Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Apple notebookok (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-01-31 18:13:27

LOGOUT.hu

Gyakori kérdések és alkalmazás ajánló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#11801) nauro válasza TommyNagz (#11800) üzenetére


nauro
aktív tag

Tudom, csak ilyen szempontból jó lenne olyat venni, amin tényleg van option, command :) Bár lehet végül sima wines bill lesz hozzá. A logitechet én is néztem, abban csak a numerikus billentyűzetek hiánya zavart. Azért köszi a tippet :)

(#11802) tDr1v3r válasza nauro (#11798) üzenetére


tDr1v3r
veterán

Sima kábeles Alu-t... mondjuk következő körben én inkább egy jóféle mechanikust veszek szerintem.

(#11801): Átmatricázod, vagy megtanulod a kiosztást...

[ Szerkesztve ]

disznóvágás, nepotizmus, pálinkagőzös hedonizmus | intelhüttö (c) Tirexi, szívünkben őrzünk örökre <3

(#11803) MasterMark


MasterMark
titán

Üdv
MacBool Pro-n hogyan tudnék egy mappát vagy vinyót úgy megosztani LAN-on, hogy Win 7-es gép lássa, és másolhasson bele?

szerk.: Illetve van-e mód Win-es programot valahogy felrakni?

[ Szerkesztve ]

Switch Tax

(#11804) TommyNagz válasza MasterMark (#11803) üzenetére


TommyNagz
senior tag

Win-es programok felrakásáról pár hozzászólással feljebb olvashatsz.
A megosztás pedig alma menü - system preferences - sharing - File sharing - options, és bepipálod, hogy SMB-n is meg akarod osztani a fájlokat. De ne tépd ki a hajad, ha nem fog menni, elég szar még mindig az SMB support OS X alatt, bár már sokat javult...

encapsulation dot1q

(#11805) MasterMark válasza TommyNagz (#11804) üzenetére


MasterMark
titán

És hol kell munkacsoportot állítani (nem jelenik meg a gép winen), és miért nem tudom módosítani a hozzáféréseket?

Switch Tax

(#11806) tDr1v3r válasza MasterMark (#11803) üzenetére


tDr1v3r
veterán

'dat

disznóvágás, nepotizmus, pálinkagőzös hedonizmus | intelhüttö (c) Tirexi, szívünkben őrzünk örökre <3

(#11807) TommyNagz válasza MasterMark (#11805) üzenetére


TommyNagz
senior tag

munkacsoportot a hálózati beállításoknál a WINS alatt.

encapsulation dot1q

(#11808) Chiftain


Chiftain
aktív tag

Hellosztok a mai napon amikor alvásból felkeltettem a macbook-ot akkor elkezdte kicsíkozni a képernyőt. Az egész képernyő csíkos lett és csak a kikapcsolásra reagált. Újraindítás után feldobott 1 ablakot hogy azért állítottam le a gépet mert problémát észleltem és ha akarom akkor újra elindítja az éppen futó alkalmazásokat. Azóta nincs vele gond. A kérdésem az lenne hogy ez lehet hogy valamilyen hardveres problémának az előszele? 2010 late macbook air amúgy 11"-os.

(#11809) Jorus válasza Chiftain (#11808) üzenetére


Jorus
nagyúr

Egyik régebbi MBA-mnál tapasztaltam hasonlót, de csak akkor állt elő a helyzet, ha alvó állapotban nem volt töltőn. Igaz, nem a teljes képernyő csíkozódott be, csak a menüsor, illetve a GeekTool scriptek a desktopon. A gépet azóta is használja egy ismerős, de elmondása szerint ezen a jelenségen kívül nincs semmi gond vele, tehát a csíkozódásból nem következik feltétlenül, hogy HW hibás lehet a közeljövőben.

[ Szerkesztve ]

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#11810) TommyNagz válasza Chiftain (#11808) üzenetére


TommyNagz
senior tag

Firmware upgrade esetleg? Én 11-es 2010-es airem nem csinált ilyet, ha van upgrade, mindig frissítem.

encapsulation dot1q

(#11811) Chiftain válasza Jorus (#11809) üzenetére


Chiftain
aktív tag

Valóban nem volt töltőn alvás közben. Illetve frissítés sem mostanában volt de ha minden igaz a legfrissebb minden rajta. Hát remélem nem valami hardware-es gond.

(#11812) vasi89


vasi89
addikt

Hello!

