Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  eBay (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-05-01 20:32:09

LOGOUT.hu

Az eBay használatával kapcsolatos információk.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#9501) Ybron válasza ludsimon (#9500) üzenetére


Ybron
senior tag

De ezt se teljesen értem, rendeltem usaból 200$ feletti értékü napszemüveget... Azt nem vámolták meg, ezt meg megvámolják és rá van irva még az is hogy GIFT. Mondjuk azért már jobban hangzik a 165$ mint ha 750$ után kéne fizetni :D

(#9502) wwhy válasza ludsimon (#9496) üzenetére


wwhy
veterán

annyit pontosítanék, hogy csak akkor küldi vissza, ha az eladó pp-es számláján van pénz :(((

ELADÓ <<narancs Honor Magic5 Ultimate>> <<Újszerű, doboz, minden kellék>>

(#9503) ludsimon válasza Ybron (#9501) üzenetére


ludsimon
veterán

Értsd meg, ha megvámolják Neked ugyan úgy 750USD után kell fizetned, mivel nem tudod bizonyítani számlával, hogy Te 165USD-t fizettél érte!

Ha vámolják akkor úgy is kérni fognak egy paypal számlát faxolni, vagy személyesen be kell menni, és ugyan úgy a teljes értéket fogják megvámolni!

Ezért mondom, hogy próbáld meg elintézni vele, hogy 45USD alatti értéket írjon rá, és GIFT-ként küldje.

undefined

(#9504) Ybron válasza ludsimon (#9503) üzenetére


Ybron
senior tag

Pontosan nem tudom hogy megy ez, de ok honnan tudják hogy én nem egy ismerősömtől vettem meg és nem paypalon keresztül ?
Ha megérkezik és elvámolják, mi van akkor ha nem megyek érte vagy nem fizetem ki, vagy átirom a számlát ?

(#9505) DJTJ válasza ludsimon (#9503) üzenetére


DJTJ
tag

Így van jól mondja a kolléga

annyit hozzáteszek,hogy nekem 1 ilyen cucc sem jött még át a vámon fizetés nélkül bármi is volt ráírva, súlya sem annyi mint egy szemüvegnek, tuti van min 1 kg és a vámon azért már erre felfigyelnek, mi is lehet benne:)

(#9506) ludsimon válasza Ybron (#9504) üzenetére


ludsimon
veterán

Pontosan nem tudom hogy megy ez, de ok honnan tudják hogy én nem egy ismerősömtől vettem meg és nem paypalon keresztül ?

Onnan, hogy ha Kínába lakik ismerősöd, nem fog csak úgy oda repülni a pénz, számlakivonat arról is van!

Ha megérkezik és elvámolják, mi van akkor ha nem megyek érte vagy nem fizetem ki, vagy átirom a számlát ?

Ha nem mész be érte visszaküldik és kész!
Ha átírod a számlát, és esetleg kiderül, mondjuk utánanéznek, hogy mennyi az értéke egy ilyen masinának, abból még bajod is eshet, úgyhogy ilyen meg se forduljon a fejedben!

undefined

(#9507) Ybron válasza ludsimon (#9506) üzenetére


Ybron
senior tag

Akkor tegyük fel hogy csak ráirta ezt az öszeget, vagy kint lévő ismerősöm vette meg nekem ettől az eladótol kp ban.
Különben meg hogy kideritik mennyi is az értéke arról csak annyit hogy mi van ha már használt vagy rossz és azért annyi.

[ Szerkesztve ]

(#9508) ludsimon válasza Ybron (#9507) üzenetére


ludsimon
veterán

Bizonyítanod kell!
Amúgy látom nem érted a lényeget. :N
Akkor is meg fogják vámolni, ilyen ez az ország!

Akkor az ismerősödtől kell kérni számlakivonatot, hogy mennyiért vette, és azt az összeget fogják megvámolni.

Szerk.: Ha KP-ban, akkor meg számla kell róla. :)

Különben meg hogy kideritik mennyi is az értéke arról csak annyit hogy mi van ha már használt vagy rossz és azért annyi.

