Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Apple notebookok (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-01-31 18:13:27

LOGOUT.hu

Gyakori kérdések és alkalmazás ajánló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#11701) Xero válasza selenge (#11700) üzenetére


Xero
nagyúr

Akkor csak nincs rajta bootolható rendszer.

(#11702) selenge válasza Xero (#11701) üzenetére


selenge
tag

Es a regi rendszer nem hizhato vissza valahogy? Mert nem olyan regen meg hasznaltak, aztan meghalt a tolto ...

SZIASZTOK, ÚJ VAGYOK ITT! HOGY VAGYTOK? - Nyomd meg a CapsLock-ot!! - HUUUUU, KÖSZI, MOST MÁR NEM KELL TARTANOM A SHIFTET!

(#11703) Xero válasza selenge (#11702) üzenetére


Xero
nagyúr

A Command-R kombinációval megpróbálható a recovery partíció életre keltése (ha van). Ha nincsen, akkor még lehet próbálkozni telepítővel is. Az adatok maradnak, csak a rendszer lesz új.

Sajnos benne van a pakliban, hogy a HDD adta meg magát, szóval ez így nehéz eset. Mindenképpen kell hozzá egy telepítő. Azt sem árt tudni, hogy a sok A1181 közül pontosan milyen gépről is van szó. Ez nagyban befolyásolja a telepíthető rendszereket verzióját.

[ Szerkesztve ]

(#11704) DanielK


DanielK
addikt

Plex:
A filmjeim fele eltűnt a webes plexben, a normál appban ott vannak. DE a sorozatokkal nincs gond, mint ott vannak a normálban is és a webes appban is.
Az iOS appben meg egy film sem látszik, a sorozatok mind...
Mi lehet a gond? Ezt hogyan lehet orvosolni? :F
Nem írnám be újból az adatokat... :U

(#11705) goldnarmz válasza DanielK (#11704) üzenetére


goldnarmz
aktív tag

Mit csináltál a szerveren azelőtt, hogy eltűntek?

(#11706) DanielK válasza goldnarmz (#11705) üzenetére


DanielK
addikt

beírtam egy filmhez a metaadatokat...
igazából megoldottam, a filmek adatbázist töröltem és újraírtam.

Két kérdésem lenne még a plexhez:
1. le lehet-e menteni az adatbázist valahogy, hogyha legközelebb ilyen lenne, akkor csak visszatöltsem az ép fájlt?
2. van valami magyar adatbázis, ami a sorozatokhoz és filmekhez a magyar metaadatokat írja be? Ezt megcsinálni több mint 800 résznél nem szerencsés.

(#11707) newface567


newface567
csendes tag

Érdeklődnék, hogy tudja-e valaki hol lehet olyan fícsört találni a Pagesbe ami ABC sorrendbe rakja a Bibliographyt? Már ha van ilyen. (Néztem a felső menüsort, az inspectort, mindent.)

(#11708) Sakab


Sakab
senior tag

Sziasztok, olyan kérdéssel fordulnék hozzátok hogy szeretnék Automator-ba irni egy skriptet vagy mit arra hogy egy adott link-et leszedjen folyamatosan egy adott dátumtól

a link maga így nézneki

http://www.bumerang.hu/archivhang/BUM2006/06/06/20060606001.wma

és innen indulna. Ha elmagyrázom hogy miez akkor egyértelmübblesz mit is szeretnék.
Bumeráng archimumot szeretném lementeni gépre.Fent van 7év kb.
Minden nap 8-12 rész. azaz a dátum év hónap nap és utána a 01, 02, 03 stb címmel.
Na most hogy tudom én ezt beállítani az automatorba hogy autómatán kezdje szépen letöltögetni egy adottmappába egy adott dátumtól.
Vagy ha van más működő ötletetek akkor azt is meghallgatnám szivesen.

(#11709) irgum


irgum
addikt

Ilyen is van! :) még 104%-os az akksi az új MacBook-omban.

