Hirdetés

2024. május 15., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-26 14:36:02

LOGOUT.hu

Vásárlási segédlet - Karbantartás - Egyéb hasznos dolgok
Mielőtt kérdeznél olvasd el a téma összefoglalót, vagy használd a keresőt

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#3351) Zebu válasza Ndruu (#3343) üzenetére


Zebu
addikt

Jah értem. Én Dunakesziről megyek majd :)

Lementhetnéd Endomondon az útvonaladat route-nak és akkor vvezet majd rajta a progi.

[ Szerkesztve ]

(#3352) vans? válasza presbazsi (#3337) üzenetére


vans?
őstag

Nekem is pont a napokban jott meg a level, hogy **** Denis es tarsai ellen vadat emeltek lopas es tobb mas buncselekmeny miatt. A bicom persze nem lett meg, de akkor is jo erzes. :)

hábm bábm

(#3353) ADAM1337


ADAM1337
nagyúr

Szereztem egy ilyet 2évig kb garázsban állt, ma toltam is vele egy 45km-t igaz csak aszfalton.
Jövőhéten viszem majd átnézetni meg egy jó csengőt tudtok ajánlani, ami nagyon diszkrét designra (ill mennyire ráérős vajon a csengő vétel, most megy az ellenőrzés bp-n )?
A kormány rudat valami egyenesre kicserélem mert alig van rajta hely, még 1 telefon tartót akarok rá.

(#3354) feka007 válasza ADAM1337 (#3353) üzenetére


feka007
nagyúr

Ilyet szinte mindenhol osztogatnak kb. 250 Ft-ért (és nem ilyen ujjra csatolhatósként, hanem rendesben).

Aki képes ilyet venni majd' kétezer Ft-ért, az már igazi Darwin-díjas lehet..

[ Szerkesztve ]

(#3355) Anulu79


Anulu79
addikt

Szinte a nulláról kezdtem/kezdek tekerni. Tegnap volt az első napom. Kezdésnek 10,5 km-en tettem magam túl. Mit ajánlotok, hogy hogyan szoktassam magam? Minden nap menjek eleinte elég minden màsodik nap gurulni?

(#3356) presbazsi válasza vans? (#3352) üzenetére


presbazsi
tag

Igen, sztem is jó érzés. :) Három és fél hónapja csönd volt az ügyben, minden nap vártam, hogy mikor kapom meg a 60 napos "ismeretlen tettes, lezárult nyomozás" levelet.

(#3357) Robo sapiens


Robo sapiens
tag

Miért nyikoroghat a bringa fékezésnél, és mit lehet vele tenni? Bowdenes V fék (az a régi fajta), és csak az első fék nyikordul meg.

(#3358) Doki-HUN1978 válasza Anulu79 (#3355) üzenetére


Doki-HUN1978
senior tag

Minden nap ne tekerj! Fontos, hogy a szervezet regenerálódni tudjon.
Egy-egy tekerés után tarts egy pihenő napot!

Legjobb lenne egy pulzusmérő beszerzése, amivel folyamatosan monitorozhatnád a tested -éppen aktuális- állapotát és annak megfelelően tudnád magad terhelni ill. tartani a tempót.

Ha terepen tekersz, bőven elég alkalmanként 30-50km-ig felmenni.
Országúton ennél ajánlott többet menni természetesen.

Ne kapkodd el, szép lassan emeld az intenzitást és a távot!
Minden edzés alkalmával csak néhány km-rel menj többet!
Izomlázra ne edz rá! (akkor még regenerálódik az izom)

Nagyjából ennyi a tudnivaló...

"A szórakozottság a zsenik erénye"

(#3359) Anulu79 válasza Doki-HUN1978 (#3358) üzenetére


Anulu79
addikt

Köszi a tanácsokat. Első napomon csak 10,5 km-ert mentem. Igaz már X éve nem tekertem semennyit sem. Izomlázam semmi nincs szerencsére. :)

(#3360) fpeter07 válasza Doki-HUN1978 (#3358) üzenetére


fpeter07
veterán

Igaz nekem iden nincsenek meg a megfelelo alapjain de 30 km komolyan megterhel. Kezdoknek talan felet ajanlanam.

(#3361) -HajTömeg-


-HajTömeg-
őstag

Ti leláncolva ott meritek hagyni a bringát bevásárló központok előtt 10p-re?
Tudom, lehetőleg sehol sem kéne otthagyni,de elég gyakran intézném a dolgaimat bringával.
Kb 10p elég is lenne és nyilván mindent el lehet vágni,de ez azért nem egy kis sodrony zár.
Szerintetek?

