Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Apple notebookok (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-01-31 18:13:27

LOGOUT.hu

Gyakori kérdések és alkalmazás ajánló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#11601) bongeszo válasza Alex91 (#11600) üzenetére


bongeszo
aktív tag

oks! :)
mi az, hogy get info és mit próbáljak meg vele? :Y :R

(#11602) Alex91 válasza bongeszo (#11601) üzenetére


Alex91
félisten

Jobb gomb az iconon, azt a menubol get info, a felbukkano ablakban allitani a jogokat (az aljan van).

(Amugy tenyleg egy parancssor sokkal egyszerubb magyarazni...)

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#11603) newface567


newface567
csendes tag

Apple Keynote prezentációk PowerPointba exportálás során nem fog "szétcsúszni"? Pl. Keynote séma használata ami nincs PPT-be, ilyesmire gondolok. Avagy simán átkonvertálja gond nélkül?

+Alapvetően nem rossz ez a Pages de pl a Stílus (cím, alcím, normál stb.) beállításokat egyszeruen képtelenség megtalálni. (Annyit találtam, hogy jobb klikk, new paragraph style.) Tehát úgy ez az alap stílus beállítás hol van a rendszerbe?

+ Neha a safari random kilep, nem tudom mi az oka.

A fájlok átnevezése szintén problémás. (Még mindig nem tudom, hol/hogy lehet. Ha megnyitom, pl. egy pages fájlt akkor ott meg lehet áltoztatni.) De az, hogy jobb klikk, rename, na olyat nem találok...

Összességében elégedett vagyok a rendszerrel, vannak részei amik jobbak mint a Win, ellenben vannak olyan dolgok amik nem "más filozófia" vagy "struktúra" szerint hanem egész egyszerűen teljesen logikátlan módon működnek, ellenben a Winnél korrekten.

(#11604) Alex91 válasza newface567 (#11603) üzenetére


Alex91
félisten

De, szetfog.

Hat en duplan klikkelek a neven, azt atnevezem, de szerintem get infonal is atlehet...

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#11605) hoodoo86 válasza newface567 (#11603) üzenetére


hoodoo86
tag

Finderben enter az atnevezes. (Cmd+o meg a megnyitas)

(#11606) P.O.C. válasza newface567 (#11603) üzenetére


P.O.C.
tag

"A fájlok átnevezése szintén problémás. (Még mindig nem tudom, hol/hogy lehet. Ha megnyitom, pl. egy pages fájlt akkor ott meg lehet áltoztatni.) De az, hogy jobb klikk, rename, na olyat nem találok..."

ráállsz a fájlra és enter

közben megelőztek a megfejtéssel csak nem frissítettem az oldalt, bocsesz

[ Szerkesztve ]

(#11607) newface567 válasza hoodoo86 (#11605) üzenetére


newface567
csendes tag

Wow, köszönöm. Neten próbáltam keresni rá a megoldást, de összevissza irtak mindent. Nem gondoltam volna, hogy ilyen egyszerű.

Keynoteba van valami "joker" séma amivel mégse esik szét az egész munka? Esetleg OpenOffice kompatibilis az MS Office-szal?

Egyébként ha lenne valami részletes használati utmutato (angolul is tökéletes) OS X-hez és a kapcsolodo szoftverekhez, akkor megköszönnék egy linket.

(#11608) hoodoo86 válasza newface567 (#11607) üzenetére


hoodoo86
tag

Iwork helyett ms office-t hasznalok. Van libreoffice v openoffice is, tobbe kevesbe az is kompatibilis ms office-szal. Egy probat meger.

Kezdo wiki:
http://wiki.beszeljukmac.com

[ Szerkesztve ]

(#11609) #51177472


#51177472
törölt tag

Írtam pár sort alap programajimról, hátha érdekel valakit..

