Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  eBay (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-18 13:57:53

LOGOUT.hu

Az eBay használatával kapcsolatos információk.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#9601) Flexy90 válasza Bocsek (#9600) üzenetére


Flexy90
senior tag

Most őszintén.. szerinted az a 20eurós változás mennyire szűkíti a rostát?:D

Nem fognak minden csomagot kibontogatni.. így ami kicsi és könnyű arra ráírhatnak 10$-t, még ha mondjuk 200$ az eredeti ára is, nem fog szemet szúrni..

Xiaomi Fan

(#9602) Ybron válasza Bocsek (#9600) üzenetére


Ybron
senior tag

Igen, de EUN benlül meg nincs vám, igaz hogy itt nincs is akkora választék és ha van is akkor sem oylan olcsó int USAból vagy távolkeletröl rendelni.
Meg ez a vámolás is oylan szerintem hogy mikor milyen napjuk van, meg már mennyire unják...

Szerk
USPS TRACK/Confirm
"Out of Foreign Customs, January 05, 2010, 10:16 am, HUNGARY"
Ez még nem jelenti azt hogy nem vámolják el igaz?

[ Szerkesztve ]

(#9603) Flexy90 válasza Bocsek (#9600) üzenetére


Flexy90
senior tag

befagyott a net.. 2x ment el, sorry

[ Szerkesztve ]

Xiaomi Fan

(#9604) Bocsek válasza Ybron (#9602) üzenetére


Bocsek
aktív tag

Fogunk mi még pislogni azon a 20EUR-s változtatáson... :(((

"Out of Foreign Customs" elvileg azt jelenti hogy elhagyta a vámot

Ilyen sorrendben halad a csomag:
- Acceptance
- Electronic Shipping Info Received
- Arrival
- International Dispatch
- Arrived Abroad
- Into Foreign Customs - ha fennakad a vámon, akkor ennél a státusznál áll egészen a vámügyintézés végéig a tracking info
- Out of Foreign Customs
- At Foreign Delivery Unit
- Delivered Abroad

Szerk: ha kértek számlát és te elküldted, utána is out of foreign customs státuszba kerül a tracking info, de így van, ne örülj, az még nem jelenti azt hogy nem kell rá fizess vámot

[ Szerkesztve ]

(#9605) Ybron válasza Bocsek (#9604) üzenetére


Ybron
senior tag

Tudom mit jelent, meg a sorrendet is, nem most rendelek először.
Csak megkérdeztem hogy ilyenkor már lehet abban bízni hogy nem vámolják el, szóval most megy a kicserélőbe gondolom és onnan hozzám. Csak arra gondoltam hogy a kicserélőbe viszik addig mig nem értesítenek a vámügyintézésről,mert végül is már fölöslegesen van a vámon.

[ Szerkesztve ]

(#9606) Bocsek válasza Ybron (#9605) üzenetére


Bocsek
aktív tag

Tudtommal a vámra nem is kerül, csak a kicserélőbe vesztegel, a posta el is intézi a vámolást. Ha letelik a 30 nap megőrzési idő, és a feladó nem kérte hogy küldjék vissza ha nem veszem át a csomagot, akkor küldik át a vámhivatalnak a pakkot. Legalábbis amit kaptam levél, ez áll benne.
Ez a státusz amit írtál az hogy elhagyta a kicserélőt, tehát ha nem kaptál levelet, akkor megúsztad. Vagy még egy eshetőség lehet, az új jogszabály szerint ugye ha benne van a számla a csomagban, akkor nem is szólnak, vámkezelik, majd úgy viszi hozzád a postás hogy kéri a sok pénzt még.

[ Szerkesztve ]

(#9607) Ybron válasza Bocsek (#9606) üzenetére


Ybron
senior tag

Nem nyugodtam meg még :)
Nyugodtan hozza a postás bácsi, de pénzt ne nagyon várjon, mert egy darabig ott fog vesztegelni a postánkon mire elmegyek érte :DDD

(#9608) Bocsek válasza Ybron (#9607) üzenetére


Bocsek
aktív tag

Viszont mondhatni, hogy a nehezén túlvagy :C :DD :C

(#9609) Ybron válasza Bocsek (#9608) üzenetére


Ybron
senior tag

Eladó azt ondta mikor kérdeztem tőle, hogy még is mennyiért adta föl...
azt írta 95$ és GIFT.
Akkor lesz minden biztos mikor már itt van nálam.

(#9610) amargo


amargo
addikt

Vajon mi van azokkal a csomagokkal melyekre nem írnak árat?

