Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-26 14:36:02

LOGOUT.hu

Vásárlási segédlet - Karbantartás - Egyéb hasznos dolgok
Mielőtt kérdeznél olvasd el a téma összefoglalót, vagy használd a keresőt

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#159001) 6030D válasza nrg.960 (#158996) üzenetére


6030D
Ármester

Szerintem igen.

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#159002) sebgutkopf válasza nrg.960 (#159000) üzenetére


sebgutkopf
őstag

Drága bringát szerintem eleve nehéz eladni. Akinek van rá pénze az az újat is meg tudja venni, aki meg használtat néz, az meg vagy nem szán rá ennyit, vagy nem is tud ennyit rászánni. Ha egyáltalán nem volt érdeklődő az elsősorban árazási gondot jelent, hogy annyira messze van az érdeklődéstől, hogy még alkudni se érdemes.
Persze hirdeti más is drágán az alu 29-est, de sose a hirdetés a lényeg, hanem az, hogy el is adja? Amennyiért eladnak valamit az a piaci ár nem a hirdetésben szereplő.
Ránézésre egy baja van a gépednek. 2019-ben és főleg 2020-ban az 1x11 ebben az árkategóriában nem versenyképes, hiába xtr és hiába drága, aki ilyen árkategóriát keres az 1x12-t akar és ebben nem köt kompromisszumot.
Egyébként tényleg szép gép, a márkával szerintem nincs gond, inkább drága hajtás a probléma. Egyben szomorú, hogy milyen könnyű a piacon kívülre kerülni egy kiváló géppel is.

(#159003) mate317


mate317
tag

Sziasztok,

vettem egy selle italia discover nyerget, de annak ellenére, hogy zselés, már ráülni is fáj, nem hogy hosszú távon...
Kérdésem, hogy visszaküldhetem, vagy be kell törni ezeket?

(#159004) nrg.960 válasza sebgutkopf (#159002) üzenetére


nrg.960
tag

Én speciel 2020-ban is a 11s mellett döntenék, és egyszerűek az okok. +1s-től gyorsabb nem leszek. Az 50t-t 11s rendszerből is ki lehet hozni, akarcsak batyám Scapin Oraklo-ján.
Alkatészek olcsóbbak, és ott még a Shimano sem hozta be a Microspline.

Amígy egy évig hirdetve volt, Bp.-n laktam, így kb az ország közepén voltam.

Nem vagyok a szavak embere..

(#159005) Toobee válasza INTELligent (#158989) üzenetére


Toobee
veterán

Már a 2. Fox Bomberemet nyúzom, ebayről koppincs van olcsóbban is. Az LT D3O meg egy kicsit bringásabb kinézetű.

https://barbieripnk.hu/

(#159006) parkr válasza nrg.960 (#158996) üzenetére


parkr
őstag

ne várj magyarokra, adj az árhoz +13%-ot és tedd fel az ebayre (jó fotók is kellenek)

(#159007) zoli03 válasza nrg.960 (#159004) üzenetére


zoli03
őstag

Nekem is nagyon nehezen ment el az össztelósom, sokat is buktam rajta (majdnem 1 évig hirdettem). De sebgutkopf igaza van, ilyen áron 1x12-öt akarnak az emberek, plusz a boost szabvány sem hátrány (és akkor még méretben is legyen megfelelő a bicikli).

(#159008) ZolkoW válasza nrg.960 (#159004) üzenetére


ZolkoW
őstag

Én is 11s mellett döntöttem, pedig a hajtókarom tudná a 12-t is, de jelentősen olcsóbb belőle könnyűt összehozni. A boost hiánya már nagyobb probléma lehet, ha hosszú távra tervez vele az ember.
Az egyéni dolog lehet, hogy én pl. meg se nézem a hirdetést, ha az odaírt áron nem kéne. Nem vagyok egy alkudozós típus, legfeljebb a postázást (kisebb tételeknél persze) szoktam belealkudni az árba. Na jó, ha drágállom, akkor is megnézem, hogy miazistent hirdetnek ennyiért, de nagyon ritkán alkudozom :)