A másik kérdésem az lenne,hogy most Strava-t használok,de kipróbálnék mást is, pl Mapmyride.
Az eddigi bringázásaimat át tudom menteni egyikből a másikba?
Vagy minden alkalmazás váltásnál bukom az addigi adatokat?

[ Szerkesztve ]

Alias: Júzer error

(#3362) Anulu79 válasza -HajTömeg- (#3361) üzenetére


Anulu79
addikt

Én ott merném hagyni. Igaz nekem nem bringaláncom van. Anno a motorról megmaradt a vastag talán valami golyósféle lezáróm. Asszem, hogy nagymotorokhoz szokták ezt ajánlani. Ezért is bízom meg benne. :)

(#3363) presbazsi válasza -HajTömeg- (#3361) üzenetére


presbazsi
tag

Nem merném otthagyni a bringám kikötve, főleg rálátás nélkül. Aggódós típus vagyok :D Pláne, hogy idén már a 2. bringámat "fogyasztom"...

[ Szerkesztve ]

(#3364) Vyndree válasza -HajTömeg- (#3361) üzenetére


Vyndree
őstag

Ez a navi saját térképet használ, vagy mobilnet kell hozzá?

Igo primo (esetleg Sygic bár speciel nem szeretem) szerintem tökéletes kerékpáros navigációra is. Terepre, hegyekbe, kiránduláshoz pedig Navitel kerékpáros térképpel és turista útvonalakkal. Mindhárom tud nyomvonalat rögzíteni, így később beilleszthető Endomondo vagy Runtastic-ba, nem kell külön trackelni hozzá és ha ezeken is tárolod nem vesznek el az adataid.

[ Szerkesztve ]

(#3365) -HajTömeg- válasza Vyndree (#3364) üzenetére


-HajTömeg-
őstag

Nekem nem navigálásra kéne, csupán utólag jó látni,hogy mikor mennyit,merre mentem és az alap adatokat. (max sebesség,távolság ilyesmi)
A Mapmyride-hoz úgy olvastam kell mobilnet,de ez nem gond.
Nem értem miért fosik ettől mindenki, 500megás net jár az előfizetésemhez, orbaszájba használom a google gps-t, sosem spórolok a nettel (emailek, facebook, viber meg mittudoménmi), ennek ellenére még soha nem használtam el a teljes 500megát.

Ezek miért jobbak,mint pl Strava?

[ Szerkesztve ]

Alias: Júzer error

(#3366) Vyndree válasza -HajTömeg- (#3365) üzenetére


Vyndree
őstag

Akkor endomondo vagy runtastic amit keresel.

(#3367) Doki-HUN1978 válasza fpeter07 (#3360) üzenetére


Doki-HUN1978
senior tag

Ha figyelmesen elolvasod, nem azt írtam, hogy a 2. héten nyomjon 30km-t hanem, szépen lassan odáig menjen "fel" odáig.

"A szórakozottság a zsenik erénye"

(#3368) Vyndree válasza -HajTömeg- (#3365) üzenetére


Vyndree
őstag

Nincs mindenkinek mobilnete és sokszor pontatlan, valamint hiányos, sok fontos dolgot nem tartalmaz. Vannak kimondottan kerékpáros navigációs programok, ezeknek rengeteg olyan opciója van amit a google map nem tud.
Persze ha neked az tetszik használd azt. :)

Endomondo-val is meg tudod nézni merre jártál, az is használ mobilnetet ha akarod, Sport Tracker program.

(#3369) superecneB válasza ADAM1337 (#3353) üzenetére


superecneB
őstag

Decathlonban van egy kis mini csengő, nagyon jópofa. 1250ft. Fele akkora kb mint az átlag csengők.

(#3370) Anulu79 válasza ADAM1337 (#3353) üzenetére


Anulu79
addikt

Én a Hervisben vettem. Kicsi fekete és talán egy ezres volt. Ha van a közeledben ilyen bolt nézz be szerintem.

(#3371) fpeter07 válasza Doki-HUN1978 (#3367) üzenetére


fpeter07
veterán

Első évben nem igazán mentem 20-30 km-nél többet. Ha a szép lassant évekre szólóan értetted, akkor rendben van.