GIFT-ként még 2hete megkaptam két csomagot, melyek mind 100$ alatt voltak, de éppen csak pár centel.

Nem vámolták meg egyiket sem, de az új rendszer szerint?

“The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

(#9611) gregorik válasza gregorik (#4) üzenetére


gregorik
senior tag

ma már nem így látom, nem hülyeség a banki átutalás; elnézést kérek a Western Uniontól.

[ Szerkesztve ]

(#9612) Avicularia


Avicularia
veterán

Sziasztok

Átvert egy hongkongi eladó.Vettem tőle egy 16gb-os micro sd kártyát.Tegnap rendben meg is érkezett,bedobták a postaládában,szerencsére itt ahol lakom nem szokták a postások lenyúlni a cuccot.
Lényeg,hogy hamis a kártya,16 gigabájtosnak látszik,de megfelelő progival megnézve 1 gb-os valójában.
Persze hallottam már hamis kártyákról,vásárlás előtt megnéztem az eladó feedbackjeit,volt persze negatív (10K feletti eladóról beszélünk),de általában nem ért oda a cucc,vagy késve,hamis kártyát nem láttam.Viszont most visszanézve a feedbackeket kb.múlt hónap közepe óta kapott jópár negatívat hamis kártyák miatt.
Szerintetek próbáljak vele egyezkedni,vagy egyből indítsam a paypalnál a megfelelő dolgokat?
Illetve gondolom ha negatívat adok neki,akkor ő is bevág nekem egyet.

(#9613) Winner_hun válasza Avicularia (#9612) üzenetére


Winner_hun
félisten

Ő nem tud neked negatívot adni:) Ha jól rémlik akkor az eBay-nek is lehet jelenteni az ilyeneket. Szerintem nyugodtan indítsd a claim-et.

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#9614) Avicularia válasza Winner_hun (#9613) üzenetére


Avicularia
veterán

Köszi a választ,akkor indítom a claim-et.

(#9615) Davey7


Davey7
senior tag

már annyi féle hsz. érkezett,hogy elkeveredtem... modjuk ha én egy ilyet akarok majd rendelni,akkor kell rá a GIFT vagy nem? Elég kicsi a cucc,meg az ára sem sok,gondolom nem vámolják az ilyet.

(#9616) Winner_hun válasza Davey7 (#9615) üzenetére


Winner_hun
félisten

Ezt biztosan nem fogják megvámolni:)

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#9617) FuckeR19


FuckeR19
senior tag

BuyShield mire is való?
Mire érdemes figyelni vámolásnál? Hogy megy ez?

[ Szerkesztve ]

hirdetéseim: tiny.cc/prohardver -------és------- tiny.cc/aprod

(#9618) DJTJ válasza Avicularia (#9612) üzenetére


DJTJ
tag

Mi az a progi amivel meglehet nézni a kártyát? :)

(#9619) ludsimon


ludsimon
veterán

Valamiről lemaradtam.

Miféle új szabályokat léptettek be a vámosok idén? :F

undefined

(#9620) dvdbackuper válasza DJTJ (#9618) üzenetére


dvdbackuper
őstag

itt nézegess körül...

(#9621) DJTJ válasza dvdbackuper (#9620) üzenetére


DJTJ
tag

köszi :R

(#9622) ToBeY


ToBeY
nagyúr

A csomagokat a postás szokta hozni,vagy valami szállítási cég? (DHL,DPD stb...)

(#9623) Ybron


Ybron
senior tag

Megjött amcsiból az a bizonyos 95$ cucc amire az volt írva hogy GIFT. Valódi értéke 450$ amiből 38$ a postaköltség. Nem lett elvámolva.

(#9624) ludsimon válasza Ybron (#9623) üzenetére


ludsimon
veterán

Szerencséd volt! :K

undefined

(#9625) DJTJ válasza ToBeY (#9622) üzenetére


DJTJ
tag

A kérdésedben már benne is van a válasz:)
A csomagot a postás szokta hozni vagy valamilyen szállítási cég :D
Ez általában a terméknél fel van tüntetve,hogy mivel küldi!

(#9626) DJTJ válasza Ybron (#9623) üzenetére


DJTJ
tag

Hát igen ez tényleg nagy szerencse
Én is most várok egy 40K-s autós fejegységet, elvileg már tegnep megérkezett a vámra, holnap remélem megjön a papír már elő van készítve minden csak faxolni kell :D

(#9627) Bocsek válasza DJTJ (#9618) üzenetére


Bocsek
aktív tag

h2testw a legjobb!