Basszusműhely helyett: https://www.facebook.com/profile.php?id=61555669762786

(#159009) 6030D válasza nrg.960 (#159004) üzenetére


6030D
Ármester

Szerintem sincs baj az 1x11-gyel, főleg, hogy aki fél milláért vesz használt bringát, az nem akar rá GX-et, X-es Eagle-lel meg nem fél milla lesz egy gép. Vagy csak nem néztem mostanában.
Én még mindig kitartok az mellett, hogy ha mondjuk Speci lenne (vagy más, itthon kiskerben kapható), akkor elment volna. Szerintem a magyar piacon ugyanilyen a Centurion, a Scapin meg a többi finomság. Ha találsz egy hozzáértőt, aki ilyet keres, az megveszi, az átlag júzer meg nem érti, és nem tudja, hogy ez most jó, vagy sem. Szerintem kicsit az XTR is ilyen, tetszene mindenkinek, de nem akar többet fizetni a narancssárga pöcökért :) , inkább legyen 20e-rel olcsóbb.
Egyébként messziről engem sem fogna meg ez a szürke-kék összeállítás, de az alsó csövön lévő grafika az első kép óta tetszik.

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#159010) sz_abika


sz_abika
addikt

#kerékpárszállító

Hali, keresnék átmeneti megoldásnak hátsó ajtóra (egyterű/SUV) szerelhető szállítót. Egyelőre az is jó ha 1 fér rá, de ha kettő az sem baj.

Ezek a zsinórral a csomagtér ajtót hátulról átszelő daraboknak van létjogosultságuk? Láttam már többször is M7esen elhagyott bicós baleseteket, nem kívánom senkinek sem mögöttem és én se törném össze a többszázezres gépet.

Van valami javasolt darab?
Köszi!

PSN: xszabikax

(#159011) nmate91


nmate91
tag

Outi nadrág téma:

Ti milyen márkájú padded gatyát hordtok nyáron?
Nehéz választani, decathlonosat hordtam előző szezonban, de szenvedtem azért vele, a tökömnél több párna rész van, mint a seggemnél. Méret is jöhet, nekem decásból (rc 500) combra kicsi az M-es, az L-esnek viszont a párna része nagy. (179 cm vagyok, 72 kg, combom átmérője 485/490 mm)

(#159012) zsocy válasza mate317 (#159003) üzenetére


zsocy
őstag

A nyereg mindig személyes történet, ami másnak tökéletes az lehet neked tűpárna.
Betörni nem fog, max hosszászoksz a fájdalomhoz. Az is lehet hogy a méret nem a te méreted.
Én azért megnézném hogy biztos jól van feltéve? Egészen kicsi ferdülés vagy rossz dőlésszög is lehet a kényelmetlenség oka. Nekem volt hogy kb 3 mm-el feljebb állt az eleje az ideálisnál és 20 perc után zsibbadt mindenem odalent. Leeresztettem picit és máris jó lett.

(#159013) HUNRookie válasza sz_abika (#159010) üzenetére


HUNRookie
csendes tag

Nekem van egy régebbi Thulem, 3 kerékpár fér rá, én egy Megane Breaken használtam, és egyszer sem hagytam el.
Ez 6 karommal kapaszkodik a hátsó ajtóba (2 felül, 2 alul, 1-1 mindkét oldalon).

Már hat éve nem használtam, mert nyitható hátsó szélvédőjű ajtókra nem szabad felrakni.

(#159014) HEAHEA válasza nmate91 (#159011) üzenetére


HEAHEA
tag

Hi! Ezt a márkát nyúzom, nagyon szeretem, jó a betétje hosszabb távú tekerésnél is kényelmes. tekerős cimborám felpróbálta legutóbb az enyémet, neki is megtetszett, ő is akar ilyet venni majd valamikor. Nekem M-es van, hasonló méret vagyok mint te, 176 cm kb. 70 kg. Az oldalon is dicsérik: [Funkier] .
Van egy ilyen Dekás téli felsőm: [Btwin 900] . A méretezése elég fura, a vállrészen eláll, mintha fogason lenne,hónaljban kormányfogáskor egy kicsit szűk. (L-es méret).
Lidl kantáros nadrággal voltam úgy, mint te ahogy az előbb leírtad, M-L-es. A többi neten vett ruhám az jó méretűek, pl. Pearl Izumi, Gore. Ha van kérdés, szólj! :)

(#159015) sebgutkopf válasza nrg.960 (#159004) üzenetére


sebgutkopf
őstag

Az lehet, hogy te most is így döntenél, de mások mint látszik az érdeklődés hiányán nem így gondolják (nem csak az 50t a lényeg, gyakran fontosabb a 10t megléte alul, ami meglepően sokat számít). Ráadásul még a kerék szett is gond a régi hub miatt, mert se nem microspline se nem XD, az átalakítás meg ugyan megoldható, de plusz kiadás és szerelés, így egy up to date géphez nem csak a hajtás, de a hátsó kerék se képez értéket.
Kellemetlen leírni, de aki drágán vesz gépet, ha nem azt látja a hirdetésben, hogy 1x12 és boost, máris megy tovább, nem kérdez semmit.