(#3372) Sirandrish válasza Vyndree (#3368) üzenetére


Sirandrish
legenda

Mennyi netet fogyaszt ez?
Pont ezt ajánlották nekem is :K

szerk: most olvasom..ez pontatlan?

[ Szerkesztve ]

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#3373) KSparrow válasza -HajTömeg- (#3361) üzenetére


KSparrow
senior tag

Én ott merem hagyni, de szem előtt legyen azért. Persze nem tudom, ez mennyit használ. :(
Én az Europarkba ugrottam be 2 percre, addig a meki előtt hagytam a korláthoz lakatolva. ugyan nem U-lakat, de BikePositive, olyan design-nal, mint az Abus Bordo, masszív cucc. (És ésszel használom, a váz mindig benne van a lakatban, általában hátsó kerékkel.) Szóval ott hagytam az Europark előtt, fényes nappal. Láttam, hogy pár nem túl szép ember már nézi, meg röhög, hogy "milyen régi", de rendesen fe van újítva, szóval jó cucc, és gondolom ez azért látszik is rajta. Mikor visszamentem, égett a átsó lámpa, pedig én nem kapcsoltam fel. Szóval tuti piszkálta valaki. (A lámpát meg nem tudom magammal vinni, a sárvédőre van feltéve alulról csavarral.)

Nokia kérdéssel forduljatok hozzám nyugodtan! 808 PV /// Oneplus 8 Pro /// Mobilmementók

(#3374) Sirandrish válasza KSparrow (#3373) üzenetére


Sirandrish
legenda

Nah az ilyeneket olvasva kicsit örülök hogy egy kb 15éves alap MTB-m van amivel el lehet jutni A-ból B-be és kb ennyiben ki is merül :K

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#3375) KSparrow válasza Sirandrish (#3374) üzenetére


KSparrow
senior tag

50 éves mattfekete, kontrás Csepel Tura, házilag felújítva. :K

Nokia kérdéssel forduljatok hozzám nyugodtan! 808 PV /// Oneplus 8 Pro /// Mobilmementók

(#3376) Sirandrish válasza KSparrow (#3375) üzenetére


Sirandrish
legenda

Óh hát az enyém még "csak" tinédzser akkor :DDD
Mindegy..alapba nem hagyom ott sehol, de szerintem kb a kutyának sem kéne..
Lámpával, km órával, váztáskával és zsír új V fékkel sem igen ér 10K-nál többet szóval... :C

Egyébként lehet a tiedet szimplán megcsodálták...nem értek nagyon hozzá de gondolom olyan mint ami neked van nem sok jön veled szemben tekerés közben :N

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#3377) sanzi89 válasza ADAM1337 (#3353) üzenetére


sanzi89
addikt

Csengőből csakis BBB Loud & Clear. A családban több csengő elfogyasztása után minden bringán ilyen van.

"Mindent azért kell tudni mert kérdezik, nem azért mert hasznos."

(#3378) KSparrow válasza Sirandrish (#3376) üzenetére


KSparrow
senior tag

Hát nem :N
Valami városi versenyen is kipróbálnám. Vagy inkább túra, arra kényelmesebb lenne. Ha van kedvetek Pesten találkozni, .... :U

[ Szerkesztve ]

Nokia kérdéssel forduljatok hozzám nyugodtan! 808 PV /// Oneplus 8 Pro /// Mobilmementók

(#3379) Sirandrish válasza KSparrow (#3378) üzenetére


Sirandrish
legenda

Én Nyíregyházi vagyok szóval ezt a lehetőséget szerintem most kihagynám.. :B

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#3380) spanyoll válasza KSparrow (#3378) üzenetére


spanyoll
addikt

Valami városi sprintelgetés engem is érdekelne, csak előtte ki kéne találnom, hogy mi legyen a bringával. A fentebb linkelt felütést megoldván két új kerék meg két defektálló külső akkor már , vagy eladni amennyiért lehet és 60 körül venni egy nekem szimpatikus outit ...

"Super perfundo on the early eve of your day."