Olyan kérdésem lenne, hogy az automatikus fényerőállítást hol tudom kivenni? ML 10.8.2 van fennt, és a Displays-nél nincs semmi. :(

(#11610) Alex91 válasza #51177472 (#11609) üzenetére


Alex91
félisten

A geped tudja egyaltalan...?

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#11611) #51177472 válasza Alex91 (#11610) üzenetére


#51177472
törölt tag

Tudja, mar meg is van.
Pontosabban a Pro-n mukodik, de az atvitt rendszerben a PC-men nem.
pron megszoktam (bar az is friss meg:) ), de pc-n nyilvan ez nem fog menni.

[ Szerkesztve ]

(#11612) Alex91 válasza #51177472 (#11611) üzenetére


Alex91
félisten

Nam lattad a fatol az erdot, mi? :DD

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#11613) #51177472


#51177472
törölt tag

Lehet nem erre valo a topik, nemtudom.. Nem kerhetnek meg egy-ket embert, hogy irjon par programot, ami vasarlas utan "kotelezo"a vasra?
koszonom.

(#11614) Alex91 válasza #51177472 (#11613) üzenetére


Alex91
félisten

Olyan nincs, hogy kotelezo. Felteszed azt, ami kell.

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#11615) #51177472 válasza Alex91 (#11614) üzenetére


#51177472
törölt tag

Nyilvan ezert raktam idezojelbe a kotelezot.
Gondolok itt az olyan appokra, amiket Win-nel, a rendszer utan egybol felraktunk.
Vagy Mac-re nincsenek ilyeneket?

(#11616) Xero válasza #51177472 (#11615) üzenetére


Xero
nagyúr

Párszor leírtam itt-ott, de pl nálam így néz ki a dolog:
Chrome, Xcode, Espresso, Forklift, OmniPlan, OmniFocus, Pages, OpenOffice, Adobe Creative Suite (Photoshop, Illustrator), Final Cut Pro X, Compressor, Motion, LogMeIn, Dropbox, Little Snitch, The Unarchiver, VLC, Plex, XLD, Skype, Twitter, Limechat.

Nekem ezek az alap dolgok. Nyilván a felhasználási szokásoktól függ mindenkinek a lista. Van akinek semmi nem kell kb, mert csak tartalmat fogyaszt a munkáját pedig intézi Terminal-ból. :P

[ Szerkesztve ]

(#11617) #51177472 válasza Xero (#11616) üzenetére


#51177472
törölt tag

Rakeresek, koszi.

(#11618) Xero válasza #51177472 (#11617) üzenetére


Xero
nagyúr

Azt azért vedd figyelembe, hogy a listám fele kb Pro app, vagy erősen munkához köthető. Ki is emelem, ami nem Pro vonal.

[ Szerkesztve ]

(#11619) #51177472 válasza Xero (#11618) üzenetére


#51177472
törölt tag

Igen, feltunt.
Az Xcode-t napi szinten hasznalom, bar azthittem konnyebb vele ugykodni.:D

(#11620) Xero válasza #51177472 (#11619) üzenetére


Xero
nagyúr

Nincs azzal gond. Teljesen kulturált kis IDE, kiváló dokumentációval. :K

(#11621) DanielK válasza Xero (#11616) üzenetére


DanielK
addikt

A plex külső vinyóról is olvas, es szépen megjelenít onnan is mindent? Csak néha dugom ra a külső vinyót, amin filmek vannak.

(#11622) Xero válasza DanielK (#11621) üzenetére


Xero
nagyúr

Persze. Felépíti a libraryt, aztán ha használni akarod rádugod.

(#11623) DanielK válasza Xero (#11622) üzenetére


DanielK
addikt

Akkor mindenképp telepítem :R :C

(#11624) bongeszo


bongeszo
aktív tag

Ha vásárolok programot mac-re akkor azt több gépre is feltelepíthetem vagy mindre meg kell vennem külön mindre?