Viszont akár ez lehet a megoldás is. Ha szereted az 1x11-et, akkor a hajtást szedd le a gépről, tedd át az új bringádra és nélküle jóval olcsóbban próbáld eladni a gépet.

[ Szerkesztve ]

(#159016) Hasaggymeg


Hasaggymeg
Topikgazda

Csak jjeahh-nak!...így kell ezt csinálni ha jönnek elkapni a zsernyákok. ;]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#159017) 6030D válasza Hasaggymeg (#159016) üzenetére


6030D
Ármester

Triatlon edzés. :U

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#159018) Napfénysüti válasza nmate91 (#159011) üzenetére

Castelli Volo kantárost, egész jól bevált.

Més que un club!

(#159019) nrg.960 válasza sebgutkopf (#159015) üzenetére


nrg.960
tag

Jelenleg különböző portálokon csak vázként hirdetve van, de így sincs semmi érdeklődő. Legalábbis egyszer volt egy figura aki keresett vele kapcsolatban, de engedjek az árból mert "versenyzésre volt használva".. hát mondtam is neki, hogy nem anyámnak építettem boltba járáshoz.. nem is értettem az összefüggést..
Mindig megmosolygom, mikor pl. van egy highend fully hirdetve,a leírásban pedig csak aszfalton volt használva.. hát hogyne.

Egyébként maradnék ugyanezen a 142x12 és 100x15 vonalon, mert a villába meg kb 500-550 km van, és már 4x szervizeltettem, mert rögeszmésen szervizelem a villát meg a kerékszettet. Azért meg nagyon jó esetben kapnék 80k-t, de lehet még annyit sem.

Egyébként szoktam beszélgetni komolyabb versenyzőkkel, egyik srácot kérdeztem a boost-ról, hogy érez-e különbséget, mikor megkapták az akkor új 2018-as Big Nine 7000-ket, aztán mondta hogy egyáltalán semmit. Pedig 2 vagy 3x-os hosszútáv bajnok a srác, tehát nem egy hétvégi bringás.

[ Szerkesztve ]

Nem vagyok a szavak embere..

(#159020) bardi


bardi
aktív tag

Amerre bicikliztek erdőkben, szoktátok a turistautakra kidőlt fákat mozgatni, aprítani?
Esztergom Vaskapu környéke tele lenne tök jó részekkel, de jellemzően többet tolom a biciklit, mint tekerek, annyi kidőlt fa van. Az általam bejárt utakon csak ott látok némi javulást idővel, ahol terepjáróval is végig leehet menni, single trail részekkel látszólag senki sem foglakozik.
Arra gondoltam, hogy pár szimpatikusabb ösvényen elkezdeném aprítani a belógó kidőlt fákat, hogy járhatóbb legyen, de nem tudom ezzel milyen összetűzésekbe kerülnék az itteni erdészekkel, márha vannak. Értelem szerűen élő fákhoz, növényekhez nem igazán nyúlnék, meg nem vinném sehová, csak az ösvény mellé raknám ezeket.

Itthon egyáltalán vannak biciklisek által karbantartott ösvények? Nem DH-ra, meg hatalmas ugratókra gondolok, max döntött kanyarok, egy két pumpálható elem, max kisebb ugratók, drop-ok.

