Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Apple notebookok (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-01-31 18:13:27

LOGOUT.hu

Gyakori kérdések és alkalmazás ajánló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#11651) Nyugdíjas válasza DanielK (#11650) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

Azért nem pont ugyanaz a kettő.

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#11652) DanielK válasza Nyugdíjas (#11651) üzenetére


DanielK
addikt

Arra gondoltam, hogy mindkettőnek "bele kell néznie" az adott médiába (itunes match a zenébe, plex a videóba). Valamilyen algoritmussal meg kell nézniük, hogy mi az a fájl éppen.

(#11653) tDr1v3r válasza DanielK (#11652) üzenetére


tDr1v3r
veterán

Valószínüleg fáljnév alapján nézik...

disznóvágás, nepotizmus, pálinkagőzös hedonizmus | intelhüttö (c) Tirexi, szívünkben őrzünk örökre <3

(#11654) DanielK


DanielK
addikt

Ennek a plexnek csak böngésző alapú programja van? :F

(#11655) Nyugdíjas válasza DanielK (#11654) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

A Media Managerre gondolsz?

[ Szerkesztve ]

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#11656) DanielK válasza Nyugdíjas (#11655) üzenetére


DanielK
addikt

igen. :K

Illetve apple tv-re csak az ios program beiktatásával lehet kitenni a képet?

(#11657) Xero válasza DanielK (#11656) üzenetére


Xero
nagyúr

Nyomd az option-t(alt) amikor rányomsz a media managerre. Akkor a default felületet hozza be.

(#11658) bLaCkDoGoNe válasza DanielK (#11652) üzenetére


bLaCkDoGoNe
veterán

Egy zene sok-sok forrásból származhat, ráadásul ezerféle fájlnéven futhat ugyanaz a szám. Videóknál sokkal-sokkal kevesebb forrásból származnak a dolgok, ráadásul egy scene szabványos fájl elnevezést nem nagyon szoktak az userek átnevezgetni, így annak alapján könnyebb lehet dolgozni is.

"«Fuck does Cuno care?» The boy turns to you. (He doesn't care.)" [+] "The parasite makes nothing for itself. Its only tools are taxes and tithes meant to trick you into offering what it has not earned. In Rapture we keep what is ours." [+] 

(#11659) Ochocinco46


Ochocinco46
aktív tag

sziasztok!
tudtok valamilyen módszer ajánlani amivel az air-em kijelzőjén lévő kis pöttyök eltávolíthatóak?
a kis kendővel amivel a port szoktam törölni ez nem jön le. esetleg valami folyadékot megéri kipróbálni ami erre van, vagy ne kockáztassak?
köszi

még annyival kiegészíteném, a gép lassan másfél éves és a touchpad közepe tájékán ott ahol a legtöbbet használom, kicsit már más színű ha fény felé fordítom. az kopás vagy kosz? és ha kosz mivel érdemes tisztítani.

[ Szerkesztve ]

(#11660) xedos válasza Ochocinco46 (#11659) üzenetére


xedos
addikt

Sima clean ablakmosóval szoktam...

(#11661) Jorus válasza xedos (#11660) üzenetére


Jorus
nagyúr

+1

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#11662) DanielK válasza Xero (#11657) üzenetére


DanielK
addikt

a defaultnál hogyan lehet lejátszani egy filmet?

illetve apple tv-re csak ios eszköz közbeiktatásával lehet kitenni a képet? :F

(#11663) Xero válasza DanielK (#11662) üzenetére


Xero
nagyúr

A media managerben sehogy. Ahhoz a Plex media player kell. Ez a helyi adatbázisból tud lejátszani, vagy plex accounttal akárhonnan.

Az Apple Tv-t passzolom. Olyan nincs a háznál. Elviekben Jailbreak kell hozzá és a Plex kliens app telepítése.
Wiki

[ Szerkesztve ]

(#11664) DanielK


DanielK
addikt

Plex+ATV3.
Egy iOS készülék közbeiktatásával simán megy a lejátszás. :C Eddig i5 és ipad2-vel próbáltam és simán ment mindkettő. :K

(#11665) DanielK


DanielK
addikt

Plex kérdésem lenne.
Szépen el kezdtem a filmeket rendezgetni (magyar cím. magyar leírás, borító). Ez egy adatbázisba ment, gondolom. Mi van akkor, ha nagyobb hddra költöznék (a filmeket átmásolnám)? El lehet menteni az adatbázist? Vagy ujra vihetem fel az adatokat?