(#3381) Vyndree válasza Sirandrish (#3372) üzenetére


Vyndree
őstag

Nem sok netet fogyaszt, de feleslegesen meríted a telefonod és navigálni sem a legjobb. Nem is annyira pontatlan, inkább nem túl részletes és sok infót nem tartalmaz. Szerintem felesleges a kerékpározáshoz mobilnet, országútra iGO, terepen pedig Navitel tökéletes. Ha előre megtervezett útra mész elő sem kell venned, zsebből vagy fülesen mondja mikor merre menj, közben hallgathatod kedvenc rádiód. A rögzített tracket feltöltheted ide vagy ide és akár asztali gépen bármikor megnézheted, bárkivel megoszthatod és az összes útvonalad egy (vagy két) helyen tárolhatod.

(#3382) Sirandrish válasza Vyndree (#3381) üzenetére


Sirandrish
legenda

Nem előre megtervezett útvonal..
Elmondom mit szeretnék, hátha van jobb alternatíva:
Szóval nincsenek nagy igényeim..a lényeg az hogy rögzítse az útvonalamat, lehetőleg térképen hogy lássam hogy mi merre meg ugye mondjuk egy megtett km-t illetve időt sem baj ha rögzít.
Most elsősorban EZT és az ehhez tartozó android alkalmazást szeretném kipróbálni.
Ugye telón bejelentkezem, letolom a távot..folyamat rögzíti (elvileg) és ha webes felületen belépek ott szintén azonnal látom.

Erre jó az is amit most mondtál?:)

Az asszony ezt az Endomondot szedte le..ehhez nem kell mobilnet?
Navigáció nem kell csak útvonalrögzítés..

[ Szerkesztve ]

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#3383) Gyufaaa válasza Sirandrish (#3382) üzenetére


Gyufaaa
veterán

Én Endomondo-t használok. Erre a célra használom én is, mint amire Te szeretnéd.. Mobil net ahhoz kell, hogy feltöltse kapásból a regisztrált fiókodba a rögzített útvonalat és annak adatait, akár időjárással egybekötve is. Én csipázom. Van benne zenelejátszó funkció is. Szerintem korrekt kis app. Főleg, hogy ingyenes,de van lehetőség fizetős verzióra is.

WP8-on használom.

[ Szerkesztve ]

(#3384) Vyndree válasza Sirandrish (#3382) üzenetére


Vyndree
őstag

Endomondo +1 (küldtem PM-et)

(#3385) Sirandrish


Sirandrish
legenda

Köszi szépen srácok..akkor ezt az Endomondot este meglessük :K :R

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#3386) Vyndree válasza Sirandrish (#3385) üzenetére


Vyndree
őstag

Megnézheted a másikat is, ugyanúgy működik. Endomondonak nagyon robot hangja van, a Runtasticnak viszont meg megy nálam a térkép nézet, egyébként majdnem ugyanazt tudja, ha az egyiket kiismered a másikat is fogod tudni kezelni.

(#3387) Sirandrish válasza Vyndree (#3386) üzenetére


Sirandrish
legenda

Igazából nekem nem kell hogy dumáljon, csak rögzítse az útvonalat :)
Még a pihenőről kérdeztem privátban..arra még kukkants rá kérlek :R

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#3388) Doki-HUN1978 válasza fpeter07 (#3371) üzenetére


Doki-HUN1978
senior tag

Nem évekre értettem...
Ha rendszeresen teker az első időszakban ugrásszerűen nő majd a teljesítménye, érezni fogja mennyit bír és mennyit szeretne tekerni.
Hétről hétre nyugodtan emelheti az intenzitást és a távot, semmi baja nem lesz.
Nyilván nem 1000 m szinttel....

30 km-nél többet menni terepen edzésenként nem is nagyon szükséges.

"A szórakozottság a zsenik erénye"

(#3389) -HajTömeg- válasza Sirandrish (#3387) üzenetére


-HajTömeg-
őstag

Ha nem gond,hogy mobilnet kell hozzá,akkor én a STRAVA -t is ajánlom,jó kis program.
Az pláne tetszik benne,hogy nem kell bejelentkezned,mikor elindulsz,egyszerűen elindítod,miután hazaértél, belépsz jelszóval a programba és automatice feltölti az új útjaidat.
Szerintem egy próbát megér :K

[ Szerkesztve ]

Alias: Júzer error

(#3390) Sirandrish válasza -HajTömeg- (#3389) üzenetére


Sirandrish
legenda

Egyáltalán nem zavar...500mega netet kapok az előfizumhoz amiből kb nullát használok, szóval nem baj ha valami fogyassza is :D
Mindenképp rá fogok nézni erre is akkor :R

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#3391) Sirandrish


Sirandrish
legenda

Nah most gyakorlok ezzel az Endomondóval de nem akar offline is menni valamiért.
Belövöm neki a GPS-t de nem elég..percekig vártam de nem talált meg..rálőttem a wifit és 5sec múlva már mutatott a térképen..
Szóval a kérdésem: Ha nem előre meghatározott útvonalon szeretnék menni, és azt rögzíteni is szeretném akkor Online kell hogy legyek? Vagy én néztem el valamit.