'92 Honda VFR 750

(#159021) f4lcon válasza bardi (#159020) üzenetére


f4lcon
őstag

vannak ilyenek igen, pl a csömöri havasokban, amit az FRO és a Cube-Csömör tart karban, vagy a Mátrában, amit a Mátrai Betyárok
a karbantartás sajnos egyébként kétélű dolog, mert ha felelősséget vállalsz, akkor vállalnod kell ÁLLANDÓAN, akkor is, amikor normális ember nem megy oda (pl hajnal kettő) és ha összetöri magát mert belógott egy ág az a te hibád lesz
általában az ilyenek miatt nem sokan vesznek a nyakukba bármilyen pálya rendbetételét, vagy csak karban tartását sem...
persze vannak illegál dolgok (amit te javasolsz hivatalosan az is illegális) de azokról kár beszélgetni

“The trouble with the world is that the stupid are cocksure and the intelligent are full of doubt.” - Bertrand Russell

(#159022) Hasaggymeg válasza 6030D (#159017) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Kissé értek olaszul,hívják kifele,hogy nem fogják bántani,de nem bízik bennük. ;]

nrg960...a valós érzésnek nincs itt már köze semmihez,már rég csak a hívószavak működnek mint téjpörd,átütős,egyszertizenkettő,karbon,búszt,vagy éppen nyócmag,tizenhét kamera,húszká és oled. :U

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#159023) 6030D válasza bardi (#159020) üzenetére


6030D
Ármester

Tavalyi versenyek útvonalát érdemes nézni, vagy Strava heatmap. Bár az utóbbi időben sok a fadőlés.
Ha turistaút, akkor írni kell az erdészetnek, hogy voltál a családdal gyalog(!), de nem volt jó, mert itt meg itt van kidőlt fa. Mikor tudják kivágni? A Börzsönyben nekünk ilyen levél után már túrtak utat, vágtak fát (persze arra hivatkozva, hogy pont holnap kezdték volna).

[ Szerkesztve ]

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#159024) nmate91


nmate91
tag

Nadrág téma: kösz a tippeket.

(#159025) jjeahh válasza Hasaggymeg (#159016) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Ma megvolt egy szerény 20km/700m, elkerültem az összes aszfaltot ami útba esett volna, szerencsére a lakástól 400m-t kell tekerni és terepre érek... onnan aztán ki lehet tekerni a világból végig terepen. Persze nem csak úgy tekertem, egyik erdő szélén van egy kertünk és mivel kertészkedni szabad, kihasználtam az alkalmat ;] . Ezután amíg a kijárási tilalom tart, valszeg ezt fogom csinálni, megyek veteményezni, kapálni egy kis kerülővel :D .

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#159026) maximilian4


maximilian4
addikt

Ha már mindenki túrázik én is nyomtam egy laza egész délelőttöset. De sajnos a bicajt ott hagytam kitámasztani a fát. Legalább itthon nem kell a sarat takarítanom. :DDD

Maxi

(#159027) TomMusic


TomMusic
őstag

Na összeszedtem a motyót, holnap lehet mókázni. :B

Állítólag az egyetemen töltött évek a legszebbek. Ezért a képzési időt próbálom a lehető leghosszabbra nyújtani.

(#159028) Toobee válasza maximilian4 (#159026) üzenetére


Toobee
veterán

Mi is voltunk tekerni. Ha a lábam is úgy akarja, akkor szombat, vasárnap és talán még hétfőn is megyek.

https://barbieripnk.hu/

(#159029) zsocy válasza jjeahh (#159025) üzenetére


zsocy
őstag

Na látod, csak sikerült megtalálni a kiskaput! :)
Hétvégén nagyon szép idő várható, sajnos ide a Velencei tóhoz tuti sokan lejönnek majd Budapestről, ezért nagyon gondolkozom hogy kimenjek-e egyáltalán. Hét közben nyugi van szerencsére, nekem meg akkor könnyebb tekerni :)

(#159030) maximilian4 válasza Toobee (#159028) üzenetére


maximilian4
addikt

Nem tudom megnézni. Nem használok stravat. :O

Maxi

(#159031) jjeahh válasza zsocy (#159029) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Remélem nem büntetnek meg :((( . Én azt mondom tekerjetek ezerrel amíg még lehet, mert felétek is betilthatják és be fogtok dilizni :D

maximilian4: guglival is bejelentkezhetsz, 2 klikk.

Toobee: ezmár tekerés :))

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#159032) bardi válasza f4lcon (#159021) üzenetére


bardi
aktív tag

A csömöri nincs is vészesen messze, oda egyszer el kéne mennem.
Amit én csinálnék, abban az a vicces, hogy mivel nem csinálják most, az emberek kikerülik a fákat, és újabb ösvényeket hoznak létre vele sok helyen.

6030D: A levél írás sem rossz ötlet. Ahogy nézem itt volt a duna maraton tavaly, straván egész sok szegmens fent van, majd megpróbálom valahogy lementeni magamnak.