[ Szerkesztve ]

(#11666) Nyugdíjas válasza DanielK (#11665) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

Vannak módszerek, nekem igazán sose sikerült sajnos. Az adatbázis költöztetés a Plexnél egy kissé pain in the ass kategória :D

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#11667) bmwk1200s


bmwk1200s
őstag

Hatha itt tobben olvassatok es tudtok segiteni:

"Sziasztok!
Egy ideje képtelen vagyok a MacBook Promra appot telepíteni a storebol. Mindig hibát jelez es hogy a purchases fül alatt próbáljam ujra..
De nem is engedi ujra letölteni, az a baj!
A dockon levő töltő csík teljesen megtelik, de nem tűnik el es nem is indítható az app.
A lauchpaden is ez a helyzet..ott van az ikonja amit nem lehet torolni es rajta a tolto csík..
Jogjavítást próbáltam de nem hozott eredményt.
A rendszerem: 10.8.2"

Elore is koszi minden tanacsot!

Semmit sem írok alá!

(#11668) DanielK válasza Nyugdíjas (#11666) üzenetére


DanielK
addikt

a picsába :(((

(#11669) Xero válasza DanielK (#11668) üzenetére


Xero
nagyúr

Ha csak a filmeket tároló lemezt cseréled, akkor nincs gond, ha azonos marad az elnevezése. Rendszer lemez cserénél sincsenek gondok. Én migráltam már ide-oda-amoda a rendszert (főverziók és számos gép között), de nem igazán ütköztem még problémába. Ha a home librarydben ott van a media server app support foldere, és az elérési útvonalak nem változnak, akkor seamless az egész.

(#11667) bmwk1200s: Másik user alatt is nézd meg. Logok mit írnak?

[ Szerkesztve ]

(#11670) DanielK válasza Xero (#11669) üzenetére


DanielK
addikt

Jelenleg egy 1TB-s notebook merevlemezen vannak a filmek. Kezd kevés lenni. A neve VIDEOS. Ugyan ezt adnám a másiknak is. Szóval akkor menni fog? Márkától függetlenül, csak a neve legyen ugyanaz?

Illetve ehhez kapcsolódó kéréds. Melyik érné meg szerintetek?
1. [link]
2. [link]
3. [link]
4. [link]

Ezeken vacillálok. Az a baj, hogy még nem találtam olyan külső racket, ami így nézne ki (ha külön venném) vagy minőségben és működésben ilyen lenne... de ha tudtok az is jó lenne, meet úgy olcsóbb lenne

(#11671) Xero válasza DanielK (#11670) üzenetére


Xero
nagyúr

Semmi gond nem lenne.

Én WD-t vennék. MP-ban, MBP-ban és a hackliban is az van és előtte is azokat használom egy ideje (előtte Hitachi, az előtt IBM párti voltam, de volt már minden a kezem alatt).
LaCie külsőt nem vennék. Jártam már pórul régebbi porsche design szériással. Ment az elektronika és vele a winyó is az örök bitmezőkre.
Az, hogy milyen csatoló felületű, az már rajtad áll.

szerk: Az lemaradt, hogy vannak nagyon jó minőségű üres házak is. Pl: Lian Li

[ Szerkesztve ]

(#11672) DanielK válasza Xero (#11671) üzenetére


DanielK
addikt

itthon is kaphatóak ezek a házak?
A WD mellett vagyok én is. Van egy 1TB-s, amire csak a time machine mentések mennek havonta 1x. Annyi elég és jól is szuperál. A másik egy samu 1TB, amin a filmek vannak.

(#11673) Xero válasza DanielK (#11672) üzenetére


Xero
nagyúr

A bluechip a 2.5-eseket forgalmazza. Szerintem a nagyok is megoldhatóak itthon.

[ Szerkesztve ]

(#11674) DanielK válasza Xero (#11673) üzenetére


DanielK
addikt

[link] Ez sem olyan rossz. Gyártóról mi a vélemény?

plusz egy ilyen vinyó? :F [link]

De akkor már itt lennék: [link] A wd háza azért szebb, pláne egy mac mini mellett...

[ Szerkesztve ]

(#11675) Alex91 válasza DanielK (#11674) üzenetére


Alex91
félisten

[link], vegyel egy ilyet, azt hosszu tavon talan jobb lesz, ha szebb nem is :).

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#11676) Xero válasza DanielK (#11674) üzenetére


Xero
nagyúr

Thermaltake-et régen szerettem (a hackli is a régi Thermaltake Xaser II-es házban van, ami lényegében egy Chieftec Dragon bitang vastag fém ajtóval), de a mostani termékeikkel nem vagyok up to date. Annyira azért nem eshetett vissza a minőségük 5-10 év alatt.
Tárolásra pedig teljesen felesleges a WD black. Bőven elég a green is. A black csak megfőzné magát a házban és zajongana.