(#11710) Ochocinco46


Ochocinco46
aktív tag

Hali!
Airemet általában két helyen használom, mindkettőn wifivel. az egyik helyen egyből csatlakozik, ahogy bekapcsolom, a másikon viszont nem is probál inditás után. ez igy elég zavaró, hogy minden használat előtt nekem kell csatlakoznom. a beállitásoknál a listában első a sorban tehát azzal kéne kezdenie a próbálkozást nem? esetleg valami ötlet?

(#11711) hoodoo86 válasza Ochocinco46 (#11710) üzenetére


hoodoo86
tag

első körben fejeltesd el a hálózatot, és csatlakozz újra rá.

(#11712) Ilidzser


Ilidzser
tag

Sziasztok!

Kérdésem, hogy van egy csomó régi albumom, amin nincs id3 tag és külső vincsin vannak.
Van olyan program, mint windowson a winamp, hogy csak úgy natúr lejátssza és ne kelljen össze-vissza beömleszteni az itunes alá?

(#11713) Ochocinco46 válasza hoodoo86 (#11711) üzenetére


Ochocinco46
aktív tag

igy most jónak tűnik.köszönöm.

(#11714) Xero válasza Ilidzser (#11712) üzenetére


Xero
nagyúr

Vox

(#11715) DanielK


DanielK
addikt

Plex:
megint belefutottam ugyanabba a hibába. :O
kezdem unni :U

Frissítettem a sorozatokat, mert tettem bele újabbat. erre a filmeknél az 53-ból 27-et lát a webes media server. a normál app mindent megjelenít, de ios-en már teljesen üresnek írja. :W

mi lehet a gond? :F

(#11716) Alex91 válasza DanielK (#11715) üzenetére


Alex91
félisten

Nem lehet, hogy cache problema?

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#11717) Xero válasza Alex91 (#11716) üzenetére


Xero
nagyúr

Szerintem is ilyesmi probléma lesz.
A másik, hogy látom manuálisan írod át az adatbázist. Jobban járnál, ha a mappa elnevezéseket vizsgálnád felül.

(#11718) DanielK válasza Xero (#11717) üzenetére


DanielK
addikt

minden mappa a sorozat neve, a filmek egy mappában annak, minden film címe a fájl neve. csak a metaadatokat írom át magyarra...
de lehet nem fogom, ha így folytatja...
mit tudok tenni? szerintetek? :F

(#11719) selenge válasza Xero (#11703) üzenetére


selenge
tag

Kiprobaltam mindent amit a neten talaltam, de semmi csak a mappa kerdojellel... A gond higy nem mukodik a dvdje... Hogy tudnek ra uj rendszert varazsolni ha mondjuk vinyo hiba es kicserelem a vinyot?

SZIASZTOK, ÚJ VAGYOK ITT! HOGY VAGYTOK? - Nyomd meg a CapsLock-ot!! - HUUUUU, KÖSZI, MOST MÁR NEM KELL TARTANOM A SHIFTET!

(#11720) Alex91 válasza selenge (#11719) üzenetére


Alex91
félisten

Kulso DVD meghajto. Mondjuk rendszert is tehetsz kulso HDD-re.

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#11721) selenge válasza Alex91 (#11720) üzenetére


selenge
tag

Nincs kulso dvdm, emiatt nem vennek... Pen drive? Es honnan szedek meg milyen osxet? :)

SZIASZTOK, ÚJ VAGYOK ITT! HOGY VAGYTOK? - Nyomd meg a CapsLock-ot!! - HUUUUU, KÖSZI, MOST MÁR NEM KELL TARTANOM A SHIFTET!

(#11722) Alex91 válasza selenge (#11721) üzenetére


Alex91
félisten

Pendrive is mehet, csak ugye mac nelkul nem lesz egyszeru megcsinalni...

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#11723) selenge válasza Alex91 (#11722) üzenetére


selenge
tag

akkor gondolom win 7 alatt fel sem ismeri a winyót? kiszedtem belőle, kattanik 3at, utána pörög, de nem ismeri fel...

SZIASZTOK, ÚJ VAGYOK ITT! HOGY VAGYTOK? - Nyomd meg a CapsLock-ot!! - HUUUUU, KÖSZI, MOST MÁR NEM KELL TARTANOM A SHIFTET!

(#11724) selenge


selenge
tag

próbáltam a command+v-t de semmi reakció...