Azért annyira nem hülyék, hogy ne hívjanak szakembert/vagy már eleve van valaki/vagy valaki csak ráüt a hasára és mondja az összeget.

[ Szerkesztve ]

undefined

(#9509) DJTJ válasza Ybron (#9507) üzenetére


DJTJ
tag

teljesen mindegy kitől veszed ha EU-n kívülről jön ÁFA és vámköteles,ha esetleg van egy kínai rokonod:) akkor lehet valamilyen hivatalos papírt bemutatni,hogy Ő a te rokonod és ajándékba kapod tőle.

(#9510) wwhy válasza Ybron (#9507) üzenetére


wwhy
veterán

Már sokadjára mondom, h a kutyát sem érdekli, h ki vette meg és milyen jogcímen kapod, ha meghaladja a 45EUR-t, akkor fizetni kell és kész. Ha nincs számla/átutalási igazolás, akkor a vám a ráírt érték szerint állapítja meg a fizetendőt, illetve ha gyanús (termék fajtája-ára nincs köszönő viszonyban se) kibontják, és akkor utánajárnak, h az adott termék mennyibe kerül. Ilyenkor kezdődik a cirkusz: neked kell igazolni, h használt/rossz, illetve az eladó kell nyilatkozatokat küldözgessen, amit nem biztos, hogy megtesz.

ludsimon: egész EU-ban, nem csak itt, ez uniós normatíva; ahol kisebb az áfa, azok mázlisták :D

[ Szerkesztve ]

ELADÓ <<narancs Honor Magic5 Ultimate>> <<Újszerű, doboz, minden kellék>>

(#9511) Ybron


Ybron
senior tag

Ez nagyon jó, látom itt mindenképpen lehúzásra megy a dolog...

Nehogy már még véletlenül olcsóbban is hozzá juss a dolgokhoz.

[ Szerkesztve ]

(#9512) ludsimon válasza wwhy (#9510) üzenetére


ludsimon
veterán

Jah, amerikában valami 8% az áfa, vagy körülötte valahogyan! :Y

undefined

(#9513) DJTJ válasza ludsimon (#9512) üzenetére


DJTJ
tag

Nem is kell olyan messze menni már a szomszédos Szlovéniában is csak 8% az ÁFA:)

(#9514) Ybron


Ybron
senior tag

Egyébként ha megvámolják és fizetnem kell x összeget akkor azt hogyan tudom megtenni ?
Mivel nem pesti vagyok. Küldenek róla számlát, csekket, vagy be kell mennem személyesen ?

(#9515) wwhy válasza Ybron (#9514) üzenetére


wwhy
veterán

kihozza a postás a csomit, fizetsz neki.
ha nem vagy otthon, akkor hagy értesítőt, bemész a postára, és ott fizetsz.

ELADÓ <<narancs Honor Magic5 Ultimate>> <<Újszerű, doboz, minden kellék>>

(#9516) Ybron válasza wwhy (#9515) üzenetére


Ybron
senior tag

Jaa, azt hittem először küldenek egy csekket amin be kell fizetnem a vámdijt, majd csak azután küldik ha megkapták. De igy sokkal logikusabb.

Köszönöm a sok segitséget.

[ Szerkesztve ]

(#9517) PoLizei válasza Ybron (#9511) üzenetére


PoLizei
aktív tag

Ez nagyon jó, látom itt mindenképpen lehúzásra megy a dolog...
Meg hogy pl. legyen munkahelyed. A vám nem mai találmány, és mindenhol alkalmazzák. Persze egyikünk sem örül, ha fizetnie kell :( , de be kell látni, hogy szükség van rá (kisebb tételek fölött úgyis szemet húnynak).