Azt azért halkan jegyzem meg, hogy ha mégis a WD mellett döntenél, akkor remélem nem az apple.hu-ról rendeled. Attól azért lényegesen olcsóbb beszerzési források is vannak: Pl No.1 Pl No. 2

(#11675) Alex91: Ha nem cserélgeti a lemezeket, akkor ennek nem sok értelme van.

[ Szerkesztve ]

(#11677) bmwk1200s válasza Xero (#11669) üzenetére


bmwk1200s
őstag

Hol találom a log-ot, amiből lehetne valamit következtetni?

Semmit sem írok alá!

(#11678) Xero válasza bmwk1200s (#11677) üzenetére


Xero
nagyúr

System Information. Egyébként /var/log/install.log és a var/log/system.log lehet érdekes.

(#11679) Jorus válasza bmwk1200s (#11677) üzenetére


Jorus
nagyúr

/private/var/log/

Szerk.: megelőztek

[ Szerkesztve ]

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#11680) Alex91 válasza Xero (#11676) üzenetére


Alex91
félisten

Ha allandoan el akarja erni a cuccait, akkor NAS. Ha alapvetoen archivalni szeretne, akkor meg szerintem ez egy viszonylag koltseg optimalizalt dolog. A 4 TB is hamar meg fog telni...

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#11681) Xero válasza Alex91 (#11680) üzenetére


Xero
nagyúr

Engem nem kell meggyőzni. Van a háznál NAS, TC és a MP is 24/7 jár pár TB-al a gyomrában. :P

Akkor tartom jó döntésnek a zárt külső tárolót, ha alkalmanként mozgatni is kell a tartalmát a géppel együtt. Más esetben én is egy NAS mellett teszem le a voksomat. A ReadyNas Duo V2 pl egy megbízható kis kütyü, viszont érdemes elzárni, mert zajos a kis huncut. Simán van majdnem annyi hangja mint egy Linksys srw2016 switch-nek, ami azért nem egy csöndes dolog. Azt ahol használtam szépen száműztük is a switch mellé a garázsba a rack szekrénybe. :P

Bár feltételeztem, hogy ezeket számba vette már és így született a döntés.

[ Szerkesztve ]

(#11682) DanielK válasza Xero (#11676) üzenetére


DanielK
addikt

Köszi. Hát 10-sel olcsóbb, amint linkeltél. Viszont kötve hiszem, hogy Amexet elfogadnak. Apple azonnal tudja szállítani, illetve elfogad bármit. Nekem az amexszel való fizetés fontos. Ezért keresek olyan helyet, ahol ezt lehet. A WD mellett maradok, minden szín alatt, ha más nem, akkor vinyóban biztos. Bár nem értek hozzá, ezért is kértem tanácsot. Akkor greent nézek.

Alex91: köszi, de az asztalon lenne, ahol könnyen porosodna stb. A vinyót félteném annyira, hogy egy házat azért dobjak köré.

Egyelőre nincs szükségünk nasra (csak filmek, sorozatok lennének rajta, amit otthon nézünk, akor meg bekapcsoljuk és rákötjük). Illetve lehet azt csinálom, hogy egy külső vinyó + rack őáros mellett maradok, és akkor később, ha vennék nast, akkor abba mehetne a vinyó. Mit szóltok? :F :B

[ Szerkesztve ]

(#11683) Alex91 válasza DanielK (#11682) üzenetére


Alex91
félisten

Alex91: köszi, de az asztalon lenne, ahol könnyen porosodna stb. A vinyót félteném annyira, hogy egy házat azért dobjak köré.

Hmm, lattal mar huzamosabb ideje hasznalt PC-t belulrol? Na, ott porosodik igazan, az asztalon mar kevesbe :D.

Te dontesed, de en mar nem ferek az asztalon a kulso vinyoktol :). Van ami mar a foldon van.

A kulso hazzal kapcsolatban meg annyit, hogy tapasztalatom szerint az olcsok gagyik, ami meg jo, az draga, es az se mind nez ki jo. IMHO My Book, es ha nem munka HDD, akkor a Studio se fontos.

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#11684) DanielK válasza Xero (#11681) üzenetére


DanielK
addikt

WD MyBook lesz, szerintem.
3TB-os fekete 50e Ft. Ugyanez aluminium házban, csak az apple-nél találtam, 64 e Ft.
A műanyag házas nem melegszik jobban?

[ Szerkesztve ]

(#11685) Alex91 válasza DanielK (#11684) üzenetére


Alex91
félisten

Hogy bekajaljatok ezt a femhazas hutest :DD. A legtobb nem hut semmit...