A képen látható az én "problémám" mégpedig, hogy az Ö betű erősebben világít mint a többi, de csak a mellette levő Ü betű és kicsit a P betű fényereje gyengébb mint a többi. Az egész billentyűzeten nagyjából egyenlő a fényerő. Ezzel van értelme szervízhez fordulni vagy nincs?

(#11813) Xero válasza vasi89 (#11812) üzenetére


Xero
nagyúr

Na ilyet sem láttam még. Ha garanciális, akkor mindenképpen szervíz. Engem nagyon zavarna.

(#11814) vasi89 válasza Xero (#11813) üzenetére


vasi89
addikt

Még van rá szerencsére 3 hónap gari csak az előző gazdája az egyik sarkát odaütötte ami nem feltűnő de félek h a szervízben ebbe belekötnek. Habár mi köze lenne a billentyűhöz azt nem tudom. XMS gari egyébként és velük nem volt még dolgom.

(#11815) Xero válasza vasi89 (#11814) üzenetére


Xero
nagyúr

Küld el Handrásnak a képet és a fenti commentedet. Hátha meglágyul a szívük.

(#11816) TommyNagz válasza vasi89 (#11812) üzenetére


TommyNagz
senior tag

Handrast inkább ne zargassuk ezzel, külön kérte valamelyik postban, inkább az info@xms.hu-ra írj. Amúgy nekem is volt hasonló a '10-es 'Book Prómmal, én azt a megoldást választottam, hogy lesz*rom. :) Utána már nem is zavart.

encapsulation dot1q

(#11817) Xero válasza TommyNagz (#11816) üzenetére


Xero
nagyúr

Én zargatom ha kell. ;] Anno együtt nézegettük a PowerMac spec-eket amikor az elsőt rendelte, és dögönyöztem eleget Dezsőt is a pincében. :P

(#11818) HeavyToys


HeavyToys
senior tag

Újra zaklatnálak titeket.

10.5-ös Mac OS X-re, hogy lehet a Vodafone mobil internet sticket működésre bírni?

Segítséget újfent nagyon szépen köszönöm!

Üdv!

(#11819) vasi89


vasi89
addikt

Köszi a tippeket, dobok 1 üzenetet az xms-nek aztán majd kiderül mi lesz, ha meg nem írnak vissza akkor átmegyek a duna plázába hogy mondjanak erre valamit.

(#11820) TommyNagz válasza HeavyToys (#11818) üzenetére


TommyNagz
senior tag

HeavyToys

Ez nem úgy megy, hogy a stick pendrive is egyben? Mert ha igen, akkor azon van a driver winhez és machez is. Tré hómos sticknél (amit ideiglenesen adnak a bekötésik) így volt, és még meg is tudtam macen osztani a mobil sticket wifin keresztül :P egyébiránt a modem típusára keress rá, hogy van-e mac-es driver. Ha van, akkor nézd meg, hogy PowerPC-t támogat-e. Ezt vagy odaírják, vagy úgy jelölik meg, mint Universal (tehát intelre is jó).

Xero

Az nem semmi :) Tartjátok is a kapcsolatot, vagy csaak régen akadtatok össze? :)

[ Szerkesztve ]

encapsulation dot1q

(#11821) HeavyToys válasza TommyNagz (#11820) üzenetére


HeavyToys
senior tag

Van rajta, fel is települ, de amikor indítanám, írja, hogy az adott program újraindul. Szóval nem tudom elindítani :S.

(#11822) TommyNagz válasza HeavyToys (#11821) üzenetére


TommyNagz
senior tag

Screenshotot csatolj, megnézzük (cmd+shift+3),:)

encapsulation dot1q

(#11823) Xero válasza TommyNagz (#11820) üzenetére


Xero
nagyúr

Pár éve annyira már nem.
Még hwsw-s korszakból alakult a dolog.

(#11824) nauro


nauro
aktív tag

Miért van az, hogy két program (Nevezetesen iStudiez Pro és Evernote) minden bekapcsoláskor felugrik? Elméletben elrejtem őket, gyakorlatban az mégsem történik meg..

Valami ötlet? A saját beállításaikban nem találtam okot arra, hogy mindig nyíljanak.

(#11825) TommyNagz válasza nauro (#11824) üzenetére


TommyNagz
senior tag

Bug? App Store (vagy b****stones kommentek, höhö ;] ) kommenteknél panaszkodnak hasonlóra?

encapsulation dot1q

(#11826) nauro válasza TommyNagz (#11825) üzenetére


nauro
aktív tag

Semmi. Az az érdekes, hogy iMac-en minden normálisan megy, a laptop mókázik csak velem..