Én is paráztam, hogy a cserére visszaküldött síkesztyűk, amikről itt írtam, esetleg a második beérkezéskor elakadnak a vámon, mivel már értékhatár felett vannak. Nagy szívás lett volna, de szerencsére ma MEGJÖTTEK :DD . Így megtörtént a karácsonyi ajándékozás is :B ...
Van tanulság eladó és vevő szempontból is:
Az eladónak nagyon meg kell néznie, hogy mindent jól csomagolt-e, pláne, ha a tengerentúlra küldi, hiszen egy apró tévedés miatt is sok kellemetlenség adódhat: hosszú késés, plusz költségek, többszörös rizikó a szállításkor.
Mint vevő megtanultam, hogy nem vásárolok egyben több terméket, mivel a szállítás díját úgyis megfizettették mindkettőre, az eladó belekeveredett a "rendkívül bonyolult" rendelésbe, és így csak 1 feedback-pontot kaptam az egészre.

P*L****

(#9518) Ybron válasza PoLizei (#9517) üzenetére


Ybron
senior tag

Kifejtenéd miért van szükség rá..
Figyelj én nem bánom... vámoljanak ,de azért ne ilyen irreális magas díjakkal.
Másféleképpen is ki lehetne szabni az összeget.

(#9519) Bocsek válasza PoLizei (#9517) üzenetére


Bocsek
aktív tag

Én is ha több ugyanolyan cuccot rendelek, akkor inkább pár napot hagyok a vásárlások között, hogy tuti ne egybe küldje az eladó és ne akadjon fenn a rostán.

(#9520) Bocsek válasza ludsimon (#9448) üzenetére


Bocsek
aktív tag

Nekem már volt hasonló. Még talán októberben. A magyar posta átcsomagolta, meg hasonlóképp átragasztgatta, és volt benne egy levél, hogy ne haragudjak, de már ők is olyan állapotban kapták a csomagot hogy szét volt dőlve, meg mintha a Yeti megmarcangolta volna, és ezért újracsomagolták. Pontosabban ezzel a széles ragasztószalaggal 50-szer körbetekerték - öröm volt kibontani. De legalább benne volt mind az 5db termék amit rendeltem.

(#9521) ludsimon válasza Bocsek (#9520) üzenetére


ludsimon
veterán

Remek!

Akkor még is valahol út közben hibázhattak, vagy az is lehet, hogy a vámon sz@rakodtak vele, aztán mikor a postához ért, kicsit helyrepofozták, mivel ez is rendesen át volt ragasztva, azzal az átlátszó széles ragasztóval.

undefined

(#9522) PoLizei válasza Ybron (#9518) üzenetére


PoLizei
aktív tag

Inkább bemásolom a Wikiről:

A vám az államok által kivetett adószerű kötelezettség a vámhatárukat átlépő árukra. Célja egyrészt az állam bevételeinek növelése és az ország gazdaságának szabályozása: az adott ország piacán forgalomban lévő áruk szerkezetének és árának befolyásolása, leggyakrabban a hazai termékek, vagyis a hazai termelők védelme.

Érdekes a 2. bekezdésben a piaci mechanizmusok torzulását hangoztató vélemény is, de gondolj bele, mi lenne, ha pl. a távolkeletről beáramló olcsón előállított árukat nem vámolnánk meg? Mit termelhetnénk mi magunk, mit tudnánk mi eladni? (Így se sokat)
Persze ez inkább nagy tételben érvényes, nem az eBayen folyó kereskedés döntené romba az európai gazdaságot, de valahogy be kell zárni a kiskapukat is.

P*L****

(#9523) Ybron válasza PoLizei (#9522) üzenetére


Ybron
senior tag

Figyelj, én nem kezdek el erről vitatkozni, mert akkor reggelik itt ülhetnénk, hogy minek miért van értelme és miért nincs, mikor befizetsz 20 fajta adót és eltartasz olyanokat akikhez semmi közöd... Ahogy irtam is felőlem lehet vám, de ne ilyen irreálisan magas díjakkal.

(#9524) PoLizei válasza Ybron (#9523) üzenetére


PoLizei
aktív tag

Igazából az ÁFA ami nagyon sok nálunk, a vám csak pár %.

És nem is a magyar közteherviselési rendszert akartam védeni, csak általánosságban írtam a védővámok céljáról.

P*L****

(#9525) Ybron válasza PoLizei (#9524) üzenetére


Ybron
senior tag

Igen, igy van ahogy irod.