'92 Honda VFR 750

(#159033) IMIIKE1998


IMIIKE1998
őstag

Na megjött a kormány is, sajnos az eladó elfelejtette megemlíteni, hogy a 680mm-es kormány valódi mérete 640-650mm. Mindegy, feltettem és kiderült, hogy jobb, hogy egy kicsit rövidebb, mert jobban passzol a vállszélességemhez.

(#159034) zsocy válasza IMIIKE1998 (#159033) üzenetére


zsocy
őstag

Jól néz ki ez a bringa, főleg így alacsonyra rakott kormánnyal, már csak az a kémény nem kellenne a kormányszár felett, azon felakadni is életveszély egy esésnél :)

plusz egy mosás is aktuális lenne ;]

[ Szerkesztve ]

(#159035) IMIIKE1998 válasza zsocy (#159034) üzenetére


IMIIKE1998
őstag

Olyan por van itt mostanában a földutakon, hogy minden nap moshatnám. :D Hétvégén szerintem kap is egy fürdetést megint. A "kémény" azért kell, mert ez a merev villa 29er-be is belemegy(mind magasságban, mint kerékméretben megfelelő), de ugye a 29er-eknek sokszor hosszabb a fejcsöve és emiatt kell, hogy hosszabb legyen a villanyak.

[ Szerkesztve ]

(#159036) INTELligent válasza Zsohi (#158990) üzenetére


INTELligent
senior tag

Zsohi: és akkor mit csinálsz, ha tűz a nap? Mert így visszagondolva, miután besötétedett és szemüveg nélkül folytattam, már nem volt annyira vészes talán. Ill. a kavicsos részre való tippet is köszi.
6030D: nagyon köszi, ez sokat segített :R .
jjeahh: menjél szépen csak hagymát ültetni ;] :P .
Toobee: megnézem :R .

Flickr: https://bit.ly/2wtfNl5 || https://500px.com/photofan96 || Strava: https://bit.ly/2QzLnok

(#159037) bardi válasza IMIIKE1998 (#159033) üzenetére


bardi
aktív tag

Nem kényelmetlen ennyire előre döntött üléssel?

'92 Honda VFR 750

(#159038) IMIIKE1998 válasza bardi (#159037) üzenetére


IMIIKE1998
őstag

Azért nem, mert ha megnézed nekem nagyon hátra van tolva, mivel jobban szeretek a nyereg orra és a vége közötti részen ülni, ott pedig majdnem vízszintes az állása.

[ Szerkesztve ]

(#159039) Yahhher válasza IMIIKE1998 (#159038) üzenetére


Yahhher
aktív tag

"jobban szeretek a nyereg orra és a vége közötti részen ülni".
Hát, vagyunk ezzel páran így 😅.

Üdv B.

(#159040) IMIIKE1998 válasza Yahhher (#159039) üzenetére


IMIIKE1998
őstag

:D Arra próbáltam asszociálni, hogy kicsit előrébb pozícionálom magamat a nyergen más kerékpáros egyénekhez viszonyítva.

(#159041) bardi válasza IMIIKE1998 (#159038) üzenetére


bardi
aktív tag

Nekem borzasztóan zsibbadt mindenem hosszabb ülés után, és új nyereg vásárlása előtt kipróbáltam, hogy koppra előretolom a nyerget. Ez volt a gond, most érzem, hogy a seggcsontomon ülök, de ugye a csont az nem zsibbad :D
Még egyszer egy Merida teszt biciklin ültem, amin egy prologo nyereg volt, szinte semmi párnázása nem volt, de annyira kényelmes volt, azt kellett volna felírnom, hogy pontosan milyen típus.

'92 Honda VFR 750

(#159042) Zsohi válasza INTELligent (#159036) üzenetére


Zsohi
őstag

Nem nézek a napba. :DDD Mivel sose szerettem igazán a szemüvegeket viszonylag hamar feladtam a dolgot és ma már szemüveg nélkül tekerek, de mivel a külföldi fórumokon is felmerülőtéma, így ott is érdemes lehet körbenézned.

https://ca.pcpartpicker.com/user/Zsohi/builds/

(#159043) madmike válasza Hasaggymeg (#158628) üzenetére


madmike
őstag

Ma jött meg a szerszám a hajtóműhöz.
Szerintem nem volt eléggé meghúzva a középcsapágy. Nem tudom mennyire illik meghúzni, de ez nagyon könnyen megindult. Mindent eltakarítottam, zsíroztam, összeraktam. Mentem ma vele 20km-t terepen, egyszer nem roppant, úgyhogy valószínű az volt a hiba.