(#11625) Misi1979 válasza bongeszo (#11624) üzenetére


Misi1979
őstag

Egy háztartáson belül az összes mac-re feltelepítheted.

A kismókusok kenyérre is kenhetik.

(#11626) bongeszo válasza Misi1979 (#11625) üzenetére


bongeszo
aktív tag

Köszi, akkor úgy van mint ios-en...

(#11627) bLaCkDoGoNe válasza bongeszo (#11626) üzenetére


bLaCkDoGoNe
veterán

Ha az AppStore-ból veszed az alkalmazást, akkor az általad adott Apple ID-vel használt minden Mac-re felrakhatod. Ha nem az AppStore-ból veszel programot, akkor elképzelhető ettől eltérő licenszelési gyakorlat, amikor korlátozzák a telepítések számát: pl. Parallels Desktop egy licensz - egy gép rendszerű, illetve vannak olyan alkalmazások, amelyek bizonyos számú gépre (3-5-stb.) telepíthetőek legálisan.

"«Fuck does Cuno care?» The boy turns to you. (He doesn't care.)" [+] "The parasite makes nothing for itself. Its only tools are taxes and tithes meant to trick you into offering what it has not earned. In Rapture we keep what is ours." [+] 

(#11628) bongeszo válasza bLaCkDoGoNe (#11627) üzenetére


bongeszo
aktív tag

Igazábol ezt a csomagot venném meg, de bizonyos programokat főleg késöbb másik mac-en haszálnám.
A paralells is közte van, amit most is használnék de egy következő erősebb gépen jobb lenne. Nem szívesen venném meg késöbb 80 €-ért...

(#11629) bLaCkDoGoNe válasza bongeszo (#11628) üzenetére


bLaCkDoGoNe
veterán

Ezeknél az appoknál így alakulnak a licenszfeltételek:

"Parallels Desktop 8 may be installed/activated on 1 Mac. Mac Internet Security 2013 may be installed/activated on 3 Macs. The remaining apps may be used on as many personal Macs as you own; businesses must purchase 1 copy of the bundle for each Mac they want to install any of the apps on."

"«Fuck does Cuno care?» The boy turns to you. (He doesn't care.)" [+] "The parasite makes nothing for itself. Its only tools are taxes and tithes meant to trick you into offering what it has not earned. In Rapture we keep what is ours." [+] 

(#11630) marceeh


marceeh
tag

Sziasztok,

Little Snitch beállításaival valaki tudna nekem segíteni?:) egyszer már feltettem,de akkor az egész torrentkliensem meghülyült tőle! :(( előre is köszönöm a segítséget :R :R

(#11631) Xero válasza marceeh (#11630) üzenetére


Xero
nagyúr

Mit nem értesz rajta? :F

(#11632) petata


petata
őstag

Hali!

AppStore jelez, hogy update-elhető a Mactracker. Mikor rámegyek, ezt írja:
"Jelentkezzen be a(z) koviistvan@freemail.hu fiókba a fiók alkalmazásainak frissítéséhez."

Ez mit akar jelenteni? Ez valami példa e-mail, vagy mi? Mert, hogy az enyém nem, az biztos... :DDD

I didn't poison your dinner. I wouldn't do that to food.

(#11633) Xero válasza petata (#11632) üzenetére


Xero
nagyúr

Az az account amivel megvetted/megvették a programot.

(#11634) petata válasza Xero (#11633) üzenetére


petata
őstag

Éppenséggel lehet, mert valami kereskedőtől származik ez, előretelepített OS-mel. És azt az elérhetőséget nem tudom leváltani? Lehet nagyon "láma" kérdés, bocsi... és előre is köszönöm.

I didn't poison your dinner. I wouldn't do that to food.

(#11635) Xero válasza petata (#11634) üzenetére


Xero
nagyúr

Nem tudod. Meg kell venni újra a saját accountoddal.