Hamis memóriakártyákról és pendrive-okról megosztom veletek a tapasztalatom:
Én csak abban az esetben indítottam claim-et, ha közben az eladó törölte magát az ebay-ről. A többi esetben megpróbáltam megegyezni az eladóval, illetve kicsit fenyegető hangnemű leveleket írtam. Claim-mel , negatív feedback-kel és a fakeflash oldalakra küldött jelentéssel "fenyegettem" őket, az eladók nagy része (főleg a frissen regisztráltak, illetve a kevés feedback-kel bírók) a teljes összeget szó nélkül visszafizették, még sírtak is hogy pozitív feedbacket hagyjak. A régebbi árusok mind azt kérték hogy küldd vissza, és akkor visszafizetik a teljes árát. Ezt azért nem tettem egyetlen esetben sem, mert annyiba került volna visszaküldeni ajánlottan (hogy tudd bizonyítani hogy tényleg feladtad) mint amennyiért a memóriakártyákat/pendriveokat vettem. Ezesetben részleges visszafizetésben (partial refund) sikerült megegyeznem az eladókkal. Persze ekkor is kellett alkudozni. Így volt pár ingyen kártyám, valamint pár nagyon olcsó. ;]
Azért nem nyitottam claim-et (illetve még amikor rutintalan voltam, persze azzal kezdtem én is), mert ha azért nyitsz claim-et mert az eladó nem azt küldte amit vártál, akkor az lesz az első lépés, hogy a paypal szépen megkér téged hogy küldd vissza az eladónak. És ha nem ajánlottan teszed, vagyis nincs ragszámod, akkor cseszheted, hiába adtad fel. Hongkongba meg nem olcsó visszaküldeni semmit, főleg ajánlottan. Éppen ezért nem szerettem claim-et nyitni, mert ott alapból "hátrányból" indulsz, valamint nem te diktálsz, hanem a paypal. Az eladó pedig addig mossa a kezét míg a claim-be be nem írod a ragszámot. És épp ezért vigyázni kell, mert ha a claim ideje lejár, és nem történt semmi, akkor soha többé nem látod vissza a pénzed.
Én is 16GB-osnak árult termékekbe futottam bele, melyek 2GB-osak voltak eredetileg, jobb esetben 4GB. Az a rossz ezekben hogy felírni fel tudsz rájuk 16GB-ot, de visszaolvasni már nem. Ha valaki nem teszteli le ezeket a h2testw progival, és mondjuk kipróbálás nélkül elviszi a nyaralásra, vagy céges dolgokat másol a pendrivera, akkor nagyot nézhet mikor vissza akarja nézni a képeket, vagy a bizalmas infókat visszaolvasni.

Az ilyen memkártyák/pendriveok használhatóvá tétele:
1.) h2testw-vel Write+verify és All available space beállításokkal le kell ellenőrizni
2.) kiírja hogy hány MB-ot tudott visszaolvasni, ezt a számot megjegyezzük
3.) kell egy linuxos! rendszer
- ha nincs akkor töltsd le például az ubuntu-t innen: http://ubuntu.hu/letoltes
- kiírod egy újraírható lemezre (vagy írhatóra, ahogy jólesik)
- no para, nem kell installálni, anélkül lehet cd-ről indítani hogy fel kellene telepíteni
(aki eltántorodik a linux szó hallatán, annak megjegyezném hogy az ubuntu grafikus felületét az is tudja kezelni, aki xp-ben elboldogul egy kicsit is)
4.) keressünk egy partícionáló progit, mondjuk a GParted-et, ez teljesen úgy néz ki mint a beépített windows-os partícionáló
5.) töröljünk minden partíciót
6.) hozzunk létre egy elsődleges partíciót akkora mérettel amit a 2. pontban feljegyeztünk
7.) még itt, linux alatt formázzuk le ezt a partyciót fat32-re
8.) vissza windows-ba, és futtassuk le a h2testw-t az 1. pontban leírtak szerint
És voilá! Van egy használható, igaz nem 16GB-os memkártyánk, pendrive-unk!
Eddig nem járt nálam olyan fake pendrive/memkari amit ezzel a módszerrel ne tudtam volna használhatóvá tenni!