A középcsapágyat hogy kell karbantartani? Kívülről elég retkes volt, de azt csak letöröltem, mást gondolom nem is lehet vele tenni, nem?

"Az igaz, hogy a kemény munka még senkit sem ölt meg, de minek kockáztasson az ember?" - Ronald Reagan

(#159044) 6030D válasza bardi (#159032) üzenetére


6030D
Ármester

Tavaly nem volt Duna, de ha jól rémlik, akkor 17-18-ban ugyanazon az útvonalon. Nálam elvileg megtalálod a pályát.

Imi: bammeg, 10 mm-en szenvedtél, hogy jó vagy nem. Erre most 40-nel kisebb a kormány, és fasza. :DD Kéne neked egy fatbike, lehet, hogy az lenne a tuti városi cirkáló, amivel gyorsabb lennél. ;)

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#159045) IMIIKE1998 válasza bardi (#159041) üzenetére


IMIIKE1998
őstag

Hát ha zsibbad, akkor természetesen állítani kell. Én is szoktam erre figyelni, és ha nagyon kényelmetlen, akkor állítok rajta. Én egyedül a puha nyergeket nem bírom, a mostani is kőkemény és egy szál, párnázás nélküli futógatyában kibírok rajta 2 órát lazán.

(#159044) 6030D: Azért jó, mert kiderült, hogy a mélység volt a gond. Így most szépen a nyereg alatt van a kormány, mindjárt jobb(gyorsabb és kanyarban jóval stabilabb. Szerintem amúgy egy 560 mm-es kormány lenne a legjobb, de egyelőre ezzel használom, szerintem be fog válni. Amúgy azt a szivacsos markolatot, amit használsz, hogy a bánatba szeded le? :D Nekem is olyan van, csak Bikefun-os, azt hittem, megőrülök, egy órán át cibáltam, mire sikerült mindkét oldalt leszedni(pedig még gyorskötözőket is csúsztattam alá, hogy jobban csússzon.)

[ Szerkesztve ]

(#159046) Nutra


Nutra
tag

Ha érdekel még valakit a Lidl szerelőállvány, ma a Népliget mellettiben láttam vagy 15db-ot

[ Szerkesztve ]

(#159047) ZolkoW válasza IMIIKE1998 (#159045) üzenetére


ZolkoW
őstag

izopropil-alkoholt kell alá fújni (nekem spray formában is van), mindenféle tisztogtáshoz használom. felrakáshoz ugyanez. de lehet hogy a víz is jó, csak felrakásnál lassabban párolog el.

kapcsolódik:a karbon kormányomon a közepső,és a markolatok alatti részen is van érdesítés. na erről csak elszakítva jött le a habszivacsos markolat :(

Basszusműhely helyett: https://www.facebook.com/profile.php?id=61555669762786

(#159048) 6030D válasza IMIIKE1998 (#159045) üzenetére


6030D
Ármester

Minek kell leszedni? Felrakom, ott van. Amúgy nem én, hanem ezt pont a szerelő, de egyébként féktisztító meg zsírtalanított karbon kormány és nem mozdul el. Ha cserés, akkor levágom. De esélyes, hogy inkább eséstől leszakad...

ZolkoW: ja, a Ricsi is érdesített. Állítólag... :P

[ Szerkesztve ]

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#159049) Hasaggymeg válasza jjeahh (#159025) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

HeJes...és persze mondtam én! ;]

Madmike...bár van itt olyan aki az ipari csapágyakat is szervizeli,szerény véleményem szerint egy ipari csapágyat beszerelsz és mikor tönkre ment kicseréled,közben meg nem viszel gőzborotvát közelébe.Ennyi...ha valamiért mégis hozzáférsz mert szétszedted,alaposan akkor megtörlöd,de én mást nem szoktam csinálni.

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#159050) IMIIKE1998 válasza ZolkoW (#159047) üzenetére


IMIIKE1998
őstag

:R Köszi a tippet, akkor vége az akár 1 órán át tartó káromkodási rohamnak. :D
(#159048) 6030D: Hát akkor kell leszedni, mikor kormányt cserélsz, mint én. XD

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.