(#9526) Flexy90


Flexy90
senior tag

November 20.án feladtak nekem egy csomagot, sajnos még mindig nem jött meg. Beszéltem az eladóval, az lett a vége h visszafizette a pénzt, és mondta h ha mégis megjönne akkor fizessem ki újra.
Nos az a kérdésem h ilyen esetben h kell visszafizetni?

Xiaomi Fan

(#9527) wwhy válasza Flexy90 (#9526) üzenetére


wwhy
veterán

küldd el neki paypalen a pénzt (send money)

ELADÓ <<narancs Honor Magic5 Ultimate>> <<Újszerű, doboz, minden kellék>>

(#9528) Flexy90


Flexy90
senior tag

ehhez elösször utalnom kell a paypal-re?

Xiaomi Fan

(#9529) wwhy válasza Flexy90 (#9528) üzenetére


wwhy
veterán

persze; feltöltöd a PP számládat és onnan utalod tovább.

ELADÓ <<narancs Honor Magic5 Ultimate>> <<Újszerű, doboz, minden kellék>>

(#9530) Ybron


Ybron
senior tag

Egyébként, hogyan tudom meg hogy ha vámolják a csomagom ?
Gondolom ha nincs telefonszám irva, akkor mail vagy levélben értesitenek, ha igy van.

(#9531) wwhy válasza Ybron (#9530) üzenetére


wwhy
veterán

pontosan, kapsz egy ajánlott levelet;

Egyéb: ma kaptam meg, h az ebay is lezárta az ügyemet:

Final decision:
This case has been decided in the seller's favor.
eBay Customer Support comments:
"You will not be issued a refund."

Ennyi, nem több. Szóval kezdek csalódni a buyer protection-ban :(

ELADÓ <<narancs Honor Magic5 Ultimate>> <<Újszerű, doboz, minden kellék>>

(#9532) amargo


amargo
addikt

Tegnap megérkezett USA-ból egy USPS-el feladott csomag, amit 21.-én adtak fel. Ami a probléma inkább, hogy a postás belegyűrte a postaládába, ez azt jelenti, hogy benyomta az ajtaját (ezzel elérte, hogy bárki kitudja nyitni) és bele rakta. Ezek utána, ha kilopják a csomagot akkor buktam.

“The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

(#9533) ludsimon válasza amargo (#9532) üzenetére


ludsimon
veterán

Sajnos van ilyen!

Szerecsére én a mi postásunkat elég jól ismerem, és nagyon rendes fazon.
Becsönget ha valami nagy jön, és ha nem vagyunk itthon, akkor odateszi a láda mellé, nem begyűri.

undefined

(#9534) Ybron válasza wwhy (#9531) üzenetére


Ybron
senior tag

És menny idő után kapom meg az ertesitést(levelet) ?
Pl Hétfon már elvámolták onnatól hány nap mig kiküldik az értesitist es hány nap mig elküldik a csomagot ? Ha megkapta ma levelet nekem mit kell tennem ? Csak varnom hogy majd kuldjek ?

(#9535) wwhy válasza Ybron (#9534) üzenetére


wwhy
veterán

megvámolás után rögtön küldik, 2-3 nap, abban leírják, h mit kell tenned, felhívod őket telefonon, egyeztettettek, és már küldik is.

ELADÓ <<narancs Honor Magic5 Ultimate>> <<Újszerű, doboz, minden kellék>>

(#9536) Ybron válasza wwhy (#9535) üzenetére


Ybron
senior tag

Köszi :R

Amennyiben EU-n kívülről érkezik az áru, 3-8% közötti VÁM és 20% ÁFA fizetési kötelezettséged is fennállhat (A 20% ÁFA természetesen a vámmal megnövelt értékre kerül, hiszen így "belföldiesítik" az árucikket)
Ezt gondolom igy kell ertelmezni:
pl: 146 000+11680(8%vám)=157 680 és erre jön a 25% ÁFA...157 680 +39420=197100
azaz 39420 az összköltseg, plusz amit irtatok egyéb költségek.

vagy tudom igy is:
146 000 + rajön pl 8% vám az=11680 es erre az összegre azaz 11680+25% ÁFA az =2920 ami összesen 14600

itt 14600 a vámdij, plusz még erre is azegyéb költség.
Ez már szimpatikusabb.
akkor azt mondjatok hiába irja rá hogy GIFT ées értéknek 165$ úgy is rájönnek az eredeti értékére.