SZIASZTOK, ÚJ VAGYOK ITT! HOGY VAGYTOK? - Nyomd meg a CapsLock-ot!! - HUUUUU, KÖSZI, MOST MÁR NEM KELL TARTANOM A SHIFTET!

(#11725) Xero válasza selenge (#11719) üzenetére


Xero
nagyúr

Kell egy működő OS X, akár virtuális is. Ezzel ki tudod másolni a Neked tetsző OS X telepítőt (feltételezhető, hogy a Mountain Lion már nem indul rajta így a Store bukó) Disk Utility segítségével egy pendrive-ra. Arró indítod a MacBookot és kész is vagy.

(#11726) petata


petata
őstag

Hali!

Van egy kis problémám, hátha tudtok segíteni. Vidéken vagyok rokonoknál, és van itt egy oldschool SMC router, ami megosztja az itteni netet. Viszont ez csak b/g-t tud, a MBA adaptere meg (gondolom) n-es... ebből kifolyólag nem érzékeli a gép a hálózatot. :( Nem lehetne valahogy kiküszöbölni a problémát az Air WiFi-beállításaiban? Előre is köszi.

I didn't poison your dinner. I wouldn't do that to food.

(#11727) Jorus válasza petata (#11726) üzenetére


Jorus
nagyúr

Más eszközzel látszik a háló? Pl. telefon, tablet, akármi?

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#11728) petata válasza Jorus (#11727) üzenetére


petata
őstag

Igen, a One X látja.

I didn't poison your dinner. I wouldn't do that to food.

(#11729) hoodoo86 válasza petata (#11728) üzenetére


hoodoo86
tag

Az air-ben levo wifi is tud b/g halozatokra cstlakozni. A routeren wifi channel valtoztatassal latni fogja az air a routert.

(#11730) eladodo


eladodo
csendes tag

udv...

urak,egy kis segitseg kellene...

van egy 2007es mid 13" 2.16 gep nalam...
tegnap elkezdett melegedni,le-lebontogatta a toltest aztan a vegere egyaltalan nem vette fel...
probaltam levett akkumulatorral is,de nem indul...
kulserelmi nyomot nem latok,szagot nem erzek,hogy elfustolt volna...

lenne butapesten valaki,aki csak akar annyira is tudna nekem segiteni,hogy megnezzuk egy masik tappal,hogy azzal elindul e vagy esetleg szervizes,aki ert hozza???
sajnos van rajta olyan anyag,ami kellene...
:(

MILAN,sempre con te!!! - cs.a K.!!! ©™

(#11731) petata válasza hoodoo86 (#11729) üzenetére


petata
őstag

Köszönöm a segítséged, auto-ról átállítottam a csatornát 1-re, most érzékeli az Air a hálózatot (és tökéletesen működik is).

I didn't poison your dinner. I wouldn't do that to food.

(#11732) DanielK válasza DanielK (#11718) üzenetére


DanielK
addikt

Erre valaki? :F

(#11733) Ilidzser válasza Xero (#11714) üzenetére


Ilidzser
tag

Köszönöm a választ!

Még olyan kérdésem van, hogy olvastam erről az iTunes Match-ről.
Ha csak simán a fájlok neve van benevezve a számcímekkel, illetve a könyvtár neve maga az album cím, akkor mit érdemes csinálni vele, hogy ez a match felismerje?

Van valamilyen jól használható tag-ező program, vagy milyen megoldással tudnám a fontosabb albumokat az Itunes-ba menteni a mac-en?

(#11734) newface567


newface567
csendes tag

Udv, annyi lenne a problemam, hogy valami oknal fogva random kilep a Safari. (Egyszeruen bezarja, aztan se hibauzenet, se semmi.)
+ Egyszer a gep maga is egyszeruen leallt.

Valami megoldas a problemara/miert van?

(#11735) __H4X0R__ válasza Ilidzser (#11733) üzenetére


__H4X0R__
senior tag

Bár nekem nincs iTunes Match-em, de szerintem érdemes lenne, megadnod a számoknak az eredeti címét, ezt a Get Info almenüben megteheted. Az albumoknál ugyanígy tudod megadni az egyedi adatokat.

www.kristofnagy.com

(#11736) bLaCkDoGoNe válasza Ilidzser (#11733) üzenetére


bLaCkDoGoNe
veterán

Szerintem a Match nem, vagy nem csak ID3 tagek alapján dolgozik, én arra gyanakszom, hogy valamilyen audio fingerprint alapján azonosítja a zenéket.