Bocsi a sok kérdésért de még sose használtam ilyesmit :B

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#3392) HollyBoni válasza Sirandrish (#3391) üzenetére


HollyBoni
veterán

Lehet neked nem ez a baj, de nekem is hasonló problémám volt az összes navigációval. Telefonban My Location beállításnál offolni kell hogy "Use Wireless Networks". Lehet neked kicsit máshogy van, nekem angol MIUI van a telefonon. :B

(#3393) Szakbarbár válasza Sirandrish (#3391) üzenetére


Szakbarbár
aktív tag

Üdv

Nekem néha akár 10-15 percet is kell várnom amíg a GPS jelet talál a telefonomban. Volt, hogy csak az utolsó 5 km-en talált jelet. Indulás előtt ki szoktam tenni a szabadba a telefont hagy keressen csak :D
Szerk: Nincs Sim kártya a telefonban :DDD csak útvonal rögzítésre használom.

A Börzsönyben szokott járni valaki biciklivel? Jövő héten mennék a Letkés - Kemence útvonalon, milyen minőségű arra az út? Vagy menjek inkább Letkés - Márianosztra - Kóspallag - Nagymaros útvonalon?
Ez lenne az.

[ Szerkesztve ]

Ez a hozzászólás nem jöhetett volna létre elektromosság nélkül.

(#3394) Sirandrish válasza Szakbarbár (#3393) üzenetére


Sirandrish
legenda

És ilyenkor nem egyszerűbb rátolni a mobilnetet?:)
És akkor rögzít mindent és nem csak az utolsó 5 km-t...
Bár lehet én látom rosszul :D

HollyBoni Keresem :D

[ Szerkesztve ]

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#3395) HollyBoni válasza Szakbarbár (#3393) üzenetére


HollyBoni
veterán

Nekem is szokott ilyen lenni. Nagyon nem hiszek ilyenekben, de marketről letöltöttem egy "GPS fix" nevezetű progit. Tényleg használ, nem talál a telefon egyátalán jelet mondjuk a lakásban, benyomom és bumm pár másodperc múlva már talál is több műholdat és rá is csatlakozik valamelyikre.

(#3396) Sirandrish


Sirandrish
legenda

Nah jó ez nekem nem akar működni..
A mobilnet nem zavarna DE!
Rányomom a wifit, meg is talál néhány másodperc múlva..ugyan kicsit "odébb" lát mint vagyok de még belefér.
Mondom megnézem sima mobilnettel..az is megtalál azzal sincs gond, csak kb 800-1000M-re odébb tesz be..
Elbírom képzelni milyen útvonalat fog mutatni..házakon át keresztbe meg ilyenek :DDD

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#3397) KSparrow válasza Sirandrish (#3396) üzenetére


KSparrow
senior tag

a wlannak meg mobilnetnek nincs köze a GPS-hez. :N

Nokia kérdéssel forduljatok hozzám nyugodtan! 808 PV /// Oneplus 8 Pro /// Mobilmementók

(#3398) pengemetal válasza Sirandrish (#3396) üzenetére


pengemetal
aktív tag

Bizonyos chipseteket nem szeret az Endo (pl. MTK quad)

"Nem a berúgás a cél, de útba esik"

(#3399) Sirandrish válasza KSparrow (#3397) üzenetére


Sirandrish
legenda

Akkor hogy van az hogy anélkül percekig semmi, azokkal meg pikkpakk van jel? :F

pengemetal ZTE Blade3-am van..

[ Szerkesztve ]

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#3400) cekkk


cekkk
veterán

Bicikli lezárásban kérdeznék én is.

Jelenleg van egy ilyen u-lakat ezzel szeretném majd az első kereket és a vázat összezárni valamint esetleg egy ilyennel a hátsó kereket vázat és valamihez hozzá tudnám kötni, vagy ezzel a bicikli nem egy igazán értékes, de ha ennyi plusz befektetéssel jobban tudnám védeni akkor ennyit nekem megérne.

Köszönöm a tippeket.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.