(#9538) wwhy


wwhy
veterán

Ez ebay döntése ellen lehetett fellebbezni, meg is tettem, kértem, hogy indokolják meg a döntésüket, de nem sok eredménye volt:

"Please know we considered all the available case information when we made the decision and have now closed the case."

Arra sem reagáltak, h a PP az én javamra dönöttt, semmilyen plusz infót nem kértek, ez van oszt cumi.

[ Szerkesztve ]

ELADÓ <<narancs Honor Magic5 Ultimate>> <<Újszerű, doboz, minden kellék>>

(#9539) ToBeY


ToBeY
nagyúr

Hello
HongKong-ból mennyi szokott lenni a szállítási idő?1hét már eltelt csak azért kérdem.

(#9540) ludsimon válasza ToBeY (#9539) üzenetére


ludsimon
veterán

2-3 hetet minimum várjál átutalást kifizetést követően.
Általában 3. hétre már meg szokott jönni.

[ Szerkesztve ]

undefined

(#9541) Ybron


Ybron
senior tag

Egyebkent ha 95$ kuldik GIFT kent annak is eleg nagy az eselye hogy megvamoljak ?
Akkor az se szamit ha maganszemelytol van ?

(#9542) Winner_hun válasza Ybron (#9541) üzenetére


Winner_hun
félisten

10 dollárt szoktak a csomagra írni a 95 helyett, így igen kicsi az esélye:)

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#9543) Ybron válasza Winner_hun (#9542) üzenetére


Ybron
senior tag

Akkor cumi, mert 95 irt ra...

(#9544) Winner_hun válasza Ybron (#9543) üzenetére


Winner_hun
félisten

Nem feltétlen;)

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#9545) wwhy válasza Ybron (#9541) üzenetére


wwhy
veterán

sajnos egyáltalán nem számít, h kitől jön :(

ELADÓ <<narancs Honor Magic5 Ultimate>> <<Újszerű, doboz, minden kellék>>

(#9546) Ybron


Ybron
senior tag

Majd kiderul, mert aen anno hallottam annyi fele variaciot, hogy maganszemelyektol jon akkor nem kell vamot fizetni, meg olvastam a vam es penzugyorseg oldalan hogy 45 euro es erteku ajandek alatt nem kel fizetni, de ha a folott van akkor bizonyos esetekben nem kell csak..

(#9547) wwhy válasza Ybron (#9546) üzenetére


wwhy
veterán

a vám&Pénz tájékoztatása szerint csak az értékhatár számít, a feladó közömbös

ELADÓ <<narancs Honor Magic5 Ultimate>> <<Újszerű, doboz, minden kellék>>

(#9548) Ybron válasza wwhy (#9547) üzenetére


Ybron
senior tag

Akkor varom a telefont,mert mar megerkezett Magyarorszagra.

(#9549) wwhy válasza Ybron (#9548) üzenetére


wwhy
veterán

kitől is? postán küldenek egy ajánlott leveled, nem fog felhívni senki:) majd te fogsz kínlódni, h valahogy ne legyen foglalt vagy vegye már fel vki azt a számot, amit megadnak ;)

ELADÓ <<narancs Honor Magic5 Ultimate>> <<Újszerű, doboz, minden kellék>>

(#9550) Ybron válasza wwhy (#9549) üzenetére


Ybron
senior tag

Jaa, akkor nem ertem minek kerte el az elado a telszamomat...
Persze gondolom azt hitte, hogy mikor megerkezik es elvamoljak akkor rajta legyen a telszamom hogy fel tudjanak hivni. Igaz ezt irta is, hogy igy gyorsabb az ugyintezes, persze o nem tudhatja hogy itt hogy mennek a dolgok.

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  eBay (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.