Nekem van Match előfizetésem, ha egy zenét nem ismer fel, akkor ha fejre is állsz, akkor sem fogja felismerni, nem tudsz semmit tenni sajnos ebben az esetben.

"«Fuck does Cuno care?» The boy turns to you. (He doesn't care.)" [+] "The parasite makes nothing for itself. Its only tools are taxes and tithes meant to trick you into offering what it has not earned. In Rapture we keep what is ours." [+] 

(#11737) Ilidzser válasza __H4X0R__ (#11735) üzenetére


Ilidzser
tag

ITunes-ban van ez a Get Info?
Az a bajom, hogy rengeteg albumon van és kicsit macerásnak érzem ezt az OSX rendszeren.
Windowson nem volt ennyire macerás a zenehallgatás.
Mindenben nagyon tetszik a win-hez képest, de van néhány fapadosnak tűnő dolog.

Ezen a Matchen azért is gondolkozom, mert annyira nem drága, de feleslegesen nem akarom kifizetni...

(#11738) xedos válasza Ilidzser (#11737) üzenetére


xedos
addikt

Alma+I gomb... (Alma a CMD gomb)

Vagy megszoksz, vagy megszöksz...
Ha berendezkedsz az iTunesb-ba utána rendben műkődik!

(#11739) __H4X0R__ válasza Ilidzser (#11737) üzenetére


__H4X0R__
senior tag

Igy igaz a felette szoloval egyet ertek, az Apple elsore furcsa, de ha megszokod, utana nem nagyon akarsz váltani :)

Egyebkent úgy hozod elő a Get Info almenut, ahogy a kollega irta vagy "jobb click" ahogy neked az be van allitva, es ott lesz nem tudom hanyadik opciokent. :)

A Match-rol sokan azt mondtak az ismeroseim kozul is, hogy tok jo, bar nekem is rengeteg szamom van, annyira nem foglalkoztatott ez a kerdes.

www.kristofnagy.com

(#11740) Nyugdíjas válasza newface567 (#11734) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

A szó nélkül kilépés bizonyos URL-ek megkattintásánál egy ismert bug. Baromi idegesítő. Én majdnem visszatértem újra Chrome-ra miatta nemrégiben. (Az más miatt idegesít, és jobban, ugyhogy maradtam :D)
Elvileg a 10.8.3-al érkezett 6.0.3-as verzió orvosolja ezt. Hogy a gép miért állt le azt passzolom. Ha van összefüggés akkor komolyabb a baj,de szerintem nincsen. Ennek ellenére ez akkor sem túl jó jel.

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#11741) alba-regia


alba-regia
aktív tag

Mivel ez a topic jobban pörög, ide is leírnám a problémámat, remélve, hogy valaki tud segíteni benne:

Van egy külső HDD-m (NTFS), azon egy 100 GB-os, TrueCrypt által titkosított fájl. Még Win7 alatt hoztam létre több mint egy éve, időközönként biztonsági másolatot is készítek róla.

Pár hónapja áttértem Mac-re. Az NTFS partíciók írásához külön programot telepítettem, mivel alapból nem támogatja ezt az oprendszer, viszont a munkám során Windowst is kell használnom.

Eddig nem is volt problémám, az OSX tökéletesen írta/olvasta az NTFS partíción lévő, TrueCrypt által létrehozott fájlt. Tegnap érkezett egy frissítés a rendszerre. Ezt követően próbáltam ismét megnyitni a fájlt, de minden alkalommal a mountolásnál újraindult a rendszer.

Próbáltam újratelepíteni a TrueCryptet, valamint a titkosított fájl biztonsági mentését is megnyitni (arra gondolva, hogy esetleg az eredeti sérült), de így is minden alkalommal újraindul a gép mountoláskor.

Ha valakinek van valami ötlete, hogy mi lehet a probléma, kérem, hogy ossza meg. Az a gyanúm, hogy egyértelműen a frissítésre vezethető vissza a probléma.