(#11827) marceeh válasza nauro (#11826) üzenetére


marceeh
tag

legfrisebb verzió van fent iStudiez Pro-ból? :) (1.1.1) nekem nem indul automatikusan mbp-n

(#11828) TommyNagz válasza nauro (#11826) üzenetére


TommyNagz
senior tag

szokásos varázslat: pörmissön ripér megvolt? :)

encapsulation dot1q

(#11829) macbookman


macbookman
csendes tag

MacBook late 2007: a fehér nekem szebb, a fekete ritkább, sokak szerint a fekete műanyag is jobb minőségű? Kinek melyik szín jön be?

(#11830) TommyNagz válasza macbookman (#11829) üzenetére


TommyNagz
senior tag

Feherem volt, minosegrol nem tudok nyilatkozni, de szerintem a fekete ritkabb, (nalam elony) es nem sargul, koszolodik :)

encapsulation dot1q

(#11831) tDr1v3r válasza TommyNagz (#11830) üzenetére


tDr1v3r
veterán

De ugyanolyan retekmód reped...

disznóvágás, nepotizmus, pálinkagőzös hedonizmus | intelhüttö (c) Tirexi, szívünkben őrzünk örökre <3

(#11832) macbookman válasza TommyNagz (#11830) üzenetére


macbookman
csendes tag

Nekem is fehérem volt régebben, de amikor javítottam később feketéket nem estem hasra. Matt fekete színüek, nem szép fényesek, és minden ujjlenyomat, szösz, mini karc meglátszik rajtuk. Ja és a táp azokhoz is fehér. Azért érdeklődtem mert van egy fehér gépem, meg egy csomó fekete műanyagom. Holnap ráérek egy kicsit, elkezdem cserélgetni őket, lesz belőle pepita :) A top case és az alaplap fix fehér, a többi lehet fekete is.

(#11833) TommyNagz válasza macbookman (#11832) üzenetére


TommyNagz
senior tag

Feka macbook feher gombokkal nagzon jo, vagy ugyanez forditva :)

encapsulation dot1q

(#11834) turbobusa


turbobusa
senior tag

Üdv! Mekkora laptop esetén a retina s sima kijelző közt a különbség? 15-ös kijelzőben gondolkodok...

(#11835) -HajTömeg-


-HajTömeg-
őstag

Sziasztok.
Ismerősöm Apple gépe nem akar látni egy külső vinyót, ami exfatra volt formázva és win7-el használtam.
Van erre valami megoldás, program?
Olyasmi mint a macdrive, csak itt most nem maces vinyót szeretnék win-el látni,hanem win-es vinyót macen.

Alias: Júzer error

(#11836) Blaise válasza turbobusa (#11834) üzenetére


Blaise
veterán

Hatalmas, menj be egy APR üzletbe, egymás mellett vannak kitéve a sima és a retinás gépek.

(#11837) TommyNagz válasza -HajTömeg- (#11835) üzenetére


TommyNagz
senior tag

(#11835) -HajTömeg-

Tuxera NTFS, vagy Paragon. Tuxerát ajánlom inkább. :) Ne kérdezd meg, hogy hol lehet leszedni, tudod te is jól, hogy meg kell vásárolnod ;] Tuxerához amúgy van 15 napos Trial, szóval hajrá :)

encapsulation dot1q

(#11838) Kommy válasza -HajTömeg- (#11835) üzenetére


Kommy
veterán

exfat-ot vinnie kéne a Mac-nek

(#11839) -HajTömeg- válasza Kommy (#11838) üzenetére


-HajTömeg-
őstag

Igen,írták mások is.
Lehet valami régebbi a rendszere, nem tudom.
Mikor formáztam egyszer hibaüzenetet írt,de eztán minden oké volt.
Win7-es gépen használtam is gond nélkül.
Hogy a mac most miért nem látja az passz,nincs nálam a gép sajnos.
Tuxera NTFS próbaverzióját küldtem el neki,próbálja meg azzal láthatóvá tenni.

[ Szerkesztve ]

Alias: Júzer error

(#11840) turbobusa


turbobusa
senior tag

Ramot s hdd-t lehet utólag otthon garanciavesztés nélkül cserélni?

(#11841) TommyNagz válasza turbobusa (#11840) üzenetére


TommyNagz
senior tag

(#11840) turbobusa

Milyen gépen? Ha Pród van, akkor igen. (elvileg, de javítsatok ki!)

encapsulation dot1q

(#11842) Xero válasza turbobusa (#11840) üzenetére


Xero
nagyúr

Változó. Gép függő. Amiben cserélhető, abban lehet. Viszont nyilvánvaló okokból kifolyólag RAM-ot Air-ben, vagy retinában nem lehet.