(ez csak 1 példa volt, természetesen más linux disztribúciókkal és más linuxos partícionálókkal is megoldható, a lényeg hogy ne windows alól próbáljuk megpartícionálni)

Én egyébként már annyira paranoiás vagyok a memóriakártyákkal és pendriveokkal kapcsolatban, hogy még amit itthon biztos forrásból, boltból veszek márkásat, arra is lefuttatom a h2testw-t. :DDD

(#9628) Bocsek válasza Ybron (#9623) üzenetére


Bocsek
aktív tag

Én mondtam! :R

Mákos... :C

Meg szabad tudni mi volt az? Gyanítom nem túl nagy és nem is túl nehéz.
Az én 100$-osnak feltüntetett 235$-os kipufogódobom ugyebár nagy is, meg nehéz is (2,5kg). Bár még mindig nem értem, hogy a másik dob miért nem akadt fent, az csak kicsit volt olcsóbb :DDD

(#9629) FuckeR19 válasza DJTJ (#9626) üzenetére


FuckeR19
senior tag

valaki felvilágosítana a vámolásról? Eddig nem rendeltem nagy dolgokat...

[ Szerkesztve ]

hirdetéseim: tiny.cc/prohardver -------és------- tiny.cc/aprod

(#9630) Bocsek válasza DJTJ (#9626) üzenetére


Bocsek
aktív tag

Nekem 2 nap után jött meg az értesítés, de te is figyeld a trackinfo-t, hátha átcsorog... :))
Ha nem kapsz levelet és úgy változik a trackinfo, akkor nyert ügyed van.

(#9631) Bocsek válasza FuckeR19 (#9629) üzenetére


Bocsek
aktív tag

(#9632) Avicularia válasza DJTJ (#9618) üzenetére


Avicularia
veterán

Ezzel néztem.
[link]

(#9633) Ybron válasza Bocsek (#9628) üzenetére


Ybron
senior tag

Alplap volt, jah szerencsém volt, viszont most jön a fényképezőm, ami már régóta itt van Magyarországon. Azt tuti hogy vámolják

(#9634) FuckeR19 válasza Bocsek (#9631) üzenetére


FuckeR19
senior tag

Ejjjh... Akkor énis +szívtam. :W

hirdetéseim: tiny.cc/prohardver -------és------- tiny.cc/aprod

(#9635) DJTJ válasza Avicularia (#9632) üzenetére


DJTJ
tag

ok.köszi már megtaláltam elteszem hátha szükség lesz rá valamikor:)

Ilyen gagyi pendrive-ot én is rendeltem még mikor kezdő ebay-es voltam:) de azóta nagyon megnézem, bár rendeltem olyan sandisk-et múltkor ami tökéletesen működik tehát 16gb-ot szépen lehet használni de mégis hamis mert a LED nem olyan színű mint az eredetiben, márpedig azt csak 1 féle színűvel adták ki :D

(#9636) DJTJ válasza FuckeR19 (#9634) üzenetére


DJTJ
tag

Hát igen mielőtt rendelsz valamit érdemes kiszámolni, hogy ha megfogják a vámon úgy is megéri e majd
amit én rendeltem még azzal a +10-12 ezerrel is jócskán megéri :D

(#9637) FuckeR19 válasza DJTJ (#9636) üzenetére


FuckeR19
senior tag

eddig jópárszor rendeltem cuccokat de csak kis méretű olcsó dolgokat, pont most januárba rendeltem egy nagyobb csomagot... :W

hirdetéseim: tiny.cc/prohardver -------és------- tiny.cc/aprod

(#9638) dany27


dany27
őstag

hali

egy elég érdekes gondom támadt! ADott egy cucc amire holnap jár le a licit ebayen de viszont pont akkor nem leszek itthol! Így egy olyan kérdésem lenne hogy vmi sniper progit nem lehetne úgy belőni hogy megadok neki egy max árat meg egy licit lépcsőt és akkor mindíg rakna rá ha valaki licitálna rá??

Illetve ha ez nem menne akkor maradna az h ma nyomok rá azt vagy enyém vagy nem mivel végülis nem hiszem hogy sok embernek kéne egy subaru rally teames ing :D

Előre is köszi az 5leteket!

(#9639) FuckeR19 válasza dany27 (#9638) üzenetére


FuckeR19
senior tag

A licitlépcsőt az eladó állítja be. Ha pl jelenleg 1$ a termék, fél $ a licitlépcső és te max 20$ szánsz rá és ezt beírod maxként akkor nem rögtön 20$ lesz a termék hanem 1,5$. Ha valaki licitál 10$ akkor autómatikusan 10,5$ lesz a te ajánlatod mindaddig ameddig le nem jár vagy rá nem licitálnak ismét.

