni fogod (szerintem jogos).
Ugyanakkor ha mint cég hozod be és írják rá, hogy minta, akkor nem gond( rápecsételik hogy vámmentes) mert a cég az más, és az elfogadott, hogy a rendelés leadása elött egy cég miundig mintát kér elöbb. Azért a minták kérésének is van határa ! :-)

röviden: ha reális a 10 USD összeg a ráírt csomagra, akkor nem fognak foglalkozni vele.

én így hallottam

(#9439) Winner_hun válasza optimális (#9438) üzenetére


Winner_hun
félisten

És mi alapján állapítják meg hogy reális vagy sem? A legtöbb kínai 10 dollárt ír rá akár a 100 dolláros csomagra is és minden gond nélkül átjön. Amúgy nem mindegy hogy vámot vagy áfát kell-e fizetni, mivel a vám csak 3-4%, az áfa meg 25% körüli. Ha jól rémlik akkor 20 dollárig semmit, 50 dollárig áfát, utána meg vámot is kell fizetni. De különösebben nem érdekel, meg egy párszor már volt is itt róla szó csak mindig elfelejtem:B

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#9440) koxx válasza Winner_hun (#9439) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Én már ezekben az összeghatárokban se vagyok biztos, jött már át vámmentesen olyan csomagom amire 120usd-t írtak és fogtak meg olyat amire csak 60 volt írva. Nem is a vám a baj hanem, hogy 25% az áfa :(

(#9441) Kormi76 válasza koxx (#9440) üzenetére


Kormi76
aktív tag

A legdurvább, hogy még akkor is bőven megéri Hong Kongból vásárolni, ha rászámolom a 30%ot...

(#9442) scream


scream
veterán

ma érkezett meg BP-re a fejhallgatóm LA-ból (10 nap alatt) :)) már csak ki kell hozniuk ...

viszont az eladó GIFT-ként adta fel igy nem kelll VÁMot fizetni ;]

(#9443) Winner_hun válasza koxx (#9440) üzenetére


Winner_hun
félisten

Én se, tapasztaltam illetve hallottam már én is hasonlót mint amit leírtál.

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#9444) Winner_hun válasza scream (#9442) üzenetére


Winner_hun
félisten

Nem feltétlen számít az ajándék, nem rég írta itt valaki hogy az ajándékát (ami tényleg ajándék volt) megvámolták...

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#9445) scream válasza Winner_hun (#9444) üzenetére


scream
veterán

hát akkor csak reménykedem, de sulyra sem nagy meg méretileg sem ...

(#9446) wwhy


wwhy
veterán

tegnap lezárult a claim-em az paypal-en. Eredmény:

Hello ********,

We have concluded our investigation into your case and have decided in your
favor.

You have indicated that a partial refund of $20.00 USD would be
satisfactory.

If the seller's account has insufficient funds to complete the refund owed
to you, please be assured that we will take appropriate action against the
seller's account, which may include limitation of the seller's account
privileges."

Magyarán - szerintem semmi. Ha nincs megfelelő egyenlege, akkor annyi.
Ez lenne a híres paypal buyer protection??? :(((

ELADÓ <<narancs Honor Magic5 Ultimate>> <<Újszerű, doboz, minden kellék>>

(#9447) ludsimon válasza wwhy (#9446) üzenetére


ludsimon
veterán

pfff

Ez szép!
Szóval akkor a számlájáról akarná átutalni Neked a pénzt.

Én sem tudom megérteni, hogy miért nem tudja visszautalni csak úgy a paypal, és a többit lerendezni az eladóval...

De mondjuk ha így lenne, akkor lehet, hogy napi több 100$-t vesztene a paypal, azt meg nem akarják...

undefined

(#9448) ludsimon


ludsimon
veterán

Megérkezett HongKong-ból pont ma 2-kor a 12/08-án feladott, registered airmail-el!
Azt hiszem kezd feléledni a posta a régi lassú napjaiból.


(Nagyításhoz katt a képre!)

Amint látjátok a képen, elég furcsán néz ki.
Először is nem a megszokott, általam jól ismert postás hozta, hanem egy 20 év körüli srác..

1. Mintha a kutya szájából tépte volna ki, úgy néz ki a csomagom! (Soha nem nézett még ki így a szokásos postásnál. Az is igaz, hogy belül sértetlen maradt, szerencsére, hogy még a pufi borítékon kívül, még egy pufi zacskóba húzta az Xbox (1) Controllert...)

2. Mi a francért húzta át valaki paraszt a Hong-Kong-i regisztált matricámat?!

3. Mi a fenét keres a külföldi csomagomon egy magyar ajánlott/regisztrált szám/vonalkód? :Y

Ejha, ebben a kavarodásban még szerencse, hogy nem veszett el!

undefined

(#9449) scream válasza ludsimon (#9448) üzenetére


scream
veterán

tényleg elég meggyepáltnak tűnik ... bár ha belegondolunk amikor repülővel megyünk valahova utazni, és feladjuk a cuccainkat a gépre, ott sem viszik túlzásba a vigyázást ... :U
valószínüleg ez van a sima postai csomagokkal is ...

(#9450) ludsimon válasza scream (#9449) üzenetére


ludsimon
veterán

Nem, pont, hogy ez az első ami így néz ki, pedig ebben az évben már ez a 82. csomagom!

Ebből a 82-ből talán 15 volt registered airmail-el, a többi tök egyszerű sima airmail-el jött!
Egy se nézett így ki, mint szép gyűrődésmentesen jött meg!

undefined

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  eBay (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.