(#11636) petata válasza Xero (#11635) üzenetére


petata
őstag

Vagy úgy. Nekem nincsen rá szükségem, csak felettébb idegesítő, hogy mutatja az értesítést, hogy már pedig update-eljem. Nem lehet valahogy törölni abból a listából?

I didn't poison your dinner. I wouldn't do that to food.

(#11637) bongeszo válasza bLaCkDoGoNe (#11629) üzenetére


bongeszo
aktív tag

köszönöm, akkor szt most inkább kihagyom, csak lesz még a paralells ilyen akcióban...

(#11638) Xero válasza petata (#11636) üzenetére


Xero
nagyúr

De. Töröld le az app-et.

(#11639) petata válasza Xero (#11638) üzenetére


petata
őstag

Köszi. Szoknom kell még az Alma világát... :DDD

I didn't poison your dinner. I wouldn't do that to food.

(#11640) Cxgrav


Cxgrav
senior tag

Sziasztok!

Találkozott már valaki azzal a hibával, hogy töltőre dugta a macjét, és az egér meghülyült. Ugrál össze vissza, mikor próbálom valahova húzni, nem azt csinálja amit kellene. Ha lehúzom töltőről megjavul, semmi baja, normáisan lehet mozgatni a kurzort. Ha visszadugom, egyből produkálja a hibát.

Valakinek valamilyen ötlet?

Köszönöm

UI: Macbook Air 1.1-ről van szó

Picture me Rollin' by 2pac

(#11641) W1


W1
senior tag

Sziasztok!
Ha Finderbe van egy mappa, és azt új ablakba akarom megnyitni, melyik billentyűt kell nyomni, hogy új ablakba nyissa?

(#11642) Xero válasza Cxgrav (#11640) üzenetére


Xero
nagyúr

Minden aljazatban produkálja? Földelt dugóval is?

(#11641) W1: CMD.

[ Szerkesztve ]

(#11643) W1 válasza Xero (#11642) üzenetére


W1
senior tag

Köszi!:R

Amúgy csak nekem újdonság, hogy az uTorrent, mióta frissítettem, magától rendezi a letöltés helyét?
Mp3, stb kiterjesztésű torrentet a zenékhez, avi, stb a filmekhez, egyéb a letöltésekbe.

(#11644) Xero válasza W1 (#11643) üzenetére


Xero
nagyúr

Nálam még mindig 1.6.5 van. Ez az utolsó megbízható minden téren.

(#11645) W1 válasza Xero (#11644) üzenetére


W1
senior tag

Ez 1.9, de nincs vele gond, és ez a "fícsör" kifejezetten tetszik.

(#11646) Xero válasza W1 (#11645) üzenetére


Xero
nagyúr

Bizonyos privát trackerek nem szeretik az ettől újabbat.

(#11647) Cxgrav válasza Xero (#11642) üzenetére


Cxgrav
senior tag

Igen, sajnos minden aljzatban produkálja :/

[ Szerkesztve ]

Picture me Rollin' by 2pac

(#11648) DanielK


DanielK
addikt

Xero:
Hálás köszönet a Plex-ért!!!! Imádom. Nem csináltam semmit és magától ezt dobta:

:C :C

Még egy kérdés. Mi van azokkal, amit nem ismert fel. Azokkal lehet valamit kezdeni?
Illetve nekem böngészőben fut, ez normális? :F

Mindenkinek csak ajánlani tudom. :K

(#11649) Nyugdíjas válasza DanielK (#11648) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

Persze hogy imádod :D Én is. Mindenki. Azért van. Nekem a legdurvább "szoftverélményem" ever.

[ Szerkesztve ]

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#11650) DanielK válasza Nyugdíjas (#11649) üzenetére


DanielK
addikt

100x jobb, mint az itunes match. Az apple tanulhatna tőlük. Ilyen találati aránnyal. A pofám leszakad! :Y :C

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Apple notebookok (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.