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#11686) DanielK válasza Alex91 (#11685) üzenetére


DanielK
addikt

egy a bajom 4TB-ost sehol sem találok, csak az apple-nél.
DE még külön, sima HDD-ként sem találok 4TB-osat... :F

(#11687) Alex91 válasza DanielK (#11686) üzenetére


Alex91
félisten

Akkor ott kell venni :). Bar megneznem, hogy melyik meret a koltseghatekonyabb. (Fajlagosan melyik olcsobb.)

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#11688) DanielK válasza Alex91 (#11687) üzenetére


DanielK
addikt

És egy ilyen páros: :F
WD HDD green
külső ház

lehet, nem is kell 3TB... :B

(#11689) Alex91 válasza DanielK (#11688) üzenetére


Alex91
félisten

[link], ez azert szerintem szebb... :) (Van FW800-as is, de annak horror az ara!)

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#11690) DanielK válasza Alex91 (#11689) üzenetére


DanielK
addikt

Köszi! :R Ez brutál jó. Nem kell ide a 90e WD. :D Sőt, ebből 2x3TB is kijön, ha megszorulnak a 3TB-tal.

A firewire- gondolkodok, mert nem lenne rossz a plusz adatfolyam. Gondolom thunderbolt nincs.

(#11691) Alex91 válasza DanielK (#11690) üzenetére


Alex91
félisten

Thunderbolt qrva draga, kulso hazat meg nem is lattam. Seagate-nek van interface sajat HDD-ihez, de brutal aron. FW800 mar megfizethetobb, bar abbol sincs nagy valasztek. Munka HDD-nek ok, de most en archivra/filmnezosre foloslegesnek tartom (meg USB2.0-val szemben is).

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#11692) DanielK válasza Alex91 (#11691) üzenetére


DanielK
addikt

én is erre jutottam. :B Köszi!

Még egy kérdés. WD Green vagy Red? Red NAS-okba való, ha jól tudom, a greent nem tudom mibe szánják.
Melyiket vegyem? A ház marad az usb 3-as inXtron.

(#11693) Alex91 válasza DanielK (#11692) üzenetére


Alex91
félisten

A legolcsobb 3TB-os :). Legyen az barmelyik gyarto termeke.

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#11694) DanielK válasza Alex91 (#11693) üzenetére


DanielK
addikt

na mégis variálok
a legolcsóbb 3TB-s vinyó+szebb rack ~44e Ft.
Akkor inkább ezt veszem: [link] Ez direkt erre van készítve, hűtése is jobb stb. A különbség 5e Ft.

(#11695) DanielK


DanielK
addikt

Bármelyik is lesz, szerintetek mire formázzam?
HFS+ jó lesz neki? :F

(#11696) Xero válasza DanielK (#11695) üzenetére


Xero
nagyúr

Persze, hogy jó lesz.

(#11697) selenge


selenge
tag

Sziasztok! Hozzam kerult egy mac a1181-es. Szar volt a toltoje, most kapott egy ujat, toltest veszi, vilagit a led. Amikor bekapcsol zenel egyet de csak feher kep van semmi... Valami tipp?

SZIASZTOK, ÚJ VAGYOK ITT! HOGY VAGYTOK? - Nyomd meg a CapsLock-ot!! - HUUUUU, KÖSZI, MOST MÁR NEM KELL TARTANOM A SHIFTET!

(#11698) Xero válasza selenge (#11697) üzenetére


Xero
nagyúr

-SMC / PMU reset.

-Option (Alt) nyomva tartásával indítás, hogy van-e bootolható rendszer.

-Külső megjelenítő csatlakoztatása.

(#11699) selenge válasza Xero (#11698) üzenetére


selenge
tag

Smc/pmu reset mit jelent? :) bocsi total lama vagyok machez. (Kigugliztam :) meglesem, koszi a tippeket )

[ Szerkesztve ]

SZIASZTOK, ÚJ VAGYOK ITT! HOGY VAGYTOK? - Nyomd meg a CapsLock-ot!! - HUUUUU, KÖSZI, MOST MÁR NEM KELL TARTANOM A SHIFTET!

(#11700) selenge


selenge
tag

Nem reagal semmire, viszont egy ? Villog szurke"mappaban"...

SZIASZTOK, ÚJ VAGYOK ITT! HOGY VAGYTOK? - Nyomd meg a CapsLock-ot!! - HUUUUU, KÖSZI, MOST MÁR NEM KELL TARTANOM A SHIFTET!

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Apple notebookok (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.