(#11843) turbobusa válasza Xero (#11842) üzenetére


turbobusa
senior tag

Retinára meg sima próra gondoltam.

(#11844) Xero válasza turbobusa (#11843) üzenetére


Xero
nagyúr

RAM-t retinában sehogy, Pro-ban nyugodtan. SSD-t retinában és Pro-ban is lehet, de retinához speciális való, amit jelenleg az OWC-től lehet beszerezni.

(#11845) turbobusa válasza Xero (#11844) üzenetére


turbobusa
senior tag

8gb ram gondolom alapból bőven elég a retinában is. Ár az ami húzós igencsak, ez tántorít el a vételtől.

(#11846) macbookman válasza TommyNagz (#11833) üzenetére


macbookman
csendes tag

Igen, a billentyűk tetejének a cserélgetésével király effekteket lehet elérni. Vasarely effektes fekete-fehér billentyűt volt hogy csináltam már, sajnáltam is eladni. Most nincsenek sajnos megfelelő fekete billentyűim, viszont van sok egyéb fekete műanyag. Kicseréltem a ház alsó részét feketére, most gyenge fényben kinyitott állapotban úgy néz ki mintha lebegne a fehér felső rész. Illik ide képet berakni?

(#11847) Jorus


Jorus
nagyúr

Van egy kis problémám, amióta az itthoni hálóban eszközöltem néhány változást. Volt egy mezei kis TP-Link WR740N-es routerem, amit lecseréltem egy pár fokkal jobb TP-Link WR1043ND-re, illetve az itthoni hálózatra felcsatoltam két frissen felszerelt FosCam IP infra kamerát. A jelenség az, hogy eddig csak felcsaptam az Airt, és már fent is volt a hálón, most meg hosszú percekig meg sem találja a hálózatot (a választható hálózatok között se jelenik meg). Minden más eszköz (PC, iPad, iPhone, androidos teló) egyből látja a hálózatot, csak az Air nem. A Rendszerbeállítások -> Hálózatok -> WiFi-nél az első helyen van feltüntetve a hálózat, és természetesen ismert a gépnek a hálózat. Ha már egyszer megtalálta, és csatlakozott, utána már stabil a kapcsolat, hosszas VPN-connect esetén is.
Természetesen tudok várni pár percet, amire megleli a hálót, csak nem tudom, mi lehet a probléma oka, és ez bosszant. :)

A router DHCP oldalán így néznek ki az eszközök (MAC addresseket kivettem)
1 Jorus-PC 192.168.1.101 01:41:26
2 android-2fc181f8855643d7 192.168.1.103 01:36:56
3 Jorus-iPad 192.168.1.104 01:46:06
4 Jorus-iPhone4 192.168.1.102 01:16:15
5 ipcam_00626E4505C2_1 192.168.1.107 Permanent
6 Unknown 192.168.1.100 01:51:12
7 ipcam_00626E45055E_1 192.168.1.105

Az Unknown lenne az Air, a 100-as IP-vel.

Szerk.: azt még megnézem, mi van, ha fix belső IP-t adok neki MAC szerint, és nem 100-asként szeretne kapcsolódni.

[ Szerkesztve ]

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#11848) TommyNagz válasza macbookman (#11846) üzenetére


TommyNagz
senior tag

Illik hát :) sőt kötelező, ha van valami kreatív ötleted :)

encapsulation dot1q

(#11849) Xero válasza Jorus (#11847) üzenetére


Xero
nagyúr

Vizsgáld meg a közeledben lévő többi háló csatornáját, adott esetben válts csatornát. A titkosítást variáld. De leginkább rakj fel vargalex féle OpenWRT-t!

Nálam a backup router szintén 1043, és semmi gond vele.

(#11850) Jorus válasza Xero (#11849) üzenetére


Jorus
nagyúr

Az első pont megvolt még az első beállításkor, mindenki 1-10-ig tobzódik, ezért én átköltöztem 13-ra. De ezt már az előző routerrel is megcsináltam, amikor még egyből kapcsolódott az Air is, ahogy a többiek. Most is 13-ason vagyok, egyedül kvázi, de vmiért nagyon lassan talál rá a noti.

Firmware-eknek utánaolvastam a vonatkozó topicban, de egyelőre (az elmúlt két napban :D) még nem szántam rá magam custom FW-re.

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Apple notebookok (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.