Javítsatok ki ha tévedek de még kezdő vagyok :)

hirdetéseim: tiny.cc/prohardver -------és------- tiny.cc/aprod

(#9640) dany27 válasza FuckeR19 (#9639) üzenetére


dany27
őstag

magyarán akkor mondjuk az auctionsniperal megtom azt csinálni h a kikáltási ár 19.99 és én 30at szánok és alicit lépcső 1 dolcsi h szépen el licitálgat nekem ez a cucc??

Előre is köszi!

(#9641) Winner_hun válasza FuckeR19 (#9639) üzenetére


Winner_hun
félisten

A licitlépcső nem értéktől függ? Szóval 1000 dollárról induló már nem fél dollár a licitlépcső.

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#9642) FuckeR19 válasza Winner_hun (#9641) üzenetére


FuckeR19
senior tag

Winner_hun Lehet hogy értékfüggő, nem tudom pontosan.
dany27 igen

[ Szerkesztve ]

hirdetéseim: tiny.cc/prohardver -------és------- tiny.cc/aprod

(#9643) PoLizei válasza dany27 (#9640) üzenetére


PoLizei
aktív tag

Nem kell külön program ahhoz, hogy csak a licitlépcső-értékkel növekedjen az ár, az úgy megy alapból. Az eladó azt nem is tudhatja, hogy a nyertes mekkora max. bidet állított be. (A vesztesekét láthatja bárki, miután kilicitálták őket.) Csak taktikai szempontból nem jó az elején beütni a ténylegesen rászánt összeget, hiszen lehet, hogy a végén vki 1 $-ral többért fogja elvinni :O , úgy, hogy mondjuk az utolsó 10mp-ben ráüt + 5 $-t (de mivel a te max bided addig tartott, a következő lépcső lesz az ár).

szerk.: Azt viszont én sem tudom, hogy a licitáló progik hogy működnek. Be lehet időre állítani, hogy mikor mennyit tegyen meg, mennyivel emelje a maximumot? :F

[ Szerkesztve ]

P*L****

(#9644) Bocsek válasza Bocsek (#9587) üzenetére


Bocsek
aktív tag

Megjött a kipufogó. Vámkezelés után még 13175Ft-ot kellett ráfizetni a 43144Ft-os vételárra. :((

Szerk: jól tippeltem a 12600Ft körüli árat, csak én a HUF árra számoltam, míg ők mai árfolyamon számolták a 235$-ra

[ Szerkesztve ]

(#9645) Cimbooora


Cimbooora
aktív tag

Üdv!
Szeretnék redelni Ebay-ről, és azt szeretném kérdezni,. hogy az Epay az mit tartalmaz jó, hasznos, vagy nagyon rossz dolog?

Válaszaitokat előre köszönöm!

(#9646) szilchi


szilchi
őstag

Üdv.Ahhoz,hogy el tudjak adni német Ebay-en,kell német bankszámlaszám vagy Visa/Mastercard?Mert Magyar bankszámlám adatait nem tudtam megadni,mikor be akartam tenni egy terméket eladásra.

Honda ---- The power of dreams // A bizonyíték hiánya nem a hiány bizonyítéka!!//...To be a rock and not to roll...Skoda Octavia 2010 1.9 TDI Ambiente...

(#9647) Máté94


Máté94
addikt

Sziasztok!
Soha életemben nem rendeltem ebay.com-ról de megtetszett pár dolog ami viszonylag olcsónak mondható az itthoni árakhoz képest.Nem tudom már követni,hogy már miket kell fizetni egy árú után.Esetleg valaki megtudná mondani,hogy összességében részletesen ha én megrendelném ezt az árút akkor mennyi lenne a végösszeg?
[link]

(#9648) ollie válasza Máté94 (#9647) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Ott van a vételi ár + szállítási költség + (ami nincs) kb 20% vám.

***

(#9649) wwhy válasza ollie (#9648) üzenetére


wwhy
veterán

ugyan kérem mikor volt 20% vám? ;] :)
ha az ár+posta több mint 45 EUR akkor a postaköltséggel növelt árra jön rá 25% áfa+valamennyi vám (3-8%)+postai díjahk (pár ezer ft)

Máté94: kicsit keress vissza, többször leírtuk részletesen, a matek meg remélem megy ;]

[ Szerkesztve ]

ELADÓ <<narancs Honor Magic5 Ultimate>> <<Újszerű, doboz, minden kellék>>

(#9650) Máté94 válasza wwhy (#9649) üzenetére


Máté94
addikt

Gondoltam,hogy hasonló válasz fogok kapni.Na mindegy.
Tehát ha jól gondolom mert a felfogásom elég lassú akkor kb. ár+szállítás?:D

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  eBay (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.