(#11742) newface567 válasza Nyugdíjas (#11740) üzenetére


newface567
csendes tag

Köszönöm, remélem a gép leállása egyszeri eset volt. (Most amúgy eszembe jutott, hogy kb. 1 hete egyik mappám teljes tartalma eltűnt, illetve igazából csak nem mutatta a rendszer. Ezt onnan tudom mert keresővel megtalálta a tartalmakat. Azokat újra bemásoltam lényegébe és most ok.)

Lehet, hogy váltok Chromera. Elvileg a legfrissebb verzió van fenn, nemrég upgradeltem.

Amúgy a gép gyakorlatilag 1 hónapos. (a coconut battery korra amúgy 11 hetet írt már az első héten. Bár nem tudom, hogy a rendszer mi alapján számolja ezt. Illetve az akksi kapacitásra 97% ír(t).

Maximálisan elégedett nem vagyok amúgy, de még mindig körökkel jobbnak érzem az OS X-t a Winnél.

(#11743) Xero válasza bLaCkDoGoNe (#11736) üzenetére


Xero
nagyúr

A match tagek és hossz alapján dolgozik.

(#11744) bLaCkDoGoNe válasza Xero (#11743) üzenetére


bLaCkDoGoNe
veterán

Akkor viszont nem értem, hogy miért nem tud néhány zenét rendesen beazonosítani, amik megvannak a Store-ban, a számok hossza egyezik a Store-ból vásárolhatóakkal, és rendesen be is van tagelve. Sok album "foghíjas" emiatt, a számok többségét felismeri, de szinte mindig akad egy-kettő, amit nem hajlandó.

(#11741) alba-regia: Ha az NTFS-hez használt külső alkalmazás a Tuxera, akkor kijött hozzá egy frissítés a 10.8.3-hoz, rakd fel és nézd meg, hogy megoldja-e a problémát.

[ Szerkesztve ]

"«Fuck does Cuno care?» The boy turns to you. (He doesn't care.)" [+] "The parasite makes nothing for itself. Its only tools are taxes and tithes meant to trick you into offering what it has not earned. In Rapture we keep what is ours." [+] 

(#11745) alba-regia válasza bLaCkDoGoNe (#11744) üzenetére


alba-regia
aktív tag

Köszönöm! A Tuxera frissítés megoldotta a problémát.

(#11746) DanielK válasza DanielK (#11718) üzenetére


DanielK
addikt

Erre valaki?
Esetleg ha mappákba tenném a filmeket is? :F

(#11747) vhunor


vhunor
őstag

Legújabb Air tulajoktól érdeklődnék, hogy a termékleírásnál feltüntetett 5 órás illetve 7 órás üzemidőknek mennyire lehet hinni?

(#11748) Nyugdíjas válasza vhunor (#11747) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

Nagyjából igen. Mint Apple esetében kb. mindig. Tényleg egész hiteles üzemidőket adnak meg:K

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#11749) Jorus válasza vhunor (#11747) üzenetére


Jorus
nagyúr

Használattól függ, de a 13-asom normál esetben (szerver távmenedzsment, webböngészés, office folyamatok, zene, chat, stb.) 7-8 órát bír 3-as körüli fényerőn. WiFi nélkül 9 óra felett. Játékkal meg olyan másfél két órát.

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#11750) galaktikus


galaktikus
aktív tag

Sziasztok!

A 2011 early macbook pro-ba vettem anno ssd-t ki is cseréltem, ez eddig oké is, nem volt bonyolult. Az lenne a kérdésem, hogy ezt ugyanúgy meg lehet tenni az új retina 13, 15"-ossal? Mert ahogy a képeket nézem eléggé integráltnak tűnnek a dolgok... SSD, Ram utólagos bővítés?? Mi a helyzet ezen a fronton? :F

köszönöm a választ előre is! :R

Rizsa: 5800x -b450 tomahawk max - 2x16 Gb 3200 Mhz Crucial Ballistix Sport AT - Gigabyte 6700 XT gaming oc Productivity: MacBook Pro 13" M1 Apple Silicon

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Apple notebookok (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.